Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parawebi server
#1
To Gulja: vaatasin, et Sinu üleskutse on 2005 aastast, eeeee antud valdkond jääb väheste inimeste pärusmaaks veel vähem on seal neid kes asja tõsiselt võtavad või kelle ideed mõtet avardavad.

Mina isiklikult arvan, et kasulik oleks luua mingi ühine para-web ftp maht mingi 1 terrabait, kuhu siis saab paranormaalsusega seotud materjali dok saateid, dokumente üles laadida.
Nende sekka võivad kuuluda ka mõned antud valdkonna filmid.

Loomulikult vajaks selline server investeeringut ja pole välistatud kuumakse, et selle eest tasuda serveri vool, võibolla mingi ruumirent jne..

See oleks suur samm edasi para-web tegijatel.
Olen nõuas TASUTA laadima sinna serverisse 300 giga oma kogutud materjali.

Tacian

Muudetud: 31-7-07 kell 21:29:33 Tacian
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: Tacian
Minul oleks nõuas TASUTA laadima sinna serverisse 300 giga oma kogutud materjali.

Tacian

:O:OO wow..
tean jah et seda kraami Sul on Laugh

Aga mõte iseenesest hea(Y)
kamba peale kui palju selline maksma läheks? !
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Tacian
Mina isiklikult arvan, et kasulik oleks luua mingi ühine para-web ftp maht mingi 1 terrabait, kuhu siis saab paranormaalsusega seotud materjali dok saateid, dokumente üles laadida.
Nende sekka võivad kuuluda ka mõned antud valdkonna filmid.

OT-na: Arlich tegeleb mingi taolise asjaga hetkel. Iseasi, kas see otseselt para-webi oma on. Tõlgin ise ka ühte asja talle hetkel. Et ehk oskab tema adekvaatsemalt vastata, kui kellelgi huvi on.
Vasta
#4
Terabait on palju ja liiga kulukas pealekauba. Seda täidaks ikka mitu aastat ma usun. Just parateemaliste failidega, mitte Harry Potteriga. Antud hetkel sobivad nii toruserver kui ka lutt väga hästi.

Teeb listingu teostest, mis kellelgi on ja siis läheb requestimiseks.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Tacian
Mina isiklikult arvan, et kasulik oleks luua mingi ühine para-web ftp maht mingi 1 terrabait, kuhu siis saab paranormaalsusega seotud materjali dok saateid, dokumente üles laadida.
Nende sekka võivad kuuluda ka mõned antud valdkonna filmid.

Loomulikult vajaks selline server investeeringut ja pole välistatud kuumakse, et selle eest tasuda serveri vool, võibolla mingi ruumirent jne..

See oleks suur samm edasi para-web tegijatel.
Olen nõuas TASUTA laadima sinna serverisse 300 giga oma kogutud materjali.

Tacian

Muudetud: 31-7-07 kell 21:29:33 Tacian

Mõte on väga hea, aga sellisest ftp-st sünniksid muidugi ka mõningased- lahendust nõudvad probleemid. Mina vaatasin täna filmi "What the Bleep!? - Down the Rabbit Hole" - isegi siis kui ma oleksin selle filmi ostnud ei tohiks ma seda kuskile ülesse riputada Sad (Muidugi siis kui ma just ei taha sellele loodavale ftp-le pahandusi).
Kindlasti on sellisel ftp-l võimalik kuulutada, et "siia ei tohi panna illegaalseid materjale ja ,et kõik sellised kustutatakse" aga............no nii pagana kahju on ju näiteks kord kuus kustutada kõik väärtuslikud materjalid...........
Äkki on siiski mingeid võimalusi....
Vasta
#6
> isegi siis kui ma oleksin selle filmi ostnud ei tohiks ma seda kuskile ülesse riputada
Kui seda reeglit jälgida võiksime kõik torud lukku panna Smile
Meie eesmärk ei ole kasu teenimine vaid info jagamine Smile Smile

> no nii pagana kahju on ju näiteks kord kuus kustutada kõik väärtuslikud materjalid
See oleks nutune päev...

> Äkki on siiski mingeid võimalusi....
Pakun ühe varjandi välja:
Nimelt saab para-webi klient FTP isiklikku parooli koos konkreetse IP aadressiga kätte alles pärast 15 sisukat kommentaari !

Kommentaari sisu ehtsust ja siirust kontrolliks väike "komisjon" kus võiks olla para-web admin, ftp admin ja mõned vanad kliendid.

IP aadress on parooliga seotud ja see garanteerib, et asi ei lähe massidesse. (autorikaitsele jääb see liiga väikseks kalaks meres.) Mnjah... kuid kõigil ei ole fix IP-d Sad

> Terabait on palju ja liiga kulukas pealekauba Seda täidaks ikka mitu aastat ma usun
Terra ei ole miski suurus enam ... see läheb üsna lupstik täis Smile

> Just parateemaliste failidega, mitte Harry Potteriga
Mina rõhuksin rohkem doc saadetele nagu The UFO Files, Digging For The Truth, Ancient Egypt, Mythbusters, NOVA production, Vene para kui ka Nazi doc saated jne jne

Pigem algab kõik sellest, kust tuleb alg investeering.
Üks varjant on teha kindla suurusega IP+parooli väljastus tasu + pisike kvartali makse (ära ei tasu unustada, et kõvaketas tahab ajatagant vahetust, vool maksmist ja arvuti puhastust)
Siin peaks kaasa rääkima mees kellel on teadmised selliste serverite hindadest, konfimistest, hooldamis tasu suurustest !

Minu pisike kodune INTELI failiserver ML SS4000 maksis 9000.- + SATA 500 GB Seagate kõvaketad 4 tk. 10 000.- = 19 000.-

> Antud hetkel sobivad nii toruserver kui ka lutt väga hästi.
Tõsi, kuid seal on see fail ainult korraks ja iga küsimise peale peab seda keegi taas üleslaadima mis omakorda tähendab, et kõik hakkame topelt infot arhiveerima.
Samas ei ole ka see paha, et mõnest asjast on olemas mitu koopiat, kuid siiski on tülikas selline pidev "kerjamine"...

to InDemand: OT-na: Arlich tegeleb mingi taolise asjaga hetkel. Iseasi, kas see otseselt para-webi oma on. Tõlgin ise ka ühte asja talle hetkel. Et ehk oskab tema adekvaatsemalt vastata, kui kellelgi huvi on.

Seleta täpsemalt mida Sa hetkel tõlgid, kas mõnda filmi või serveri tööpõhimõtte leksikoni !?


Rahulikku kulgemist kõigile ...


Tacian

Muudetud: 1-9-07 kell 01:55:31 Tacian
Vasta
#7
Sellisel juhul on võimalus siiski- huiata. Ehk pakid filmi kokku ja parooli alla. Faili nimeks muudad aga nt ''aadu sõnavõtt sõnnikuveol''...näiteks. Siis aplõudid paki servusse ja tuled kired siin või kusagil, et ''offer: harry potter: xxx, siis märgid ära, et faili nimi on ''aadu ...''.
Simpel ju!
Vasta
#8
Para-Webi server on iseenesest väga hea mõte ning kindlasti leiab tulevikus mingil moel realiseerimist.

Lisaks video poolele on olemas ju ka palju audioraamatuid, pildimaterjale ning online raamatuid. jne.
Vasta
#9
to Zepac: Faili nimeks muudad aga nt ''aadu sõnavõtt sõnnikuveol''

Ei ole halb mõte, kuid see on ikkagi tüütu jagaja seisukohalt ja inimene kes selle allalaadis peab selle koheselt õigeks ümbernimetama muidu on tema arhiivis täielik kaos ! ...

to Celtic: Para-Webi server on iseenesest väga hea mõte ning kindlasti leiab tulevikus mingil moel realiseerimist.

Kui Eestlased tahaksid midagi suurt saavutada/avastada paranormaaluses peaksime looma sellise andmebaasi kust kiirelt seoseid leiab.
Märksõnaks oleksid süsteemne andmete sisestus ja väga paendlik otsingu mootor.

Sellisel juhul kisuks asi juba MTÜ tasandile (mittetulundusühing)


> Lisaks video poolele on olemas ju ka palju audioraamatuid, pildimaterjale ning online raamatuid. jne.

JUST NIMELT !



Tacian
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Tacian
Seleta täpsemalt mida Sa hetkel tõlgid, kas mõnda filmi või serveri tööpõhimõtte leksikoni !?

Tõlgin sellist asja nagu Veevalaja Evangeelium. Aga eks sellest kunagi hiljem ja võib-olla mõnes teises teemas Smile

Toon Sulle lõigu Arlichi kirjast (loodan, et ta ise ei pahanda): "Kuna kavas on varsti moodustada nö. eraldi vaimne online arhiiv kõikvõimalike iidsete, haruldaste ja ka muude materjalide, muusikafailide, filmide jms. koondamiseks, siis on see ettevõtmine igati teretulnud. Kavas on hakata sellega pihta u. augusti lõpus, septembri alguses".
Vasta
#11
üks asi mis on, on see et inf peab olema legaalne. kui ei siis saab jagada aint teatud seltskonna vahel. teksti failidega on jah see asi et kui viited olemas siis enamvähem ok. kui tegu just mõne tasulise ebook'iga pole...

vahele jääte siis läheb kogu see server ja kodused arvutid kah.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
üks asi mis on, on see et inf peab olema legaalne. kui ei siis saab jagada aint teatud seltskonna vahel. teksti failidega on jah see asi et kui viited olemas siis enamvähem ok. kui tegu just mõne tasulise ebook'iga pole...

vahele jääte siis läheb kogu see server ja kodused arvutid kah.

Nii see kahjuks on- server pannakse vähemalt kinni. Ja väärtuslik aeg/närvid kuluvad igasuguste nõksude väljamõtlemisele.
Muidugi on võimalus "valitud seltskonnale" serveri püstipanek. Olen kunagi mitut koduarvutis tiksuvat serverit pidanud kuhu juurdepääs vaid vähestele(ühenduse kiirus ei oleks muidugi kah midagi enamat võimaldanud).

Aga nii jääb eesmärk ikkagi täitmata- materjali kättesaadavus kõigile para-web kasutajatele.

Veel on ju võimalus, et keegi soovitab mingi materjali postitades siia vaid torrent file asupaiga (isegi seda ei ole vaja - ainult materjali täpne nimi- torrenti otsimiseks on piisavalt lehti tehtud).

PS "Supernova" olevat jälle tööle pandud http://suprnova.org/

Muudetud: 2-9-07 kell 15:45:54 Halo
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-webi server muutunud Tutanhamon 14 7,427 07-01-2004, 22:31
Viimane postitus: henzukaz

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat