Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas teie magate?
#1
Äkki on viisil kuidas ja kus magada ka oma mõju unenägudele!?


Põhjamaade inimestest magab alasti kolmandik

Filmi- ja meediakompanii Disney tehtud ülemaailmne uurimus paljastas, et Põhjamaades magab kolmandik elanikest alasti.
Põhjapoolsete riikide elanikke edestavad selles osas britid, kellest lausa üle poolte ei kasuta pidžaamat või öösärki, edastab STT.
Öörõivaste kasutamine on aga levinud lõunapoolsetes ja tugeva katoliku usuga riikides nagu Itaalia ja Hispaania.

Uuring näitas, et põhjamaalased räägivad ja kõnnivad unes sagedamini kui lõuna pool elavad inimesed.

«Neljandik neist kõnnib ja üle poole räägib une ajal. Sama hulk inimesi kõndis ja rääkis magamise ajal ka teises maailma paigas – Brasiilias,» tõdeti uuringus.

Põhjamaade elanike arvates aitab pikk uneaeg head välimust säilitada, kuid tihtipeale magatakse vähem kui kaheksa tundi. Neli viiendikku itaallastest magab rohkem kui kaheksa tundi, kuid nemad ei seosta und hea välimusega.

Inimestel on magama minekuga seotud mitmed rituaalid, mida nad pidevalt kordavad.

Põhjamaade inimestest peseb neli viiendikku enne magama minekut hambaid ja pooled nägu.

Kõige rohkem hoolitsevad enne magama minekut enda eest brasiillased. 98 protsenti nendest peseb hambaid ja 88 protsenti võtab dušši või käib vannis.

Põhjamaades peseb end enne magama minekut iga kümnes inimene.

Disney kompanii tegi magamisharjumuste uuringu filmi «Uinuv kaunitar» 50. aastapäeva tõttu.

POSTIMEES -kurioosumid-
Vasta
#2
Kas tahad väita, et see kuipalju magamisrõivaid ma kasutan võib mõjuda minu kuutõbisusele? Ma ei tahaks hästi uskuda, et need võiksid omavahel seotud olla. Siis võiks hakata juba ka neid pesemisharjumusi kuutõbisuse külge pookima Bleh

[Muudetud: 20-11-2008 PiziIngliito]
Vasta
#3
Magamisriideid ei kasuta. Öösiti rääkimist tuleb ikka ette. Ka unes kõndimist on ette tulnud. Kunagi otsisin öösel vanemate magamistoast mööda seina uurides mingit kirja. Vastasin ema küsimise peale läbi une, et otsin seda kirja, kus kõik on kirjas. Kirja ma ei leidnud ja olin kobinud tagasi voodisse oma tuppa. Mitte midagi ise ei mäleta. Laugh

Pesemisharjumused on seotud ka kliimaga. Brasiilia on tunduvalt kuumema kliimaga kui põhjamaad. Samamoodi käin mina suvel iga õhtu dušši all, talvel ma seda igal õhtul enne magama minekut ei tee. Loogiline ju.
Vasta
#4
Mina magan silmad kinni.
Vasta
#5
Kunagi rääkisin öösel kuid enam kuuldavasti mitte.Enne magama minekut toimuvad tegevused kõik olenevad päevast ja päeva tegudest.
Vasta
#6
Kuidas ma magan?
Linad all, tekk peal, mina keskel ja padi pea all... Väga lihtne mu meelest.
Vasta
#7
Teema arendusena huvitab hoopis magamise aeg.
Teab keegi rohkem midagi selle mõjust?
Näiteks inimene kes magab kella 12.00 AM õhtul kella 20.00ni, selle asemel, et magada siis kui normaalsed inimesed ehk siis kui on pime.
Kas valguse puudus võib mõjutada heaolu/tervist? Kas päikese valguses on mingi kehale vajalik aine? Päikese või kuu energia?
Kuidas suhe aastaaegadega?
Vasta
#8
Magan alasti.
Meeldib magada lahtise aknaga (ka südatalvel).
Enne magamaminekut pesen ikka hambaid, väga meeldib vahetult enne voodissepugemist kuuma vanni või aurusauna minna.
Kellaajaliselt lähen magama ca 4-5 paiku hommikul, ärkan ca 12. Kui vaja vara kuskile minna (või kui on kontoritöö periood), siis lähen magama 2-3 paiku.
Unes üldiselt ei räägi, aga ikka on ette tulnud.
Uneskõndija ei ole.
Vasta
#9
"Äkki on viisil kuidas ja kus magada ka oma mõju unenägudele!?"
Kas oled öösärgis või paljas oma voodis ei oma astraali minekul tähtsust aga sõrmused, körvarõngad ja sellised asjad....mingil põhjusel jah mõnedel mõjutavad ehk takistavad Vaimuilma minekul...Smile
Vasta
#10
(11-11-2015, 14:09 )Tarawah Kirjutas: Teema arendusena huvitab hoopis magamise aeg.
Teab keegi rohkem midagi selle mõjust?
Näiteks inimene kes magab kella 12.00 AM õhtul kella 20.00ni, selle asemel, et magada siis kui normaalsed inimesed ehk siis kui on pime.
Kas valguse puudus võib mõjutada heaolu/tervist? Kas päikese valguses on mingi kehale vajalik aine? Päikese või kuu energia?
Kuidas suhe aastaaegadega?

Jah. Päikesevalgus või siis sarnane valgus aitab kehal sünteesida d-vitamiini mis on üsnagi vajalik ning mille puudus väljendub madala energia(traditsioonilisese mõttes) tasemega kuni depressivsuseni välja. Põhimõtteliselt saad seda vältida toidulisandina d vitamiini manustades ja paar korda kuus 10min solaariumit aga päevavalgus on parem.
Unekvaliteedile ise mõjuvad mitmed tegurid. Kindel rütm, parem on minna magama ja ärgata samal ajal. Kestvus, oleneb aga suht rusikareegel on 7-9 tundi. Valgus, keha hakkab pimenedes eritama melatoniini ja parem on magada täiesti pimendatud toas. Samuti on mõistlik vältida umbes tund aega enne magamaminekut sinakat valgust, telekas, arvuti või telefoni ekraan. Siis on veel sügava une tsüklid. Hea on kui saab kaks tsüklit öö jooksul. See on inimestel erinev, minul on kõige effektiivsem minna magama õhtul 10-11 ajal sest esimene tsükkel algab kusagil 11.30-1 öösel ja ärgata 5-7 hommikul. Kella keeramisega läheb natuke paigast muidugi. Söömisega on kuidas kellelgi ja oleneb dieedist aga proovida mitte süüa süsivesikurikkaid toite kuna see annab üleliikset energiat kehale. Samuti meeldib mulle mediteerida mõned minutida ja meel vaigistada vahetult enne magamainekut aga olen kuulnud, et mõnele ei sobi üldse. Eks see ole selline katse-eksituse meetodil enda jaoks avastamine.

edit:
komad, sõnad jne
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas aru saada, et oled unes? hon 33 15,176 01-05-2011, 11:53
Viimane postitus: star scream
  Kuidas pimedad und näevad ? Thorondor 23 12,288 29-12-2010, 08:25
Viimane postitus: excubitoris
  Kuidas unenägusid meelde jätta? paat 26 9,022 12-12-2007, 21:15
Viimane postitus: Estkitty

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat