•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marssi uurides
„Reis Marsile. Ole esimene kes sellise inimkonnale tähtsa sammu ajaloos ette võtab. Ainulaadne võimalus. Tutvu brošüüriga, vali süstikus omale koht ja toitlustus. Hinnad soodsad“
Ma muidugi nii kindel ei ole aga kas Musk ikka tagasitoomist Maale ka lubas?
Vasta
KUi ka see eksperiment tulemusi ei anna, siis annab see edasi arendatud tehnoloogiad ja kogemused, mida saab mujal kasutada.

Vasta
Minu arust pole seda varjadud vaid suisa avalikult räägitud, et see on ühe otsa pilet.
Vasta
Tsitaat:Elon Musk on sharlatan: 

Loomulikult šarlatan, loomulikult...esimeste astmete tagasimaandamine ja mitmekordsed kasutamised (hiljaaegu läks üks astmetest kümnendat korda üles), Falcon Heavy, transporfi- ja mehitatud moodulite ISSle saatmine ning tagasitoomine nende korduvkasutamiseks, Starshipi katsetused, Starlinki satelliitide ülessaatmine (hiljutine rekord oli 140+ satelliiti ühe stardiga)- kõik see tunnistab veenvalt, et Muski näol on meil tegu puhtakujulise šarlataniga...
Vasta
Kuule, ma proovisin leida Falconi õnnestunud startide statistikat, seda pole. Jah, üks vastu viis õnnestunud MAANDUMIST-(kümne kilomeetri kõrguselt) seda on vastikult vähe inimese Marsile toimetamiseks.
Vasta
Ei leidnud statistikat? Vaeseke....olgu siis- ainuüksi Falcon 9 tähendab tänaseks päevaks 118 starti, neist 116 edukat. Nagu šarlatanidel kombeks...Roskosmoselt on leivakannikas käest võetud, nende startide arv on drastiliselt kukkunud ja trend on sirgelt miinusesse.
Vasta
(17-05-2021, 12:09 )euroruubel Kirjutas: Kerro võttis Muski ette, Marsile ta inimesega ei jõua. Leidsin kommetaari, kus tsiteeriti mingit soome tuntumat selgeltnägijat, et tolle kinnitusel kah projektis ei saa asja. (Kerro nii lootis et saab Smile )
Aino Kassinen
https://keskustelu.suomi24.fi/t/150865/s...nnustukset

Vasta
Siiani on Musk kõik oma plaanid-lubadused teoks teinud, ei näe põhjust, miks Marsilend erandiks peaks kujunema. Järgmiseks etapiks on hetkeseisuga Kuule tagasijõudmine, NASA korraldatud konkursi võit on tal selleks juba taskus.
Vasta
(18-05-2021, 06:26 )Ill be back Kirjutas: Ei leidnud statistikat? Vaeseke....olgu siis- ainuüksi Falcon 9 tähendab tänaseks päevaks 118 starti, neist 116 edukat. Nagu šarlatanidel kombeks...Roskosmoselt on leivakannikas käest võetud, nende startide arv on drastiliselt kukkunud ja trend on sirgelt miinusesse.
Muski silotornid küll rohkem plahvatavad kui lendavad Marsile aga üldiselt kujunes Muski spacex vist kuus korda kallimaks kui rahalised toetused ära võeti. Venelastele tähendab see seda, et peab edasi pakkuma oma kordades odavamat teenust.
Vasta
Sedasorti lollust on lausa valus lugeda.. kordades odavamat teenust??? Millises maailmas on küll 80 miljonit (ühe koha maksumus venelaste Sojuzil) odavam 23st miljonist (ühe koha maksumus Dragonil seitsme inimese üleslennutamisel) . Või miks venelastel kommertsstartide arv pea olematu on ning Space X korduvkasutusega õnnestunud stardid juba sedavõrd igapäevased on, et ei ületa isegi uudistekünnist.
Vasta
(22-05-2021, 10:30 )Ill be back Kirjutas: Sedasorti lollust on lausa valus lugeda.. kordades odavamat teenust??? Millises maailmas on küll 80 miljonit (ühe koha maksumus venelaste Sojuzil) odavam 23st miljonist (ühe koha maksumus Dragonil seitsme inimese üleslennutamisel) . Või miks venelastel kommertsstartide arv pea olematu on ning Space X korduvkasutusega õnnestunud stardid juba sedavõrd igapäevased on, et ei ületa isegi uudistekünnist.
Space x lennud viidi läbi lisarahadega. Reklaamiks ja investorite ligi meelitamiseks. Kui lisafinantseering ära võeti, tõusis ka lendude maksumus kordades. Musk ei lennuta 7 inimest korraga üles vaid 4. Ja see teeb ühe inimese üleslennutamise mitu korda kallimaks. Samas langetas roskosmos konkurentsis püsimiseks hindu.

Vasta
Roskosmosel pole hinnalangetuseks eriti ei ruumi ega ka mõtet- kommertsstarte neil suurt polegi jäänud, süsteem aga vajab nende väheste pealt ülalpidamist.

Mis aga puutub Tinarilaadsetesse koomikutesse, siis spetsomm nende ja nende leelotuste tarvis on vene kosmosehuvilised üles pannud teejuhi koos hetkeolukorra määratlusega. Tinari tekst on sedavõrd peast soe, et ma ilmselt võtan õhtul üles panna viited, kust numbrid lugeda on...aga teejuht on hea...

Вот когда полетит их Falcon 1, тогда поговорим.
Вот когда будут клиенты, тогда поговорим.
Вот когда будет контракт с NASA, тогда поговорим.
Вот когда полетит их Falcon 9, тогда поговорим.
Вот когда построят свой корабль, тогда поговорим.
Вот когда долетит он до МКС, тогда поговорим.
Вот когда будут запускать геостационарные спутники, тогда поговорим.
Вот когда придумают, как сажать ракеты, тогда поговорим.
Вот когда посадят хоть одну, тогда поговорим.
Вот когда посадят на баржу, тогда поговорим.
Вот когда начнут сажать после вывода на ГПО, тогда поговорим.
Вот когда полетит б/у ракета, тогда поговорим.
Вот когда запустят свой Falcon Heavy, тогда поговорим.
Вот когда вернут обтекатель, тогда поговорим.
Вот когда сделают свой Crew Dragon, тогда поговорим.
Вот когда повторно используют обтекатель, тогда поговорим.
Вот когда начнут возить людей, тогда поговорим.
Вот когда научатся сажать корабль без парашютов, тогда поговорим.

===Вы находитесь здесь===

Вот когда запустят корабль на Марс, тогда поговорим.
Вот когда он сядет на Марсе, тогда поговорим.
Вот когда сделают марсианский транспорт, тогда поговорим.
Вот когда высадят людей на Марсе, тогда поговорим.
Вот когда колонизируют Марс, тогда поговорим.
Вот когда терраформируют Марс, тогда поговорим.
Vasta
Nii, nüüd siis numbritest. Startide hinnad, mis Tinari väiteil olla Roskosmosel KORDADES odavamad Space X omadest. Kuidas on siis lood tegelikuses.

Loomulikult sõltuvad startide hinnad märkimisväärselt konkreetsest stardist. Milline laadung, millisele orbiidile, millised on tellija soovid ja kes on tellija. Üldiselt loeti Space Xle kuuluva Falcon 9 kommertsstardi maksumuseks veel mõni aasta tagasi ca 62 miljonit dollarit. Mis hõlmasid raketti ning selle stardiks tehtavaid kulutusi. Tänaseks on see number kukkunud juba 40 miljoni peale ning Christopher Couluris, (Space X director of vehicle integration) kinnitas eelmise aasta esimeses pooles rääkides korduvkasutamise üksikasjadest, et nad saavad endale lubada kommertsstarte "...odavamalt kui 30 miljonit dollarid...". Mis teistel andmetel tahendab numbrit 28 miljonit stardi kohta..
Nüüd Roskosmosest. "KORDADES ODAVAM Roskosmos oli juba aastal 2015 sunnitud konkurentsivõitluses Space Xga langetama oma startide hinda 100 miljoni pealt 60 miljonini Mis Roskosmose juhi Rogozini pani üpris haledat häält tegema ning süüdistama traditsionaalselt nelja aastaaega ning rahvusvahelist kapitalismust. Ja Muski loomulikult dumpingus. Hinnalangetusele vaatamata on Roskosmose stardileht olematu ning enamus kommertsstartide kasutajatest on sirge seljaga end Space X kontoriukse taha sappa võtnud. Sest lisaks stardi enda maksumusele on asja juures veel üks pisiasi- kindlustus. Iga aparaadi üleslaskja tahab oma stardi kindlustada, kindlustustariifide suurus aga sõltub suuresti teenusepakkuja tasemest. Roskosmose maine on rohkete avariide tõttu kindlustajate juures üpris madal ning lisaks kallile stardihinnale nõuavad kindlustajad 12% stardi maksumusest. Space X aga oma ühe ebaõnnestunud ja ühe pooleldi õnnestunud Falcon 9 stardiga 119 hulgas saab kundedele lisaks odavamale stardihinnale pakkuda ka odavamat kindlustust tariifiga vaid 3%.

Muideks, aastast 2019 pakub Space X näiteks üliodavat võimalust satelliidi ülessaatmiseks:

Tsitaat:, SpaceX announced a new, low-cost program to launch small satellites into a Sun-synchronous orbit. The company is offering rideshare opportunities for satellites weighing up to 150kg at the price of $2.25 million. The rideshare-only missions, flying aboard the company's workhorse Falcon 9 rocket, will launch at regularly scheduled intervals

ah jaa, hinnavõrdlus inimeste veo osas. Kõigepealt Sojuz..

Tsitaat:Национальное управление США по аэронавтике и исследованию космического пространства (НАСА) заплатит за место для астронавта на российском корабле «Союз» более 90 млн долларов, сообщила официальный представитель американского ведомства Стефани Ширхольц.

«Место для одного члена экипажа осенью 2020 года на «Союзе» будет стоить более 90,25 млн долларов», – передает ее слова ТАСС.

Ja seejärel Dragon- NASAle maksab seitsmekohalise Space X start 209 miljonit dollarit. Mis tuleb jagada siis ülessaadetavate arvuga. Mõistagi on seal ka omad kõikumised- seitsme kohaga täislaks (aga Crew Dragon on arvestatud kuni seitsmekohalisena ja hetkel on ISSil ka seitse astronauti, nii et vajadusel jätkuks Crew Dragonil võimekust need kõik ühe lennuga sealt alla tuua) on koha maksumus 27 miljonit, nelja inimese üleslennutamine maksab 52 miljonit per seat. Mis on ikkagi pea kaks KORDA odavam kui Roskosmose hind.
Vasta
(24-05-2021, 11:03 )äikesepoiss Kirjutas:
(24-05-2021, 10:53 )Tinar Kirjutas: Samas langetas roskosmos konkurentsis püsimiseks hindu.

Kui palju? Kust info pärineb? Enne kui paravägised kustutavad minu postituse, ehk jõuad lingi anda?

Ei tahaks et see teema muutuks tükitöö võistulugemiseks, las see olla, a üldiselt oleks huvitav teada küll, mis raketi üles saatmine ka maksab.

Mingid asjapulgad müüsid Kuul sealset pinda eravaldusteks, riigid seda muidugi ei tunnista, aga kliente oli Laugh

Leiame kas need Marsil kinnisvaraga sahkerdajad varsti, leiame Laugh
Vasta
Nagu öeldud, on seal palju muutujaid. Milline rakett (kerge, keskmine, raske, üliraske), millisele orbiidile, milline on üleslastav satelliit...näiteks on Pentagoni satelliidi üleslaskmine tunduvalt kallim tavalisest kommertsstardist, sest kuni eelmise aastani välistas Pentagon korduvkasutuses olnud detailid(see piirang on tänaseks maha võetud, mis tõestab space X tehnika usaldusväärsust ja töökindlust) ning esitas töötajatele omi nõudmisi, mis hinnataset mõistagi tõstsid. Aga väga laiades piirides algab raketi ülessaatmise hind kuskilt kümnest miljonist kerge raketi puhul ja küünib üliraskete kanderakettide puhul kuni 150-170 miljoni dollarini.

https://aboutspacejornal.net/2016/03/07/...%BE%D0%BB/
Vasta
Marssrover edastas Maale 4K video oma ümbrusest.

https://youtu.be/ZEyAs3NWH4A
Vasta
Hea pilt sellest, mehändse kabelimatsu on Space X "kordades odavama" Roskosmose startidele andnud. Eelneva jutu juurde kummagi võimekusest ja perspektiividest. Isegi Hiina on Roskosmosest ülesviidava kaalu osas tubli tükk eespool.

[Pilt: xgoabb35qxv61.jpg?width=960&crop=smart&a...a54d7c89e9]
Vasta
SpaceX veab jah hea tempoga satelliite üles, põhiliselt oma firma omi küll. Kusagil suurusjärgus 700 ringis on Starlink sateliite sel aasta üles viidud ja nüüd on juba juttu tehtud kokku soovitavast 40 000+ Starlink satelliitide koguarvust. Polegi nii ulme enam, seniste saavutuste valguses. Elon lubab tihtilugu üle, ajagraafiku osas vähemasti, aga lõppkokkuvõttes saavad suured asjad seal firmas tehtud.
Vasta
Aga...?
No kujutame ette...sipelgad niimoodi arutleksid.
„Ükskord oleme niikaugel, et jõuame sinna üle vee teiselepoole ja seal alustame uut kolooniat“
Nad kõnelevad järvest.
Kas sipelgad saaksid rääkida jõudmisest „maa ja järve“ ületamiseni? Ei saaks. Nende „maailmas“ on vaid „sipelga arusaamine“....
„Ületamine“ oleleb vaid sipelga (inimese) peas.
Vasta
Q11, mille ületamsiest sa täpsemalt räägid?
Ma ei hammustanud seda mõistukõnet lahti esimese hooga.
Vasta
Ma pidasin silmas näidet, kas sipelgas, kui inimene tema kuhila poole kummardub oleks võimeline üleüldse kontakti saavutama?
Vasta
Et kas sipelgas on võimeline inimeste maailma mõistma? Vist mitte, ei tundu väga tõenäoline vähemasti, meil on kirju maailm.
Aga ta on võimeline inimest hammustama, seegi kontakt ju.
Muid kontakti saavutamise viise oleks ehk ka, aga teagi kas nad asjasse puutuvad. Kas see asi kuidagi Marsiga ka kokku puutub muidu? Sest ega ma vist ikka ei saanud päris täpselt aru, kuhu Q11 täpsemalt sihtis.
Vasta
Otseselt Marsiga ma ei sihtinudki...lihtsalt Tulnuka teemaga...Smile
Vasta
Meie oleme seal tulnukad varsti. Marss oleks siis esimene teadaolev planeet, mida tulnukad on külastanud.
Või peab teise tähesüsteemi minema, et tulnukaks kvalifitseeruda ... aga isegi siis ma kahtlustan, et me hakkame enne ise tulnukateks, kui teisi kohtame Smile
Vasta
Noh...inimene arenes ahvist...miks siis tulnukas ei võiks areneda inimesest? Miljonite aastate vältel.Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat