Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parreesia (2015, film Einar Laignast)
#76
(21-06-2018, 12:33 )Nofretete Kirjutas: 2018.06.19 - Mõtleme taas

Hooaja viimases saates lisatakse kohalikule mõõtmele kosmiline. Laigna räägib videos muistsetest tsivilisatsioonidest, geneetikast, arheoloogilistest leidudest ja paljust muust. Juttu ka evolutsioonist, huumori võtmes. Nähtumus ja olemus.

https://www.tallinnatv.eu/saated-sarjad/...tleme-taas
Jällegi huvitam osa selles oli saate lõpu poole, kus Laigna käsitles Giordano Bruno juhtumit. Ametlik ajalugu väidab justkui oleks Bruno põletatud heliostentrilie maailmapildi levitamise pärast, kuigi ca vähem kui 100 aastat ennem Brunot oli matemaatik Kopernikus seda sama ideed esitlenud ning saanud rooma kirikult ja paavstilt positiivset tagasisidet ning materiaalset tunnustust, mida kinnitab ka eestikeelne vikipeedia-https://et.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Kopernik-1514 . aastal levitas ta oma sõprade hulgas väikest käsikirja Commentariolus ("Väikesed kommentaarid"). Selles esitas ta ideid, kuidas loobuda senisest Ptolemaiose maailmasüsteemist. Ta pani Maa liikuma, Päikese seisma ning matemaatilises mudelis kasutas deferenti ja kahte epitsüklit. Sõbrad kiitsid idee heaks, seda loeti Roomas paavstile ja kardinalidele ning sealtki saabus positiivne tagasiside.
Loogiline vastuolu-ühte tegelast tunnustati kiriku poolt, teine aga sama idee pärast justkui põleti.
Aga vaat siia on koer maetud, Brunot ei põletatud mitte selle Heliotsentriline maailmasüsteemi pooldamise pärast, vaid selle tõttu, et Bruno oli paljastanud Euroopa kultuuriruumi ohustavat ohtliku salaühingu(te) olemasolu eest, mis lõpuks kulmineeruski 18 sajandil massoonlike salaühingute nn kapist väljatuleku ja kurikuulsa Prantsuse revolutsiooniga. See paljastus, hetkel ei tule Bruno vastav teose nimi meelde, maksiski Brunole elu, oli ju Bruno ise nähtavasti teadlik selle ohtliku salaühingu eesmärkidest ja õõnestustegevusest, igatahes need teadmised avaldas ta oma raamatus, mida isegi tänapäevani on kiivalt varjatud, aga selle asemel on konstrureeritud intriigide abil see jabur süüdistus Bruno kohta. Hiilgav konspiratsioon tõesti-hoida ära paljastav hoiatus tuleviku maailma kohta, samas lollitades kõiki ebaloogilise jaburdusega. Laignalt oleks aga oodanud antud juhtumi täpsemat informeerimist, paraku jääb tema puhul taolised huvitavad faktid pea alati fragmentaarseks.
Vasta
#77
(22-06-2018, 16:23 )Viimne Roomlane Kirjutas: See paljastus, hetkel ei tule Bruno vastav teose nimi meelde, maksiski Brunole elu, oli ju Bruno ise nähtavasti teadlik selle ohtliku salaühingu eesmärkidest ja õõnestustegevusest, igatahes need teadmised avaldas ta oma raamatus, mida isegi tänapäevani on kiivalt varjatud, aga selle asemel on konstrureeritud intriigide abil see jabur süüdistus Bruno kohta. Hiilgav konspiratsioon tõesti-hoida ära paljastav hoiatus tuleviku maailma kohta, samas lollitades kõiki ebaloogilise jaburdusega.

Giordano Bruno oli okultist ja valdas esoteerilisi salateadmisi. Ühes dokfilmis kahtlustati isegi, et ta sai oma teadmised arenenud tulnukrassilt. Nii nagu Da Vincigi.
Rahvahulkadele esoteerilisi saladusi rääkida on tänapäevalgi riskantne ja pealegi ei saada sellest aru. Laigna jutustab vestluses, et esoteerilistes teadmistes on planeedid elusolendid. Ja et teadusalades ei ole veel jõutud lõplikule tõele. Vanades tekstides on kõik teadmised kujundlikult antud, kui need tänapäeva keelde tõlgitakse, siis alles saadakse sellest aru. Juba 3000 aastat tagasi öeldi, et pole midagi uut siin taeva all - kõik on juba varem olnud. Näiteks räägitakse juba vanades tekstides kloonimisest, aga alles nüüd saadakse aru, et jutt on geneetikast.
Hea näide Laigna poolt Kuust, mis on tehtud juustust. Smile Mesilase näide ka hea! Smile Samuti see, et teemant on puhas tahm.
Enamus inimesi läheb nähtumuse ohvriks ja ei oska olemust näha.

https://www.tallinnatv.eu/saated-sarjad/...tleme-taas
Vasta
#78
Einar Laigna loengusarjast.

Lääne demokraatia ja ÜRO rändelepe
Published on Nov 17, 2018
Einar Laigna loengusari "EESTI 1000" - Inimesest - kes me oleme?" (1-1)
Vasta
#79
Hea lühiklipp. Arvamus selge ja otsekohene.
Poliitikud on öelnud, et rahvas võib teha ebademokraatlikke otsuseid. Samas demokraatia on ju rahva tahe.
Samas ei osata teha enam isegi esimese astme loogilisi jäeldusi.

Praegu kästakse rahval alla kirjutada surma otsusele. Ja samas öeldakse, et sel allkirjal pole mingit tähtsust...Rahvast peetakse lollikarjaks ja arvatakse, et ega me nagunii midagi aru ei saa.

Loengusarjad huvitavad, sest neis räägitakse igavikulistest väärtustest.
Vasta
#80
Päris hea väljavõte loengust aga täpselt nii ongi.
Vasta
#81
Einar Laigna viieosaline loengusari "Eesti 1000" TopGun lasketiirus oktoober-detsember 2018...
https://www.youtube.com/watch?v=G_-2XfYllrQ

Kui varem on vana(meister) silma paistnud, seda küll täiesti uskumatul kombel, totaalselt olematute ja ähmaste üldteadmistega ja naiivsete lapsustega Venemaa/Nõukogude Liidu ajaloo valdkonnast, siis tänaseks on sellele lisandunud ka mingitlaadi rõve ja hämaravõitu Stalini/stalinismi ihalus...
Vasta
#82
Hr Laignal on väga tugev usk tahtejõusse ja Tõe olemasolusse siin Maailmas...Smile
Vasta
#83
https://www.youtube.com/watch?v=KhUQ0679zCk



"Kui eestlastelt küsida mis on see meie identiteedisõna. Vaikus."

Lihtne sõnasoovitus, loodan et ei käi vanale mehele ülejõu. Pagan.
Vasta
#84
(29-07-2020, 01:13 )Kunglas Kirjutas: "Kui eestlastelt küsida mis on see meie identiteedisõna. Vaikus."
Lihtne sõnasoovitus, loodan et ei käi vanale mehele ülejõu. Pagan.

Ma väga loodan, et see julge mees (Laigna) ei jää vait.
Tema väljaütlemised võivad meeldida ja võivad mitte meeldida, kuid konservatiivse maailmavaatega inimesed praegusel ajal järjest enam tunnevad, et nad ei saa vabalt öelda välja seda, mida nad mõtlevad. Noh, anonüümselt ehk saavad.

Selle kohta on mul tõestuseks tuua 2020 suvine uurimus USAst: https://www.cato.org/publications/survey...troduction
Tsitaat:Tugevad liberaalid paistavad silma ainsa poliitilise rühmana, kes tunneb, et saavad end väljendada. Ligi 58% tugevatest liberaalidest leiavad, et suudavad öelda, mida nad usuvad. Tsentristlikud liberaalid tunnevad end aga teisiti. Ligi enamus (52%) arvab, et nad peavad end tsenseerima, nagu 64% moderaatidest ja 77% konservatiividest.

Üks pilt sealt artiklist ka. Väitega nõustujate protsent, "poliitiline kliima on selline, mis takistab mul välja ütlemast oma seisukohti, sest see võib kedagi solvata".
[Pilt: Chart3.jpeg?itok=GMdS3ZeE]

Sellega võib seostuda ja võib ka üldse mitte seostuda kunagine ennustus - ma hetkel ei suuda leida selle teksti - et pärast venelasi tulevad vihulased, kus jäi selgusetuks, kes need vihulased on. Kohanimega Vihula vaevalt nad seotud on, kuid vb on nad seotud sõnaga viha. Tühistamiskultuuri esindajad.

Vasta
#85
" Traditsionaalsed ja konservatiivid on need kes, ajaloolis-poliitilistest võimumuutustest hoolimata, jäävad truuks oma identiteedile, see tähendab traditsioonidele, see ongi konservatiiv. Alles jäävad need, kes kõikidest välistest muutustest hoolimata jäävad oma identiteedile truuks. " (Laigna samas videos)


Nõus. Lisaks vaid et traditsioonide algus on paganluses.


E. Laigna otsib identiteeti milles? (1:30)




Lihtsalt ja selgelt, kuidas indo-euroopa religioosne mentaliteet tühistas paganliku, kes kuulata viitsib-

https://www.youtube.com/watch?v=MLr5-gJL-a4


_________________________________________
Kunglas Kirjutas:Kristlus, jm. paganliku maailmamudeli (tasakaalus risti põhise) kaldu ajasidki.Praeguse purustamine pole muud kui vastukaalu avaldumine.


Ise endile vastandlik äärmus loodi.


Tühistajad tühistatakse wink
Vasta
#86
Olen nõus, et kristlus tegi palju paha. Täiesti nõus. Kuid mitte ainult paha. Mõnel pool andis ta panuse sünkretistlikele usunditele, kus on kristlus (ka tema juured on paganluses) ja paganlus-šamanism kenasti läbi põimunud, nt woodoo-usund ning Peruu ja Mehhiko katoliiklus.

Aga et sõjad on peamiselt ususõjad - nõus - kristlus minevikus, islam tänapäeval.

Kristlus tühistas. Tühistamine on EI JAH-mentaliteedist sündinud, mustvalge ja dualistliku maailmapildi sünnitis. Paganlus ei ole dualistlik. Paganlus on nagu korall, mis kasvab pidevalt vana peale. Paganlus seega ei peaks tühistama.
Tühistamiskultuur on oma olemuselt sügavalt dualismis sees - peksame vana maani maha, siis ehitame omale sobiva uue - kõlab ju kristlikult, marksistlikult, kommunistlikult?

Tühistajad tühistatakse - sellega dualismist välja ei astu. Sellega jäädakse ikka samale kiigele hoogu juurde tegema, ühest äärmusest teise.


Võtame aja 1800 lõpp - oli see ju läänemaailmas patriarhaadi, imperialistlike vallutuste ja kristliku misjoni ning vagatseva moraali kõrgaeg. Naistel polnud mingeid õigusi, muude maade rahvaid küll ristiti, kuid täisväärtuslikeks inimesteks peeti valgeid britte ja kultuuri definitsiooniks briti kultuuri; homseksuaalsus oli kriminaalselt karistatav jne jne. Oli nii?
Auto oli täiega ühel pool kraavis, nimetame seda parempoolsuse kraaviks.

Nüüd on 20sajandi joooksul sealt kraavist välja saadud. Naiste muistsed õigused on taastatud (läänemaailmas vähemalt); kristlik misjon on marginaalse tähtsusega, vägivaldselt levib praegui ainult islam; kõik rassid on ametlikult võrdsed (lausa põlvitatud on andekspalumiseks); homoseksuaalsus on ametlikult lubatud, et mitte öelda soositud; kultuuride täisväärtuslikkuse osas on veel vajakajäämisi ses osas, et ikka peetakse parimaks lääne tehnoloogilist kultuuri, kuid lastakse täiesti olla ka omas endas. Meeste osas oleme küll juba ringiga vagatsemisesse tagasi kaldumas, naisterahva põlvekatsumine jms flirt võib saada karistatavaks .

Ja kui nüüd rooli ikka veel vasakule hoida, siis jõuame järjekordselt kraavi. Au ja kiitus möödunud ja ülemöödunud sajandi feministidele, kuid mida siin veel mehi mutta tampida, et naiste terror kehtestada?! Mida promoda homoseksuaalsust ja soovahetusi, et teha inimesed õnnetuks hormoonravi otsas kui nt peaks ikkagi lääne heaoluühiskond kokku kukkuma kas kliima või mingi muu häda tõttu?! Mida need tabletisõltlased siis peavad tegema? Mida põletada kirikuid, kui islam on oma mošeede ja väga konservatiivse ellusuhtumisega uksele prõmmimas?! Jne jne.
Ikka jubedalt tahetakse kuskil anarhistlikus-kommunistlikus või šariaadi kraavis lõpetada.

Kommunism on tglt tore asi, ja mina usun et millalgi tuleb kommunism, aga inimeste praeguse arengutaseme juures, kus ollakse sügavalt dualistlikus mõtlemises, tuleb sellest järjekordne häda ja viletsus, nagu me oleme korduvalt näinud läbi ajaloo.
Tühistajad tühistatakse - see on üdini ainujumalauskudele omane mõtlemine. Dualistlik mõtlemine. Väljakasvamine vanast, vana peale kasvamine, võttes vanast parima - toidu, nagu korall- see on paganlik ja mittedualistlik mõtlemine.
Vasta
#87
Dualism ise tühistab end, paganlus ei tule jah, tühistama. Indo-euroopa mentaliteet tõi duaalse paganlikku, enamus konservatiivseks ja traditsionalistlikuks peetavat on tegelikult ennast kaitsev indo-euroopalik dualism, mis tunneb enda lõppu lähenemas. Sellise end konservatismina esitava (tumedas kirjas E.Laigna lause) looduskauge dualismi toitmine nüüd küll tasakaalule/paganlusele lähemale ei too.


Aga see lugu nii hea et soovitan veel teist korda- https://www.youtube.com/watch?v=MLr5-gJL-a4
Vasta
#88
(05-08-2020, 13:02 )Kunglas Kirjutas: Aga see lugu nii hea et soovitan veel teist korda- https://www.youtube.com/watch?v=MLr5-gJL-a4
Njah, on küll hea lugu ses mõttes, et saan mehe jutule ainult kaasa noogutada, ainult Snorri Sturlusoni kohta ehk täiendaksin oma arvamusega. Kuid see kõik on niivõrd iseenesestmõistetav A ja B iga vähegi nägeva/tajuva/maausulise eestlase jaoks, et paneb imestama see, et mõni siinne inimene seda kõike veel läänest õppima peab. Meil on see ehedal emapiimaga kaasatulnud kujul täiesti olemas, ja rohkemgi veel wink

Inimene, kelles on lapsena olnud animism säilinud - ja vähemalt põlvkond tagasi oli veel iga laps animist - ei näe end mittepealesundivas kristluses mitte mingit ohtu, vaid koostööpartnerit ühise eesmärgi nimel. Ka vanakuradiga tehti koostööd kui vaja. Ja see eesmärk on vaimsem ühiskond. Kristlus on oma vägivaldsuse ja ainuõigsuse perioodi läbi teinud (mingid sektid seda ju veel harrastavad, aga need võib joonelt heasse kohta saata, repressioone ei järgne) ja praegu on võimalus Lääne-Euroopa kristlusel areneda mõtlustavaks enesearengu-usundiks. Või siis surra loomulikku surma. Ja minna surevat "olendit" tampima, noh, võib ikka, aga see on veidi argpükslik tegu. Minge tampige puutini "kristlust".

Ja Einar Laigna on sellise isikliku jumalakogemuse pealt mõtlustava kristluse hea esindaja. Tema üks soovitus - võtta kaasa soe tekk ja magamisalus ning veeta öö kõrvalises ilma valgusreostuseta kohas selge ilmaga lageda taeva all. Annab kogemuse, kus tajud Taeva Ja Maa ühtsust, tunnetad, et mitte mingeid pühakodasid pole vaja, Maa sinu all ja Taevas sinu kohal ise moodustavad sinuga kõikjal kaasasoleva pühakoja, kus oled sina koos kõikide olenditega ning Mina Olen-teljega (Ilmapuuga). Ja kui Laigna väljendab seda kristluse vormis, siis mina täiega aktsepteerin seda. Mistahes vorm on sobiv kui ta ei lähe äärmusesse ehket "elab ise ja laseb teistel ka elada".
Vasta
#89
Ma lihtsalt tõin välja E.Laigna suhtumise identiteeti.


Kunglas Kirjutas:"Kui eestlastelt küsida mis on see meie identiteedisõna. Vaikus."

E. Laigna otsib identiteeti milles? (1:30)

Pakutud identiteet algab kohast, kus indo-euroopa meelne duaalsus tuli oma "linnusega" paganate maale. "Trooja hobune" kus oma peidetud hierarhia.
Vasta
#90
Ma natuke täpsustan-parandan oma öeldut. Laigna Ilmapuuteljest muidugi oma kogemuse juures ei rääkinud ja taevasmaa kui looduslik pühakoda on ka minu kujund. Selgroogu kui maailmatelge tunnetab kõndides või kõige paremini ristijalu istudes.
Vasta
#91
Rsk kus ajab närvi. Ma vaatasin materjali valmis, täpsustasin fakte, lihvisin termineid ja kirjutasin umbes ca A4 jagu üsna intrigeerivat teksti Laignast ja see kadus kui kergemeelse tudengi stipp, kadus ühe nupuvajutusega kui Muta persse.
Ma ei tea, millal ja kas ma selle uuesti ette võtan.
Aga Laigna jutus ja üldse tema elukäigus ja tema maailmakäsitluses on peidus suur duaalsus. Kui allah annab, kirjutan sellest uuesti!

Tegelikult, kõik on sinu süü I ll be bäkk!
Ma tahtsin sind appi kutsuda tunnistajaks teatud asjades selle jutu lõpuks, kuid otsides oma klaviatuurilt ülakoma, kadus kogu jutt!
Võta endale krt normaalne nimi. Kindlasti paljud tahavad sind tsiteerida!
Võta näiteks Mai Õun!
Vasta
#92
Ma soovitan enne kirjutada tekst valmis wordis nt ja siis alles postitada. Seejärel teha teksti vormindus. Sel juhul jääb algne mustand igal juhul alles.
Ja mina isiklikult "armastan" paberit ja sulepead rohkem kui klaviatuuri.
Laigna duaalsusest tahaks kuulda küll. Ja kindlasti mitte selleks, et sellele silmad kinni vastu vaielda.
Vasta
#93
(08-08-2020, 19:38 )Mannu Kirjutas: Ma natuke täpsustan-parandan oma öeldut. Laigna Ilmapuuteljest muidugi oma kogemuse juures ei rääkinud ja taevasmaa kui looduslik pühakoda on ka minu kujund.

Ega ma seda rohkemaks kui kommertsimaiguliseks kujustuseks pidanudki. Aga aitäh.
Vasta
#94
See on siis lühikokkuvõte minu laupäevaõhtusest lihvitud esseest, mis siiani kõiksuses ringi rändab.

Olen kuulanud enamikku Einar Laigna loenguid ja raadiosaateid. Sellist eesti keelt ja selget diktsiooni pole just paljudel praegu elavatel eestlastel. Tema ülim erudeeritus ja julgus välja öelda ka kibedaid, vahel ka ohtlikke asju, lihtsalt paneb teda austama. Tema vankumatus seista tõe eest on imetletav. Kogu tema olemus väärib vaid sügavat kummardust.
Ometi ei väsi ma imestamast mõningat duaalsust, kui kuulan või loen tema mõtteid ning uurin tema elulugu, millest armastab ta ka ise küllaltki palju oma pikkades heietustes pajatada.
Laigna on katoliku preester, pühitsetud (vist) Nõukogude Armeenias. Alustas Eestis ja lõpetas tubki luterlasena Usuteaduste Instituudi, teenis mitmes Eesti kirikus ja siis pööras katoliiklaseks ja pages Armeeniasse misjonäriks. Igaüks võib ta kirjut elulugu ise lugeda.
Miskitmoodi sai ta jala väga kõrge kiriku ukse vahele. Ta on veetnud palju aega reisides mööda Euroopat, tutvudes arhidektuuri ja kunstiga, eriti just sakraalses osas. Ta on veetnud palju aega mitmetes Euroopa kloostrites ja olnud ka mitmeid kordi Vatikanis. Vähemalt üks kord paavsti isikliku külalisena, vist mitu kuud kohe, mil sai vestelda katoliku kiriku tippudega ja teatud osas ligipääsu ka Vatikani raamatukogule. Vähe, kes on nii kõrgele-kaugele jõudnud. Hiilgava mõistusega vaimulik, väga kõrgete sidemetega.
Seepärast paneb pisut imestama, kui uurida tema sõjaväelasekarjääri. Ta pole olnud kaitseväes mitte kaplaniks, vaid oli Kaitsejõudude Peastaabi tagalaülem, edasi töötas Kaitseväe juhataja nõunikuna ja peainspektorina. Kui nii võtta, oli ta Eesti Kaitsejõudude hall kardinal ja tal oli tohutu mõjuvõim. Vaimulik ja siis sõjamees??? Hästi ei klapi.
Laigna enese juttudest selgub, et kunagi oli ta vägagi tihedalt KGB huviorbiidis. Ja teda ei kiusatud ega vaenatud ka avaliku riigivastase jutu eest. Vastupidi - teda kutsuti välja, et temaga sõbralikult vestelda, nõu küsida, arutleda jne. Ja kõrged KGB mehed tunnistasid seal teda endaga võrdseks, et noh meie siin lobiseme, aga need oleme meie, ega siis lihtrahaga me nii ei käitu. Väga imelik jutt ja fakt. Laigna püüab jätta muljet, et ta oli intellektuaalselt ja moraalselt niivõrd üle KGB-st ja kogu kommunistlikust režiimist, et see lõi julgeoleku kohe tummaks ja need oma ala spetsialistid ainult kummardasid süüdlaslikult tema ees. Aga samas teame me ju ülihästi, millise mõnuga KGB rull intellektuaalidest üle sõitis ja kuidas kõrge moraal jäi lõppude lõpuks ikkagi uurija kabineti nurka nagu vana kalts. Ja keda ei õnnestunud niisama murda, murti keemia abil. Hullumajas paar pritsi ja olidki kõigest moraalselt üle, aga loll mis loll ja jäidki seewaldisse. Peaaegu alati oli see nii. Ei lastud neid moraalseid tugevaid, aga kahtlaseid kuskile kõrgseltskonda reisima ja agiteerima ja filosofeerima. Veel vähem kantslisse rahvast rikkuma.
Eks Laigna ole üsna palju harrastanud natrsissislikku enesekiitust oma kõnedes, kuid miskit on neis juttudes ilmselt ka tõtt. No ja see ei lähe kohe mitte kuidagi kokku sellega, mida me julgeoleku töövõtteist teame.
Vat siinkohal tahtsingi teada, mida austet I'll be back sellest arvab. Kas ikka tõesti julgeolek koogutas ühe külapapi ees, olgu see nii helge mõistusega kui tahes.
Aga kui Laignast edasi rääkida, siis avaneb seal veel kolmaski tahk. Tema suhtumine maailma loomisse, kosmoloogiasse, ufodesse, tulnukaisse. Tema sellistel teemadel jutt ja poolehoid ei väljenda miskit otsapidi katoliku vaimuliku seisukohta. Ega üldsegi kristlase seisukohta. Ehkki Laigna ei väsi oma loenguis toonitamast küll jumalikkuse olemasolu ja religiooni absoluutset tähtsust, vajalikkust ja vältimatust, siiski vihjab ta ikka ja jälle omaenese supervõimetele, mis lubavad tal informatsiooni hankida otse kosmosest. Üsna selgelt väljendatult omab ta astraalis liikumise võimet ja juurdepääsu akashi kroonikatele. Samas on ta ka rääkinud ufodest, tulnukatest, sõdadest ja ka kauplemisest nendega. Ka on ta kirjeldanud inimese valmistamist annunakkide Enki ja Enlili poolt ja iidsetest võimsatest tsivilisatsioonidest, mis olid kümned ja sajad tuhanded aastad enne Moosest.
No ei ole kohe mitte kristliku munga jutt, või kuidas?
Selline vastuoluline isiksus tundub minu jaoks Einar Laigna.
Ja lõpetan ma sellega, et tunnen tema meeletu tarkuse ja harituse vastu väga sügavat respekti ja olen siiralt tänulik, et meil on võimalus sellest osa saada. Eriti just lindistatud loengutene, sest kordan veel - nii ilusat eesti keelt ei kohta tihti.

Vasta
#95
@Aadu66 - lihtsalt väike vahemärkus - olla "kristlik munk" ei välista ju absoluutselt midagi.
Meenutaks, et rõhuv enamus varasemate sajandite suurmehi olid mingil moel seotud kirikuga.
Polnud ka mungaks või muud moodi pühaks isaks olemine seganud muutvaid avastusi ja töid.
Vasta
#96
Süvaõppega teoloogi, katoliku preestri jaoks maailma loomise, kirikliku dogma ja kirikliku ajajoone avalik muutmine ikka tähendab minu arust üsna palju. Laigna jutud asjade hingestatusest, et raud, üldse metallid, tööriistad ja kogu Maa on elusolendid, meenutab küll rohkem šamaani kui preestrit
Või ei mina ka tea, mida tänapäeval katoliku kirikus patuks peetakse.
Igatahes tahtsin ma juhtida tähelepanu sellele, et Laigna on ilmselgelt parapsühholoogiliste võimetega inimene, kes neid ka kasutab.Oma jutu järgi suudab ta mediteerides avada juhtteed ajupoolkerade vahel ning panna nad sünkroonis tööle. Ja niipalju kui mina teadvuse tasandeid uurides meelde olen jätnud, avab see tee mõistuse vabaks rännuks ja lendamiseks ilma kehata. Või on vähemalt võtmeks.
Ilmselt sellest oli tingitud ka Laigna suur vimm Vigala Sassi vastu.
Vasta
#97
(09-08-2020, 18:33 )Aadu66 Kirjutas: Süvaõppega teoloogi, katoliku preestri jaoks maailma loomise, kirikliku dogma ja kirikliku ajajoone avalik muutmine ikka tähendab minu arust üsna palju. Laigna jutud asjade hingestatusest, et raud, üldse metallid, tööriistad ja kogu Maa on elusolendid, meenutab küll rohkem šamaani kui preestrit
Või ei mina ka tea, mida tänapäeval katoliku kirikus patuks peetakse.
Igatahes tahtsin ma juhtida tähelepanu sellele, et Laigna on ilmselgelt parapsühholoogiliste võimetega inimene, kes neid ka kasutab.Oma jutu järgi suudab ta mediteerides avada juhtteed ajupoolkerade vahel ning panna nad sünkroonis tööle. Ja niipalju kui mina teadvuse tasandeid uurides meelde olen jätnud, avab see tee mõistuse vabaks rännuks ja lendamiseks ilma kehata. Või on vähemalt võtmeks.
Ilmselt sellest oli tingitud ka Laigna suur vimm Vigala Sassi vastu.
Vimm on - oli vist tingitud Sassi kunagisest koostööst KGB-ga? Laigna on erakordne isiksus ja erakordsetele isikutele ei kehti tavareeglid. Usun, et ta näeb "asjade olemust" või midagi CC stiilis "nägemine". Kiriku dogmad on tavausklikele ja Laigna sugustele isikutele ei kehti.Bleh
Vasta
#98
(09-08-2020, 20:26 )xcad Kirjutas: Vimm on - oli vist tingitud Sassi kunagisest koostööst KGB-ga? Laigna on erakordne isiksus ja erakordsetele isikutele ei kehti tavareeglid. Usun, et ta näeb "asjade olemust" või midagi CC stiilis "nägemine". Kiriku dogmad on tavausklikele ja Laigna sugustele isikutele ei kehti.Bleh

Sellega olen ma kahel käel nõus. Laigna ON erakordne inimene.
Siiski tekitab just nimelt tema Nõukogudeaegne tegevus, vaba ringirändamine ja suhtlemine vene kõrgintelligentsi esindajatega pisut hämmingut. Kusjuures tema enese jutu järgi oli ta KGB luubi all. Õppis pärast konsistooriumit ja töötamist külakirikutes põrandaaluses vaimulikus seminaris, mis kindlasti oli ka julgeolekule teada. Õppis ja valdas keeli, omas suurel hulgal erikeelset vaimulikku ja filosoofilist kirjandust, mis üldjuhul oli NL-s keelatud. Ja selline mees rändas vabalt ringi, suhtles kõrgete Venemaa parteitegelinskitega, filosoofidega. Kõrgetel kohtadel olevate juutidega Moskvas. Kuidas see võimalik oli?
Vasta
#99
(09-08-2020, 20:49 )Aadu66 Kirjutas:
(09-08-2020, 20:26 )xcad Kirjutas: Vimm on - oli vist tingitud Sassi kunagisest koostööst KGB-ga? Laigna on erakordne isiksus ja erakordsetele isikutele ei kehti tavareeglid. Usun, et ta näeb "asjade olemust" või midagi CC stiilis "nägemine". Kiriku dogmad on tavausklikele ja Laigna sugustele isikutele ei kehti.Bleh

Sellega olen ma kahel käel nõus. Laigna ON erakordne inimene.
Siiski tekitab just nimelt tema Nõukogudeaegne tegevus, vaba ringirändamine ja suhtlemine vene kõrgintelligentsi esindajatega pisut hämmingut. Kusjuures tema enese jutu järgi oli ta KGB luubi all. Õppis pärast konsistooriumit ja töötamist külakirikutes põrandaaluses vaimulikus seminaris, mis kindlasti oli ka julgeolekule teada. Õppis ja valdas keeli, omas suurel hulgal erikeelset vaimulikku ja filosoofilist kirjandust, mis üldjuhul oli NL-s keelatud. Ja selline mees rändas vabalt ringi, suhtles kõrgete Venemaa parteitegelinskitega, filosoofidega. Kõrgetel kohtadel olevate juutidega Moskvas. Kuidas see võimalik oli?
Kui ka oli "midagi" siis sellest ei räägita, vähemalt avalikult. KGB oli paljudel kukil, ka tehti leping saatanaga aga osad suutsid sellest eemale hoida. Ehk leping oli aga seda ei täidetud ja teistele kurja ei tehtud. Arnold Rüütrel näiteks? Vana kommunist aga suutis ka siis jääda suhteliselt puhtaks. Osad aga lõikasid süsteemist kasu, neid oli suurem enamus. Ja oma võimu ehk tutvused tõid eesti vabariiki edasi. Seetõttu on neile kompromaat olemas ja EU "viljakates tingimustes" on kuulekad käsutäitjad nagu olid NSVL aegadel. Nimesid pole mõtet nimetada neid peaks kõik teadma. Muidugi raha nimel kakeldi ja kakeldakse ka praegu aga üldjoontes ollakse kuulekad käsutäitjad. Ja vene rahapesu afäär kipub osadele kirstunaelaks saama, eriti siis kui Trump uuesti presidendiks valitakse. Bideni korral kõik ununeb sest tal endal samad probleemid ukrainaga.
Vasta
Kuidagi täiesti vastuvõetamatuna tundub ka mõte Laignast kui KGB kaastöölisest.
Minus on hakanud idanema üks mõte, millele isegi vanameistri enda vihjetest ja vahel ka vihjamata jätmistest toetust võib leida.
Kas ei osutunud äkki Laigna juba 70-ndail mingil põhjusel väljavalitute sekka. Kas polnud ta mitte millegi palju kõrgemaga seotud, kui KGB. Nendega, kes on kogu aeg üle maailma kõikides riikides suht vabalt toimetanud, plaaninud ja täide viinud. Nimetame neid kuidas tahes - vabamüürlased, illuminaadid, maailmavalitsus, eliit jne jne.
Kui uurida Jüri Lina, siis teatud loožid olid täiesti puutumatud ja töötasid edasi ka NL-i kõige raudsematel aegadel ja ei söandanud nende tegevust takistada ei Stalin ega Brežnev ega Andropov. Veel vähem muidugi Jeltsin ega ka Putin.
Sellise variandi puhul kaoksid kõik küsitavused ja mõistatused ja vastuolud ja kõik oleks täpselt paigas.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Film: The UFO Conclusion - UFO Lõppsõna Tyto Alba 2 1,734 11-02-2019, 08:51
Viimane postitus: zzz34
  UUS SAATESARI - Hunting Hitler 2015 (History Channel) Tacian 21 8,973 10-06-2018, 20:05
Viimane postitus: Addy
  FILM: "Zeitgeist. The Movie" Demoriel 88 44,492 21-05-2017, 16:38
Viimane postitus: Tyto Alba
  Uus dokumentaal UFOs Declassified 2015 Eestlane 1 3,024 15-02-2015, 15:57
Viimane postitus: Tacian
  Film: Shadow People (II) (2013) missykissy 2 2,772 03-08-2013, 12:06
Viimane postitus: missykissy
  Film: Forces Occultes e. Hidden Forces e. Varjatud jõud (1943) excubitoris 6 3,838 06-03-2013, 18:55
Viimane postitus: Vesilik
  FILM: "Jalutuskäik Tallinnas" lord_of_mangos 0 2,209 19-04-2011, 19:28
Viimane postitus: lord_of_mangos
  1934 aasta film 'The House Of Rothschild' excubitoris 8 5,234 05-10-2010, 16:10
Viimane postitus: excubitoris
  Dok.film Radikaal Elderm 1 3,127 17-07-2010, 21:03
Viimane postitus: Jõhvikas
  Film: "The Obama Deception" Pyramid 23 9,435 01-10-2009, 08:37
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat