Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Võpatamine
#1
Kas teil on kaa nii olnud, et olles une ja ärkveloleku piiril lihtsalt järsku võpatad? Nagu, peaaegu juba magad, aga siiski oled veel üleval. Pea on mõtetest tühi..Pärast ise veel mõtled, et millest see võpatamine tuli, ei mõelnud ju milleski hirmsast...Pärast ikka päris hirmus, selline vastik võpatus..ehmatab ära. Millest see võiks tulla? Äkki sellest tulebki, et muidu, kui sa magama jääd, siis su aju nagu lihtsalt ei mõtle, aga järsku, saad nagu tsipake virgemaks ja järsku mõtled ja siis ise kah ehmatad ära sellest? :o
Vasta
#2
Mul just eile öhtul magama minnes oli seeline suht tugev vöpatus...kohe nii ehmatas ära, et syda hakkas ka kiiremini lööma.
Olen ise ka möelnud palju selle peale, äkki keha "lykab" ennast sedasi teise olekusse, puhkusreziimi..
tahaks ka tead, mis värk on??:o
Vasta
#3
Vanasti panidneed "võpatused" mõtlema millest see tuleb aga enam ei häiri. Nüüd ma lausa ootan neid kukkumisi kuigi neid ei tule kuigi tihti ette.
Mingi versiooni kohaselt on see võpatus või kukkumistunne tingitud sellest, et su astraalkeha " kukub" füüsilisse kehasse tagasi.
Vasta
#4
mul on ka nii päris palju juhtund muidu juhtuvad need keset magamist ja midagi hästi aru ei saa ja siis magan rahulikult edasi
Vasta
#5
Mul ka juhtub nii..Nagu peaaegu iga öö..Vahest on siis kuii olen just magama jäänud..vahest on just enne seda kui ma ärkan ja vahest on lihtsalt lambist keset und..Vahel on võpatus päris suur..nii et ajab südame tõsiselt kiiremini põksuma ja vahest oleks nagu tunne et veri lööb pähe..Tahaks samuti teada mida need tähendavad...
Vasta
#6
Minuarvates on need unenägudega seotud,mul on vahest kah sellised võpatused.
Viimasel ajal vähem,aga ennem ärkasin suhteliselt tihti üles võpatuste peale.
Vasta
#7
ma ärkan ka alati nende peale üles..Suhteliselt häiriv on see küll..Tavaliselt võpatan just siis kui näen ,et kukun kuskilt alla vms..kahtlane..Ise arvan ka et see võib olla unenägudega seotud miskipärast,aga samas ei välista ka teisi võimalusi...
Vasta
#8
aaa..suur aitähh sulle Arlich info eest..Vähemalt sain seletuse sellele..Aga kas keegi ka teaks kuidas seda kuidagi ära hoida et seda ei toimuks..Sest vähemalt minu puhul on see häiriv kuna see toimub peaegu iga öö...Ja päris ebameeldiv on see tunne küll..:S
Vasta
#9
Teate, mul on kah seda olnud ja suht vastik.
Kohe üle terve keha.
Ja siis ükskord oli arvuti taga, järsku käis võpatus, aga millest, seda ei tea.:S
Vasta
#10
Tuttav tunne....Meditsiiniliselt on seda seletatud nii, et uinudes lülitab aju ennast unereziimile, aga kui mingi päeva üleelamisest mingi mõttejupp pole jõudnud ennast tagasi kerida ja liigutab kuskil alateadvuses, siis aju, mis pole jõudnud uinuda, ärkab äkitselt üles.Et see mõte lõpuni mõelda ja siis uinuda. Vahel harva võib selline võpatus panna südame kiiremini lööma, kuni jälle rahuned.
Vasta
#11
Mul juhtub seda pidevalt.Ma olen poolenisti ärkvel,näen juba und.Näiteks kõnnin ja komistan,peale seda ärkan võpatusega ja tundega nagu oleks kukkunud.
Vasta
#12
Mul on nende võpatustega alati nii, et ma nagu näen sellega seoses alati mingit und.

Nt:

Ükskord kui ma jäin ööseks oma tädi juurde magasin tema toas maas matil ja ta oli seal kõrval.
Ja ma panin silmad kinni ilmselt jäin kohe magama ja ma nägin unes, et ma jooksen jooksen ja järsku tuleb mingi kalaakvaarium ette kuldkala on sees ja ma jooksen täiest jõust selle vastu. Laugh Ja ma võpatasin samal ajal end üles ja ütlesin Appi. Ja tädi küsis, mis juhtus ja mul oli nii mark Sick

Teine juhus kui ma jäin magama nägin ma, et mingi tüüp ajas mind kanadega taga tahtis mind nendega loopida Laugh
Ja ma jooksin järsku hüppas ta nurga tagant välja ja viskas kana mulle näkku ja siis ma ka võpatasin üles Laugh

Ja kolmas juhus on see kui ma olin koos sõbrannaga kuskil pubis ja järsku mu sõbranna juurde tulid kaks suurt meest ja ütlesid talle midagi ja hakkasid sõimama ja peksma teda, ma läksin sinna ja ütlesin, et mida te tast tahate jätke rahule jne.. Ja siis üks meestest tuli minu juurde ja lõi täiest jõust rusikaga mulle näkku. See oli nii vastik mul oli nägu pärast jumala valus Laugh Ja ma võpatasin täiega.

Need on need mida ma mäletan kõige paremini. ^^
Vasta
#13
Ametlik versioon sellest peaks selline olema, et vahepeal tõlgendab aju magamajäämist surmana, siis teedki väikse tõmbluse, sellega üritab aju keha unest/surmast välja tuua. Pärast seda võib süda kloppida, sest sellega kaasneb ka adneraliin südame töö ergutamiseks.

Kuna ma ei ole eriline ametlike versioonide sõber meeldib mulle ka Arlichi teooria Laugh
Vasta
#14
See põhineb väitel, et surnud inimestel üritab aju inimesi surmast välja tuua ?
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
See põhineb väitel, et surnud inimestel üritab aju inimesi surmast välja tuua ?

Ma täpselt ei tea, lihtsalt kuulsin kuskilt. Sry et kohe foorumisse lällama tulin.Laugh
Ei ole kindel, aga see et inimese jäsemed võivad pärast surma tõmmelda on võibolla sellega seotud et aju proovib inimest surmast välja tuua.
(ma tean, ma lahmin liiga paljuLaugh)
Vasta
#16
võpatuse kohapealt võiks rääkida 1-st oma unenäost. Ma magasin selili ja tundsin nägin unes et keegi oleks nagu mulle kõhtu kätt toppinud, õigemini tundsin nagu keegi tahaks mu kõhtu minna..see oli väga vastik tunne ja ma ei oska hästi seda seletada ka. Vähemalt ma ärkasin selle peale üles ja kogu mu kehast käis võpatus läbi. Peale seda oli ma nii hirmunud, et võtsin oma padja ja läksin sõbranna juurde magama.
Vasta
#17
suht vana asi tegelt, see "võpatamine".
mul enam ei ole neid kahjuks, sest pärast võpatamist oli hea uni Sad

igastahes, minu "võpatamine" toimus nii, et ma nägin/mõtlesin/tundsin (ei tea täpselt kuidas) et kõnnin trepist üles. järgmisel hetkel astmed saavad otsa ja läheb sirge tee edasi...ma muidugi ei pane tähele seda ja astun julgelt jalaga kõrgemale, ning jalg läheb hooga maha...võpatuse ajal löön veel jalaga vastu voodi äärt (jalgvalus, ainus asi mis mind häirima jääb)
Vasta
#18
Aju tunneb, kui mõni kehaosa saab liiga vähe verd , siis ta saadab suurema närviimpulsi, et kehaosa "üles äratada". Millegipärast põmub see refleks hästi unenäoga- see siis omastkäest...
Vasta
#19
mul on ka vahest nii et siis kui ma just hakkan magama jääma, ma näen unes et komistan või midagi ja just enne pikali maandumist ja haiget saamist ma ärkan võpatades ülesse. tore sõna see 'võpatama'.
Vasta
#20
Need öised tõmblused on juba vanad sõbrad, kuid viimasel pole neid enam õnneks kogenud (natukene hirmutavad, kuid ei sega). Peamiseks sihtmärgis on olnud minu vasak jalg.
Palju hirmutavamad on salapärased valusad valupursked (nagu keegi lööks loomasüstla sääremarja), mis tabavad vahetevahel minu vasakut jalga. Terav valu kestab umbes minuti ning siis taandub. Peale seda uinun tavaliselt rahulikult (tunnen ennast kuidagi väga rahulikult ning õnnelikult) ning ärkan tavavalisel ajal. Hommikult on jalg küll natukene tuim, kuid midagi erilist viga ei ole.
On keegi veel midagi taolist kogenud?

Muudetud: 3-4-07 kell 17:26:16 GoreLord
Vasta
#21
Oma raamatus "Astraalprojektsioon" on Sylvan Muldoon, kes on läbi teinud üle saja teadvusliku astraalprojektsiooni, selgitanud seda astraalkeha "tagasipõrget" väga pikalt ja põhjalikult.
Inglisekeelset raamatut näeb siin:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/08772...2=atuxviii
Eesti keelde on ka ammu tõlgitud, kuid minuteada trükituna pole müüdud. Kes VÄGA otsib, see leiab... Lühikokkuvõte sellest on ka ilmunud "Päikesetuules" (vist ei eksi) järjejutuna.
Vasta
#22
selline asi juhtub siis kui sul on OBE w astraal. mina ´´kukun´´ oma kehasse tagasi tavaliselt lucid dreamist aga olgu...
Vasta
#23
Kusjuures, mul on ka niimoodi juhtunud, ja tavaliselt ärkan samuti üles.
aga ma olen kusagilt kuulnud et selle aja jooksul mil sa võpatad, väljub su hing sinu kehastSick
Vasta
#24
mul tuleb võpatus tavaliselt just enne OBEd... mulle on see märk et ma voin OBEsse minna. sellega peab ära harjuma, sest muidu sa võpatad end yles Laugh
Vasta
#25
Mis on OBE?
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat