•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jutuajamised oma Teejuhiga
Naut, nice! Loen ja näen, et said Valgusega pihta! Super!
Pean tunnistama, et ma vedasin alles nüüd otsad korralikult kokku Laugh

Hah, ja Lokster Laugh
Muahahaaaaaaa, habeme võid Sa ju ette kleepida, aga mind Sa ära ei peta Laugh
O.P. sina ve?


Lahe teema ja hea lugemine.



Naut.
rõhk on sõnal "sain olema".
Just. Väga ilusasti väljendatud.
Vasta
Aasta on möödas? : )
Oma üllatuseks avastasin, et antud teema on vahepeal pea 80 tuhat vaatamist saanud.
Et... kui kedagi huvitab, on küsimusi tekkinud vms, siis palun! Jagan, mida ise tean või oskan.

Üldse on hetkel ajad ja energiad sellised, et tekib aina uusi kontaktööre, uksed-akanad on nö. avatud.

Ehk lisan nüüd vahepeal siia mingeid uusi vestlusi oma kogemustest-vestlustest või ka nendelt kontaktööridelt, kellega on mõnevõrra sarnane info.
Vasta
Kas sa, Naut, olid aasta aega kinni või?
Vasta
Vastupidi, Aadu66, ma olin lahti. Teistele võimalustele. : )

Vasta
Hea Naut on tagasi.
Nagu värske tuuleiil tuhised sa läbi foorumi ja lööd selle uuesti virvendama.
Tundsime vist kõik sinust puudust, järgmine kord, kui jälle lahti lähed, anna meile teadaSmile
Isiklikult igatsen veel Excubitorise järgi. Teab keegi temast midagi?
Vasta
(29-05-2020, 14:56 )Manaja Kirjutas: Hea Naut on tagasi.
Nagu värske tuuleiil tuhised sa läbi foorumi ja lööd selle uuesti virvendama.
Tundsime vist kõik sinust puudust, järgmine kord, kui jälle lahti lähed, anna meile teadaSmile
Isiklikult igatsen veel Excubitorise järgi. Teab keegi temast midagi?

Ma igatsen rohkem tõe järgi.
Ei Excu, Müstik ega ka teised meie foorumi kuldliikmed pole kuhugi kadunud. Mõni eksisteerib ühes, mõni teises vormis ja energias.
Vasta
(29-05-2020, 14:56 )Manaja Kirjutas: Hea Naut on tagasi.
Nagu värske tuuleiil tuhised sa läbi foorumi ja lööd selle uuesti virvendama.

Tere, kullapai Manaja! : )
Seekord on vblla veidi teisiti, virvendusi ei luba. Noh... aeg on selline, et siin kirjutada nii rohkelt kui tookord enam ei õnnestu.
Pealegi... aeg on kõigil tahtjatel helendada ja virvendada ja särada. See potensiaal on hetkel küll kohe paljude jaoks hästi õhus.
Seega hoiame meile pöialt! : )
Vasta
Olen siin vahepeal otsinud ka teiste kontaktööride infondusi. Vist ikka puhtalt seetõttu, et.. leida mingeid paralleele või lihtsalt ikkagi natuke selleks samaks veendumuseks, et kõik see, mida mina oma kontaktides kuulen/näen pole vaid minu meele miraaž. Ja kuidas siis ikkagi näiteks teised samu asju "näevad".

Nagu öeldud, on neid nn. kanaldajaid üle maailma (ja neti) suhtkoht palju ikka. Kuid mitte kõigi poolt vahendatud tekst mind siiski ei veenna. Enamuses on tekstid ka lihtsalt... kuidagi liiga üldsõnalised ja ka väga sisusarnased.

Siin siiski üks tore leid. Irina Podžorova, kelle kontaktid said alguse juba teismelisena ja kelle Kuraatoriteks on erinevate maaväliste tsivilisatsioonide esindajad (valdavalt on neid 2) ning kelle vastuseid seesama Irina ka väga täpselt suudab edastada.

Inimesena on Irina puhul tegu võluvalt armsa, justkui täiesti egovaba ja pealtnäha ehk lihtsa naisterahvaga (sündinud on ta väikeses Venemaa külakeses), kuid kelle vahendatud info eristub väga paljudest nn. kanaldajatest tõepoolest konkreetsuse ja selgete 1:1-le vastustega, lisaks hämmastab ta tihtilugu küllaltki keeruka tehnilise korrektsuse ja väga laiahaardeliste teadmistega küll erinevatest kultuuridest, religioonidest, psühholoogiast, geograafiast jne jne.. Teda on süüdistatud lausa selles, et tal on kuskil mingi salamikrofon, kust kaudu talle otseeetris vastuseid nö. guugeldatakse. Salamikrofon tal tõesti on, kuid see on tema sees ja ühendus on ainult sisemiste "tundlatega". : )

Tal on praeguseks juba palju ülekandeid, kuid selle, just hiljuti, 31.mail eetrisse pandud küsimuste-vastuste salvestuse püüdsin seekord ikka ära tõlkida. Miks? Esiteks pole ülekandel tõlget ja teiseks:
Sest teemaks on inimese Kõrgem Mina.
* Lühendina KM.

Ehk siis võite ise kasvõi selle siinse teemaga võrrelda, kuidas erinevad kontaktöörid, erinevates riikides võivad saada samas küllaltki sarnast infot.
(Sry, kui on vead terminites.)
----

Kontaktööriks olemisest.
Vaimse Maailma kontaktööriks olemisel pole oluline vanus vaid eelkõige teadlikkus.
Osade plasmoidsete tsivilisatsioonidega on lülitus osadel juhtudel loodud kontaktööriga isegi juba imikuna või enne sündi, mitmeid kehastusi varem.
Misiganes kontakt on võimalik aga ikka ja eelkõige siis, kui inimene on valmis sellele teele astuma psühholoogiliselt, energeetiliselt ja vaimselt, sest selle tee keerukus on selles, et see tuleb kohandada eluga materiaalses maailmas.

Mis on Kõrgem Mina ja kuidas saavutada Temaga side?
Milleks seda Kõrgemat Mina üldse vaja on?

Asi on selles, et meie vaim pole kehastunud siinsesse tihemateriaalsesse kehasse täielikult. Osa temast jääb vaimsesse maailma. Seega, kõik teie, kes "sedagi teksti siin hetkel loevad" (minu mugandus), asute füüsilises maailmas vaid osaliselt ja samamoodi osaliselt asute ka vaimses maailmas. Ning just see viimatimainitud osa, millel pole blokeeritud mälu teie ümbersündidest, teie elu teekonnast, teie elu ülesaanetest siin, ja ka sellest, kuivõrd teie tee vastab teie elu ülesannetele, just selle vaimse struktuuriga me lähemegi kontakti ja nimetame seda Kõrgemaks Minaks.

Miks just Kõrgemaks?
Sest vibratsioonidelt on see kõrgem sellest osast, mis on asunud inimese kehasse. Inimese keha aga mõjub sellele osale, mis on kehastunud.
Ehk siis Kõrgem Mina on teadvuse kõrgem osa, üliteadvus, supermina, kosmiline teadvus (on erinevaid termineid), kuid see kõik on sama.

Miks temaga luua kontakt?
Sest ainult Kõrgemalt Minalt saab vastused, mis on inimese elutee ülesanded.
Need vastused pole üldised (inimkonnale) vaid on suunatud ainult konkreetsele inimesele.
Seetõttu sellised elutähtsad küsimused, nagu kuhu minna, millega tegeleda elus, milliste eesmärkide poole püüelda, kuidas neid eesmärke saavutada, seda kõike on soovitav otsustada kaasates inimese Kõrgemat Mina. Ainult tema teab seda ainsat, teie jaoks tõest vastust just teie jaoks. Mitte teie vanemate, teie õpetajate, teie Guru jaoks, vaid ainult konkreetset teile mõeldud vastust.
Seetõttu arvataksegi, et Kõrgem Mina on kõige kõrgem Õpetaja inimese jaoks.
Eriti tähtis on kontakti loomine KM-ga inimesele, kes soovib tegeleda esoteerikaga. Eriti näiteks kontaktööridele. KM kaudu on näiteks võimalik luua kontakt misiganes Kuraatoriga. Seega saab Kõrgemal Minal paluda selline kontakt luua ja Tema siis ka kutsub nad Vaimsest Maailmast kohale selle inimese jaoks.

Kas Kõrgem Mina on dziva või paramatma?
Dziva on pigem hing, Atma ühendatud pranaga ehk elujõuga.
Paramatma aga jah, on tõesti Kõrgema Mina üks nimesid, mida kohtab panishadade kirjelduses. Loomulikult selle hinduistliku religioossuse spetsiifikaga, mille on sinna viinud need brahmanid, kes selle üles tähendasid.

Kas Kõrgem Mina on kõigil?
Jah, kõigil.
Kõrgem Mina võib tõesti teie juurde tulla ka (teile sobivas) kujustuses. Kas tähena või päikesena või teie enda sarnasena, misiganes kujus. Kui teil on kujundlik mõtlemine, siis see võib olla teie KM poolt saadetud vorm.
Ka astraalis võib kohtuda oma KM-ga, sest on ju minek vaimumaailma. Olgu tegu teadliku une või teadliku astraalrännakuga.



Kuidas eristada, et räägib KM või lihtsalt mingid teadvuse kujundid?
Siin on küllaltki kindlad kriteeriumid. Et kuulda tõepoolest Kõrgemat Mina, peaks järgima mõningaid tingimust.
Enne kontakti KM-ga tuleb minna füüsilise ja psühholoogilise lõdvestuse seisundisse. Mis on füüsiline lõdvestus, seda vast kõik teavad, kuid psühholoogilisest lõdvestusest ei tea ehk paljud. Mis on psühholoogiline lõdvestus? See on teadlikult ajutine keeldumine mõtete omakontrollist, võib öelda. Eemaldumine analüüsist. See vaimu osa, mis vastab loogilise mõtlemise eest., see tuleks ajutiselt lükata kõrvale. Asudes kehas me häälestume läbi aju, seetõttu suhtlemisel vaimse maailmaga tuleks häälestuda läbi selle aju osa, mis vastutab loomingulise mõtlemise eest, sealhulgas kujutlusvõime eest, kujundliku mõtlemise eest jne.
Just selle ajuosa kaudu on võimalik astuda kontakti vaimse maailmaga mitte seejuures kehast väljudes. Mõistuslik psühholoogiline lõdvestus ongi see, kus ajutiselt lükatakse kõrvale kõik, mis teeb ärevaks, materiaalsed mured, see on laskumine lõdvestusse. Kuigi tavaline füüsiline lõdvestus toob kaasa ka psühholoogilise lõdvestuse.
Küsimuste esitamisel KM-le pöörduge konkreetselt: "Ma soovin rääkida Kõrgema Minaga. Kas Sa oled valmis mulle vastama?". Igal juhul teie KM kuuleb seda küsimust ja saadab kindlasti ka vastuse.

Kuidas eristada?
Selles seisundis, kui te saate vastuseid, selles seisundist te vblla ei saagi analüüsida. Analüüsida ja eristada vastuseid saate peale seda, kui olete vastused saanud ja juba väljunud KM-ga suhtelmise seisundist.
Ja eristada saate vastuste kaudu.
Ehk kui te saate oma küsimustele vastuseid, mis ei vasta vaimse evolutsiooni eesmärkidele ja ülesannetele nii nagu neid teadvustatakse vaimsetes õpetustes. Näiteks KM ei saa teile kunagi öelda, et teie elu eesmärk on valmistada kellelegi kahju. Või ei saa ta öelda, et tuleks minna kuskile ära, jättes maha oma lapsed ja vara või mitte püüelda vaimsete eesmärkide poole. Igal juhul selliste vastuste kaude saate ka eristada.

Veel on olemas üks reegel, mis on paljudele Kuraatoritele teada:
Esimene vastus, mis tuleb, see ongi Km vastus. See võib tulla nii kujundites, kui ka mõttevormides või mõlematena üheaegselt. Kui kanal vaimsesse maailma KM juurde pole veel timmitud, siis võivad vastused olla häiritud või on kujundites segasus.
Ehk siis esialgu on võimalik saada ka vastuseid, mis justkui ei vasta küsimustele. Siin tuleb kanali tugevdamiseks esitada alati lisaküsimusi ja täpsustavaid küsimusi.
Näiteks, kui te küsite: "Mis on mu elu mõte?" ja vastuseks antakse: "Tõuse treppi mööda üles", siis on tähtis aru saada, et vastus tuli tõesti KM-lt, kuid kuna kanal pole sisse töötatud veel, siis vastus tuleb väga lihtsas vormis. Seega tulebki täpsustada. Näiteks antud juhul: "Kuhu üles? Mille jaoks tuleb seda teha?" jne. Kõik sellised momendid tugevdavad sidet KM-ga ja edaspidi võib saada juba palju enam avatud ja täpsemaid vastuseid.


Kas on selline asi nagu Tume KM või Madalam Mina?
On olemas erinevad negatiivsed seadistused inimese mentaalses kehas, mis annavad projektsioone astraali eeterlikele väljadele, negatiivsete blokkide või ljarvade (?) kujul.
Neid küll ei nimetada "minaks", sest Tähtedevahelise Liidu kokkuleppele vastavalt need ajutised moodustised ei ole "mina" osaks.
Seega seda ei nimetata madalamaks või negatiivseks minaks, et mitte rõhutada selle tähtsust inimese jaoks, need on ajutised moodustised inimese vaimses struktuuris. Kuigi ka see võib hakata vastama, olgu selleks ljarva või negatiivne mõttevorm, mingi tema mõistuse seadistus vms. Kuid nagu sai mainitud, on seda lihtne eristada vastuste kaudu.
Nende muude mõttevormide vastused piirduvad reeglina ühe teemaga.


Kas võin KMga suhelda näiteks pendli abil?
See on väga levinud praktika, et vaimse maailmaga suhtlemiseks kasutatakse materiaalse maailma esemeid. Seda nimetatakse kontakti spiritistlikeks vormideks.
Kõik pendlid, taldrikud, raamid jne... see pole siiski täisväärtuslik kontakt. Seda kõike võib proovida algfaasis, kui alles toimub kanali seadistus, kuid pigem ka selleks, et veenduda, et selline asi on olemas.
Kuid pole vaja sellesse kõigesse ikkagi kiinduda või sellega kohanduda, kuna sellega lihtsalt harjutakse ära ning sealt edasi on keerukam üle minna otsedialoogile oma KM-ga. Tuleb lihtsalt hiljem ümber õppida ning sellised juhtumid on väga sagedased, kuid paraku on vastuvõtu vahedus tuimenenud (tuntakse näiteks ainult mingeid kehaaistinguid, kui KM annab vastuseid.) Seda enam, et pendliga saab ainult vastuseid ei-ja- vormis, mitte aga avatuna nagu KM vastab.
Oma tundlikkuse taastamiseks või väljatöötamiseks on oma metoodikad (*21 päeva lugeda spetsiaalset seadistust planeedi Esler juhendi järgi).


Mis võib blokeerida kontakti KM-ga?
Laiemas mõttes negatiivsed emotsioonid. Mis need on? Need on emotsioonid, mis on suunatud võitlemisele kas ümbritseva maailmaga või iseendaga. Võitlusesse sellega, ete ei võeta maailma sellisena nagu see on. Mis siia läheb? Hirm, viha, arvustamine/hukkamõist, ärritus, kadedus, usaldamatus, umbusklikkus, ka kahtlustav suhtumine endasse või sellesse spetsialisti, kes aitab luua kontakt KM-ga. Kahtlused vaimse maailma olemasolu kohta tervikuna., see segab samuti, sest see ei lase koguda energiat, mis on vajalik selle kanali seadistamiseks. Kõik sellised neg. emotsioonid hajutavad võimalust kontaktiks.
Neg. emotsioonid ehk kahtlused ja uskumatus Kõrgema Mina olemasolusse.
Kui inimene proovib luua kontakti KM-ga nö. nalja pärast, ise aga siiski kahtleb - ka see võib takistada.

Mis seisab vibratsioonide poolest kõrgemal kui Kõrgem Mina?
KM-ks me nimetame avaldunud vaimu kõige kõrgemat osa. Tal võib olla teisi nimesid vastavalt religioossete, filosoofiliste või esoteeriliste süsteemide tõekspidamistele. Kristluses nimetatakse seda ka Pühaks Vaimuks või Kristuseks jne. Esoteerikas nimetatakse ka üliteadvuseks, teosoofia klassikaline termin: Üliteadvus, Kosmiline Teadvus, Sisemine Tuli jne, Esleril on selle nimi Sisemine Valgus, Shimoril kujundlikult nimetatakse seda Maailma Päikeseks, mis on kiire kujul igas olendis. Nimesid on tuhandeid, pole sellele vaja pöörata nii suurt tähelepanu. Laias laastus on see inimese hinge kõrgeim struktuur ja sellest tuleks ka lähtuda, kui lugeda mingeid kirjeldusi.


Kas võib seda nimetada KM psühholoogia terminiga alateadvus?
Alateadvusele on inimeste poolt väga palju eritähendusi antud. Selleks võib nimetada näiteks inimese olemust, tema blokeeritud mäluosa, või siis kõiki teadvuse varjatud osasid k.a. Kõrgemat Mina ja muid teadvustamata protsesse. Seda tuleb alati täpsustada. Alateadvus on mis? Terminina miski, mis on teadvustamatu.
Mis on teadvus?
Tähtedevahelise Liidu kirjelduses aruka vaimu struktuuri kohta nimetatakse Teadvuseks seda vaimu energiat, mis on suunatud ümbritseva maailma ja iseenda vastuvõtmisele.
See määratlus, mis on harjumuslik tavapsühholoogias: teadvus, see on objektiivse reaalsuse peegeldus subjektiivses keskkonnas, see on mõnevõrra puudulik, kuna ei räägita energiast vaid ainult peegelduse vormist. Ja just seetõttu võib alateadvuse all mõista misiganes teadvustamata protsessi.


Millisel vaimsel tasemel asub Kõrgem Mina?
Vaim kehastub mingist kindlast vaimsest tasandist ja seega ka tema ilmutamata osa asub sealt, kust ta kehastus. Kuid isegi, kui ta kehastus madalamast tasemest ja seal asub ka tema KM, siis igal juhul asub ta vaimses maailmas kontaktis nende Õpetajatega, kes on kõrgemal tasandil. Seal on kõigil pidev sidekanal omavaheliseks lävimiseks.


Kuidas eristada KM häält (juhu)vaimude häälest?
Saab eristada vastuste järgi. Mingi (juhu)vaimu vastused tulevad vastavalt tema arusaamise tasemest. Kui see on aga näiteks teie Kaitseingel, ehk vaim, kes on pandud teid kaitsma ja saatma häid seadistusi, siis jah, tema hääle võib samuti segi ajada KM vastustega. Kuid siin tuleb arvestada inimese aju ülesehitusega. Inimene, kes pole näiteks vaimse maailma kontaktidega kohanenud, võibki väga kergelt ehitada üles eelkõige kanali oma Kõrgema Minaga ja alles hiljem läbi selle abil minna edasi teiste vaimolendite juurde.
Üldiselt kui tuleb kogemus nii ühtede kui teistega, siis on eristatav vibratsioon, ehk on arusaadav, millal räägib KM.
Kui ei oleda selleks võimelised, siis on lihtsalt veel vähe praktikat.


Sellised omadused nagu selegltnägemine, selgeltkuulmine, selgeltmõistmine, kas see omab mingit kokkupuudet KM-ga?
Pigem on need mingid kontaktide avaldumised. Avanevad tavaliselt kogenenumatele kontaktööridele.
Samas on intuitsioon kahtlemata üheks Kõrgema Mina avaldumisvormidest.
...

Kas üks KM võib kureerida rohkem kui ühte inimest?
See on rohkem Kaitseinglite või Õpetajate rida.
...

Kõrgem Mina ja Kaksikleek?
(Sellest terminist polnud Irina Kuraatorid kuulnud) On lilla leek, mis on midagi muud, on vahend mõtteliselt minna energiasse, mis avab kanali suhtlemaks kõremate vaimumaailma vormidega. Oma vibratsioonide tõstmise praktika 7-nda energiakanali seadistamisel, sest nii tajutakse seda valgust, mis tuleb sellel ajal.


Kas kõigil on vaid oma KM?
Jah, kuid Temaga ühenduses olles hakkab meie siinse kehastuse teadvus sellega kokku sulanduma. Selle tagajärjel tekib ühtsuse taju kõikide Kõrgemate Minadega ja ka inimestega nagu oleks ühtne KM. See on sellest, et vaimses maailmas pole eristuvaid vorme ja ennast tajutakse läbi ühtsuse. Optimaalne võimalus seda väljendada, on öelda: "me oleme sinuga ühtsed Valguses". Me kõik oleme seotud ja ühtsed valguses ning meie kõigi KM on jumal ehk taevane isa, kelle kehastunud mõtteväljendusteks me kõik oleme.


Kuidas kaitsta oma KM teiste uudistavate inimeste kontaktide eest?
Kas saab oma KM varjata?

/siin need Kuraatorid naersid ja tänasid huvitava küsimuse eest./
Jutt on ilmselt sellest, et esitatakse mingi taotlus teie KM-le. Sel juhul, kui taotlus on selline, mis ei vasta teie isiklikule vaimsele evolutsioonile, teie KM lihtsalt ei vasta talle. Teie kõrgem Mina oskab eristada neid asju. Inimestel näiteks moodustab KM 70% tema Minast. Inimene, kui kehastunud osa, on vaid 30%.

Seega, kui keegi tahab kellegi KM vaadata või temalt midagi küsida, siis võib ta "näha" ka seda, mida eelkõige ise näha tahab või KM selekteerib selle taotluse, mis vastab nii inimese kui küsija vaimse evolutsiooni eesmärgile.
Igal juhul saab selline järelepärimine vastuse vastavalt küsija enda tasemele.
Oma saladuste avalikustamist ei maksa karta, nendest KM ei lobise, sest KM ei ava kunagi seda, mis võib inimest kahjustada.
Näiteks, kui kellegi abikaasa otsutab oma kaaslase KM-lt küsida, kas teda petetakse, siis KM ei hakka ka valetama, kuid ta ei anna sellist vastust, mis mõjub suundumusega lahkhelile. Näiteks on reaalsetes konsultatsioonides olnud olukorrad, kus KM annab vastuse, et usaldamatuse energia oma kaaslase suhtes provotseerib teist osapoolt olema truudusetu ka reaalselt. Igal juhul annab KM soovituse armastuseks, mitte vihkamise ja lammutamise suunas.
Igal juhul toimub harmoniseerumine.


Ka saab suhelda kellegi teise inimese KM-ga?
Praktikas on see nii, et inimesel on näiteks mingi blokk või solvumine teise inimesega. See olukord tuleks harmoniseerida, ehk paluda vabandust. Kuidas seda teha, kui inimene pole lähedal või isegi pole enam elavate kirjas?
Jah, siis saabki teha taotlus läbi selle inimese KM-ga.
...

Kas KM saab vastata ka mingite esemete kaudu, värvidega, numbritega jne.
Algfaasis on see jah, võimalik. Teadlik dialoog KM-ga tekib harjutades ja muutub nö. tavakõneliseks nii nagu teise inimesega rääkides, ehk normaalse kõne kaudu.
...

Kas on võimalik saada selliseks nagu Irina?
Kuidas saada kontaktööriks?

1. Oodata ära, kuni teie energia muutub sobivaks ning teie juurede tullakse ise kontaktile.
2. Teha läbi KM taotlus hakata kontaktööriks. Saades siiski aru, kas see üldse vastab teie hinge kehastuse ülesannetele. Ei pruugi iga kord vastata.
...

Kas on KM-l seos mingi egregoriga?
Egregoriaalsed seosed on aurakeha tasemel, KM tasemel ja kogu inimese vaimul tervikuna.
Ehk see, millesse te usute, see kandub üle kõigisse "Mina" kihtidesse.
...

Mis on valgustus?
See on nimetus seisundile, kus toimub sulandumine Kõrgema Minaga selles valguses, mis on inimese südames, hinges, ehk läbipääsus vaimsesse maailma.

Mille poolest erinevad lihtsalt head mõtted ja religioossus valgustumisest?
Inimene muutub tervikus. Inimene lakkab seadmast mateeria omastamist esikohale, kaob ära hirm surma ees, sest tekib tunnetus endast, kui lõpmatult kestvast olemusest, võivad minna lahti kanalid suhtlemaks nähtamatu maailmaga (kontaktöörlus). Muutub kogu maailma tunnetus. Inimene hakkab tundma end selles maailmas mitte mõttetu ajaliku mutrikesena, kes selle maailma süsteemis täidab mingit rolli ja peale mida visatakse see ära. Ta hakkab tundma end vaimse olemusena, kes tuli siia kogemuse järgi ning hakkab tundma kõiges jumalikkust, nägema teistes inimestes valgust, isegi kui inimene on negatiivselt häälestatud. Ikkagi näeb ta seda valgust, mis lihtsalt väljub moondunud kujul. Sellest tagasipöördumist enam pole, et uskuda hiljem vaid materiaalset maailma.


Kas KM-l on nimi? Kuidas see nimi tekib või antakse?
Jah, tal on see inimese poole pöördumise vorm, mille järgi inimene saab meelde jätta ja eristada teda teistest. Ehk siis nimi. On kujund ja on nimi. Vaimses maailmas nad ei vaja nime, seal nad "loevad" üksteist vibratsioonide järgi. Kuid oma kehastanud osaga nad suhtlevad tihtilugu ka nime vahendusel. Või lihtsalt nimetavadki end Kõrgemaks Minaks.
Tavaliselt omab nimi mingit seost eelmiste eludega. Seega see KM osa, mis pole blokeeritud mäluga ümbersündide kohta, võib jätkata sama nimega nagu tal juba oli eelmises elus või isegi mitte eelmises vaid selles, mis on olnud kõige tähenduslikum.


Kas KM mäletab kõiki elusid?
Kõiki, mis on tähenduslikud. Teie ju ka ei mäleta kõiki sündmuseid oma elus, nii ka seal. Ta võib neid mäletada, kuid ta hoiab "mälus" mingit osa, et mitte kõige hoidmisel hajutuda. Seega eelkõige neid elusid, mis omavad mingit tähendust. Sarnane sellega, kuidas näitleja on mänginud mingit oma rolli.
...

Kas võib terveneda KM kaasabil?
Kui haigus on esile kutsutud mingite energeetiliste blokkidega, ehk siis meditsiini mõttes psühhosomaatiliste põhjustega, siis jah, võib KM abiga lahustada selle bloki, eemaldada saab ka füüsilise haiguse.
Kui eetrikehas olevad blokid ehk haigus on esile kerkinud mentaalsete veendumustega, siis KM võib teadvuse ühendada sellisel tasandil, et läbi valgustuse muutub terve inimese olemus ja seetõttu ka muutuda maailmavaade ning juba see võib vabastada nendest haigustest, mis olid esile kutsutud mingite väärate, negatiivsete mõttevormidega, põhimõtetega, seadistustega jne. Siis on võimalik.


Kas on võimalik et inimeste KM-d armuvad teineteisesse?
Kui vaim on kehastunud, siis kogu tema ülejäänud teadvus on kaasatud selle kehastunud poole olekusse. See on sarnane sellega, kui te näiteks soovite teada saada, mis on suletud karbis. Kuid vaadata silmadega ei saa. Kuid saate pista käe karpi ja kombata käega. Ehk siis kogu tähelepanu on koondatud sellesse kompamisse. See ongi sarnane sellega, kuidas te oma teist (maist) osa kehastate/realiseerite.

KM-d sisuliselt kogu aeg suhtlevad omavahel, kui suhtlevad omavahel inimesed füüsilises maailmas. Vaimu osa pole tegelikult tükeldatud, ta on tükeldatud tinglikult. Nii nagu pole pea eraldi kehas, või käsi tervikust, ei ole ka inimene olemuslikult eraldatud oma KM-st.
Kui KM- armuvad omavahel, siis on sama ka füüsilises maailmas, kui armuvad omavahel kehastunud osad ehk inimesed.
Mis on tõeline armastus? See on see, kui sobivad energeetilised vibratsioonid. Siis juhtub 3 asja: füüsiline tõmme, psühholoogiline teineteisemõstmine ja täielik vaimne ühendus ehk siis ühised suundumused huvides ja vastastikune toetas ka raskuste puhul.

Tõelises armastuses ühinedes võib kutsuda siia maailma kehastuma uue kõrgevibratsioonilise vaimu inimkehastusse , kuid võib juhtuda ka nii, et just madalavibratsiooniline vaim saadetakse selliste kõrgema teadvusega vanemate juurde õppima seda kõrgemat armastust. Et kõrgevibratsioonilised vanemad tõstaksid ka selle madalamate võngetega inimese vibratsioone. Kõrgemad Õpetajad kusjuures saavad väga hästi aru, et mingi demooniline vaim saab sellises peres kasvades algusest peale õppida uusi väärtusi.

Jah, KM võib vastata kõigile igapäevastele küsimustele, kui see teenib inimese evolutsioonilist arengut.

https://www.youtube.com/watch?v=kHx0KxC9ilE


Vasta
Vägagi nõus tolle kanaldajaga, ning meeldivalt lihtne inimene tõesti.
Näiteks see
Tsitaat:Sest ainult Kõrgemalt Minalt saab vastused, mis on inimese elutee ülesanded.
Need vastused pole üldised (inimkonnale) vaid on suunatud ainult konkreetsele inimesele.
läheb kokku minu KMlt saadut teadmisega, et "iga kanaldus on eelkõige inimese enda jaoks", mis muidugi ei tähenda et neid kanaldusi ei võiks jagada, kuid peaks arvestama ikkagi, et on "isiklikud eripärad". Kuid inimlik uhkus kipub aegajalt peale suruma oma nurga alt nähtud tõde ka teistele. Et minu teejuht selle just niimoodi sõnastas, võiski olla tingitud minu kalduvustest, sest muidu oleks ma äkki hakanud mingit uut ja "püha" sõnumit kogu maailmale kuulutama, ja jälle oleks üks sekt ja hingepüüdja maailmas juures.

Ja see
Tsitaat:Kõrgem Mina võib tõesti teie juurde tulla ka (teile sobivas) kujustuses. Kas tähena või päikesena või teie enda sarnasena, misiganes kujus. Kui teil on kujundlik mõtlemine, siis see võib olla teie KM poolt saadetud vorm.
Ka astraalis võib kohtuda oma KM-ga, sest on ju minek vaimumaailma. Olgu tegu teadliku une või teadliku astraalrännakuga.
Et ei pea olema kindlat vormi, minu on tõesti ainult "sisemine hääl", mis räägib pigem kujundites ja tunnetes, ja seepärast on mul raske pikki "kõnelusi" kirja panna. Aga et lõdvestus ja analüüsiva mõtlemise väljalülitatud olemine on kriteerium - jällegi väga nõus.

Larvid - see sõna, millest Sa, Naut, hästi aru ei saanud, need on nagu energeetilised puugid, sõlmed, kinnijooksnud mõttevormid, kuhu inimese energiat lekib. Larvid, energeetilised parasiidid.
Vasta
Ahaa, et kohe on ka eesti terminites selline asi nagu "larvid"? Vene keeles olen seda mõistet jah, suht tihti kohanud ja sain samamoodi aru, et sellised (veidi väiksemat sorti) puuklülitused. No hea teada. Tänx.

Mannu Kirjutas:"iga kanaldus on eelkõige inimese enda jaoks", mis muidugi ei tähenda et neid kanaldusi ei võiks jagada, kuid peaks arvestama ikkagi, et on "isiklikud eripärad". Kuid inimlik uhkus kipub aegajalt peale suruma oma nurga alt nähtud tõde ka teistele.

No just. Kuskil eespool sain selles osas sinust 1x valesti koguni aru. : )
Kuigi meil on siingi foorumis 2 põimuvat teemat "Elu mõte" ja "Elu eesmärk" (olid vist sellised pealkirjad?), kus püüti ikka väga seda ühte ja universaalset lahendit leida ehk kõike ühe mütsi alla panna. Kuigi lähenema peaks ikka tõesti täiesti individuaalselt.
Üldine nimetaja "areng" pole ehk muidugi vale, kuid taas: see on liiga üldistav, et sellest juhinduda.

Tsitaat:Et minu teejuht selle just niimoodi sõnastas, võiski olla tingitud minu kalduvustest, sest muidu oleks ma äkki hakanud mingit uut ja "püha" sõnumit kogu maailmale kuulutama, ja jälle oleks üks sekt ja hingepüüdja maailmas juures.

Üldiselt on nii küll. Et saadakse midagi enda jaoks teada ja kohe on raamatud ja õpetused ja sektid taga.
Kuigi... hmm... ma siin ka nagu natuke ehk samamoodi? : ))
Sekte ja tasulisi vastuvõttusid küll ei tee, kuid tahaks kasvõi siingi lihtsalt kuidagi tõesti vaid headest kavatsustest seda Teejuhtide värki veidi avada. Või julgustada, et see on ometi tõesti inimesele niivõrd kättesaadav ja võimalik igaühele, kes vähegi vaimsete asjade vastu huvi tunneb. Lihtsalt tundub, et kuidagi.. vähe sellest siinmail juttu või nii? Igasugu Inglite värk ja Krajoonid jne, seda nagu leidub suht tihedalt, kuid see on taas selline natuke... üldine justkui.
Samas näiteks lugesin Mai-Agate Väljataga ühte vanemat raamatut haiguste kohta, seal ta ikka saab vastused oma Teejuhilt täpselt sarnases süsteemis.

Neid varasemaid Irina ülekandeid on ka tore vaadata. Seal ma ka kohe rõõmustasin, et oi, keegi veel koperdab ja kobab sõnadega nagu minagi, ma pole üldse mitte ainus. : )

/Irina puhul on hästi armas ka see, kuidas ta vahepeal vaatab kuskile üles ja ütleb oma Kuraatoritele et "oota oota, kohe ütlen ka seda. Jah, ma sain aru, ma ei jõua nii ruttu".
Mingi halliga kontakti minnes aga oli tore koht see, kus see hall hoopis solvus. Lihtsalt nad olid ühe noore naise oma kontaktiks võtnud (vastastikuse kokkuleppe alusel kohe esimesel kohtumisel), kuid seal olid sellel naisel veel teised suht negatiivsed lülitused ka peal ja ta lihtsalt panigi kõik ühte patta ja oli päris kuri. Siis see hall nagu tõstis ka korra häält ja ütles, et "ei, nad ei tee midagi selle naise tahte vastaselt, nad on ometi väga staažikad ja lugupeetud teadlased ja ei tegele mingi naljaga siin planeedil. "/

Selles mõttes need Irina ülekanded on alati väga põnevad ja ma ise olen küll paljutki uut avastanud. Lisaks jääb alati kuidagi hea tuju teda kuulates-vaadates, sest ta on ise niivõrd vahetu, ausameelne ja heatahtlik.


Muide... osad vaimsed koolkonnad väidavad, et inimene, kes valib valgustumise tee, tal tuleks esoteerikast justkui üldse loobuda. No kohe kõigest ja korraga ilma mingite mööndusteta.
Ma kohe mõtlesin päris pikalt sellest. Et miks siis loobuda. Sest eks seesama esoteerikagi püüab tegeleda seletamatuga ja silmale nähtamatuga ehk on ju seegi osa hinge arengust ometi.
Kuid... on selleski kõiges teatavad lõksud. Ehk siis see, kus ego võib hakata oma harjumuslikke vaffaid mängukesi mängima. Stiilis noet "vaata, kui äge taro-laduja ma olen! Sisuliselt selgeltnägija, eks." Või "küll ma keerutan vingelt sedasama pendlit ja loen käejooni, koostan horoskoope või ravin kivikestega." Ehk siis kõik seesama väline, mis hüüab "vaadake mind, olen nii eriline!". Ja inimene hakkabki end vaid läbi selle väga tugevalt identifitseerima. Ühesõnaga läbi ego.
Ja see võibki saada selliseks nähtuseks, kus edevas eneseimetluses areng jääb seisma, ole sa siis nii vinge esoteerik kui tahad.
(Vaadake kasvõi kuidas need kuulsad nõiadki omavahel kemplevad ja üksteist mustavad. : )
Sama kusjuures võib tekkida ka mistahes Õpetajatega või algselt täiesti tõeste Gurudega. Pidev suure publiku ja meedia tähelepanu keskpunktis olemine võib hakata mingil hetkel "pähe" ka parimatele.
/Voorumis ka kusjuures rääkisime sellest./

Lisaks egopaitavale kuulsusele lisandub igasuguste esoteeriliste "teenustega" lisaks ka raha. Mis iseenesest on muidugi energia nagu iga teinegi, kuid ka omab teatavaid lisaaspekte.
Sellesama Irina Podžorova ja tema tiimi "Kassiopeia" puhul ongi huvitav kusjuures see, et kõiki oma isiklikke konsultatsioone (ja neid on tal tõesti väga palju) viib ta läbi ainult annetuste põhimõttel. Ta on seda isegi ühes oma videos seletanud, et raha mateerial on võime ka nö. naha vahele pugeda. Seega misiganes esoteerilist laadi hingeabi (ehk oma sisemise Valguse jagamist), sellele ei saa see jagaja ise omast "tarkkusest" määrata fikseeritud hinda. Esiteks on valgus hindamatu. Teiseks ise mingit hinnakirja tehes muutub kogu energiavahetus juba mitte mõlemale poolele ülenduseks vaid tavaliseks materiaalseks äritehinguks printsiibil "sai saia vastu". See printsiip on aga juba eos mõnevõrra vigane ehk omab teatud madalamaid võnkeid. Seega saab oma valguse jagamise eest võtta vastu vaid seda, mida teine vabatahtlikult sulle annab. Et siis üks kingib oma valgust (koos teadmiste, oskuste, ajaga), teine kingib vastu raha ja just selles suuruses nagu ise vajalikuks peab.
Just sellistel alustel toimides jääb vahetus nö. puhas.

Irina ja "Kassiopeia" hakkavad varsti ka mingit vaimsete õpetuste kooli asutama (vist... Peterburis?), kus siis õpetatakse kõikidele soovijatele kasvõi sedasama oma Kõrgema Minaga ühenduse saamist, kontaktöörlust misiganes tsivilisatsioonide või energiatega, astraallendusid, negatiivsete mõttemustrite ja lülituste eemaldamist jne. See kõik pole muidugi uus, kuid esmakordselt ajaloos (?) püüavad nad ka selle kooli toimimise põhimõtteks seada sellesama annetuste süsteemi. Inimene maksab oma koolituse eest täpselt nii palju kui vajalikuks peab.
Kohe huviga jälgin seda protsessi ja hoian neile väga pöialt.
Osad oma koolitunnid nad panevad ka avalikult netti.

Hea meelega läheksin ka koha peale statsionaari neile õppima. Sest no ikka väga põnev, eks. : )
Vasta
Tsitaat: .... Või julgustada, et see on ometi tõesti inimesele niivõrd kättesaadav ja võimalik igaühele, kes vähegi vaimsete asjade vastu huvi tunneb. ....
Sealt kuskilt see kitsas tee lähebki, selle guruliku õpetamise ja päris vaitolemise vahel. Jagada on vaja, muidu läheb info sees hapnema. Eks ma selle jagamise pärast ka seda PW keskkonda puhtamana hoian, et väärtuslikumad materjalid sõimu sisse ei upuks.
Larv on ladina keelest pärit sõna ja tähendab mitmesuguste loomade, peamiselt putukate vastseid, kes enamasti? on rööviseloomuga, kiilivastne nt.
Vasta
Nagu ütlesin, on praegune aeg misiganes kontaktideks siiski kuidagi väga avatud. Olgu Kõrgema Minaga või läbi selle teiste tsivilisatsioonide esindajatega. Need viimased aga (eelkõige Tähtedevahelisse Föderatsiooni kuuluvad) on meie planeedi arengu ja käekäigu eest küllaltki hoolega seismas (on seda olnud kogu aeg, kuid eelkõige vaatlejatena), sest Gaia on küll noor, kuid vägagi ilus ning oma floora-fauna ja muude elusorganismide liigirohkusega unikaalne. Ehk siis kõrgema teadvuse ja energeetilise vibratsiooniga humanoidsetele rassidele (ehk inimesele) ka väga perspektiivikas koht. Ühtlasi siis ka tõesti potensiaalne kandidaat Föderatsiooni kuulumiseks (teemas Galactic Codex sai mingeid momente puudutatud). Seega paljud needsamad meie planeedi (välis)mentorid otsivad ka inimeste seas ise kontaktööre ning eriti teadlaste, inseneride või ka poliitikute seas. Miks poliitikute? Sest praeguses situatsioonis misiganes tasandil saab ökoloogiat päästa ja konkreetseid muutusi läbi viia paraku ainult läbi poliitiliste/riiklike struktuurde. Need 2 on paraku tihedalt seotud. Seega püütaksegi minna kontaktile ise.
Kuid... ei leita selliseid inimesi. Või kui leitakse, pole need viimased kontaktiks valmis ehk sellel viisil avanevatest  koostöövõimalustest üldse teadlikud. 
Seega jah, misiganes vestlused oma Kõrgema Minaga teenivad muidugi eelkõige inimese enda teadvuse arengut. Ehk siis reaalset sisemist kvaliteedimuutust (kusjuures jah, paraneb lisaks nii vaimne kui füüsiline tervis ning tekib mingi mõnusrahulik energia juurdevool). Kogu protsess ongi tõepoolest individuaalne, isiklik protsess ja seejuures täielikult ning AINULT inimese enda kätes. Mitte ükski gurundaja või muu kuitahes vinge autoriteed, ravitseja või "nägija" ei saa inimese Kõrgema Minaga vestelda kellegi inimese eest.

Samas koos selliste personaalsete teadvusnihetega, mida toob kaasa puhta kanali loomine oma Kõrgema Minaga, muutub potensiaalis ka selliste inimeste ümbrus laiemas mõttes. Nn. leviringid hakkavad energeetiliselt ja sisuliselt iseeneslikult sellise muutuse tagajärjel suurenema lähiringist (lähedastest, sõpradest) kuni mistahes suuremate kooslusteni. Või veelgi kaugemale.
Sisuliselt sama nagu siin hiljutine olukord oli. Istud rahulikult oma kodus ja aitad sellega ühtlasi kogu inimkonda mingist ühisest jamast vabaneda.
: )
Ehk siis jah, on siingi juhul justkui reaalne võimalus teha midagi terve planeedi päästmiseks olgu see abi siis läbi isikliku mentaalsuse või konkreetsete aksioonidena siinse ökosüsteemi puhastamisel. No kui väga kõlavalt öelda. 
Seega on tõesti igaühe enda asi, kas sulnilt vaikida või oma teadmisi siiski ilma võimaliku rindatagumiseta jagada. 
Kuigi jah... vaikimine on ju alati ohutum, eks. : )

Igal juhul otsustajaks jääb reeglina misiganes info vastuvõtja, mitte vastupidi. 
Vasta
Kas sa Naut oled mingite tulnukate sõnumite vahendaja? Ma tean, et tulnukad (nii maapealsed kui maavälised) on olemas.
Samas tean ka, et paljud kõrgemad vaimolevused, sh ka tulnukad (kes pole alati armastavad ja head), kasutavad tundlikke inimesi oma sõnumite vahendamiseks nende egode tõstmise kaudu. Kuid mitte inimkonnale kasulikus võtmes.
Olen lugenud enamikke kanaldusi, mis minuni on jõudnud. Algul uskusin neist mitmeid, nüüd oskan juba paremini terasid sõkaldest eraldada.
Keda sina kanaldad, Naut? Või milline kõrgem olemus su vaimne sponsor on?
Vasta
Jah, Minaelan, sul on õigus. Teiste tsivilisatsioonide esindajate seas võib olla inimkonna suhtes heatahtlikke kui selliseid, kelle eesmärgid on kaheldavad.

Vaimse arengu üks eesmärke on egost vabanemine.

Minu Teejuhiks on Kõrgem Mina. Sellest on eespool juttu.

Kõrgem Mina opereerib siiski ainult sellel väljal, mis on personaalselt inimese vaimse arengu toetuseks ehk nö. konsulteerib vaid selles osas, mis harmoniseerib või ülendab inimest.
Ka sellest on eespool juttu.
Vasta
ee...siin ma natuke korrigeeriks, kui tohib...Smile
Kui Sa nii väidad, et vaimse arengu üks eesmärke on egost vabanemine lood kujutluse, et mingi asi (ego) on justkui päriselt olemas ja sellest peab vabanema.
Egot „eraldiseisvat mina“ tegeilkult üldsegi ei eksisteeri. Ta oleleb vaid illusioonina.
Niiet mina kirjutaksin:
Vaimse arengu üks eesmärke on eraldiseisva mina (ego) illusoorsusest läbi nägemine...Smile
Vasta
Olen kuulanud nende inimeste meditatsioone, kes peavad ka enda nö Teejuhiks kõrgemat mina, aga samas küsivad meeletut raha oma seansside eest ja ütlevad, et tasuta nad midagi ei jaga.

See aga pole tegelikult praegu oluline.
Oluline on see, kas inimkond läheb "ülemiste " manipulatsioonidega kaasa...või ignoreerib seda ja läheb edasi oma vaimse arengu teed. Edasi igakülgse vabaduse poole.

Vasta
(04-06-2020, 18:18 )Q11 Kirjutas: Egot „eraldiseisvat mina“ tegeilkult üldsegi ei eksisteeri. Ta oleleb vaid illusioonina.
Niiet mina kirjutaksin:
Vaimse arengu üks eesmärke on eraldiseisva mina (ego) illusoorsusest läbi nägemine...Smile

Jah, sul on muidugi õigus, Q11.
Kuna ise olen alles nö. teeline ja kaugelt mitte kohale jõudnud, siis mul pole kõik kaugeltki na ühene ja ühtne ja selge. Kõigele lisaks on osad aspektid mul ka seal teoreetiliste kaustade riiulus, mitte enda poolt kogetu potis.
Seega ka õpin ja arenen ja nii. : )

Minaelan Kirjutas:Olen kuulanud nende inimeste meditatsioone, kes peavad ka enda nö Teejuhiks kõrgemat mina, aga samas küsivad meeletut raha oma seansside eest ja ütlevad, et tasuta nad midagi ei jaga.

Ma panen selle lõigu uuesti:
Kogu protsess suhtluses OMA Kõrgema Minaga on täiesti personaalne, väga isiklik ja seejuures täielikult ning AINULT inimese enda kätes.
Mitte ükski gurundaja või muu kuitahes vinge autoriteed, ravitseja või "nägija", vahendaja või kanaldaja ei saa kellegi inimese Kõrgema Minaga vestelda kellegi inimese eest.

Ehk suhtlus oma KM-ga on aegade algusest aegade lõpuni olnud, on ja saab olema mitte äritehing vaid rahalises mõttes tasuta. Sest Kõrgem Mina suhtleb vaid oma selle inimkehastunud "minaga" ainuomasel tasemel, kust misiganes "vahendajad" mistahes summade eest jäävad ikkagi verstade kaugusele.

Tsitaat:Oluline on see, kas inimkond läheb "ülemiste " manipulatsioonidega kaasa...või ignoreerib seda ja läheb edasi oma vaimse arengu teed. Edasi igakülgse vabaduse poole.

Peaasi, et see nn. igakülgne vabanemine ei vii selleni, et me oma planeeti lõplikult tuksi ei keera või üksteist maha ei noti. : )
Vasta
Ma nüüd natuke veel mittesõnalisest "kanaldamisest". Info võib tulla ka paketina, ja hakata seda dialoogiks või ka mingiks kanaldatud traktaadiks ümber panema põhjustab "tõlkevigu". Aga võib proovida kui on kasvõi näiteks KM soovitus sellele. Küsimus peab olema ikkagi inimese poolt.

Täna hommikul sain umbes sellise info, et igaüks peaks arvestama oma keha/aju võimaluste ja soodumustega. Mõnel võiks olla hoopis suunatud igapäevaelu elamisele võimalikult sellel viisil, et arendaks hinge. Nüüd laenan Kalldunnilt sõnu, et inimene on kehastunud siia, et täiustada oma hinge. Kas käib hinge täiustamine nii või käib see naa, on individuaalne. ja kriteeriumiks on ikka see, et ei kahjustataks kedagi. Üldprintsiibina on vägivallatus lihtne, kuid praktikas võib tulla piiritõmbamise küsimusi, et nt, kust läheb teise kahjustamise ja enesekaitse piir, siis iga juhtum eraldi. Kui inimene on vaikses seisundis (kontaktis KMga), siis teab teab igal konkreetsel juhul seda piiri. E.Tolle on sellest rääkinud.
Sõnaline kanaldamine kaugete teemade puhul võib kalduda fantastikasse, mõnel juhul mitte.

Ja sõnalise kanaldamise, eriti kui see toimub "rääkiva hääle" vormis, siis soovitan lugeda seda teemat (raamatut), kus väidetakse, et muistsel kuldajal "kui loomad ja linnud veel rääkisid" oli igal inimesel kuuldav (nähtav? ) juhendaja, mis nüüd on "ära võetud" või ära kaotatud. Ja et ateistid väidavad, et just selletõttu inimesed "leiutasid" jumala.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=Julian
Vasta
Olen nõus Mannu. Kõik ongi individuaalne. Jah, mingid vastused võivad tulla ka justkui mingi ühtse tervikteadmisena (selgeltmõistmine).
Lihtsalt... (seda rääkis ka Irina) ka Kõrgema Minaga suhtlemises on justkui võimalik õppida seda keelt. Mida rohkem harjutada, seda selgemaks "kõne" muutub. Vaatan kasvõi seda, kuidas ma ise kohati koperdan ja puterdan siiski. Aga kui taas asja käsile võtan, läheb ka kohe protsess soravamaks. See aga annab selle eelise, et ma ei saa enam neid nö. üldvastuseid ("mine trepist üles") vaid saan aina konkreetsemalt ka detailidesse süveneda. Ja vahest just seal küsimuste-vastuste jada lõpus on minu jaoks sageli miski, mis justkui avab midagi täiesti uudselt mingid vaated minu ees ja sees.
Kuid see on minu puhul. Olen uudishimulik.
Kui kedagi rahuldavad üldteadmused, on ka väga hea. Võimalik, et selline tajumuslik üldteadmine on koguni terviklikum või siis justnimelt kindlale inimesele sobilikum = õigem.
Siin nagu... polegi valesid mooduseid, minu meelest. Kui juba oma arengu teele teadlikult astutakse, on.. noh.. kõik juskui hüvanguks. Mh?

Vägivallatuse printsiip on hea moment.
Kuigi jah.. nõustun, et tuleb tähele panna sedagi, millal selline "olen heakene, ei tee kellelegi aiai" muutub ehk juba komformismiks ehk arglikuks mugandamiseks stiilis "oma särk on ihule kõige lähemal".
Kuskil eespool rääkisin ja toon selle uuesti välja: sisemise vaimse liikumise tagab AUSUS. Enda suhtes eelkõige. Sealt edasi suhetes lähedastega, teiste inimestega, maailmaga jne.

Ja see viimane peaks andma vastuse ka äikesepoisile. Armasta keda tahad ja palju tahad. Üksiti või kollektiivselt. Aga.. tee seda selgelt ja valevabalt. Pole see nii keeruline midagi. : )

P. S. Valelikkus on oma olemuses vägagi energiamahukas. Oht joosta tühjaks varem või hiljem. Misiganes tasandil.
Vasta
Kõik teejuhid otse nõuavad oma egost vabanemist ja teejuhile söödavaks muutumist. Oled nõus olema sült teistele egodele kes sinu jõuga ehitavad omaenda maailmu.
Sa oled kas ise või kellegi söök. Ehitad kas enda maailma ja meelitad siinna enda jüngreid või oled kellegi maailmas jüngriks. Nii lihtne see teejuhi jutt ongi.
Vasta
(05-06-2020, 12:08 )äikesepoiss Kirjutas: Kas ma kuulen kõhklust? Energiakulukus on valikute mõõdupuu?

Jep. Me ju räägime eluenergiast? Miks mitte siis mõõta ja kaaluda?
Misiganes päevaosas või kogu elutsüklis tervikuna seda eluenergiat paraku pole niivõrd mõõtmatus koguses justkui homo sapiensile ikkagi eraldatud ja nii? Eks see ole muidugi individuaalne, kuid lisaks füüsise kulumisele kulub ka mentaalne väli (õigemini risustub) misiganes tegevusest, mis ei teeni inimese arengut. Seega jah, võin küll väita, et misiganes kaheldava väärtusega ehk olemuslikult negatiivne seadistus (ka valetamine) tekitab nö. energia tühikäigu ehk kao. Või siis sellesama risu, mille koristamisega on hiljem seda rohkem tegemist, mida enam seda nö. vaiba alla pühitakse.
No kui just polda mingi energiavampiir, siis misiganes sebimise, manööverdamise, laveerimise ja mahhineerimisega (olgu intellektuaalsel või tunnete tasandil) on nö. päeva lõpuks ikka paras sita maitse suus nagu küll (paron my french). Või mis?
Seega pole tõepoolest nagu vähetähtis, milliste otsuste kasuks liisk meie sees langeb oma eluenergia ringlusesse laskmisel. Ehk mis energiaid (läbi enda mõtte- ja/või käitumismustrite) siiski nagu enda ümbrusesse või maailma tervikuna produtseeritakse.
Valik on samas vaba, seega võib ka mentaalset rööprähklemist harrastada.
Kuid siis ei tuleks ka imestada, et kuskilt mujalt mingid analoogsed energiavormid (pettused, jamad jms ebameeldiv värk) inimesele reaalse tagasipeelgeldustena kasvõi tavaolmesse projetseeruma hakkavad.
Ehk siis, mida ise toodad (misiganes tasandil), seda ka vastu saad. Nõme küll aga nii juba on.
Lisaks erinevalt füüsisest selline "trenn" või ajukepp (pardon egenn) nagu midagi eriti arendama küll justkui ei kipu.
Isegi närvisüsteemi mitte. Pigem vastupidi?

Kusjuures mul pole midagi nn. vaba armastuse kui sellise vastu. Palun mind mitte valesti mõista. Kuid tunduvalt nauditavam on see ehk kõigi osapoolte (mees, naine, mehe armuke, naise armuke, naise armukese armuke jne) teadlikul ehk ausal, valevabal osalusel. Justkui?
Või varjamise "misteerium" lisab nagu ikka ägedust ja adrekat?
Nojah. Siis muidugi. Sest kus seda adrekatki tänapäeval enam niiväga võtta, eksole.
: ))


(05-06-2020, 13:07 )VironShaman Kirjutas: Kõik teejuhid otse nõuavad oma egost vabanemist ja teejuhile söödavaks muutumist. Oled nõus olema sült teistele egodele kes sinu jõuga ehitavad omaenda maailmu.
Sa oled kas ise või kellegi söök. Ehitad kas enda maailma ja meelitad siinna enda jüngreid või oled kellegi maailmas jüngriks. Nii lihtne see teejuhi jutt ongi.

No esiteks on su väide, Viron Shaman, vildakas juba loogilisest aspektist.
Kõik teejuhid? Emm... tead sa neid KÕIKI?
Kusjuures juba matemaatiliselt on termin "kõik" suht omavoliline ehk väär, sest termin KÕIK = 100%. Ehk siis eeldab väitleja mingit ülimusintellekti, et hõlmata antud juhul kogu inimkonda ja seega tuua justkui mängu omaenda "teadmine KÕIGIST". On nii?
Seega saame väljendit "kõik" kasutada ikkagi teatud kohustsusliku lisaga ehk versioonis "kõik, kes..."
Antud juhul siis, "Kõik teejuhid, kes... on kujumuutjad, nõuavad, et inimene muutuks nende orjaks". No näiteks nii. On juba loogilisem, eks?

Teiseks selliseid väiteid tuues on mul kahtlus, et juhindutakse mitte mingist übervõimsast "kosmilisest teadmisest" vaid ikkagi omaenda inimlikust väikesest kogemusest. Antud juhul siis OMA teejuhiga näiteks. Kes ilmselt on Viron Shamanilt midagi siis nõudnud või talle koguni orjalikkust delegeerinud ja nüüd siis Viron Shaman teeb na vahvaid kuid tiba siiski vääraid üldistusi.
Minu Teejuht näiteks midagi sellist nõudnud pole. Pigem isegi vastupidi. Rõhutades, et ma liiga temasse ei klammerduks näiteks olmeküsimustes.
See vestlus on siin ka eespool kirjas.

See ego illusioonist loobumine on tegelikult rohkem muidugi Vaimse Ärkamise teemaga seotud. Kuna aga mina pole veel seesama "ärganu" ega miskit, siis räägin teoorias. Praktikas aga ei näe samas ka mina midagi halba selles, et lõpuks ometi inimesed võiksid hakata loobuma oma vihast, kadedusest, ussitamisest, ärategemisest, valetamisest, hirmudest, alaväärsuskompleksidest, võimuvõitlusest, alalistest teiste süüdistamistest jne, jne. Mis kõik on täiesti otsesed ego avaldumise vormid ometi.
Või saame me mõistest "ego" kuidagi erinevalt ehk aru?
Ehk sa mõtled "personat" kui sellist?

Jüngerdamine on aga täieliselt sama teema. Sellist nähtust soosib ka ometi see meie puffis egoke, mis aina nõuab, et "vaadake mind! olen eriline! olen kuulus!" või muu sarnane. Inimkeeli on selle asja nimi labane upsakus. Kuigi süvitsi minnes ka annus alaväärsuskompleksi. Enesega harmoonias elav inimene ei hakka ometi selliseid napakaid enda ümber õhukloppimise mänge mängima? Või mis?
Enesega kooskõlas oleva egovaba inimese jaoks on lihtsalt fookus juba ammu mujal kui sellisel välisel ja üdini mateerias avalduval tilulilul. Mh?
Teises otsas aga on need gurumurude ees lömitajad ja ahhetajad, kes seal neid sandaale ehk lakkuma kipuvad. Kes ka on sisuliselt unustanud, et hingede, igavikulistel vaimudel (olgu inimesenahas või muudmoodi) pole mingeid väliseid heierarhiaid, kus ühed on troonil ja teised on mudas. Unustanud, et nad on sama jumalikud kui kõik need habemete, hõlstide või kristallidega tervendajad või inglitega-rääkijad või muu klounaad.
Et nad ise ongi jumalad. Vabad ja sõltumatud.



Vasta
(05-06-2020, 13:07 )VironShaman Kirjutas: Kõik teejuhid otse nõuavad oma egost vabanemist ja teejuhile söödavaks muutumist. Oled nõus olema sült teistele egodele kes sinu jõuga ehitavad omaenda maailmu.
Sa oled kas ise või kellegi söök. Ehitad kas enda maailma ja meelitad siinna enda jüngreid või oled kellegi maailmas jüngriks. Nii lihtne see teejuhi jutt ongi.
See POLE nii kui on tegu Kõrgema Minaga. Ja ON nii kui nõuandjaks ("teejuhiks") on mingi muu olend. Kas siis mingi egregori või suuuuuuuuuuuuuuure guru loodud olend või mingi muu kasvõi omaenda kompleksidest ligimeelitatud tegelane. Egost vabanemisega on mu juaoks nii, et "maailmas on kaks halba - liiga palju ja liiga vähe". Ego tugevdamine on hädavajalik madalale müürilillekesele, kes seinaääri mööda kõnnib ja ego vähendamine on sama vajalik teistest ülesõitvale elukunstnikule.

Söömist ei toimu, küll aga toimub energialiikumine, mis on loomulik nagu jões vee voolamine. Keskkanalis voolab, kui voolab sobivalt tugeva vooluga, siis ei teki ummistusi. Ummistused on need, kuhu külge energiasttoituvad olendid (larvid) end puugivad. Kõrgem mina sinust ei toitu, sest ta ongi sina ise oma kosmilises suuruses.

Nüüd see Kõrgem Mina sai kõlama kui umbe udupeen NewAge termin Sinu kõrvadele, aga no see pole seda. Kõrgem Mina on nt see "jumal", kes enesetapjale silmuse all pehmelt ent kindlalt soovitab, et "ära tee seda". Või siis ei ütle, kui see mingil juhul tõesti ainuke ja mõistlik tegu on. Ohjah, sai selline dramaatiline ja pateetiline.

Vasta
(04-06-2020, 18:20 )Minaelan Kirjutas: Olen kuulanud nende inimeste meditatsioone, kes peavad ka enda nö Teejuhiks kõrgemat mina, aga samas küsivad meeletut raha oma seansside eest ja ütlevad, et tasuta nad midagi ei jaga.

Minaelan, ma küll ütlesin siin eespool, et inimese Kõrgema Minaga saab täisväärtuslikus ühenduses (misiganes kohas või ajas) olla eelkõige inimene ise. Ja nii see ka on.
Kuid on võimalus, et seda Kõrgemat Mina ka siiski nö. vahendab keegi teine. Kontaktöör või kanaldaja vms.
Kuid seal on tõesti eeltingimuseks see, et seda "kedagi teist" ka täiesti usaldatakse ning ühendusse astumine teise inimese Kõrgema Minaga toimub ainult inimese enda vabatahtlikul loal.
Sellist "vaatamist" saab see kõrvalseisja kusjuures ka teha distantsilt. Või ka astraalis.
Kuid ikkagi AINULT inimese loal.

Muidu on ikka samamoodi nagu seal eespool Irina vahendas. Tekib "valetõlge" või lihtsalt "pilt vaataja enda materjalist".

Tõese pildi, tõesed vastused saab aga jah, igal juhul ikkagi inimene ise. Ei ole mingeid vahendajaid vaja siingi. Lihtsalt... tuleb natuke see asi nö. ära õppida, ei muud.

Kui... aga ei usu või on arvamus, et ega meie nähtavast mateeriast väljaspool midagi head polegi, siis jah, võib parem marke koguda või muud meelepärast ehk enda hobideks leida. Sundust pole.



Mannu, võimalik, et Viron Shaman polegi siinset teemat palju lugenud, sest kõik need aspektid on ka justkui üle käidud ja lahti seletatud?
Kuid ega kohustusi midagi lugeda polegi.
Iga foorumlase "kohustus" on argumendivabalt säutsatada "see kõik on jama" ja jätkata, kus olmes pooleli jäädi.
: )) Hea küll, norin natuke.
Või ego trikitab? Hehee.

Mannu Kirjutas:Söömist ei toimu, küll aga toimub energialiikumine, mis on loomulik nagu jões vee voolamine. Keskkanalis voolab, kui voolab sobivalt tugeva vooluga, siis ei teki ummistusi. Ummistused on need, kuhu külge energiasttoituvad olendid (larvid) end puugivad. Kõrgem mina sinust ei toitu, sest ta ongi sina ise oma kosmilises suuruses.

Väga tabavalt märgatud. Isegi nende demooniliste ühenduste puhul (millest sai räägitud siinses teises teemas), pole kunagi protsess ühepoolne. Ikka, kus inimene ise "pinna ette valmistab", sinna ka miski maabub või klammerdub.
Ja sama siin. Millist energiat toodad, selliseid olemeid ka enda lähikonda ligi meelitad. Ehk siis tasub jah, tähelepanelik olla ja nii.
Sellega ka nõus, et toimub energiate vahetus. Kuid siiski mitte printsiibil "sai saia vastu". Et vot sina nüüd allud ja kummardad ja teenid mind ja mina (ülemuslik) siis sind kaitsen muude pahade eest ja ehk poetan ka natuke manti (aitan näiteks auto jaoks raha koguda või tsehhiülemaks saada vms). Mis on muide pärsi levinud arusaam, kuidas nn. ülemusolenditega suheldakse. Võta või mistahes religioon.

Kõrgema Minaga, jah, see kuidagi nii ei käi siiski. Esiteks nad tõesti ei taha midagi ja ka ei luba midagi. Reklaamvoldikuid ei jagata ja oma paremust teiste ees "vali mind!" ka justkui ruuporist ei hüüta.
Kuigi... ilma misiganes lubadusteta täheldan ise küll mingit seletamatut energiavoolu pärast neid seansse (no nagu peale astraallendu on järgmine päev arusaamatu sisemine eufooria).
Eufooriat ehk KM-ga suhtlemisjärgselt pole... lihtsalt kuidagi saabub mingi rahulik mõnus meeleolu. Ja see saab tasahilju alaliseks justkui. Aina vähem asju ka ärritab või pahandab ja aina strssivabamalt opereerid valdkondades, mis enne juhtme kokku ajasid.
Mul on lisaks viimastel aastatel tervis märgatavalt paranenud. Ilma tabletode ja muu mudruta. Kuigi see osa on mul enne olnud aastaid paras peavalu (olen sellest siin foorumis rääkinud).
Aga samas... kes teab...kas on see sellest või muust, kuid sellised ilmsed muutused on siiski küll.

Eee.. kõlab reklaamina?
Jah, olgu siis jah, reklaam. Aga see on ikka puhtalt mu enda üllitis, eks. "Suhelge oma Kõrgema Minaga ja hakkab mõnnam. Tasumine: positiivses energias."
: ))

Tsitaat:Nüüd see Kõrgem Mina sai kõlama kui umbe udupeen NewAge termin Sinu kõrvadele, aga no see pole seda. Kõrgem Mina on nt see "jumal", kes enesetapjale silmuse all pehmelt ent kindlalt soovitab, et "ära tee seda". Või siis ei ütle, kui see mingil juhul tõesti ainuke ja mõistlik tegu on. Ohjah, sai selline dramaatiline ja pateetiline.

Minu meelest kõlas ilusasti. : )


Vasta
Aga nüüd ma mõtlesin edasi ja ... surmalähedased kogemused, tavaliselt on seal keegi heatahtlik olend vastas, kes kupatab su koomas kehasse tagasi, öeldes, et sinu tund pole veel tulnud ... kas ka see võib olla Kõrgem Mina?

Ja Viron Shamani infot tasub ikka lugeda ja järele mõelda, eriti siis kui postitus on tehtud mitte kiirustades. Sest neil raha eest kanaldajatel, kes tohutus massis lehekülgi täidavad, võib olla küll mingi muu olend jutustamas. Kes ei pruugi aga ka otseselt pahatahtlik olla. Ka vorst vorsti vastu olenditega diilitamine ei pea alati halb olema.
Vasta
(05-06-2020, 19:06 )Mannu Kirjutas: Sest neil raha eest kanaldajatel, kes tohutus massis lehekülgi täidavad, võib olla küll mingi muu olend jutustamas. Kes ei pruugi aga ka otseselt pahatahtlik olla. Ka vorst vorsti vastu olenditega diilitamine ei pea alati halb olema.
Ei ole nii anult raha eest kanaldajatega, ka rahata kanaldajaid on külluses kes lihtsalt pagan teab keda edastavad ja täiesti tasuta püüavad ... teenides oma isandat.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  OMA MAAILMAS KÕIGE TUGEVAM Krt 23 9,823 07-02-2013, 17:23
Viimane postitus: Krt
  Kuhu jääb OMA usk? Celtic 0 2,463 24-08-2008, 11:12
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat