Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurjad jõud
#26
Lugege esimest postitust ja lähtuge sellest, mitte ärge ajage lihtsalt suvalist elufilosoofiat. Selleks eraldi teema http://www.para-web.org/showthread.php?tid=8222.
Vasta
#27
Et siis kool on süüdi!?
Kahtlen selles, et kui inimene on paranoiline skisofreenik, siis selles on kool süüdi. Kogu õpilaspere (ühte voolu ujuvad) ei ütle enne vaheaja algust, et tapan õpetaja ära, kuna ei saa temaga läbi.
Ja kui ka ütlevad vihahoos, siis ei vii nad ometi ähvardust täide.
Aga eks näeme, milline diagnoos sellele koolipoisile pannakse.
Ja see oli kõigest kõrvalepõige teemast. See vastuvoolu ujumine, mille sina sisse tõid. Püüdsin seda kõigile arusaadavalt näitlikustada.
Ka see koolipoiss väitis, et kuulis häält, mis käskis tal õpetaja tappa.
Kirjutasin eespool , et kurjuse poolt vaevatud inimesed tihtilugu meenutavad hullumeelset, kuid tegelikult on nad madalama negatiivse energia küüsis.
Täpsustan: Negatiivsed mõtted on nad vallanud.


Vasta
#28
Ei taha nõustuda, et kõik ja kõikide nn negatiivsed mõtted on kurjuse allikaks. Sel juhul ma küsin, et kes genereerib nn negatiivsust (kurjust), kas inimene, kellel on teeseldud naerusuus kaunid ja kohitsetud sõnad või inimene, kes esimese juuresolekul tunneb ebamäärast pinget, millele võib-olla ollakse sunnitud vaistlikult otsima tuge ja leevendust ka nn negatiivsetest („ta on halb“, „ta on kahepalgeline“, „tal on naeratus huulil, aga silmad on tigedad“ jmt) mõtetest. Võltsi äratundmine ja oskus võtta elu ja inimesi adekvaatselt, laskmata end mõjutada teise poolt kiiratavast emotsioonist ja kannatusteta, tuleb ikka aja jooksul ning kogemuste najal. Kuid ühest olen ma aru saanud, et noorem meist on kannataja ja vanem meist on kannatuste põhjustaja (mõtlen siin põlvkondi); ja olen nõus, et mingis eas, kui vanem on jõudnud ringiga tagasi lapseikka, kehtib see ümberpöördult, millest võib ühtlasi välja lugeda nn karma seaduse. Ja siin ta on, see nn kurjuse ahel.

Pole kuulnud, et skisofreeniat diagnoositakse n-ö sünnihetkest, selle vallandumise põhjustavad ikka mingid ebasoodsad asjaolud,sh pärilikkus, siinses kontekstis siis ka kurjus. Iseasi on, kes on antud juhtumis kurjuse algpõhjustaja, kas lapse ja tema vanemate või õpetaja ja õpilase võimalikud pingestatud suhted. Kõrvaltvaatajana siin olukorrale hinnangut anda on ülekohtune, ja on selge, et kui jätta noormehele mingisugunegi tulevik, tuleb tal nõustuda häältega peas. Kuid haiget see laps on saanud, ja kes ütleb, et ta oma turjal vaid enese valu kandis, ehk võttis ta hinge ka kaasõpilas(t)e valu.

Ja kaugel sellest, et ma õigustan taolist lõpplahendit (mul on väga kahju, et see traagilise julmusena päädis), püüan lihtsalt (hukkamõistuta) aduda, miks ühe teismelise närvikava ei pidanud tavapärasele (rutiinsele) pingele vastu.
Vasta
#29
Pakun, et ta istus liiga palju FB-s, sai sealt samasuguste noorte käest negatiivseid ideid. Näiteks oli tema enda sõnul ju unistuseks luua oma armee ja kõik pihuks ja põrmuks teha, v.a. Eesti. Aga miks tal just niisugused mõtted pähe torkasid - see jääb ilmselt kõigile mõistatuseks. Ehk on see mõistatuseks talle endalegi.
Küsid, kes genereerib negatiivset kurjust - viimasel ajal räägitakse palju arkonitest. Seoses David Icke kolme osalise raamatuga "Meelepetted." Varem on foorumis räägitud ka sellest, kuidas teatud internetilehekülgede lugemine, vägivallafilmide vaatamine, mingi tänapäevase muusika kuulamine programmeerib tänapäeva noorte aju. Nüüd juba paigutatakse inimestele kiipe, seda ilmselt selleks, et meid veelgi parem programmeerida oleks.
See viib mõtted aga selleni, et milleni see programmeerimine lõpuks viib.
Vasta
#30
(19-11-2014, 13:34 )Müstik Kirjutas: ... kes genereerib negatiivset kurjust ...
Enamasti ikka inimene ise. Kui ükskõik millise tekkinud tunde/emotsiooni peale küsida mis selle tekitas, siis võib jõuda täiesti tavaliste põhjusteni - nähtud pilt, loetud artikkel, kuuldud lause, mõeldud mõte jne. Kui selliselt enda emotsioonide jälgimine ette võtta, siis kui palju tekib negatiivseid emotsioone täiesti lambist? St mille kohta ei oska mitte midagi põhjuseks tuua.
Vasta
#31
(19-11-2014, 14:16 )kage Kirjutas:
(19-11-2014, 13:34 )Müstik Kirjutas: ... kes genereerib negatiivset kurjust ...
Enamasti ikka inimene ise. Kui ükskõik millise tekkinud tunde/emotsiooni peale küsida mis selle tekitas, siis võib jõuda täiesti tavaliste põhjusteni - nähtud pilt, loetud artikkel, kuuldud lause, mõeldud mõte jne. Kui selliselt enda emotsioonide jälgimine ette võtta, siis kui palju tekib negatiivseid emotsioone täiesti lambist? St mille kohta ei oska mitte midagi põhjuseks tuua.

Lugesin ühest kanaldusest väärt asju inimeste emotsioonide kohta:

"Inimrassi esindajatel on emotsioonid vajalikud sidepidamiseks oma vaimse kõrgema „Minaga“. Emotsioonid on vajalikud vaimsuse mõistmiseks, sest just emotsioonid genereerivad tunnetust.
Mentaalne keha on tihedalt seotud füüsilise kehaga, samas kui emotsionaalne keha on tihedalt seotud Vaimsega. Vaimne keha, vaim – see on teadvuse see osa, mis eksisteerib väljaspool füüsilisi piiranguid.
Te vajate emotsioone mõistmaks mittefüüsilisi alasid.
Ainsana, mida te enamuse ajast tahate, on olla vastuvõetav. Teile tundub, et te ei meeldi enam kellelegi, kui hakkate käituma või tundma ennast teatud viisil. Seepärast te ei lubagi endil kogeda teatud tundeid. Siit saabki viha alguse. Teie vihastate seepärast, et arvustate nii ennast kui teisi ja seda, mida tohite või ei tohi teha. Kuid kui te ei võimalda endal tunda, ei või te saada teadmisi. Tunded seovad teid eluga ühte.
Läbi tunnete te saate aru, kas miski mõjutab teid või mitte. Inimesed peaks absoluutselt usaldama oma tundekeskust ja tegutsema selle ajel. See on teie olemus. Kui miski aktiveerib teie tundekeskuse ja viib teid ebamugavasse olukorda, võtke mehisus kokku ja vaadake mittemeeldivatele tunnetele näkku. Need tunded on teie rikkus, teie aarded, teie pärlid, mille abil ennast tunnetada".


Kunagi lugesin, et inimesed suudavad oma mõtteid jälgida ja kontrollida. Algul tundus see idee võimatu, aga aastate jooksul panin tähele, et kuigi ma ei saa alati kontrollida seda, mis mõtted mulle pähe tulevad, saan siiski alati neid oma peast koheselt välja visata või siis edasi arendada. Tegelikult on inimesed küll võimelised omi mõtteid kontrollima, see on vaid harjutamise asi.
Emotsioonid on muu värk (vaata ülalt), nende allasurumine teebki inimese haigeks või ohtlikuks, ma arvan.
Vasta
#32
(19-11-2014, 14:46 )Minaelan Kirjutas: Emotsioonid on muu värk (vaata ülalt), nende allasurumine teebki inimese haigeks või ohtlikuks, ma arvan.

Üks, mis tunnet ja emotsiooni võiks eristada, on viimase vältus ehk siis lühiajalisus.
Saan ma õigesti aru, et see ongi nn muu värk ja antud kanaldus räägib siis tundest kui tunnetusest filosoofilises tähenduses?
Vasta
#33
(19-11-2014, 15:52 )Sinis Kirjutas:
(19-11-2014, 14:46 )Minaelan Kirjutas: Emotsioonid on muu värk (vaata ülalt), nende allasurumine teebki inimese haigeks või ohtlikuks, ma arvan.

Üks, mis tunnet ja emotsiooni võiks eristada, on viimase vältus ehk siis lühiajalisus.
Saan ma õigesti aru, et see ongi nn muu värk ja antud kanaldus räägib siis tundest kui tunnetusest filosoofilises tähenduses?

Filosoofiat seal eriti pole, muidu ma poleks seda viitsinudki läbi lugeda wink.
Aga uurid ehk ise järele: http://www.sinu.ee/Koidu-toojad

Mina isiklikult panen tunded ja emotsioonid ühte patta, aga see on juba minu probleem.
Ja see allolev ülimalt "intelligentne" Smile1 test ütles ka, et "kuna näitad kõiki emotsioone välja ega hoia midagi endas kinni, püsid ka hea tervise juures."

http://www.testronaut.com/?t=133&r=3&c=2454493#result

Proovi ise ka seda, lõbus http://www.testronaut.com/133#question
Vasta
#34
(19-11-2014, 16:01 )Minaelan Kirjutas: Mina isiklikult panen tunded ja emotsioonid ühte patta, aga see on juba minu probleem.

Paha lugu. See seab piirid asjade mõistmisele.
Vasta
#35
(19-11-2014, 16:22 )Temimoor Kirjutas:
(19-11-2014, 16:01 )Minaelan Kirjutas: Mina isiklikult panen tunded ja emotsioonid ühte patta, aga see on juba minu probleem.

Paha lugu. See seab piirid asjade mõistmisele.

Nooo, kuda keegi seda "paha" mõistab. Pole mind mingid piirid seni takistanud...kuhu iganes minekul ja mida iganes mõista püüdes.
Piirid seame me ise enamasti - vastavalt normidele, reeglitele, käskudele ja eriti teiste arvamuste tõttu.
Vasta
#36
(19-11-2014, 16:01 )Minaelan Kirjutas: Filosoofiat seal eriti pole, muidu ma poleks seda viitsinudki läbi lugeda wink.

Eks see kanaldus ole samasugune kui igasugune muu õpetus (või kui sobib, võib nimetada selle ka vahendatud tarkuseks, teadmiseks – võimalusi on mitmeid), mis hõlmab inimese eesmärke sessinatses maailmas. Ja elusuunised ma sest lühikesest kanalduslõigust välja lugesin. Nii et ma ei saa hästi aru, miks sa vastandud filosoofiale wink
Vasta
#37
(19-11-2014, 15:52 )Sinis Kirjutas: Üks, mis tunnet ja emotsiooni võiks eristada, on viimase vältus ehk siis lühiajalisus.
Saan ma õigesti aru, et see ongi nn muu värk ja antud kanaldus räägib siis tundest kui tunnetusest filosoofilises tähenduses?


Lihtsalt vahemärkusena kirja pannes tulevad mulle meelde kunagi loetud mõtteterad emotsioonidest. Emotsioon oleks siis see, mis inimees midagi liigutab. Või teistmoodi võiks emotsioone nimetada afektideks, mis inimeses midagi mõjutavad. Afektid võiksid siis jaguneda kaheks: aktiivseteks ja passiivseteks. Aktiivseid afekte võiks omakorda nimetada afektsioonideks ja passiivseid afekte passioonideks.
Afektsiooni ja passiooni põhiliseks erinevuseks võiks olla see, et inimene tunneb oma tegemistes afektsiooni, aga passiooniga liigub ta lihtsalt kaasa. Passiivse afekti puhul pole siis mitte afekt passiivne, vaid inimene.
Eesti keeles mõeldakse afektiseisundi all tavaliselt tunnetest tekkinud (ajutist) meeltesegadust, mille käigus inimene kaotab kontrolli oma käitumise üle. Esitatud terminoloogia raames oleks selline afektiseisund siis tegelikult passiooniseisund. Sest siinkohal on olemas ka teine afektiseisund - afektsiooniseisund. Seda eristab siis asjaolu, et inimene jääb oma käitumist kontrollima.

Afektiseisundist räägitakse tavaliselt, kui millestki lühiajalisest. Seda ilmselt sellepärast, et afektiseisundit seostatakse millegi äärmuslikuga. Millegi sellisega, mis võib ohustada kellegi vara või elu hetkelise impulsi ajel. Kuid kuidas nimetada seda, kui inimene läheb iga päev tööle hea enesetundega, sest see töö tähendab tema jaoks võimalust ennast väljendada ning pakub inspiratsiooni. Või siis vastupidi - töö on rusuv ja töökaaslased masendavalt ennasttäis, niiet tööle minnes seab inimene ennast juba hommikul kaitsepositsioonile. Ehk võiks neid pikemat aega kestvaid tundeseisundeid samuti afektideks nimetada. Neid samamoodi jaotades, et afektid jagunevad afektsioonideks ning passioonideks. Ühel juhul inimesed kontrollivad olukorda ja teisel juhul muutuvad kaasasõitjateks. Siinkohal ei peaks afektsioon tingimata positiivset seisundit tähistama, kuigi sõna inglise keelne tähendus sellele nagu viitaks. Afektsioon võiks olla ka lihtsalt (ajutine või püsiv) ebameeldivus kellegi läheduses või mingis olukorras.
Kuid kui rääkida heast ja halvast, siis afektsioonid on üldiselt passioonidest paremad. Paremad siis selles mõttes, et afektsioon jätab inimesele vabaduse käituda vastavalt oma tõekspidamistele. Afektsioonid küll mõjutavad inimest, aga mitte kontrollivalt. Passioonid samas piiravad oluliselt inimese vabadust, asudes ise inimeses juhtpositsioonile. Passioon võib tunduda positiivne või ka õigustatud, aga piirav on see ikkagi. Õigustatuna tunduva passiooni näitena võiks tuua (põhjusega) viha kellegi vastu. Positiivne võiks tunduda kellegi/millegi jumaldamine.
Seda teksti kirjutades hakkas mulle tunduma, et ka ideoloogia mängib inimesega passioonide tasemel ja kuna passioon juba oma olemuselt inimest piirab, siis teeb seda ka ideoloogia.
Igatahes tundub, et palju seda, mida tavapäraselt kurjaks nimetatakse, hiilib inimesesse passiooni tasandil. See puudutab inimese seda osa, mida inimene ise ei kontrolli, ja võtab sealtkaudu inimese üle võimust.

Olgu kuidas on, ja see välja pakutud süsteem ei on kõigest üks vahend emotsioonidest mõtlemiseks. Ehk on ka paremaid. Praegu midagi etemat pähe ei tulnud.
Vasta
#38
(19-11-2014, 17:07 )Sinis Kirjutas:
(19-11-2014, 16:01 )Minaelan Kirjutas: Filosoofiat seal eriti pole, muidu ma poleks seda viitsinudki läbi lugeda wink.

Eks see kanaldus ole samasugune kui igasugune muu õpetus (või kui sobib, võib nimetada selle ka vahendatud tarkuseks, teadmiseks – võimalusi on mitmeid), mis hõlmab inimese eesmärke sessinatses maailmas. Ja elusuunised ma sest lühikesest kanalduslõigust välja lugesin. Nii et ma ei saa hästi aru, miks sa vastandud filosoofiale wink

Ma ei vastandu tegelikult mitte millelegi, vaid püüan mõista iga asja algpõhjust, tähendust, eesmärki ja loomulikult seda, mis "kasu" mina isiklkult sellest saan - vaimset, emotsionaalset, füüsilist.
Filosoofia mulle seda ei paku...veel wink, arenguruumi on.

Need kanaldused ei ole mingid tõeallikad, nagu pole ka meie praegused teadussaavutused, kuid nad aitavad inimeste fantaasiat ja maailmavaateid avardada.
Ja väga palju leiab neist kanaldustest ja ka muudest ulmeraamatutest põhjuseid ja järeldusi, miks selline Kurjus meie Maal praegu valitseb ning ideid ja mõtteid, kuidas on temast võimalik võitu saada...

Vasta
#39

[/quote]
... miks selline Kurjus meie Maal praegu valitseb ...
[/quote]

Vöibolla teised maailmad saavad selle varalt rahus eksisteerida.
Vasta
#40
Enamus meist siin foorumis ilmselt juba teab, kes see kurjus on siin maamunal, kes nii hirmsalt meid valitseda ja allutada tahab? See ei ole ju Vatikan või Iisrael ega pankurid Wall Street'ist või illuminaadid. Need ikkagi kõigest abivahendid selle toidulaual ja kas on siis mõtet neid nii väga vihata ja tähelepanu neile suunata. Isiklike kogemuste põhjal olen arvamusel, et näiteks pedofiil võib olla samapalju kui mitte rohkem ohver, kui see keda ta ohverdab. Ja ma ei räägi ainult füüsilisest (reaalselt tõestatavast) väärkohtlemisest. Võiks veel näitena tuua hiljutise koolitulistamise, mis viis rahva hirmud uuele tasemele. Mina ütlen üsna veendununa, et see poiss oli meelte ohvriks tehtud, selle sama kurjuse poolt, kes kasutas neid samaseid abivahendeid. Sest mõelge milline pearoog sellest neile valmib, mis koosneb süütusest ja ärakasutamisest ning vürtsiks rahva vihkamine hirmutamise saatel.
Aga tegelikult tahan rääkida ühest huvitavast mõttest, mida olen vaikselt seedinud. Kui siiani olin arvamusel, et negatiivsed kogemused ja raskused on see edasiviiv jõud, mis paneb mõtlema, tegutsema ja arenema, siis nüüd nii enam ei arva. See on vale uskumus või programm, mis meile ette on söödetud. Esitan küsimuse, kellele see vajalik on? Kas looja harrastab sadomasohismi?
Ma ütlen kukele see kõik. Ja kõik, kes tahavad meist kasu lõigata on vaja ära plokeerida. Just nimelt, ega tohiks asuda võitlusse nendega.
Enda mõtte lihtsustamiseks toon sisse interneti (matriksi), mis ei ole ei hea ega halb vaid lihtsalt eksisteerib lakkamatult ja seda lõpetada oleks pea võimatu ning kõik sõltub sellest, mida sa sealt otsid. Meie oleme siis selle interneti kasutajad teadmata, et meile on sisse häkitud ja et nad jälgivad ja üritavad igal sammul meid mõjutada ja kontrollida. Meie ülesanne olekski nüüd need häkkerid tuvastada, ära plokeerida ja viiruse tõrje teha. Meie (ühis)teadvus ja (ühised)mõtted ei tohi olla nii lihtsalt kättesaadav kõigile ja veel ilma meie teadmata ja loata. Kui see võimalus neilt ära võtta, siis muutuksime neile kasutuks ja siis saaksime alles oma tõelisi võimeid arendama hakata. Aga selleks oleks ilmselt abi vaja mõnelt kõrgemalt arenenud rassilt. Põhjus, miks nad meile lihtsalt appi ei saa tulla on vast see, et siis nad peavad ka meie eest vastutama hakkama ja ilmselt ka mingil määral tähendaks see valitsemist, mis ei sobi nende kavaga kokku ja häiriks nende energiat. Aga point ongi nüüd selles, et kui paluda neilt abi ainult tehisintellekti loomisel, millel oleks peal viirusetõrjed ja programmid, mis suunaks meid õigele teele. Näiteks ei oleks vaja enam kohtuid, sest arvuti teab meie mõtteid ja valelikkus ei õnnestuks enam ja juurduks lõpus välja meist. Neid programme võiks saada ise ka juurde teha, et säiliks iseseisvus ja oleks soov edasi areneda. Kui need jäävad kooskõlasse põhitõdedega.
Iseasi mis siis saab, kui on ennast kiibistatud ja maha müüdud? Kas neid ka saab veel päästa?
Vasta
#41
Õigust räägid, Ken. Olin kevad-suve maal, ei lugenud lehti, ei vaadanud peaaegu üldse telekat. Kuulasin loodust, Peipsi kohinat, öiseid hääli. Vaatasin taevasse päeval ja öösel. Olin palju iseendaga, hoidusin igasugustest uudistest. Kuumaperioodil lugesin raamatuid. Hingel oli kerge, sest kurjus ja hirm ei pääsenud ligidale. Väike küla elas oma ilusat vaba elu. Olin õnnelik, paljajalu, kammimata ... ja kõike tänu sellele, et hoidsin maailmavalust eemale. Just nii saabki kurjust piirata, et tõukad ta endast eemale. Kui temast mitte välja teha, sööb ta lõpuks iseenda ära. Ja kui me kõik nii teeksime, olekski kurjus kutu. Kukele jahSmile
Vasta
#42
(23-11-2014, 18:13 )Manaja Kirjutas: Õigust räägid, Ken. Olin kevad-suve maal, ei lugenud lehti, ei vaadanud peaaegu üldse telekat. Kuulasin loodust, Peipsi kohinat, öiseid hääli. Vaatasin taevasse päeval ja öösel. Olin palju iseendaga, hoidusin igasugustest uudistest. Kuumaperioodil lugesin raamatuid. Hingel oli kerge, sest kurjus ja hirm ei pääsenud ligidale. Väike küla elas oma ilusat vaba elu. Olin õnnelik, paljajalu, kammimata ... ja kõike tänu sellele, et hoidsin maailmavalust eemale. Just nii saabki kurjust piirata, et tõukad ta endast eemale. Kui temast mitte välja teha, sööb ta lõpuks iseenda ära. Ja kui me kõik nii teeksime, olekski kurjus kutu. Kukele jahSmile

Oeh, Manaja, ka minu unistus oleks paljajalu looduses ringi uidata ja ravimtaimi ning muid taimi kasvatada...ning ümbritsev ahnus, julmus ja ülekohus unustada...aga me ei tohi seda teha.
Me sündisime just praegusel ajal selle jaoks, et midagi muuta paremaks...kas ma eksin?
Vasta
#43
Aga ehk oleme siin hoopis selleks, et et kurjust ja julmust ignoreerida ja selle läbi ta hukatusse saata. Kui palju öid olen veetnud unetuna kuna olen näinud mingit filmi, kus piinatakse ja tapetakse loomi või inimesi. Meedia kajastab igapäevaselt vaid halbu ja tühiseid uudiseid. Ma ei oska ennast teisiti kurjuse eest kaitsta, kui pead liiva alla peites. Ma ei pääse füüsiliselt kurjale kuidagi ligi, seega on ainus võimalus tema olemasolu eirata. Kõik see, mis meid ärritab, kurvastab, vihastab toidabki kurjust. Kui tema toidulaualt kaome, jääb ta nälga ja kõngeb. Kui iga sõdur, kes võõra idee nimel surma ja tapma saadetakse, ütleks ei ja läheks koju pere juurde, kui ravimtaimeotsijaid ja taevavaatlejaid oleks aina rohkem ja rohkem - siis olekski kurjuse toidulaud tühi. Inimkond peab jõudma nii kaugele, et kurjus ise hävitaks enda. Ärme laseme õudustel enda hinge sandistada, hoiame neist eemale. Nii saab ka muuta maailma paremaks. Naeratades võõrale, aidates liblika keldriaknalt päikese kätte. Olla õnnelik ilusate, lihtsate hetkede üle.
Ükskõik, mida kurja peatamiseks teeme, pannakse kusagil kirja ja tasustatakse heldelt.
Kogu eelnev on vaid minu nägemus, aitäh, et olen teiega.
Vasta
#44
Toetan Manajat nii palju, et ka minu selgushetked tulevad paljugi tänu sellele, et väldin täielikult igasugu uudiseid. Vahest, kui pean olema samas ruumis, kus vaadatakse näiteks Reporterit, siis tunnetan seda enese lõhkumist ja tuleb tahtmine sealt ära põgeneda.
Eks see tundub jah nii, et kuidas sa saad parandada enda ümbritsevat, kui sa ei tea, millega seal tegeldakse. Aga samas, kuidas saab teha õigeid otsuseid, kui sa oled meeltesegaduses sellest saastast.
Mis see õige siis on?
Vasta
#45
(24-11-2014, 00:00 )Veli Joonatan Kirjutas: Hing määrab ise omale selle milleks ta järgmises elus võimeline on.
Mida tugevam ja arenenum on hing seda rohkem ta tahab kogeda.
Siin - füüsilises maailmas.
Kas see ei meenuta Krayoni haiglasi vabandus-lohutus psühholoogilisi heietusi stiilis et pedofiil ja tema ohver on teispoolsuses oma vahekorra kogemuste omandamise eesmärgil kokku leppinud?

Vasta
#46
Meie elame duaalses maailmas, on kurjus ja headus, igal pool see nii ei ole. Duaalsuse vastand on tingimusteta armastus. Kui kõik suudaksid olla tingimusteta armastuse seisundis, olla ise tingimusteta armastus, siis ei suudetaks ka kurja teha.
Pidev vägivalla eksponeerimine tekitab hirme ja negatiivsedi emotsioone, mõnedele on see vajalik energeetiline toit. Kahjuks silmaklappidega inimesed lausa janunevad selle järele, seda toodetakse pidevalt juurde, ehe näide on populaarne SL Õhtuleht, kus esikaanel on alati suurte tähtedega mingi negatiivne uudis.
Kurjuse vastu pole vaja võidelda, tuleb ennast muuta paremaks, mitte tekitada kurjust juurde.
Soovitav on mitte vaadata igasuguseid krimikroonikaid jms jama. Ka selliseid filma pole vaja vaadata, pärast mida endal paha on olla.
Hing on tulnud siis elusse õppima, aga kui õppetunde ära ei õpi, siis korduvad need uuesti ja uuesti ja tuleb tulla uuele ringile jälle neid samu asju õppima. Pea liiva alla peitmine ei ole lahendus wink
Vasta
#47
(31-01-2015, 00:15 )Veli Joonatan Kirjutas:
(24-11-2014, 01:04 )Vesilik Kirjutas:
(24-11-2014, 00:00 )Veli Joonatan Kirjutas: Hing määrab ise omale selle milleks ta järgmises elus võimeline on.
Mida tugevam ja arenenum on hing seda rohkem ta tahab kogeda.
Siin - füüsilises maailmas.
Kas see ei meenuta Krayoni haiglasi vabandus-lohutus psühholoogilisi heietusi stiilis et pedofiil ja tema ohver on teispoolsuses oma vahekorra kogemuste omandamise eesmärgil kokku leppinud?
No kui sinu meelest on Krayon juba haiglane siis tunnen sulle tõsiselt kaasa!
Minuarvates on kõik ususüsteemid ja nende edasiarendused mis inimese vaba tahte välistavad või minimaliseerivad haiglased ja annavad hea võimaluse igasugustele manipulaatoritele oma ilgeid tegusid õigustada mingi ettemääratusega või kõrgema tahtega.Sooritavad just ju manipuleeritavad usuzombied kõige jõledamaid tegusi ja massimõrvu.
Üldiselt jääb ka sinu emotsioneerimisest ja filosoofilistest spekulatsioonidest selliste väärõpetustega nagu Krayon mulje et oled toimetanud halbu asju ja nüüd otsid endale sellisest pahnast,kui usk enam ei kata,õigustust teiste ja lohutust enda jaoks.
Vasta
#48
Imelik asi selle usuga, nagu ilma ei oleks inimhinge jaoks õiged valikud võimalikud. Ise mõtlen, et südametunnistuse hääl on see, mis võiks inimest juhtida. Millegipärast religioonis üks välistab teise, kuidas muidu selgitada (usu)kurjust või (usu)headust: kahetse pattu (kurja) ja sa oled vooruse (armastuse) teel. Kuna patuõpetus (patt KIRIKL sõna, mõtte v. teoga jumaluse, religioossete ettekirjutiste, usulis-kõlbeliste põhimõtete vastu eksimine; selline eksimus, üleastumine) kuulub ristiusus lunastusõpetuse juurde, siis pattu vastandatakse voorusele.

Kui patu sisulist tähendust mõistetaks, väljendaks seda inimese elu: inimene teeks seda, mida ta on mõistnud. Kuid tundub, et suhe jumalasse tõmbab inimese nii fanaatiliselt kaasa, et sellest saab joobumus, millest ei ole võimalik enese juurde tagasi tulla ja mis välistab iseendaks saamise. Iseenda kaotus on sedavõrd tühine ja märkamatu, nagu poleks midagi juhtunud võrreldes muude kaotustega.

Kui (usu)mass kuulutab kurjuse vooruseks, on ta seda, jäädes siin duaalsuse külge? Kas (usu)õpetus, mis manipuleerib inimese vaba tahtega, on oma olemuselt kuri jõud?
Vasta
#49
Ole mul midagi usu-religiooni inimeste vastu, veel vähem on minust nende üle irvitajat, mis tegelikult võrduks enese üle irvitamisega.

Lihtsalt hämmastab, kuidas saab „tulnukate kingituse“ abil kurje jõude iseeneses ja mujal seletada. Veel imelikum on, et inimene hinnati „kingituse“ toojate poolt mõistmatuks ja vaid religiooni kui relvaga saadi teda vaos hoida. Mida see lihtne talupoeg nii hullu tegi või tegemata jättis? Kirikuõpetja jutt kui ainuke vaimsuse ilming, ma loodan, oli ilmne liialdus.
Arusaamatu on, kui usku kasutatakse kilbina oma tõe kuulutamisel. Kui usuni on jõutud läbi hingevajaduse ja teadmise, siis võiks usk ju olla puhas vaimne rõõm. Kaitsmine eeldab ohu, vägivalla võimalust ehk siis kurjust. Paganate poolt?
Sestap tekkis küsimus, et kas „kingitus“, selle andja või tõlgendaja võib olla ise kuri jõud?
Vasta
#50
Andja pigem oli kuri jõud.Me ei tea mis jõud meie galaktikas on ja kas nad on head või mitte.Ilmselt sooviti meid juba varajases faasis orjastada.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Fantoom, saatan, tume jõud Quu 7 2,489 10-03-2021, 12:50
Viimane postitus: Aadu66
  Head vaimud ja kurjad vaimud hingepüüdja 16 9,833 28-05-2020, 18:41
Viimane postitus: Naut
  Miks on vaimud õelad, kurjad ja vastikud? orknow 81 26,000 02-08-2009, 19:37
Viimane postitus: kassiroju

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat