Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enesetapp ja taassünd ?
#51
Suuremas pildis nähakse seda umbes kui reset-nupu vajutamist aga eks ta reeglite vastu läheb, nimelt ennast ja teisi kahjustada on reeglite vastane. Aga eks erandeid on, igaüks teab ise.
Vasta
#52
päris loll püeab olema ,et end üles puua ja siia ilma sündima jääma:S või teisi enesetappu liike teha:S
Vasta
#53
(06-06-2016, 20:24 )parim Kirjutas:
(06-06-2016, 20:01 )NelliN2 Kirjutas: parim, kas sina jagad tõde?
Jah, Jumala Püha Vaim ise kinnitab seda! Ta ei ole lihtsalt mingi energia või ms, mida paljud arvavad, vaid reaalne isiksus.

Paluks selfit sel juhul.
Vasta
#54
Kas selliste asjade tõestuseks on pilti vaja? Jumalat saab paljudel eri viisidel kogeda.
Vasta
#55
Parim.
Oma jumalat aruta edasi sellel leheküljel
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=jumal
Selle aga jätaksime  Enesetapp ja taassünd jaoks.
Vasta
#56
Kõik ju õiges kohas, kuna mingit taassündi pole olemas ja meie oleme Jumala looming, mitte Jumal ei ole meie looming! Kes tõsiselt tõde otsivad, nemad võivad selle leida, ja seda saab neile Jumala Vaim isiklikult kinnitada. Jumal pakub meile igavest elu, mitte aga mingeid surmasid ja taassünde!
Vasta
#57
Kuna ma tegelen reinkarnatsioonilise hüpnoosiga. Siis olen ma inimesi viinud tagasi ka nende eelnenud eludesse. Elude vaheastmes ei ole keegi jumalat näinud. Miks? Kõige kaugem punkt on 37 elu tagasi. Seal ei osanud ta enam aastaarvu nimetada. Maailm oli seal väga noor. Mittemillegagi ei pane sa mind oma jumalat uskuma. Jumal on inimeste poolt välja mõeldud. Selleks et allutada inimeste vaba tahe aferistidele. Selleks ei inimene oleks alandlik ori. Sarnane tegevus kuulub varjatud satanismi maailma.

Vasta
#58
(09-06-2016, 23:35 )kalldunn Kirjutas: Elude vaheastmes ei ole keegi jumalat näinud. Miks?

Jumal on inimeste poolt välja mõeldud. Selleks et allutada inimeste vaba tahe aferistidele.
Selleks ei inimene oleks alandlik ori. Sarnane tegevus kuulub varjatud satanismi maailma.

Mt 5:8 Õndsad on puhtad südamelt, sest nemad näevad Jumalat.
Gl 5:1 Vabaduseks on Kristus meid vabastanud. Püsige siis selles ja ärge laske endid jälle panna orjaikkesse!
Arvad, et inimene on selliseks nagu ta on, kujunenud iseeneslikult? Ilma loojata? - See lihtsalt pole võimalik!
Ise olen Jumalaga osaduses, olen saanud Püha Vaimu ja vaimuanni- täpselt nii, kuidas piibel tõotas, ja kes tunnistab tõest!
Jumal vastab ka mõtetele ja teab meie mõtteid!
Vaevalt sellise suhtumisega, nagu teil on, laseb Jumal end leida.


Vasta
#59
Parim, kui sa soovid oma seisukohtade tõestamiseks Piiblit tsiteerida, pead sa kõigepealt põhjendama, miks Piiblit usaldada saab? Vastasel juhul kukub välja umbes-täpselt nii:

[Pilt: tumblr_ldozhcpCk21qexh5s.jpg]

Ja see - olgem ausad - on lihtsalt naeruväärne!
Vasta
#60
Parimale!
Anunakkidele on vajalikud "õiglased" ja need kes ei usu taaskehastumist , kui energiaallikad. Nende jaoks on "paradiisis" astraalne laboratoorium, kuhu tuuakse kõik padu-usklikud, kes pole terve elu midagi teinud peale palvetamise. Sinna satuvad need, kes kuulutavad ainult ühte jumalat, ega tahagi kuulda teistsuguseid arvamusi, need kes tapavad usu nimel. Seal on koos nii moslemid kui kristlased, aga nad ise ei tea seda.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid218630 postitus 123.


Mentaaltasandi parasiidid.
Siia nimistusse kuuluvad kõik parasiitkäitumised: parasiitsõnad, parasiitžestid, sõnamulin. Need on kaootilised kohalikud programmid: uskumused, arusaamad, ebausud, aga ka isiklikud sõltuvused elukorraldusest ja harjumustest. Nende parasiitise peale oma mentaalenergiat kulutades, pidurdab inimene ise oma vaimset arengut ja vähendab oma elujõudu.

Mentaaltasandi kõrgemateks kiskjateks on egregorid ja kõikujad-pendeldajad.Need on juba kõrgema klassi olendid. kelle ülesandeks on meelitada inimene oma võrkudesse ja sellega seoses saada energiat kõigist inimese energia keskustest. Oma saadikutena kasutavad nad kõrgemaid larve ja hingi, ning köidavad inimest igas plaanis, ka füüsilises. Siia kuuluvad igasugused religioossed tegelased ja muud ideede levitajad.

Kaitse.
Kontroll sõnavara üle. Vabanemine parasiitsõnadest. Rääkida läbimõeldult.
Vältige tagarääkimist, kui see pole võimalik siis jääda passiivse kuulaja rolli: olen nõus, saan aru mida sa tunned ja esimesel võimalus muuta teemat.
Jälgige oma zeste, eriti neid mis on saanud harjumuseks, neist on soovitav vabaneda.
Loobuda lobast.
Perioodiliselt tegeleda verbaalse askeesiga alustada 30 minutist ja viia see kuni ühe päevase vaikimiseni igal nädalal.
Egregorite eest päästab vaid isiklik teadlikkus.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...parasiidid postitused 4 ja 5
Vasta
#61
Parimale!
Kõik need kes eitavad katekooriliselt taassündi, sünnivadki tavaliselt valesse kehasse, on valest soost, vales suguvõsas ja vales kohas.
Nemad räägivad ju, pärast surma ei ole enam mitte midagi. See on kõik. Surma kardatakse kõige rohkem. Kui nüüd surrakse ja avastatakse ei ollakse kehast väljas, hakkatakse paaniliselt uut keha otsima. Nende jaoks on kõige tähtsam keha, mite hing. Leitakse koht, kus parajasti ühinevad munarakk ja seemnerakk ning vallutataksegi omale uus keha. See tähendab, et ollaksegi sissetungja.
Suuremalt jaolt lõppeb sarnane sissetung abordiga. Kuid, kui ta siiski sünnib, hakkatakse teda vihkama, teda kiusama. Ise kurdab ta, et temast ei saada aru. Teda ei mõisteta. Temaga ei arvestata. Ning pöördutaksegi usu poole. Võetakse omaks kõik usu dogmad. Ja kadalipp hakkab otsast peale.
Kas tõesti siis ei saada aru, et eludevaheline puhkus on hädavajalik. Selle eiramine toob kaasa, kolossaalselt palju probleeme.
Hing on igavene. Hing luuakse allikatel. Jumalaga ei ole sellel kõigel, mitte mingisugust pistmist.
Vasta
#62
(11-06-2016, 00:03 )seenetoorik Kirjutas: Parim, kui sa soovid oma seisukohtade tõestamiseks Piiblit tsiteerida, pead sa kõigepealt põhjendama, miks Piiblit usaldada saab?

Ma mitmes teemas juba välja toonud, et miks: Sellepärast et olen kogenud isiklikult, et nt ''üleloomulikud'' tervenemised hetkega on võimalikud, olen kogenud, et piibli loomislugu saab olla reaalne, olen näinud sellist asja, et lusikas on läinud läbi paberi, nii, et paber on terveks jäänud- seega Jumal saab mateeriat muuta, olen saanud Püha Vaimu, millest piibel räägib, ka vaimuanni ja väga palju muud sellist.
Vasta
#63
Isiklik kogemus ei ole Piibli tõelevastavuse hindamisel kahjuks argument. Paljudel on pärast LSD või teatud seente tarbimist isiklikud kogemused roosade elevantide ja muu taolisega, mis ei muuda neid elevante reaalseks. Miljarditel inimestel on VÄGA isiklikud kogemused hoopis teistsuguste religioonidega ja nad on, täpselt nagu sinagi, veendunud, et nende valitud religioon ja selle õpetuslik alus on absoluutselt õiged. Seega, kui sa soovid jätkuvalt isiklikule kogemusele apelleerida, siis sellega tunnistada sa ka näiteks Baghavad Gita (hinduismi õpetuslik alus, tead küll, see, kus sinised jumalad ja kaheksakäelised jumalad ja elevandipeaga jumalad ringi jooksevad) tõelevastavust.

Mis puutub aga "üleloomulikku tervenemisse", siis mul on kõigile usutervenemise fännidele vaid üks küsimus, millele siiani keegi midagi asjalikku pole osanud vastata: Miks jumal amputeerituid ei ravi?

Mis puutub lusika paberist läbi minemisse, siis kui väidad, et oled ise näinud, siis on kaks võimalus: sa kas langesid peene mustkunstniku "ohvriks" või lihtsalt valetad. Isiklikult kaldun uskuma esimest varianti. Sul on muidugi raske sellist võimalust tunnistada aga sa võiks seda tõsiselt kaaluda.
Vasta
#64
Usk ongi väga isiklik ja subjektiivne teema, selle üle on vaieldud ja sõdu peetud. Kuid milleks, tõde kui selline jääb läbi selle ikkagi kättesaamatuks. Proovigem pigem üksteisest aru saada ja teiste vaatepunkte hinnata kui valiidseid, nende kogemustest õppides ja tänulik olles. Inimeste headest suhetest saab palju uut alguse Smile
Vasta
#65
(12-11-2015, 13:13 )Digitaria Kirjutas: /-/
Siin on lühi ülevaade ühest vene keelsest artiklist, kus räägitakse paradiisist ja põrgust. Neid nimelt olevat kaks: esimene mis on loomulik koht kahe elu vahel ja on seotud samsaara rattaga. Teine on kunstlik ja on seotud anunakkide laborite ja katsetustega.
Samsaara paradiis ja põrgu olevat üks ja sama. Kõik sõltuvat sellest millist elu inimene on maa peal elanud ja millised on olnud tema mõtted. /-/.
Kunstliku samsaara liidese jumal on ka üks ja sama, tema duaalne pale ühes jumal teises... illusioorne pilt kohast antakse ette vastavalt uskliku ootusele ja see mis temaga tegelikult toimub jääb nägemata, ühes tuimestusega teises...
Mingi võimalus, kes tahab areneda ja liikuda Samsaarast välja ( seal ka omad trikitajad, kui ei suudeta eludevahel nõuda mingilt nn juhtivalt olendilt, et näidaku oma tegelikku olemust, vajadusel ka "ei " öelda siis...) on liikuda/areneda mitte vertikaalis vaid horisontaalis nagu näiteks 1000 aastat elu ja sealt edasi välja. Seega aeg annab rohkem mõistust ja arengut ehk võimalusi. Väidetavalt olla keha seal peaagu absoluudini välja arendatud, maagia ei kehti sest keha ongi ise juba maagia ja midagi sa ei tee teisele, küll aga arendad, muudad ennast ja oma reaalsust parimal võimalikul moel. Sarnaselt kasutaja Lahenduse poolt, millalgi väljatoodud vertikaalarengu hertside tabelile on ka horisontaalsel arengul hertside erinevused ( erinevate horisontaal reaalsuskihtide hertsid) . Lahendused oskab hästi neid vibratsioone hertsides välja tuua.
(12-11-2015, 13:13 )Digitaria Kirjutas: Kahjuks juba maises elus paljud hinged kaotavad võimaluse jõuda kõrgematesse sfääridesse, Paljusid kisuvad tagasi aga maised sugulased.
Lähiring ongi see, mis tõmbab kõige enam tagasi( mõnesid ka võim ja raha) s.h. ka need juba surnud sugulased, hiites olevad esivanemad jne... ehk see nn jõud, mis moodustab suguvõsa jõu teispoolsuses (Сила Рода). Suurem struktuur on rahvuse jõud, kus ühinevad suguvõsade jõud.


Vasta
#66
(11-06-2016, 11:13 )seenetoorik Kirjutas: Isiklik kogemus ei ole Piibli tõelevastavuse hindamisel kahjuks argument. Miljarditel inimestel on VÄGA isiklikud kogemused hoopis teistsuguste religioonidega ja nad on, täpselt nagu sinagi, veendunud, et nende valitud religioon ja selle õpetuslik alus on absoluutselt õiged.

Mis puutub lusika paberist läbi minemisse, siis kui väidad, et oled ise näinud, siis on kaks võimalus: sa kas langesid peene mustkunstniku "ohvriks" või lihtsalt valetad. Isiklikult kaldun uskuma esimest varianti. Sul on muidugi raske sellist võimalust tunnistada aga sa võiks seda tõsiselt kaaluda.

See, et inimene on loodud, on ilmselge. ei ole olnud mingit ürgsuppi, millest ise kujunes inimene Laugh Te ise teate, et inimesed oskavad omavahel rääkida ja üksteisest selgelt aru saada. Ja nüüd miks arvate, et see, kes on inimese loonud, ei suuda inimestele end ilmutada ja neid kõnetada, nii et inimene aru saab, kellega tegu ja mis temale öeldakse?
Kuna tervenemised on reaalsed, siis on ka võimalik inimest noorena ja kulumatta hoida - igavene elu -
Trk 2:23 Jumal ju lõi inimese surematuks, tehes ta sarnaseks omaenese olemusega.
Igavene elu: See on elu neile, kes on väärt arvatud osa saama esimesest ülestõusmisest.

Lusika läbi paberi minemisest: kunagi noorena sai sõpradega nö ''vaime välja kutsutud'' ja küsimusi küsitud ja kui saime jaatava vastuse, siis läks lusikas läbi paberi (paberile asetasime lusika ja keerasime selle kindlal viisil rulli, selliselt, et lusikas oli teatud paberi poolel ja ise teisele poolele ei oleks saanud kuidagi minna) ja sellega me ei eksinud, lusika asetasime alati ühele kindlale poolele ja vastuse korral paberit lahti rullides sattus see teisele poolele. Selle tunnistajaks oli veel kolm sõpra. See aga tõestab juba, et nt teleportatsioon on võimalik, ka piiblis on sarnastest juhtudest räägitud.
Mõned näited: https://www.youtube.com/watch?v=KhKR8YuFFoo

Mis aga enda jaoks kõige olulisemaks pean, on see, et kui sain peale usule tulekut ristitud Püha Vaimuga, siis sellest hetkest kogen pea iga hetk Jumala ligiolu, vastab minu mõtetele, olen kogenud ülimat armastust, rahu, need on asjad, mida ma kuidagi teistele seletada ei oska, ainult kui inimene ise kogeks seda, saaks ta aru mis veel siin maailmas olla saab.
Siin on kõik võimalik ja igasugused ufod jms on seletatavad, et mis need on.

Olen kogenud kõike, mis kinnitavad, et piibli imed, tunnustähed, surnust ülestõusmised jms saavad olla reaalsed.
1Kr 15:
51 Vaadake, ma ütlen teile saladuse: meie kõik ei lähegi
magama, aga meid kõiki muudetakse,
52 äkitselt, ühe silmapilguga, viimse pasuna hüüdes, sest
pasun hüüab ja surnud äratatakse üles kadumatutena, ning meid
muudetakse.
53 Sest see kaduv peab riietuma kadumatusega ja see
surelik riietuma surematusega.
Vasta
#67
Seda paberi trikki ma tean. Ese asetatakse paberi keskele. Paber murtakse pooleks, nii ei ese jääks paberi sisse. Nüüd keeratakse paber rulli. Kuid paberi otsad ei ole võrdsel kaugusel. Need asetatakse niiet et üks paberi pool teeks ühe ringi rohkem. Lahti arutades, ongi ese teisel pool.
Mis puutub ristimisse, siis saad sa ristimise ajal, ristiemalt, ristiisalt ja kogu ristimis seltskonnalt ühe kaitseingli juurde. Seda sa tajudki.
Igavene elu. Aga hing ongi surematu. See äratataksegi alati uueks eluks üles. See ongi surnust ülesse tõusmine. Taaskehastumine, või reinkarnatsioon.
Materiaalset keha viimasele teekonnale saates, saatja viimased sõnad on;
Mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa saama. Materiaalne keha ei ole igavene. See väsib ära, nii nagu vana aotaki. Autol on olemas veel varuosad. Kas sa oled näinud et sündinud lapsele antakse kaasa varuosi?
Materiaalset keha vajame ainult selleks, et täiustada oma hinge. Elu mõte ongi. HINGE TÄIUSTAMIHE.
Kuidas see universum toimib saad uurida siit.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid211874  Postitus: #53
Teaduslik maailm arutab ka juba, sarnase mudeli võimalikkuse üle.
Aga hing luuakse ikkagi allikal. Mis asub selle mudeli keskkohas.
Ka mina suhtlen ja vaidlen vaimumaailmaga.
No kust need teadmised mul siis pärit on, kui mitte vaimumaailmast.
Vasta
#68
(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: See, et inimene on loodud, on ilmselge. ei ole olnud mingit ürgsuppi, millest ise kujunes inimene Laugh Te ise teate, et inimesed oskavad omavahel rääkida ja üksteisest selgelt aru saada. Ja nüüd miks arvate, et see, kes on inimese loonud, ei suuda inimestele end ilmutada ja neid kõnetada, nii et inimene aru saab, kellega tegu ja mis temale öeldakse?

Ilmselge võib see olla vaid neile, kelle taip iidsest muinasjutust edasi ei jõua.
Arusaamatuks jääb aga, mis seos käesoleva teemaga on inimeste võimel rääkida?

(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: Kuna tervenemised on reaalsed, siis on ka võimalik inimest noorena ja kulumatta hoida - igavene elu -
Trk 2:23 Jumal ju lõi inimese surematuks, tehes ta sarnaseks omaenese olemusega.

Jääme parem lihtsama teema juurde kui igavene elu: Miks jumal ei ravi amputeerituid?

(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: Lusika läbi paberi minemisest: kunagi noorena sai sõpradega nö ''vaime välja kutsutud'' ja küsimusi küsitud ja kui saime jaatava vastuse, siis läks lusikas läbi paberi (paberile asetasime lusika ja keerasime selle kindlal viisil rulli, selliselt, et lusikas oli teatud paberi poolel ja ise teisele poolele ei oleks saanud kuidagi minna) ja sellega me ei eksinud, lusika asetasime alati ühele kindlale poolele ja vastuse korral paberit lahti rullides sattus see teisele poolele. Selle tunnistajaks oli veel kolm sõpra. See aga tõestab juba, et nt teleportatsioon on võimalik, ka piiblis on sarnastest juhtudest räägitud.

Ilmselt oli tegu mingi laste trikiga, mille võti seisneski "kindlal viisil rulli keeramises". Ma olen ka ise lapsepõlves analoogseid "maagiatrikke" teinud. Õnneks olen ma siiski mõistnud, et tegu on trikkidega.

(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: Mõned näited: https://www.youtube.com/watch?v=KhKR8YuFFoo

Vabanda mind aga see on ju lihtsalt naeruväärne! Paar videotöötlust ja hulk optilisi illusioone kus "teleporteeruv" isik või koer või auto vmt oli kogu aeg seal kuid lihtsalt kaamera vaatenurga tõttu näha polnud. Sa võiks uudishimu pärast selle mehe kanali läbi vaadata. Seal on ka palju sarnaseid videosid ära seletatud:
https://www.youtube.com/user/CaptainDisillusion

(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: Mis aga enda jaoks kõige olulisemaks pean, on see, et kui sain peale usule tulekut ristitud Püha Vaimuga, siis sellest hetkest kogen pea iga hetk Jumala ligiolu, vastab minu mõtetele, olen kogenud ülimat armastust, rahu, need on asjad, mida ma kuidagi teistele seletada ei oska, ainult kui inimene ise kogeks seda, saaks ta aru mis veel siin maailmas olla saab.

Täiesti tüüpiline uskliku jutt. Aga ma küsiksin, et MILLISE jumala ligiolu sa tunned?

(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: Siin on kõik võimalik ja igasugused ufod jms on seletatavad, et mis need on.

Vaat kui lihtne - võta lahti iidne raamat ja seal ongi kõik vastused: Jumal tegi!

(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: Olen kogenud kõike, mis kinnitavad, et piibli imed, tunnustähed, surnust ülestõusmised jms saavad olla reaalsed.

Tuleb välja, et oled ka surnust ülestõusmist kogenud/näinud?
(12-06-2016, 08:54 )kalldunn Kirjutas: Seda paberi trikki ma tean. Ese asetatakse paberi keskele. Paber murtakse pooleks, nii ei ese jääks paberi sisse. Nüüd keeratakse paber rulli. Kuid paberi otsad ei ole võrdsel kaugusel. Need asetatakse niiet et üks paberi pool teeks ühe ringi rohkem. Lahti arutades, ongi ese teisel pool.

No näed, leidus kohe ka triki seletaja. Midagi meenub kergelt ka oma lapsepõlvest. Kurb on aga näha, et mõni veel ka hilisemas elus neid lastetrikke siiralt usub.
Vasta
#69
Laste trikk? No kohe kuidagi ei saa minna lusikas läbi paberi ise Smile Kui kindlal viisil paberi kokku rullid ja täpselt samamoodi lahti rullid, siis ei saa lusikas kuidagi teisele poole, võiksite ju ise kontrollida!

Sellest võimest rääkida- mõtlesin sellega seda, et ka Jumal saab inimest kõnetada, päris mitmel viisil.

Miks jumal ei ravi amputeerituid?
Üks põhjus on ehk uskmatus: Mt 13:58 Ja ta ei teinud seal kuigi palju vägevaid tegusid nende uskmatuse pärast.
Näide: Samas mõned asjad ei ole mõeldud kõigiga jagamiseks: 1Kr 14:22 Nii ei ole siis keeled tunnustäheks usklikele, vaid uskmatuile, ent prohvetlikult kõnelemine ei ole uskmatuile, vaid usklikele.

''Tuleb välja, et oled ka surnust ülestõusmist kogenud/näinud?'' - Ma olen kogenud, et see saab olla võimalik Smile
Need siin kõigest väga vähesed asjad, mida olen kogenud, pole mõtet kõigest rääkida, ei pea vajalikuks midagi tõestada.

Vasta
#70
Laste trikk jah. See kui sina ei saa aru, kuidas see toimib, ei tähenda, et seal taga on midagi üleloomulikku. Vastasel juhul võiks kõigist mustkunstnikest kurat-teab-mida arvata. Et hullud maagid nagu Smile1 Tegelikult pole ilmselt sinulgi aga kahtlust, et tegu on silmamoondajate ja osavnäppudega. Sama lugu ka su lusikatrikiga.

Näe, kuidas saab paberisse mässitud münt sealt äkki välja lennata: https://www.youtube.com/watch?v=_F1Q4Anp...eanblinder
Pliiats läheb väbi paberi: https://www.youtube.com/watch?v=QinAr_oV...yOfRevenge
Ja nii edasi. Üldiselt ma arvan, et sa võiks selle paberijutu maha matta. See võib teistes lugejates teatavat ebamugavat kohmetust ja sinus lõpuks piinlikkust tekitada.

Kui teisiti ei saa, siis tee lihtne teaduslik katse: rulli see lusikas samamoodi paberisse aga jäta sooritamata kõik "rituaalid" mis vaime kohale kutsuks. Vaevalt need vaimud automaatselt paberi ja lusika peale ise kohale lendavad, eksole? Veendud kohe, et trikk õnnestub vaimude puudumisest hoolimata. Aga me ei saa veel järeldada, et vaime polnud. Need ju nähtamatud! Ja äkki neile tõesti meeldivad paberisse mässitud lusikad, mis neid kohale meelitavad. Püüame seda võimalust minimeerida. Mässime järgnevalt lusika paberisse teistmoodi. Hoopis teistmoodi! Nüüd vaimud enam ei sekku! Hmm...miks? Kas neid meelitab kohale üksnes TEATUD viisil paberisse mässitud lusikas? Noh....võibolla tõesti, välistada ju lõplikult ei saa aga nüüd on juba küsimus selles, milline seletus on oluliselt tõenäolisem? Kas see, et põhjus oli vaimudes või spetsiaalsel viisil pakkimises? Vaat siin tuleb juba intellektuaalne tasand mängu.

Võid aga veel edasi katsetada! järgi kogu protseduuri samm-sammult ja püüa seda lahti seletada. Võid ju kasvõi pakkimiseks läbipaistvat kilet kasutada, et näha, mis pakendi sees toimub. Ära häbene piiluda! Kui midagi silma jääb, mine samm tagasi ja proovi uuesti, et aru saada, kuidas see täpselt käib ja mis täpselt juhtub. Peagi oledki triki olemuse avastanud. Ja siis naerad ise oma varasema kergeusklikkuse üle.
_____
Ütled, et üks põhjus on ehk uskmatus? Hmm...aga usklikke amputeerituid ta ju ikkagi ei ravi. Samas väidetakse, et ravitud on KÕIKI muid haigusi. Ravitavaid ja ravimatuid. Vähki, AIDS'i, midaiganes. Ja võtmeks on alati USK! Tähendab, et usu puudumine põhjuseks ei saa olla, sest väidetavalt ravimatuid asju ju siiski ravitakse. Aga miskipärast pole kogu kirjapandud (ja kontrollitava) ajaloo jooksul ravitud ühtki amputeeritut. Võib ju vastu väita, et noh, amputeeritud jäse pole ju tingimata nii oluline asi kui surmahaigus. Tõsi ta on. Reeglina. Aga ega's jumalale üksnes ravimatute surmahaiguste ravimist omistata! Ta on usklike sõnul ka lihtsat nohu ravinud. Ok, võibolla jäseme puudumine pole üldse haigus ja ei lähe seepärast arvesse? Võimalik. Aga jumal vastab ju ka niisama palvetele ja täidab need kui usk on tugev. Niisiis, kui tõsiselt ja sügavalt usklik palub tal taastada oma jäse - näiteks see jäse, mille puudumise tõttu ei saa ta enam töötada - siis sellistele palvetele pole jumal mitte kunagi vastanud. Veider, kas pole? Aga maailmas on inimesi, kes on haiguse või õnnetuse läbi kaotanud TERVE ALAKEHA koos poole soolestikuga. Isegi neid ei ravita. Hämmastav! Miks jumal aitab naabri-Maril leida üles tema ära jooksnud kassi aga South Parki Jimmy peab ikka veel tugedega kõndima ja Timmyl pole lootustki juurvilja seisundist kaugemale jõuda.

Seda arutelu jumala võimetuse üle võiks ju edasi arendada. Näiteks tooks mängu veel ka Epikurose probleemi:

Kui jumal soovib kurjust peatada, kuid ei suuda seda, siis pole ta kõikvõimas!
Kui ta suudab, ent ei soovi, on ta ise kuri!
Kui ta soovib ja suudab, siis miks on maailmas kurjus?
Kui ta ei soovi ega suudagi, siis miks teda üldse jumalaks nimetada?

Haakub ilusasti ka amputeeritute küsimusega. Seedi seda veidi ja siis vasta, palun.
_____

Oot-oot, ütle palun otse, kas sina oled isiklikult kogenud surnust tõusmist või näinud seda juhtumas kellegi teisega?

Ja lõpetuseks: MIKS, oh miks küll tuleb nurka surutud umbluupuhuja alati lagedale selle "ma ei pea sulle midagi tõestama" argumendiga? Praktika (mitte ainult paravallas, vaid ka kõigis muudes eluvaldkondades, aga ERITI just juhtudel, mil kedagi valskuses kahtlustatakse) on selgelt demonstreerinud, et seda kasutatakse just siis kui tegelikult mingeid tõendeid polegi. See on just seesama printsiip, mis piiblis ja teisteski religioonides - õndsad on need, kes ei näe aga usuvad. Teisiti poleks religiooni võimalik üles ehitadagi. See on kohustuslik klausel igas usundis ja toimib väga hästi omalaadse filtrina - religioon (eriti just uus, äsja sündinud religioon, mida ka kristlus piibli kokku klopsimise ajal oli) vajab kergeusklikke. Selliseid, kel kalduvus uskuda kõike ilma tõenditeta. Need aga, kes seda klauslit loevad ja kel kohe punane tuluke vilkuma hakkab - selliseid polegi tarvis. Sellistega tegeletakse hiljem kui juba reaalne võim ühiskonna üle on haaratud (ketserite ahistamised jmt).
Vasta
#71
Oeh, kui te juba seda lusikavärki ei usu, mida saate ise kontrollida - ja sellega ei saa eksida, kui voltida kindlal viisil, siis ma ei hakka ka teisi näiteid tooma, kuna õigesti voltides ei saaks kuidagi see läbi paberi teisele poole ise.
Muidu teise näite oleks toonud nt oma tervenemise kohta aga las ta olla Smile Te ju ei usu isegi seda, mida saate ise kontrollida.
Vaimud saavad olla kõikjal, sellepärast nad näevadki, kes selliseid rituaale teha tahavad, nii et pole midagi imestada, et lusika ja paberi peale kohale tulevad. Eks Jumal on ka lasknud sellistel asjadel juhtuda.

(12-06-2016, 12:39 )seenetoorik Kirjutas: Kui jumal soovib kurjust peatada, kuid ei suuda seda, siis pole ta kõikvõimas!
Kui ta suudab, ent ei soovi, on ta ise kuri!
Kui ta soovib ja suudab, siis miks on maailmas kurjus?
Kui ta ei soovi ega suudagi, siis miks teda üldse jumalaks nimetada?

Haakub ilusasti ka amputeeritute küsimusega. Seedi seda veidi ja siis vasta, palun.
_____
Jumal ei tegele enda olemasolu tõestamisega, selle üle, et kes terveneb ja kes mitte, on palju argumenteeritud, kuid see ei tee Teda olematuks.
___
Olen kogenud, et surnust tõusmine saab olla võimalik, kuid ei ole seda näinud- seda ei pea ju isegi nägema, vaid tegelikult piisaks ka sellest, kui mõistetakse, et inimene on Jumala looming. Minu puhul tunnistab sellest ka Püha Vaim (Tõe Vaim), kelle läbi olen osaduses Jumalaga,
Jh4 1:
16 Ja ma palun Isa ja ta annab teile teise Lohutaja, et tema oleks
teiega igavesti:
17 Tõe Vaimu, keda maailm ei saa võtta vastu, sest ta ei näe teda
ega tunne teda ära. Teie tunnete tema ära, sest ta jääb teie juurde
ja on teie sees.
___
Sellest, et ei pea midagi tõestama: Kui olen juba viidanud faktile, et inimene ei ole kindlasti iseeneslikult tekkinud, st peab olema looja, siis sellest juba peaks piisama. Kes seda mõistab, küll siis tema ka usuks ja koos sellega pööraks tähelepanu oma südametunnistusele.
Vasta
#72
Venekeeles. Kui ei viitsi üleni vaadata ,siis alates 15-st minutist. Kas on piisavalt imetegu? https://www.youtube.com/watch?v=dTw7AWMUmME
Vasta
#73
(12-06-2016, 22:07 )keeris Kirjutas: Mil moel surrakse pole vahet. Surm on surm - maise elu lõpp. Surm on osavõtmatu ja lõplik.

Selle kohta ütleks:
Trk 2
1 Sest nad ütlevad endamisi,
arutledes valesti:
„Meie elu on lühike ja kurb,
ei ole rohtu inimese surma vastu ega ole teada,
kes päästaks surmavallast.
2 Sest me oleme sündinud juhuse läbi,
ja pärast seda elu oleme, otsekui ei oleks meid olnudki.
Sest hingeõhk meie sõõrmeis on suits,
ja mõtlemine ainult säde meie südame tuksumisest.
3 Kui see kustub, siis meie ihu muutub tuhaks
ja vaim haihtub otsekui hõre õhk.

21 Nõnda nad mõtlevad, aga eksivad,
sest nende kurjus on nad pimestanud.
22 Nad ei mõista Jumala saladusi,
ei looda vagaduse tasu
____
Trk 2
23 Jumal ju lõi inimese surematuks,
tehes ta sarnaseks omaenese olemusega.
24 Aga kuradi kadeduse läbi tuli maailma surm,
ja seda kogevad need, kes kuuluvad temale. - ehk need kes pole oma patte kahetsenud ja end Jumalaga lepitanud.
Vasta
#74
(12-06-2016, 23:01 )parim Kirjutas: Oeh, kui te juba seda lusikavärki ei usu, mida saate ise kontrollida - ja sellega ei saa eksida, kui voltida kindlal viisil, siis ma ei hakka ka teisi näiteid tooma, kuna õigesti voltides ei saaks kuidagi see läbi paberi teisele poole ise.

No aga sa alustuseks siis näita meile seda. Tee video, pane Youtube'i ja siis koos vaatame ja arutame.

(12-06-2016, 23:01 )parim Kirjutas: Muidu teise näite oleks toonud nt oma tervenemise kohta aga las ta olla Smile Te ju ei usu isegi seda, mida saate ise kontrollida.

Mina olen kah tervenenud. Üldiselt väga harva käin arstide juures kui häda käes. Kui sinist lehte vaja poleks siis peaaegu ei käiks üldse. Rohte kah eriti süüa ei viitsi. Aga imeks ma küll oma ühtki paranemist ei pea.

Iseasi on muidugi paranemine väga raskesti ravitavast haigusest. Omaette ime on neist iga juhtum. Aga siinkohal ongi tähtis vaadata, miks ma küsin amputeeritute kohta. Nimelt - isegi viimase staadiumi vähist on inimesed ootamatult taastunud. See on küll väga harukordne kuid sugugi mitte võimatu. Meditsiiniliselt pole see võimatu. Ega anatoomiliselt ega füsioloogiliselt. S.t. loomulikul teel on võimalik paraneda ka viimase staadiumi vähist. Uskuma ei pea. Peab olema lihtsalt sitaks õnne. Seega ei saa ühtki taolist juhtumit jumala arvele panna.

Amputeerituse loomulikul teel paranemine on inimesel aga absoluutselt välistatud. Mis tähendaks, et kui kellelegi jalg tagasi kasvab, peab see olema üleloomuliku põhjusega. Vaat siis võib hakata muude põhjuste hulgas kahtlustama ka jumalat.

Amputeeritus pole muidugi ainus absoluutselt ravimatu haigus. Neid on teisigi, kuid see on lihtsalt selline kõigile tuntud, arusaadav ja parajalt lollikindel. Sest mine tea, millal näiteks ihtüoosi vastu ravi leiutatakse.

(12-06-2016, 23:01 )parim Kirjutas: Vaimud saavad olla kõikjal, sellepärast nad näevadki, kes selliseid rituaale teha tahavad, nii et pole midagi imestada, et lusika ja paberi peale kohale tulevad.

Jah? Ja spetsiaalselt kohe lusika ja paberi peale tulevadki? Mhmm... Jään ootama su videot...

(12-06-2016, 23:01 )parim Kirjutas: Jumal ei tegele enda olemasolu tõestamisega, selle üle, et kes terveneb ja kes mitte, on palju argumenteeritud, kuid see ei tee Teda olematuks.

Tõsi, sellega ei saa tema olematust tõendada. Samas ei saa sa siiamaani tema olemasolu kah ühegi asjaga tõestada.

(12-06-2016, 23:01 )parim Kirjutas: Olen kogenud, et surnust tõusmine saab olla võimalik, kuid ei ole seda näinud- seda ei pea ju isegi nägema, vaid tegelikult piisaks ka sellest, kui mõistetakse, et inimene on Jumala looming.

Kuidas sa siis oled kogenud? Et piiblis on nii kirjas? Aga tuleme tagasi küsimuse juurde: kust sa tead, et piibel tõde on?

(12-06-2016, 23:01 )parim Kirjutas: Sellest, et ei pea midagi tõestama: Kui olen juba viidanud faktile, et inimene ei ole kindlasti iseeneslikult tekkinud, st peab olema looja, siis sellest juba peaks piisama. Kes seda mõistab, küll siis tema ka usuks ja koos sellega pööraks tähelepanu oma südametunnistusele.

Kahjuks ei saa sa hästi aru, mis on fakt ja mis on sinu arvamus. Sest see, millest sa räägid, pole fakt, vaid sinu arvamus.


(12-06-2016, 23:11 )stepsel Kirjutas: Venekeeles. Kui ei viitsi üleni vaadata ,siis alates 15-st minutist. Kas on piisavalt imetegu? https://www.youtube.com/watch?v=dTw7AWMUmME

Sa mõtled seda ora kõhtutorkamist? Eks seda ole ennegi nähtud.
http://www.skepticblog.org/2010/05/13/th...incushion/

Väga ohtlik ikkagi. Isegi kui Mirin Dajo puhul oli tegu kinni kasvanud õõnsustega - fistulitega, kust ta esinedes mõõga läbi torkas, pidi esmane torkamine olema siiski väga ohtlik kasvõi ainult sepsiseohu tõttu. Kui see rindkeres pole nii ohtlik, on see topeltohtlik kõhus, kus aukudest sooltest võib niiöelda sitt kõhuõõnde pääseda ja tulemuseks on paari päevaga tappev peritoniit. See pole aga garanteeritud. Ei see, et peritoniidi saad, ega ka see, et lõpuks sellesse sured. Kui immuunsüsteem on põrgulikult tugev, mida see loodusrahvastel eriti olla võib, siis võid ka kergelt pääseda. Peenikese ora tekitatud haav pole üsna tõenäoliselt eluohtlik. Valus küll aga eks transiseisundis on valulävi kõrgemal kui muidu.

Niisiis, mingit imet ma ei näe. Näen suurt tahtejõudu. Kui tegu oli siiski tõelise torkamisega, mitte valge mehe lollitamisega kohaliku mustkunstniku poolt.
Vasta
#75
-------Niisiis, mingit imet ma ei näe. Näen suurt tahtejõudu. Kui tegu oli siiski tõelise torkamisega, mitte valge mehe lollitamisega kohaliku mustkunstniku poolt.-----------------------------------

Ma ei tõesta siin imetegusid vaid naeran jumalike vidinate ihaluse üle. Võim teiste ,,lojuste,, üle on vabaduse vastand. See ei kehti siin vaid Parima kohta. Usutavus läbi imetegude? Palun siiski katset mitte korrata. Pole sellist suitsiidi vaja kellegile. Tsiteeriksin Viimset reliikviat: ,, Litsid jäävad litsideks,,.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :) dess 24 13,810 07-02-2020, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 132 70,275 25-06-2019, 19:49
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat