Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti uus kord
#1

[Pilt: pronksioo_eestiuuskord_pilt.jpg]

Kas keegi on näinud juba? Torrentiga ei taha alla tõmmata. Kolm võõrustajat ainult. Ootan kommentaare selle doki kohta.
Allikas.
Vasta
#2
Praeguse trendi jätkudes võiks inglise keel saada riigikeeleks.
Statistikaameti peaanalüütiku Mihkel Servinski hinnangul on praeguse suuna jätkudes selge, et Eesti võib mingist hetkest elu-olu vabalt kulgeda ka inglise keeles. Vastuse, kui kaugel Eesti sellest punktist olla võib, annab tulev rahvaloendus.

„Eesti arvamusliidritel on tekkinud mõte ingliskeelse elu-olu loomise vajadusest ja see on avalikult ka välja öeldud. Pragmaatiliselt võttes on mõttel ka jumet — võib olla üsna kindel, et ingliskeelse elu-olu keskkonna olemasolu tugevdaks Eesti positsiooni majanduselu rahvusvahelises konkurentsivõitluses,” kirjutas Servinski statistikablogis.

„Kas saab aga pikemas perspektiivis olla edukas riik, millel on nõrgad sidemed oma kultuuriga? Kas Eesti rahvuslik kultuur on võimalik ilma eesti keeleta?” lisas ta.

„Selliste fundamentaalsete küsimuste reas tekkis minul statistikuna aga hoopis lihtsam küsimus: kuidas on meil lood inglise keele oskusega? Peaks olema päris selge, et ingliskeelse elu-olu loomise üheks peamiseks tingimuseks on elanikkonna inglise keele oskus,” arvas Servinski.

„Ei pea olema hiromant, et väita — 2011. aastal on Eestis inglise keele oskusega lood paremad kui 2000. aastal,” jätkas ta.

Servinski hinnangul on keeruline öelda, kui kõrge peaks olema inglise keele oskajate osatähtsus rahvastikus, et võiksime rääkida normaalselt toimivast ingliskeelsest elu-olu keskkonnast Eestist.

„Praegune tase veidi üle 50 protsendi rahvastikust pole selleks veel piisav. Trend on ilmselgelt selline, et trendi jätkudes jõuab Eesti selleni, et mingil hetkel võib elu-olu vabalt kulgeda ka inglise keeles,” kirjutas ta.

„Kui peetakse vajalikuks seda protsessi kiirendad, siis ainus võimalus selleks on inglise keele õpe keelt mitteoskavatele inimestele ja mitte ainult üldhariduskoolis. Loomulikult suurendab hea inglise keele oskus ka inimeste võimalusi väljarändeks,” arvas Servinski.

„Aga eks tasakaalupunkti leidmine ole üldse üks keerulisemaid küsimusi. Küllap on hea lahenduse leidmine seekord võimalik, et ärielus läheks ikka hästi ning Eesti kultuur ja keel säiliksid,” jätkas ta.


http://www.epl.ee/artikkel/590598

ja http://www.postimees.ee/?id=369053 ja http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=38052795
Vasta
#3
Phagan! Shee ei shaa ometi tõsi olla? Veel hiljuti, mäletan hästi, me võitlesime venestamise vastu ja võitsime. Paraku vist
ainult ajutiselt? Mitte s...agi ka ei õpita siin Liivimaa Eestimaa kihelkonnas - alati peab mingi jama otsast peale hakkama?
Edukad oleme ainult siis ja veelkord ainult siis, kui suhtleme omavahel lihtsas eesti keeles. Sealt tuleb ja kujuneb meie EDU!
Pole võimatu, et muu maailm hakkab siis meie emakeelt tuupima, silmad pingutusest pungis - ikkagi neliteist käänet, välte-
laadivahetustega ruudus!
Ei, ilmselt lootusetu! Pole mõtet ka unistada, - nüüd pärakupunnid taguotsa tagasi ja... tööle... igatahes, seltsimehed!
Vasta
#4
Neid soovitajaid on siin teisigi olnud. Kes soovitab vene keelt teiseks riigikeeleks, kes soovitab eestikeele grammatikat lihtsustada jne. Lootma peab, et sellised ajuvabad ideed siiski läbi ei lähe ja vähemalt riigikeelt meile alles jääks.
Vasta
#5
(08-01-2011, 22:25 )kukoc Kirjutas: Neid soovitajaid on siin teisigi olnud. Kes soovitab vene keelt teiseks riigikeeleks, kes soovitab eestikeele grammatikat lihtsustada jne. Lootma peab, et sellised ajuvabad ideed siiski läbi ei lähe ja vähemalt riigikeelt meile alles jääks.


Just nimelt, lootma peab..

Vasta
#6
Tere, kõigile.

Minu isiklik arvamus on see,
et kõige ilusam müüt mis meile hetkel ette söödetud on see, et vene rahvus on halb ta on kuridegelik ja ültse igapidi negatiivne.

Mis on aga selle põhjus? Analüüsime siis veidi, Eestlane on ju oma iseloomult väga rahulik ja vaikne samas aga Vene rahvusele on
iseloomulik joon keev veri. Miks see siis meie oma isiklikule Eesti eliidile murekortse valmistab?

Üpris lihtne tegelikult ju. Kui erinevast rahvusest kruppid suurimad siin siis Eesti ja Vene koos arutleksid, mõtleksid ja omalkäel analüüsiksid poliitilisi näidendeid ja ebareaalselt lollakaid samme. Tekiks neil tõsine mure meie riigi edasises saatuses ja nad kasvõi koos marsiksid lippe lehvitama, plakateid riputama ja valima riigipäid kes ka veidi mõtlevad mida nad teevad.

Aga ei, kohaliku pukis istuva eliidi idee toimib lüüa lõhe kahe rahvuse vahele (teised rahvus krupid ei oma niivõrd suurt ohtu neile).

Ühelpool on siis Eestlased, kellel on sisimas nii tohutu rassism mis on põhjendamatu jah oli meie maa Vene võimu all mis on juba tegelikult täiesti vale.
Meie maa oli NL-i mõju all mida juhtis ja enne teda juhatas sisse mõjuhull liider kes tegelikult loogika ütleb oli lihtsalt nägu kelle taga tõmbasid nööre mingist pisi ringist koosnev krupp, sest juba siis käis asi nii.
Teiseltpoolt aga Venelased kellele söödeti lusikaga ette selle sama NL-i muinasjutulist ideoloogiat, et kõik on hea ja läheb ainult paremaks.
Inimesi lollitas üks hea jutuga liider ja see jäi neile meelde nüüdseks aga kanti edasi vanavanemalt või vanemalt ja see on Venerahvuses lõhe üleskutsumiseks. (Lisan veel et präegu sellise lillejutuga esineb suppermees Barack Obama)

Kuna kellatund on hiline siis jutt on kindlasti segane. Aga kuhu ma hetkel üritan oma mõttega jõuda on see, et kas ei peaks alustama ka siin teemat, et koos analüüsida mida meie eliit hetkel korraldab.
Sest üksi on raske märgata kõiki nendepoolseid roppusi.

Kõige rohkem aga nalja pakub hetkel see, et viimane meile kui rahvusele etteantud müüt oli Savisaare kohta. Kas ei tule meelde?
"Näe, näe vaadake käis Venemaalt raha küsimas on ikka reetur." KAPO algatas uurimist nagu nipsti kõik telekanalid lüpsid teemat.
Aga need kes valitsuses on mis meil hetkel on. Kas nemad ei küsi siis raha või? Küsisid ju EU-st ohoo õnne seda küll tagasi ei pea maksma ja see ei ole ka riigi julgeolekule kuidagi ohtlik oot me ju olemegi juba EU osa ühest suurest ja õntsast üks raha ja majandus, edaspidi tuleb ainult õnn ja rahalaviin.
Kas ma olen ainuke või jääb mulje, et niikaua kuni meie kirusime Venelasi ja Savisaart on meile roosad prillid ette topitud?
Sest olgu Savipäts nagu ta on tootnud sammuti täielikku paska, oli tegelikult tema ainukene kes ütles, et eurole minekuga oleks vaja oodata
(varsti näeme siis miks) jne erinevaid vaateid lahminud.
Sest tema on esiteks opositsioon ja isegi kui Venemeelne siis ma oleks enne selle poolt hetkel kui lasta Juutidel ennast orjaks teha.

Kui nüüd keegi tõesti ka lõpuni loeb siis ehk pakuks variandi alustada teemat kus me veidi analüüsiks präegust poliitikat ja katsuks aru saada kes selle taga on ja kuidas sellele vastu saada.
Paljastaks ehk meie oma kohaliku vandenõu?

Alar.
Vasta
#7
Siin sulle siis vastus, nagu tellitud..

Suursaadik Mart Helme avaldab muret, et Eestil tuleb Euroopa Liidu liikmena peagi loovutada Venemaale viisavabadus.

"Oht, mis meid viisavabadusega seoses ähvardab, on suuremgi, kui argimuredega kimpus eestlane seda üldse kujutadagi oskab," ütles Helme Delfile.

"Ei käi ju praeguseks enam jutt mitte üksnes viisavabaduse kehtestamisest Euroopa Liidu ja Venemaa, vaid ka Euroopa Liidu ja Ukraina, Valgevene, Moldova ja Kaukaasia riikidega. Kokku tähendab see, et viisavabaduse kehtima hakkamise päevast alates saavad igal issanda hetkel vaba sisenemise võimaluse Eestisse 235 miljonit inimest."

"Ehk siis, kui euroreferendumi eel ähvardati eestlasi, et Euroopa Liidu tagasilükkamise korral ootab meid ees saatus sattuda SRÜ-sse, siis nüüd on see alternatiiv tänu meie liikmelisusele Euroopa Liidus tasuta kaasaandena kenasti teoks saamas," muretseb Helme.

Tema sõnul ujutatakse meid uute immigrantidega idast paari aastakümne jooksul lihtsalt üle, mis tähendab sisuliselt Eesti veretut tagasivallutamist.

"Mõtlen kurbusega, kui apaatseks on inimesed Eesti saatuse suhtes õigupoolest muutunud. Ei mingit avalikku reaktsiooni, kui välisminister teatab, et ei näe ründelaevade Mistral müümises Venemaale ohtu. Me ei näe ohtu ka Ukraina ülevõtmises Moskva poolt, sõjas Gruusia vastu, rakettide suunamises meie linnadele, vene relvajõudude kontsentreerimises Eesti piiride äärde rääkimata meie relvajõude kahekordselt ületavate vägedega Balti riikide vallutamise harjutamisest õppustel. Me ei näe enam ohtu Nord Streamis. Me ei näe ohtu viisavabaduses ja õige pea ei näe me – nagu 1939. aastal – ilmselt ohtu ka Vene sõjaväebaasides meie territooriumil. Seda juhul kui Moskva neid nõudma peaks ja meie „sõbrad“ – taas nagu 1939. aastal – sellele nõudmisele järele anda soovitaks."


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...3&l=fplead
Vasta
#8
Vahest on Mart Helmel isegi õigus, kuigi detailid on nati segased siis üldjuhul selline on meie tulevik.
Ühtses uues riigis sammume edasi sotsialismi võitude suunas - ühed meist sarnastes kombinesoonides
ja tööriistadega õlal teised pastakas peos kabinetivaikuses teeb tööplaane...
Vasta
#9
Andmekaitse: nutikad elektriarvestid saadavad teenusepakkujale isiklikku infot

Andmekaitseinspektsiooni juht Viljar Peep avaldab kirjas majandusministeeriumile muret uute nutikate elektriarvestite pärast, mis edastavad elektrimüüjale inimeste kohta isiklikke andmeid.

«Arvestades Euroopa Liidu energiasäästu poliitikat, muuhulgas EL-i nn kolmandat energiapaketti, muutub ühe tõenäolisemaks ka Eestile lähiaastatel nutiarvestite kasutuselevõtt,» kirjutas Peep ministeeriumi asekantsler Einari Kiselile adresseeritud kirjas.

Nutiarvestid on oma olemuselt seadmed, mis mõõdavad elektritarbimist, kuid teevad seda detailsemalt ja rohkemate lisavõimalustega kui tavalised elektriarvestid. Lisaks isiku nimele ja aadressile kaasneb nutiarvestite kasutamisel ka isiku ja tema pereliikmete profileerimine – tarbimiseelistused, elustiil jms.

«See omakorda toob kaasa suurenenud ohu isiku õigustele era- ja perekonnaelu puutumatuse osas. Sellest tulenevalt peab Andmekaitse Inspektsioon äärmiselt oluliseks juba süsteemide arendamisetapis sisse planeerida ka privaatsuse kaitse põhimõtete rakendamist,» kirjutas Peep.

Kirjas toonitab Peep koostöö tegemise vajadust AKI ja ministeeriumi vahel, mille eesmärgiks on ära hoida võimalikud isikuandmete lekked tulevikus.

http://www.e24.ee/?id=370814
Vasta
#10
Suursaadik Mart Helme avaldab muret, et Eestil tuleb Euroopa Liidu liikmena peagi loovutada Venemaale viisavabadus.Tiit Madisson ytles seda juba ammu, et viisavabadus Venemaaga on kohe-kohe ukse ees.
Ja ytles sedagi, et Venemaa kuulub tulevikus sellesse haigesse liitu.
Vasta
#11
(12-01-2011, 15:20 )kivikas666 Kirjutas: Suursaadik Mart Helme avaldab muret, et Eestil tuleb Euroopa Liidu liikmena peagi loovutada Venemaale viisavabadus.Tiit Madisson ytles seda juba ammu, et viisavabadus Venemaaga on kohe-kohe ukse ees.
Ja ytles sedagi, et Venemaa kuulub tulevikus sellesse haigesse liitu.

Mitte ainult Tiit - Teie alandlik teener on ka sellest rääkinud juba mitu aastat. Üks NLiidu kaotamise eesmärke oligi see moodustis ühendada EL-iga. Juba üle eelmisel sajandil (1800) käisid mitmed illu-müürlased välja, et Euroopa Liit (just nii nimetatigi) peab ulatuma Atlandi rannikult Vaikse ookeani rannikule ja Vene Impeerium on nende jaoks selles osa elulise tähtsusega. Vene Tsaar Aleksander II pidas aga sellist tuleviku nägemust solvavaks talle isiklikult ja ka Impeeriumi rahvastele - mis järgnes teate ehk isegi.
Vasta
#12
Mäletan, et umbes 10 aastat tagasi oli Eestis mehi, kes väitsid, et aastaks 2050 on meie kodumaa unustuste hõlma vajunud.. Tookord veel mõtlesin, et see on ju võimatu, aga nüüd..
Vasta
#13
Kahjuks juhtub see kohe kindlasti, parem on hakata motlema isikuvabaduse peale. (vabandage, ingl.k. klaviatuur)
Vasta
#14
Lavrov väljendas optimismi ELi ja Vene vahelise viisavabaduse osas.

Peaaegu iga uue aasta alguses esineb mõni Venemaa ametnik optimistliku avaldusega positiivsetest arengutest viisavabaduse kehtestamise osas Venemaa ja Euroopa Liidu vahel.

Traditsiooni jätkab välisminister Sergei Lavrov oma tänase avaldusega, et sel aastal saab viisavabaduse teemaga astuda märkimisväärselt edasi, kirjutab Interfax.

«Mingeid tehnilisi ega organisatsioonilisi takistusi viisavabadusele üleminekuks pole. Kuid meil on kokkulepe, mis sisaldab loetelu küsimustest, mis tuleb lahendada ära enne viisavabale režiimile üleminekut,» rääkis ta ja lisas, et Venemaa loodab need lahendada sel aastal.

Lavrovi sõnul on selliste strateegiliste partnerite jaoks, nagu on Venemaa ja Euroopa Liit, oluline loobuda viisadest võimalikult kiiresti.

Välisminister nimetas seda teemat Venemaa ja ELi suhete strateegilise olemuse testiks.

Lavrov väljendas lootust, et partnerid lähtuvad objektiivsest reaalsusest ja ei politiseeri teemat.

Eelmisel aastal oli viisavabaduse teema kesksel kohal Euroopa Liidu ja Venemaa kohtumisel. Vaatamata mitme võtmepositsioonil oleva ELi liikmesriigi, eelkõige Saksamaa positiivsele suhtumisele, jäi positiivse lahenduse perspektiiv ebakindlaks. Moskva arvates on selle taga ELi mitme liikmesriigi politiseeritud lähenemine küsimusele.

http://www.postimees.ee/?id=371569

Hõissa ja pulmad...
Vasta
#15
Sõda?!Madis Sütt ja Andro Roos teemal "Võit või surm?" 19.06.2024 saates Konspiratsioonipesa
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti Eso, Kikimoorid jt para-podkastid euroruubel 5 2,761 27-12-2023, 15:36
Viimane postitus: selgus
  Uus dokumentaal saade "A Tear in The Sky" 2022 Tacian 0 474 25-05-2022, 15:30
Viimane postitus: Tacian
  UUS SARI ! Unidentified: Inside America's UFO Investigation 2019 USA History channel Tacian 3 2,818 14-07-2020, 18:35
Viimane postitus: Tyto Alba
  Uus Dokumentaal Close Encounters of the Fifth Kind Contact Has Begun Eestlane 1 1,865 24-03-2020, 21:43
Viimane postitus: xcad
  UUS Dokumentaalsaate sari Discovery kanalilt "Contact" 2019 Tacian 2 1,900 07-09-2019, 17:18
Viimane postitus: Tyto Alba
  UUS/VANA dokumentaalsari Strange Evidence 2017 - 2019 Tacian 1 1,620 21-07-2019, 14:34
Viimane postitus: Tyto Alba
  UUS/VANA Dokumentaal sari UFOs The Lost Evidence 2017/2019 Tacian 0 1,525 11-07-2019, 22:17
Viimane postitus: Tacian
  UUS SARI ! Alien Highway 2019 Tacian 0 1,393 11-07-2019, 22:07
Viimane postitus: Tacian
  UUS/VANA dokumentaalsari - NASAs Unexplained File 2014 Tacian 4 3,748 09-06-2019, 13:15
Viimane postitus: Tyto Alba
  Hitlers Helfer, Hitleri käsilased (Eesti keeles) Eestlane 13 5,484 29-06-2018, 14:22
Viimane postitus: vasamasa

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat