Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida uskuda, mida mitte?
#1
On olemas igasuguseid hämmastavaid lugusid, aga kuidas saab kindel olla, et tegemist on tõese asjaga?

Oma meeltega on lihtne: Näen õuna, sirutan käe,tajun õuna oma käes, lähemale tuues on tunda õuna hõingu, hambad sisse lüües kuulen krõmpsu ja tunnen, kuidas mahl keele alla voolab... Peeglist on näha, et söön õuna. Sõber võib kinnitada et söön õuna. Panen õuna lauale ja see ei kao kuhugi vaid allub järjekindlalt füüsika reeglitele. Usun, et eelnev on tõde, kui ta pole tõde, siis ta vähemalt on püsiv ja allub reeglitele, mis on juba ca. 13 miljardit aastat kehtinud.

Aga kuidas suhtuda sellesse, kui keegi räägib midagi, mida ta kuskil luges? Teaduslikes algallikates tuhnida pole ju kõigil aega... Kui palju on olnud juhtumeid, kus kellegi vaimusünnitis tõepähe määritakse? Ning samas kui palju on olnud juhtumeid kui tõde kellegi vaimusünnitise pähe määritakse? Kuidas siis üldse seisukohta võtta?

Olen segaduses. Äkki keegi puistab pärleid?
Vasta
#2
Eelkõige tuleb siiski kuulata enda "südamehäält". Kui see ütleb, et asi võib siiski olla tõsi (kasvõi osaliselt), siis tasuks selle poole huvi pöörata (mingilmääral siiski teaduslikke materjale arvesse võttes ja uurides), aga kui ei, siis tuleks jätta asi sinnapaika ning säästa oma aju liigsest infoküllusest.

Võimalus on muidugi pöörduda kellegi lugupeetuma ja targema inimese (keda sa austad ja usud ning keda võib tõesti "uskuda") poole, kes oskab ehk sind kuidagi moodi aidata/suunata tõe otsingutel.

Tõde ja vale on siiski nii kuradima suhtelised ning tõde valeks (ka vastupidi) on äärmiselt kerge keerata.
Vasta
#3
Nii need linnalegendid ja kuulujutud sünnivad, et keegi olevat kuskilt midagi kuulnud/lugenud, aga allikale viidata ei oska või on ka allikas kaheldava väärtusega ja edasi rääkides pakutakse seda juba tõepähe. Kui jutu paikapidavust ei õnnestu kontrollida, siis peakski nii suhtuma, et "naised saunas rääkisid" ja kui seda teadmist rakendada kavatsed, siis arvestama võimalusega, et asi ei pruugi päris nii olla. Kui ütlen, et täna õhtul kell 21:30 jagatakse valgas tasuta sülearvuteid[1], kuid ei viita allikale, siis ju üritaksid selle jutu paikapidavust muudest allikatest uurida, mitte ei põrutaks kohe tuhatnelja valga suunaswink Samas kui räägiksin, et üks tuttava tuttav olevat näinud, et ülemus sekretäriga oma naist petab, siis millegipärast läheks jutt lahti ja keegi ei üritakski selle paikapidavust kontrollida.

Kuna me siin enamasti siiski paranormaalsetest või hüpoteesi tasemel asjadest räägime, siis nendega pead tõesti sisetunde järgi otsustama, mida ja kui palju uskuda. Jumalat, vaimu, haldjat, päkapikku jne. pole suudetud "katseklaasi" panna ja lähemalt uurida ja kui kellelgi nendega mingi isiklik kogemus on, siis enamasti ei saa seda üheselt tõestada. Kui ütlen, et sokkidele kasvasid pisikesed jalad ja nad lippasid ennast ise vannituppa pesema, on väide rohkem kui kahtlane(kuigi välistada ei saa). Kui sama juttu räägivad veel mitu inimest, kes pole minu juttu kuulnud/lugenud, siis on jutt kahtlane, aga mitte enam nii kahtlane. Samas jälle tekib kohe hulk neid, kes odava populaarsuse võitmiseks sama väidavad ja joonistavad lippavast sokist isegi pildid ning terade sõkaldest eraldamine läheb keeruliseks. Nii on ja nii jääb... kui tehakse kindlaks, mis tingimustel need sokid lippama hakkavad ja selliseid sokke tööstuslikult tootma hakatakse, pole see enam teema para-web's arutamiseks.

[1] kui mõni juba ei tea, mida uskuda, siis olgu igaks juhuks öeldud, et tegemist on illustreeriva näitega ja mul pole vähimatki infot, et see nii võiks olla.

PS. see soki näide sai meelega piisavalt absurdne valitud, et keegi ennast puudutatuna ei tunneks kui nende tõekspidamistes kahelda julgenSmile
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
see soki näide sai meelega piisavalt absurdne valitud, et keegi ennast puudutatuna ei tunneks kui nende tõekspidamistes kahelda julgen
Miski pole piisavalt absurdne! "Kadunud soki müsteeriumi" teemasse toob Su lähenemine igatahes sisse täiesti uue noodi. Paraku pole ma sealset diskussiooni nii põhjalikult jälginud, et oskaks arvata, kas keegi sõnavõtnutest ennast puudutatuna võiks tunda. Laugh
Vasta
#5
haakuv teema:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=528#pid8416
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Miski pole piisavalt absurdne! "Kadunud soki müsteeriumi" teemasse toob Su lähenemine igatahes sisse täiesti uue noodi. Paraku pole ma sealset diskussiooni nii põhjalikult jälginud, et oskaks arvata, kas keegi sõnavõtnutest ennast puudutatuna võiks tunda. Laugh

Jah... kui nende kahe teema vahel paralleele tõmmata, võib jõuda järelduseni, et sokkidel on iseloom ja seda võib olla kolme liiki:
- head sokid - lähevad ennast ise pesema
- tavalised sokid - ise pesema ei lähe, aga ei jonni kui neid pesta üritatakse
- pahad sokid - pistavad putku, kui keegi neid pesta üritab

Ja samuti nagu ühemunakaksikutega, võib kahel välimuselt identsel sokil olla täiesti erinev iseloomLaugh

Hea ja halb on siin muidugi suhtelised, võibolla soki mätta otsast vaadates on hoopis inimene paha, kui neilt vaevaga kogutud "parfüümi" maha tahab pestaLaugh

Et teema ontopic oleks, võib eelnevat vaadata näitena meelevaldselt võetud hüpoteesi baasil arendatud teemast, mida võib arutada, kuid ei tasuks liiga tõsiselt võttaSmile
Vasta
#7
Hei, aga äkki peaks para-web'i olema fantaasianurgake, kus inimesed saavad ennast välja elada ilma, et keegi teine seepeale solvuks? Siis jääks nagu tõe küsimus ära ning võib lasta jutul vabalt voolata...

Napoleon, maailma vaatamine soki mättaotsast on tõesti naljakas Laugh ning kogemus väärt jagamist wink

Muudetud: 30-7-07 kell 18:53:18 paat
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: paat
On olemas igasuguseid hämmastavaid lugusid, aga kuidas saab kindel olla, et tegemist on tõese asjaga?

Oma meeltega on lihtne: Näen õuna, sirutan käe,tajun õuna oma käes, lähemale tuues on tunda õuna hõingu, hambad sisse lüües kuulen krõmpsu ja tunnen, kuidas mahl keele alla voolab... Peeglist on näha, et söön õuna. Sõber võib kinnitada et söön õuna. Panen õuna lauale ja see ei kao kuhugi vaid allub järjekindlalt füüsika reeglitele. Usun, et eelnev on tõde, kui ta pole tõde, siis ta vähemalt on püsiv ja allub reeglitele, mis on juba ca. 13 miljardit aastat kehtinud.

Aga kuidas suhtuda sellesse, kui keegi räägib midagi, mida ta kuskil luges? Teaduslikes algallikates tuhnida pole ju kõigil aega... Kui palju on olnud juhtumeid, kus kellegi vaimusünnitis tõepähe määritakse? Ning samas kui palju on olnud juhtumeid kui tõde kellegi vaimusünnitise pähe määritakse? Kuidas siis üldse seisukohta võtta?

Olen segaduses. Äkki keegi puistab pärleid?

Arvan, et see millesse uskuda ning millesse mitte on ainult Sinu teha Smile pead kuulama iseenda sisehäält mis annab sulle vastuse!
Vasta
#9
Usu Endasse!!!
Vasta
#10
Täpselt, sisetunnet tuleb kuulata. Muidu võid sa ju kõike uskuda, et oh, ufod lendavad ja kliima soojeneb juba praegu ja me sureme kohe ära jnejne. See on pigem tundes kinni, kui su sisetunne ütleb ja teab et see on õige e. süda, siis arvatavasti saab uskuda.

Seda võib ju igaks rääkida, et sõbranna vanaema vanaisal käisid kodus ufod või et sõbra vanaonu ütles et me sureme aastal 2055 jne.
Vasta
#11
Uskuda? Keda?Mida? Miks?! Ilma "mittemillesegi" uskumata ka nagu narr elada-olla ...,kõik ju nagu usuvad. Trollid,maavaimud,energiad,haldjad,päkapikud,jumalad,egregorid ... saatangi kuulub valikute hulka! Noh,siis on veel kodumaa,rahvuslus,EU,keskerakond,tehniline progress ja kõndivad-laulvad-nutvad ja haisevad sokidki! Ah jaa,seesamune "sisemine" hääl ununes ... Kes või mis see on? Kes selle "looja"on? Millistest kriteeriumidest lähtuvalt see hääl loodi? Kelle või mille huvides? Miks vargale,sõjardile,mõrtsukale,maanteehuligaanile,pedofiilile ... seda häält piisavalt ei antud-loodud? Ja miks on see hääl nii erinev venelasel,eestlasel,islami fundamentalistil,vietnamlasel,omasooihalejal ja afroameeriklasel? Ja miks see "sisemine"hääl on üks kahekümnesel ja hoopis teine viiekümnesel?Tõepoolest: keda ja mida uskuda? Kuidas mõõta ja kaaluda,et uskumise-mitteuskumise valikuid teha? Kus neid mõõdupuid ja kaale saada võiks?
Vasta
#12
Sick
MISONTÕDEKUSONTÕDEKUSONTÕEKOHT ... ?
Angry

Informatsiooniuputus ... Inimvõime orienteerumispiire ületav infokogus ... mürarelvad ... kosmiline müra ... erinevad kanaldused ...
Miks indigo- ja kristallenergialaste üks meelis-olemise-viise täiskasvanute maailmas (sealhulgas kodus - on seisund ´kõrvaklapid peas´?
Mis on tõde? Kus on tõde? Kus on tõekoht?
Mulle tundub, et olen leidnud mõned pidepunktid: tõe kriteeriumid.
Lisaksin need siia. Ehk on kellelegi abiks infotulvas orienteerumiseks ...

Jasmuheen, Vaimne resonants, Tallinn 2006 (originaal 1995):
... kogu kanaldatud info on ainult nii puhas, kui seda on kanaldaja. Informatsiooni tasand, millele kanaldaja ligi saab pääseda, on kanaldaja teadliku teadveloleku otsene peegeldus, sest sarnane saab ligi tõmmata ainult sarnast.
Kui sa otsid juhendamist kanaldajatelt, veendu enne nende teadaannete usaldamist selles, kuidas nad oma elu elavad. Kas nende elu on külluslik, armastav, ja rõõmus? Kas nad on hea tervise juures ning kas nad elavad ka ise selle õpetuse järgi, mida teistele jutlustavad? Positiivne juhendamine väljendub alati selle viljadena meie elus. Kui kanaldaja kogeb selget sisemist juhendamist, on see ilmne ka tema enda elus. Samuti ole valvas hinnanguid andva, negatiivse või jõudu äravõtva kanaldatud info suhtes, sest see ei pärine puhtaimast allikast.
Kõik valgusolendid püüdlevad ainult innustamise, teenimise ja jõustamise poole.
Mina isiklikult arvan, et ainus tõeline juhendamine, millele me võime toetuda, on meile meie sisemise õpetaja poolt antav. Mida rohkem me keskendume avanemisele ja sisemise ühenduse tugevdamisele sisima teadmise piiritu allikaga, seda eesmärgikindlam, joondatum, rõõmsam ja külluslikum on meie elu.

Kui ma õigesti aru saan, on juba aastal 1993 Jasmuheen läinud üle toitumisele valgusest, tarbimata meie tavalist toitu ja jooki. Seega on tema kui inimese energeetika puhastunud juba ligi 20 aastat. Sellest asjaolust lähtudes julgeksin kaaslastele siinsel teekonnal soovitada otsida pidepunkte tema poolt vahendatud informatsioonist. Et panna esmalt paika raamistik, vundament, mille alusel selekteerida ja hinnata kõike muud pealetulvavat informatsiooni.
Palju tema raamatuid on tõlgitud eesti keelde. Esimene neist on Vaimne resonants.
Jasmuheeni kodulehekülg: www.jasmuheen.com
Ta on sündinud Norra immigrantide peres Austraalias ja elab praegu Austraalias. On loonud oma akadeemia inimkonna ja planeet Maa päästmiseks ja aitamiseks.

Kuivõrd tõenäosus, et meid ootavad ees rasked ja keerulised ajad, on suur, siis arvatavasti oleks kasulik teha tutvust tema praanast (valgusest) toitumise teooria ja praktikaga. Sattudes olukorda, kus pole pikka aega võimalik saada maist toitu ja vett, oleks see ehk elu päästev oskus. Tema raamatud praanast toitumiseks on eesti keeles saadaval.

Näiteks Jaapaniski leiti ju rusude alt imik, kes oli vist 3 ööpäeva olnus söömata ja joomata. Pisikestel on veel sees ja kaasas Universumi tarkus. Meie peame selle uuesti taasavastama.



Vasta
#13
(17-03-2011, 13:47 )Stella Kirjutas: Näiteks Jaapaniski leiti ju rusude alt imik, kes oli vist 3 ööpäeva olnus söömata ja joomata. Pisikestel on veel sees ja kaasas Universumi tarkus. Meie peame selle uuesti taasavastama.

Ei pea olema mingi lastearst või kõrvadoktor, et mõista,
ilma "kõrvalise" abita on see võimatu.
Vasta
#14
(17-03-2011, 16:00 )päikeseinsener Kirjutas:
(17-03-2011, 13:47 )Stella Kirjutas: Näiteks Jaapaniski leiti ju rusude alt imik, kes oli vist 3 ööpäeva olnus söömata ja joomata. Pisikestel on veel sees ja kaasas Universumi tarkus. Meie peame selle uuesti taasavastama.

Ei pea olema mingi lastearst või kõrvadoktor, et mõista,
ilma "kõrvalise" abita on see võimatu.

Tunnen pessimisti lõhna. Imesi ikka sünnib vahest.
Vasta
#15
Vastupidi lihtsalt.. seda ma just tahangi öelda,
et see oleks võimatu kui poleks imesid.
Mis antud hetkel aga see ime on, seda ma ei tea.
Vasta
#16
Olen lugenud, et vastsündinute (mõnenädalaste imikute) ellujäämisressursid on üllatavalt suured. Loodus on ette näinud, et kui emaga midagi juhtub, siis paar päeva peab titake ikka vastu. Mehhikos kuskil sajandivahetuse paiku oli ka suur katastroof (maavärin ja vist ka vulkaanipurse). Ja ka seal leiti sünnitusmajast paar päeva hiljem päris mitu ellujäänud vastsündinut.
Vasta
#17
Soovitasin siin äsja kaaasteelistele Jasmuheeni poolt vahendatavast otsida tõde. Seda tehes tundsin, et ka ise olen nagu orav rattas: kogu aeg kiire, Jasmuheeni raamatud seisavad aknalaual, tema videod ootavad. Võtsin siis ka ise täna aja maha ja sattusin sealtkaudu ühele videole, mida vaadates tundsin end nii õnnelikuna nagu seda oskab olla 1-aastane laps. Huvitav, kuidas see kaaslastele mõjub ... (vabandust-see nüüd küll teemaväline)
DNA Awakening - Arcturian Key Codes for Evolution - YAWWWN
http://www.youtube.com/watch?v=v3dbKM0nb...re=related


Vasta
#18
Vaatasin siis ise eile õhtul mitmeid tunde Jasmuheeni enda videoid, siis sattusin sellele videole, mida eelmises artiklis mainisin, kuulasin ja vaatasin seda korduvalt, tuulutasin toa ja läksin magama. Nüüd hommikul ärkasin kuidagi eriliselt puhanud ja värskena. Mul on selline tunne nagu villasel põrandavaibal, mida on õues nööri peal hoolega klopitud, siis ööks ajaks 20kraadisesse pakasesse laagerdama jäetud ja seejärel just äsja sooja tuppa toodud.
Ehk siis mul on selline tunne nagu oleksin juhuslikult sattunud eile õhtul (teisi õpetades ja ise asja uurides) projekti, mis kloppis mu (energeetika) puhtaks negatiivsest informatsioonimürast. Puhastas ja ehitas mind uuesti.
Ma ei tea midagi täpsemalt. On minuga seotud juhus ja tunne.

Jasmuheeni eestikeelsete raamatute kodu on
http://www.paikesepillaja.ee
Vasta
#19
(Kopeerin siia iseenda poolt kirjutatu teemast ´Krayon hirmudest´Smile

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Olen tundnud ära veel ühe tõe varamu ja soovitan teekaaslasetelegi...
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO


Krayoni Tiim tegutseb meeskonnana. Smile

Krayonilt tulevad kanaldused Lee Carrolli kaudu.
http://www.hot.ee/emfestonia/Krayoni_muu...d_1.5.html
http://www.kryon.com/

Gaialt tulevad kanaldused Pepper Lewise kaudu.
http://www.pepperlewis.com

Neid saadab kanaldatud muusikaga Robert Haig Coxon. Muusik-geenius, kes oma eelmises elus oli Mozart. Ka Mozart kanaldas muusikat. Robert Haig Coxon pakkus võimalust, et kirjutab ka Sulle induviduaalselt kanaldatud muusika. Muusika Sinule.
http://www.robertcoxon.com/

Nende tiimis on arst dr. Todd Ovokaitys, kes on loonud toidulisandid, mis 100%lise tervenemisega ravivad Aidsi. Nad arendavad praegu Aafrikas projekti Aidsist tervendamiseks ja tulemused on 100%lised. On toidulisandid, mille abil noorened. On toode, mis ca 1 kuuga kasvatab Sulle uuesti kahjustunud südamelihase koe.
www.gematria.com
http://www.gematria-europe.com/

Dr Todd Ovokaytys on inimene, kellel 30 000 aastat tagasi oli Lemuuria tsivilisatsiooni lõpuaegadel noorendus- ja tervendustempel ning ta oli selle preester-tervendaja-noorendaja. Ta on saanud korralduse Krayonilt, et 21.12.2012 Maui saarel laulab 400-liikmeline koor nii nagu see oli 30000 aastat tagasi Lemuuria tsivilisatsiooni lõpus. Ka siis oli tema see inimene, kes juhtis seda koori ja ka siis saatis sama muusik neid. Nad on praegu uues kehastuses.
See koor laulab ja siis tekib selline helivibratsioon, mis tekitab täiesti uue energia. Ta ütles, et kui nad esimest korda laulsid neid toone ühel konverentsil, siis lendas hotellil aken eest.

On nende tiimis veel Peggy Phoenix Dubro, kes on loonud tervendamismeetodi:
Elektromagnetväljade Balanseerimise tehnika - EMF
http://emfbalancingtechnique.com/
http://valgusetee.edicypages.com/

On naine - Isabell-, kes räägib planeedi veest.

Piibli alusel on Jumal lubanud, et kõigest, mis ta teeb, ta hoiatab inimkonda. Jeesuselt: Nende viljast Te tunnete nad.
Vasta
#20
Mingil hetkel olin minagi oma mõtetes kindel ja teadsin, millesse uskuda. Nüüd aga jälgides teaduse avastusi, avastan ka endas uusi jooni. Nimelt, olen hakanud mõtlema, et loon ju kõike oma mõtetega- ka seda millesse uskuda. Olen aru saanud, et inimese mõte on äärmiselt väge täis ja materiaalne.
Isegi keelasin end mõtelda, sest ei suutnud selgeks teha, kui puhtad mu mõtted on. Et mu mõtted ei tekitaks kellelegi kahju. Lihtsalt püüdsin olla. Nüüd vähehaaval iseend ja oma mõtete toimimist jälgides olen hakanud taas mõtlema. Selle sõna tõelises tähenduses. Kuid olen endale teadvustanud, kuidas mõte võib meie maailma muuta ja luua. Vahest isegi ehmatan, kui midagi realiseerub, et ma ju seda mõtlesingi. Absoluutselt.
Nii et, teiste antud teemad, et kas uskuda või mitte, on head enda läbikatsumiseks. Vahest tunnen, kui kellegi idee meeldib, et aja jooksul see nagu isegi ahistab mind, sest see ei ole puhtalt minu arusaam. Vaid etteantud.
Nii et ilmselt on ikka kõige tõesem uskuda iseend, enda alateadvust.
Enam ma ei imesta väljenduse, me ise oleme oma maailma loojad.
Sorry, enam ma ei imesta väljenduse üle, et me ise oleme oma maailma loojad.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida tähendab "valgustunud"? Erfekt 313 105,320 30-03-2024, 17:32
Viimane postitus: Lokster
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,107 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Kokkusattumused - olemas või mitte? Kerttuti 19 12,774 21-11-2014, 20:19
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat