Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene-->tuleviku robot?
#1
nii, veel üks asi, millele ma hakkasin môtlema, et inimesed elavad, aga igat pidi tahetakse ikkagi inimeste eluiga pikendada, miks muidu pannakse igasugused tehis südames jne. Et kui kaugele on vôimalik üldse nii välja minna? Tulevikus teadus nii arenenud, et inimese nö. riknenud, kulunud osad vahetatakse välja. Elu pikeneb lôpmatuseni??? Et kus kohalt tuleb piir, et kas sa oled inimene vôi ei?
Vasta
#2
No kui me oleme jõudnud nii kaugele, et suudame oma mõistuse saata arvutisse ning see mõistus saab elada edasi arvutis, siis oleme loonud tehisintelligentsi, mis võib paikneda kus iganes maailma nurgas, kuna interneti vahendusel saaks liikuda mööda maailma. Kas see on tulevik? ei usu, aga arvan, et selline asi osutub millalgi võimalikuks.
Vasta
#3
Robot on masin millel on programmeeritav aju millega ta liigutab oma keha.

Tehisintelligentsi kallal töötavate teadlaste töö on enamjaolt teoreetiline ja tehakse hüpoteese kuidas inimaju võiks töötada. Seda selle pärast, et me veel ei tea kuidas elektrilaengud erinevate neuronite vahel ajus moodustavad meie mõtlemise, see mis meie jaoks on mõistlik.

Võibolla kui kunagi teada saame kuidas ja teeme roboti valmis siis avastame et ajul polegi midagi seotud meie iseloomuga? Laugh.

kus see piir on seda ma kyll ei tea..
Vasta
#4
et tulevikus siis vôib siiski nii olla, et inimene-->robotiks, et energiat saada on vaja minna tanklasse ja paned endale kuskile juhtme külge ja siis saad energiat..... Aga jah, siis on need inimesed päris haavatavad --> viirused, kuna tegemist on enam vähem juba arvutiga, aga ikkagi, et kas môistus, et kas seda saab nagu tôlgendada, et arvutisse teda viia...tegelikult tulevikust pole midagi teada. Et nagu igal sellisel robotil on sees must kast ja.....jne.

Nüüd, aga, et kui inimesel on siiski hing, et kui môistus arvutisse, kas koos sellega kaasneb siis ka hing? Kui nii, siis see lükkaks ümber jälle kôik mu muud väited, et iga hing sünnib uuesti uude kehasse, kuna siis see hing ei saaks ju enam sündidagi, kuna pole enam kuiskilt sündida - tegelikult taimed ja loomad jne. nendeks siis.....???

Kui aga hing ei kaasne môistusega, et môistus on hoopis eraldi ja seda saab kasutada ainult koos hingega, aga, et kus siis see hing peitub....???



Ähhhh pidin ma selle segase teema üldse tegema...
Vasta
#5
Minu arust võib esialgu kõik välja vahetada, ainult aju ei saa, ja aju vananeb ikka.
Vasta
#6
Põhimõtteliselt nanotehnoloogia abil oleks 300 aasta pärast äkki igavene elu võimalik. See muidugi juhul kui sa auto alla ei jää vms. Üks ühes teises kohas rääkis, et need kui inimese DNA alumine ots oleks lahti ja ülemine kinni, siis rakud taastuksid ja inimene ei vananeks. Küll aga ei saa DNA mõlemad otsad lahti olla ja sellepärast ongi vaja nano mis otsade lahtiolemist vastavalt vajadusele reguleeriks. Ausaltöeldes on see värk mulle natukene segane ja ma ei ole xellest veel päris hästi aru saanud ja see natuke pikem jutt...

Aga muidu ma eriti ei usu, et tulevikus inimesed on sellised nagu vanemates ulmefilmides, et pool nägu mingi lambikesega metall julla jne. Et üks võimalus on see kui suudame inimese DNAd muuta. Siis oleks veel võimalus, kui luua tehisrakud vms. ja siis areneb ju koguaeg geenitehniloogja. Äkki kui su süda on haige, äkki kloonitakse/kasvatatakse sulle uus süda?
Aga kas olete mõelnud, et mis võib saada, kui ühendada tehisintellekt ja nano. Kas oleks võimalik mitmesaja aasta pärast, et on robotid/organismid mis koosnevad ainult pisikestest nano osakestest, ja äkki koguni on neil võimalik igas kohas laiali laguneda ja mingi navigeerimisüsteemi abil jälle kuskil mujal taasilmuda.
Vasta
#7
Robot = tehisintelligent . Mõistusetu olevus, kes ainuke eesmärk on täita koodirida, mis talle on ette söödetud. Arvan, et inimroboti kohta on parem sõna Humanoid...

Tõepoolest, inimese mõistust peaks saama salvestada. Koosneb ta ju samasugustest elektrilistest impulssidest, mis arvutiski toimivad. Ainuke probleem on selles, kuidas kogu see impulssidejada õigel viisil 0-lide ja 1-tede keelde tõlkida, et säiliks INIMHING.

Ma arvan, et igavene elu võib tõesti olla lahe mõte, kuid pikapeale muutub koormaks. Inimene on vaatamata kõigele väsiv olend - ta ei jõua lihtsalt igavesti oma asja ajada.

Kuhu võib inimese ja roboti kombineerimisega jõuda? Ma tõesti ei tea..
Vasta
#8
põhimõtteliselt peax aju ju päris kaua elama. Ja ei tohix olla eriliselt raske ühendada närvisüsteem arvutiga. Nagu matrixis. Aga, et sa ei ole kuskil programmis, vaid päris elu töllad robotina ringi. Ainult aju on orgaaniline.
Vasta
#9
Igavene elu...? ei usu..sest kõik keha osad ju vananevad, ka nahk...kuidas nahka vahetada/uuendada?
Kui jutt on robotist....rauast „masin" siis ma arvan et tehisaju on kunagi võimalik luua...aga hinge sellel olevusel ikkagi pole, hing siseneb kehasse sündides juu?
Vasta
#10
Nahka saab minuarust opereerides asendada juba tänapäeval.
Põhimõtteliselt kui teha ajust koopia ja siis sealt lihtsalt nagu tarkvara ülekanne teha.
See on muidugi teaduslik lähenemine.

Minu arust on ikkagi inimesel hing.

Keegi, juba suht ammu leiutas metallist aju. Tegi maitia mis kiipidest kokku neuroneid. Algus tegi 30 neuroniga ''aju'' ja eesmärk oli jõuda inimaju laadse asjani.
Vasta
#11
Mineviku robot --> inimene?

Liikudes Parafoorumi minevikus tuleb ette teemasid, mis küllap jätkamist väärivad ... ehk seegi ...
Aga esmalt - milleks meile robotid? Eks ikka selleks, et teha seda mida me ise suuda-viitsi-taha, et minna sinna, kus meie eneste habras bioloogiline keha hakkama ei saaks (Marsil, Saturni kaaslastel, ookeanisügavuses) - et laiendada meie võimu materiaalse maailma üle.
Kuidas on see saanud võimalikuks? Millised avastused on selleni viinud? Üks eelmise sajandi silmapaistvamaid füüsikuid, Richard Feynman, on arvanud, et meie kõige olulisem teadmine ümbritsevast maailmast on teadmine aatomite olemaolust. Teadmine, mis pole palja silmaga nähtav ega käega katsutav ja milleni jõudmine nõudis palju mõttetööd ja eksperimentaalseid jõupingutusi. See teadmine on aga meile andnud kogu kaasaegse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (seega ka robotid) ja lubab tulevikus nanotehnoloogia kaudu (mis ju otsene aatomitega manipuleerimine) märksa enamat.
Aga ehk on see kõik mingis mõttes korra juba olnud? Ehk oli nii ... et ammu enne meid, bioloogilisi olevusi, oli siin maamunal keegi teine jõudnud väga kõrge arengutasemeni ... keegi, kelle keha koosnes märksa "peenemast" mateeriast. Kellel seetõttu oli märksa vähem võimu selle mateeria üle, millest koosneb meile vahetult tajutav elutu ja elus maailm ning meie ise. Kes oli aga uudishimulik, nutikas ning vallutushimuline nagu meiegi. Ja kes uurides ümbritsevat maailma avastas lõpuks ... ainuraksed organismid (prokarüoodid). Siit sai alguse esimene (?)teaduslik-tehniline revolutsioon Maakeral, mille käigus konstrueeriti hulkraksed organismid - biorobotid. See toimus umbes 550 miljonit aastat tagasi perioodil mida tuntakse Kambriumi plahvatusena (Cambrian explosion). 10 miljoni aasta jooksul (aga mõnede arvates veelgi kiiremini) konstrueeriti-disainiti kõik elusorganismide põhilised kehaplaanid - hõimkonnad ja hiljem on neid vaid kadunud - ei ühtegi juurde tulnud. Ammu on teiste hulgas kadunud ka tilluke veider olevus Hallucigenia sparsa. Millised olid (ja on?) meie Peremeeste huvid meid konstrueerides ja käiku lastes, ei oska ma (robotina) muidugi arvata. Kas need Peremehed ongi meie hinged? Ja milline avastus (kui sama spekulatsiooni jätkata) andis võimaluse luua Mõtleva Inimese - täiuslikeima roboti, keda me tunneme?
Vasta
#12
Ma mäletan ühte artiklit kuskilt(vist delfistBleh), mis väitis, et inimkeha võib elada kuni 1000 aastaseks olles samas füüsililselt ja vaimselt sama hea tervise juures, nagu on u. 30-aastasedki. See 1000 aastat peaks saama meile kättesaadavaks aastaks 2020.
Vasta
#13
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
Ma mäletan ühte artiklit kuskilt(vist delfistBleh), mis väitis, et inimkeha võib elada kuni 1000 aastaseks olles samas füüsililselt ja vaimselt sama hea tervise juures, nagu on u. 30-aastasedki. See 1000 aastat peaks saama meile kättesaadavaks aastaks 2020.

See peaks see olema...
Vasta
#14
http://youtube.com/watch?v=NT02C-ondcU&search=einstien
Vasta
#15
Teadlased lõid inimnahale täiusliku elektroonilise teisiku

Seni vaid ulmefilmides esinenud mõte elektroonilisest inimnahast sai Stanfordi ülikooli teadlaste pikaajalise töö tulemusena lõpuks reaalsuseks. See uus kunstnahk on äämiselt tundlik, registreerides ka õrnemad puudutused nagu liblika tiivalöögi, rõõmustavad teadlased. Vaata videost, millise materjaliga hävinud inimnahka asendama hakatakse!
See ülitundlik tehisnahk koosneb elektroodide ja ultraõhukeste kummiosakeste segust. Viimastele on kinnitatud nanomõõtmeis ülipeened püramiidikesed, mis tundlikku pinda suurendavad. Nüüd seisab ees liidese loomine, mis tagaks ühenduse elektroonilise tehisnaha ning inimese närvide ja lõpuks aju enese vahel. Ega siis enam palju aega lähegi, mil puutetundlikud ekraanid meid ümbritsevate kodumasinate küljest otse meie kehal funktsioneerima kukuvad, rääkimata robotitele inimestega analoogse puutetundlikkuse tagamisest.


http://forte.delfi.ee/news/teadus/video-...d=39602563

NB! Sisaldab video klippi.
Vasta
#16
Sarjast Секретные территории uus film "Tuleviku inimesed"

Film on vene k.!

Pange ka tähele pilti, mida näete filmis 15:25

Vasta
#17
No ma ise olen mõelnud tuleviku niiviisi ette nagu näiteks sellises sarjas nagu Tähevärav SG-1. Seal oli selline tulnukarass Asgardid, kes siis kloonisid oma teadvuse uute kehasse. Hetkel ei tea, kui kaugel on pragune kloonimistehnoloogia aga võibolla tulevikus hakkatakse kloonima tühju inimkestu ja siis teadvusi hakatakse panema nende sisse, kui senine kest on vanaks jäänud või muul põhjusel. Või lihtsalt inimene tahab ilusamat keha vms.

Igatahes on nii võimalik elada igavest elu. Pisut ulmeline ja vb ka ebaloogiline aga minu nägemus on selline.
Vasta
#18
(05-02-2011, 01:37 )Päikeseinsener Kirjutas: Teadlased lõid inimnahale täiusliku elektroonilise teisiku

Seni vaid ulmefilmides esinenud mõte elektroonilisest inimnahast sai Stanfordi ülikooli teadlaste pikaajalise töö tulemusena lõpuks reaalsuseks. See uus kunstnahk on äämiselt tundlik, registreerides ka õrnemad puudutused nagu liblika tiivalöögi, rõõmustavad teadlased. Vaata videost, millise materjaliga hävinud inimnahka asendama hakatakse!
See ülitundlik tehisnahk koosneb elektroodide ja ultraõhukeste kummiosakeste segust. Viimastele on kinnitatud nanomõõtmeis ülipeened püramiidikesed, mis tundlikku pinda suurendavad. Nüüd seisab ees liidese loomine, mis tagaks ühenduse elektroonilise tehisnaha ning inimese närvide ja lõpuks aju enese vahel. Ega siis enam palju aega lähegi, mil puutetundlikud ekraanid meid ümbritsevate kodumasinate küljest otse meie kehal funktsioneerima kukuvad, rääkimata robotitele inimestega analoogse puutetundlikkuse tagamisest.


http://forte.delfi.ee/news/teadus/video-...d=39602563

NB! Sisaldab video klippi.
Kui nad nüüd natukene veel edasi pusivad, saavad nad selle naha mis meil, see kah ju elektrooniline...ja robotid...kus on kirjas, et
me ei ole robotid?Mitte kuskil!
Istusin talvel ühel üritusel kõrvuti elektroonikahuvilise vanema
mehega.Rääkis teine, et no nüüd on kõik avastatud ja leiutatud, kõik on ju olemas.Mina ütlesin, et ava oma peopesa ja vaata seda, kas näed pilti? Ei, vastas tüüp. Novot, siis kui
seal filmi näed, siis oleme täpselt poole peal.Ei uskunud.
Vasta
#19

1) Kogu eelnev käsitlus tegeles vaid inimese füüsilise (luust ja lihast) kehaga - kuid inimeseks olemise juures on sama olulised veel hing (uuestisündide vaheline teadmiste kandja), vaim (uute ideede loomisega tegelv üksus), energiakeha-astraalkeha, mina, jne.
Nendest "lisadest" tingituna omab inimene nn "vaba tahet", ehk otsustusvõimet koos sellega kaasneva vastutusega.

Robotid ei hakka kunagi omama nn "vaba tahet", kuna neil pole hinge ja vaimu (arvutigeeniused võivad ju robotitele valmis treida failid soul.dll ja spirit.dll, kuid fail reality.dll jooksutaks roboti tarkvara kokku, kuna hinge ja vaimu ei saa robotiga siduda.).


2) Inimese vananemise "põhjuseks" on järjest liituvad vead rakkude paljunemisel - vanaduses muutuvad vanuri rakud nii "vigaseks", et tema füüsilise keha eksistents muutub võimatuks.

Suitsetamine, joomine, narkootikumid, halvad säilitusained, saastatud keskond, mürgid, kõrgepingeliinide lähedus, halvas bioväljas elamine, jne põhjustavad häireid rakkude paljunemises ja seega kiirendavad vananemist.

Teaduse arenendes saaks välja selgitada kõikvõimalikud vananemise põhjused ja hakata tegelema nende kõrvaldamisega.
Kui elada sellise teaduslikult põhjendatud vagura elustiili järgi (ei joo, ei söö, ei suitseta, vaid mõtteid mõtlen mõnuga), siis peaks olema võimalik jõuda nn "loomuliku inimkeha maksimumi" juurde, mis peaks olema ca 1000 aasta juures, nagu ajaloost on teada mõnede usutegeleaste ca 1000 aasta pikkune vagur elu.

3) Samas tuleks teatavat laadi probleemid 1000 aastase eluea jooksul:

a) lapsepõlve ja täiskasvanuea suhe, ehk praegu jõutakse eluea jooksul üles kasvatada 1-2 pesakonda lapsi, kuid siis jõutaks eluea jooksul ca 50 peskonda lapsi üles kasvatada.

b) Naiste fertiilse ea ja vanuriea suhe, ehk 300 munarakku saaks endiselt 30 aastaga otsa pahade päevade käigus, kui just iga aasta-paari tagant uut last ei sünnitataks ilma pahasid päevi omamata- teoreetiliselt avaneks nii võimalus, et naised saaks kõik oma 300 munarakku muuta lasteks, kuid see viiks inimkonna plahvatusliku kasvuni.

c) Ca 10 - 20 korda rohkem maju, parke, autosid, lennukeid - Maa ei peaks sellisele koormusele vastu - ehk enamus lolle tuleks maha lüüa või välja suretada.

Kokkuvõte: seni kuni pole vastuseid ja lahendusi neile ja paljudele teistelel probleemidele, pole inimkond veel "vääriline" elama 1000 aasta vanuseks - ehk tundke rõõmu on lühikese kuid pahelise elu üle!
Vasta
#20
Kogutud koorem tahab ka läbiseedimist ja - inimese puhul kipub see tegevus jääma....no madal vaimne võimekus võimaldab aind aeglast, alateadvuse tasemel ja füüsise nuhtlemise kaudu õppimist. Teemasse seos: kes ikka kannataks välja tuhat aastat peksu?


Vasta
#21
Krt, see Ansip.. järsku.. võimalik.. Laugh



Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimene ja üksildus villu 1 2,642 06-08-2018, 18:37
Viimane postitus: tanoid
  Äike vs Inimene. InDemand 13 8,098 18-07-2017, 13:23
Viimane postitus: Müstik
  Inimene 80000 aastat vanem kui arvati Aerling 17 10,892 25-05-2017, 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander! Vaba mees 19 9,999 21-07-2015, 19:52
Viimane postitus: Müstik
  Inimene - kosmoseolend? Dr. Smith 12 8,243 09-06-2015, 23:43
Viimane postitus: Augustus
  Inimene kasutab 10% oma võimetest? z3r0 c001 56 25,404 19-01-2015, 19:10
Viimane postitus: coolymarxy
  Kümme müüti ajust: inimene kasutab vaid kümnendikku ajust PiziIngliito 32 16,607 04-07-2014, 19:12
Viimane postitus: Mannu
  Raamatud - "Inimene - see kummaline olend" larts 3 2,898 22-05-2014, 12:00
Viimane postitus: Krt
  DMT ja inimene Metafor 52 35,276 20-05-2014, 19:41
Viimane postitus: Nielander
  Kogemused tuleviku(mineviku) jaoks Minaelan 1 1,928 06-01-2012, 22:27
Viimane postitus: lahendused

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat