Küsitlus: Vali kõige sobivam variant, mis kirjeldab sinu mõtlemisviisi
Verbaalne mõtlemine
25.00%
1 25.00%
Visuaalne mõtlemine
0%
0 0%
Abstraktne mõtlemine
0%
0 0%
Emotsionaalne mõtlemine
0%
0 0%
Loogiline mõtlemine
25.00%
1 25.00%
Holistiline mõtlemine
0%
0 0%
Kinesteetiline mõtlemine
50.00%
2 50.00%
Auditiivne mõtlemine
0%
0 0%
Sünteesiv mõtlemine
0%
0 0%
Intuitiivne mõtlemine
0%
0 0%
Kokku 4 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

Teema hinnang:
 • 0Hääli - 0 keskmine
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kuidas sa mõtled? Jaga oma kogemusi!
#1
Tere! Mind huvitab, kuidas erinevad inimesed mõtlevad ja tajuvad maailma enda ümber.
Palun vali kõige sobivam variant, mis kirjeldab sinu mõtlemisviisi, ja vasta küsitlusele.
Hääletus on anonüümne.

Mõtlemisprotsesside tüübid

 1. Verbaalne mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted väljenduvad sisemise dialoogina, justkui räägiksid iseendaga. Paljud inimesed mõtlevad ja väljendavad oma mõtteid sisemise hääle kaudu. Näiteks võib see hõlmata mõtete sõnastamist sõnades ja lausetes, nagu vestleksid iseendaga.
  • Populaarsus: Umbes 70% inimestest
 2. Visuaalne mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted ja ideed ilmuvad visuaalsete piltidena. Mõtted on seotud värvide ja kujunditega, mis aitavad infot meelde jätta ja töödelda. Näiteks võib see hõlmata mõtete visualiseerimist piltidena või diagrammidena.
  • Populaarsus: Umbes 60% inimestest
 3. Abstraktne mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted on seotud abstraktsete ideede ja kontseptsioonidega, mitte konkreetsete piltidega. Sageli keskendutakse loogilisele ja analüütilisele lähenemisele probleemide lahendamisel. Näiteks võib see hõlmata matemaatiliste või filosoofiliste ideede mõtestamist.
  • Populaarsus: Umbes 40% inimestest
 4. Emotsionaalne mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted on tihedalt seotud emotsioonidega ja tundmuste kaudu. Võime mõelda teiste tunnete ja seisundite kaudu on oluline osa sellest mõtlemisviisist. Näiteks võib see hõlmata emotsioonide põhjal otsuste tegemist või empaatiat teiste inimeste suhtes.
  • Populaarsus: Umbes 35% inimestest
 5. Loogiline mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted järgivad loogilist järjekorda ja põhjus-tagajärg seoseid. Paljud analüüsivad informatsiooni süstemaatiliselt ja struktureeritult. Näiteks võib see hõlmata teaduslikku mõtlemist ja probleemide loogilist lahendamist.
  • Populaarsus: Umbes 30% inimestest
 6. Holistiline mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted keskenduvad terviku ja suuremate mustrite nägemisele. Sageli mõeldakse asjade ja ideede vahelistest seostest ja kontekstist. Näiteks võib see hõlmata pildi nägemist suuremas kontekstis ja erinevate elementide omavahelistes suhetes.
  • Populaarsus: Umbes 25% inimestest
 7. Kinesteetiline mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted on seotud füüsilise liikumise ja keha tunnetusega. Paljud õpivad ja mõtlevad läbi tegutsemise ja praktiliste tegevuste. Näiteks võib see hõlmata ideede mõistmist läbi füüsilise tegevuse, nagu sport või käsitöö.
  • Populaarsus: Umbes 20% inimestest
 8. Auditiivne mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted on seotud helide ja muusikaga, mis aitavad keskenduda ja infot töödelda. Mõned mõtlevad ja õpivad läbi kuulamise ja rääkimise. Näiteks võib see hõlmata muusikat kuulamise või heli põhjal mõtlemist.
  • Populaarsus: Umbes 15% inimestest
 9. Sünteesiv mõtlemine
  • Kirjeldus: Võime kasutada korraga mitmeid mõtlemisprotsesse, nagu visuaalset, verbaalset ja abstraktset. Paljud mõtlevad loovalt ja ühendades erinevaid ideid ja kontseptsioone. Näiteks võib see hõlmata mitme erineva mõtteviisi kombineerimist keeruliste probleemide lahendamiseks.
  • Populaarsus: Umbes 10% inimestest
 10. Intuitiivne mõtlemine
  • Kirjeldus: Mõtted tulevad läbi intuitiivse tunnetuse ja sisetunde. Mõned inimesed teevad kiireid otsuseid ilma pikalt analüüsimata. Näiteks võib see hõlmata otsuste tegemist kõhutunde järgi või loovate lahenduste leidmist spontaanselt.
  • Populaarsus: Umbes 10% inimestest

Kui sinu mõtlemisprotsess ei vasta ülaltoodud kategooriatele, palun kirjelda seda.
Vasta
#2
Minu kogemused:
Verbaalne mõtlemine, eriti täislausetega, on kohutavalt väsitav. Sellest on järgmine samm "edasi" sellesama verbaalse mõtlemise KUULMINE häältena, mis on veel tüütum. Sellest tulenevalt on ka RÄÄKIMINE väsitav, sest see nõuab ju kaasnevat verbaalset mõtlemist. Kirjutamine on tiba kergem, aga võrreldes mõne siinse kuldsuuga, jään ikkagi kaaauuugele maha.
Aga jube raske on panna oma mõtlemist ülejäänud kastidesse. Oleks nagu kinesteetiline ja tundmuste põhine, kuid ma ei ole empaatiline üldse, ma mõtlen iseenda tajudes. Emotsioone on vähe ja harva. Inimesed ja inimsuhted on nõrk külg, st suhted on head, aga need ei ole "minu maailm". Panin vastuseks "kinesteetiline", sest mulle meeldib mõttes ehitada - see vidin tolle peale, kolmas asi neljanda peale jne.
Vasta
#3
Loogiline mõtlemine on minu arust selline kus inimene hindab omi tegevusi ja nende tulemusi. Lolle näiteid (nagu mul vahel kombeks) ei hakka tooma. Aga maailmas peale 2020a puudub loogika, miks see on SUUR KÜSIMUS. Kõige hirmutavam on see kui tehakse ebaloogilisi otsuseid, selliseid mis ka koolijütsile on arusaadavad, et viivad negatiivsete tulemusteni. Eestist on palju näiteid alates rail baltikast ja lõpetades eesti energia utahi "äriga".
Paljud mõtlevad, et lihtsalt korruptsioon ja rahapesu koos sularaha kohvritega. Aga see on osaline tõde, muidugi korruptsiooni komponent on aga see pole peamine, peamine on midagi muud. Mis, selles on küsimus? Kui mürgitatakse õhku siis see "kliima" on ettekääne, tegelikult ülimalt kallis ettevõtmine ja kliimaga seos absoluutselt puudub. Eestis pole veel hull aga osades piirkondades inimesed ja loomad on haiged just selle tõttu.......loogika puudub! Ka rail baltikal oli juba algul selge, et inimesed keda vedada puuduvad, kaubaveod samuti ja militaarsest seisukohast samuti 0. Isegi siis kui vares istub oksal ja passib, ka sellel on mingi põhjus, kui pole muud siis tühi kõht.
Kõik mis toimub ja loogikale ei allu on ülimalt ohtlik, ehk seal on mingi äraspidine loogika mida veel ei taipa ja mis toob meile halba.
Vasta
#4
Ma ei oska siia midagi vastata just kui midagi  ei sobi. Mõte lihtsalt tekib ja kaob, väga kiire protsess, vahel ka tekib mingi visuaalne liikuv pilt, tihemini siiski teadmine või vaikus... ei oska siin kusagile paigutuda.

Tsitaat:xcad
Kõige hirmutavam on see kui tehakse ebaloogilisi otsuseid, selliseid mis ka koolijütsile on arusaadavad, et viivad negatiivsete tulemusteni. Eestist on palju näiteid alates rail baltikast ja lõpetades eesti energia utahi "äriga".

Siin on loogika täiesti olemas, lihtsalt eesmärk on äraspidine  ehk  et tegemist ei olnud taotlusega ajada äri  Eesti kasuks vaid  EEst raha välja kantimine  omadele. Rail Baltical on mitu eesmärki ja ikka Eesti maa ja rahva lüpsiks.
Vasta
#5
Mõtteprotsess on erinevatel inimestel lihtsalt ajukäsu lahtiseletamise viis. Mõte „ise“ ei oma jõudu...
Vasta
#6
(10-07-2024, 13:52 )Q11 Kirjutas: Mõtteprotsess on erinevatel inimestel lihtsalt ajukäsu lahtiseletamise viis. Mõte „ise“ ei oma jõudu...

Korda oma mõtted häälega üle! Sõna omab jõudu. Kõikidest asjadest, ka mõttest vanem on Heli!
Vasta
#7
Mõttest "vanem" on Hetk (Teadvus).
Vasta
#8
Mõtteprotsess on erinevatel inimestel lihtsalt ajukäsu lahtiseletamise viis. Mõte „ise“ ei oma jõudu...

Kahjuks on risti vastupidi! Mõte omab tohutu jõu! Esoteerilises maailmas on suurem patt – kui mõelda teisest halvasti – mitte tegevus. Materjalses maailmas on risti vastupidi.
Kõne definitsioon on - kujutluspiltide kokkuleppeline häälikuline väljend. Inimajusse salvestatakse pildid. Kui täiuslik, või ebatäiuslik see pilt on – seda püütakse täiustada, luues pildile puuduvaid detaile. Seda nimetamegi mõtlemiseks. Nii lihtne see ongi!
Vasta
#9
Noja, aga Mõtlejat kes valiks mõtteid ikkagi ei eksisteeri. Mõte ise kujutabki ennast ette Mõtlejana (Valijana)....
Vasta
#10
Kinesteetiline mõtlemine ei ole aju asi, ka sinu käed on ju olemasTeemaväline läks kustu. Mannu
Vasta
#11
VASTUS TEEMATEGIJALE: Tõelist varjanti loetelus ei olnud. Mõteldakse mujal. Mõtete saaja teeb kokkuvõtte ja sünteesib midagi uut. RomanCorp seda rääkis ühes oma videos mitu aastat tagasi: Kui unus meelest mõni viimane hiilgav idee, tuleta meele kuskohas see ära unus ja mine sinna ruumi tagasi ja pista oma pää tolle prostranstvo/ruumi/ sisse ja kohe tuleb kõik meelde. Selle nime kaudu leitav on VENE KEELES! Pole jõukohane venefoobikuile. Linki pole savenud, kuid tasub kõik kuulata, jube huvitav muinasjutuvestja ja loll mitte.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüva nõu kuidas soolatüügastest lahti saada / Power of mind Sp@rt@cuS 25 18,840 15-06-2020, 21:07
Viimane postitus: Aadu66
  Inimeesed teevad absurdseid asju, et vältida oma hinge sisse vaatamist Aztecca 8 4,867 14-09-2019, 19:26
Viimane postitus: Avatud aken
  Kuidas mõjub lapse sünd energeetiliselt mehele? Mesilane 31 12,984 14-11-2015, 01:11
Viimane postitus: Heakuulaja
  Inimene kasutab 10% oma võimetest? z3r0 c001 56 25,681 19-01-2015, 19:10
Viimane postitus: coolymarxy
  Kuidas saada emotsioonituks? dinmoney 76 29,193 23-11-2012, 17:18
Viimane postitus: Ott Sama
  Kuidas vabaneda karmavõlast? helenna 52 28,861 27-07-2012, 16:57
Viimane postitus: Krt
  Jalgadel ja kätel oma hing. Andres K 5 3,518 22-06-2011, 19:42
Viimane postitus: HUGOTH
  kas te mäletate oma varast lapsepõlve, sündi? pupu 3 2,190 15-06-2010, 23:11
Viimane postitus: Thorondor
  Kuidas saada lahti nn kurjast silmast? Sekhmet 8 5,846 12-04-2010, 14:58
Viimane postitus: VironShaman
  Kas/Kuidas "valgustate" oma tuttavaid vandenõuteoo Uff 32 9,669 15-09-2009, 20:58
Viimane postitus: Vesilik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat