•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Q11 maailmapilt, Kõik Üks Hetk
(13-05-2020, 18:22 )Q11 Kirjutas: Niiet jah...jälle täielikult teemast välja aga mind kuidagi paelub Arlich Sinu maailmanägemus...Smile

(13-05-2020, 18:41 )Arlich Kirjutas: Ma olen andnud oma terve maailmanägemuse ja oma tunnistused sellest, mida ma usun läbi oma materjalide, mida ma olen koostanud ja mida on võimalik Suure Eksituse teema alt ilusti üles leida. Sa võiks vahetevahel mõnda neist sirvida ja lugeda, mis ma seal kirjutanud olen, siis poleks vaja neid korduvaid küsimusi üha uuesti esitada.

Mul on hea meel teie koosmeele üle. Tõesti.

Kõik otsivad oma hingesugulasi või vähemalt neid, kes ühtemoodi mõistavad maailma. Kuid neid on raske leida.

Vasta
Ma küsin seejuures samuti, et:
- kui inimesed oleks loodud ilma mäluta, siis kas elu üldse eksisteeriks?
- milline oleks meie elu, kui me ei suudaks informatsiooni ja oma kogemusi/läbielamusi mälus säilitada? Kas toimuks siis progress või vaimne areng?
- Kas meie mälestused ja mälu säiluvad peale meie surma?

Kui sa vastad viimasele küsimusele eitavalt, siis ütled sa, et mälu on üksnes meie füüsilise keha osa.
kui sa vastad viimasele küsimusele jaatavalt, siis ütled sa, et mälu on osa meie vaimsest kehast (ja isiksus säilub ka peale surma).
kui sa oled aga kahevahel, siis olgu nii!
Vasta
(13-05-2020, 19:12 )Arlich Kirjutas: Ma küsin seejuures samuti, et:
- kui inimesed oleks loodud ilma mäluta, siis kas elu üldse eksisteeriks?
- milline oleks meie elu, kui me ei suudaks informatsiooni ja oma kogemusi/läbielamusi mälus säilitada? Kas toimuks siis progress või vaimne areng?
- Kas meie mälestused ja mälu säiluvad peale meie surma?

Kui sa vastad viimasele küsimusele eitavalt, siis ütled sa, et mälu on üksnes meie füüsilise keha osa.
kui sa vastad viimasele küsimusele jaatavalt, siis ütled sa, et mälu on osa meie vaimsest kehast (ja isiksus säilub ka peale surma).
kui sa oled aga kahevahel, siis olgu nii!

Ma näen unes oma eelmiseid ja tulevasi elusid...hinge tasandil. Ka näen ette, mis tuleb. Olen seda reaalselt kogenud. Kas see loeb? Või loetakse mind nõidade hulka, keda tuleks hukata? Nagu kristlased sajandeid on teinud.
Vasta
"Ma küsin seejuures samuti, et:
- kui inimesed oleks loodud ilma mäluta, siis kas elu üldse eksisteeriks?
- milline oleks meie elu, kui me ei suudaks informatsiooni ja oma kogemusi/läbielamusi mälus säilitada? Kas toimuks siis progress või vaimne areng?
- Kas meie mälestused ja mälu säiluvad peale meie surma?

Kui sa vastad viimasele küsimusele eitavalt, siis ütled sa, et mälu on üksnes meie füüsilise keha osa.
kui sa vastad viimasele küsimusele jaatavalt, siis ütled sa, et mälu on osa meie vaimsest kehast (ja isiksus säilub ka peale surma).
kui sa oled aga kahevahel, siis olgu nii!
"
Mitte minu vastus poleks vale vaid Sinu küsimus on vale.
Mida Sa pead silmas väite all „...peale meie surma...“?
Kes sureb?
Minamõtte (eraldiseisva mina) surma võid ise päeva/öö jooksul vaadelda. Vaatleja Ärkvelolekus ja Uneilmas on ego (vähemalt ta nii arvab). Aga Kes Ta oleks Sügavas Unes?
Väidad, et Sügavat Und polegi olemas?
Aga on ju. Täpselt samamoodi nagu Ärkvelolek ja Uneilm.
„Meie arengu“ all ajad segamini bioloogilise elu ja Elu. Ehk Jumal (Mina) annab Hetkes (Nagu Ta/Mina Ise On). Mingisugust progressi pole Jumala seisukohast olemas kuna Ta „seisab“ kogu „aeg“ paigal.
Esimene küsimus on Sul huvitav...hmm....selle vastus oleks...Siis elaksime siiamaani Eedeni Aias...Smile
Vasta
Q11: mul pole mõtet neile küsimustele ju vastata, kuna sa tead, et need on vastuolus kristliku ja piibellike seisukohtade ja maailmavaatega. Piibli alusel Jumal on meist kõigist eraldiseisev olemus ja meie kõik oleme Tema poolt loodud olendid ja mitte Jumala kui kõikjaloleva Mina väljendused või emanatsioonid ega ka mingid Kõrgema Mina peegeldused siia füüsilisse reaalsusse. niisamuti on Piibli alusel ka meil kõigil ainult 1 füüsiline elu, mille ajal on meil võimalik teha valik kas Saatana või Jumala kasuks ja peale seda füüsilist surma on kohtumõistmine ja iga inimene mõistetakse siis kas igavesse hukatusse või igavesse õndsusse.

Minaelan: ükski tõeline kristlane pole Uue Seaduse alusel soovitanud kedagi kunagi tappa, vaid neid päästele ja Jumala juurde tuua. Need, kes läbi ajaloo kristluse nime all teisitimõtlejaid tapnud ja piinanud on võltskristlased (nagu näiteks katoliiklased) ja pelgalt religioossed inimesed, kes pole Piibli Jumalat kunagi tundnud, ega Tema õpetustest aru saanud. Ja Piibel ise hoiatab meid kõiki nende eest ja ennustab juba ette, et kõik sellised saavad omal ajal ka nende väärtegude eest igavese hukatuse osaliseks. Tõeline kristlus hoiatab inimesi valeõpetuste eest ja seda niikaua kuniks neile veel seda füüsilist elu antud on ega kutsu mitte neid nende valeõpetuste eest hukkama. Vana Seaduse määrused olid aga äärmiselt ranged ja seda eelkõige seetõttu, et hoida ära puhta inimDNA segunemine ümbritsevate muinashiiglaste hõimude järglaste hübriidse ja mutanteerunud DNAga. Vana Seadus oli suunatud lihale, kuid Uus Seadus on suunatud vaimule! Jeesus Kristus täitis ja lõpetas Vana ja kinnitas sisse Uue juba oma vereohverduse läbi. Ja Uus Seadus ütleb ju, et armasta oma ligimest nagu iseenast ja Jumalat üle kõige selle!
Vasta
(13-05-2020, 20:03 )Arlich Kirjutas: Piibli alusel Jumal on meist kõigist eraldiseisev olemus ja meie kõik oleme Tema poolt loodud olendid ja mitte Jumala kui kõikjaloleva Mina väljendused või emanatsioonid ega ka mingid Kõrgema Mina peegeldused siia füüsilisse reaalsusse. niisamuti on Piibli alusel ka meil kõigil ainult 1 füüsiline elu, mille ajal on meil võimalik teha valik kas Saatana või Jumala kasuks ja peale seda füüsilist surma on kohtumõistmine ja iga inimene mõistetakse siis kas igavesse hukatusse või igavesse õndsusse.

Minaelan: ükski tõeline kristlane pole Uue Seaduse alusel soovitanud kedagi kunagi tappa, vaid neid päästele ja Jumala juurde tuua. Need, kes läbi ajaloo kristluse nime all teisitimõtlejaid tapnud ja piinanud on võltskristlased (nagu näiteks katoliiklased) ja pelgalt religioossed inimesed, kes pole Piibli Jumalat kunagi tundnud, ega Tema õpetustest aru saanud. Ja Piibel ise hoiatab meid kõiki nende eest ja ennustab juba ette, et kõik sellised saavad omal ajal ka nende väärtegude eest igavese hukatuse osaliseks. Tõeline kristlus hoiatab inimesi valeõpetuste eest ja seda niikaua kuniks neile veel seda füüsilist elu antud on ega kutsu mitte neid nende valeõpetuste eest hukkama.

Piibli jumal ei saa olla eraldiseisev olemus, sest ta allub enda Loojale ja too omakorda enda Loojale jne. See on Kõiksus. Ülalt alla ja alt ülesse.

Ligi 18 sajandit piinasid ja tapsid erinevad piibli tõlgendajad mitteusklikke. Miks peaksime uskuma, et seda enam ei tehtaks, kui selleks võimalus antaks? Ja neil piibli tõlgendajatel totalitaarne võim oleks?
Vasta
„Q11: mul pole mõtet neile küsimustele ju vastata, kuna sa tead, et need on vastuolus kristliku ja piibellike seisukohtade ja maailmavaatega“
Jah, aga mitte Jeesuse Õpetusega...Smile
Vasta
Aga Jeesus Kristus ongi ju lihaks saanud Jumala Sõna! Isa, Poeg (Jumala Sõna) ja Püha Vaim on üks Jumal ja need 3 suudavad üksteisest eralduda, justnagu inimenegi olles loodud Jumala näo järele ning omades endas nii füüsilist-, vaimset keha ja hinge on teatud meetodite alusel võimeline neid kehasid üksteisest eraldama. Niisamuti saab see üksainus Jumal nüüd ilmuda füüsilises kehas Jeesus Kristusena ja samas ka puhtalt vaimselt Püha Vaimuna. Jumal-Isa olemust aga pole ükski inimene füüsiliselt veel näinud, kuna see on niivõrd Püha, et selle nägemine tähendaks füüsilise keha surma.

Kui need Piibli tõlgendajad kedagi tapsid, siis nad ju eksisid Piibli ja Jumala enda käskude vastu, mis ütlevad "armasta oma ligimest" ja "ära tapa" ja nad on neis tegudes süüdi. Pealegi soov haarata võimu või kellegi üle vägivaldselt domineerida ei ole ümber-sündinud kristlasele omane ja see ei ole kooskõlas Jumala poolt antud käsuga Jumala Sõna rahumeelselt edasi anda. Ükski apostel ei olnud mingi sõjalise rühmituse liider ega ka mingi tagakiusaja, vaid nad ise kõik olid tagakiusatud ja 11 neist ka tapeti Jumala Sõna kuulutamise pärast. Iga tõeline kristlane on tagakiusatud, aga mitte tagakiusaja. Kas tead, et kristlus on maailma praegu tagakiusatavam usk ulatudes ~100 miljonile tagakiusatule ning et just praegusel hetkel sureb maailmas tagakiusamise tõttu umbes 100 000 kristlast aastas. Aga see on juba kord nii loodud ning selles pole midagi halba, vaid hoopis vastupidi - ülim au on surra Jeesus Kristuse ja Jumala Sõna eest, sest sellega kaasnevad tõotused. Pealegi ei esine kunagi olukorda, et nende massiliste märtrisurmade jms hetketel inimesed kristusest ära taganeksid, kuna neil kõigil on vahetu kogemus Jumalaga ja kui inimese elus see on juba korra aset leidnud, siis keegi sellest Tõest enam kunagi ära ei tagane. Pealegi toimub kristlase märtrisurma hetkel (ja ka kohtupingist olles) iga kristlase väestamine Püha Vaimu enda poolt, nii et kaob igasugune hirm surma ees ja kui sa nüüd neid tagakiusamise videosid vms selliseid vaatad, siis näed sa alati suurt meelekindlust hukatute silmades. On palju juhtumeid, kus vahetult enne hukkamist paljud neist isegi naeratavad, kuna Jumal on sel hetkel nendega! Igavene elu ootab neid kõiki, kes sel moel surevad!
Vasta
„Jumal-Isa olemust aga pole ükski inimene füüsiliselt veel näinud, kuna see on niivõrd Püha, et selle nägemine tähendaks füüsilise keha surma.“
Sa pole sellest päris täpselt aru saanud.
Jumalaga kohtumisel inimene sureb kohe, sest Valguses pole võimalik „ellu“ jääda.
Sinu viga on ikka see, et samastad ennast füüsilise kehaga. Sureb „minamõtekehast“ ja see ongi nüüd tegelik „Surm“.
Mine magama.
Oled Sügavas Unes.
Kus Arlich on?
Arlichi keha ju hingab (norskab), süda lööb, ainevahetus töötab.
Kus Arlichile ta asub?
Kui ma oleksin Su voodi kõrva , näeksin keha...keda siis Arlich Ärkvelolekus endaks nimetab.
Kõike kolme seisundit näeb Mina (Jumal) koguaeg...Smile

Vasta
(2 Korintose 4:3-6) Kui nüüd ka meie evangeelium on kinni kaetud, siis on see kinni kaetud nende eest, kes hukka lähevad, kelle uskmatud meeled selle maailma jumal (mõeldud in siin Saatanat) on teinud sõgedaks, et neile ei paistaks Kristuse au evangeeliumi valgus, kes on Jumala kuju. Sest me ei kuuluta mitte iseendid, vaid Kristust Jeesust, et tema on Issand ja meie teie teenrid Jeesuse pärast. Sest Jumal, kes ütles: "Paistku valgus pimedusest!", on see, kes on hakanud paistma meie südametes, et tekiks tunnetuse valgus Jeesuse Kristuse isikus olevast Jumala aust.

(2 Ts. 2:7-12) Sest ülekohtu saladus on juba mõjumas; ainult peab enne vahelt kõrvaldatama see, kes teda siiamaani takistab; ja siis saab avalikuks ülekohtune (ehk Antikristus) - kelle Issand Jeesus hävitab oma suu vaimuga ja kellele ta teeb otsa oma tulemise ilmumisega - kelle tulemine sünnib saatana võimu mõjustusel igasuguses valeväes ja valetunnustähtedega ja valeimetegudega ja igasuguse ülekohtu pettuses neile, kes hukka lähevad, sellepärast et nad ei võtnud vastu tõearmastust, et nad oleksid võinud pääseda. Ja sellepärast Jumal läkitab neile vägeva eksituse, et nad hakkavad uskuma valet, et mõistetaks hukka kõik need, kes ei ole uskunud tõde, vaid kellel on olnud hea meel ülekohtust.
Vasta
„Kristuse tulemine“ saab toimuda ainult seisundis. Seisundid on inimese omadused. Mina (Jumal) andis nendele Elu. Niiet ettevaatlik ka „nägemustega“. Need pole reaalsed. Kogemus on. Mis on Kogemus?
Hetk, ehk Mina (Jumal).
Vasta
Tere Hommikust!
Vasta
Rõõm ja heaolu on Minale (Paradiis) täpselt samad nagu Kurbus ja halbolu...Smile
Vasta
Lamba paradiis on supipott.
Vasta
(22-01-2021, 11:10 )Eithea Kirjutas: Lamba paradiis on supipott.

Lambast EI saa head suppi wink
Kui - siis ikka lihavarras wink
Vasta
Kus on paradiis?
Kas supipotis on lammas? Selles on tegelik küsimus? Siis saame ka paradiisi mõistest aru.
Kui supipotis, mis siis on paradiis, lammast pole siis jõuame ju järelduseni, et ka paradiisi pole.
Või tegime kuskil mõttevea....?...Smile

Vasta
(22-01-2021, 19:50 )Q11 Kirjutas: Kus on paradiis?
Kas supipotis on lammas? Selles on tegelik küsimus? Siis saame ka paradiisi mõistest aru.
Kui supipotis, mis siis on paradiis, lammast pole siis jõuame ju järelduseni, et ka paradiisi pole.
Või tegime kuskil mõttevea....?...Smile

Mis üldse on mõtteviga?
Vasta
Mõtteviga on see kui jõuame loogilise arutlusega ummikusse ja ei märka algpostulaadi absurdsust.
Vasta
(22-01-2021, 22:27 )Q11 Kirjutas: Mõtteviga on see kui jõuame loogilise arutlusega ummikusse ja ei märka algpostulaadi absurdsust.

Mina ehk hing saavutab parima, kui mõtleb tunnetuslikult, mitte praeguse keha mõtte loogikaga.
Vasta
"Mina ehk hing saavutab parima, kui mõtleb tunnetuslikult, mitte praeguse keha mõtte loogikaga."
Sa lõid praegu oma mõttes kujutelma nähtamatust hingest kes mõtleb sinust erinevalt aga nii salaja, et sa seda kuidagi ei näe. Ja see nähtamatu hing oled sa lõpuks siis ise. Aga sina seda ei tea...sest ainult see „nähtamatu päris minahing“ teab seda...Smile
Vasta
(23-01-2021, 19:58 )Q11 Kirjutas: "Mina ehk hing saavutab parima, kui mõtleb tunnetuslikult, mitte praeguse keha mõtte loogikaga."
Sa lõid praegu oma mõttes kujutelma nähtamatust hingest kes mõtleb sinust erinevalt aga nii salaja, et sa seda kuidagi ei näe. Ja see nähtamatu hing oled sa lõpuks siis ise. Aga sina seda ei tea...sest ainult see „nähtamatu päris minahing“ teab seda...Smile

Ma tean seda, mida sina ei tea. Tegelikult on see kurb.
Vasta
„Ma tean seda, mida sina ei tea.“
Sina ei tea,mida mina tean.
On selles mingit vahet?
Mina on ju ikka sama...Smile
Vasta
Arlich:"....Ok ma siis nii muuseas vastan - Tulevik algab seal, kus lõpeb eksitav arusaam Igavesest Olevikust (eternal now).
Tulevik eksisteerib ja inimteadvus liigub mööda ajajoont edasi ühest hetkest teise.
Kõik need hetked algusest lõpuni on teada ainult Jumalale, kuna Tema on kõikide asjade Algus ja Ots ning kõik püsib koos Temas.
Ehk kõik on loodud Tema Sõna läbi nind see Sõna sai lihaks Jeesus Kristuse (ja ilmseks ka Piibli) näol.
Seepärast on ka Jumala Sõna kirjutatud nii, et see käsitleb olemasoleva maailma eksistentsi selle loomise algusest kuni selle lõpuni välja.
Ning ükski teine raamat siin maailmas ei tee seda nii pisteliselt, täpselt ja täielikult kui seda teeb Piibel!
..."


Tulevik „eksisteerib“ ainult tänu Igavesele Olevikule.
Võtame niimoodi: Kujutame ette Olevikku muutumatu olendina. Kuidas see Muutumatu Olend saaks muutuda millekski muuks? Ta on koguaeg paigal, ühesugune ja kuna ei muutu siis puudub tal ka ajamõiste.
„Üks ja teine Hetk“ iseloomustab aja konstruktsiooni mitte Hetke.
„Inimteadvus“...Teadvus on ikkagi üks, pole võimalik seda kuidagi tükeldada.
Kuna Jumal Ise ongi Hetk siis jah, tõepoolest Ta tunneb Iseennast.
Ma ei ole piibli asjatundja, võibolla eksin kui väidan, et Jeesuseks kutsuti ikkagi ühte meest kes elas (võibolla) paar tuhat aastat tagasi ja Kristuseks Minateadvust.
„...Ning ükski teine raamat siin maailmas ei tee seda nii pisteliselt, täpselt ja täielikult kui seda teeb Piibel!..“
Sa Arlich oled ikka piibli läbi lugenud kaanest kaaneni?...Smile

Vasta
Kas Sa tahaksid elada igavesti?
Olla igavesti vangistatuna Ärkvelolekusse?

https://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5...enOfficial
Vasta
(19-03-2021, 22:14 )Q11 Kirjutas: Kas Sa tahaksid elada igavesti?
Olla igavesti vangistatuna Ärkvelolekusse?

https://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5...enOfficial
See on CC 3-as tähelepanu. Tavainimesele surmast kordades hullem katsumus. Uurivale hingele aga võimalus uurida tundmatut ja tunnetamatut.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimest ümbritsevad asjad on kõik valmistatud surnutest. Rein 28 8,613 12-08-2010, 21:09
Viimane postitus: Rein
  Kord lahustume lõpmatuses me kõik Flash 4 2,286 25-10-2007, 19:30
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat