•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 21
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paravanakeste lobanurk .
#26
(26-11-2021, 22:08 )Q11 Kirjutas: Imelik et Lobisemisenurgas kisub asi jälle „kakeluse“ poole.
Huvitav miks see nii on?Hrmm

Mina ei kakle . Aga ütlege mulle, kui siin saaks rääkida kõigest, mis mujal niigi teemaks , siis kaoks ju selle alateema mõte . Mina mõtlesin siiski vahelduseks inimlikus võtmes parast ka rääkida . Aga mitte nii, et kohe andmiseks jälle läheks . Samas on nii, et eks seer para ole suht isiklik. Ja vanema ja targemana kõike enam rääkida ka ei taha, mille rohelisena kunagi ehk välja prahvatasid .

Aga et püüaks nagu lihtsalt niimoodi, ilma selleta, kumba maailmanägemus nüüd õigem, ja kes kõrgem, kes madalam on.

Mina näiteks pole aru saanud, miks Maausku või paganlust kõige primitiivsemaks peetakse , kui see kõige alus on . Ja teisest küljest, kui targad, nutikad ja visad pidid selle selle usundi kandjad olema, kui me üldse siin tänapäeval rääkida saama, olles tegelikult igaüks ka oma päritolult sealt pärit ? Jne jne



Vasta
#27
ma mugin piparkooke ja itsitan seda jagelemist vaadates
süütu meelelahutus Smile

jutustan ka ühe tõestisündinud, minu jaoks nö para loo
kuidas ma mustlasele tuule alla tegin

mustlane lähenes mulle kõigepealt juttu alustades viidates mu ostule, mis oli
pakendamata ja piisavalt kogukas
nagu ikka, anna raha, tahad ma ennustan sulle...jne
lükkasin tagasi ja keeldusin kõigest rahulikult ja resoluutselt
no mustlasele oli see kuidagi arusaamatu, vaatas mulle otsa ja küsis: et nii jonnakas oledki?
ma siis ütlesin, no ega ilma jonnita elus edasi ei saa, just nagu sina siin minuga praegu jonnid
seepeale pöördus ta kiirelt minekule ja peale paari sammu hõikas mulle üle õla-anna andeks!

olin ikka suht jahmunud, olen siiani
Vasta
#28
(26-11-2021, 22:33 )lumm Kirjutas: ma mugin piparkooke ja itsitan seda jagelemist vaadates
süütu meelelahutus Smile

jutustan ka ühe tõestisündinud, minu jaoks nö para loo
kuidas ma mustlasele tuule alla tegin

mustlane lähenes mulle kõigepealt juttu alustades viidates mu ostule, mis oli
pakendamata ja piisavalt kogukas
nagu ikka, anna raha, tahad ma ennustan sulle...jne
lükkasin tagasi ja keeldusin kõigest rahulikult ja resoluutselt
no mustlasele oli see kuidagi arusaamatu, vaatas mulle otsa ja küsis: et nii jonnakas oledki?
ma siis ütlesin, no ega ilma jonnita elus edasi ei saa, just nagu sina siin minuga praegu jonnid
seepeale pöördus ta kiirelt minekule ja peale paari sammu hõikas mulle üle õla-anna andeks!

olin ikka suht jahmunud, olen siiani

Mustlased tunnevad Eestikeelset sõna Nuga, see on paljudes keeltes sama tähendusega. Mustlaste paradiisis Soomes see on Mora. Ütle mustlasele et kas nuga tahad? Jookseb nii et higi hais liigub aeglasemini kui jõudab joosta.
Vasta
#29
„..ma mugin piparkooke ja itsitan seda jagelemist vaadates...“
Aga Jõulud tulevad alles kuu aja pärast. Kuidas Sa Lumm juba nüüd salaja piparkooke sööd?Smile

Panen siia rittaa kirjatähtede riimukivilised tähendused astroloogilisel tasandil. Need muinsad kivid peaksid kõik ka Eestimaa metsadest või rabadest leiduma. Vähemalt 2 x 2 suured sinise tooniga graniitkivid kuhu on suurelt graveeritud sama mis siin aga need kivid on ümber Eestimaad laiali. Alustagem.

A - Algus
B - Naise rind ehk õige valik
C - Otsimine
D - Rasedus
E - Deemoni jõud ehk atria ots (Karma)
F - Jõud
G - Valitseja
H - Homo ehk samasugune
I - Isiksus ehk personaalsus
J - Vanadus
K - Tapmine
L - Lihtsus ehk mugavus
M - Hea tunne ehk nauding
N - Naine
O - Lõpp ja portaal
P - Võimsus
R - Vale jõud ehk terror
S - Vale
T - Tegema
U - Uurima
V - Erinev tee ehk naise algne ots
W - Võitma
Õ - Kiirguslaine
Ä - Ära vaata algust
Ü - Liedlik otsimine või uurimine
X - Püha vaim ehk surm
Y - Valik

Ma võin ka niimoodi kirjutada.Smile
Alguses oli Tuli, See põles tõrvikust. Tõrvikud olid kindlustes, et anda Valgust. Ilma nendeta polnud võimalik Nägemine. Ristirüütlid vajasid nägemist vahetegemiseks Hea ja Halva vahel. Mõnikord kui see oli hägune küsiti Abi. Abi tuli alati, kuid tulekut pidi ootama. Kui Abi kohale jõudis avastasid inimesed raudrüüdes, et tulija on kilpkonn. Peale avastust loodi lahti laul, sellega tänati Arusaamise Vaimu ja kummardati Vihmaussi, kuna ilm peab olema alati vaheldusrikas. Nagu tervislik toituminegi, milleta ei saa elada ja surra. Suremist kardeti, kuid elamist veelgi rohkem. Kõige targem oli nende hirmude eest põgeneda koopasse või voodi alla. Voodi all oli ka teisi. Teised tahtsid alati juttu rääkima hakata, mis tihtilugu muutus tüütuks. Tolmu sees polnud ka igavust, mida inimene vajab et tunda elust rõõmu. Rõõm jooksis minema kuna Kurbus ei tahtnud temaga abielluda ja hakkas maalil oleva kalamehega paati aerutama.
Lõpuks küsis Algus kas aitab ka?
Keskosa vastas,et ei tea kuna roheline värv pole veel siniseks muutunud.
Vasta
#30
Kui Abi kohale jõudis avastasid inimesed , et tulija oli Põhja Konn.
Vasta
#31
(26-11-2021, 23:05 )Q11 Kirjutas: „..ma mugin piparkooke ja itsitan seda jagelemist vaadates...“
Aga Jõulud tulevad alles kuu aja pärast. Kuidas Sa Lumm juba nüüd salaja piparkooke sööd?Smile

Panen siia rittaa kirjatähtede riimukivilised tähendused astroloogilisel tasandil. Need muinsad kivid peaksid kõik ka Eestimaa metsadest või rabadest leiduma. Vähemalt 2 x 2 suured sinise tooniga graniitkivid kuhu on suurelt graveeritud sama mis siin aga need kivid on ümber Eestimaad laiali. Alustagem.

A - Algus
B - Naise rind ehk õige valik
C - Otsimine
D - Rasedus
E - Deemoni jõud ehk atria ots (Karma)
F - Jõud
G - Valitseja
H - Homo ehk samasugune
I - Isiksus ehk personaalsus
J - Vanadus
K - Tapmine
L - Lihtsus ehk mugavus
M - Hea tunne ehk nauding
N - Naine
O - Lõpp ja portaal
P - Võimsus
R - Vale jõud ehk terror
S - Vale
T - Tegema
U - Uurima
V - Erinev tee ehk naise algne ots
W - Võitma
Õ - Kiirguslaine
Ä - Ära vaata algust
Ü - Liedlik otsimine või uurimine
X - Püha vaim ehk surm
Y - Valik

Ma võin ka niimoodi kirjutada.Smile
Alguses oli Tuli, See põles tõrvikust. Tõrvikud olid kindlustes, et anda Valgust. Ilma nendeta polnud võimalik Nägemine. Ristirüütlid vajasid nägemist vahetegemiseks Hea ja Halva vahel. Mõnikord kui see oli hägune küsiti Abi. Abi tuli alati, kuid tulekut pidi ootama. Kui Abi kohale jõudis avastasid inimesed raudrüüdes, et tulija on kilpkonn. Peale avastust loodi lahti laul, sellega tänati Arusaamise Vaimu ja kummardati Vihmaussi, kuna ilm peab olema alati vaheldusrikas. Nagu tervislik toituminegi, milleta ei saa elada ja surra. Suremist kardeti, kuid elamist veelgi rohkem. Kõige targem oli nende hirmude eest põgeneda koopasse või voodi alla. Voodi all oli ka teisi. Teised tahtsid alati juttu rääkima hakata, mis tihtilugu muutus tüütuks. Tolmu sees polnud ka igavust, mida inimene vajab et tunda elust rõõmu. Rõõm jooksis minema kuna Kurbus ei tahtnud temaga abielluda ja hakkas maalil oleva kalamehega paati aerutama.
Lõpuks küsis Algus kas aitab ka?
Keskosa vastas,et ei tea kuna roheline värv pole veel siniseks muutunud.

Paratõbi on korralikult kohale jõudnud, palju õnne Smile
Vasta
#32
Kunagi olin ise ka nende romadega hädas, kuni ise ühele mutile, kes eriti pealetükkiv oli, ennustasin . Algul irvitas, pärast enam mitte .
Kakskümmend aastat sain rahulikult ringi käia, ilma, et keegi oleks tülitanud .

Ju siis see, mis ma talle rääkisin, täppi läks .
Vasta
#33
Lumi võiks juba maha tulla...Muidu on nii pime. Eiteagi milline talv tuleb ?
Mis mina viimase paari-kolme aasta jooksul olen märganud, et vanasti ei sadanud niipalju vihma. Kuidagi vesiseks on kliima muutunud. Kas tõesti see kardetud kliimasoojenemine või lihtsalt mingi aastate kokkusattumus.
Vasta
#34
(26-11-2021, 22:33 )lumm Kirjutas: ma mugin piparkooke ja itsitan seda jagelemist vaadates
süütu meelelahutus Smile

jutustan ka ühe tõestisündinud, minu jaoks nö para loo
kuidas ma mustlasele tuule alla tegin

mustlane lähenes mulle kõigepealt juttu alustades viidates mu ostule, mis oli
pakendamata ja piisavalt kogukas
nagu ikka, anna raha, tahad ma ennustan sulle...jne
lükkasin tagasi ja keeldusin kõigest rahulikult ja resoluutselt
no mustlasele oli see kuidagi arusaamatu, vaatas mulle otsa ja küsis: et nii jonnakas oledki?
ma siis ütlesin, no ega ilma jonnita elus edasi ei saa, just nagu sina siin minuga praegu jonnid
seepeale pöördus ta kiirelt minekule ja peale paari sammu hõikas mulle üle õla-anna andeks!

olin ikka suht jahmunud, olen siiani

Lõpp rikkus jutu ära. Ma nii lootsin, et ta sulle üle õla "Aferist!" hüüdis.
https://www.youtube.com/watch?v=kbJ5NJVR5sA
Vasta
#35
no seepärast ma nii jahmund siiamaani olengi...et ta:... anna andeks!.... hõikas Smile
Vasta
#36
„...no seepärast ma nii jahmund siiamaani olengi...et ta:... anna andeks!.... hõikas ...“

Hehehee...Laugh
Vasta
#37
Huvitav, mul tekkis Loksterile selline küsimus, või mida ta arvaks.
Kas nö „musta maagiaga“ saab tegeleda ilma Mao-nakkust omamata?
Vasta
#38
Et kui ,,kliimaküsimusega,, mind käima ei saanud, siis tulistad otse jeh? Defineeri kõigepealt must maagia.
Vasta
#39
„..Et kui ,,kliimaküsimusega,, mind käima ei saanud, siis tulistad otse jeh? Defineeri kõigepealt must maagia...“
Ossa kui kiirelt vastasid...Tundub, et istud koguaeg arvutitaga ja ühesilmaga kulm kipras jälgid...Smile
Selline uitmõte tekkis. No kristlaste seisukohast on peaaegu kõik millest nad aru ei saa Saatanast ja Must Maagia.
No võtame siis Astraalinähtuse. Kas on võimalik Astraalinähtust kasutada „küllaminekuks“ ilma Mao- nakkuseta ?
Vasta
#40
(27-11-2021, 17:11 )Q11 Kirjutas: „..Et kui ,,kliimaküsimusega,, mind käima ei saanud, siis tulistad otse jeh? Defineeri kõigepealt must maagia...“
Ossa kui kiirelt vastasid...Tundub, et istud koguaeg arvutitaga ja ühesilmaga kulm kipras jälgid...Smile
Selline uitmõte tekkis. No kristlaste seisukohast on peaaegu kõik millest nad aru ei saa Saatanast ja Must Maagia.
No võtame siis Astraalinähtuse. Kas on võimalik Astraalinähtust kasutada „küllaminekuks“ ilma Mao- nakkuseta ?

Ei Q, ma lihtsalt teadsin ,,juhuslikult,, tulla ja sa vastasid küsimusega ise. Täpselt seda tahtsingi välja tuua. Kui sa sisened kellegi ,,pühasse ruumi,, ilma temaga selleks kokkulepet loomata või on see ühepoolselt isekas, siis see ongi ,,must maagia,,. Isekus e. egoism ongi too tume osa. Et miski võiks-saaks olla mitte tume , pead ka andma ja seda ,mida küsib too külastatav. Must seejuures justkui kuri on jah religioonist. Tume või madal ei võrdu kurjaga. Ahnus võrdub kurjaga. Kõike lühemalt - kurjus on mistahes disbalanss. Kiriku ,,headusest,, kurjemat ju pole maal onud, on ju nii? Nii et tume ja must on parimal juhul kokkuleppeline mõiste, mida jubedalt vääriti tõlgendatatkse. Valgustunud nt. koguaeg räägivad et jumaliku aspekti mõistes pole olemas head-halba või valesid tegusid. ,,Jumalikust,, seisukohast ju jah võiks olla aga kui objektidel ON mida jagada või vahetada, siis seal on mõisted omal kohal. Ühel juhul pole ju mida võtta või anda. Teisel juhul on palju kraami, millel on omaniku mõiste juures. Sinu puhul võiks võtta mängu siiski mitte mao, vaid kotka. Sa ei paku ega anna ju vastu, kuid soovid saada. See aga läheb siin liiga tõsiseks ja pikaks. Ava guuglis heraldika lehti, näed isegi religioonide mõjud ja seosed ära. Ma kirjutasin muideks hiljuti, mis on Hermese ja Prometheusi vahe.

Viskan siia juurde vana näite. Mäletate misjonäri, kes tehti pärismaalste poolt hernehirmutiseks? Läks ta ju tsivi seisukohast head viima, valgust kandma, rahu looma ja oli üdini ,,valge,, esindaja. No ega oleks haigused olnud pärismaalstele see kõige hullem kurjus. Ikka see võitja vaim e. ainujumal oleks korraldanud sama ,mis nt. ameerikas ja oleks lõppenud nii nagu hetkel mehhikos. Meenutage kuidas suht süütud haigused muutsusid ameerikas vastastikku surmavateks. See on vaid üks aspekt ,,võitjavaimust,, mida ta läbi looduse allutamise kehtestab. Pärismaalste jaoks olid mistahes võõrad saadikud tumeainestki mustemad. Selle vahega ,et too kili oli silmast pimestatud aga pärismaalstel looduslikud kanalid avatud. Nad nägid ,kes kaasneb koos piibliga. Nende jaoks lõppes kõik kurjuse alistamisega. Armagedon ja tsivilisatsiooni lõpp jäi ära.
Õhtuleht. Tasuline jutt aga loetava osa sõnakasutus räägib rohkem kui vaja. https://ajalugu.ohtuleht.ee/1049452/joha...-pohjasoja
Ma igaks juhuks ennetan veel juhuseid täna. https://fb.watch/9y4n2ho5dv/
Vasta
#41
(27-11-2021, 11:29 )Q11 Kirjutas: Lumi võiks juba maha tulla...Muidu on nii pime. Eiteagi milline talv tuleb ?
Mis mina viimase paari-kolme aasta jooksul olen märganud, et vanasti ei sadanud niipalju vihma. Kuidagi vesiseks on kliima muutunud. Kas tõesti see kardetud kliimasoojenemine või lihtsalt mingi aastate kokkusattumus.
On neid musti talvesid ennegi olnud, mitu aastat järjest ja siis on jälle lume maha visanud .
,
Ma julgen arvata, et otsustades selle järgi, kui laiaks siin minu lemmiku selg vastu talve läinud on, ja millise isuga linnud rasvapalle nokivad ( varblased kusjuures) siis eriti soe see talv ei tule .
Lumi võiks tõesti maha tulla. Äkki peaks leevikestega kardinad ette panema, ehk meelitab lume jua külma kohale . Meil lubas täna ööseks miinus 5 kraadi , järgmine nädal on Läänemaal ka miinustes .

Eelmine talv oli ilus .
Vasta
#42
Meenus selline juhtum umbes 25 aastat tagasi. Suvine aeg, augustikuu...mõnusad sumedad ilmad ja istun aias maja ette toolile. Väike õlu käes, hea olla, kui järsku kuulen mingid sisinat.
„Äh kindlasti mõni putukas“ mõtlesin.
„sisin“ läks tugevamaks.
„No mis krt siin siis nüüd...“ ja lauset ei lõpetanudki kuna tooli kõrval oli nii umbes meetri pikkune musta värvi madu. Kes sugugi rahul ei olnud minu ligiolekust.
Vaikselt panin oma pudeli maha ja ilma kiireid liigutusi tegemata taandusin.
Helistasin paarile sõbrale. Kolmekesi julgemana püüdsime teda ämbrisse ajada. Peale pooletunnilist pusimist ja ehmunud kiljatusi see ka lõpuks õnnestus. Autoga metsa ja lasime seal Mao lahti...pahuralt sisisedes lookles sõnajalgade vahele. Kõik hea, lõpp hea...
Kuni kuulsin, et samal tänaval üks eksootiliste loomade kasvataja kurtis, et tal suur lõunamaine madu plehku pannud...Smile
Vasta
#43
(27-11-2021, 17:06 )Maakristall Kirjutas: Et kui ,,kliimaküsimusega,, mind käima ei saanud, siis tulistad otse jeh? Defineeri kõigepealt must maagia.

Eks olene mis otstarbeks maagiat kasutatakse ,mida saavutada tahetakse .Motiiv ühesõnaga. Omakasu kellegi teise arvelt on halb ,teiste aitamine enda arvelt hea jne .

Ameerika indiaanlastest oli siin eelpool juttu, kuulasin hiljuti head loengut - "Manly P. Hall - Mystical Life, Way of the American Indians" https://www.youtube.com/watch?v=J0ZRXyEWXNk
Seal oli huvitavat juttu palju,nagu ntx - indiaani ravitsejad ei pärandanud oma teadmisi edasi . Laps kes teistega mängimise asemel istus vaikselt omaette taevast või mõnda sitikat vaadeldes oli hea ravitseja kanditaat .Mingi aeg vanemaks saades saadeti ta üksina loodusesse mitmeks päevaks (nii kauaks kuni taimed temaga rääkima hakkavad ja ta taimedest aru hakkab saama) .Vist veetsid selle aja magamatta,võibolla ka söömata .

Haiguste koha pealt - indiaanlased ei omanud/pidanud koduloomi seega ei puutunud kunagi kokku paljude haigustega. Europiidid elasid sajandeid igasugu elukatega koos (kohati roppudes tingimustes) ja immuunsüsteem sai rohkem vatti.
Vasta
#44
„...Haiguste koha pealt - indiaanlased ei omanud/pidanud koduloomi seega ei puutunud kunagi kokku paljude haigustega....“

Jah võibolla tõesti. Aga naljakas on see, et praegusel ajal kui Inimene juba on väiksest peale palju viirusi läbi põdenud siis tal laps/lapsed tekkivad ja lasteaeda lähevad nakatub ta nende kaudu uuesti nendesse titehaigustesse...Laugh
Vasta
#45
(27-11-2021, 21:49 )Q11 Kirjutas: Vaikselt panin oma pudeli maha ja ilma kiireid liigutusi tegemata taandusin.
Helistasin paarile sõbrale. Kolmekesi julgemana püüdsime teda ämbrisse ajada. Peale pooletunnilist pusimist ja ehmunud kiljatusi see ka lõpuks õnnestus. Autoga metsa ja lasime seal Mao lahti...pahuralt sisisedes lookles sõnajalgade vahele. Kõik hea, lõpp hea...
Kuni kuulsin, et samal tänaval üks eksootiliste loomade kasvataja kurtis, et tal suur lõunamaine madu plehku pannud...Smile

peale pooletunnist pusimist oleks tuld madu kotti panna ja veel pool tundi aru pidada õlle juures (odrajook annab maamehe tarkust!) Laugh
Vasta
#46
"...peale pooletunnist pusimist oleks tuld madu kotti panna ja veel pool tundi aru pidada õlle juures.."

Ja mina kes healjuhul ainult rästikut oleks välimuse järgi tundnud oleksin mingit tundmatut meetripikkust madu oma aias julgenud/osanud kotti panna? Ma isegi ei tea kui mürgine ta olla võis. Hammastega salvamise rünnakud igatahes käisid...Shock
Vasta
#47
(27-11-2021, 23:40 )äikesepoiss Kirjutas:
(27-11-2021, 23:33 )Q11 Kirjutas: „...Haiguste koha pealt - indiaanlased ei omanud/pidanud koduloomi seega ei puutunud kunagi kokku paljude haigustega....“

Ainult et indiaanlaste haigusi ei uurinud keegi enne valgete tulekut ega ju? Lõpetage see lapsik loodusrahvaste elu idealiseerimine.

ei uurinudki, haiguseid ravis samaan või meie mõistes taimetark
ja loodusega oleme me siiamaani seotud väga tugevalt, kuigi me seda tunnistada ei taha vaid mitsurini kombel (vist), ei oota looduselt armuande, vaid võtame neid ise!!

said aru???.....ise tõmbame omale jamasid kaela....mitte ei ela kooskõlas...
Vasta
#48
"..Ainult et indiaanlaste haigusi ei uurinud keegi enne valgete tulekut ega ju? Lõpetage see lapsik loodusrahvaste elu idealiseerimine..."

Ega mina ei idealiseerigi ju. Ja ega ei usu ka, et kunagi "vabaslooduses" elavad rändrahvad haigustest vabad olid ja seal inimesed elasid 100 aastasteni...
Vasta
#49
Areng on ebameeldiv.
Jõudes arenguetapis „kuhugile“, tekkib heaolutunne.
Liig kaua seda „heaolutunnet“ nautides toimub taandareng.
Loodus püüab „taandarengul“ vältida jõudmist tagasi algpunktini.
Vasta
#50
(28-11-2021, 00:06 )äikesepoiss Kirjutas:
(27-11-2021, 23:47 )lumm Kirjutas: ei uurinudki, haiguseid ravis samaan või meie mõistes taimetark
ja loodusega oleme me siiamaani seotud väga tugevalt, kuigi me seda tunnistada ei taha vaid mitsurini kombel (vist), ei oota looduselt armuande, vaid võtame neid ise!!

said aru???.....ise tõmbame omale jamasid kaela....mitte ei ela kooskõlas...

Egas inimene asjata põllumeheks hakanud? Ega loobunud neljal jalal käimisest niisama. Sinu jutust jääb ekslik mulje, et rahvad rändasid ennemuiste oma lõbuks ja asustasid erinevaid kohti maamunal elurõõmust ja vabadusetundest.

no ma ei tea.....kui sulle nüüd selline mulje jäi.....siis...

minu point oli, et me ei ela loodusega kooskõlas. oleme nagu rändritsikad, kes ei oota looduselt armuande

haigused on samamoodi osa loodusest ja ka suremine, loomulik eluring
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 21
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat