Küsitlus: Kas kardad surma?
Kokku 0 häält 0%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 19
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas kardad surma?
#51
Tsitaat:Esialgne postitaja sego
... Mina tõenäoliselt ei soovi lähenevat surma ning üritan teha kõik võimaliku, et mitte surra... kuigi see ei sisalda karjumist "palun laske mind välja, ma kardan".
Miks sa seda ei soovi? Mis on selle mittetahtmise põhjus?
Vasta
#52
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Tsitaat:Esialgne postitaja sego
... Mina tõenäoliselt ei soovi lähenevat surma ning üritan teha kõik võimaliku, et mitte surra... kuigi see ei sisalda karjumist "palun laske mind välja, ma kardan".
Miks sa seda ei soovi? Mis on selle mittetahtmise põhjus?

minuga on sama nagu segoga..., et mina üritan seda vältida iga hinna eest....

ma tooks ühe oma põhjuse....ma olen seadnud endale nii öelda kindla eesmärgi, ma ei tea miks ma selle endale ette seadsin, aga igatahes seda tegin. Nüüd ma püüan seda eesmärki täita, kuigi see eesmärk, mida ma valisin, see on lõputu, kuna seda saab edasi arendada teistes valdkondades jne. Aga ma püüan oma surmagi just selle pärast vältida, et ma saaksin, sellest eesmärgist võimalikult palju tehtud, samas, et oleks piisav kindlustus mul, et keegi teine seda minu poolt nö. tehtud tööd teatud eesmärgi täitmiseks ära ei rikuks....mis on aga minu eesmärk, selle jätan ma esialgu veel enda teada....

jah oleks küll huvitav teada, mis seal teisel pool on, aga küll ka see aeg tuleb, et ka mina näen seda teist poolt, aga senikaua ma siiski üritan sinna sattumist vältida
Vasta
#53
jah, ma kardan surma.
või tegelikult ma kardan teha haiget nendele kes on mulle kallid,
kes minust kauemaks siia maailma jäävad.
ja ma kardan seda valu mis on enne surma.
kuid siiski on mul juba kaua aega olnud tunne, et ma ei pea siin kaua vastu...

huvitav oleks teada saada, mis on siis ikkagi seal kus elus on vaid surnud...
Vasta
#54
Surma iseenesest ei tohiks karta!

Surm on elu vastand pool, mis tuleb nii või naa. Kuid küsimus, kas sured loomulikku surma või keegi on sind elimineerinud, mis ei ole üldse õige. Eriti veel noore inimese elu, kellel on elus kõik veel ees, miks ta peaks oma elust ilma jääma. Kui siit foorumist teil kellegil laps on nt, siis uskuge mind, te panete küll "EI", kuid kui te armastate oma last, siis te kardate kohe väga surma, kui selline saatus tuleb kuna sa hakkad mõtlema, mida ma oleks saanud veel teha oma lapse jaoks jne, jne. Samamoodi kui elus juhtub sellin valik, et kas sured sina või sinu laps? Kui sa armastad teda, siis sa loomulikult annad enda hinge.

See selline umbkaudne oletus teiste kohta.

Endale jätab surm hetkel kahe poolega asja, kuna minule pole elus veel püssi sihitud näkku ja ma ei oska ette kujutada surma küsimust hetkel.
Vasta
#55
Minu pihta on püssitoru suunatud ja siin kohal ma ei mõtle mängu püssi, olen rippunud 5 korrusel alla kukkumis äärepeal aga sõbrad ikka jõudsid üles tirida, olen seisnud silmitsi kiir kaatriga aga õnneks sai viimasel hetkel seisma. Ja siiani ma ei karda seda, kuna tean et sünnin uuesti. Kui sul on lapsed ei karda sa mitte surma vaid kardad oma laste pärast ja tahaks nende sirgumist näha. Miks inimesed kardavad surma, sest neil on komme karta kõike mida nad ei tunne/tea.
Vasta
#56
Ma ei karda enda surma kuid ma kardan lähedaste inimeste surma sest neid ei ole enam minu kõrval füüsilises kehas. Tegelt tuleb mõelda et nad said oma koormast (kehast)vabaks. Seda on muidugi raske mõelda. Nii see kahjuk on. See on inimlik. Kui ma avastan, et sõpra ükspäev ei ole ei mõtle et tore nüüd on tal parem. Hirm on ikka.

[Teadet on muutnud 29-4-2004 postitaja alri]
Vasta
#57
Ma ei tea, pole sellist eluohtlikku olukorda olnud. Ühes küljes ei soovi ära surra, aga teisest küljest tahaks teada, et mis juhtub pärast surma. See oleks küll pettumus, kui aju lihtsalt ei funka enam ja edasi on tühjus ja uuesti sündimist vms ei olegi. Aga siis ma enam ei mõtle sellele.
Vasta
#58
ei karda surma, sest ei tea mis tunne see on ja mis edasi saab. Ma ei karda midagi sellist mida ma pole ise tundnud ja sellise asja peale ei ole ma eriti palju mõtelnud. rohkem muretsen tuleviku pärast, mitte et mulle kuskilkuul pähe lastakse või midagi selist.
Vasta
#59
Tsitaat:Esialgne postitaja inc
ei karda surma, sest ei tea mis tunne see on ja mis edasi saab.

just sellepärast tulekski karta, teadmatus ongi kõige hirmutavam asi
panin pollis jah, kuna naudin hetkelist seisu (elamist) ja ei tahaks eriti elust loobuda...siiski ei usu tühjusesse pärast surma, pigem algab mingi uus etapp kuskil jadas
äkki on nii, et surnutele paljastatakse universumi ja elu saladused.....
Vasta
#60
Olen palju lugenud,ja kuulnud et mis tunne võib olla seal teisel pool. Kui mingil põhjusel kehaga midagi juhtub ja jääb letargilisse unne ja hing väljub kehast. Keha ja hinge vahele jääb mõtte niit mis pidavat soovi korral katkema. Olen lugenud "Osirise päike"st ja seal on päris peenelt kogu mõte lahti seletatud. Ise ma usklik ei ole aga seda usun küll.
Vasta
#61
Või siis inimesed käivad uusi asju maa peal õppimas, kahe elu vahel, st. enne kui sa maa peale tagasi lähed, tunned ja tead kõike mida kunagi õppinud oled.
Sündides, et tea sa midagi, kuna tahad õppida asju uut moodi tegema, kui sul oleks vanad mälestused, siis kindlasti lahendaksid probleemid vanaviisi.
Vasta
#62
on vaim ja hing... sinu hing teab oma eelmiste elude tarkusi... kuid hing mis sind selles elus valitseb ei tea...
temal puuduvad mälestused...

miks?
sest igast uuest elust... igast uuest situatsioonist on meile miskit õppida... hingele ei omistata eelnevate elude teadmisi kuna... kaoks uute andmete omandamise adekvaatsus.
Vasta
#63
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
on vaim ja hing... sinu hing teab oma eelmiste elude tarkusi... kuid hing mis sind selles elus valitseb ei tea...
temal puuduvad mälestused...

miks?
sest igast uuest elust... igast uuest situatsioonist on meile miskit õppida... hingele ei omistata eelnevate elude teadmisi kuna... kaoks uute andmete omandamise adekvaatsus.
Ma kardan praeguses elus mingeid asja millega ma kokku puutunud ei ole tegelt.
Kas see siis ei ole hingel kaasavõetud asi.
Või on siis see mu oma fantaasia. Vaevalt küll.
Vasta
#64
sry... vaim teab eelmiste elude saladusi. see mu eelmise posti kohta.


aga kuna vaim on tihedas koostöös hingega siis tahes tahtmata imbub teatud asju läbi... teadmised... kartused... foobiad.

sellest ka näiteks juhud kus inimene kardab paaniliselt vett kuna eelmises elus lahkus ta siit ilmast läbi uppumise...
Vasta
#65
Ma ei tea kas karta surma või ei........
Ühelt poolt kardan ma, ei peale surma tuleb tühjus....
Teiselt poolt aga mul on väga huvitav mis ikka toimub pealeelu lõppu. Tahtsin isegi kord enesetappu teha, aga peatusin, sest mul veel pikk elu ees. Kas keegi ka oskab selles maailmas vastata, mis on surm ? Hea või halb.....
Vasta
#66
Kardan, sest ma ei tea, mis edasi saab...
Vasta
#67
Üldiselt mulle ei meeldi mittemidagiütlevaid postitusi teha aga miks kardad? Mina näiteks endale nööri kaela ei tõmba ja enesealalhoiuinstinkt on looduse poolt kaasa antud aga mõte, et võibolla mind siin homme enam ei ole, ei tekita küll mingit hirmu... olen siin niikaua kui bioloogiliselt(või saatuse poolt) ette nähtud ja eks siis siis näis, mis edasi saabSmile
Vasta
#68
vanadusse ma ei kavatse surra, aga enesetapule ka ole eriti mõelnud. surm pole asi, mida kardan, hoopis õudsam on see, kui sul pekstakse mõleamd silmad kinni, kolm ribi katki, käeluu katki ning pead veetma mitu päeva haiglas. seda asja ma kardan, sõbraga tehti nii, aga surm on meeldiv, kui mitte see hetk ja surmaeelne koht, siis on surmatagune maastik nauditav ja mõnus
Vasta
#69
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
.... aga surm on meeldiv, kui mitte see hetk ja surmaeelne koht, siis on surmatagune maastik nauditav ja mõnus

kus sa tead et surmatagune maastik on nauditav ja mõnus?

Ütlen veel korra ei karda surma. Sünnin uuesti, seega olen surematu ja kuna uuesti sünnin ei saa seda surmaks nimetada pigem kehavahetuseks :o
Vasta
#70
Seda mineku hetke ma ei karda, sest seda olen näinud kuidas vanaema läks. Seisin ta voodi ees ja nüüd tagantjärele on selline tunne, et ta lihtsalt astus oma aja äraelanud ihust välja.
Rohkem mötlen vahest ehk selle peale, kas seda äraminekut ei möjuta see kuidas ma siin maamunal oma elu elanud olen, sest mitte köik minekud pole nii rahulikud .
Vasta
#71
surma enam ei karda,kuna olen juba olnud seal kandis aga sain valiku võimaluse tagasi tulla
Vasta
#72
räägi lähemalt Laugh kuidas lood olid seal pool kandis?
Vasta
#73
kas see oli otsene võimalus valida, või siis lihtsalt vihje laadne.
Vasta
#74
rääkida pole siin eriti midagi ,elu sellega veel ei lõppe ära. valimist ei mõelnud vihjena, hõljusin keha ja (värava vahel) kui otsustasin tagasi tulla sain veel tagasi.oleks otsustanud teisiti oleksin lahkunud.
Vasta
#75
Alguses kartsin mõtlesin et mis kyll peale surma juhtuda võib et kas lihtsalt tühjus ning lõputu pimedus.Siis ei kartnud enam surma.Ja lõpuks olin täiesti ükskõikne.Arvan et mingi elu on ikka peale surma ja kes teab võibolla parem kui praegugi.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 19
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,674 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,682 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,570 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,634 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,862 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas hing tuli koju. Elessandra 1 2,463 01-07-2018, 11:19
Viimane postitus: Tundlik
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat