Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
excubitoris'i ettepanek
#1
Aga äkki teeks ka sellise ilusa reegli, et ennem kui kasutajale bänn pannakse siis teda ka sellest informeeritakse ?
Vasta
#2
Iga liige on registreerumisel aktsepteerinud reegleid. Kui kasutaja ei suvatse neist kinni pidada, siis järgneb bänn ning isiklikult ei näe põhjust, miks peaks reegleid rikkunud kasutajale reeglid üle kordama. Suudab ju enamus kasutajaid neid järgida, nii et jäägu see kõigi eneste südametunnistusele! Kasutajaid hoiatatakse tavaliselt personaalselt u2u-ga. Kui kasutaja õppust ei võta, järgneb bänn.
Vasta
#3
Kuidas kasutaja "näeb" oma u2u kui ta on bännitud ja ligipääsu ei ole ?
Vasta
#4
Kasutajale saadetakse u2u loomulikult enne bännimist, nagu ma ka eelmises postis viitasin. Kui kasutaja sellele u2u-le ei reageeri, siis ei ole siin küll mitte kedagi teist süüdistada kui kasutajat ennast. Mittereageerimisele järgneb bänn. See u2u loomulikult ei ole kohustuslik. Kui iga liige on reegleid söandanud lugeda, siis ei tohiks probleeme tekkida.
Vasta
#5
Probleemiks tuleb kui kasutaja näiteks viibib eemal netist paar päeva ja siis saabudes ei saa isegi sisse/välja logida - sest bännimine suunab sinu sisse logituks jäänud konta automaatselt neti.ee lehele.
See on jama.
Ka bännimist võib teha inimlikult. Ehk siis inimene saabub loeb läbi selle u2u ja siis kas bänn võetakse maha või ta LOGITAKSE välja ja enam sisse ei saa. Praegusel tehnika puhul aga kui mode leieba, et pole piisava kiirusega vastatud siis konto kohe täiesti kinni ja asi ants.
Bänn bänniks aga ka seda võiks korrektselt teha - oodates ära vähemalt vastuse .... !
Vasta
#6
Bänn on ikka asja eest. See ei ole mingi hoiatus või siis mingi katse - kuule ma annan sulle bänni. Äkki ei anna kah, kui vahepeal heaks hakkad.

Kuramus... tegu on juba tehtud ning igale teole järgneb ka vastutus. Kui keegi tungib sinu majja öösel, et sind tappa, siis sa ei hakka teda hoiatama ja ootama, mil ta sulle vastu suvatseb midagi öelda.
Vasta
#7
Need 2 asja pole nagu võrreldavad kulla Celtic.
Jutt keerleb rohkem nagu selle ümber, et bänni panija laskub samale tasemele isegi lollimale. Tahan panen ja mitte üks koer ei mölise. Viisakas oleks ikkagi inimest informeerida nii, et ta sellest ikka teada saab. Mitte nii, et ühel päeval on juurdepääs blokitud ja siis isik hakkab otsima mis kurat juhtus. Kas para-web on perses või, et kodus arvutist juurde ei pääse või ei tea mis.
Minu meelest on asi selles, et protokoll on läbi mõtlemata seda esiteks ja teiseks - kui bänn on ühe isikuline siis on asi veel hullem - subjektiivsus haiseb kolm päeva päikese käes vedelenud toores muna.
Me elame info ajastul - seega võtku vaevaks informeerida NII, et ollakse kindel, et saaja ka selle info kätte saab. Mitte aga nii, et näe ma kõva jorss admin panin bänni ja las nüüd inimene vingerdab ja uurib ja mõtleb mida kuradit juhtus - selles on point.
Vasta
#8
foorumis on vastavad reeglid, kui ta nendest üle astub siis on adminnide probleem kas informeeritakse enne bänni või mitte. ja inimene peab endale vastust andma, mida siin teeb. sinu arvates ei pea ju. kui ma saadan admninni pikalt siis ma tean mille eest ma bänni sain. ega seda bänni nii kergelt nüüd ka saa, et ma nuputama peaks. kui sa oled korralik ja ajad korralikku juttu, siis ei tule bänni.
Vasta
#9
huvitav, mille eest anti näiteks kolm viimast bänni?
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
foorumis on vastavad reeglid, kui ta nendest üle astub siis on adminnide probleem kas informeeritakse enne bänni või mitte. ja inimene peab endale vastust andma, mida siin teeb. sinu arvates ei pea ju. kui ma saadan admninni pikalt siis ma tean mille eest ma bänni sain. ega seda bänni nii kergelt nüüd ka saa, et ma nuputama peaks. kui sa oled korralik ja ajad korralikku juttu, siis ei tule bänni.

Ma saan aru, et otsused on subjektiivsed ja see mind eriliselt ei koti. Aga ka adminnid peaksid aru saam, et nende otsused ON subjektiivsed ning isik les bänni saab ei pruugi teada, ning kui bänn peal siis u2u ka ligi EI pääse ja jääbki müsteeriumiks.
Leian, et selline asi on viga foorumi ülesehituses ning seda peaks muutma.
Tehniliselt peaks ju olema võimalus, et bännitu postitada EI saa aga oma kontole pääseb ligi ning näeb milles teda süüdistatakse.
See on nagu lapsega - kui ta teeb pahendust ei tapa ta teda ju maha aga õpetad mida ta valesti tegi. Praegune süsteem logiseb ju ...
Vasta
#11
Logiseb muidugi...

ja miks u2u? kui teeb pättust siis saab bänni. ja edasist arutelu saaks jätkata e-maili teel. selleks peab profiilis olema e-mail märgitud, mida ta reaalselt kasutab.
Vasta
#12
Paljudes foorumites rakendatakse hoiatuste süsteemi. Kui kasutaja eksib millegi vastu rängalt, siis saab ta hoiatada. Kui ta teeb seda näiteks kolm korda järjest, siis ta alles saab antud foorumist bänni.

No offence, pean siinkohal nõustuma mõne eelkõneleja arvamusega - foorumi haldamine võtab kohati eeskuju mõnelt totalitaarselt re¾iimilt. Kuigi mõnigi kasutaja on raskelt eksinud foorumi reegilite vastu, ei tohiks teda kohe nii karistada.

Üks võimalus oleks asju teha demokraatlikul viisil, mis näeks teoreetiliselt välja järgmine. Kui kellegile ei meeldi teine foorumi kasutaja, siis ta teeb teema (küsitlus), milles soovib teatud kasutaja eemaldada foorumi vestlusringist. Küsitlus oleks aktiivne 7 päeva ning otsus langetatakse vastavalt küsitluste tulemustele.
Vasta
#13
Ma arvan et sellised "demokraatliku valitsemisvormi väljundid" jääksid märksa vähemaks, kui inimesed teaks, et adminnidel on muudki teha, kui pimesikumänge mängida kasutajatega, kes lollisti käituvad.
Vasta
#14
Olen Celticuga nõus. Para-web pole kasvatuslava inimestele, kes ei oska teistest lugu pidada ja ei austa foorumi kodukorda. Iga liige aktsepteerib registreerides foorumi reegleid ning kui ta nendega kursis pole, siis on see kasutaja enese süü ja vastutus. Reeglid on ikkagi selleks paika seatud, et mängumaa oleks reguleeritud ning kui kasutajat see ei huvita, siis ei ole ühelgi personali liikmel vaja raisata oma aega, et selgitada kasutajale uuesti reegleid.

Kui midagi on reeglites segane või on arusaamatu mõni ühiskonna norm segane, siis räägime sellest, mitte ärme diskuteeri selle üle, kas foorumi personal saab oma tööga hakkama või mitte. Me kõik anname endast parima ja loomulikult - iga inimene ongi vähemal-suuremal määral subjektiivne.
Vasta
#15
Suht loogiline oleks, kui foorumil on e-maili aadress, kuhu saab alati pöörduda kui ligi ei saa. Antud juhul suunab foorum www.neti.ee lehele. Siis ei saa üldse aru kas on bän või on mingi muu jama. Igasugu jamasid tuleb ju ette. Elisel teaks rääkida, mis trikke foorum teeb, ise asi kas selles on süüdi foorum, arvuti või ISP või miski müsteerium. Para-web@para-web.org on miski pädeva aadress momendil? Miskipärast pole mulle seegi silma paistnud.
Meie foorumi reeglid ei ole ka ilmselt täiuslikud.

Igasugu lollustega on võimalik hakkama saada, mille puhul on pigem bännitu mure teada saada põhjustest. Esmalt võiks ikkagi olla miski kanal selleks. Teiseks võiks näha üldse, et bänn on peal. Www.neti.ee asemele kasvõi www.para-web.org/ban.htm, kus on keskel tekst selle kohta.

Vabandust kui millegagi mööda panin, ise pole bännitud olnud ja probleemide korral alati teistpidi ühendust võtnud.
Vasta
#16
to Tut ja Celtic - kasvatusest pole keegi rääkinud - elementaarsest inilikust viisakusest aga küll. Kui küsid miks mimgit asja pole ja müüja vastab sulle a´la "ma müün mitte pole infopunkt" siis on kisa laialt. Miks peaks para-web olema selline koht kus saad peksa ilma nähtava põhjuseta. Kui inimene saab siin bänni ja foorumis pole elementaarset protokolli kontrollimaks, et inimene sai ka selle KÄTTE - arusaamine pole isegi küsimuse all praegust mitte. Kui admin paneb pänni on see üksi kuid kasutajal peab jääma võimalus ka peale bänni saamist vähemalt 1x oma kontole ligi pääseda, et teada saada MIKS. Kui inimene teeb päevas näiteks 5 postitust ja tuleb järgmine päev tagasi ning sisse ei saa näitab see seda, et para adminn paneb ennast veel lollimasse(ülbemasse) ´positsiooni kui see inimene kes selle "vale" postitutse tegi.
Vasta
#17
Ka foorumi reeglid tulenevad elementaarsest viisakusest, need pole selleks, et kellelegi nähtava põhjuseta peksa anda! Kui läbustajate jaoks need elementaarsed viisakusreeglid ei kehti, siis personal pole midagi valesti teinud.

Nagu juba öeldud, tavaprotokoll näeb ette, et kasutajat hoiatatakse enne bänni. Kui mõnikord on erandeid, siis on selleks põhjus olnud. Me oleme selle ettepaneku endale teatavaks teinud ning katsume edaspidi alati enne kasutajat ikka hoiatada.

See aga ei tähenda, et näiteks foorumi arendusmeeskond eesotsas Imotepiga peaks raiskama oma aega sellele, et kodukorda mitteaustavatele kodanikele lahedaid vidinaid progeda. Para-webi jaoks on olulised teineteist austavad ja asjalikud kasutajad, mitte inimesed, kelle käitumine põhjustab kasutajate pahameele. Para admin paneb ennast ülbemasse positsiooni vaid bännitu arvates, teistel kasutajatel on foorumis aga parem olla ning sellest personal oma ülesannete täitmisel on lähtunud ning lähtub ka nüüd ja edaspidi!

Niisiis: katsume omalt poolt olla kindlad, et hoiatatud kasutaja saab oma hoiatuse kätte.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Niisiis: katsume omalt poolt olla kindlad, et hoiatatud kasutaja saab oma hoiatuse kätte.


Ausalt öeldes see oligi point milleni jõuda tahtsin.
Järgmine point oleks selline siin keegi juba ees mainis, et bännitu maabub automaatselt neti.ee lehele ja keegi veel eespool lisas, et võiks olla selle asemel midagi para-web.org/bänn lehe taolist. Tõstaks selle ettepaneku veel kord ülesse ?!
Põhiline point miks oleks oluline jagatud arvutis (olen 2x sellise otsa sattunud - esimene kord ei saand mõhkugi aru mis toimub), et bännitakse ikkagi konto, et kui jagatud arvutist laekub keegi para-web.orgi siis saab ikkagi võimaluse oma nimega sisse logida. Et siis kui sellisest arvutist laekun siis kui pare-web leiab, et viimane logija on bännitud siis mitte ei saada neti.ee lehele aga lihtsalt logib automaatselt välja ja siis on võimalus teistel sisse logida. Bännitu saab aga sisse logides ette lehe para-web.org/bänn - kus siis pisikene teade, et sellisel ja sellisel põhjusel olete bännitud ja teie konto suletud - Lugupidamisega admin Peamees - ja puuks (hyes)
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: excubitoris
Need 2 asja pole nagu võrreldavad kulla Celtic.
Jutt keerleb rohkem nagu selle ümber, et bänni panija laskub samale tasemele isegi lollimale. Tahan panen ja mitte üks koer ei mölise. Viisakas oleks ikkagi inimest informeerida nii, et ta sellest ikka teada saab. Mitte nii, et ühel päeval on juurdepääs blokitud ja siis isik hakkab otsima mis kurat juhtus. Kas para-web on uruaugu sees või, et kodus arvutist juurde ei pääse või ei tea mis.
Minu meelest on asi selles, et protokoll on läbi mõtlemata seda esiteks ja teiseks - kui bänn on ühe isikuline siis on asi veel hullem - subjektiivsus haiseb kolm päeva päikese käes vedelenud toores muna.
Me elame info ajastul - seega võtku vaevaks informeerida NII, et ollakse kindel, et saaja ka selle info kätte saab. Mitte aga nii, et näe ma kõva jorss admin panin bänni ja las nüüd inimene vingerdab ja uurib ja mõtleb mida kuradit juhtus - selles on point.
Kuidas saab b2nni panija langeda samale tasemele b2nnitavaga? Moderaator ei ole ju reegleid rikkunud.. Kui sind on b2nnitud siis asja eest, ega moderaatorid niisama igavusest ei b2nni? (hyes)
Vasta
#20
(28-05-2007, 16:11 )Thorondor Kirjutas: Igasugu lollustega on võimalik hakkama saada, mille puhul on pigem bännitu mure teada saada põhjustest. Esmalt võiks ikkagi olla miski kanal selleks. Teiseks võiks näha üldse, et bänn on peal. Www.neti.ee asemele kasvõi www.para-web.org/ban.htm, kus on keskel tekst selle kohta.

http://www.para-web.org/ban.htm = 404 Not Found

Ei tea nüüd kas see asi on korda tehtud või pole seda kunagi olnudki aga
hetkel tundub, et asi ei tööta. Kas see oli töös ja kui polnud kas siis saaks
sellise asja teha? Lihtsalt viisakusest - oleme paremad kui teised.
Vasta
#21
Uue tarkvaraga sellist probleemi ei ole. Põhjus ja pikkus peaks kuvatama. IP bänni puhul võib-olla jah ei näe muhvigi.
Vasta
#22
(05-10-2014, 20:02 )Angervaks Kirjutas: Palun kustutada foorumist minu kasutaja Angervaks. Lisaks kui juba tegemiseks läheb eemaldada ka loodud abikontod LeviG, ViruImaam, BAA ja Schaumie. Rohkem ei tohiks olla.
Oli tore.
Miks? Ja milleks kustutada kontod? See on folkloor, see on ajalugu, see on ullikaka.
Miks lahkuvad (foorumist) terased inimesed?
Kuigi ma ei pruugi nende vaateid kõiges toetada.
Kus on näiteks Zen Faran?
Mõned on õnneks jäänud ka.

Vasta
#23
Marina - teravusest üksi on vähe, et siin olla - pikemalt.
Vasta
#24
excu on siin olnud 7 aastat, varsti juba 8 aastat ja seejuures fenomenaalselt suur arv 12 080 postitust. Kuidas sa küll viitsid ja jõuad?
Vasta
#25
Jah, teravusest üksi on vähe ja parem on üldse ilma olla kui muid tasakaalustavaid faktoreid ei ole.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat