Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elust enesest: elu pärast surma
#76
Ma arvan, et ei ole mõtet teha ühte järjekordset teemat, kus keegi peab kellegile midagi tõestama. Kes huvi tunneb, see otsib, loeb, kogeb ja jagab kohetut/kuuldut teistega. Kes aga ei usu ja ei taha midagi uut teada, siis peale põgusat tutvust foorumi teemadega läheb talle sobivamasse foorumisse. Nii lihtne see ongi.
Vasta
#77
(31-07-2011, 12:12 )Jõhvikas Kirjutas: Ma arvan, et ei ole mõtet teha ühte järjekordset teemat, kus keegi peab kellegile midagi tõestama. Kes huvi tunneb, see otsib, loeb, kogeb ja jagab kohetut/kuuldut teistega. Kes aga ei usu ja ei taha midagi uut teada, siis peale põgusat tutvust foorumi teemadega läheb talle sobivamasse foorumisse. Nii lihtne see ongi.

kes ei usu ega taha midagi uut teada??? TEADA? Kas sa siis TEAD? et see tõsi on? Äkki ma ka tahan neid teada, aga põrsast kotis ma ei osta. Ma tahan et te mulle tõestaksite. kui te ajate siin oma nii tarka juttu, siis kusagil peab ju faktidel põhinev tõepõhi all olema? või mis? Äkki ma pole asjadega nii kursis kui teie, sellepärast palungi mina teilt selle olemasolu kinnitavaid fakte näha.
Vasta
#78
(30-07-2011, 21:19 )star scream Kirjutas: kle cmon??? sa usud seda mida sa uskuda tahad.

Jah, see inimene on sattunud täiesti valesse foorumisse. Selles foorumis ei kirjutata ebardlikes väljendustes nagu "kle cmon???".

Teema täienduseks siiski üks varasem lugu. Loodan, et seda ei ole siin veel olnud.
1991. aastal elas USAs Atlantas elav Pam Reynolds läbi surmalähedase kogemuse.
Tal opereeriti ajuaneurüsmi ning selleks pidid arstid tema ajust kogu vere eemaldama. Sisuliselt hoidsid arstid teda 45 minutit ajusurmas.

Kliinilises mõttes oli ta lõikuse ajal surnud, kuid sellest hoolimata rääkis ta pärast ärkamist hämmastavaid asju sellest, mida ta oli kogenud sisuliselt surnuna. Näiteks oli ta vestelnud oma surnud sugulastega. Veelgi kummalisem oli aga asjaolu, et ta suutis kirjeldada ka seda, mida ta lõikuse ajal oli näinud, näiteks saagi, millega osa tema kolbast lõikuse ajaks eemaldati.

Kirjelduste puhul on märkimisväärne, et tegu on kombinatsiooniga surmalähedasest ja kehavälisest kogemusest. See pole kaugeltki ainus taoline kirjeldus.
Pikemalt siin: http://www.ap3.ee/?PublicationId=f6a1554...71cc1f8cf1




Vasta
#79
Mis sa arvad et inimese aju on nii algeline asi et kui sealt kõik veri korraks välja võtta siis viskab kohe lusika nurka? Mina arvan et nii kui ta vereta jäetakse siis hakkab ta kohe otsima võimalusi ellu jäämiseks. suleb mõned võimalused ja asjad et nii vähesega kui tal on ellu jääda. Ja see mis ta rääkis et kehast väljas käis ja seda kirjeldas, ei ole üldse võimalik. Sest kui inimese "hing" välja lähekski, siis ega pärast siis inimene seda kirjeldada ei saaks, ega hingel pole ju silmi ega kõrvu millega näha ega kuulda, kui hingel oleks silmad siis poles inimesel ju silmi vajagi ju, tõmbad omal silmad peadt, hing näeb ju...... parajad lasteaia lapsed olete siin, usute kindlasti oma jõuluvana ka.
Vasta
#80
Kuule sulle soovitati lugeda teemasid, kus foorumlased ise kirjeldavad oma kogemusi astraalis käimisest!
Saan aru, et sa ei oska veel otsingut kasutada, aga enne, kui hakata lärmi lööma, et me kõik siin oleme rumalad, tutvu palun eelnevate teemadega!
Sul paluti ka tutvuda paralleelteemaga, kus kirjeldatakse erinevate rahvaste erinevaid uskumusi inimest ümbritsevatest kehadest. Miks sa endiselt räägid hingest ainult? Vaata paar posti tagasi lahenduste tehtud tabelgi üle.
Seda, et inimesed astraalkehadena ringi liiguvad meie keskel, on ju sedavõrd palju tõestatud.
Teaduslikke katseidki tehtud, rääkimata selgeltnägijatega tehtud katsetest.
Tutvu algatuseks teemaga Kehast väljumine - astraallennundus:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...%A4ljumine
Niisugust nähtust nagu inimese astraalkeha (keha, mis hõljub näiteks haige voodi kohal ja näeb ja tajub kõike) on uuritud alates 1965. a-st.
Siin saad aga tutvuda astraalprojektsiooniga:
(ingl. OBE – out of body experiences ´kehast väljumise kogemus`),
http://en.wikipedia.org/wiki/Out-of-body_experience
Kuidas sa küll siin nii tähtsalt seletada julged, kui isegi niisuguseid elementaarseid asju ei tea? Ja kohe teiste foorumlastega riidlema? Ai-ai-ai!





Vasta
#81
(31-07-2011, 12:55 )star scream Kirjutas: Mis sa arvad et inimese aju on nii algeline asi et kui sealt kõik veri korraks välja võtta siis viskab kohe lusika nurka?
Teatud aja pärast viskab kui säilitustingimused on õiged. Samas aju on lihtsalt üks organ mis sobib väga hästi ka toiduks. Kui julged, siis vaata, aga stseen pole nõrganärvilistele (ja ei viitsinud ka inglisekeelset otsida) - Hannibal Lecter - brain scene
Vasta
#82
(01-08-2011, 14:30 )kage Kirjutas:
(31-07-2011, 12:55 )star scream Kirjutas: Mis sa arvad et inimese aju on nii algeline asi et kui sealt kõik veri korraks välja võtta siis viskab kohe lusika nurka?
Teatud aja pärast viskab kui säilitustingimused on õiged. Samas aju on lihtsalt üks organ mis sobib väga hästi ka toiduks. Kui julged, siis vaata, aga stseen pole nõrganärvilistele (ja ei viitsinud ka inglisekeelset otsida) - Hannibal Lecter - brain scene

Arvad et see on tõsielu mis seal toimub we??? lol
Vasta
#83
Energia ei teki ega kao vaid võib muunduda ühest liigist teise .Aju toodab vahelduva eduga tsirka 20 w energiat .Loodan ja mõtlen ,et äkki muundub see 20 w pärast surma millekski ilusaks .
Vasta
#84
Enne surma kogetavat eredat valgust võib põhjustada ajus tõusev serotoniinitase.

Kui süda ning kopsud töö lõpetavad, hakkab aju vaikselt hääbuma. Kliinilise surma läbi elanud inimesed kirjeldavad tihti mälestustevoolu ning kirgast valgust. Sarnaseid nähtusi kogeb ligi viiendik eluohtlikus seisundis olnud inimestest. Mis seda põhjustab, ei oska arstid siiani täpselt seletada. Surmaeelseid kogemusi võib vallandada surevas ajus kasvav serotoniini hulk, näitas Berliini Charité ülikooli uurimus.

Loe edasi...
(Artikli lõpus on lingid ka teistele sarnastele uudistele)
Vasta
#85
Küsimus.
Inimesi tekib maamunale aina juurde, võrreldes eelnevate kümnenditega..rääkimata sajanditest. Uskudes, et inimene sünnib uuesti ( usun mina ka) , lugesin just ennist teisest topicust, et siin maal ei ole enam ühtki esimest korda sündinud hinge, et kõigil on eelnev elukogemus. Aga ikkagi, siis kõik on ju vastuolus, sest inimesi sünnib aina juurde, kas siis kusagil on hingede toomise vabrik, või kõigil polegi päris hinge?
Vasta
#86
Tekkis siis taoline küsimus. Postitasin ka Elu pärast surma topicusse, aga siis mõtlesin, et kopeerin ka uue teemana.

Küsimus.
Inimesi tekib maamunale aina juurde, võrreldes eelnevate kümnenditega..rääkimata sajanditest. Uskudes, et inimene sünnib uuesti ( usun mina ka) , lugesin just ennist teisest topicust, et siin maal ei ole enam ühtki esimast korda sündinud hinge, et kõigil on eelnev elukogemus. Aga ikkagi, siis kõik on ju vastuolus, sest inimesi sünnib aina juurde,ärelikult on siiski paljudel esmane elukord. ja kas siis kusagil on hingede toomise vabrik, või kõigil polegi päris hinge, on nagu mingisugused tühjad vaakumid?
Muideks ise pakuks, et taolised vaakumid on olemas, eriti inimeste haritust ja käitumist jälgides Venemaal ja Hiinas. Seal sünnivad igasugused müstilised lood ja erilised julmurid, nii, et neil küll ei tohiks hinge eksisteerida.

Hrmm
Vasta
#87
(13-09-2011, 15:07 )akvamariin Kirjutas: Küsimus.
Inimesi tekib maamunale aina juurde, võrreldes eelnevate kümnenditega..rääkimata sajanditest. Uskudes, et inimene sünnib uuesti ( usun mina ka) , lugesin just ennist teisest topicust, et siin maal ei ole enam ühtki esimest korda sündinud hinge, et kõigil on eelnev elukogemus. Aga ikkagi, siis kõik on ju vastuolus, sest inimesi sünnib aina juurde, kas siis kusagil on hingede toomise vabrik, või kõigil polegi päris hinge?

Kui võtta Celticu järgi, siis vaim ise ei kehastu, kogemuse saab vaim hinge kehastumise kaudu ja vaimul on neid hingi korraga kehastumas palju. Selline huvitav mõte seedimiseks.

Vasta
#88
Hinge loomise olemus jääb Suure Paugu eelse nö "peenmaailma" raamidesse, kus polnud aega ja ruumi - hingede loomise olemust ei saa selgitada Suure Paugu järgset ajast ja ruumist koosnevat maailmapilti kasutades.

Hinge areng toimub lihtsamalt keerukamaks: taim, limukas, loom, inimene, tulnukas, ümbersündide vaba Nirvaana tase.

Ilmselt produtseerib "peenmaailm" taimede laadseid hinge algeid juurde ja need arenevad ühel hetkel sellisele tasemele, et sünnivad inimese kehasse - samas saavutavad paljud olendid ümbersündide vaba Nirvaana taseme ja lahkuvad "füüsilise keha" jahtimise ahelast.

Ehk analoogia autodega: pidevalt ehitatakse suurtes kogustes järjest uusi autosid, kuid vanu romusid lammutatakse samuti suurtes kogustes - nii ongi vahel autode koguarv suurem, vahel väiksem - vahe on vaid selles, et kui auto kulub ja vananeb ajaga, siis inimese hing areneb ja täiustub ajaga.

Paljud arengumaade inimesed on eelmistes eludes olnud loomad - seetõttu ongi nad rahul arengumaades valitseva ülimalt primitiivse eluga, mida iseloomustab arengutase "3S" (söömine, situmine ja sigimine) - kuid emotsioonidele, teadmistele ja vaimsusele ei pöörata seal erilist tähelepanu.
Vasta
#89
Väide, et inimene sünnib loomana on vaidlustatav, sest osad usundid ütlevad, et inimene ei saa loomana sündida ja mina ei näe, miks peaks loomana sündimine olema niivõrd taunitav ja halb. Eriti kui sünnid padjakoeraks. Vaatan kas või oma koera..elu nagu lill, kõik hoolivad temast väga väga. Muidugi on tal omad mured, ootamine ja muretsemine, millal keegi koju tuleb. Ning kui võrrelda kannatusteahelat..on see palju lühem, eluiga ma mõtlen. Leian, et inimeste elu on palju keerulisem ja suurem karistus kui olla loom.
Vasta
#90
Ehk, siis üks vaim juhib mitut hinge. Hmmmmm....siis pole ime, et osad niimoodi unarusse jäetud.Laugh
Vasta
#91
Oh püha lihtsameelsust küll ....

Arengu eesmärk madalamast kõrgemaks: füüsiline eksistents - tunded/emotsioonid - mõtted/mõistus - kõrgem mõistmine/armastus/hoolivus - spirituaalse maailma mõistmine - veel midagi kõrgemat.

Koeral pole käsi ja sõrmi, mille abil täpset käsitööd teha saaks ja läbi füüsiliste esemete valmistamise arendada ennast.
Samuti pole koeral nii arenenud analüütilist mõistust kui inimesel on.
Lihtne vegetatsioon ja jõude-elu nautimine on "paigalseis", st tegu pole arenguga - seega pole koera või ilubeibe "hea jõude-elu" midagi ihaldusväärset.

Vasta
#92
(13-09-2011, 15:57 )akvamariin Kirjutas: Ehk, siis üks vaim juhib mitut hinge. Hmmmmm....siis pole ime, et osad niimoodi unarusse jäetud.Laugh

No kui midagi ei meeldi, võid nüüd oma liiglohakaks muutunud vaimu suunas rusikat raputada: hee-ei sina seal, ikka tahad, et ma sulle kogemust korjaks vä? Shock

Vasta
#93
Asi pole pühas lihtsameelsuses. Ma olen juhuslikult kursis küll, et elu idee on pidev areng. Lihtsalt ma leian, et võrdlemine loomaks sündimisega ei ole ilmtingimata paigalseis. Paigal võivad seista ka inimesed, pigem sellega, et toodavad kurja ja hävitavad maailma. Kas loomad hävitavad maailma?
Vasta
#94
Selle hinge teemaga on ju nii palju fakte vastuolus, kas on siis nii raske lihtsalt leppida sellega et see mida me mõtleme ja tunneme on lihtsalt meie aju toodetud. Ja mingeid hingeid ei olegi olemas, no kui palju haiget teile teeb selle väikse tõsiasja tunnistamine ise endale? Ja kui ulmeline se uuestisünd on? Siis kui sa sünniksidgi uuesti siis peaks sul olema täpselt identne isiksus eelmise eluga. Näiteks kui luuakse enese teadlik tehis intellekt, kas temal on siis ka hing sees? doesent make sense to me. Niiet palun, võtke seda hinge teemat vähe vabamalt.
Vasta
#95
Vanasti võis sündida sama palju inimesi kui nüüd, ning rohkemgi veel. Lihtsalt suremus oli väga suur. Sellise teooria abil võib öelda, et hingi on ikkagi sama palju. Ei teki, ega ei olegi vaja neil juurde tekkida.
(Ps, see on lihtsalt üks mõte.)
Vasta
#96
(13-09-2011, 15:27 )euroruubel Kirjutas: Kui võtta Celticu järgi, siis vaim ise ei kehastu, kogemuse saab vaim hinge kehastumise kaudu ja vaimul on neid hingi korraga kehastumas palju. Selline huvitav mõte seedimiseks.
Toetan mõtet. Mulle sobib kujutlus, et Vaimul pole vahet kas ta "viskab välja 10 lonti" või 10 triljonmustmiljonit inimolendite taolistesse kehadesse. See "lont" ehk ühendus olekski käsitletav hingena. Hinge puhtus (arengutase) on ühenduse puhtus, kanali laius. Loomadel on ühendus olemuslikult primitiivsem, olles eelkõige liigi "hing" (Celticult võetud mõte). Paljudel rahvastelgi (kolmandast maailmast eelkõige) on kollektiivne hing tähtsam kui üksikute individuaalne hing.

Sülekoerakesena elada oleks kohutavalt igav. Kui inimene on korrakski teadlikkuse tõusust maigu suhu saanud, siis ei vahetaks ta seda ühegi muu naudingu vast maailmas. Loomadele sellist teadlikkuse tõusu võimalust ei ole antud, see ongi suur kvalitatiivne hüpe looma ja inimese vahel.

Kõik see on aga minu subjektiivne maailmanägemus, ärge tahtkegi võtta seda tõe pähe. Mina kui pime sattusin elevanti kobama just sellisest kohast, et maailm (elevant) paistab selline.

Vasta
#97
(13-09-2011, 20:18 )star scream Kirjutas: Ja mingeid hingeid ei olegi olemas, no kui palju haiget teile teeb selle väikse tõsiasja tunnistamine ise endale?
Samamoodi võiksid ka ise tunnistada seda tõsiasja, et sa ei suuda hinge puudumist tõestada kuna ei ole piisavalt infot hinge mitteolemasolu kohta.
Tsitaat:Näiteks kui luuakse enese teadlik tehis intellekt, kas temal on siis ka hing sees?
Samas kui suudetakse piisava kvantitatiivse ja kvalitatiivse väärtusega AI luua, siis äkki saab see ka endale hinge? St kui võtta aluseks teooria kus inimese eellasel hinge ei olnud ja kui ta arenes teatud tasemele kus teda oli võimalik nö hinge eluasemena kasutada, siis miks ei võiks sama asi ka näiteks tehislike konstruktsioonidega toimuda.
Vasta
#98
Lähtun oma usust: kõigel siin universumis on hing.
Ja eks hing eneses, tunneb ära hinge teises. Usun.
Vasta
#99
Ma tulin täna. Ma ei tea paljutki, ega sedagi, miks peab lugema läbi raamatu, mis koosneb teiste kogemustest ja vaatekohtadest, kui võib seda ise ära tunda, mis on elus püsimiseks vajalik ? Mis sellest paremaks läheb, kui tead maailmalõpu täpset aega ja surma / elu valemit ? Kummagi eest ei saa põgeneda, kumbagi ei saa vältida ... ja surm ei saa olla tühine, sest see on ju osa sinu enese elust, nagu elugi ei saa see olla tühine ? See käib koos eluga - keegi pole ju ilmasambaks jäänud ?
Vasta
Mina usun täielikult elu pärast surma. Tunnen pigem hirmu kui seda ei olekski. Mulle tuleb väga selgelt meelde üks unenägu, kus olid isiksused, kellel oli olemas kindel kuju ja nad hoiatasid mind kurjuse eest. Ta pani käe mulle otsmikule siis ma ärkasin. Hiljem sain aru mis see hoiatus mulle oli ja kes oli ka isiksus kes saatis mu tagasi reaalsusse.Ja see isik olen ma ise kes kurjuse küüsis vaevleb,et kannan niiõeldes kellegi peale vimma. Aga see-selleks. Kas on veel inimesi kes väidavad, et kes näevad unenägusid, see on kuidagi seoses nende läbielamistest või lihtsa umbusuga, et asju näha sellistena nagu need on. Ma ei ole mõelnudki sellel hetkel sellise asja peale, et ma olen kellegi peale hingepõhjani vihkamist täis. Sama on ka surmaga. Meenub jälle üks unenägu. Nägin et olin kuskil tundmatus kohas (vähemalt mulle see näis hetkel nii, kuigi oli sisimas tunne, et olen ennem sellises kohas viibinud), nimetagem seda siis kas dejavuuks kui saabki nimetada seda sellisena. Rääkisin imelikult riietatud inimesega, kellel olid seljas raudrüüd meenutavate riietega. Ees seisid pikas rivis inimesed kes jõllitasid ainiti enda ette ja kandsid imelikke räbaldunud riideid. Ma küsisin siis et mis koht see selline on ja kuhu need inimesed kõik minemas on? Siis mulle vastati et need on inimesed kes lähevad nüüd kõik oma saatust vastu võtma. Uurisin et mis see peaks tähendama? Vastati, et nad on oma eesmärgid täitnud. Ei saanud siiski veel aru mis teema on. Üks mees hakkas mind kõnetama, ta ütles et on natukene üle kuuekümne aasta vana ja et tema elu oli väga piinarikas. Aga nüüd ta õnneks pääses. Alles siis ma taipasin mis kohaga on tegu. Veel praegugi on mul kananahk peal, kus ma olin oma unenäos viibides. Ja ennem siit foorumist lugedes tean
ma nüüd ka kes need tegelased võisid olla, pidage mind hulluks kasvõi, aga kas võis olla et nad olid äkki karmavalvurid ja need isikud saadeti nende viimasele kohtupäevale või muule säärasele. Mingi aeg kui olin ärkvele saanud voodis värisesin ma üle keha nagu oleksin kuskil õues maganud öö läbi. Olen kuulnud et magamise ajal pidi inimese n.ö. astraalkeha rändama mööda tundmatuid dimensioone ja seepärast ei lubata inimest äkiliselt äratada, võib tekitada talle shoki laadse seisundi või muud säärast. Shock Teema võib olla pisut segane aga loodan siiski et saate vajaliku kätte Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,662 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,672 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,441 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Müstik lahkus sellest elust Minaelan 102 31,365 13-12-2020, 17:47
Viimane postitus: Tyto Alba
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,569 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,408 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,859 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,597 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,231 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,825 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat