Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silva meetod
#1
Stressisituatsioonid kiirendavad aju võnkeid. Närvilisus ja masendus häirivad keskendumisvõimet ja mälu. Kui sa harjutad mõtlemist aju madalamatel sagedustel, siis:
lõdvestad keha ja meele
kontrollid stressisümptomeid
arendad oskust suhelda
eemaldad väsimuse, unehäired, valud
kasutad ära positiivset mõtlemist
teadvustad oma piiravaid tõekspidamisi, et siis nendest vabaneda
saavutad eesmärke lihtsamini, kui enne.


tundub olevat, siis, et nagu enda meelega mängimine jne, see kursus... või noh, mine sa tea ka...

Sa õpid kursusel aeglustama aju elektrilised võnked alfa-sagedusele. Sa õpid tehnikaid, millega parandad mälu ning õppimis- ja keskendumisvõimet. Sa hakkad ennast paremini kontrollima ja kasvatad enda sisemisi jõuvarusid. Sa saad aru, kuidas töötab piltlik mõtlemine ja teadvustad, kuidas tulemuslikult keskendada oma sisemine tähelepanu nendele asjadele, millele sa soovid.

täpsemalt: http://www.simurg.ee/index.php?option=co...&Itemid=43

ning üks celticu antud inglise keelne link: http://www.rapidnet.com/~jbeard/bdm/Cults/silva.htm



Oli üks tutvustav kursus, kus käisin, sellest muljed, mida ma kommenteerisin - liitsin selle postiga kokku:

sai käidud, mis ma oskaks öelda, et tundub olevat natukene midagi: mediteerimisest, natukene joogast, natukene astraali süsteemist ja üldine meele kontroll.

kõik oli väga positiivne kuni hetkeni kui öeldi välja kursuse hind
tegelikult see summa ei olnudki suur kui arvestada seda, et saad kaardi peale kursuse lõppu millega saad absoluutselt maailmas ükskõik millise koolitaja juures kursust tasuta ning lõputult. Milleks see hea, on see, et igaüks õpetab natukene teistmoodi ning nii saad maksimaalse tulemuse.

muidu tundus küll selline hästi positiivne värk, kuna aga ressursid hetkel ei luba, siis üritan raamatute ja netist uurides ise midagi proovida kuid tulevikus käin selle ära suhteliselt kindlasti
----------------------
millegipärast tuli silme ette kohe kui kursuse alguses seda tutvustati raamat: David Icke - mina olen mina, mina olen vaba vms.... : )


Muudetud: 19-2-06 kell 23:43:56 hiidlane
Vasta
#2
On olemas raamat:
José Silva, Robert Stone - Silva Meele Kontrolli Meetod. Kuidas saada abi teispoolsusest

http://www.simurg.ee/index.php?option=co...&Itemid=61

ARMASTUS - TERVIS - KÜLLUS

SA VÕID SELLE SAAVUTADA, KUI PÄÄSTAD VALLA OMA KÕRGEMAS MINAS PEITUVA TOHUTU JÕU

Ainult kümme protsenti meist kasutab mõlemat ajupoolt võrdsel määral. Enamik inimesi arendab ainult loogiliselt mõtlevat vasakut ajupoolkera ja jätab tohutut loomingulist potentsiaali omava parema ajupoolkera unarusse. Nüüd aga, kui sul on võti aju täisvõimsuse rakendamiseks, hakkad sa saama oma elu kohta hämmastavat teavet! Raamat "SILVA MEELE KONTROLLI MEETOD" õpetab sulle, kuidas paremat ajupoolt ergastada ja seega saavutada juurdepääs Kõrgemale Intellektile, loovusele ja energiale. Sa avastad enda jaoks Silva Meele Kontrolli tehnikad, mis aitavad sul...........
Vasta
#3
olen seal kursusel käinud !- ainult see oli mitte see päris täiuslik/õige vaid noorematele st.mitte täiskasvanutele. hind oli küll veidike kallis kuid kunagi kavatsen ka läbida täiskasvanute kursuse !!
Vasta
#4
Olen käinud ja usun sellesse 100%. Kes usub selle jaoks asi töötab wink Tegu pole siiski pimesi uskumisega vaid on väga konkreetsed asjad mis on täide läinud. Asjad ei juhtu muidugi üleöö aga oma elu annab parandada küll. Kui vähegi võimalust siis soovitan soojalt. Smile1
Vasta
#5
Passiivne meditatsioon on mantra (ühe kindla sõna) korrutamine lõdvestatud olekus toolil istudes.
Silva meetod on aktiivne meditatsioon, kus mantra asemel on vaimsed harjutused.
Silva meetodi abil õpitakse oma teadvust viima alfa-tasandile, mis parandab loovust ning aitab teispoolsust paremini mõista.
Silva meetodi suudaks igaüks iseseisvalt omandada 20 päevaga, tegeledes päevas 3 korda vaimsete harjutustega: hommikul ärgates, lõuna ajal ja õhtul uinudes.
Peale Silva meetodi omandamist saab viia oma teadvuse alfa-tsandile lugedest viiest üheni.

Alguses tuleb ennast lõdvestada.
Seejäel tuleb lugeda arve tagurpidi: 1-5 päev 100-1; 6-10 päev 50-1; 11-15 päev 25-1; 16-20 päev 5-1.
Seejäel tuleb tegeleda visualiseeimise valdkonda kuuluvate vaimsete harjutustega, mis muutuvad iga koraga järjest sisukamateks.


Näiteks kõige esimene ja lihtsam lõdvestumise harjutus on jägmine:
a) Istu mugavalt.
b) Sule silmad.
c) Hinga sügavalt sisse ja väljahingamise ajal lõdvesta oma keha.
d) Kujuta endale minuti paari jooksul ette, et asud mingis rahulikus sinule meeldivas kohas.
e) Kinnita endale, et peale silmade avamist tunned ennast suurepäraselt ja oled paremas vormis kui enne.
f) Ava silmad.

1) Esimese viie päeva tegevusplaan:

Hommikul:
a) Ärgates kohenda patja ja heida voodisse pikali.
b) Sule silmad ja keera pilk kergelt ülespoole.
c) Loe numbreid sajast üheni (100 - 1).
d) Jõudes üheni, kinnita endale: Iga kord niimodi lõdevestudes jõuan üha kiiemini üha sügavamale.
e) Lõpetuseks loe ühest viieni. Nr 3 juures kinnita endale: kui ma nr 5 juures silmad avan, olen täiesti ärkvel ja tunnen ennast suurepäraselt.
f) Jõudes nr 5 ava silma ja ütle endale: ma olen täiesti ärkvel ja tunnen ennast suurepäraselt.

Lõuna ajal:
a) Mugavalt istudes suuna pilk kergelt ülespoole.
b) Loe numbreid sajast üheni.
c) Kujuta ette rohelist arbuusi.
d) Kujuta ette arbuusi pooleks lõikamist, niiet arbuusi pooled vajuvad laiali ja sa näed arbuusi sisu.
e) Pane arbuusi pooled kokku ja lase kujutluspildil arbuusist kaduda.
f) Loe ühest viieni ja ava silmad. Nr 3 juures kinnita endale: kui ma nr 5 juures silmad avan, olen täiesti ärkvel ja tunnen ennast suurepärselt.
g) Jõudes nr 5 kinnita endale: Ma olen täiesti ärkvel ja tunnen end paremini kui enne.

Õhtul:
Sama nagu lõuna ajal, kuid lisaks ürita ette kujutada arbuusi pruune seemneid, punast viljaliha, koore lähedast rohekat osa, koort, arbuusi lõhna, jne.
Sanaselt kujuta ette sidrunit, sibulat, kartulit, jne.


1. päev: kujuta ette arbuusi, sidrunit, sibulat.
2. päev: kujuta ette ennast noorusliku ja säravana.
3. päev: kujuta ette kedagi teist ja andesta talle.
4. päev: kujuta ette rahuliku paika.
5. päev: kujuta ette oma kodu ja ümbritse oma kodu valge valgusega.


2) Päevade 6-10 tegevusplaan:

Hommikul:
a) Ärgates kohenda patja ja heida voodisse pikali.
b) Sule silmad ja keera pilk kegelt ülespoole.
c) Loe aeglaselt numbreid viiekümnest üheni (50 - 1).
d) Jõudes üheni kinnita endale: Iga kord niimodi lõdvestudes jõuan kiiremini üha sügavamale.
e) Seejärel kinnita endale: Positiivse mõtlemise abil saavutan kõik, mida vajan.
f) Loe ühest viieni, nr 3 juuures kinnita endale: nr 5 juures silmi avades olen täiesti ärkvel ja tunnen ennast suurepäraselt.

Lõuna ajal lõdvestu ja loe arve nagu hommikul, kuid kujuta peale arvude lugemist ette lilleaeda.

Õhtul lõdvestu ja loe arve nagu hommikul, kuid kinnita endale: ma tahan unenäo meelde jätta.

6. päev: lõunaks: lilleaja ja vikerkaarevärvide ettekujutamine + õhtuks: ma tahan unenägu mäletada, kirjuta ta üles.
7.päev: lõunaks: vaiske järve ettekujutamine + õhtuks: ma tahan unenägu mäletada, kirjuta ta üles.
8 päev: lõunaks: unista edust, tunne rõõmu edu üle + õhtuks: ma tahan kõiki unenägusid mäletada, kirjuta nad üles.
9 päev: lõunaks: kujuta lemmiktoitude söömist + õhtuks: ma tahan kõiki unenägusid mäletada, kirjuta nad üles.
10 päev: lõunaks: lükka mõttes kell 1 tund edasi ja kujuta häid sündmusi + õhtuks: ma tahan mäletada unenägusid, kirjuta nad üles.

3) Nüüd võiks rääkida "takistavatest teguritest" mis ei lase Silva meetodit hästi omandada, ning üritada neid oma mõtetes parandada.

Loetelu sündmustest, mis on kogunenud lihastesse ja takistuvad sügavat lõdvestumist:
a) autoõnnetus
b) töökoha kaotus
c) sum perekonnas
d) raske haigus
e) äriline kaotus
f) kohtuprotsess
h) vargus või röövimine
i) suur pettumus
j) kallaletung või kuritegu
k) pikaleveninud tüli
l) katkestatud leping
m) truudusetus
jne.

Loetelu iseloomuomadustest, mis on kogunenud meie teadvusesse ja takistavad sügavat lõdvestumist:
a) armukadedus
b) vihkamine
c) tigedus
d) frustatsioon
e) vastikus
f) süütunne
g) vastumeelsus
h) põlgus
i) kahtlustus
j) kibestumus
k) kättemaksuiha
l) kadedus
m) pahameel
n) nördimus
o) hirm

Kõikge sellega tuleks leida endas leppimine ja andestus.

4) Päevade 11 kuni 15 tegevuskava:

Lõdvestumine sama nagu ennegi, kuid loetakse 25-st 1-ni.

11. päev: lõuna: üleskirjutatud unenägude üle mõtlemine + õhtul: kutsu kõik oma lihased üles lõdvestuma.
12. päev: lõuna: üleskirjutatud unenägude üle mõtlemine + õhtul: kutsu kõik oma organid üles lõdvestuma.
13. päev: lõuna: lase unenägu oma silmade eest läbi + õhtul: mine mõtetes rahuliku paika ja andesta oma pereliikmetele.
14. päev: lõuna: mõtiskle oma nägemuste üle + õhtul: mine mõtetes rahuliku paika ja andesta hõimlastele ja tuttavatele.
15. päev: lõuna: näe endas mõnda soovimatut omadust ja lase tal kaduda + õhtul: mine mõtetes rahuliku paika ja andesta endale.

5) Päevade 16 kuni 20 tegevuskava:

Lõdvestumine sama nagu ennegi, kuid loetakse 5-st 1-ni ja voodis lamamise asemel istutakse toolil.
16. päev: lõuna: keskendu tähtsale globaalprobleemile + õhtul: inimestevaheline probleem ja subjektiivne kommunikatsioon.
17.päev: lõuna: keskendu tähtsale globaalprobleemile + õhtul: suhteprobleem ja subjektiivne kommunikatsioon.
18. päev: lõuna: keskendu tähtsale globaalprobleemile + õhtul: keskendu negatiivsele suhtumisele ja muuda probleem vastupidiseks.
19. päev: lõuna: keskendu tähtsale globaalprobleemile + õhtu: keskendu oma tervisehäirele ja paranda see ära.
20. päev: lõuna: keskendu tähtsale globaalprobleemile + õhtu: pane 3 sõrme vastamisi ja sisenda endale "suurem inteligentsus".

21. päeval ja edaspidi suudad 5-st 1-ni lugedes minna alfa-tasandile.


See oli kokkuvõte raamatu "Silva meele kontrolli meetod" esimesest osast, kus tegeletakse teadvuse alfa-tasandile viimise vaimsete harjutustega.

Mingiks ülevaateks see ehk kõlbas, kuid palju paremini saaks kõigest aru kui raamat ise mõtestatult läbi lugeda, ning üritada kõik vaimsed harjutused pühendunult järgi teha.

Vasta
#6
Seal kasutatakse ära juba tuntud asju nii joogast tuntud elemente kui ka enese hüpnoosi ja sugesteerimist .....
Vasta
#7
Ajame asjad ikka hästi keeruliseks ja kalliks, et kellegi poleks püsivust nendega tegeleda.
Pigem soovitaks järgmisi meetodeid oma elu parandamiseks.

Vaigista kära ja müra enda ümber ja kuula lemmikmuusikat, mida rohkem seda
parem. Katsu leida kontakt sisemise minaga.Mida paremini iseendaga
läbi saad seda kiiremini edu saavutad. Lihtsalt mediteerimise asemel katsu
saavutada poolmeditatiivne seisund fantaseerides ja positiivseid mõtteid mõeldes
(jälle muusika abiks). Viibi sellises kohas mis tekitab sinus positiivseid emotsioone.
Kuula ainult enda sisetunnet. Ära küsi kellegi targema arvamust kogu aeg (pigem nii vähe
kui võimalik) vaid otsi ise vajaminev info google.ee või para-web.org.
Muutus peab toimuma iseseisvalt sisemiselt järjest uusi teadmisi omandades.
Fantaasia on ikkagi tähtsam kui teadmised. Ürita saavutada sisemine rahu iseendaga ja
ümbritseva maailmaga. Kui pea on pulki täis on siis seda ei soovita aga kui olemine juba tühjem ja lahedam
siis minul isiklikult annab kanep tugeva mentaalse boosti (ikka üksi olles lemmikkohas).
Vahest tunnen kohe inspiratsioonipilve enda peale langemas wink

And last but not least, be the best person that you can be!
Vasta
#8
Kui ma loen, kuidas mediteerida siis ma jõuan enamasti järeldusele, et teadmatult olen ma seda juba teinud. Kui ma püüan seda teadlikult teha siis tuleb sein vastu ... Aarma ütleb aga, et omast tarkusest rumalusi teha ei ole mõtet - rikub tervise hoopis ära ... kas ei peaks mediteerimist ja enese ravi alustama mõne teadja juures, kui et Youtube'i ees katsetades ?
Vasta
#9
Mul tuleb ka tahtlikult või siis ütleme instrueeritud mediteerimise peale sein ette.
Olen proovinud, ei meeldinud, ei tegele sellega.
Vasta
#10

Mediteerimise mõte on paljude uitmõtete asendamine ühe kindla mõttega - nii suudetakse paremini keskenduda vajaliku probleemi lahendamisele.

Meie igapäevane mõtlemine "koosneb" paljudest uitmõtetest: lähen sinna-ja-tänna, teen seda-ja-toda, siis on veel see-ja-too olulised, lõpuks tuleb veel need-ja-need asjad ära teha, jne.

Nii kulub enamus meie aju tööst "multitaskingu", ehk protsesside vahetamise peale: me ei suuda keskenduda vajalikele asjadele ja ei saavuta nii edu.

Mediteerides korrutatakse mõtestatult 20 minutit ühte mantrat (sõna) - nii hakkab aju tegelema vaid "ühe probleemiga", ning suudab ka edaspidi paremini "keskenduda" ühe probleemi lahendamisele.



Mediteerimine on ülimalt lihtne, kuna mantra (ühe kindla sõna) korrutamine ei nõua erilist vaimset pingutust ka kõige andetumalt isikult.


Silva meetodis tuleb muutumatu mantra asemel tegeleda erinevate vaimsete harjutustega, mis on reeglina visualiseerimise valdkonnast ja nõuavad teatavat vaimset pingutust.

Vasta
#11
Tänan, see oli sulaselge eesti keel ja arusaadav - seega, loevad eesmärk ja pühendumus mitte vorm, kuju ja püüd perfektsusele. Kui eesmärk on "probleemide" lahendamine, muul juhul peaks hakkama lahti mõtestama mõistet - edu. Ja tegelikult ei ole ju oluline kas sa kordad viiskümmend korda " kastanimuna " või leiad mõne muu hüper-super-keerulise hindujumala poja nime ? Peaasi on ju keskendumine ? Et kellegi tühi pinin sind valitud rajalt maha ei tõukaks ? Kui see nii on siis miks ei võiks neid asju selges eesti keeles inimestele edasi anda ? Abiks on ju kui keskkond meie ümber on mõistlik ja haritud ?
Vasta
#12
@lahendused ... mis siis saab, kui unenägu meelde ei jäänud Sad . Kas siis peb täiesti algusest hakkama nende ülesannetega? Sest olen varem ka neid samu ülesandeid teinud, kuid alati jään just seal poolele, kus unenägu tuleb meelde jätta ja üles kirjutada :/ . Mida peaksin tegema?! Kas taaskord algusest peale kõik tegema või alustama uuesti kuuendat päeva O.o ?
Vasta
#13
(28-10-2011, 18:42 )lahendused Kirjutas: Mediteerimine on ülimalt lihtne, kuna mantra (ühe kindla sõna) korrutamine ei nõua erilist vaimset pingutust ka kõige andetumalt isikult.
Huvitav kas keskendumishäirega, hüperaktiivsed ja muud isikud kellel mingil põhjusel ei ole lihtne, rääkimata siis ülimalt lihtsast, keskenduda on rohkem kui andetud?
Vasta
#14
http://www.mind-expanding-techniques.net...ethod.html
Et siis... Hr Silva raamat "Meelekontroll Silva meetodil" oli küll suhteliselt mōttetu ost. Kōike antakse näpuotsaga ja pigem on raamatu eesmärk teha reklaami ja saata inimene tasulisele kursusele, kui ōpetada ise ōiget teed leidma.

Aga teema on iseenesest väga huvitav
Vasta
#15
"me ei suuda keskenduda vajalikele asjadele ja ei saavuta nii edu."
Et nagu Valgustumisel saavutad edu??...
"Mediteerides korrutatakse mõtestatult 20 minutit ühte mantrat (sõna) - nii hakkab aju tegelema vaid "ühe probleemiga""
See on mõtleja illusioon. Et olen mina ja siis kontrollin mõtlemist. See ongi Valgustumine kui sellest läbi näed...et seal pole mingit eraldiseisvat mina...Smile
Vasta
#16
Ma omal ajal kasutasin Silva meetodit. Ei saanud tulemust, aga ei alahinda seda. Arvan, et midagi pole õige alahinnata, sest iga liigutus, mõte ja tegu toob midagi uut ja arendavat meie ellu.
Vasta
#17
"Ma omal ajal kasutasin Silva meetodit"
Ma ka, no lugesin internetist ja siis püüdsin "endale" sisendada....Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Pimeda Ruumi meetod hulkuv hing 17 8,262 14-06-2018, 09:00
Viimane postitus: Digitaria

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat