•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 12
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aesti
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ma ise mõtlesin ka kohe seoses tšuudidega Vigala Sassi raamatule.

Aga leidsin niisuguse jutu.
Nestori-nimelisele mungale omistatavast Vene letopissist "Jutustus möödunud aegadest" saame teada, et varjaagide kutsujateks ehk Vene riigi rajajateks aastal 862 olid kolm slaavi ja kaks soome-ugri hõimu: venelased, tšuudid, sloveenid, krivitšid ja vadjalased, kes ühiselt kurtsid: Meie maa on suur ja rikas, aga seadusi ei peeta. Tulge ja valitsege meid. Kaassüüdlased-tšuudid on eestlased, nende järgi on ka Peipsi (Tšuudi) järv oma nime saanud.
Allikas.
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/97912EB...F0004FFD62

Mina olen just kuulnud, et venelased kutsusid endale valitsejad tšuudide hulgast. Et Varjaagideks ei peetud niivõrd Skandinaavia viikingeid, kui eesti "viikingeid".
Vasta
:S

[Muudetud: 23-3-2010 NelliN2]
Vasta
Eestlaste-viikingite ajaloost: http://www.hot.ee/zzirk/eestlast.htm
Vasta
See on hea link küll Eesti muistsest ajaloost ja kokkupuudetest teiste rahvastega.
Natukse pikk, et ühe hooga läbi lugeda ja kirjutatu üle mõtiskleda, aga tundub, et paljusid asju on nii siinsamas teemas kui Hüperborea teemas ennegi arutluse alla tulnud.
Igatahes peaksid need kuulsad Sigtuna väravad olema Eestis, aga mitte Novgorodi katedraali ees.
Ja ei olnud mul varem aimugi, et merevaiguhelmeid (ilmselt siis leedust toodud), leiti Tet'i püramiidist vaarao nahkrihmalt (3400-2400 eKr).
Need Põhja-Eesti pronksiaja kiviringid on ka lahedad.
Et meil ei ole mingit Uurali algkodu, oli muuseas juba vene ajal jutuks ja ega targemad pead seda uskunudki. Künnap rääkis juba siis loengutel, et eestlased on põliselt, vähemalt 12 000 aastat elanud oma praegusel territooriumil. Teismoodi jutt oli muude ugri-mugridega.

Ehkki sellest on ka varem foorumis juttu olnud, tuleks meelde jätta eelkõige see, et:
Vana-Vene bõliinad kirjutati kuni 14.sajandini soome-ugri ruunides- Vana-Vene kirillitsa kasvas seega välja meie ruunidest, see oli tegelikult ugrilastelt üle võetud kiri. Karjalast leitud ruune loetakse vanimateks Euroopas- kaugelt vanemad kui Skandinaavia ruunid.
Muuseas, Karjala kaljujoonistel on ilmselt kujutatud esiajaloolise inimese kosmilist maailmamõistmist. On ka väidetud, et Karjala kaljujoonised on loodud 3.-2.a.-tuh. eKr. ja tõenäoliselt olid nende tegijad soome sugu hõimud.
Järelikult võivad ka eestlased Karjala kaljujooniseid kaudselt oma kultuurimonumendiks pidada.
Ja igatahes Eesti rahvuskultuuri tuleb säilitada, ei mingeid anglitsisme enam!Smile


[Muudetud: 20-4-2010 Müstik]
Vasta
Aesti ehk Eesti oli ammustel aegadel Hüperborea "impeeriumi" keskus, mitte kaugeim koloonia.
"Impeerium" sellepärast, et tolleaegses maailmapildis sellist terminit nagu me seda impeeriumi all täna tunneme - toona polnudki. Paar osakonda Syme'sid vist tegutsenud jälle...

Kuid siiski... Eesti asukoht, mis meile aegade jooksul palju pahandust toonud, on tegelikult ülimalt väärtuslik... see on Maailma risttee, koht kus saavad kokku kõik ruumid ning koht kus kõik need ruumid saavad kord taasühendatud, koht kus saab olema immateriaalse Galaktilise Silla Maa-poolne ots.

Mõni on Eestit ajuripatsiks nimetanud... kuigi ma ise seda võrdlust ei tarvitaks, siis ometi see päris vale ei olegi. Tšuudi nõiad on mingil määral kogu aeg protsesse kontrollinud ja saavad seda üsna varsti jälle täiel määral tegema.

See kõik saab varsti teoks...

P.S. Täpselt selsamal põhjusel on Eesti territooriumile tänaseks kehastunud ülisuur hulk nn. vanu hingi... nende kõigi jaoks saab varsti palju tegevust.
Vasta
Tõsiselt huvitav teema, aga kahjuks puuduvad endal teadmised selle edasi arendamiseks.

Whitewolf, aga kuidas sa leiad, et Aesti oli Hüperborea keskus?
Vasta
No vaata kasvõi sellesama teema algust, zed on siin www.bocksaga.de linki promonud ja on teisedki huvitavat infot presenteerinud.

Mul kusagil on üks soomlaste tehtud kaart, kujutab aega 1500 - 2000 aastat eKr, soomeugri ala on seal Kesk-Euroopa ja Musta mereni, germaanlastel oli pisike lapike Jüüti poolsaarest ja veel natuke. Kui ma ta arhiivist üles leian, riputan üles.

Tegelikult klapiks killukesed üsna ilusti kokku, kui ei oleks eeldataval jääajal olnud jääd.
Aga tont teab, äkki ei olnudki?
Vasta
Seda kaarti tahaks küll näha!Smile
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
No vaata kasvõi sellesama teema algust, zed on siin www.bocksaga.de linki promonud ja on teisedki huvitavat infot presenteerinud.

Mul kusagil on üks soomlaste tehtud kaart, kujutab aega 1500 - 2000 aastat eKr, soomeugri ala on seal Kesk-Euroopa ja Musta mereni, germaanlastel oli pisike lapike Jüüti poolsaarest ja veel natuke. Kui ma ta arhiivist üles leian, riputan üles.

Tegelikult klapiks killukesed üsna ilusti kokku, kui ei oleks eeldataval jääajal olnud jääd.
Aga tont teab, äkki ei olnudki?

See jää puudumine seletaks tõesti nii mõndagi. Lihtsalt talve olemasolu on praegugi kellelegi katastroof.
Vasta
Võib olla oleks aeg tõesti hakata elustama Tsuudide püha maagiat.
Silme ette tulevad mehed hallides linastes hõlstides, igaühel shamaanitrumm käes, kõige esimesel püha metssea pea toki otsas kutsumas põhjala jumalaid.
Vanasti olla olnud see metssea pea puutumatute märk ümbritsevate rahvaste seas ja kaitsnud sümbolikandjaid paremini igasugustest relvadest.
Kahju et Hüperborea tsivilisatsiooni loonud jumalad lahkusid isegi oma siinmaetud surnuid kaasa võttes, oleks ükski haud siin, saaks minna vaatama kuhu nad läksid. Liine kas sina soomes nende säilmeid leidnud ei ole.
Üks laeva tükk on vist presidendi rahaga Moskvas, et tšuudidel jõudu poleks.
Vasta
VS, no kui tsuudidest räägid, siis nende jumalad endi langenuid küll ei matnud.
Vasta
Celtic, kui ei usu mine hundikangrutele ja kui jutule saad siis küsi, selle hõimu esivanemate kõige kaugemad vaimud veel mäletavad lahkumist. Aga sa võid ju ka ligemalt Tharapita käest küsida ajalugu. Trumm kätte ja las Vestab.
Vasta
Kui ma nüüd õieti mäletan siis LINA on meie maailma nurgas üsna hiline tulija. Seega pigem KANEPI kangast hõlstides. Smile

Huvitav on aga see, et paaris kohas kus LINAST juttu ei ole kirjas tema siia saabumise aeg?!
Harilik lina - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia ja Eesti Lina - Fakte linast.
Vasta
Ex, lina pole sümbol, samuti kare kotiriie kanepist, sümbolid on Kuldipea ja šhamaanitrumm, juba igivanad millestki eristavad sümbolid, isegi mõned jumalad on nad kuulutanud oma järgijatele tabuks.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas Liine
See jää puudumine seletaks tõesti nii mõndagi. Lihtsalt talve olemasolu on praegugi kellelegi katastroof.
Sellepärast siis teatud piltidel mitte kunagi lund ei olegi :o
Vasta
VS-ile. Et soomest midagi leida, tuleb minna läbi halli kivi. Sõna otseses mõttes. See kivistunud olek kajastub kõikjal. Ja kivistamisega osatakse manipuleerida.
Mis haudadesse puutub, siis olen hulga tegelasi siit minema lasknud. Küsimusi esitamata.


Vasta
Vahel võiks minemalaskmise eest ka soome omadele mineviku küsimusi esitada kuigi küsimuste eest peab maksma on minemalaskmine ise juba tasu, ühe tasuta küsimuse annab ikka esitada.
Mis ristiusu needuse all olemisse puutub siis neil pole pappidest vaba aega olnud, naised toidavad kohaliku koguduse pappi oma jõuga ja see jagab ja valitseb nende vaimu.
Et soomes midagi muuta peab rahva vaimu ristikuradite alt vabamaks sama aga see pole ühe päeva küsimus.
Ristiusuga on veel see viga, et mehed pole oma naiste peremehed ja kipuvad piltlikult jooma kiriku juures kõrtsis sel ajal kui naine kirikus pappi kaifib. Nii nagu meilgi kombeks oli esimese vabariigi ajal.
Muide võiksid rahvale lühidalt lahti seletada kuidas hing siia kinni jääb ja mida vaja teha, et ära saata.

[Muudetud: 9-6-2010 VironShaman]
Vasta
VS - see sinu viimane lause ei päde. Too õpetus oleks justkui hane selga vesi... Tegelikkuses on neid hinge kinni jäämise nippe üüratu alju ja enne jõuab ka kõige kannatlikum kuulaja tüdinedes lahkuda, kui ükskord nende seletamisega lõpule jõuab.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
VS - see sinu viimane lause ei päde. Too õpetus oleks justkui hane selga vesi... Tegelikkuses on neid hinge kinni jäämise nippe üüratu alju ja enne jõuab ka kõige kannatlikum kuulaja tüdinedes lahkuda, kui ükskord nende seletamisega lõpule jõuab.


Keegi võiks ju tõesti otsa lahti teha ja asjast huvitatud saaksid oma kannatust testida.Smile
Vasta
Aga kellel oleks viitsimist teiste kannatust testida?
Vasta
kirjanikud pole enamasti parimad praktikud või pedagoogid, pigem ise koguvad oma loomingu tarvis kogemusi ja õpetusi mujalt kokku...
Vasta
Celtic, pagana päralt, see on Sinu suur võimalus, ära lase seda käest. Seleta, üldista, aga räägi midagigi.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas Ruumiülene
Tehke aga tehke ots lahti ja rääkige/õpetage rahvale midagi, millest inimesed siis õppida võiks. Sellist pläma, et võik, peaks, ehk jne ja siis veel ülbitseda, et milleks lammastele ikka midagi rääkida, see on sama sisutu ja tavaline spämm kui teemast möödarääkimine. Celtic võiks esimesena oma noka lahti teha ja siis teemat alustada. Muidu osades teemades oled küll vali teistelt seda nõudma.


JUST - õpetamine EI ole kerge aga niisama loopida, et vot mina tean jne on ka mõttetu. Tehke midagi ÕPETAGE - sellest sõltub ka TEIE tulevik. Selge, et kõik ei suuda aru saada ja mõnesi ei huvita, kuid alati on teatud hulk inimesi kes ON valmis andma oma parika, et midagi juurde õppida - nende nimel tuleb püüelda ja see ON seda väärt. Kõige koledam on istuda nurgas ja mitte midagi teha või siis ainult lõugu laksutada. Olen ise juba pea kaks aastakümmet üritanud edasi anda seda mida mina tean ja püüdnud inimesi juhatada teele kus nad saavad ise juurde õppida. Oma rõõmuks olen näinud, et inimeste arv kes (vähemalt) saavad aru mida ma teen ja millest räägin on kasvanud ja kasvanud on ka julgus sellest avalikult rääkida. Ei arva, et see on ainult minu panus, kuid loodan servast, et ka minu panus on andnud oma osa mitmete inimeste teadvuse avardamisse.
Vasta
Ma ei küsinud lihtsalt uudishimust. Nimelt hakkab meil vanem generatsioon varsti ära minema ja kui ma saaks nende heaks midagi ära teha,siis teeks.
Niipalju olen välja lugenud,et papid tuleb ärasaatmiselt eemal hoida,kuid mis veel?
Oleks tänulik.
Vasta
Ma ei küsinud lihtsalt uudishimust. Nimelt hakkab meil vanem generatsioon varsti ära minema ja kui ma saaks nende heaks midagi ära teha,siis teeks.
Niipalju olen välja lugenud,et papid tuleb ärasaatmiselt eemal hoida,kuid mis veel?
Oleks tänulik.

P.S. Kunagi koolis igatsugu mõttetusi tuupides pandi kannatus proovile. Arendavad teadmised ei tekita kannatusi?

[Muudetud: 9-7-2010 alar]
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 12
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat