•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on religioon/usund ja kuhu kuulub šamanism?
#51
No selge see - kui wikipedias on kirjas, et religioon = usund, siis nii ju ongi. sest ma pole senimaani saanud mitte ühtegi teist viidet sinu poolt sellele väitele, mida siin kaitsed.

Kas oled vahel kuulnud sellisest müstilisest asjast nagu oma peaga mõtlemine? Kasvõi märksõnade kõrvutamine? Kõrvuta näiteks omavahel šamanism ning katoliiklus. Vaata, mitu ühist linnukest saad. Ja kui tulemusest järeldusi teed, siis mõtle veel korra läbi, kas sitt ja sülg on ikka mõlemad väljaheited...
Vasta
#52
Rumalasti väjendumine näitab ju ka harimatust, kas pole nii?
Nii oleksid ju võinud alustadagi, et kõrvuta šamanism ja katoliiklus. Andsin siin mitmeid kordi selleks võimaluse.
Tegelikult sain ju algusest peale aru, et "religioon haiseb" käib teie puhul katoliikluse kohta, aga kes seda tunnistas? Ma isegi küsisin teema alguses kenasti , et
"Kas kogu religioon?

Ja lisasin, et:

Sellisel juhul "haisevad" juba iidsed uskumused, näiteks šamanism.
Või pead silmas ainult kristlust?"

Kas keegi tunnistas, et peetakse silmas kristlust või katoliiklust?
Ei keegi.
Ikka, et kogu religioon haiseb jne. Kuna religioon on süsteem, aga šamanism ei ole süstem jne.
Mis viidetesse puutub, siis viitasin ju hiina usunditele, milledest paljud on samuti süsteemid mitmest usundist ja paljud esinevad ka teistes riikides jne.
Selle asemel, et neid analüüsida ja oma peaga natuke mõtelda, teatasid, et sa hiina usundeid ei tea. Ega sa peagi ju neid üksikasjalikult teadma. Tarvitses natuke uurida, mis miski on ja sellest järeldused teha.
Sinu puhul on see viga, et sa oled lihtsalt laisk ja põikpäine.
Aga arenguruumi on ja veelkord edu!
Ja aitäh soovituse eest võrrelda šamanismi ja katoliku usku! Ma pigem uurin midagi huvitavamat, mis ei ole nii läbi uuritud juba.


[Muudetud: 22-11-2009 Müstik]
Vasta
#53
Müstik, tõepoolest arenguruumi veel on kuniks jõuad ise selleni, et hakkad mitte raamatute, vaid ülemiste kihtide endiga suhtlema, siis võib sinu kohta öelsda et pole usklik vaid tead sest suhtled ja näed.
Ma pole isegi seda öelnud et pole suhelnud nendega kes on kristluse judaismi ja teiste suurusundite taga, ainult Luusikal Farmeritega tekkis tõrge, kohalikud kuradid mulle ei istu nagu eriti ei istu ka Odini liigselt kahmav olemus, on palju rahulikumaid tegelasi kellega suhelda.
Aga miks sa ei võta kätte kabalat, saaksid hoobilt teada miks juutidel kohustus kabalat õppida, ikka selleks, et kehade ümbersündidesse eksinud ja oma olemuse unustanud õiged hinged tee ka koju leiaksid.
Või keerutad ja hämad teistele oma tegelikkju arengut ja olemust.
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Selle asemel, et neid analüüsida ja oma peaga natuke mõtelda, teatasid, et sa hiina usundeid ei tea. Ega sa peagi ju neid üksikasjalikult teadma. Tarvitses natuke uurida, mis miski on ja sellest järeldused teha.
Sinu puhul on see viga, et sa oled lihtsalt laisk ja põikpäine.
Aga arenguruumi on ja veelkord edu!
Ja aitäh soovituse eest võrrelda šamanismi ja katoliku usku! Ma pigem uurin midagi huvitavamat, mis ei ole nii läbi uuritud juba.

Nagu väike laps noh, tõesti... kui asi oleks jube läbi uuritud, siis sa ju saaksid kergesti viidata, poleks probleemi. Sa lihtsalt võtad mu jutu ette, eirad julmalt seda osa, mis on oluline ja hakkad pisidetailide kallal nokkima. Ma siiski ootaks sinult seda võrdlust. Pane kahte tulpa ning linnukesed juurde kattuvates asjades.
Kui mõlemad on religioonid, siis ei tohiks ju üldse probleeme olla.
Vasta
#55


Armsad Jako ja Vironshaman, Jumal valis teile edastamiseks järgmise sõnumi :


Ma olen hoolikalt loonud selle, mis ma ei ole, et saaksite kogeda seda, mis ma olen


Annan sulle alati selle, mis on sinu jaoks parim,
kuigi möönan, et alati ei pruugi sa seda teada....

tervitustega

iitt


Vasta
#56
Smile
iitt'le tuleb just nimelt Päikest soovida! khm-khm...
Vasta
#57
On ja pahad poisid, näe käsevad daamel nägema õppida siis jäävad liigsed küsimused ja targutamine ära.
Võib ise küsida ja vaime katsuda kas on söödikud või pole teps mitte, kas on kusagil armsa näoga jumal kes inimese oma näo järgi lõi või on jaht kehade peale kuhu sündida.
Eriti põnev muidugi selles valguses, et valgustatud seltskond aitab inimesi siit kehadest välja neljandasse kuni kümnendasse dimenssiooni, äkki oleks ümbersündide lõpuni kehades olles tulemus oleks palju parem kui nii poolikult kusagile oma osahinge sellest kehast saata.
Või sama lolli tulemuse annab kristlik seadus illikukult hauas ülestõusmist ja viimset kohtupidamist oodata ja sealt põrgu sattuda, sest pääsema pidid ainult need õiged hinged. khm-khm....
Vasta
#58


Alati süüdistab sulle hirmu peale ajada püüdev inimene sind just selles nõrkuses, mida ta ise varjata püüab.

Ebapuhtad inimesed püüavad puhtaid hirmutada, et leevendada iseendi patutunnetust ja asjade üle kontrolli omada.

Austatud,
on märgata tõelisi nõrkuse ilminguid...

Jeesus säilitas oma meelevalla, kui Ta ei vastanud süüdistustele.
Ta teadis, et neil kellelgi ei olnud Tema üle väge. ...
Vasta
#59
iitt - ja vaata kuhu ta sellise käitumisega jõudis... peksti, piinati ja jäeti kõrbepäikese kätte ristile surema.
Vasta
#60
Uus Testament on Farmerite lihakarjade jaoks filigraanselt disainitud lugu.
Jeesus ohverdati ju juutide jumalale ja koos temaga kõik need kes Jeesuse südamesse võtavad.
Jeesus rääkis kogu aeg juutide õnnest, teda ei huvitanud koerukesed, kes palasid juutide laua alt hiilisid.
Juudi mõistes on inimene ikka õiget usku ja õigesse rahvusesse sündinu, teised pole inimesed ja kui nad ka jeesuse südamesse võtavad on nad ikkagi ainult lihaloomad Orioni reptiloidide lihakarjades.
Oma juttu iitt pead rääkima juutidele, neile oli Jeesuse sõnum suunatud, inimestele ja nemad ju ka tema oma vereohvrina kõrbes ohverdasid.
Vasta
#61
to celtic-

Jeesus on öelnud-ei ole suuremat armastust kui see, kui keegi annab oma elu oma
sõprade eest...siis me anname end Tema hoolde.



kartus ei tohiks meid piinata, sest surnud inimest ei ole võimalik piinata.



need, kes püüavad oma elu alal hoida, kaotavad selle....
Vasta
#62
Palun iitt... teeme nii, et sa täna, minu eest, lähed ja hüppad rongi ette! Sellega sa vaid näitad, et sa hoolid Laugh
Vasta
#63
Usundid ja religioonid

http://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=25
Vasta
#64
Tsitaat:Algselt postitas Müstik


Ma tahan teada: miks KOGU religioon haiseb?
Vastust ei ole saanud paraku.


[Muudetud: 22-11-2009 Müstik]

Ma vastaks sellele läbi oma vaatevinkli.
Minuarust kogu religoon siin planeedil haiseb sest seda kasutatakse mitte inimeste ühendamiseks vaid inimeste teineteise vastu ässitamiseks.

Näiteks: Moslem võib pidada mitu naist. Kristlasele on see surmapatt.
Budistile on näiteks sääse surmamine suur patt. jne.
Nii saavadki alguse lahkhelid kultuuride, inimgruppide ja isikute vahel mis lõpuks viivad sõdadeni. Sõda on jällegi kasulik maailma rahavooge juhtivatele isikutele. Sellepärast haisebki minu silmis kogu religioon.
Võibolla ma olen selle mõttekäigu pärast kellegi silmis primitiivne ja harimatu olend aga ma siiski olen ja mõtlen positiivselt.


Vasta
#65
Tsitaat:Algselt postitas as-green
Tsitaat:Algselt postitas Müstik


Ma tahan teada: miks KOGU religioon haiseb?
Vastust ei ole saanud paraku.


[Muudetud: 22-11-2009 Müstik]

Ma vastaks sellele läbi oma vaatevinkli.
Minuarust kogu religoon siin planeedil haiseb sest seda kasutatakse mitte inimeste ühendamiseks vaid inimeste teineteise vastu ässitamiseks.

Näiteks: Moslem võib pidada mitu naist. Kristlasele on see surmapatt.
Budistile on näiteks sääse surmamine suur patt. jne.
Nii saavadki alguse lahkhelid kultuuride, inimgruppide ja isikute vahel mis lõpuks viivad sõdadeni. Sõda on jällegi kasulik maailma rahavooge juhtivatele isikutele. Sellepärast haisebki minu silmis kogu religioon.
Võibolla ma olen selle mõttekäigu pärast kellegi silmis primitiivne ja harimatu olend aga ma siiski olen ja mõtlen positiivselt.

Vat selle mõttekäiguga olen nõus. Üldse ei vaidle vastu, aga miks sa siis kohe ei öelnud, et räägid maailmareligioonidest?
Kristlusest, Budismist ja Islamist.
Kui sa eespoolt loed siis näed ju, kui palju usundeid kuulub religiooni alla. Ega siis kõike saa üldistada!
Samamoodi nagu ei saa kõiki nendesse maailmareligioonidesse kuuluvaid inimesi kohe halbadeks pidada.
Aga sõjad käivad ikka rohkem majanduslikel põhjustel!
Isegi nendel sõdadel, mida ususõdadeks nimetatakse, on olnud teatud majanduslikud tagamaad.
Vasta
#66
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
iitt - ja vaata kuhu ta sellise käitumisega jõudis... peksti, piinati ja jäeti kõrbepäikese kätte ristile surema.

Ja nii palju sa siis Jeesusest teadki?
Kas oled tähelepanuta jätnud, et Jeesus valguskehana üles tõusis jättes endast surina mõlemale poolele pildi? Nüüd olevat isegi kindlaks tehtud, et tema initsiaalidki sellel surilinal.
Miks küll kõik šamaanid, alates Vigala sassist ja lõpetades Celticu ja VS-ga nii tigeda olemusega on? Ehk sellepärast, et neil ei ole eales võimalust valguskehana taevastesse dimensioonidesse tõusta?
Ja ärge unustage, et see on müstiku arvamus, mitte katoliiklase või ükskõik missuguse usulahu alla kuuluja. Šamanismgi kuulub otsapidi müstiliste uskumuste alla, aga šamaaniusuliste tigedus on lausa käega katsutav. Millest see küll tuleb?
Vasta
#67
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Miks küll kõik šamaanid, alates Vigala sassist ja lõpetades Celticu ja VS-ga nii tigeda olemusega on? Ehk sellepärast, et neil ei ole eales võimalust valguskehana taevastesse dimensioonidesse tõusta?
Šamaanid näevad maailma sellisena nagu ta on - tigedavõitu paigake, kõik söövad kedagi...
Vasta
#68
Mulle tundub, et keegi on lühisesse sattunud. Müstik, võta oma kompsud ja palitu ning mine tuulise mere äärde jalutama. Lükkab närvid sirgeks.

Jeesus läks surma, sest tal kästi seda teha, Jeesus ohverdati juutide nimel, jne jne. Loe ise veidi piiblit, siis ehk näeksid selgemalt ja saaksid ka aru. Jeesus ei teadnud oma ülestõusust ette, vähemalt mitte Ketsemani aias, kus ta oma isa poole ahastab kuna too ta hüljanud on, juudid ei teadnud, et Jeesus üles tõuseb, seetõttu oli tema surma määramine ohvriand.

Torino surilina ei ole Jeesuse oma, see märksa hilisem produkt, seotud templirüütlitega. Täpsemalt templirüütlite viimase suurmeistri Jacques de Molay'ga
Vasta
#69
Kui ma inimesele ütlen, et õpi juutidelt siis ütleb tema et ma vihkan juute.
Kui nii otseselt siis ütle palun miks juudil on surma ähvardusel keelatud hakata kristlaseks.
Miks suurt osa juudiusu kohta käivaid seaduseid ja õpetusi on ainult ivriidis ja eesti keeles selle juudiusu tumedama poole, mis puudutab nende usukäske suhtumises teistesse rahvastesse, eriti seejuures kristlastesse on täiesti puudu.
Vene keeles on need materjalid olemas, isegi kohtusse kaevati aga toorajuristid klaarisid selle ära.
Mis kasu on mulle Uuest Testamendist kui rahvas kelle ajaloost ja uskumustest piibel räägib ise on selle osa ära põland, miks ma ei peaks nende endi juttu uskuma, targim rahvas maal nagu väidetakse.
Isegi kui Orioni omad oma hübriidkeha peale etenduse lõppu oma sfääridesse tagasi tõmbasid, ei tee see olematuks tema, Jeesuse suhtumist mittejuutidesse.
Seesama koerukeste jutt oli märksõna millest sa lihtsalt üle libisesid ja sõimad mind et piiblit ei tunne.
Mina sain siinsamas foorumis sõimata selle eest et kogemata koerad, kelleks Jeesus mittejuute nimetas, sigadega asendasin.
Ükskõik millise rahva usundit uurides tuleb vaadata mida ta ise teeb, mitte ilusaid muinasjutte uskuda, mis määratud valede kaudu lubadusi andma oma hinge ja keha mahamüümise kohta, ise teadmata kellele.
Nii et mulle pole mõtet vihkamist millegi kellegi suhtes pähe määrida, kuid teades juutide suhtumist teistesse, mida nende endi usundireeglite järgimine toob, ei ütleks, et ma armastan neid, kes mind alamaks loomaks peavad.
Vasta
#70
Toetan täielikult Müstikut! Minule on tema teemad ja selgitused arusaadavad. Samuti on ta ennast mitmetes ja mitmetes teemades piisavalt ja arusaadavalt väljendanud ja enda seisukohti ka põhjendanud. Tuulutada ja vait olla võiks ennast hoopis teine seltskond. Viimasel ajal on Para-Webist saanud nagu šhamaani-web. Mainin siinkohal ära, et minul ei ole mitte ühegi usundi ja/või šhamanismi vastu mitte midagi. Ainult närvidele hakkab käima see, et räägi sa mis tahest usunditest (peale šhamanismi muidugi), siis need kõik on jube pahad ja liha ja hingetoidulised kollid ainult ootavadki järgmist ohvrit. Minul on tunne hoopis selline, et hetkel käib siin teatud šhamaanide poolt metsik rabelemine ja võitlus selle eest, et liha ja hingi oma patta saada.

Siin foorumis on ennegi teisi maha tambitud ja püütud seda teha teisitimõtlejate ja uskujatega. Olen kindel, et Müstik on tugev ja peab sellele halastamatule materdamisele vastu!

Kõigile teistele ka, ärge kartke neid jutte Orioonlastest, reptiilidest, juutidest jne, jne. Šhamanism on samamoodi kuri ja ohtlik ja ei tasu kõike siin neid hirmutusi teiste usundite kohta käivat tõena võtta. See ei ole erapoolik! Kaugelt selles, see on äärmiselt omakasupüüdlik tegevus.
Pada(šhamanism) sõimab katelt(teised usundid)!

Elage rahus ja armastuses. Hoolige teisest ja püüdke paremad olla, hoolimata oma usust või mitte usust!

Vasta
#71
Minumeelest, kallid kaasfoorumlased, on täiesti mõtetu vaielda selle üle, mida keegi usub.
KUI te vaidlete, siis palun ärge sõimelege!
Austage üksteist, ka sina Celtic, VS ja Müstik.
Vasta
#72
celtic-"Palun iitt... teeme nii, et sa täna, minu eest, lähed ja hüppad rongi ette! Sellega sa vaid näitad, et sa hoolid "

püüan vastata,

vaata eriti punkti 1.

Maailmas on neli tõde:

1. kõik elusolendid tõusevad nõmedusest
2. kõik ihade objektid on ajutised, ebakindlad ja nad toovad kannatusi
3. kõik olemasolevad asjad on ajutised ja ebakindlad ja toovad kannatusi
4. pole olemas midagi, mida saaks nimetada “minaks” ja maailmas pole asju, mille kohta öelda “minu oma”
Vasta
#73

Elu on polaarne. On negatiivset ja positiivset. Inimesed, kes nii küsivad või räägivad, on negatiivse poole peal, näidates sellega, et neil pole tolerantsi. Iga inimene võib uskuda sellesse, millesse ta usub ja lasta teistel uskuda sellese, millesse nemad usuvad….

Sellest foorumist, õigemini osadest tema teemadest, on saanud nagu kunagi nimeteati
Kuku raadio laupäevaseid 12.00 saateid, vihkamise tund.
Eks see, mis maailmas on alanud, suurte muudatuste aeg, millele on viidanud nii Cayce, Vanga, inkad jne jne peegeldub ka foorumis. Kui argumendid ei tööta, lähevad rusikad käiku

Jeesus saavutas täieliku Eneseteostuse ainult ristil.
Ristil Jeesus ütles: “Mina ja Minu Isa oleme Üks.” See on advaita, Täielik Mittekahesus ehk Ühesus.)

Ainuke, kes püüab kõiki maailma usundeid liita, näha kõigis inimestes seda Jumalikku alget, on tänane sünnipäevalaps

Ja ärge unustage, mis Jeesus ütles ristil kõrvalristil olevale kurjategijale-esimene, kes Isa juurde saab, oled Sina

Kutsun kõiki üles vaoshoitusele

Baba kaalub 48 kilo, on 158 sentimeetrit pikk, sihvakas.
Head kuivad käed, ei kuumad ega külmad. Ta lähedal seistes ei saa määrata, kust tema hääl tuleb. Ta on kõiketeadja, loeb su mõtteid, näeb eelnevaid elusid, tulevikku. Ühesõnaga teab su probleemi kohe.

Tema ülesanne on kõigi uskude liitmine.
Lisaks on ta hea huumorisoonega.

http://sathya-sai-baba.org/pic/Sathya-Sai-Baba-sun.jpg


Vasta
#74
Tsitaat:Algselt postitas iitt

Maailmas on neli tõde:

1. kõik elusolendid tõusevad nõmedusest
2. kõik ihade objektid on ajutised, ebakindlad ja nad toovad kannatusi
3. kõik olemasolevad asjad on ajutised ja ebakindlad ja toovad kannatusi
4. pole olemas midagi, mida saaks nimetada “minaks” ja maailmas pole asju, mille kohta öelda “minu oma”

Vabandust aga mis filosoofia see on?
"Mina" on just kõige tähtsam. Isik, tema valikud, tema vaba tahe ja tema emotsioonid.
"Mina" valikutest sai alguse ka asjade maailm näiteks kui jumal ütles: "Saagu valgus ja valgus sai." Seega tegi ta loomisel valiku oma soovi järgi. Lisaks lõi jumal veel muudki kraami mis on olemasolevad.

Kui nüüd natuke veel mõtet arendada siis kelle oma on minu süda kui mitte minu enda oma.


[Muudetud: 11-24-2009 as-green]
Vasta
#75
as-green

see on osade Buddha õpetusest


Minast veits-Kõik, mis me teeme, pöördub tagasi meie juurde. Kui teeme head on meil õnne, kui halba – ebaõnne. Tõeline õnn on teis endis. Teis on ääretu ookean Jumalikku Rõõmu. Otsige seda enda seest! Tundke seda, aistige (tunnetage) seda. Ta on siin. See on teie Kõrgem Mina. ‘Mina’ see ei ole keha ega mõistus, ei intellekt ega aju. See ei ole soov ega soov soovida....
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kes või mis on siiriuslased? katakaroliina 19 11,073 15-02-2018, 15:52
Viimane postitus: Müstik
  Kus asub religioon inimese arengus? Celtic 75 31,771 01-04-2012, 15:55
Viimane postitus: ottpoiss
  Mis saaks kui...? ONE 15 4,385 15-04-2008, 09:48
Viimane postitus: Narsiaanlane
  Püha tuli, mis ei põleta Hallucigenia 0 3,289 19-06-2006, 21:24
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat