•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas Jumal tekkis?
Sellisel juhul saan ma ka öelda, mis probleem mul objektiivse persooniga on, nimelt see objektiviseerimise aspekt. Ma pole kindel, kas see "vaatleja" on "tõeline mina", või mis asi see on. Kuid see persooni ning oskuste objektiviseerimine peaks aset leidma selle millegi raames. Mille raames siis konkreetselt? Vale küsimus? Võib-olla ka, ei oska öelda hetkel.

Ütlen siin täiesti ausalt, et ma ei saa aru Q11 avaldustest, selle taga tundub olevat mõtlemine, mis pole mulle üldse tuttav. Paraku.
Vasta
Olen seda vist juba korduvalt ütelnud, et see "Vaatlejajumal", kes justkui ON kõikvõimalikest objektiviseeritud objektoidest ja subjektidest täiesti lahus ja sõltumatu ainuke reaalsus, on tegelikult samuti mõistuse enese loodud fantastiline "Objekt". Indias on vist mingi selline filosoofia tõesti esindatud, täpsemalt ei tea öelda... paraku selle tõepärasus on väga kaheldav? Kui ikka ainutõese "Vaatleja" sisse saavad tekkida üksnes illusoorsed objektid, siis see tähendab minu kogemusest lähtuvalt vaid üht, et see ainutõene "Jumal" on samuti ebatõeline illusioon!

Minu jaoks on "vaatleja" tegelikult lihtsalt "vaatlemine" (protsess), mis on ajaliselt eksiteerivate jõutoimingute summa. See tähendab sisuliselt, kui kaotada enda ümbert ja seest absoluutselt kõik "objektid", siis ei jää alles mitte ainujumalik nähtamatu "Vaatleja", vaid igasugune "vaatleja" ehk tegelikult "vaatlemine" samuti absoluutselt kaob. See tähendab et mingit eluobjektidest sõltumatut "Vaatlejat" lihtsalt POLE, kuna see oli algusest peale illusoorse mõtlemise "nurisünnitis"!

Kuigi see ainujumalik "Vaatleja" on minu hinnangul pigem ebareaalne illusioon, siis see ekstreemne filosoofia sobib teatud askeetlikuks vaateks, kus püüeldakse kõigest elulisest totaalselt vabaneda... paraku edutult, kuna olemuselt oleks see sama mis enesetapp, kompromissitult eitades (illusiooniks pidades) mistahes mõtteid, tundeid ja kehavajadusi.
Vasta
(14-02-2020, 15:48 )Lorenz Kirjutas: Sellisel juhul saan ma ka öelda, mis probleem mul objektiivse persooniga on, nimelt see objektiviseerimise aspekt. Ma pole kindel, kas see "vaatleja" on "tõeline mina", või mis asi see on. Kuid see persooni ning oskuste objektiviseerimine peaks aset leidma selle millegi raames. Mille raames siis konkreetselt? Vale küsimus? Võib-olla ka, ei oska öelda hetkel.
...

Üldiselt aksepteeritavalt peame teadvust aju produktiks. See on siis mina kese ja algus ning võime mõelda on arengu tipp. Sellest lähtudes on kõik kogemused väljaspool mind. Tähelepanu on suunatud minale(mõtted) ja väline.
Kui nüüd muudame natuke perspektiivi ja eeldame, et üks teadvus on algpunkt mis annab elu kõigele siis sellest lähtudes kogemused saavad leida aset vaid selle ühe sees. Võime mõelda on kujundlikult väljapoole arengu tipp ja selleks, et tulla tagasi allikasse suuname osa tähelepanust sissepoole.

Võib-olla on vaatleja natuke segadust tekitav nimi. Parem kirjeldus on ehk uue mõõtme lisandumine ellu, kellena/millena me ennast tunneme - samastume ning mille sees toimub tajumine ja ka mõtlemine. Seda võib kutsuda ka hetkes viibimiseks. Kindlasti ei ole see mentaalne seisund kuna mõtted on nähtaval samal ajal kui neid mõeldakse, kaasneb ka võimalus valida kas minna kaasa mõttega või mitte. Persoon - mõtete, kogemuste kogum ei kao kuhugi kuid see muutub kergemaks, läbipaistvaks ja lihtsamalt vormitavaks kui on soov.
Sarnaselt mõtete kõrvalt vaatamisele tekib ka võimalus vaadelda emotsioone ilma neisse kinni jäämata.

Vasta
Kuidas Jumal tekkis? Millegi tekkimine mittemillestki ei ole võimalik. Jumal pole kunagi tekkinud vaid on kogu aeg olemas olnud. See arusaam maailmast, et midagi ei ole olemas ja siis tekib, on väärarusaam. Selline lähenemine tekitab lõputult loogilisi küsimusi, et mis ole enne jne. Universum on kogu aeg olemas olnud ja Universumi lõppu pole olemas st kõik on alati olemas. Seda on väga raske omaks võtta sest materialismi langemine lahutab kõik üksteisest ja lõhub üksolemise või ühtsuse või mis iganes selle seisundi nimi on. Me oleme kogu aeg olemas. Kui me kaotame ühenduse oma jumaliku algega siis hakkavad tekkima sellise küsimused. Universum on pidevas liikumises ja seega muutuv. Sellegipoolest on kõik alati olemas olnud st mitte midagi pole tekkinud mitte kunagi. Muidu Dzyan raamatus on kirjeldus Universumi algusest aga see on vaid järjekordse paisumisprotsessi alguse kirjeldus kus tõesti tekivad loodusjõud ja "Manvantara koidiku kiirgavad pojad" aga kogu Universum tervikuna ei ole tekkinud millestki vaid on kogu aeg olemas!
Vasta
Huvitav...kas Sa samastad Universumi ja Jumala?
Tõepoolest...kas film (inimese/universumi paratamatus) on lahus ekraanist (Jumalast)?
Siis oleks vastus, et ei ole lahus.
Film saab eksisteerida ainult tänu Ekraanile.
Aga Ekraan (Jumal) saab eksisteerida ka ilma Filmita(Universum)...Smile
Vasta
(22-05-2020, 13:11 )Õhtumaalane Kirjutas: Jehoova tekkis nii et reptiilid tulid maale, siis osadesse inimestesse istutati sisaliku geneetika ja sisaliku geenidega rahvast tuli välja Jeesus.

1) Reptiilid on planeet Maale omane nö "kohalik rass" ja need reptiilid on planeet Maal olnud vähemalt 100 miljonit aastat (esimesed dinosaurused).

2) Religioonidest tuntud Jahwe, ehk Jehoova oli planeedil Maa ca 5000+ aastat tagasi, ehk "üsna hiljuti".

3) Religioonidest tuntud Jeesus oli planeedil Maa ca 2000 aastat tagasi, ning ta oli üks frankesteini moodi kokku traageldatud värdmoodustis.

Kui natukenegi mõistust peas on, siis peaks ajaskaala põhiselt aru saadama, et reptiilid olid planeedil Maa palju varem, kui mingid Jehoovad-Jeesused.

Vasta
Aeg tekkib siis kui moodustub eraldiseisev mina (ego).
„Ennem“ ennem ei eksisteeri...Smile
Ajaskaalal tegutsemine on kaduv. Lihtne on seda kontrollida. Kas Sügavas Unes on Aeg?
Vasta
(22-05-2020, 16:53 )Tinar Kirjutas: Kuidas Jumal tekkis? Millegi tekkimine mittemillestki ei ole võimalik. Jumal pole kunagi tekkinud vaid on kogu aeg olemas olnud. See arusaam maailmast, et midagi ei ole olemas ja siis tekib, on väärarusaam. Selline lähenemine tekitab lõputult loogilisi küsimusi, et mis ole enne jne. Universum on kogu aeg olemas olnud ja Universumi lõppu pole olemas st kõik on alati olemas. Seda on väga raske omaks võtta sest materialismi langemine lahutab kõik üksteisest ja lõhub üksolemise või ühtsuse või mis iganes selle seisundi nimi on. Me oleme kogu aeg olemas. Kui me kaotame ühenduse oma jumaliku algega siis hakkavad tekkima sellise küsimused. Universum on pidevas liikumises ja seega muutuv. Sellegipoolest on kõik alati olemas olnud st mitte midagi pole tekkinud mitte kunagi. Muidu Dzyan raamatus on kirjeldus Universumi algusest aga see on vaid järjekordse paisumisprotsessi alguse kirjeldus kus tõesti tekivad loodusjõud ja "Manvantara koidiku kiirgavad pojad" aga kogu Universum tervikuna ei ole tekkinud millestki vaid on kogu aeg olemas!
Mitte millestki midagi ei saa tekkida. Joogad ja CC järgijad arvavad, et looja, see lõputu armastuse kehastus on nähtus või olend kellel isik puudub. Ainult madalamates pühitsuse astmetes viidatakse jumalale kui isikule.
Vasta
Kas Hetke (Mina) saaks nimetada isikuks?...Smile
Vasta
(22-05-2020, 18:52 )lahendused Kirjutas:
(22-05-2020, 13:11 )Õhtumaalane Kirjutas: Jehoova tekkis nii et reptiilid tulid maale, siis osadesse inimestesse istutati sisaliku geneetika ja sisaliku geenidega rahvast tuli välja Jeesus.

1) Reptiilid on planeet Maale omane nö "kohalik rass" ja need reptiilid on planeet Maal olnud vähemalt 100 miljonit aastat (esimesed dinosaurused).

2) Religioonidest tuntud Jahwe, ehk Jehoova oli planeedil Maa ca 5000+ aastat tagasi, ehk "üsna hiljuti".

3) Religioonidest tuntud Jeesus oli planeedil Maa ca 2000 aastat tagasi, ning ta oli üks frankesteini moodi kokku traageldatud värdmoodustis.

Kui natukenegi mõistust peas on, siis peaks ajaskaala põhiselt aru saadama, et reptiilid olid planeedil Maa palju varem, kui mingid Jehoovad-Jeesused.
Reptiilid võisid varem olla (anastasid meie planeedi 100 000 000 a. tagasi) aga seejärel nad kaotasid võimu ja nende füüsiline maailm hävitati. Näeme nende maailma jäänuseid vaid kivististena ja ... roomajatena loomariigis. Planeet ei kuulu enam neile ja neil pole siin enam õigust tegutseda. Küll aga toimetavad nad siin jõudumööda parasiitidena ringi oma taldrikutega. Küllap lüüakse nad siit lõplikult minema kunagi.

(22-05-2020, 22:37 )xcad Kirjutas:
(22-05-2020, 16:53 )Tinar Kirjutas: Kuidas Jumal tekkis? Millegi tekkimine mittemillestki ei ole võimalik. Jumal pole kunagi tekkinud vaid on kogu aeg olemas olnud. See arusaam maailmast, et midagi ei ole olemas ja siis tekib, on väärarusaam. Selline lähenemine tekitab lõputult loogilisi küsimusi, et mis ole enne jne. Universum on kogu aeg olemas olnud ja Universumi lõppu pole olemas st kõik on alati olemas. Seda on väga raske omaks võtta sest materialismi langemine lahutab kõik üksteisest ja lõhub üksolemise või ühtsuse või mis iganes selle seisundi nimi on. Me oleme kogu aeg olemas. Kui me kaotame ühenduse oma jumaliku algega siis hakkavad tekkima sellise küsimused. Universum on pidevas liikumises ja seega muutuv. Sellegipoolest on kõik alati olemas olnud st mitte midagi pole tekkinud mitte kunagi. Muidu Dzyan raamatus on kirjeldus Universumi algusest aga see on vaid järjekordse paisumisprotsessi alguse kirjeldus kus tõesti tekivad loodusjõud ja "Manvantara koidiku kiirgavad pojad" aga kogu Universum tervikuna ei ole tekkinud millestki vaid on kogu aeg olemas!
Mitte millestki midagi ei saa tekkida. Joogad ja CC järgijad arvavad, et looja, see lõputu armastuse kehastus on nähtus või olend kellel isik puudub. Ainult madalamates pühitsuse astmetes viidatakse jumalale kui isikule.
Jumal eksisteerib kolmainsusena. See tähendab, et tal on nii isikuline kui mitteisikuline külg. Seega on õigus ka neil kes käsitlevad Jumalat kui isikut.
Vasta
Mida jumala all mõelda? See on küsimuseks. Mida arenenum inimene seda vähem on temas ego-t, mina tunnetust. Sama ka jumalatega. Mingi eeterlik kohavaim võib olla isik küll mitte inimese mõttes aga siiski. Kolmainsus on jälle inimese poolne interpreteering, reaalsuses on ainult energia ja erinevad energia intensiivsuse astmed. Seisulaine on näiteks kivi, kõrgsageduslik võnge gammakiirgus. See aga mis seob selle "eluks" eriti olendiks kellel on eneseteadvus nägijad räägivad mingist liimivast ja vibreerivast "jõust". Mis aga see täpselt on ei tea keegi. See mida inimene tõlgendab oma silmade läbi on ekslik, sest on inimesekeskne. Sügavaim tõde jääbki varjatuks kõigile olendeile olenemata nende arengu tasemest, set ka see üliolend on mingite puuduste ja piirangutega ja see tingib vaatepildi puudulikusse. Samas see "vaatepilt" võib inimese vaatepunktist peaaegu lõpmatu arv kordi täiuslikum aga lõplik tõde detailides jääb ka sealt välja. Inimese loomuses on arvata et see "hetk" milles ollakse.....ollakse piisaval arengu tasemel, see oli nii kiviajal kui tuhandete aastate pärast. See on inimese üks suurimaid nõrkusi mis takistab asju "nii nagu nad on" tunnetamast. Isegi inimesele kättesaadavas ulatuses. Jumalaid oli on ja tuleb veelgi...suur arv uskujaid võib isegi "jumala" tekitada aga see jumal on piiratud tema loomiseks seotud inimgrupi teadmiste ja energiaga. Kaob usk, laguneb ka "jumal". Universumi Isand, Absoluut on inimesele tunnetamatu. Ka arenuimale ehk oma karma põletanud adeptile. See, et ta on isik on välistatud, tal on (või võib olla kõik) mida mõeldakse, ainult mitte seda ego, mina, mina tunnetust, isiklikkust. See on raske teema ja tegelikult läheb üle inimse kui indiviidi, liigi võimete piiride.
....
Ja see, et "tema" (kui nii võib nimetada?) tunneb huvi inimese, maa või isegi päikesesüsteemi vastu on ilmselge rumalus. See oleks umbes sama kui mingi ühepäeva liblikas kusagil amasoonase ürgmetsas arvab, et tema elu ja tegemised lähevad inimkonnale ja inimeste valitsustele korda...lisaks loetaks esmatähtsaks asjaks millele pööratakse peamine inimkonna tähelepanu. Usun et isegi see võrdlus on veel liiga ülepakutud aga paremat ei oska tuua.
Vasta
"Ja see, et "tema" (kui nii võib nimetada?) tunneb huvi inimese, maa või isegi päikesesüsteemi vastu on ilmselge rumalus."
Kuidas nii? Jumal (Hetk) annabki inimesele Elu. Inimese "sees" pole Mina. Inimene on Mina "sees"...Smile
Vasta
(23-05-2020, 21:04 )Q11 Kirjutas: "Ja see, et "tema" (kui nii võib nimetada?) tunneb huvi inimese, maa või isegi päikesesüsteemi vastu on ilmselge rumalus."
Kuidas nii? Jumal (Hetk) annabki inimesele Elu. Inimese "sees" pole Mina. Inimene on Mina "sees"...Smile
Kõik on inimlikud arvamised. Midagi pole millegi sees ega väljas, ei ole ka füüsilist ega energiakeha. Vaid on ühine "keha", "kookon", millest tavainimene tunnetab seda füüsilist komponeti ülejäänud jääb väljapoole tavatunnetust. Kes või õigemini "mis" annab elu on teadmata....see on inimese arvamus JUMAL. Sest inimene tahab kõike põhjendada, aru saada sellest millest põhimõtteliselt pole võimalik aru saada. Jumal aga tähendab usku jumalase. Kõiksusel on pohh kas usud või ei usu, sest see usk ei muuda midagi. Hea ja halb on samuti inimesekesksed mõisted. Kuna oleme inimesed siis tuleb meil inimkesksetest põhimõtetest lähtudaBleh See on aksioom ja paratamatus, sest muud taustsüsteeemi meie ei tunne. Tõesti elame hetkes ja isegi aeg on inimese poolt loodud mõiste, et selles energiadimensioonis toime tulla. Muutub dimensioon (muidugi inimesele võimalikes piires muutub ka aja mõiste ja tunnetus). Universum on kordades mõistatuslikum kui hullemateski vandenõu teooriates oskame ette kujutada. Aga meie elame siin ja peame toime tulema, seetõttu ka kõikvõimalikud "teooriad", "jumalad"....kristus, muhhamed ja muud jumalad, kurjus ja headus.
.....
Tuleks elada nii, et oled loovenergia süsteemis "sees". Ei uju vastuvoolu, vaatad, kalkuleerid rahulikult oma võimetest lähtudes oma elu. Vahel maudid meelelisi naudinguid ehk teed "pattu". Pühaku & askeedi tee on raske aga võimalik. Siis aga tekib küsimus mille nimel, mis on eesmärgiks? Et inimkonda aidata? Inimkond ei vaja abi, ta põlgab kõik head ja mõistlikud ettepanekud. Miks? Ei tea...aga kusagil on mindud vale teed, millal ja kas annab parandada? Samuti ei tea, võttes ainult eesti ka ei tea...sisetunne aga ütleb, et midagi on VÄGA VALESTI. Nii moraalis, tervises, poliitikas kui majanduses, kõikjal on midagi väga valesti. See on pikk ja lootusetu teema ja jumala olemuse alla pole mõtet panna. Jumal olgu jumal!

Vasta
Hetk ongi Jumal ehk Mina...väga lühidalt vastates...Smile
Vasta
(23-05-2020, 22:40 )Q11 Kirjutas: Hetk ongi Jumal ehk Mina...väga lühidalt vastates...Smile
Umbes nii!Bleh
Praegu võiks olla ühismeditatsioon (lääne inimesele arusaadavam palve) jumala poole kooroona teist tulemist vältida. Kui on piisav arv inimesi asi toimib! Haigus taandub või läheb mujale. Eriti siis kui on palju valgustunuid risisid, joogisid vanasti indias nii tehtigi ja asi toimis. Usk peab olema ja kollektiivne mõttejõud muudab universumi energeetilist karkassi. Praegu on see KEELATUD, JUST KEELATUD, see "teine tulemine" on ette planeeritud ja on keelatud takistada. Seda teist tulemist oodatakse, planeeritakse ja kardetakse. Kahjuks on selline informatsioon indiast...keelatud! Mis peab tulema peab tulema!Ph34r2Ph34r2
See on imelik ja arusaamatu. Loomulikult ei pea absoluutse tõe pähe võtma, sest praegu on kõik liiga imelik ja arusaamatuShock Miks on asjad nii võib aimata arvestades koroonapasse ja vaktsineerimist. Kas asjad on hullud? Asjad ajab hulluks inimene ise......inimlik lollus ja ahnus. Ja võimuiha, inimkond ei tea kuhu suundub juba seetõttu, et elektroonika on päikese koroonapurske korral hävinev. See on "maailma lõpp" ehk praeguse tsivilisatsiooni lõpp. Seda keegi ei arvesta,sest reaalsed ohud katsutakse nagu mõiste surm suruda tagaplaanile. Inimkond on geenimuundatud toidu, raadiokiirguse ja moraali hävimise tõttu hävingu teel. Ja kahjuks eesti on selles tendentsis esirinnas...oleme järsku "esimese viie hulgas"? Just eesti hakkab koroonapassi süsteemi WHO-le pakkuma. Juudas saab oma seeklid, mis aga edasi? Ja fosforiidikaevandamine vist ka tuleb? Hakkavad üle eestilised uuringud. Metsad maha ja kaevandused asemele! Ja rail baltika aitab välja viia......eesti inimene (ka pastorid, piiskopid ja muud klerikaalid kaasaarvatuna) ei usu enam jumalat. See on sõnakõlks, tõlgendus. Homopastor laats ja see on puratiina poolt eslletõsteud tegelane. Ei usuta enam midagi kui ainult (ehk) EU direktiive ja ka neid sest siis pole vaja oma peaga mõtelda. Brüssel andis mõistuse...alleluja.
https://m.arileht.delfi.ee/article.php?i...Eo530H92T8
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas jumal(ad) on olemas või ei ole? Nielander 274 80,398 30-07-2019, 14:08
Viimane postitus: Q11
  Mõistmatu Jumal Balzzar 269 81,368 03-05-2019, 18:54
Viimane postitus: Naut
  Ja Jumal lõi inimese oma näo järele... Punahabe 155 62,517 07-11-2013, 12:54
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat