Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas "öökulliks" sünnitakse või teeb seda väliskesk
#1
Enamik on seda teemat kindlasti kunagi kuskilt kuulnud/lugenud aga Delfi on selle taas pisut teise nurga all välja kaevanud, kel huvi, võib lähemalt lugeda siit .... diagonaalis sealseid kommentaare lugedes on arvamusi muidugi seinast seina, kuid üllatavalt palju on siiski negatiivseid arvamusi "öökullide" kohta. Huvitaks, mida paraveeblased asjast arvavad, kas "öökulliks" olemine on (halb?)harjumus, geenidega kaasa antud või kaldub seletutus hoopis pisut paranormaalse poole ja kumba tüüpi ise olete.
Et liiga offtopic poleks, lisan veel ühe mõtte, mis sellega seoses tekkis. Sajandeid on inimesed tegutsenud põhiliselt valgel ajal olude sunnil... tänapäeval pole suur osa toimetamisi küll otseselt päikesevalgusega seotud, kuid enamik eelistab siiski võimalusel valges tegutseda. Samas suurem osa juhtumeid vaimude/kummitustega toimuvad pimedal ajal ja siit tekkis selline küsimus, et miks siis hing peale maisest kehast lahkumist parema meelega öösel tegutseb? Või on hoopis inimesel mingi meel öösel aktiivsem, mis suurendab tõenäosust vaimu/kummitust märgata... või on hoopis hirmul öösiti suuremad silmad ja reaalseid juhtumeid polegi pimedal ajal rohkem?
Vasta
#2
Öökulliks sünnitakse munemise teel.

Öise ärkvelolekuga on nii, et vaimse arengutee valinutest äratatakse paljud ca. 3.00 öösel.
Vaimsete võimete arendamiseks on vajalik ärkvel olla.

Kell 3.00 ja paar järgnevat tundi on parim osa ööpäevast, sest segavaid inimmõtteid on siis keskkonnas kõige vähem.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: HadziOgloe
Öökulliks sünnitakse munemise teel.

Pole sellist lindu nagu öökull, järelikult ei saa ka sündida

Aga kilpnääre on vist see, mis ööpäevast rütmi reguleerib? Eks see mingi sugune haigus ole, mis paneb inimesed öösel tegutsema ja päeval magama.

Tsitaat:tänapäeval pole suur osa toimetamisi küll otseselt päikesevalgusega seotud, kuid enamik eelistab siiski võimalusel valges tegutseda.

Enamus tegemisi siiski on. Egas pimedas sa midagi erilist korda ei saada. Kui nüüd kõik öösel tegutsema hakkaksid (ööpäevase rütmi vastupidiseks 'ajamisega' saaks paari päevaga hakkama), siis tõuseks ka maailma energiakasutus.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Flash

Egas pimedas sa midagi erilist korda ei saada. Kui nüüd kõik öösel tegutsema hakkaksid (ööpäevase rütmi vastupidiseks 'ajamisega' saaks paari päevaga hakkama), siis tõuseks ka maailma energiakasutus.

No las see öine energiakasutus siis tõuseb - öösel on niikuinii alakoormus elektrijaamadel. Selle alakoormuse pärast ongi öine elekter odavam - julgustamaks inimesi kasutama voolujanuseid kodumasinaid öisel ajal.

Aga point on selles öökulli jutus tõesti olemas. Mul endal ka jookseb just öösel mõte eriti hästi. Keskendumine on lihtsam ja mõtted selgemad. Juba see, et väliskeskkonna müra ei ole, mõjub hästi.
Vasta
#5
Ma olen juba poolteist kuud keskmiselt 6 tundi ööpäevas maganud niiet mul seda öökulli efekti pole.Mul jookseb mõte just öösel halvasti.Imelik.Muidu ma vihkan inimesi kes ei jõua kokkusaamisele sissemagamise tõttu...kuigi kell võib olla juba 12 päeval.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: HadziOgloe
Öise ärkvelolekuga on nii, et vaimse arengutee valinutest äratatakse paljud ca. 3.00 öösel.

Tahad sa sellest lähemalt rääkida, kes ja kuidas äratab? Minul kipub 3:00 olema tihti hoopis see kellaaeg, kui magama lähenSmile
Vasta
#7
Kell ca. 3.00 äratamisest on juttu Krayoni materjalides.
See programm algas ca. 20 aastat tagasi.
Kellel avatakse 3. silma (väga valus protseduur), toimub see ka alates ca. 3-st.

Teadvus muutub sel ajal väga selgeks ja mõte erksaks.
See aeg ca. 3-st kuni 5-ni öösel on parim aeg inimeste vaimsetel juhtidel mõtte-energiat üle kanda.

Kella sellistel inimestel 3-st on raske uinuda kuivarem ei ole und tulnud.
Vasta
#8
Hmm... aga mis aja järgi 3:00? Kui lähen teisele poole maakera, siis kas minu jaoks saabub see eesti või sealse aja järgi kell 3? Või kui elan metsas ja pole aimugi, et kell tund aega ees või taga on? Kuidas on lood suve- ja talveajaga ja valitsuse otsusega kella keerata või mitte?
Minul saabub aeg, kui on raske magama jääda kell 4-5... aga ega ma ennast muidugi mingiks suureks juhiks ja õpetajaks ka ei pea seega võib asjal ka hoopis lihtsam seletus olla.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
Hmm... aga mis aja järgi 3:00? Kui lähen teisele poole maakera, siis kas minu jaoks saabub see eesti või sealse aja järgi kell 3? Või kui elan metsas ja pole aimugi, et kell tund aega ees või taga on? Kuidas on lood suve- ja talveajaga ja valitsuse otsusega kella keerata või mitte?
Võibolla on asi sellels, et sa harjud selle ajaga (kus sa paraku oled) ja kõik ei olene mitte kellaajast, vaid ajavahemikust....oojaa..väga segane jutt, aga äkki saate aruwink
Vasta
#10
Mitte-paranormaalset selgitust tean isegi, see oli küsimus HadziOgloe'le. Harjumisega on selline pisike "aga", et isegi samas ajavööndis läheb mõni 22:00 magama ja ärkab 06:00 ja mõni teine läheb jälle 02:00 magama ja ärkab kell 10 seega sel juhul peaks kasutama "biloogilist kella" mitte konkreetset numbritSmile
Vasta
#11
Ca. 3.00 all pidasin silmas kohalikku vööndiaega.
See on valitud selle järgi, et selle ajavööndi inimeste enamuse mõtteaktiivsus on siis suhteliselt madal ja ei sega parapsühholiigilist mõtte-energia ülekannet nendele, keda on vaja õpetada ja muuta.

Öökullina tuntakse Eestis enamasti Kassikaku nimelist röövlindu (soome keeles Pöllö, kauaaegne Yle vapilind), kes peab jahti pimedas. Kes arvavad, et sellist lindu ei ole olemas. võivad loomaaeda teda vaatama minna.
Vasta
#12
Vabandan ette lollide küsimuste pärast aga ei tabanud mõtet.... Tean, et ~3 magab nii suurem osa varastest ärkajatest kui ka hilistest tõusjatest ja sel ajal on lihtsam mõtteid puhastada aga jääb pisut segaseks, kas sel ajal üritab keegi või miski aktiivsemalt midagi saata või on lihtsalt suurem tõenäosus see kinni püüda? Olen küll märganud, et teatud võimed/omadused on öösel aktiivsemad kuid pole kunagi märganud, et 3:00 mingi maagiline kellaaeg oleks.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
Vabandan ette lollide küsimuste pärast aga ei tabanud mõtet.... Tean, et ~3 magab nii suurem osa varastest ärkajatest kui ka hilistest tõusjatest ja sel ajal on lihtsam mõtteid puhastada aga jääb pisut segaseks, kas sel ajal üritab keegi või miski aktiivsemalt midagi saata või on lihtsalt suurem tõenäosus see kinni püüda? Olen küll märganud, et teatud võimed/omadused on öösel aktiivsemad kuid pole kunagi märganud, et 3:00 mingi maagiline kellaaeg oleks.
Maagiline on see sellepoolest, et inimesed magavad sel ajal, üldiselt valitseb rahu ja see on parim aeg mil saad oma mõtetega üksi olla.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas giljotineeritud pea elab edasi? Nielander 33 17,132 03-12-2020, 19:24
Viimane postitus: xcad
  Relv - omada või mitte? Viimane mohikaanlane 9 2,533 07-07-2020, 15:12
Viimane postitus: Mannu
  Kas Sa oled sünesteetik? Hallucigenia 43 22,967 30-05-2020, 20:15
Viimane postitus: Mannu
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,892 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  Inimmõistus - kas parem kui arvuti ? Celtic 51 17,313 19-01-2018, 09:42
Viimane postitus: pikksukk
  Geneetika või robootika- inimkonna tuleviku võitlustander! Vaba mees 19 9,999 21-07-2015, 19:52
Viimane postitus: Müstik
  Kas sünnimärkide asetusel on mingit tähendust ? 8-0 1 2,352 31-01-2015, 01:47
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas sõltumatu elu on võimalik? SaintElizabeth7 10 4,632 25-11-2014, 17:54
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Koolivägivald - vaimne või psüühiline terror?! villu 98 38,280 24-06-2012, 12:47
Viimane postitus: Ott Sama
  Briti filosoof arvab, et soovimatud või puudega vastsündinud võiks tappa Nielander 103 38,554 11-03-2012, 00:33
Viimane postitus: Lorenz

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat