Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üks vidin mis teeb piip piip!
#1
Mul tuli üks huvitav asi just meelde, et saadeti mingi aeg tagas üksi vidin kosmosesse otsima raadiolaineid. On teada, et raadiolained levivad kosmoses väga kaugele, nagu näiteks ühes filmis oli samamoodi, et Hitleri aegset raadiolained saadeti ufode poolt Maale tagasi, see tõestab ka juba, et raadiolained levivad ülikaugele ja väga pikka aega.

Tolle vidina ülesanne oli lihtsalt liikuda aina edasi ja edasi kosmoses, kuni paljude aastate pärast (täpset aega ei oska öelda) saadi kätte mingi raadiolaine.

Se tähendab, et kusagil on veel tehnikat peale Maa.

Ei tea, kas keegi on sellest kuulnud midagi aga kui on siis rääkige, mis te selle kohta teate.

edit: kirjavead ja tekst 'eestikeelseks'Muudetud: 25-8-06 kell 12:10:23 Flash
Vasta
#2
Üldiselt leiduvat kosmoses ka kõikvõimalikel sagedustel helisid, mida võib püüda. Sellest mürast otsitakse aga korrapära.
Vasta
#3
imelik , mina kyll seda alateemat ei teinud.:o
Vasta
#4
mina tegin... kuna üks teine teema läks kaheks.
Vasta
#5
Uus põhjus, miks vaimude teemat täiendada?
Vasta
#6
Muidugi kas tulnukad või vaimud kes saatsid KLEE TV signaali tagasi kolm aastat peale seda kui TV jaam oli oma töö lõpetanud.
Vasta
#7
Kui te siin filmidest hakkate paralleele tooma siis on teil küll nutused arusaamad. Elektromagnetlainete levimisest veidi teile - raadiolained ei levi kosmoses lõpmatuseni sarnaselt miks nad ei leiv ka siin, nimelt kui sa hakkad saatma mingist punktist lainetust siis ta levib sfääriliselt ning mida kaugemale ta saatmise punktist levib seda suuremaks läheb pindala, millel ta levib, kuid energia millega ta teele pandi on sama (levimise käigus pole sul võimalik levivale lainele energiat juurde anda) - järelikult ühe pindalaühiku kohta jääb energiat aina vähemaks, mida kaugemale lainetus jõuab saatjast kuni lõpuks see kandev energia lihtsalt hajub. Sama efekt, mis tekib kivi vette viskamisel - tekib laine mis lõpuks kaob tiiki ära. On küll võimalik kasutada suundantenne, mis ei tekita sellist sfäärilist lainetust, vaid koondavad selle lainetuse kitsamasse kimpu, kuid ka need hakkavad hajuma kuniks tulemus on sama. Too film millest teema algataja rääkis on Robert Zemeckis "Contact" 1997, Ükski telekandja ei "sihi" oma tv signaali Maalt eemale, kuna see oleks sõna otseses mõttes raiskamine, seda üritatakse ju ikka sööta vaatajatele. Tõsi küll, kosmoses levib ekvivalentse kande väärtusega signaal kaugemale, kuna seal puudub magnetväli, mis on takistuseks ja ka õhk, kuid see ei tähenda, et kosmoses, see singaal leviks lõpmatuseni. Kes mind ei usu, võtke mõni raamat, mis kajastab antud teemat ja lugege ise, kuid ärge uskuge kõike, mida filmid räägivad.

Teiseks, raadiolaineid võib ka kuulata Maa pealt, selleks ei pea ilmtingimata kosmoses olema - võtke kasvõi SETI, ega nende teleskoobid ei asunud kosmoses.


Muudetud: 12-1-08 kell 20:05:46 koit
Vasta
#8
Eks väiksed hallid tegelased tahavad ka Vapraid ja ilusaid vaadata...
Laugh

EDIT: Meenud üks film kus teadlased said kosmosest signaali mille nad ise ammu ammu kosmosesse saatnud olid...
filmi nime ei mäleta

Muudetud: 17-1-08 kell 00:08:10 Lauri-L
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis minuga toimus? Peeter1980 16 3,562 09-07-2021, 11:40
Viimane postitus: Q11
  Vandenõuteooria mis sai tõeks!! Siiidiuss 4 3,494 14-12-2019, 17:50
Viimane postitus: Siiidiuss
  Mis see olla võib? BIBI 12 6,643 18-07-2012, 09:22
Viimane postitus: zzz34
  Üks variant UFO-dest ja kõigest muust soe1 11 7,068 19-05-2011, 16:58
Viimane postitus: Müstik
  Mis teeb tulnukast tulnuka? WhiteWolf 38 14,854 21-12-2010, 15:11
Viimane postitus: VironShaman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat