Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektripliidi isiklik vaen minu vastu?
#1
Selles ei pruugi süü olla mitte üksnes pliidil vaid ükskõik mis suurematsorti metalljal esemel- mina saan näiteks autol pidevalt sutskata. Nimelt sina näiteks hõõrud oma villaste sokkidega mööda maad, mis laeb sind elektriliselt, vastu metalli puudutades tekib ühtäkki voolul koht, kuhu minna ja tekibki säde....... Täpsema seletuse leiad kindlasti mõnest füüsika õpikust :p
Vasta
#2
No siis järeldame seda et elektripliidil on sinu vastu midagiLaugh
Vasta
#3
Äkki sa oled suuteline enda ümber asuvat õhku elektrifitseerima või siis seda elektrit oma kehas kuidagi juhtima?

Tee üks katse.
Võta kätte mõni lambipirn, mis töötab luminofoorlambi pühimõttel ehk mõni selline, mil puudub hõõgniit (näiteks mõni säästupirn).
Mine siis pimedasse ruumi, võta mõlema käe sõrmeotstega pirni metallsoklist kinni ja keskendu sellele, et süütad mõttes ja kontsentreerudes selle pirni.

Vaata, mis sünnib.


Muudetud: 17-1-07 kell 01:48:15 Arlich
Vasta
#4
encore,
kas see on selline ühekordne särts (ja siis on raske peale staatilise elektri küll raske miskit välja pakkuda) või pidev "surin", kui käe külge jätad (ja siis on pliidi korpus pinge all ja see on paha). Mis erinevatele persoonidel veel väga erinev võib olla, on naha elektritakistus. On Su käed niisked?
Arlichi katse on huvitav (konkreetsed katsed on enamasti alati huvitavad). Hakkab Sul endal helendama? Tead kedagi, kellel hakkab? Olen ise täheldanud, et nn plasmapall (see, mida X-failide alguses näidatakse, ehk mõnel on ta kodus olemas kah, sihuke ilus asjakene) hakkab helendama staatilise elektri mõjul ka vooluvõrku lülitamata, kui teda millegagi hõõruda. Aga see on sihuke arusaadav asi ...
Vasta
#5
Kui sa peale suraka saamist veel kohe järgi proovid, kas siis saad ka? Kui ei siis on tegu staatilise elektriga. Paljud sünteetilised riietusesemed terkitavad seda näit. fliisid mis tunduvad küll villased aga on hoopis 100% sünteetika samuti nn kunstsiidist ohukesed särgid jne. Olen erinevate riietusesemete mõju saand tunda autojuhina töötades mõne hilbu tõttu saad ikka sellise siraka autot puutudes. äkki on viga sinu toas olevas vaibas diivani või voodikattes? Muideks mida kuivem nahk seda paremini keha laadub hõõrdimise teel.
Vasta
#6
kust sa voolu saad? kere, panni küljest ja kui töötab või ei tööta?
võibolla on kere rikketõttu ühenduses neutraaliga, siis võib voolu saada kuid mitte palju. nii võib juhtuda ainult töötamise ajal.
kas pliit on ühefaasiline ning käib seinakontakti, võiksid välja võtta ning selle juhtmeotsa ümber keerata ning sisse tagasi panna.
tegemist on lekkevooluga ning indikaatoriga seda ei tuvastagi, vaja midagi täpsemat näiteks testrit.
Vasta
#7
Mida sa oma eelviimase lausega mõtlesid?
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: postimees
Mida sa oma eelviimase lausega mõtlesid?
mai teagi täpselt aga aran kui pliit ühefaasiline ning neutraal kerega koos siis võivad otsad vahetuses ja on faas hoopis kerega koos
noh midagi sellist
Vasta
#9
sai väike inimkatse kunagi koolis tehtud.Sai ära möödetud inimese käest tulev elekter.Tulemused: Minul kõige väiksem jäi 0-5 vahele kõige tulemus erines minu tulemusest 20-30 korda.Äkki oled lihtsalt "elektrilisem" kui teised?
Vasta
#10
sama asi- paitad kassi vastukarva ja pimedas toas näeksid sädet.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Minu sisekaemuste teekond. Mina Olen 106 39,622 22-01-2023, 19:22
Viimane postitus: Kayaman
  Minu lugu. antiamerikanist 0 1,828 17-11-2020, 01:55
Viimane postitus: antiamerikanist
  Palun aidake minu õde! torukoll 8 5,383 31-07-2016, 17:24
Viimane postitus: erilineelu
  Imelik kuju minu toas muahavee 1 2,078 01-10-2013, 17:50
Viimane postitus: Mannu
  Keegi ei näe minu sisse Dana 11 6,224 17-06-2012, 09:02
Viimane postitus: Dana
  Minu suitsiidilikkus anonymity_himself 36 12,075 12-02-2009, 11:43
Viimane postitus: Indr3k
  Palju juhtumeid minu ja mu vanemate elus. Mori 11 5,495 11-12-2007, 19:53
Viimane postitus: monika999
  Minu eriskummalised võimed. Europe 19 8,539 21-09-2007, 18:37
Viimane postitus: ostankino
  Minu veider saatus Elsara 3 3,004 11-01-2007, 10:21
Viimane postitus: Anonymous

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat