Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimese maailmataju
#51
(19-05-2017, 21:03 )Temimoor Kirjutas: Aga propaganda sinu maailma tajumist justnimelt mõjutabki. Kui sa ikka kuude ja aastate viisi loed ainult statistikat sellest, kui palju iga päev tuli üle piiri pagulasi või toimus vägistamisi, siis hakkad sa tundma, et nad kohe jõuavad siia ja hakkavad sind vägistama. Su teadvuses paljuks muuks enam ruumi ei jagu, ta on hõivatud ainult selle teemaga ning see tundub sinu maailmas kõige tähtsam probleem. Vähe sellest, sa ei saa aru, et miks teised inimesed ei ole juba paanikas. Sa hakkad neid valgustama selle "maailma kõige tähtsama probleemiga" ning kui mõni julgeb kahelda sinu "kõige tähtsama probleemi" tähtsuses, siis... toimub see, mis toimub siin foorumis.
Temi, nüüd sa ajad mind ja minu arvamusi küll kellegi teisega segi. Ma ei loe niisuguseid artikleid. Pole ka varem lugenud. Selleks pole aegagi.
"Jumalate jäljed" on 493 lk. paks. Olen olnud hõivatud selle lugemisega ja foorumi Vana-Egiptuse teemade täiendamisega...
Selleks olen ma juba liiga vana, et ükskõik missugune propaganda saaks mind mõjutada. Seda propagandat oli ka vene ajal, aga ka sellest õnnetus eemale hoida.

Vasta
#52
Inimese maailmataju koosneb erinevate kihtide vahelistest seostest.
Kihid on: elementaali tasandi energiad -> taime tasandi ühendused -> looma tasandi oskused -> inimese tasandi põhjuslikud seosed -> loojaliku tasandi loomine.

Detailsemalt:

1) Elemntaali tasandis suudetakse kogeda paljusid erinevaid energiaid: kineetiline (kihutavas autos kardad kokkupõrget), potentsiaalne (kõrghoone katusel kardad kõrgust), gravitatsiooniline (kardad, et Kuu kukub pähe), tsentrifugaalne (kardad, et Kuu lendab orbiidilt minema), elektriline (kardad kõrgepinge särinat), seksuaalenergiad (suudad meest-naist energeetiliselt eristada) - lisaks veel sadasid nö "peenema tasandi" energiaid, mida käiakse nö "energiasammastel kogemas", ning mida saadakse ka looduses viibides (oja vulin, metsa kohin, väekoha energeetika, jne).

Probleemid hakkavad pihta juba siit kõige madalamalt elementaali tasandist: rullnokk ei taju kineetilise energia ohtlikust, hulljulge mägironija ei taju potentsiaalse energia ohtlikust, juhm tsurka ei taju elektri ohtlikust, pseudo-skeptik ei taju energiasambaid, jne.

Lihtsustatud analoogias on elementaali tasandi energiad kui bensiin-elekter auto mootori toiteks - kui siin ikka midagi olulist puudu on, siis auto ei liigu, ehk inimesel on põhimõtteline "auk" millegi mõistmisel.
Shamanistlikus pildis on tegu pinnasega-mineraalidega (liivane, soine, mullane, kivine, jne).


2) Taime tasandis õpitakse erinevaid energiaid ühendama-tõlkima, ning nii kujunevad välja ühendused eirnevate maailmade vahel - erinevate väetaimede manustamise abil saab taolisi kanaleid ajutiselt oluliselt laiendada, kuid see kulutab tohutult energiat (joodik & narkar kärssavad väga ruttu läbi).

Siia kanduvad üle eelmises punktis kirjeldatud probleemid (kui ikka mingit energiat ei taju, siis ei saa siin ka vastavaid ühendusi luua energiate vahel) - kuid lisaks on siin ka vastava tasandi spetsiifilised probleemid (tajutakse küll erinevaid energiaid, kuid vastavaid ühendusi-kanaleid ei suudeta luua: seda üritatakse erinevate väetaimede manustamise abil kompenseerida).

Lihtsustatud analoogias on taime tasandi ühendused kui "autoga sõitmine" (erinevate sihtpunktide vahel): see eeldab kütuse (energia) olemasolu.
Shamanistlikus pildis on tegu erinevate taimedega (pihlakas, kadakas, tamm, kanep, moon, jne).


3) Looma tasandis õpitakse erinevaid taime-ühendusi sihipäraselt kasutama, ning nii kujunevad välja oskused millegi tegemiseks. Kui mingeid oskusi vähe, siis vastava looma liha söömine kompenseerib ajutiselt vastavat auku.

Siia kanduvad üle eelmiste punktide probleemid (elementaali energiad ja taime ühendused ei toimi) - lisaks ka vastava tasandi spetsiifilised probleemid: teatud taime-ühendusi küll omatakse, kuid neid ei suudeta sihipäraselt kasutada (töö läheb nässu, ehk ei tule välja).

Lihtsustatud analoogias on looma tasandi oskused kui "teadlik toorme vedu autoga" (tehase varustamine vajaminevate juppidega).
Shamanistlikus pildis on tegu erinevate hinge-loomadega (nahkhiir, jänes, hunt, karu, dinosaurus).

4) Inimese tasandis õpitakse erinevaid oskusi kõige kasulikumal viisil põhjuslikult rakendama, ehk intelligentsus (a'la mitme kõrghariduse sümbioos: arst & jurist ühes isikus suudab kirjutada "juriidiliselt korrektse" ravimi kasutusjuhendi - füüsik & majandus ühes isikus suudab oma leiutist iseseisvalt turustada, jne).

Siia kanduvad üle eelmiste punktide probleemid (elementaali energiad, taime ühendused ja looma oskused ei toimi) - lisaks ka vastava tasandi spetsiifilised probleemid: teatud oskusi küll omatakse, kuid neid ei suudeta sihipäraselt tervikuks rakendada vähese intelligentsi tõttu.

Lihtsustatud analoogias on inimese tasandi intelligents "kaubavahetus riikide vahel" (odavad klaashelmed pärismaalastele ja kuld & nafta tööstusriikidesse).
Shamanistlikus pildis on tegu ülemise ilma õpetustega.


5) Loojalikus tasandis (buddhi) õpitakse erinevaid intelligentse ühendama millegi uue loomiseks aegruumis: juhendajaks on igaühe enda personaalne vaim-tervikolemus (loomine enda mina pealt), või kellegi kõrgema suunav käsi (loomine ühisväljade pealt).

Lihtsustatud analoogias on tegu planeetide vahelise tehnoloogia-kaubandusega arengu suunamise-õpetamise vormis (lendava taldriku & tuumapommi tehnoloogia alased teadmised-õpetused meile, orgaanilise keemia & geenimuundamise tehnoloogia alased teadmised-õpetused teile).
Shamanistlikus pildis vastav analoogia puudub (tegu oleks ülemise ilma kohal asuva veelgi kõrgema ilmaga) - seda asndab nö "energiapiltide selgeltnägemine" vaimusilmas (kus energiapilte kujundite värv, geomeetria ja mummukesed kannavad spetsiifilist informatsiooni erinevate energeetiliste mustrite kohta).

6) Arengujadal pole piire: ehk areng jätkub kehatu vaimolendina igavikus (atma, anupadaki ja adi tasandid), ehk teispool Nirvaana piire, ehk teispool Kotkast, ehk igavikulises kontiiniumis - kuid maistes lihakehades olijate jaoks on seda ehk liiga palju.
Energiapildid on siin "üksteise peal" (paistavad võrest läbi: erinev vaatenurk annab erineva pildi, kuid sarnase tähenduse), omavad senikirjeldamatuid värve (a'la oktariin, mis asub ultravioletis ning on "kirjeldatav-tõlgitav" sillerdava lillakas-rohelisena), ning kõik need energiapildid on pidevas muutumises (kui mõni midagi taolist kogeb, siis teab millise tasandi objektiga on tegu).
-------

Eelnevad 6 kihilist punkti annavad baasilise kirjelduse mistahes maailmatajude erinevustele: igaühel on kuskilt midagi puudu (vastava augu lappimine ongi kehastumiste eesmärgiks).
Ning esimesed 4 punkti on ühtlasi "hinge=olemi struktuur".

Vasta
#53
Vaimu ei huvita minakadu, ka kõige äärmuslikuma mina puhul. Vastupidi. Vaim on huvitatud siin ja praegu täiusliku MINA ülesehitusest. EGO on eesmärgipärane. Oo õudne njueidz , mida sa küll külvad inimese meeltesse. Mina ülesanne on pakkuda EGO terviklikust vaimule. Pole vast raske aru saada vahest - ,,MINA väärtustamine ja EGO kummardamine,,. Ja EGO kui põhjusliku kogeja sündi- kannab vajadus talle tutvustada VAIMU. Vaid koos ja võrdsena saab rääkida ka arengust ja siia tulemise vajadusest-eesmärgist. Kui see vaim on juba mõne arvates ülim ja ainuvajalik, milleks on tal vaja ,,madalamasse, üldse väljenduda? Loobudes minast , loobutakse ka hilisemast vaatlejast-kogejast. Mina ja vaim KOOS on täiuslikum kui emb-kumb ainutähelepanus. Kõrval teemas oli siin juttu enekast- eutanaasiast. Neil on suur vahe muidugi. Enekas on isenenesest VÕIMALUS hakata kogema mina ja vaimu. Eutanaasia heidab aga kõrvale vastutuse ning võtab võimaluse puudusi kõrvaldada. Soovitus tabladega ego täiesti maha tappa........ mnjahh. KUI ego on sel hetkel ilma oma vaimu äratundmisest või kellegist ,kes seda vaimu aitab mõista....... tulebki tabla ,,kõrvalmõjude,, mõnes ,,augus,, olukord ,, ,kus tera leiab veeni ja asi aamen. Tagasiteed pole. Eutanaasias kohe kindlasti pole. Enekas on midagi sellist...... igaüks mõistab mida tahab aga.... Midagi ei saa juhtuda juhusena. No võtab keegi purgitäie pillisid ja ...... käib ära surmas. Teisisõnu VAIMUS. Saab tundma ja ära tundma. Naaseb siia tagasi ja asub elama TÄISMINALIKKU elu. Vaadake ringi- uurige. Need kes on ära käinud teiselpool sirmi- neis tekib elurõõm ja elujanu. Elatakse täiel rinnal. End ja oma kogejat väärtustades. Vahe selles ,et keegi ega miski väline pole enam ohuks egole. Ja pole hirmu egotuse e. surma ees. See ongi see ,et nirvaana koopast tullakse tagasi ellu elulema .....mitte ei vajuta nurka mõtetuks eikeegiks. Ego annab vaimule tervema mõõtme. Ja vaim kannab hoolt .et vaatleja kasvaks. EGO ületähtsustamine on aga midagi muud. Ja kohe kindlasti on vaimul oma mõõtme avardamisel ka vajadus olla solge või vetikas. Midagi välistades ei saa täiustuda..... vaid manduda. Ega mullateraks väljendumine ei tee vaimu veel väehmvõimekaks.
Vasta
#54
(06-06-2019, 15:34 )Lokster Kirjutas: Vaimu ei huvita minakadu, ka kõige äärmuslikuma mina puhul. Vastupidi. Vaim on huvitatud siin ja praegu täiusliku MINA ülesehitusest. EGO on eesmärgipärane. Oo õudne njueidz , mida sa küll külvad inimese meeltesse. Mina ülesanne on pakkuda EGO terviklikust vaimule. Pole vast raske aru saada vahest - ,,MINA väärtustamine ja EGO kummardamine,,. Ja EGO kui põhjusliku kogeja sündi- kannab vajadus talle tutvustada VAIMU. Vaid koos ja võrdsena saab rääkida ka arengust ja siia tulemise vajadusest-eesmärgist. Kui see vaim on juba mõne arvates ülim ja ainuvajalik, milleks on tal vaja ,,madalamasse, üldse väljenduda? Loobudes minast , loobutakse ka hilisemast vaatlejast-kogejast. Mina ja vaim KOOS on täiuslikum kui emb-kumb ainutähelepanus. Kõrval teemas oli siin juttu enekast- eutanaasiast. Neil on suur vahe muidugi. Enekas on isenenesest VÕIMALUS hakata kogema mina ja vaimu. Eutanaasia heidab aga kõrvale vastutuse ning võtab võimaluse puudusi kõrvaldada. Soovitus tabladega ego täiesti maha tappa........ mnjahh. KUI ego on sel hetkel ilma oma vaimu äratundmisest või kellegist ,kes seda vaimu aitab mõista....... tulebki tabla ,,kõrvalmõjude,, mõnes ,,augus,, olukord ,, ,kus tera leiab veeni ja asi aamen. Tagasiteed pole. Eutanaasias kohe kindlasti pole. Enekas on midagi sellist...... igaüks mõistab mida tahab aga.... Midagi ei saa juhtuda juhusena. No võtab keegi purgitäie pillisid ja ...... käib ära surmas. Teisisõnu VAIMUS. Saab tundma ja ära tundma. Naaseb siia tagasi ja asub elama TÄISMINALIKKU elu. Vaadake ringi- uurige. Need kes on ära käinud teiselpool sirmi- neis tekib elurõõm ja elujanu. Elatakse täiel rinnal. End ja oma kogejat väärtustades. Vahe selles ,et keegi ega miski väline pole enam ohuks egole. Ja pole hirmu egotuse e. surma ees. See ongi see ,et nirvaana koopast tullakse tagasi ellu elulema .....mitte ei vajuta nurka mõtetuks eikeegiks. Ego annab vaimule tervema mõõtme. Ja vaim kannab hoolt .et vaatleja kasvaks. EGO ületähtsustamine on aga midagi muud. Ja kohe kindlasti on vaimul oma mõõtme avardamisel ka vajadus olla solge või vetikas. Midagi välistades ei saa täiustuda..... vaid manduda. Ega mullateraks väljendumine ei tee vaimu veel väehmvõimekaks.
Paistab , et mu teemaarendus ei meeldinud siinsele rahvale . Suure rutuga tõtati k mõttetuks nimetama . Muide, filo vist tainana mõeldud pole, ikka kas filoloog või filosoof . Keel võiks ikka paigas olla , eriti kui see emakeel on . Eesti keeles luuakse kõik käänded ainsuse omastavast . Mõte , mõtte . Ilmaütlev kääne on " seega " mõttetu "

Aga kuidas enda egoga nagu lood on ? Ei kannatanud kuidagi , et mul tavapärasest erinev nägemus oli .

Seda , et rumalad võimule kipuvad , olen ma ammu märganud. Mõnikord on vaja tuppa värsket õhku ka lasta .

Austusega nurgast .

Olematu


Vasta
#55
Mõtetu-mõttetu. Öelda-ütelda. Materiaalne-materjaalne. Kas Masingu eelne või järgne? Ma nüüd ei mõistnud küll seda teravat kriitikat ,mis saabus aga see minu viga. Kuskil jälle võimuliidri valimised aktuaalsed?
Vasta
#56
Panen uuesti üles paari aasta taguse postituse, lihtsalt silmaringi laiendamiseks ja meeldetuletuseks.

02-01-2017 01:16
Postitus: #1Raamat "Maailmataju"
See raamat räägib teistest tsivilisatsioonidest Universumis, elust peale surma, religioonist, meist kui inimloomadest kes on insenergeneetika abil loodud ja paljust muust. Teades tulnukate kohta ühte, teist- siis nende teadmised ja tehnoloogiad on lihtsalt hämmastavad, need tõstavad mul juuksed püsti!
Soovitaks üldlehekülge- 278.
Ja spetsiaalselt Nielanderile-311

http://en.calameo.com/read/0020405484fc17ab28a5b

http://en.calameo.com/read/002040548894aed5c417f
Vasta
#57
Kaasa mõtlemiseks ja vaatlusteks
https://vikerraadio.err.ee/1079307/oouli...riisi-ajal"Ööülikooli
Vasta
#58
(03-05-2020, 13:12 )pila Kirjutas: Kaasa mõtlemiseks ja vaatlusteks
https://vikerraadio.err.ee/1079307/oouli...riisi-ajal"Ööülikooli
Esimene Ööülikooli loeng. Räägib Mihhail Lotman. Teemaks: humanitaaria - humanismi kriisi ajal. Suur pilt sellest kuidas ajastu filosoofia ja tegemised kujundavad maailmast ja universumist arusaamise läbi ajaloo kuni praeguse hetkeni. Kuidas elu kirjutab ennast ise ja kuidas me ise oleme tekst, mille sisse me ära kaome...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat