Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enesetapp ja taassünd ?
#26
eks sul ole õigus jah. eks ma neid lugesin jahSmile
Vasta
#27
mina arvan ,et peale surma on kõigil inimestel võimalus uuesti sündida siia ilma ,või siis äkki kuskile teise maailma ?
minul on selline teooria selle kohta ,et kui inimene sureb või enneaegselt lahkub ja tal siin ilmas midagi tähtsat tegemata jäi , siis saadetakse ta tagasi ,et ta oma tegemised lõpuni teeks või teeks seda mis tal tegemata jäi . ja see inimene teeb niikaua täpselt seda sama eluringi ,kuni tal kõik tehtud saab ja ta rahus minna saab.
vot.
Vasta
#28
.

[Muudetud: 11-14-2008 WickedMe]
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas Tehnoloog
Siinkohal tahaks ikka ja jälle soovitada raamatut
baasteadmiste saamiseks, mida võiks nimetada lausa
"kohustuslikuks kirjanduseks" siinse foorumi kasutajatele -
Allan Kardec, "Vaimude raamat":
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?7812
Teema sellest on ka meil olemas:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=2560
Natuke sissejuhatavat on leida siit:
http://www.spiritism.ee/index.html



Ma olen seda raamatud lugenud,see seisab mul veel praegugi kapis.
see on tõesti päris vajalik raamat ja seda oli ülimalt huvitav lugeda .see on mõnus ,et see on nagu lõikudeks tehtud ja igal lõigul number ja pealkiri vms.Laugh siis on lihtne asju üles leida.
nt lk 140, küs 401.
see on päris huvitav ja see on mind mõtlema pannud.
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas piret-
mina arvan ,et peale surma on kõigil inimestel võimalus uuesti sündida siia ilma ,või siis äkki kuskile teise maailma ?
minul on selline teooria selle kohta ,et kui inimene sureb või enneaegselt lahkub ja tal siin ilmas midagi tähtsat tegemata jäi , siis saadetakse ta tagasi ,et ta oma tegemised lõpuni teeks või teeks seda mis tal tegemata jäi . ja see inimene teeb niikaua täpselt seda sama eluringi ,kuni tal kõik tehtud saab ja ta rahus minna saab.
vot.

see on väga huvitav teooria...
Vasta
#31
PaigeMaher - uuri karma uuestisünni teooriat - seal on kõik need Pireti toodud aspektid sees.
Vasta
#32
Miks inimesi sünnib maailma juurde, kas neil kõikidel jäi eelmises elus midagi tegemata?
Vasta
#33
See oli vastus kui küsisin mis on enesetapp:enesetapp jätab elu pooleli ja pead uuesti tulema kordama, kuigi see on ainult üks võimalustest, elu on suhted ja nende kordamine eri sündides, inimesed sünnivad gruppidena eelnevalt juba valides ja jätkavad pooleliolevat karmat.
Pole sugugi mõnus tunne kihtideks laiali jaguneda nagu iga surm isiksuse lagundab, iga kiht oma maailma järgmist korda ootama.
Elu on siis toimekas kui elad kõrge eani ja suudad oma karmat sellega maksimumi läbi töötada surres loomulikku vanadussurma.
Maailmas on terve hulk mitteorgaanilisi kiskjaid kellele surm annab toitu, need kutsuvad esile enesetappe, et inimesest toituda.
Siin pole midagi tegu oma valikuga.
Vasta
#34
Võiksite vahepeal ka para asjadega tegelda.
Selles artiklis räägivad üle maailma pärit lapsed, uskumatuid lugusid, oma eelmistest eludest.

http://perejalaps.delfi.ee/lasteaialaps/...d=73694941

Võib olla on ka Teie lapsed midagi sarnast rääkinud.
Jagage palun teistega! Oleks ülimalt huvitav!
Aitäh!
Vasta
#35
Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.
Vasta
#36
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.

Miks nii arvad?
Vasta
#37
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.

Reinkarnatsioon on igapäevane nähtus. Kõigil inimestel.
Mina mäletan oma mõnda eelmist elu. Tänu rännakutele ja unenägudele.
Vasta
#38
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.
Tundub ei sina ise oled erijuhtum. Olen kirjutanud juhendi. Kuidas taassündi tõestada. Aga nii nagu teaduslik maailm väidab, et pudel on tühi ja vastupidine tõestus on välistatud. Siis ei suuda ka sulle keegi tõestada, et pudel on alati midagi täis. Et taassünd on paratamatu reaalsus. Kõige suuremad taassünni eitajad on satanistid. Nemad soovivad sellelt rattalt lahkuda, aga kuhu?


Vasta
#39
Enesetapjad reeglina jäävad kahe maailma vahele hulpima.....vaimude kujul....karistuseks.
Kes pole täitnud oma eluprogrammi või on valesti elanud, need saadetakse taassünni kaudu tagasi ....kordama ...enne kui ta saab edasi minna . Kas või mitu korda järjest!....
Vasta
#40
Äkki mõni pole kuulnud.
http://www.tallinnatv.eu/index.php/saate...7-maatriks
Vasta
#41
(01-04-2016, 17:59 )Anonymous Kirjutas:
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.

Miks nii arvad?

Näiliselt võib olla, aga palju vastukäivat loogikale. Oleneb kah, millisest kultuuriruumist vaadata. Kristlikus käsitluses pole see võimalik.
(01-04-2016, 18:01 )Minaelan Kirjutas:
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.

Reinkarnatsioon on igapäevane nähtus. Kõigil inimestel.
Mina mäletan oma mõnda eelmist elu. Tänu rännakutele ja unenägudele.

Unenägu pole muud kui ajus alateadvuse funktsioon.
(01-04-2016, 18:18 )kalldunn Kirjutas:
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.
Tundub ei sina ise oled erijuhtum. Olen kirjutanud juhendi. Kuidas taassündi tõestada. Aga nii nagu teaduslik maailm väidab, et pudel on tühi ja vastupidine tõestus on välistatud. Siis ei suuda ka sulle keegi tõestada, et pudel on alati midagi täis. Et taassünd on paratamatu reaalsus. Kõige suuremad taassünni eitajad on satanistid. Nemad soovivad sellelt rattalt lahkuda, aga kuhu?

Tahad väita, et kristlased on siis kah satanistid?
Vasta
#42
Reinkarnatsiooniga on nii ja naa, oleneb kelleks inimest pidada, kas osakeseks või osakeste tervikuks. Selles elus tervikosakestena kulgev inimene võib omada osakesi kunagistest osakestekogumist.

"Unenägu pole muud kui ajus alateadvuse funktsioon."

Enamjaolt, kuid on ka erandeid, oleneb mis aladelt inimasaatja-vastuvõtja laineid püüab. On võimalik ka üliteadvuselt, kõrgemalt minalt, nö. loojatelt.

Enesetapu puhul oleneb samuti kuhu inimene oma arengus oli jõudnud. Pikk ja piinarikas enesetapp narkootikumide ja alkoholiga jätab ka inimhinge siia ilma kondama. Samas kui ülitundlik lahkub maailma kurjuse-hulluse eest kuna ei talu seda piina, on võimalik tal siiski oma sfääri/kihti maabuda.
Vasta
#43
Kõik mis jääb nö "põhjuslikust kõrgemale" (läbitöötatud elukogemused-õppetunnid) säilib elude üleselt inimese igavikulises tervikolemuses-vaimus (budismi tasandid budhhi, atma, anupadaki, adi - ehk loojalikus, tervikolemuses, kõrgloojalikus ja algloojalikus olev).

Kõik mis jääb nö "põhjuslikust madalamale", ehk olemisse-hinge (mentaalse tasandi "hea-halb", tunde-emotsiooni tasandi "nõme-lahe", ning füüsilis-eeterlik tasandi ninn-nänn) ei säili elude üleselt (budismi tasandid stuhla, kama-rupa, manas - ehk loomas, taimes, elementaalis, füüsilises asuv).

----------

Mida enamus inimesi teevad: igapäevaselt mingit liinitööd (loomale omane madalama mentaaltasandi tegevus), vabal ajal tundlevad poodides-telekas (taimele omane tunde-emotsiooni tasandi tegevus) ja koguvad igasugu maist nänni (elementaalile omane tegevus) ---> taoline taime-looma tasandis olev kaader ongi religioonide poolt püütav "hall mass", ning seetõttu religioonid eitavad taaskehastusi.
Taolise kaadri jaoks tundub enesetapp olevat mingi pääsetee (mida ta tegelikult pole: järgmistes eludes tuleb samad õppetunnid uuesti ja sama raskelt läbida).

Kui aga hakata tegelema inimese olemusele omaste põhjuslike mustrite nägemisega (kuidas erinevad asjad omavahel seotud on põhjuslike jadade kaudu), ning loojatele omase uue loomisega (uute tehnoloogiate ja õpetuste loomine), siis taolised tegevused ületavad põhjuslikuse tasandi ja säilivad elude üleselt ---> taolised inimese-looja tasandis tegutsevad isiksused-suurkujud mäletavad oma eelmisi elusid, ning omavad "kaasasündind oskusi-võimeid" (eelmistes eludes põhjuslikuse ületanud arusaamad-oskused).
Taoliste isiksuste jaoks ei oma enesetapp mingit mõtet: ise-enda arengumustrite eest pole võimalik põgeneda: pigem tuleb ebameeldivad kogemused läbi töötada, ning seejärel kaovad ka ebameeldivad ilmingud, kui oma töö ära teinud õpetajad.
Vasta
#44
(01-04-2016, 18:18 )kalldunn Kirjutas:
(01-04-2016, 17:47 )Wilholmensis Kirjutas: Reinkarnatsioon on jama, kui seda ikkagi on, siis erijuhtudel.
Tundub ei sina ise oled erijuhtum. Olen kirjutanud juhendi. Kuidas taassündi tõestada. Aga nii nagu teaduslik maailm väidab, et pudel on tühi ja vastupidine tõestus on välistatud. Siis ei suuda ka sulle keegi tõestada, et pudel on alati midagi täis. Et taassünd on paratamatu reaalsus. Kõige suuremad taassünni eitajad on satanistid. Nemad soovivad sellelt rattalt lahkuda, aga kuhu?

Huvitav..ka kõige suuremad taassünni propageeriad on satanistid.ei mõtle siin all mingit suvalist satanisti ( saatana kummardajat) kusagilt tänava pealt,vaid ikka neid tegelasi,kes otseselt ''Masteri'' heaks tööd teevad ja vale uskumusi levitavad.Ühesõnaga kõike,mis välistaksid kristust ja tema õpetusi.
Ei ütleks,et see 100% minu vaade sellele asjale oleks,aga olen uurinud ka sellist informatsiooni asja kohta.Kuigi see taassünni teema on minugi jaoks põnev.
Vasta
#45
vana rahvas rääkis ,et enesetapija ei jää siia ilma sündima...aga sain siit teada ,et just nemad jäävad
Vasta
#46
(06-06-2016, 05:17 )roberdd Kirjutas: vana rahvas rääkis ,et enesetapija ei jää siia ilma sündima...aga sain siit teada ,et just nemad jäävad
See on vale!
Sest:
Hb 9:27 Ja otsekui inimestele on seatud üks kord surra, pärast seda on aga kohus,
Jh 5:24 Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, kes kuuleb minu sõna ja usub teda, kes minu on saatnud, sellel on igavene elu, ning ta ei lähe kohtu alla, vaid on läinud surmast ellu.
Inimene on loodud igavikuliseks olendiks.
Tundub, et tõde on ainus asi, mida ei usuta :S

Vasta
#47
Tahes tahtmata, tõstan siia, ühe oma varasema kirjutise.
Hing on igavene – mitte materiaalne keha.

Ikka ja jälle komistan ma enesetapjate otsa.
Paistab et tuleb lahti kirjutada surma mehaanika. Püüan seda teha nii lühidalt ja nii kokkusurutult kui vähegi võimalik.

Eluea pikkuse määrab, eluküünla pikkus. See on kõikidel väga erinev. Normaalse surma puhul.
Küünal hakkab kustuma. Umbes kaks nädalat enne minekut, hakkab inimene ise tundma, minu aeg hakkab otsa saama. Selle kahe nädala jooksul, avaneb surma värav. Läbi selle minnaksegi HINGEDE maale. Hingede maal, hing puhkab ja valmistub oma uueks kehastuseks. Raskete haiguste puhul, avaneb surma värav viimasel hetkel. Siit on pärit need kolosaalselt kiired liikumised tunnelis. Valgus tunneli lõpus, see on hingede maa. Tagasitulek. Nii räägivad kliinilisest surmast tagasi pöördunud.
Surres võetakse kaasa selle materiaalse keha mälu. Keha mälu ühineb dubleeritud mäluga, see on alateadvusega. Mitevajalikud tajud uinuvad. (Need hakkavad avanema uuesti sündides, sigimise hetkest alates). Nii jõuame hingede maale, oma uut kehastust ootama.
Vägivaldse surma puhul. Eluküünal küll kustub, kuid surma värav ei ole veel avanenud. Sest ka materjalselsel lihakehal on mälu. Ning see sulgeb kõik uksed. Hing jääb hinge koju neljaks päevaks vangi. Selle aja jooksul kaob ka ühendus materiaalse keha mäluga. Samuti kaob võimalus kasutada dubleeritud mälu. Kui hing nelja päeva pärast oma vanglast vabaneb, ei ole tal mingitki ettekujutust, kes ta on? Kus ta on? Miks ta siin on? Ta hakkab endale materijaaset keha kokku panema. Seda tehakse kõikkitest ettejuhtuvatest energiatest. Tavaliselt on see MUST. Nendega ei ole võimalik suhelda. Räägitakse, ainult musta maagia deemonitel on võimalik nendega suhelda. Pole kontrollinud.
Kaks ja pool aastat tagasi, kui mässasime laste koolis, trepist alla kukkunud ja koheselt surma saanud väikese lapsega. Olles ta musta kogu kätte saanud, teda niipalju puhastanud. Kui vähegi võimalik. Lõpuks tuli sooritada üks väga kummaline protsetuur. Siis ei saanud ma selle protsetuuri mõttest aru. Umbes pool aastat tagasi, ühes vestluses oma vaimse õpetajaga. Ütles ta väga huvitava lause, see lause pani pusle kokku. Miks seda protseduuri vaja oli. Pärast protsetuuri sooritamist oli selle lapse esimesed sõnad. KUS MA OLEN? MIS MINUGA JUHTUS?
Selle protsetuuriga taastasime selle lapse mälud.
VÄGIVALDNE SURM EI OLE LAHENDUS.
KA VÄGIVALATSEJA SAAB KARISTADA.
Neid musti, vägivaldselt surnuid on - oi kui palju.
Ükskõik kust otsast vaadata – aga; ENESETAPP EI OLE LAHENDUS!!!

Minge sellele lehele – siin arutatakse täpselt sama asia.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=7358
Vasta
#48
Kalldunn, miks arvad, et see mida siin jagad on tõde? Tuleks mõista seda, et inimene on loodud Looja poolt! Ja kuna sa ilmselgelt loojaga osaduses pole, siis miks pead enda juttu õigeks, uskudes mingeid suvalisi allikaid, kust oma info võtad?
Looja ise on teinud kõik, et meid juhatada kogu tõesse.
Jh 16:13 Aga kui tema, Tõe Vaim, tuleb, juhib ta teid kogu tõesse, sest tema ei räägi iseenesest, vaid ta räägib, mida kuuleb, ja ta kuulutab teile tulevasi asju.
Tõe Vaimu (Jumala Püha Vaimu) saavad kõik, kes on Jumalaga lepitatud, nn ülevaltsünni kaudu (uus loodu). St Jumala Vaim ise tunnistab tõest.
Arvate tõesti, et iga ettejuhtuv asi vaimumaailmast on tõde? Kõik tuleks ikka läbi katsuda, kellega, millega tegu!
Vasta
#49
parim, kas sina jagad tõde?
Vasta
#50
(06-06-2016, 20:01 )NelliN2 Kirjutas: parim, kas sina jagad tõde?
Jah, Jumala Püha Vaim ise kinnitab seda! Ta ei ole lihtsalt mingi energia või ms, mida paljud arvavad, vaid reaalne isiksus.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :) dess 24 13,809 07-02-2020, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 132 70,269 25-06-2019, 19:49
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat