Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eelmised elud, lobotoomia ja elust peale surma filosoofilisemalt
(09-10-2020, 17:05 )Q11 Kirjutas: „Sul ei lubata seda teha“ vastus pole päris õige, sest siis kinnistub mõte kellestki. Mitte kedagi pole olemas. Sest jah...kordan jälle, ainult - Mina Olen.
Ja siit edasi...Elus on ainult Mina. Mitte midagi muud. Igasugused „keha modifitseerimise võimalused“ ei saa ligilähedalegi Jumalale (Hetkele)...Smile
Jah ma olen märganud seda sinu Ultimate egoismust, kus ainult sina oled olemas ja ülejäänuid on ainult tolm su jalge ees, kui sedagi saab olla, kuid palun hoia see oma jumalakärbeste рой minust eemale.
(09-10-2020, 17:15 )Minaelan Kirjutas: Eithea, pole ju mõtet oma keha kaasa võtta, kui järgmises elus saad täiuslikuma elu kuid sama hingega väljundi.

Kahjuks see ei ole kindel, et järgmises üldse keegi saab täiuslikuma... kõik kindlasti mitte ja nagu on öeldud: "peale surma võib ka surra". Pealegi kui keha on üles modifitseeritud jne, põhiline et ta on su liitlane sest ta tahab ka elada, siis milleks uus keha ja sellega uued jamad ja absoluutselt ei ole kindel et saab olema midagi täiuslikumat. Oleneb millist energiat sind kusagile hankima aetakse ja tundub et selles universumi osas on vajalikum valu, vaeva, sõjad, haigused...jne - energia...mõelge nüüd ise edasi. Ja Q mõttekäiku järgides, siis kõik see saast on tema jumalikkus ise...Laugh




Two Steps From Hell - 25 Tracks Best of All Time | Most Powerful Epic Music Mix
Vasta
(09-10-2020, 17:16 )Eithea Kirjutas: Kahjuks see ei ole kindel, et järgmises üldse keegi saab täiuslikuma... kõik kindlasti mitte ja nagu on öeldud: "peale surma võib ka surra". Pealegi kui keha on üles modifitseeritud jne, põhiline et ta on su liitlane sest ta tahab ka elada, siis milleks uus keha ja sellega uued jamad ja absoluutselt ei ole kindel et saab olema midagi täiuslikumat. Oleneb millist energiat sind kusagile hankima aetakse ja tundub et selles universumi osas on vajalikum valu, vaeva, sõjad, haigused...jne - energia...mõelge nüüd ise edasi. Ja Q mõttekäiku järgides, siis kõik see saast on tema jumalikkus ise...Laugh

Sestap me püüamegi oma praeguseid kehasid maksimaalselt hästi ülal hoida. Vähemalt mina teen seda.

Meie kehad vajuvad peagi maa hõlma, kuid meie igavikulised hinged anastavad peagi uued kehad ja elu läheb edasi.

Kas meie hinged pole mitte samasugused vallutajad nagu Goa'uldid filmis Stargate?
Vasta
(09-10-2020, 17:36 )Minaelan Kirjutas: Sestap me püüamegi oma praeguseid kehasid maksimaalselt hästi ülal hoida. Vähemalt mina teen seda.

Meie kehad vajuvad peagi maa hõlma, kuid meie igavikulised hinged anastavad peagi uued kehad ja elu läheb edasi.

Kas meie hinged pole mitte samasugused vallutajad nagu Goa'uldid filmis Stargate?

Mul on hoopis julmem küsimus, kas meie ikka oleme need igavikulised hinged (?) või vahest tõesti ongi meie hinged need Goa'uldid filmis Stargate...mida me justkui arvame olevad meie...
Vasta
(09-10-2020, 17:51 )Minaelan Kirjutas: Igaljuhul, kui mina sinna teispoolsusesse lähen, võitlen nagu emalõvi....sest kaotada pole midagi.


Jah!
Vasta
" Ja Q mõttekäiku järgides, siis kõik see saast on tema jumalikkus ise... "
Ah kohe niimoodi ütled...Smile
Minul on täiesti samasugune õigus avaldada oma arvamust nagu Sinulgi Eithea. See, et enamus peavad sokki ainult ühtepidi õige olevat ei tähenda tema pahempidi pööramisel vale olevat. Sokk on ju ikka sokk, lihtsalt teist pidi. Vaatepunkt on erinev, kui lihtsustatult öelda.
Näitena Eithea küsimus „Kas me oleme need igavikulised hinged?“
Võibolla küsimus on täielikult vale. Kes meie? Kes mina?...
Või mina eksin?
Aga Kes ma olen?...Smile

"Igaljuhul, kui mina sinna teispoolsusesse lähen, võitlen nagu emalõvi....sest kaotada pole midagi."
Proovi "võidelda" nagu Emalõvi Sügavas Unes...siis räägime...Smile
Vasta
(09-10-2020, 17:57 )Q11 Kirjutas: " Ja Q mõttekäiku järgides, siis kõik see saast on tema jumalikkus ise... "
Ah kohe niimoodi ütled...Smile
Minul on täiesti samasugune õigus avaldada oma arvamust nagu Sinulgi Eithea. See, et enamus peavad sokki ainult ühtepidi õige olevat ei tähenda tema pahempidi pööramisel vale olevat. Sokk on ju ikka sokk, lihtsalt teist pidi. Vaatepunkt on erinev, kui lihtsustatult öelda.
Näitena Eithea küsimus „Kas me oleme need igavikulised hinged?“
Võibolla küsimus on täielikult vale. Kes meie? Kes mina?...
Või mina eksin?
Aga Kes ma olen?...Smile

"Igaljuhul, kui mina sinna teispoolsusesse lähen, võitlen nagu emalõvi....sest kaotada pole midagi."
Proovi "võidelda" nagu Emalõvi Sügavas Unes...siis räägime...Smile
Laugh

Rahune maha, keegi ei keela sul arvamust avaldada. Kui sa oled end kuulutanud ainumaks olendiks kõigeks, siis ka sõjad, haigused, piin ja valud , orjaks tehtud inimesed , tapetud inimesed elunditeks jne, jne kuuluvad sinna kõige alla ja see on tegelikkuses saast, kuid see on ju sinu enese teooria, mis nüüd siis ei meeldi? Et teooria on nagu igati tore ja igati ok- lilled ja liblikad, aga meie reaalsuse saast ei sobi kohe kuidagi?
Ma tänaseks lõpetan, vabanda kui solvasin, kuid ma arvan, et tegelikult praegu solvas sind sinu enese teooria.
Vasta
Kui on võimalik solvata Tõde, siis see pole ju Tõde. Kaval nipp on seda niimoodi kontrollida.
Ja edaspidi meeldiks mulle ikka selle Tõe üle Sinuga argumenteerida...Smile
Vasta
(09-10-2020, 17:51 )Minaelan Kirjutas: Igaljuhul, kui mina sinna teispoolsusesse lähen, võitlen nagu emalõvi....sest kaotada pole midagi.

Lihtsalt ääremärkus - pigem siis juba kui mäger wink
https://www.youtube.com/watch?v=NvlalDNxccw
Vasta
(09-10-2020, 20:00 )Tyto Alba Kirjutas:
(09-10-2020, 17:51 )Minaelan Kirjutas: Igaljuhul, kui mina sinna teispoolsusesse lähen, võitlen nagu emalõvi....sest kaotada pole midagi.

Lihtsalt ääremärkus - pigem siis juba kui mäger wink
https://www.youtube.com/watch?v=NvlalDNxccw

Laugh, absoluutselt hea mõte.

(09-10-2020, 19:18 )Q11 Kirjutas: Kui on võimalik solvata Tõde, siis see pole ju Tõde. Kaval nipp on seda niimoodi kontrollida.
Ja edaspidi meeldiks mulle ikka selle Tõe üle Sinuga argumenteerida...Smile

No vot hakkab looma, sinu teooria järele ste mina ehk SINA ISE Laugh solvas Sind.

Argumenteerimisega on nüüd nii et, mul on füüsiliselt kohutav allergiline reaktsioon igasuguste jumalate peale. Ma ei ole nii üdini kurje olendeid veel lugenud ( näinud teda reaalselt õnneks ei ole). Mitmes tsivilisatsioon me olemegi (?) 6- seitsmes, varasemad uputati viimane pommitati koos maa puhtaks põletamisega maatasa. Me olla esimene tsivilisatsioon, kus inimene on nii ära n*tud, et ta ei mäleta varasemast endast enam midagi.
Vasta
No ikka pean nati nügima....
„ näinud teda reaalselt õnneks ei ole“ – Näha ei olegi võimalik.
Ma panen kasutaja Loffe selgituse, mis minuarvates väga hästi minu Hetke jutu kokkuvõtaks –
„Kui rääkida psühholoogilisest ajast siis hetke võib mõista olevikuna. Kõik kogemused leiavad aset igikestvas olevikus, nüüd ja praegu. Aja mõiste selles kontekstis loob meel/mõistus kunstlikult ning alates ajaga samastuma tekib entiteet mida võib kutsuda egoks. Hetke kogemus pole iseenesest kogemus vaid psühholoogilise aja puudumine või teisiti öeldes ego/persooni puudumine.“
„Me olla esimene tsivilisatsioon, kus inimene on nii ära n*tud, et ta ei mäleta varasemast endast enam midagi.“
Ma ei tea mis täht seal tärni all olla võiks Bleh aga asi on vastupidi. Inimene on nii ära *****, et ta otsib ennast mälestustest ja arvab, et nende puudumisel temalt on midagi „ära võetud“ või „kahjustatud“. Tähelepanu mitte koondades küsimusele „oot...aga kuhu minu mälupildid üleüldse tekkivad?“
Toome näite ka.
Küsime kasutaja Eithea käest „Mis Sa tegid eile?“. Täitsa arusaadav küsimus.
Eithe vastab „Eile ma tegin pannkooke“. Täiesti arusaadav vastus.
Lähme edasi.
Küsime „Mida Sa Eithea tegid kümme aastat tagasi sellel kuupäeval?“
„eee...“ on Eithea kergelt segaduses aga vastab ikkagi „Siis käisin ma metsas seenel“
Nüüd kui juhtub Loffe selgitusest „psühholoogilise aja kadu“, siis millise vastuse annaks Eithea nendele samadele lihtsatele küsimustele?
„Mis Sa tegid eile?“
Eithea ei ole enam võimeline vastama „ Eile tegin ma pannkooke“ enam ei päde kuna persooni kes neid tegi ju pole...aga mälestuse pildid ehk mälu ometi on olemas (minna kasvõi mitu eelmist elu tagasi).
„no...pannkoogid olid...või on...need lihtsalt...no tähendab minu ja pannkookide vahel pole erinevust...vist“ puterdab Eithea.
Samamoodi on ka mälestuspiltidega, ainult mida need tõestavad on Hetke olemasolu või siis teisiti öeldes ego/persooni puudumist.
Ära siis Eithea pahaks pane, et Sind sellise naljanäite sisse panin...Smile

Vasta
Q11 - minu meelest on natuke jabur väita et minevikku ja tulevikku polegi üldse olemas, võib olla sa pole lihtsalt aru saanud mida need nähtused olemuslikult tähendavad? Eeldan et selle väitega sa vast nõustud et kogu eluaeg ongi üks suur olevikuhetk. Kuid see suur ja kõikeläbiv olevikuhetk toimib kui ajaline jadaprotsess. Sellest aga ei saa veel järeldada nagu minevikku ja tulevikku absoluutselt ei olegi! Minevikuks lihtsalt nimetetakse hetki mis kunagi olid, tulevikuks nimetatakse hetki mis kunagi tuleb, ja praegune olevikuhetk on nende kõigiga nii kaudselt kui ka otseselt seotud. Otseselt selles mõttes, et minevikus tehtu mõjutas praegust olevikku ja olevikus tehtu mõjutab omakorda tulevikku. Kaudselt aga selles mõttes et minevikuhetkedest tunnetatakse olevikus meenutades ja vajadusel neid ümbertõlgendades-tunnetades. Samuti tulevikuhetkedest unistatakse olevikus ja otsustatakse milist tulevikurada edasi tegutsemiseks valida. Selles mõttes ma ei näe et mistahes ajahetked oleks elus korrakski täiesti Ajast ja Egost vabad. Ehk ma ei leia et täiesti mineviku ja tuleviku vaba olevik saaks elus kuidagi võimalikuks, kuna eluprotsess on pidevas ajalises liikumises, mis sisuliselt ongi ajaline. Selles mõttes pole võimalik ka olevikku, mis oleks täiesti kogemustevaba ja muutumatu. Olevikuhetk ilmneb ajas, kuna see loob aja ja ühtlasi ongi kogu aeg. Aeg pole üksnes mõtteliselt vaadeldav vaid ka täiesti reaalne eluprotsess kui teatud jõudude koplekti kulgemine.
Vasta
(10-10-2020, 17:29 )Q11 Kirjutas: Ma panen kasutaja Loffe selgituse, mis minuarvates väga hästi minu Hetke jutu kokkuvõtaks –
„Kui rääkida psühholoogilisest ajast siis hetke võib mõista olevikuna. Kõik kogemused leiavad aset igikestvas olevikus, nüüd ja praegu. Aja mõiste selles kontekstis loob meel/mõistus kunstlikult ning alates ajaga samastuma tekib entiteet mida võib kutsuda egoks. Hetke kogemus pole iseenesest kogemus vaid psühholoogilise aja puudumine või teisiti öeldes ego/persooni puudumine.“

https://www.youtube.com/watch?v=78He2YKlLDo
Thomas Campbell - Why Out Of Body Experiences Are Easier Than You Think!
What meditation does is it teaches you to let go of the datastream that defines your reality. [3:45]
Mida meditatsioon teeb on et ta õpetab sind lahti laskma andmestriimist mis defineerib sinu reaalsuse.

Näen võimalikku seost aga hirm kardab et pingutan kujutlusvõimega üle, huvitav kas ThomasC räägib samast asjast?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tarkuseid elust Lynx Titan 0 1,197 30-03-2021, 22:17
Viimane postitus: Lynx Titan
  Teleennustaja mõisteti surma PiziIngliito 10 5,569 28-11-2009, 18:58
Viimane postitus: alter

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat