Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peopesal rulluv paberraha!?
#1
Tere!

Kui panna paberraha(ei pea ilmtingimata raha olema) peopesale, siis hakkab see tasapisi otstest kerkima ja vahel tahab lausa rulli tõmbuda (vähemalt minul küll).
Selgitada võiks nähtust sellega, et rahatähe alumine osa soojeneb - paisub ning rahatäht kõverdubki.

Olen rahatähe pannud prooviks küll radikale, küll monitorile, küll pliidi kohal kuumutanud, aga nendes paikades ta rulli ei tõmbu. Võib-olla siis pinna soojuse ja pinnast eralduva soojuse suhe peab olema just selline nagu peopesal?

Planet foorumis on seda teemat natukene käsitletud:
http://forum.planet.ee/showthread.php?t=56354

Siinkohal paluks abi!!!, nimelt üritan leida internetist mingitki infot selle nähtuse kohta, aga googeldamine pole seni vähematki edu toonud Sad Viga vist selles, et ma ei oska otsida, sest oleks ju vähe usutav, et sellest nähtusest üldse poleks räägitud. Ehk keegi on osavam otsija ja viitsib natukene googeldada :odie:

THNX!
Vasta
#2
Soojus ja niiskus vast koos...
Vasta
#3
lihtsalt lambist haaratud seletused...

seletage lahti mulle niiskus tavalise käepesa peal... j soojuse mõjutused rahatähele...

nelipakk sellele kes suudab.
Vasta
#4
noh inimimesel on teatud loomulik protsess nimega higistamine, mis tekitab niiskust ning kui paber (puu) endasse niiskust imeb ning alaosale avaldatakse rohkem soojust kui ülaosale (käsi) peaks alaosa hakkama punduma, ma arvan, vast võiks ju nii olla. Äkki keegi teab täpselt paberi omadusi öelda.:odie::odie::odie::odie::odie:
Vasta
#5
Niiske peopesa all mõtles ta vist higi ja soojuse osa seletas levis. Tegelikult peaks siis peopesast suurtes kogustes vedelikku aurustuma, et paberraha rulluma hakkaks. Ise kuulen asjast esimest korda, peaks isalt raha küsimaBleh
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
lihtsalt lambist haaratud seletused...

seletage lahti mulle niiskus tavalise käepesa peal... j soojuse mõjutused rahatähele...

nelipakk sellele kes suudab.

tihti peale on käed rusikas ja üldse inimestel kipuvad peopesad higistama. See siis haakub paberi külge ja käesoojus paneb paberi alumise poole paisuma, lükates teiselepoole selle krussi. Niiskus teeb paberi kergemini soojusele alluvaks. Raha on tehtud puuvillast enamasti. võibolla mingi osa ka lina. See siis allub veel kergemini sellisele kujumuutmisele.

Õlleisu on küll
Vasta
#7
Hahaha. Mul on k2ed kylmad. Nagu alati. Mul ei t;;ta.
Vasta
#8
Tegin katse:
Piserdasin A4 paberile vett ja panin paberi soojale pinnale ning sinna peale 2 rahatähte. Ning tulemus oli võimas.... hoobilt hakkasid rahad rulli tõmbuma ja seda palju kiiremini kui peopesal!

Smile
Vasta
#9
kuivatage käed...
kuivatage veelkord...

igaks juhuks kuivatage üks kord veel.

nüü pange peaopesale rahatäht.
see hakkab rulluma 10 sekundi pärast.

kui on rullunud eemaldage rahatäht ja uurige oma peopesa... kel mikroskoop see saab võrrelda enne ja pärast.

kus on niiskus?


õlled on endiselt külmas...
Vasta
#10
Mul tõmbab alla 30 sekundi otsad kokku, teinekord kulub jällegi üle minuti....
Lähen pesen käed ära ja proovin...
Vasta
#11
seletasin ju ära kuidas niiskus rulluma paneb.
Õllexiiter oled
Proovisin, selge värk et soojus tahab välja minna ja raha tähe alt läks käsi kuumas. Läheb siis mööda servi, kergitab need üles ja laseb soojuse välja ja alt soojeneb ja nii paisumised ja asjad samuti mõjutavad ja kui käe pind on blokitud võib niiskeks minna. Kindel värk.

Ahjaa, algus on käsi kuiv, aga ta võib hiljem vabalt niiskeks minna, soojus ju soodustab seda.

Muudetud: 24-4-05 kell 20:43:06 Thorondor
Vasta
#12
ma hea meelega kustutaks su posti ära Laugh icic


aga see oli päris hea vastus. kahjuks vale vastus.
proovi uuesti.


lugesin seda planet foorumi teksti... seal oli päris huvitav jutt peovooludest. huvitav mis pidu seal rahaga käib siis Laugh
Vasta
#13
mis see on see, et inimese energia kanalid ja asjad jooksevad niipidi et siis mõjutab mingite energiatega ?
lõpptulemusena lähevad ikkagi käed soojaks seal rahatähe all ju ja võibolla ka niiskeks nii et vahet eriti ple. või teeb see peovool mingeid imetrikka ka (ise ei viitsind nende kohta lugeda)
Järgmine kokkutulek joon sinu kaks kaheliitrist õllet ära nii et sa ei saa arugi Smile
Vasta
#14
See on vist variatsioon samal teemal (psiwheel), millest Planet-Foorumis juttu:
kallake alustassile vett, selle peale raputage pisut mingit puru (nt grafiidipuru pliiatsi teritamises) - see teeb vee liikumise nähtavaks-, asetage seejärel käsi (käelaba) poolkaares ümber tassi, keskenduge ja ... pisut aja pärast hakkab vesi tassis keerlema. Mitu pööret minutis kätte saate? Võib ka siit vaadata:
http://www.ambro.hu/borze/egely/index2.htm
Vasta
#15
celtic ehk sa ütled meile, mis õige vastus siis on, me oleme proovinud seda seletada, aga sa paistad midagi rokem teadvat, ehk seletad meile ka.
Seda puru värki ma olen proovinud, see oli siin foorumis ka kuskil. Läks küll keerlema.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
See on vist variatsioon samal teemal (psiwheel), millest Planet-Foorumis juttu:
kallake alustassile vett, selle peale raputage pisut mingit puru (nt grafiidipuru pliiatsi teritamises) - see teeb vee liikumise nähtavaks-, asetage seejärel käsi (käelaba) poolkaares ümber tassi, keskenduge ja ... pisut aja pärast hakkab vesi tassis keerlema. Mitu pööret minutis kätte saate? Võib ka siit vaadata:
http://www.ambro.hu/borze/egely/index2.htm

Vesi hakkab tiirlema siis kui tassi millegagi ühelt poolt soojendada (lambiga, küünlaga vms.)

aaa.. ok, nüüd lugesin seal lehelt, et keegi pani vee tiirlema kinnas käes ja see pidi siis tõestama, et soojus siin rolli ei mängi.. .. ohoh.. no ma proovin kuidagi ka seda värki testida Smile.. kinnas küll mingi näitaja pole Smile

Muudetud: 25-4-05 kell 21:39:50 levis
Vasta
#17
njah... ei taha paranormaalseks muutuda (irw)aga tegin lihtsa mentaalse katse.

lasin ühel inimesel hoida seda rahatähte peopesal... 5 minutit möödas aga ei midagi.

njah. seletasin siis talle et näe peaks rulluma... proovi teise käega uuesti.

ja oh imet... hakkaski tõusma.

Laugh peovoolud... see oleneb kui kõva pidu eelmisel õhtul oli.
Vasta
#18
nii et endiselt... on õlled külmas...
Vasta
#19
mul on ka õlled külmas
Vasta
#20
irw... aga kuidas tegelikult seleytada neid peovoole siis... et kui inimeses on tahe olemas siis töötavad ja soojendavad? aga kui inimene ei tea miks ta raha peopesal peab hoidma siis seesinna ka jääb. ei rullu mitte üks põrm.
Vasta
#21
noh inimene mõtleb, et võiks jah miski peovool tööle hakata. Ja ennäe käsi hakkab soojenema ja higistama peovoolude mõjul, ning paberraha rullubki. Näiteks nii. Aga sa proovi, mis asjad sa veel liikuma suudad panna nende peovooludega.
Vasta
#22
Mulle ka kunagi isa näitas seda raha rullumist peopesas..jaa mul toimis.heh..aga ta ütles seda ka, et silmades on energia.kui kaua vaadata hakkab liikuma.:o
Vasta
#23
Kusjuures mul see ei toiminudSmile
Vasta
#24
mul see rahavärk toimis!
Vasta
#25
Mul on kõik rahatähed kortsus. Laugh
Üritasin küll, aga ei saanud. Peab kuskilt mõned korralikud rahad otsima.
Kuigi see käsi, mille peal paberit hoidsin, läks palju-palju soojemaks kui teine.
Niiet ma kahtlustan, et idee järgi peaks see toimima. Laugh
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat