Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas te usute loitse?
#1
Mul oleks siis küsimus, et kui paljud teist usuvad raamatu loitse st. nt loitse raamatust ''võluv ja võrgutav''.. kus on nii,et kui sa tahad näiteks kedagi tundelisemaks muuta siis paned küünla põlema ja loed mingeid salme (muid koostisosi oli veel).
Kas see peaks üldse mõjuma ja mis määral ?

edit: tegin pealkirja informatiivseks! Kui suurelt, kui punaselt ja kuhu kohta tuleks küll kirjutada, et kõik seada nõuet järgiksid?

Muudetud: 18-11-07 kell 17:40:44 Hallucigenia
Vasta
#2
Hmm. Kindlasti oleneb see, kui palju ma usun siiski raamatu olemusest. Ma ei hakka loitsimise eesmärgil siiski ostma nõiaraamatut, kus peal on luuaga tädi ja raamatupealkiri on võlume ja meisterdame.

Kuid kui raamat on siiski tõsisemat sorti ja kui nendeks loitsude koostisosadeks ei ole jällegi ulmeteemast pärit näiteks Koopakollinohu või jäädraakoni vasaku jala kolmanda varba küüs, siis võivad need isegi mingil määral ju töötada. Siiski oleneb see loitsu töötamine ka kindlasti inimesest, ehk siis sellest, kuidas ta ise sellesse suhtub ja kui palju usub.
Vasta
#3
Ma ei usu selliseid klassikalisi ilusti illustreerituid ilusa välimusega mingeid nõiaraamatuid tüdrukutele ja selliseid asju, pigem usun ma vanemaid raamatuid, kust oleks nagu hõng peal, et see on ikka päris võinii.
Vasta
#4
mina suhteliselt usun
miks ei peaks?
aga nuh ise pole proovind kuigi vahepeal käis mõte läbi kll
aga mu tuttav nõid soovitas mitte selliste asjadega tegeleda kuna see must maagia ja toob kaasa halba õnne
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: n6iakissa
mina suhteliselt usun
miks ei peaks?
aga nuh ise pole proovind kuigi vahepeal käis mõte läbi kll
aga mu tuttav nõid soovitas mitte selliste asjadega tegeleda kuna see must maagia ja toob kaasa halba õnne

hmm, aga kus siin mustast maagiast juttu oli ! raamatus rõhutatakse igal lehel seda, et head maagiat tuleb kasutada wink
Vasta
#6
muusas samas stiilis raamat veel ''võlukunst tüdrukutele'' lucy summers
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: RokkivTibu
Tsitaat:Algselt postitas: n6iakissa
mina suhteliselt usun
miks ei peaks?
aga nuh ise pole proovind kuigi vahepeal käis mõte läbi kll
aga mu tuttav nõid soovitas mitte selliste asjadega tegeleda kuna see must maagia ja toob kaasa halba õnne

hmm, aga kus siin mustast maagiast juttu oli ! raamatus rõhutatakse igal lehel seda, et head maagiat tuleb kasutada wink



seda küll aga kust sa tead millal maagia hea millal halb?
Vasta
#8
Hmm.
No üldiselt peaks ikka inimene arusaama, kas ta teeb halba või head. Sa ju siiski mõistad, et tapmine on halb ja kellelegi head tegemine on hea. Valge maagia üldiselt on keskendunud head tegemisele, selle mõjuala on tugevam heade loitsude valdkonnas, must maagia seevastu on keskendunud halba tegevatele loitsudele.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Andromeda
Hmm.
No üldiselt peaks ikka inimene arusaama, kas ta teeb halba või head. Sa ju siiski mõistad, et tapmine on halb ja kellelegi head tegemine on hea. Valge maagia üldiselt on keskendunud head tegemisele, selle mõjuala on tugevam heade loitsude valdkonnas, must maagia seevastu on keskendunud halba tegevatele loitsudele.

seda küll jah
Vasta
#10
isiklikult ei usu sellistesse asjadesse, aga võimalik, et sõnades on "jõud"
Vasta
#11
Loitsude kohta üldjuhul räägitakse seda, et need töötavad alles siis, kui sa usud nendesse.
Mina ei ole oma poolset seisukohta veel leidnud.
Ei eita nende olemas olu ja funktsionaalsust, ning samas ei ole otseselt kokku puutund millegiga, mida saaks kindlasti loitsuks nimetada.

On palju mis on loitsu sarnased jms. Võib-olla pole ma piisavalt teadlik, et loitsu analoogidest eristada, ja seepärast ei ole otseselt kokku puutunud.
Vasta
#12
Loitsudest ja Mantratest on olnud juttu siin:


http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=1839&page=2


Loits oli tähtis osa muistsete aegade Eesti elanike igapäevaelus. Need teadmised on suurelt osalt kaduma läinud.
Vasta
#13
Üldiselt ei eelista raamatu loitse, aga muidu kõige parem loitsuraamat is mlle meeldib on "Suur loitsuraamat."
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Andromeda
Hmm.
No üldiselt peaks ikka inimene arusaama, kas ta teeb halba või head. Sa ju siiski mõistad, et tapmine on halb ja kellelegi head tegemine on hea. Valge maagia üldiselt on keskendunud head tegemisele, selle mõjuala on tugevam heade loitsude valdkonnas, must maagia seevastu on keskendunud halba tegevatele loitsudele.
Alati on hea ja halb koos, kunagi pole asi ainult ühepoolne.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: RokkivTibu
Mul oleks siis küsimus, et kui paljud teist usuvad raamatu loitse st. nt loitse raamatust ''võluv ja võrgutav''.. kus on nii,et kui sa tahad näiteks kedagi tundelisemaks muuta siis paned küünla põlema ja loed mingeid salme (muid koostisosi oli veel).
Kas see peaks üldse mõjuma ja mis määral ?

Sellised "loitsud'" toimivad rohkem loitsija enda enesekindluse tõstjana, mis lõpuks ka üldisemas plaanis kõrvalistele isikutele mõjuda võivad. midagi müstilist ega üleloomulikku neis ei ole.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Andromeda
Hmm.
No üldiselt peaks ikka inimene arusaama, kas ta teeb halba või head.
Üldiselt inimene ei saa sellest aru Laugh
Väidan, et pealesunnitud hea on tegelikult hoopis halb.
Vasta
#17
Üks kõige hirmsam ja vastikum loits on see kui juudipreestrid neavad ära endi hulgast usust taganenu ja teise usu või uskmatuse valinu.
Tagajärjeks on surm või paadialuse elu.
Seda nimetatakse suureks needmiseks ja on kasutatud kõik need sajandid juutide hoidmiseks preesterkonna võimu all, ka parimad juudi filosoofid, kes on püüdnud vabaneda preestrite ikkest, pole selle loitsu reaalsest jõust suutnud pääseda.
Näpuga ju katsuda ei anna aga tõhusalt toimiv maagia.
Aeg MorganLaFeyl läbi lugeda raamat aadressil:
http://www.controversyofzion.info/index.htm
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: MorganLaFey
Tsitaat:Algselt postitas: RokkivTibu
Mul oleks siis küsimus, et kui paljud teist usuvad raamatu loitse st. nt loitse raamatust ''võluv ja võrgutav''.. kus on nii,et kui sa tahad näiteks kedagi tundelisemaks muuta siis paned küünla põlema ja loed mingeid salme (muid koostisosi oli veel).
Kas see peaks üldse mõjuma ja mis määral ?

Sellised "loitsud'" toimivad rohkem loitsija enda enesekindluse tõstjana, mis lõpuks ka üldisemas plaanis kõrvalistele isikutele mõjuda võivad. midagi müstilist ega üleloomulikku neis ei ole.

Antud juhul olen MorganLaFeyga nõus. Raamatuloitsud on juba tõlgendused. Õiged loitsud levivad suust suhu ning igasugu loitsude välimäärajad ja muu sarnane võib vabalt poes raamaturiiulile jäädagi. Need loitsud lihtsalt ei tööta. Täpselt samamoodi nagu ei tööta võõramaised needmised, kõige tugevam loits on ikkagi iseenda tehtud ja oma hinges valmis voolitud.
Vasta
#19
Hmm, no kohe mitte pole nõus sellega, et raamatuloitsud ei tööta.
Lühijutt sellest mis on loits ja mille abil ta töötab.
Enamik loitse on kutsed, kuid iga loits töötab ainult originaalkeeles, selles keeles milles ta loodi, toon jälle selle maailma suurimate maagide juutide reeglid, seal ei tohi originaalkeelet teistesse keeltesse tõlkida mõisteid ja nimesid, need peavad jääma originaalkõlaga sest nende kaudu kutsutakse välja mitteorgaanilisi.
Loitsud töötavad mitteorgaaniliste abil, kellele siis kingitakse näiteks neetud isik söögiks, piltlikult visatakse mitteorgaaniliste lõvide puuri järada.
Loitsudel on ainult siis võimu kui lausujal endal on olemas mitteorgaanilisi abilisi, näiteks kogu mustlaste maagia töötab läbi nendega sümbioosis olevate mitteorgaaniliste olendite.
Nii et Celtic, oma loodud loits pakub toitu sinu tagalale ja mitte enamat, piibliloits toidab piibliga seotud mitteorgaanilisi, miks ma piiblit näiteks toon, sest see on kõige enam kasutatav, toimiv nõiaraamat maailmas.
Samas pole ise kristlane, shaman peab tundma enamikke kohapeal olevaid reaalseid jõude, et maailmast õieti aru saada.
Küll on mänguasjad enamik tõlkeraamatuid, kui pole arvestatud, millised laused olid originaalkeeles kutsed.
Vasta
#20
1. Kutseloitsud, kus kasutatakse erinevate vaimolendite abi. Tehakse kokkuleppeid.
2. Mõjutusloitsud, kus luuakse sõnakordustega teatud kriitilise piirini viidav energiajätk.
3. Pikaajalised loitsud, kus luuakse energia, mis hakkab lumepallina ise liikuma ja koguma jõudu juurde.
4. Raamatuloitsud, mis ongi suuresti TÕLKED ja TÕLGENDUSED, erilist mõju neil pole
5. Piibli ja Koraaniloitsud, mis on aastasadu olnud ühtse alusega, vaid vormilt veidi muutunud.

Seega on ikkagi loitsimisel esmatähtis vahetu kokkupuude loitsu allikaga.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas soolalambil on tervistav mõju? hulkuv hing 5 4,950 20-03-2022, 21:15
Viimane postitus: isemaag
  Kas ruunidega tegelemine võib olla tegelejale ohtlik? hulkuv hing 33 31,227 20-01-2020, 22:22
Viimane postitus: Aadu66
  Pürokinees ja telekinees.. Usute või olete isegi näinud? Tutanhamon 130 56,624 21-05-2017, 20:46
Viimane postitus: xcad
  Loitse? lõõmus 1 2,194 11-10-2016, 08:37
Viimane postitus: Anonymous
  Jooga ning kas sina harrastad joogat? hiidlane 12 6,668 24-10-2012, 17:02
Viimane postitus: tiigrisilm
  kas tasub alustada? Justme 23 9,517 24-03-2009, 14:46
Viimane postitus: talismanid

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat