Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pagan religioosses maailmas
#1
Religioosne usk on alati pannud teatud inimgruppe tegutsema selle usu levitamisega, valimata selleks vahendeid. Kunagi tehti seda tule ja mõõgaga, alistades ja tappes paganaid vaid seetõttu et nad polnud nõus teiste usku jagama.
Me elame ju uues aastatuhandes.... tänapäeval ju enam nii ei tehta. See ei ole ju ometi võimalik. Kui palju me oleme seda kõikjalt kuulnud? Inimesed arvavad et kui ühiskond on tehniliselt arenenum ning pime keskaeg on seljataga, siis on möödas ka usulised tagakiusamised ning "ristisõjad."
Ma ei räägi hetkel ainult ristiusust, vaid üldiselt kõikidest religioossetest süsteemidest. Patust puhas pole ka budism.
Kas see, kui enam ei tapeta inimesi lahingutes mõõga või tapriga, teeb sellest teost midagi muud kui seda oli mõiste sõda? Minu arust pole arutud sõjad ja tapmised oma usu nimel kadunud mitte kuhugi. Endiselt võideldakse "paganatega" kes ei jaga teatud usulise grupi arusaamu maailmaasjust.

Meie eestlased kuulutame ennast sõbralikuks ning õilsaks rahvuseks, kes küll peidab end kalgi ilme taga, kuid sulab kiiresti kui võõrad saavad omaks.
Kas ehk liiga kergelt? Kuidas me saaksime olla eestlased... meie ise... kui me müüme esimesele ettejuhtuvale maha oma mõtted ja traditsioonid, kui keerame selja kodadele, mida meie esiisad on palehigis rajanud ja nende pojad verd valades kaitsenud?

Religioon on üldiste põhimõtete kogum, mille järgimine viib selle järgijat ligemale tema jumalale. Jumalaks on valitud mõni kõrgem jõud, ilma kelle olemasoluta ei suuda inimesed maailma kulgemist üldse ettegi näha.
Inimesed unustavad et igasugune vaimsete väärtuste levitamine ning propageerimine on kehtiv VAID selles piirkonnas kust asi alguse sai. Kui võrrelda eelkristlikku aega põhja euroopas ning näiteks lähis idas ja araabiamaades, siis tunduks meile mõeldamatu viikingi sõdalased kes teatud arv kordi päevas oma allahi poole palvetaks.
Inimene ei saa uskuda pimesi teise rahva uskumusi ning järgida nende kombeid, reetmata iseenda kodupaika.

Mõõk on meil maha maetud. Tomahooki kandjad on maha maetud. Kaugel meiegi manala tee on? Mis on meil ühist juudamaa prohvetiga kes tuli OMA rahvast õigele teele suunama?
Mis on meil ühist araabia rändkaupmehega kes uskus et on jumala viimane saadik seal patusel maal?
Mis on meil ühist india printsiga kes leidis ennast üles oma maa rikkalike traditsioonide ning mammona seest?

Meie maale tuleb Jeesuse järgija ning käsib meil hävitada meie esiisade iidsed hiiekojad, et sinna asemele ehitada oma pühamu.
Meie maale tuleb Mohhamedi usu järgija ning nõuab meilt enda austamist. Meie endi kodus.
Budism on vaikselt levinud juba kõikjale... ka on paljud krisluse jüngrid seisnud hea selle eest et oma usku korralikult segada budismi põhitõdedega. Ikka selleks et massidele paremini peale läheks.

Mida teha sellises olukorras kus meie, paganate, õigusi jalge alla trambitakse ning surutakse meile peale võõraste hõimude uskumusi?

Vastust teab vaid tuul.
Vähemasti ei muutu miskit enne kui paganad koonduvad ühe koja alla ja kuulutavad avalikult: meie oleme paganad. me oleme vabad!

http://www.paganakoda.ee

Muudetud: 11-2-06 kell 14:55:27 celtic
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Ka paganatel olid oma jumalad. Vanas Eestis, Aestis oli Taara usk, kus usuti maa haldajatesse ja maa jumalatesse. Kuid kas Kristlus sellest hoolis ? EI. Hoopis olid ristisõjad, mis nüüdseaja kristlased püüavad maha salata valetades. Valetades, et tegelikult oli see lihtsalt maa himu, mitte kellegile usku peale määrimine.
Siiski, paganad muistses eestis seostasid oma jumalaid rohkem loodusvaimude ja hingedega.

Tsitaat:Algselt postitas: encoreKuid nüüd, mil keskaja ristiusku retked vahelduvad islmalaste terrori retketega surutakse meile valet arusmaamu jumalast ja surmast, siis mina pigem võitlen, kui lasen endale midagi peale suruda. Suruda peale valet, et maailmas on ainult üks jumal, kuigi on mitu.
Ja need jumalad oleksid kes? Muide, kes on jumal oma olemuselt üldse? Kui sa usud kellegisse endast kõrgemasse või nö loojasse, siis peaks sul ka olema mingisugune pilt tema tegelikust olemusestSmile

Muudetud: 11-2-06 kell 15:24:55 Metavo
Vasta
#3
jep... paganatel polnud jumalaid KELLE POOLE kummarduda. neil olid jumalad kes nende kõrval elasid ja kellega nad tegid koostööd.
Vasta
#4
[Pilt: pais.gif]

Kas paganlus on religioon ning mida kujutab endast pagan?
Ei. Paganlus ei ole religioon. Tegemist on hoopis maailmatunnetusega, kus esmatähtsal kohal on iseenda ning ümbritseva keskkonnaga kooskõlas elamine.
Pagan austab oma naabrite religiooni, kuid ei ela teiste reeglite järgi.

Kuidas on paganlus seotud shamanismiga?
Shamanismi põhiolemus on hingestatud ilm ning suhtlemine vaimudega. Paganlus rajaneb samuti hingestatud ilmal, kuid on veidi laiendatud tervele maailmakäsitlusele.

Kas paganluses eksisteerib jumal või jumalad?
Algpaganluses ei eristatud loodusvaimudest kõrgemaid olendeid. Hilisemal ajajärgul võtsid põhjala paganad oma naabritelt üle kombe osasi vaimolendeid teistest kõrgemale tõsta. Kuid kuni nende uskumuste vaibumiseni ei peetud neist ühtegi Ülimaks olendiks või kellekski kelle poole palvetada. Põhja-ameerika indiaanlastel eksisteeris samuti ühe kindla jumaluse asemel vaid Suur Vaim, kes oli terve maailm.

Mis on maagia ning kuidas on see seotud paganaga
Maagiat harrastavad enamasti tänapäeval wiccad, kes on ennast kuulutanud uus-paganateks. Paganad aga maagiat ei kasuta. Ainus kontakt ülemeelse või teispoolsusega on läbi shamaanide. Uus-paganad elustavad vanu jumalusi ning palvetavad nende poole. Seega võib öelda et wicca usust on saanud religioon.

Kuidas sa tead et oled pagan?

Kui sa tunned et elu peab olema tasakaalus, kui sa tead et meie füüsiline maailm eksisteerib paralleelselt teiste, samade maailmatega ning kui sinu arust tuleb sinu jõud sinust enesest mitte mõnelt kõrgemalt jõult.

Kuidas suhtub pagan religiooni, kas pagan vastandab end kristlusele?
Pagan ei vastanda end kellelegi. Las see jääda teiste inimeste mureks. Kristlus on uskumus nagu iga teinegi. Kuid tegemist on teise kultuurisüsteemi tõekspidamistega mis pole omased paganatele. Religioon on etapp mison vaja inimestel läbi elada et seda mõista.

Aga kuidas suhtub religioon paganasse?
Religioosse inimese jaoks on pagan jumalata inimene. Peaaegu igast religioonist käib läbi pidev hea-halva võitlus, vastandamine. Kui tee jumalani on tee valguses, siis kõik mis jääb sealt väljaspoole, on tee pimeduses.

Muudetud: 22-2-06 kell 09:57:07 celtic
Vasta
#5
Kuidas lasevad ilmavalitsejad oma noorematel ja lollimatel  vendadel põlist üle kirjutada. Üsna mõnus kuulamine. Õigeverelised muidugi jäävad puhtaks ja õigeks nagu alati. Paganlus on maalitud ikka niiiiiii ilgeks, et ,,normaalne,, inime lidub kohe ristima. https://www.youtube.com/watch?v=V7yXgano...0%BB%D1%8C
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat