Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dinosaurused ja nende väljasuremise põhjused...
#51
Huvitav jutt mis väidab sauruste luude vanuseks 22 000 kuni 39 000 aastat.

http://newgeology.us/presentation48.html
Vasta
#52
Tegu on kreatsionistide leiuga millega pole aasta jooksul loengute tasemest kaugemale jõutud.
Vasta
#53
Lugesin "Imelist teadust" ja seal kirjutatakse, et lisaks oli hiigelsuurel dinosaurusel miniaju.

2007. aastal leidsid paleontoloogid Hispaanias Cuenca linna lähedal umbes 70 miljonit aasta vana ampelosauruse kivistise. See dinosaurus oli ligikaudu 15 meetrit pikk taimtoiduline loom, kes kuulus sauropoodide rühma.

Hispaania teadlased rekonstrueerisid leidudele tuginedes selle hiigelsuure looma aju. Neile avanev pilt oli üllatav, sest looma aju läbimõõt oli vaid 8 sentimeetrit. Teisisõnu, ampelosauruse aju oli tennisepalli suurune.

Enne avastuse tegemist uskusid teadlased, et loomal, kes arenes 160 miljoni aasta jooksul, oli suurem aju. „Aga evolutsioon ei soosinud sauropoodide ajumahu suurenemist,“ ütles Fabien Knoli, kes on üks rekonstruktsiooni teinud teadlastest.

http://www.imelineteadus.ee/article/2013...li_miniaju


Vasta
#54
2014 uurimusest.
Ligikaudu 65 miljonit aastat tagasi lõppes Maal hiidroomajate ajastu.

Sauruste kadumise põhjuseks peetakse ägedalt tegutsenud vulkaane ja Maa kokkupõrget asteroidiga. Samas on mõned muistse loomastiku uurijad leidnud märke sellest, et taimtoiduliste hiidsisalike väljasuremine võis alata juba miljoneid aastaid enne asteroidikatastroofi.

Ajakirjas Biological Reviews ilmunud uurimuse põhjal polnud saurustel üldse õnne – asteroid tabas Maad just siis, kui hiidsisalike liikide arv oli niigi vähenemas. Kui õnnetus oleks juhtunud mõnel teisel ajal, oleksid saurused tõenäoliselt säilinud ja Maa loomastiku areng võinuks kulgeda hoopis teisel moel.

Umbes 65 miljonit aastat tagasi praegust Yucatani poolsaart tabanud asteroid tekitas hiidlaineid, maavärinaid ja metsatulekahjusid. Temperatuurikõikumised muutusid täiesti ettearvamatuks. Liigid hakkasid üksteise järel kaduma, kõige kauem suutsid elus püsida lendavad saurused.

http://www.novaator.ee/ET/loodus/kas_din...ne_ohvrid/


Vasta
#55
Elasid kord plesiosaurused. Nad olid pika kaela, väikese pea ja loibadeks muundunud jäsemetega suured loomad, kes ujusid ammustel ajastutel maailma meredes. Teadlased on ammu arvanud, et nad olid olemas juba triiase ajastul, kuid nende fossiile oli seni leitud alles alates juura ajastust. Kuni viimase ajani!

Nüüd lõpuks on leitud ka triiase ajastust pärit plesiosauruse fossiil, ja seejuures veel peaaegu täielik. Fossiili leidis Saksamaalt ühest Vestfaali savikarjäärist erakollektsionäär Michael Mertens.

Vestfaali-Lippe piirkonna loodusmuuseumis Münsteris määrasid asjatundjad fossiili vanuseks 201 miljonit aastat. See tähendabki aga teisiti öeldes seda, et fossiil pärineb juura-eelsest ajast, triiase lõpust.

http://novaator.err.ee/648596/paevavalge...esiosaurus

Vasta
#56
Kui Chicxulubi meteoriit ja muud õnnetud tegurid ei oleks  dinosaurusi ära hävitanud, siis oleks võinud väikestest kahejalgsetest kiskjadinosaurustest nagu troodon, areneda inimesetaolised intelligentsed olendid. Troodoni tõugu dinokatel olid vastakuti käivad kolm sõrme, ruumiline nägemine, küllalt suur aju.
Troodon sapiens. [Pilt: ?u=https%3A%2F%2Ftse1.mm.bing.net%2Fth%3...ipo=images]

Esoteerilised reptiloidid (need pahad) on aga mõneti hoopis imetajatele sarnasemad oma elutingimuste nõudmiste poolest.  Räägitakse, et radioaktiivne saastamine sünnib planeedil Maa seetõttu, et muuta planeet sobivamaks elukeskkonnaks reptiloididele. Kuid Tšernobõli katastroofi piirkonnas on taastunud imetajate asurkonnad, võimsad hundid elavad seal karjades, prževalski hobused jpt, samal ajal kui putukad, kahepaiksed, roomajad ja linnud on vähemarvukad või rohkemate mutatsioonidega.
Pole küll see allikas, mis meeles oli, kuid midagi ikka: https://forte.delfi.ee/news/maa/tsernobo...d=86480163
Vasta
#57
Eile õhtuses telesaates "Õhtu " selgitas "Telegrammi" boss et dinosauruseid pole kunagi olemas olnud. Nende tootmiseks on olemas lausa spetsiaalne tööstusharu. Puhas väljamõeldis.
Kuigi see pole just minu uskumus soovitan siiski vaadata. Lapik maa saab huvitava järje.
Vasta
#58
Dinosauruste KEHADE väljasuremise põhjuseks on suur-ajastute vaheldumine planeedil Maa ... nii nagu 1-aastastel taimedel on vaid "1 suvi ja sügis" aega täiskasvanuks saada, nii on see ka planeedile omastes kehastumis-vormides (ning reptikad pole siin jadas mingiks erandiks) .... nii nagu sügisene/talvine külm on paratamatus, nii on ka suur-ajastu lõpu katakülism/häving paratamatus (samas arenenud isiksused suudavad taolist hävingut ette näha ja selle üle elada: nagu küpsenud viljatera elab talve üle ja kasvab kevadel uueks taimeks).


Dinosauruste kehastusi kogenud VAIMUDE / TERVIKOLEMUSTEGA pole aga midagi juhtunud ... nad kehastuvad maiste inimimeste kehadesse, ning arenevad edasi ... näiteks mina olen kah dinosauruste ajal Maal kehastunud T-Rex dinosaurusena, kuid see on mul vaid 1 "hingeloom" paljudest ... inimese kehastuse mõte on põhjuslikus/teadvustamine, ehk oskus vajalikes olukordades õiged hingeloomad sisse-välja lülitada.

Näiteks T-Rex hingeloomana on äärmiselt kasulik autoga sõitmisel: lubad tal auto ees joosta, ning kõik metsloomad põgenevad kabuhirmus minu auto eest (ma olen elus palju autoga sõitnud, kuid kordagi pole üksgi metsloom minu autole ette hüpanud) ... samuti on reptiilid hingeloomana kasulikud nö "keerukate asjade lihtsalt seletamiseks" (puhta reptiili sisemaailm on äärmiselt lihtne, koosnedes vaid 3S, ehk söök-seks-s*tt: nii suudab reptiil näha kuitahes keerulist nähtust koosnevana justkui vaid toidust, seksist, või fekaalist).


Kokkuvõte: see "väljasuremine" oli vaid füüsilise tasandi lihakeha tasandil ... igavikulise vaimu/tervikolemuse tasandil on kõik säilinud elukogemuste/oskustena.
Vasta
#59
Kahejalgsed lihatoidulised dinosaurused ehk teropoodid võisid olla seni oletatust nutikamad, vb lausa nagu paavianid:

https://www.youtube.com/watch?v=a1tEnm53zDs&t=85s


Videos tutvustab Suzana Herculano-Houzel oma tööd, mis väidab, et aju kaalu ja keha kaalu suhtarv ei anna olendi intelligentsusest õiget arusaama. Suzana Herculano-Houzel on Brasiilia neuroteadlane. Parema pildi pidi andma hoopis närvirakkudevaheliste ühenduste arv ajus. Kuidas see väljasurnud loomade puhul kindlaks tehti, selles ma kahjuks aru ei saanud.


Teropoodid on nt kuulus T.Rex ja pea sama kuulsad raptorid.


Lisaksin veel linnud, ainuke grupp dinosauruseid, kes suurest väljasuremisest edukalt kuni tänaseni on elanud, ja loodetavasti elavad edasi ka. Linde, vähemalt vanemas Lääne-Euroopa kultuuriruumis, on peetud rumalateks, ja seda ka päris teaduslikul tasemel üsna hilise ajani, põhjuseks, et lindudel on sile aju, neil pole kurrulist suuraju koort, mida peeti intelligentsuse algtingimuseks. Sellest räägib raamat "Loomade hingeelu" Peter Wohlleben. Teades aga nüüd kui targad on vareslased või papagoid, siis ei ole ajukurrud sugugi nii tähtsad kui arvati.


Teise samateemalise video alt on pärit kommentaar (autor fred bloggs), kus öeldakse, et lindude ajus on neuronid väga tihedasti kokku pakitud, tõenäoliselt selleks, et kaalu vähendada (lennuvõime puhul on see ju tähtis). Ning et see omadus ei pruukinud olla veel välja arenenud mittelendavatel (non-avian) dinosaurustel.

Kuid, kuid - on olemas ka teooriaid, mis väidavad, et lennuvõime oli mõnel dinokaliigil juba välja arenemas (nt arheopteryxi eellasel), ja ka oli arenenud tiheaju, mis lubas väikese kaalu juures palju neuronaalseid ühendusi, kuid evolutsioonil pole suunda, ning sarnaselt jaanalindudele need pool-linnud kaotasid oma algelisegi lennuvõime. Nii arvatakse olevat juhtunud raptoritega. See on muidugi ainult teooria, ja sellele on palju vastuväiteid. Kuid minu reptiloidide-teooriaga see sobiks, see teooria, kus troodonist areneb inimesetaoline olend ehk pesueht reptikas.

Manusena lisan pildi pyroraptorist - raptorid on nüüd üksmeelselt leitud kõik sulelised olevat, teadus ka seda meelt - kuid filmikunstile iseloomulikult on põlvekõrgusest "kalkunist" tehtud päris jube elukas. Film on Jurassic World Dominion.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#60
Intelligentsi poolest oli T-Rex pigem nö "kõndiv taim" ... tohutu suur naha/keha pindala andis ääretult terava aistingute tajumise (lähedaste loomade/objektide soojus, müra, puudutused) ... aistingute infovoog oli oskulikult seotud refleksi-põhiste käitumis-mustritega (ehk nii kui keegi läheneda üritas, söödi ta otsekohe ära T-Rexi poolt) ... mingit inimesele omast "analüütilist mõistust" polnud T-Rexil ollagi.

T-Rexi käitumise asemel võiks lahata "metsiku kassi" käitumist: tuleks eristada nö "reflekse" (mis on liigi-omasena kaasa sündinud, a'la "peidan ennast läheneva ohu eest") ja "programme" (mis on õpitavad, a'la "läheneva ohu korral põgenen heliallikast kaugemale"):
1) Läheneva auto korral peidab metsik kass ennast "reflekside põhiselt" maanteele ja loodab "äkki auto mind ei näe" (ning sõidetakse auto poolt lömaks) - kodukass tegutseb õpitud "programmide põhiselt" (kuulab teeperves läheneva auto müra, peale auto möödumist jookseb üle tee) ... T-Rex üritaks "reflekside põhiselt" maanteel olles lähenevat veoautot rünnata (kuid lömastataks veoauto poolt ära) - mingit "looma-aia T-Rexi" pole võimalik "programmide põhiselt" õpetada.
2) Lõks-puuri jäänud metsik kass jääbki inimest kaitse-refleksi põhiselt "käpaga ründama läbi lõksu võre-seina" (nii teeb metsik kass vaid endale haiget, kuid ei kahjusta inimest) ... lõksu jäänud kodukass üritab "programmi põhiselt" inimese tähelepanu saada (kräunub abi järele, ning kui ikkagi välja ei lasta siis susiseb vihast) .... T-Rex jääksgi "refleksi põhiselt" lõksus ennast vigastama.

Küll aga on võimalik T-Rexi nö "juhtida" läbi karja-refleksi käsuahela (inimene hakkaks karja-juhist alf-isaseks, ning juhiks/käsutaks T-Rexi läbi karja-refleksi) ... analoogiaks on metsikute huntide kari: saaklooma ründamisel jääb juht-isane tagaplaanile "rünnakut juhtima", saates esmalt kõige nõrgemad/kasutumad karja liikmed saaklooma tähelepanu hajutama (karja-juhi alfa-käsuliin kirjutab refleksid üle, st nõrk hunt on nõus käsuliini-põhiselt ründama ohtliku saaklooma), mille järel karja tugevamad liikmed ründavad saaklooma selja tagant ... taolise karja-mustri alfa-käsuliini pealt saaks inimene T-Rexi nö "taltsutada" (ratsutada T-Rexi peal, kui selle eest T-Rexile sööki antakse).

Võtke T-Rexi kui "iidsete loojate" lasteaia-loomingu esimesi samme, kus eesmärgiks oligi vaid "mingi suure olendi loomine", kuid mingit sügavamat intelligentsi polnudki taolise projekti juures plaanis ... näiteks tänapäeva arenenud riikide lapsed mängivad elektroonika-konstruktoriga (ehitavad digitaalse ilmajaama mikrokontrollerist, temperatuuri-sensoritest ja wifi-moodulist): mingi "toimiva käki" saavad nad küll valmis (läbi interneti saab toas-õues olevat temperatuuri/õhurõhku vaadata), kuid nö "sügavam intelligents ja analüütika on puudu" (-1C korral hoiatab libeduse eest, järsu õhurõhu muutuse korral hoiatab tormi-puhangute eest, jne) - arengumaade lapsed vaatavad aga arenenud riikide laste elektroonika-loomingut kui "üli-inimliku taevaliku loojalikust" ... kunagistel "iidsetel loojatel" oli elektroonika asemel ligipääs bio-ja-geeni-tehnoloogiale (mitte üksikute geenide tasemel nagu maistel teadlastel, vaid genoomi-gruppide aruka liitmise tasemel), ning nii nad lõidki erinevaid olendeid, sh T-Rexi.
Vasta
#61
Tsitaat:Võtke T-Rexi kui "iidsete loojate" lasteaia-loomingu esimesi samme, kus eesmärgiks oligi vaid "mingi suure olendi loomine", kuid mingit sügavamat intelligentsi polnudki taolise projekti juures plaanis...

Väga pikka aega, noh peaaegu lapsest peale, olen olnud üsna samal arvamusel. Minu sõnastuses niimoodi, et dinokad suretati välja sellepärast, et eksisteerisid pikkapikka aega, aga mõistust ei tekkinudki, ja seepärast anti võimalus imetajatele. Noh, mingi kosmiline teadvus, universumi teadvus vms suretas. Aga mitte nii nagu kristlikud intelligentse disaini pooldajad seda kirjeldavad, vaid pigem nii, et jumal on juhus.

Aga et anda võimalusi ka muudele variantidele - mulle see üks ja õige ei meeldi mitte - siis
esiteks, jah dinosaurused olid suured, kuid neid oli väga palju ka väga väikeseid, ning nende fossiile pole nii palju säilinud ega neid pole ka leitud, sest nad on lihtsalt väga väikesed. Tohutult palju oli neid kana ja kassisuuruseid ning veelgi väiksemaid. Esimesed dinokad olidki pisikesed, põlvekõrgused, samal ajal kui imetajataolised roomajad, meie eellased olid suured, muidugi mitte nii suured kui mingid apatosaurused. Niiet dinosauruste klass olid väga vaäga ja veelkord väga mitmekesised. Lollid lihamäed olid suured sauropoodid.

Kas T-reks oli sama tark kui paavian, eks see selgub aja jooksul või siis ei selgu, mulle isiklikult meeldib kui asjad jäävad lahtiseks, sest see jätab ruumi ka lahtise tuleviku jaoks. Noh, nagu hääl mulle ükskord ütles  - kaugformaalset mõju võimaldab meie maailma viimistlematus. ST "maailma annab paika logistada". Valmis ja raudsed tõed jätavad selleks vähem võimalusi.

Teiseks.  Dinosaurused eksisteerisid üle poole kauem kui on möödunud dinosauruste väljasuremisest (150 miljonit aastat vs 65 mil aastat), selle aja jooksul võis tekkida ühte koma teist, ka eluvorme väikese kahejalgse teropoodi kestas, kes olid midagi enamat kui taim oma arengutaseme poolest. No nt seda, mida sa oled kirjeldanud siin:
Tsitaat:Küll aga on võimalik T-Rexi nö "juhtida" läbi karja-refleksi käsuahela (inimene hakkaks karja-juhist alf-isaseks, ning juhiks/käsutaks T-Rexi läbi karja-refleksi) ... analoogiaks on metsikute huntide kari: saaklooma ründamisel jääb juht-isane tagaplaanile "rünnakut juhtima", saates esmalt kõige nõrgemad/kasutumad karja liikmed saaklooma tähelepanu hajutama (karja-juhi alfa-käsuliin kirjutab refleksid üle, st nõrk hunt on nõus käsuliini-põhiselt ründama ohtliku saaklooma), mille järel karja tugevamad liikmed ründavad saaklooma selja tagant ... taolise karja-mustri alfa-käsuliini pealt saaks inimene T-Rexi nö "taltsutada" (ratsutada T-Rexi peal, kui selle eest T-Rexile sööki antakse).

Ega siis hunt taimetasemel pole.

Ja selle kohta
Tsitaat:Läheneva auto korral peidab metsik kass ennast "reflekside põhiselt" maanteele ja loodab "äkki auto mind ei näe" (ning sõidetakse auto poolt lömaks) - kodukass tegutseb õpitud "programmide põhiselt" (kuulab teeperves läheneva auto müra, peale auto möödumist jookseb üle tee) ...
võiksin jällegi fantaseerida, et pole ju põhimõtteliselt võimatu, et tulnukad külastasid planeeti Maa ka dinosauruste ajal, ja võtsid mingeid manipulatsioone või programmeerimisi ette. No kust kurat siis need reptiloidid tekkinud on? Elagu nad siis inimkehas maa peal või teistel planeetidel või teistes dimensioonides või ainult legendides.

See, et reptiloididele elamiseks sobib radioaktiivne keskkond, mida siin mingi aeg varem on väidetud, see läheb paremini venelaste NATOt halvustavasse mudelisse, mis väidab, et NATO radioaktiivistab Kesk-Aasiat, et muuta see piirkond reptikatele sobivaks.
Vasta
#62
Dinosaurused on üks järjekordne suur pettus!
Ja enamus võtab nende olemasolu ilma igasuguseid küsimusi esitamata puhta tõena ...

Mitte üheski dinosauruste muuseumis pole mitte ühtegi autentset dinosauruse luud, vaid kõik on tehislikud jäljendid.
Kõik väidetavad originaalid on oma suure harulduse tõttu kindlate rauduste taga ja ainult väljavalitud tegelased pääsevad neile ligi ... niiet mitte üksi tava-inimene pole kunagi mitte ühtegi reaalset dinosauruste luud näinud!

Video: Dinosauruseid pole kunagi olemas olnud!

Vasta
#63
Ristiusklike jaoks ongi "maailma ajalugu" äärmiselt piiratud, ulatudes vaid viimase veeuputuse/jääajani ... kõike eelnevat sadade miljonite aastate jookusl planeedil Maa toimunut pole ristiusu maailmapildis "lihtsalt olemas": nagu pole ristiusu maailmapildis olemas lõunapoolust (lamedal Maal ei saa lõunapoolust olla: ometi asub lõunapoolusel inimeste ehitatud ja mehitatud observatoorium), kosmose-sateliite (lameda Maa ümber ei saa ju mingid kosmoselaevad tiirelda: ometi on sateliit-televisioon ja sateliit-telefond reaalus), jne ... dinosaurused asuvad asjaskaalal nö "liiga kaugel", ehk röögatult varem enne jeesuse-jahwe kehastusi ... samas raamatu "Inimkonna varjatud ajalugu" põhjal on inimtegevuse jälgi leitud ca 200 miljoni aasta tagusest ajast (ehk enne dinosauruste väljasuremist), kuni tänapäevani (st iga vanusega geoloogilistest setetest on leitud inimtegevuse jälgi: kivikirved, uhmrid, potid, müürid/hooned, tuuma-pommi-plahvatuse jäljed, jne) ... ühesõnaga ristiusklikega pole mõtet "teatud teemadel" vaielda (ristiusklike maailmapilt on ideoloogiliselt blokeeritud paljudes valdkondades).

Suuremas plaanis tuleks eristada järmisi loojaid/jumalaid:
1) Budistide Brahma taolised lõid praeguse universumi ja on loonud ka eelnevaid universumeid ("brahma päev" = universumi eluiga).
2) Enne praegust Elulille-farmi on olnud mitmeid tsivilisatsioone, kes on arenenud Universumi alg-jõudude pealt (nö Viikingi-legendide suurkujud, ehk olemusrasside esindajad).
3) Ühel hetkel otsustasid 12 olemusrassi esindajad luua nö "Elulille farmi" (Universumi alg-jõudude pealt elamise asemel võis toituda maistest taimedest-loomadest) - see "Elulille farm" kehtib kogu Linnutee galaktika ulatuses ... kunagi sadu miljoneid aastaid tagasi olid Elulille farmi asukateks ka dinosaurused (dinosaurused likvideeriti 65 miljonit aastat tagasi, kuna oli loodud palju tõhusamaid/efektiivsemaid loomi, nagu soojaverelised/imetajad - analoogia: kunagi olid algelised arvutid "hammas-rataste ja mehaaniliste võllide peal" = dinosaurused, tänapäeval on palju täiuslikumad pooljuhtide peal töötavad arvutid = soojaverelised) ... samas elukogemuste kaudu (väe-taimede ja hinge-loomadena) on dinosauruste ajastu paljudel meeles (näiteks üks minu hingeloom on T-Rex).
4) Elulille farmi siseselt on arenenumad tsivilisatsioonid aegajalt Maad külastanud, ning siin Maal enda loodud ahve/inimesi nö "lahti lasknud": kui looming on nö "nässu läinud", siis on mingi looduskatastroofi abil hukka läinud olendid likvideeritud, ning uued asemele toodud (need on need budistide poolt kirjeldatud "eelnevad maised inim-rassid", mille olemasolu kinnitavad raamatus "Inimkonna varjatud ajalugu" välja toodud arheoloogilised väljakevamised mitmesaja miljoni aasta vanustest geoloogilistest kihtidest).
5) Viimase veeuputuse (mis toimus ca 10 tuhat aastat tagasi) järgset ajalugu käistleb ristiusk kui jeesuse-jahwe poolset "maailma loomist" (planeet Maa koos taimede-loomadega oli olemas, nad räägivad vaid viimati kujundatud praegusest inim-rassist).
Vasta
#64
(21-01-2023, 18:33 )lahendused Kirjutas: ... samas elukogemuste kaudu (väe-taimede ja hinge-loomadena) on dinosauruste ajastu paljudel meeles (näiteks üks minu hingeloom on T-Rex).

Oskad sa, palun, öelda, kuidas aru saada milline eelajalooline elukas on hingeloom?

Tunnen et üks minu hingeloomadest on madu, aga kuidas ürgsemaid hingeloomi kindlaks teha, kas selle järgi, milline rohkem meeldib? Või on olemas täpsem meetod?
Vasta
#65
(17-01-2023, 21:49 )Mannu Kirjutas: Kahejalgsed lihatoidulised dinosaurused ehk teropoodid võisid olla seni oletatust nutikamad, vb lausa nagu paavianid:

https://www.youtube.com/watch?v=a1tEnm53zDs&t=85s


Videos tutvustab Suzana Herculano-Houzel oma tööd, mis väidab, et aju kaalu ja keha kaalu suhtarv ei anna olendi intelligentsusest õiget arusaama. Suzana Herculano-Houzel on Brasiilia neuroteadlane. Parema pildi pidi andma hoopis närvirakkudevaheliste ühenduste arv ajus. Kuidas see väljasurnud loomade puhul kindlaks tehti, selles ma kahjuks aru ei saanud.


Teropoodid on nt kuulus T.Rex ja pea sama kuulsad raptorid.


Lisaksin veel linnud, ainuke grupp dinosauruseid, kes suurest väljasuremisest edukalt kuni tänaseni on elanud, ja loodetavasti elavad edasi ka. Linde, vähemalt vanemas Lääne-Euroopa kultuuriruumis, on peetud rumalateks, ja seda ka päris teaduslikul tasemel üsna hilise ajani, põhjuseks, et lindudel on sile aju, neil pole kurrulist suuraju koort, mida peeti intelligentsuse algtingimuseks. Sellest räägib raamat "Loomade hingeelu" Peter Wohlleben. Teades aga nüüd kui targad on vareslased või papagoid, siis ei ole ajukurrud sugugi nii tähtsad kui arvati.


Teise samateemalise video alt on pärit kommentaar (autor fred bloggs), kus öeldakse, et lindude ajus on neuronid väga tihedasti kokku pakitud, tõenäoliselt selleks, et kaalu vähendada (lennuvõime puhul on see ju tähtis). Ning et see omadus ei pruukinud olla veel välja arenenud mittelendavatel (non-avian) dinosaurustel.

Kuid, kuid - on olemas ka teooriaid, mis väidavad, et lennuvõime oli mõnel dinokaliigil juba välja arenemas (nt arheopteryxi eellasel), ja ka oli arenenud tiheaju, mis lubas väikese kaalu juures palju neuronaalseid ühendusi, kuid evolutsioonil pole suunda, ning sarnaselt jaanalindudele need pool-linnud kaotasid oma algelisegi lennuvõime. Nii arvatakse olevat juhtunud raptoritega. See on muidugi ainult teooria, ja sellele on palju vastuväiteid. Kuid minu reptiloidide-teooriaga see sobiks, see teooria, kus troodonist areneb inimesetaoline olend ehk pesueht reptikas.

Manusena lisan pildi pyroraptorist - raptorid on nüüd üksmeelselt leitud kõik sulelised olevat, teadus ka seda meelt - kuid filmikunstile iseloomulikult on põlvekõrgusest "kalkunist" tehtud päris jube elukas. Film on Jurassic World Dominion.

Siin ilmneb huvitav tendents. Toodud natuke tobeda hüpoteesiga justkui valmistatakse inimesi veres ja lihas reptikaid teretuletama, ehk intelligentsetest teropoodidest sauruste järeltulijaid.

Muide, kõik raptorid ei olnud kaugelt pisukesed. Dakotaraptor ja utahraptor, oma 5-7 meetrise pikkusega ja kahe meetrise kõrgusega võiksid ka siberi tiigrit hakklihaks muuta.
Vasta
#66
(22-01-2023, 14:18 )antiamerikanist Kirjutas: Tunnen et üks minu hingeloomadest on madu, aga kuidas ürgsemaid hingeloomi kindlaks teha, kas selle järgi, milline rohkem meeldib? Või on olemas täpsem meetod?

Kindlaks tegemine käib nö "omaduste põhiselt" (mitte aga välimuse/meeldimise põhiselt):
a) Näiteks "nahkhiire" juures ei oma tähtsust tema jube/kole välimus, kuid tähtsust omab nahkhiire võime nö "peegeldusi tajuda" (nahkhiir kiirgab välja tugevaid pinisemise-impulsse, ning kuulab oma suurte kõrvadega objektidelt tagasipeegeldunud pininate kaja: peegelduste analüüsi põhiselt paneb nahkhiir ajus kokku lendava putuka asukoha ja sööb putuka "lennu pealt ära" - inimkehastuses suudad hingeloom nahkhiire abil aru saada kuidas sinu öeldu teistelt vastu kajab: poliitikutel on taoline oskus täielikult puudu).
b) Näiteks mao juures on oluline nö "oskus viletsast olukorrast välja vingerdada" (näiteks "hingeloom madu" on asendamatu telefoni-müügiga tegelevatel agentidel: kui nad "pers*e saadetakse", suudavad nad viisakalt välja vingerdada ja kõne positivises võtmes lõpetada)
c) Näiteks T-Rexi juures on oluline nö "kartmatus" (tulgu kes tahes, küll ma nad vajadusel maha murran: dinosauruste ajastul polnud T-Rexil looduslike vaenlasi, st ta oli kõige suurem-tugevam, ning suutis mistahes looma vajadusel maha murda: siit ka T-Rexi nö "kartmatus") - näiteks autosõidu ajal on mul T-Rex alati üks aktiivsetest hingeloomadest (nii põgenevad mistahes metsloomad minu auto lähedusest, st ma pole kordagi kogenud metsloomale otsa sõitmist) - näiteks "eelmise sajandi lõpus" tahtsin ma osaleda ühel oksjonil, kuid 2 maffia 2-meetrist "kappi" oli kõik huvilised minema hirmutanud/peksnud (nii saanuks nad alghinnaga oksjoni objekti endale ilma konkurentsita): eks nad tulid ka minule "õlale patsutama" (kule nolk ära täna siia tule, tule mõni teine kord), kuid ma lõin oskuslikult valitud õrna küünarnuki-löögiga ühel hinge kinni tsakra-punktide põhiselt (vennike tõmbles lämbumisest sinise näoga põrandal, tema "kolleeg" vahtis arusaamatu/hirmunud näoga pealt): teadvusel oleva kapiga sõlmisin "kokkuleppe" (ta ei osale tänasel oksjonil, kui ma ta "kollegi" jälle hingama panen): jällegi oli T-Rex üks hingeloomadest, kelle pealt ma taolise riskantse tegevuse ette võtsin (oksjoni ma küll võitsin ainsa pakkujana alghinnaga, kuid järgmine päev tulid nad sõlmima "viisakat kokkulepet": saan "paki koidulaid" (10 kilo-eek) selle eest, kui oksjoni objekti neile annan, millega ma ka nõustusin: kui ikka ühe minutiga/päevaga teenid aasta keskmise palga tänu hingeloom T-Rexile, siis võiks nagu rahul olla) ... täpselt samamoodi julgen ma T-Rexi pealt kirjutada igasugu vandenõudest ja muudest jampsidest täiesti lahtise tekstiga.
Vasta
#67
Arlich, otsi omale mõni kristlik foorum! Sul on Paraveebis kaks oma teemat, ära topi oma religiooni teistesse teemadesse!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna olemasolemise ajal alles välja surnud dinosaurused mar3k 10 8,680 30-04-2018, 19:06
Viimane postitus: Müstik
  Teadlased: maailm on kuuenda väljasuremise serval InDemand 5 5,062 30-01-2011, 17:27
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat