Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ilukirjanduse alateema - naljanurk?
#1
Õelge,kas ma olen lolliks läinud? Või ongi sellest saanud naljanurk-Harry Potter & Deathly Hallows.

-----------
Edit: voolisin ilusamaks

[Muudetud: 6-10-2009 Tom]
Vasta
#2
Tont seda teab, äkki oledki Bleh Nali muidugi!
Nojah, maitseid on ju erinevaid ja mina näiteks ei ole Potteri muinasjuttu kunagi lugenud ja seepärast ma ka seda teemat pole isegi mitte vaadanud. Samas, selles muinasjutus ju paranähtusi palju, palju ja seeläbi ka sobib vastavasse teemasse. Pealegi, siin on ju palju noori!
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
Tont seda teab, äkki oledki Bleh Nali muidugi!
Nojah, maitseid on ju erinevaid ja mina näiteks ei ole Potteri muinasjuttu kunagi lugenud ja seepärast ma ka seda teemat pole isegi mitte vaadanud. Samas, selles muinasjutus ju paranähtusi palju, palju ja seeläbi ka sobib vastavasse teemasse. Pealegi, siin on ju palju noori!
Andku Tont mulle andeks!,Vanadus ühes tõsidusega tuleb turjale ja kuigi poeg on mul 16.a. ning sundinud seda kõike vaatama siis tänane paraweeb ,meenutas hommikust ,,Kohvinurka,,.Andku kõik andeks,kuid ma olen vanamoodne.Minu viga!Siiski sooviks ,et see parahuvi ei piirduks pelgalt -Harry Potter & Deathly Hallows-iga.
Vasta
#4
Mina ka ei ole Potterit lugenud ja teemat vaadanud. Mul tegelt hea meel, et lapsed Potterit loevad, sest need pidid head raamatud olema! Fantaasia on ju arendav!
Aga täna on jah taas lapsed foorumi enamuse päevast hõivanud!
Eks tuleb ikka ise otsida huvitavaid teemasid ja neid välja tuua ja edasi edendada!
Head nuputamist selle üle: mille üle arutleda!
Vasta
#5
Raamatukoi ütleb "ulme-, õudus-, fantaasiakirjandus" selle kohta. Iseenesest ju sobiks siia. Ja tean üllatavalt paljusid täiskasvanuid, kes seda sarja lugenud on. Võib-olla häirib sind mõni kommenteerimis viis ja laad, mitte kommenteeritav teema? See (kahjuks) para-webi kutsehaigus Smile
Vasta
#6
Mõne jaoks on Dostojevski naljakas, samas kui teine nutab Coelhot lugedes. Kolmandat lõbustab Kanti kirjutatu, neljas leiab oma koomiksitest.

Smile

Aga ettepanek sulle, Caesar, tutvusta mõnd tõsist raamatut meilegi. Loeks hea meelega - lõpetasingi just ühe. : )
Vasta
#7
http://www.postimees.ee/?id=172175

Aga nali ja eelkõige naer on tervisele kasulik!
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas CeasarSiiski sooviks ,et see parahuvi ei piirduks pelgalt -Harry Potter & Deathly Hallows-iga.

Ma ei usu, et siin foorumis oleks üldse kedagi, kelle parahuvi ainult taoliste raamatutega piirdukski Laugh
Vabandust, mina kui paadunud Potteri-saaga fänn lihtsalt ei saanud sellest teemast mööda minna.
Miks ei või selle kohta teemat olla, kui nii paljud on seda lugenud? See raamat võis ju näiteks kelleski tekitada esmase huvi maagilise maailma vastu; edasi on võimalik palju tõsisemaid raamatuid lugeda. Võibolla kedagi huvitab hoopis, et millistel salapärastel (paranormaalsetel) põhjustel see saaga nii uskumatult populaarseks on kujunenud ja kes tegelikult ikkagi kirjutas Potteri? :o
Nurisemiseks oleks põhjust, kui keegi näiteks Maire Aunaste memuaaridest siia teema teeks...
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Mina ka ei ole Potterit lugenud ja teemat vaadanud. Mul tegelt hea meel, et lapsed Potterit loevad, sest need pidid head raamatud olema! Fantaasia on ju arendav!
Aga täna on jah taas lapsed foorumi enamuse päevast hõivanud!
Eks tuleb ikka ise otsida huvitavaid teemasid ja neid välja tuua ja edasi edendada!
Head nuputamist selle üle: mille üle arutleda!
Hea raamatu tunnuseks peetakse seda, et ta on huvitav igas eas inimese jaoks. Ja et selles mõttes on Pottery lood head, avastasin tuttava juures kolmandat lugedes. Kättesaadavad oli esimene ja kolmas ning pärast sügava filosoofilise tausta avastamist kolmandas sirvisin uue pilguga läbi ka esimese. Ja ennäe, leidus sealgi üht-teist, esimesel lugemisel märkamatuks jäänut. Mõju lastele ja noorukitele on veel teadmata, kuid täiskasvanud peaksid küll märkama üsna kriitilist kirjeldust meie igapäevasest maailmast, mille küünilisus ja toimimine on peidetud haaravate võlulugudega. Eks see, kuidas mõjutab taoliste asjade alateadvusse sokutamine tulevasi täiskasvanuid, paistab välja hiljem - kas see oli hea või halb.
Igal juhul tasub täiskasvanutel lähemalt tutvuda sellega, mis nende lapsi köidab ning jälgida kus suunas see mõjutab.
Vasta
#10
Kirjandus pm ongi kahes teemas:

1. Ilukirjandus (Harry Potter kohtub Isaac Asimoviga) ...
2. Para- ja dokumentaalkirjandus (Kirjutised paberil, mis meile kustumatu jälje jätnud) ehk siis kus on tõsisem kirjandus.
Vasta
#11
Tsitaat:Raamatukoi ütleb "ulme-, õudus-, fantaasiakirjandus" selle kohta.

Ulmest on küll asi väga kaugel...puhas fantaasiakirjandus
Vasta
#12
Ma ei saanud nüüd aru, kas Ceasari ise ikka on Potterit lugenud.

Ulme või fantaasia, ühtmoodi parad mõlemad.

Ilukirjanduse nurk ju. Mis raamatuid siis käsitlema peaks?

[Muudetud: 7-10-09 Thorondor]
Vasta
#13
Ma juba vabandasin ja teen seda veelkord!Meie ,,tudide ,,aegu,polnud peale,,,Seiklusjutte maalt ja merelt"-midagi lugeda!Nüüd ongi süda täis ja meel kurb,et polnud sellist fenomeni!Pooled ajurakud surnud ja lapseks ei saa enam kunagi.Selle nimi on inimlik kadedus!
Hea küll,nali-naljaks!Ma vabandan ,veelkord kõigi ees,keda teema solvas või riivas!


Austusega Ceasar.
Vasta
#14
Filmiteema jätkuks ja päevakohase parawebi pikenduseks, teen ettepaneku filmirahval teha teoks kaks raamatut - Gailiti ,,EKRE moor,, ja ,,Hans ja Greta Krimmi metsas,,.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat