14-09-2008, 12:17
Lastele peaks õpetama maagiat (nõiatrikke) koolis, et tõsta nende enesekindlust ja distsipliini, ütlevad uurijad.
Uuring näitas et tunniajane õppetund 'maagiakoolis' tegi rohkem head 10-12aastaste grupis kui nende normaalsed koolitunnid.
Professor Richard Wiseman, kes on Hertfordshire'i ülikoolis psühholoog ning kes teostas uuringu, soovib maagia lisamist rahvuslikku õppekavasse.
"Maagia õppimine nõuab enesedistsipliini, arusaamist, kuidas teised inimesed mõtlevad ja võimet teisi lõbustada", ütles ta.
"Lisaks, erinevalt arvutimängudest julgustab see suhtlema lapsi oma sõprade ja perega."
/.../
Hiljem kasutasid nad enne, kohe pärast tunde ning kaks nädalat hiljem küsimustikku. Selgus, et maagiatunnid tõstsid laste enesehinnangut ja sotsiaalsust kõvastu rohkem kui tavalised tunnid.
Parima kasu said lapsed, kes tundusid tagasihoidlikud ning kel oli madal enesehinnang. Efekt püsis kauem kui kaks nädalat pärast õppetundi, ja kui tunde korratakse, võib see püsida veelgi kauem.
Originaal siit.
Mis te arvate, kas peaks ehk Eestisse ka selliseid asju tooma?
edit: suur algustäht
Muudetud: 14-9-08 kell 21:00:29 Flash
Uuring näitas et tunniajane õppetund 'maagiakoolis' tegi rohkem head 10-12aastaste grupis kui nende normaalsed koolitunnid.
Professor Richard Wiseman, kes on Hertfordshire'i ülikoolis psühholoog ning kes teostas uuringu, soovib maagia lisamist rahvuslikku õppekavasse.
"Maagia õppimine nõuab enesedistsipliini, arusaamist, kuidas teised inimesed mõtlevad ja võimet teisi lõbustada", ütles ta.
"Lisaks, erinevalt arvutimängudest julgustab see suhtlema lapsi oma sõprade ja perega."
/.../
Hiljem kasutasid nad enne, kohe pärast tunde ning kaks nädalat hiljem küsimustikku. Selgus, et maagiatunnid tõstsid laste enesehinnangut ja sotsiaalsust kõvastu rohkem kui tavalised tunnid.
Parima kasu said lapsed, kes tundusid tagasihoidlikud ning kel oli madal enesehinnang. Efekt püsis kauem kui kaks nädalat pärast õppetundi, ja kui tunde korratakse, võib see püsida veelgi kauem.
Originaal siit.
Mis te arvate, kas peaks ehk Eestisse ka selliseid asju tooma?
edit: suur algustäht
Muudetud: 14-9-08 kell 21:00:29 Flash




See tuleneb sellest, et maagiat loetakse kuidagi mõtetuks, ainult hälbikutele huvi pakkuvaks teemaks. Maagiat aetakse segi mustkunstiga ja muid eksiarvamusi. Mis on maagia? Minu arust maagia on manipuleerimine selliste energiatega mida inimene tavaliselt ei kasuta ega tunne, näiteks kätega ravimine. Kui ei ole elementaarseidki teadmisi siis inimene lihtsalt ei oska midagi arvata. Ega muiste samuti maagiat kõigile ei õpetatud aga mingid teadmised ka algsed olid kõigil olemas....kellel aga eeldusi seda on mõtet edasi õpetada muidugi vastava soovi korral. Tänapäeval jäävad talendid selles valdkonnas leidmata sest seda ei tunnista tavateadus. Inimest loetakse lihakehaks (ega muidu poleks laipade sügavkülmutamist "elluäratamise" tagamõttega), inimene arvab, et seda mida 5-e meelega ei anna kogeda polegi olemas (tänpäeval ka meelte pikendajad igasugu abiseadmed alates mikroskoobist ja lõpetades osakeste detektoriga). Inimene ei taha tunnistada, et enamus energiaid jääb meelteväliseks, näiteks veesooned ja muud maakera energiad. Maagia aga pole sellele kõigele õige nimi, sest maagia nimi on liialt ära leierdatud ja halvustatud. Kui aga inimkond tahab areneda siis varsti tulevad selle 5-e meelega tunnetatava tühise reaalsuse osal piirid kust edasi minekuks on ainult maagiline tee. Kui aga seda ka siis ei tunnistata siis jääb inimkond oma arengus materialismi lõksu ja peab välja surema.