Postitused: 3,869
Teemad: 7
Liitus: Jun 2011
Kui
geenmuundamisega saab teha sedasama mida sordiaretusega, siis on sordiaretus minu jaoks algeline geenmuundamine. St, et loodusliku arengu, sordiaretuse ja geenmuundamise vahe on ainult ajas ja sihipäratus/sihipärases tegevuses muidu on kõik sama.
PS! Kui meie universum on labor kus katseid tehakse ja looduslik areng on tegelikult juhitud geenmuundamise protsess kõrgemate olendite poolt kelle jaoks aeg ei ole oluline näitaja, siis ei ole ka päris õige öelda sihipäratu tegevus, aga see selleks.
Postitused: 13,070
Teemad: 98
Liitus: Oct 2004
(30-11-2014, 20:48 )Anonymous Kirjutas: Muidugi võib sordiaretuse kohta geenimanipulatsioon öelda. See aga ei tee sordiaretust võrdseks GMO-ga. Põhiline erinevus nende kahe vahel on see, et sordiaretusel suunatakse inimese suhtes kasulikke geene konsentreeruma, ristates vaid neid järglasi, mis on inimese suhtes kasulike omadustega.
GMO puhul manipuleeritakse geenidega aga nii, et looduses ei oleks sellised muundumised võimalikud. Välja arvatud ehk juhuslikud geenimutatsioonid.
Ka mina olen sedamoodi aru saanud.
Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Postitused: 777
Teemad: 47
Liitus: Mar 2010
10 liiki, mida teadlased proovivad taaselustada. Valdavalt pühendutakse liikidele, mis surid välja viimase suure väljasuremise ajal - 10 000 aastat tagasi. Või siis sellistele liikidele, mis hävisid viimase paarisaja aasta jooksul.
National Geographic'u artikkel sel teemal.
https://www.nationalgeographic.com/magaz...t-animals/
Rändtuvi on üks taaselustavate kandidaate lisaks mammutile. Kolmas populaarne liik on austraalia kukkurhunt.
Ingliskeeles on liikide taaselluäratamise puhul kasutusel mõiste
de-extinction:
https://en.wikipedia.org/wiki/De-extinction