•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
Huvitav ,et sa hoolega valid kes SINA oled. Näe MINA kõlban sinu minaks aga sulle ei kõlba militaarikute minad. Kõik on ju virvapettus ja mõte või enam pole? Või äkki kujutad ette ,et ma olen su mingi lilla kaksikleek ve? Huvitav on sinu hetkejumala lõputu isu. Katkematu vajadus omada ja suunata. Juhib näe mõtteid ja puha sul.
Mitu korda sa nüüd tahad veel korrata siin üle ,et sinu jumala jaoks on keha tähtsusetu ja kõik olevused mõtetud unenäod? See su kellaseierist jumal on ikka eriliselt labiilne ja rahutu. Egotu ,kes toitub egodest,et toita oma üliego. Jjahh, eks farmer ka söödab seale porksi ja kurksi ega mainigi ,et süldivisioonid on nii armsad.
Ja kõik mida sa saavutasid oli nagu alati. Tõmbad tähelepanu, kisud emotsioone, lutid isu täis, jooksutad teema põõsasse ja muudad kogu jutu mõtetuks mögaks. Oi kui egotud need superegolased ikka on . Puudu on veel jõuga headust külvavad hoolijad ja abivalmis aitajad .
Vasta
Ohjah...no laskun siis Sinu tasemesse..."Oled Sa Lokster ikka rumal ja loll"...meeldis?...Smile
Vasta
(06-08-2019, 13:18 )Q11 Kirjutas: "Q11. Su näide on väga loll. Sama hästi võin meenutada sulle kirjutet näidet. Lase oma HETKEL siis ekraanile kuvada mõtteid ,mis on väljapool sinu praegust mina. Kedagi teist või muil ajal elanut või......
Ja keda mida need kogevad ,kes reaalselt eelmisi elusid mäletavad? Kuidas selgitada dejavud?
"
Jaa...see on juba hea küsimus. Hmm...kus kerkib mälupilt? Eile või homme? Ei, mälupildid kerkivad Hetkes. Vaidleksid Sa sellele vastu? Kas see pilt Su peas otseselt tõestab minevikku? Ei , kuna koged seda alati Praegu. Mõtted, mis kerkivad esile tõestavad ainult Hetke olemasolu ja ei midagi muud...Smile

Ja mina küsiksin veel nii, et mis on praeguse hetke reaalsus ja kas mõtted minevikust (maailmakirjeldusest) või tulevikust seda on. Ehk siis kas mõtted on reaalsus?
Vasta
"Ehk siis kas mõtted on reaalsus?"
On küll...aga mõtted kerkivad Reaalsuses või Minas või Hetkes. Kuna nad seal tekkivad on nad Reaalsuse(Mina) osa...Mõte muidugi ise ei tea, et ta on mõte...Sina tead...Smile
Vasta
Kõik aspektid ja kihid kehtestavad ( püüavad valitseda ) omi reaalsusi. Kõik nad on väga päriselt olemas ,,omas,, kihis. Vaimureaalsus, hingereaalsus, kehareaalsus .....pluss ülejäänud aspektid. Kui keegi neist on tasakaalust välja kiselnud ,hakkab ta teisi reaalsusi allutama ja hävitama.
Vasta
(06-08-2019, 14:27 )Q11 Kirjutas: "Ehk siis kas mõtted on reaalsus?"
On küll...aga mõtted kerkivad Reaalsuses või Minas või Hetkes. Kuna nad seal tekkivad on nad Reaalsuse(Mina) osa...Mõte muidugi ise ei tea, et ta on mõte...Sina tead...Smile

Kas ma saan õigesti aru, et sinu jaoks ei ole oluline mis mõte pähe tuleb, sest igasugune mõte on reaalsuse osa? Seega Loksteri mõtted ei oma tähendust, vaid nad on Hetke väljendused. Minu meelest on reaalsus praegune hetk. Aga inimeselooma saadavad ka üleskerkivad mõtted minevikust, mis ei pruugi olla reaalsus, sest vaatleja näeb endast lähtuvalt reaalsust kõveriti, kui ta just ei küsitle oma mõtteid järele ja ei vaata uuesti toda hetke, ehk siis ei usu iga uskumust ega mõtet, mis pähe tuleb. Ehk siis tuleks uurida mis on tõde tema jaoks. Ja mida saab üldse teada Smile.
Vasta
"Ja mida saab üldse teada"
Selles ongi asi, et tegelikult (Päriselt) Teada saab ainult Mina. See ongi Valgustumine. Jumal ei tunne inimest. Ta tunneb vaid Ennast...Smile
Vasta
Valgustumist vaadatakse nagu ülimana tõena. Näen ise, et sellise asja võib ka ületada ja mitte anda sellel ennast piirata.
Näiteks mõni suudab vaadata kirgast päikest pool sekundit. Teisel võib minna kaks minutit enne kui kopp ette viskab.
Kumb aga on valgustunum, seda on raske otsustada.
Vasta
Mina aga arvan; et valgustunud on see – kes saab aru – mida ta teeb – ja milleks ta seda teeb – ning kuidasta seda tegema peab, nii et see tegevus ei kahjustaks teiste heaolu. Vaid hoopis suurendaks seda. Kokkuvõttes – jõuaks oma mõtete ja tegudega - mõtestatud tegudeni.
Sellest esialgu piisab. Edasi on juba – üle võlli!
Vasta
"Kokkuvõttes – jõuaks oma mõtete ja tegudega - mõtestatud tegudeni."
Eee....tähendab... ei see ei ole nii. Sinu väitest kumab välja nagu Valgustumine oleks sündmus ja edasi on siis mingi muutumatu hea inimese tee ja moraalinorm. Niipalju võiks seda sündmuseks nimetada küll kuidas egoloor vaibub. Aga selle all oled Sa koguaeg olnud täpselt sama. No näiteks, kõik mis on muutuv ei ole Mina aga kõik mis ei muutu olen Mina. Või nagu ikka toon sama näidet...millistele tegudeni Hetk peaks jõudma, et Ta oleks rohkem Hetk? Mitte kuskile. Ta oleleb Iseendas. Nimetada siis Teda Jumalaks, Teadvuseks, Kõrgemaks Minaks, Hetkeks....kuidas kellelegi meeldib...Smile
Vasta
(07-08-2019, 13:01 )Q11 Kirjutas: "Kokkuvõttes – jõuaks oma mõtete ja tegudega - mõtestatud tegudeni."
Eee....tähendab... ei see ei ole nii. Sinu väitest kumab välja nagu Valgustumine oleks sündmus ja edasi on siis mingi muutumatu hea inimese tee ja moraalinorm. Niipalju võiks seda sündmuseks nimetada küll kuidas egoloor vaibub. Aga selle all oled Sa koguaeg olnud täpselt sama. No näiteks, kõik mis on muutuv ei ole Mina aga kõik mis ei muutu olen Mina. Või nagu ikka toon sama näidet...millistele tegudeni Hetk peaks jõudma, et Ta oleks rohkem Hetk? Mitte kuskile. Ta oleleb Iseendas. Nimetada siis Teda Jumalaks, Teadvuseks, Kõrgemaks Minaks, Hetkeks....kuidas kellelegi meeldib...Smile

Kas sa Q11 oled naine? Sest vaevalt mees sellist eelnevat esoteerilist juttu puhuks?
Vasta
"Kas sa Q11 ole naine?"
Ei näe põhjust oma soo kohta luisata...Smile
Vasta
(10-08-2019, 18:54 )Q11 Kirjutas: "Kas sa Q11 ole naine?"
Ei näe põhjust oma soo kohta luisata...Smile

Ok Smile
Vasta
(05-08-2019, 12:03 )Lokster Kirjutas: Pühendan lingi Q11 ja kõkidele vaimlejatele. No muidugi inglise keeles. Kui juba mina saan hakkama ,saate ka teie. Nagu rusikas silma auku.
Ehk leiavad siit end ka kõik egotapjad ja ,,kohalolu-meelerahu,, roosad mullitajad. Pugege jah mulli ,siis ei pea enam teistest ega maailmast hoolima. Mida pisemalt püütakse näidata ( teistele) oma egokest ,seda ilgem EGOIST neis on. Ja mida VÄNGEM kusagilt leitud filosoofia ,seda tühjem kõmin oma minas. See aga ongi üks suur ja roosa mull väljaspool elulisust ja vastutust. Süüdimatus ja küündimatus.
https://fractalenlightenment.com/43263/s...y-delusion
...

See mida sa kirjeldad ja mis lingi taga kirjas viitab egoistliku meele loodud minapildile - mina kui valgustunu. Sellega puutuvad vist kõik kokku kellel on olnud üksolemise kogemus mis ei lahusta veel minapilte.
Ärkamine ja sellel teel liikumine muudab meid avatumaks, kaastundlikumaks mõnel juhul aktiivsemaks ning osavõtlikumaks. See on hea indikaator mida jälgida eneses.

Ego pole võimalik tappa. Ego eksisteerib ainult siis kui on tähelepanu mõtetel ja samastumine mõtetega. Seda peetakse silmas kui räägitakse ego illusoorsusest. Praktiseerides tuleb hetk kus me saame valida mõtlemise ja sisemise vaikuse vahel. Siis võib igaüks ise vaadata enda sisse ja otsida egoistliku meelt. Minu teada pole keegi leidnud.

Jah sisemiselt on rahu aga see pole mitte roosas mullis elamine. Elu esitab väljakutseid hoopis intensiivsemalt. Emotsioonid, tunded ei kao kuhugi kuid need ei jää enam kinni. Neid ei lükata tagasi ja ei põgeneta nende eest vaid tuntakse läbi, sügavalt. Samaaegselt eksisteerib rahu(lihtsalt pole paremat sõna) ja näiteks kurbus, depressioon, hirm. Tekib usaldus elu vastu - kõik mis kerkib meie ette on sisemiselt ok. Väliselt võime öelda ka ei aga see ei tuleb sisemisest jah-ist.

Vasta
Valgustunu kui kardinataguse kolli järjekordse inimese täielik nahkapanek. No ilus oli vaadata David Icke pea kohal hõljuvat musta kera sel ajal kui ta Tallinnas oma loengut pidas kui valgustunu. Iga inimene kuulub mingisuguse kardinataguse kolli või kollide grupi ratsahobuste hulka kellega viimased siis siin maailmas ringi sõidavad.
Krayon kirjutab mõnuga viljalõikusest kus kogu isiksus on küps nahkapanekuks mingil pidusöögil.
Suur lõikus
Tahaks küsida Lõikusest…
Paljudes allikates mainitakse seda sõna…, teised nimetavad seda vilja koristuseks…
Räägitakse Suurest Lõikajast…, terade eemaldamisest sõkaldest…
Mida see kõik tähendab…?
Mis on lõikus…?
See on kokkuvõte…
Sama, mis teil vilja koristus…
Kasvatate näiteks nisu, mida külvate iga kevad hoolega…, hoolitsete külvi eest…, väetate põldu…, kaitsete lindude eest…
Hooaja lõpus, kui vili on küpsenud, korjate selle ära…, sorteerite määratluse kohaselt: mida jooksvaks kasutuseks…, mida varuks…, ja mida tuleva külvi jaoks… – tuleva viljalõikuse jaoks…
Nii käib ka ilmaruumides… – ettevalmistused ja viljalõikused…

Valgustunu võib koll ka nägijaks muuta ja teadlikult tööle panna uute kehade värbamisse tulevasse viljalõikusesse. Enamikul juhtudel tekib valgustunutel sund inimesi ravida ja sellega oma nn Jumalat teenida. Tegelikult aga algab inimese kehas suur sõda eri kollide vahel kellele inimene enne kuulus ja kes tahab nüüd üle võtta. Keha haigus tähendab tavaliselt seda et keegi on mingi organiga liialt maiustanud. Ravitseja lööb kolli välja ja paneb oma kolli asemele. Nii võtab ravitseja koll järk järgult inimese üle ja lõpuks saavutab patsient küpsuse viljalõikuseks elik surmaks. Tavaliselt toimub aga pikk ajajärk kus ravitseja toidab oma kolli ja iseennast patsiendi ravimisega. UUrige nende valgustunud ravitsejate tegusid ja hingelaadi, kui ikka raha vaja siis jääb paras kogus patsiente haigeks ja peab ravile tulema.
Aga noh lugege ise ja mõelge.
https://krayoneesti.wordpress.com/2014/0...gust-2014/
Vasta
(11-08-2019, 11:24 )VironShaman Kirjutas: Enamikul juhtudel tekib valgustunutel sund inimesi ravida ja sellega oma nn Jumalat teenida.

Tsiteerime Buda õpetust Andrus Kahni blogi kaudu:

<tsitaat>

2. HOIDUMINE SOBIMATUST ELUVIISIST tähendab munkade ja teadjate puhul hoidumist 21st sobimatust tegevusest, milleks on:

Arstipraksise pidamine (vejjakammaṃ karoti)
Sõnumitoojana tegutsemine (dūtakammaṃ karoti)
Võhiku (ilmiku) korraldusel tegutsemine (pahiṇakammaṃ karoti)
Paisete (koeranaelade) lahti lõikamine (gaṇḍaṃ phāleti)
Õli andmine meditsiiniliseks kasutamiseks (arumakkhaṇaṃ deti)
Oksendusvahendite andmine (uddhaṃ virecanaṃ deti)
Kõhulahtistite andmine (adho virecanaṃ deti)
Õli valmistamine nina ravimiseks (natthutelaṃ pacati)
Õli valmistamine meditsiiniliseks otstarbeks (pivanatelaṃ pacati)
Pilliroo kinkimine (veḷudānaṃ deti)
Taimede lehted kinkimine (pattadānaṃ deti)
Lillede kinkimine (pupphadānaṃ deti)
Puuvilja kinkimine (phaladānaṃ deti)
Seebisegu kinkimine (sinānadānaṃ deti)
Hambatikkude kinkimine (dantakaṭṭhadānaṃ deti)
Näo pesuks vee kinkimine (mukhodakadānaṃ deti)
Talgi pulbri kinkimine (cuṇṇamattikadānaṃ deti)
Meelitavate sõnade kasutamine (cāṭukamyaṃ karoti)
Pooltõdede rääkimine (muggasūpiyaṃ karoti)
Lastesse kiindumine (pāribatyaṃ karoti)
End ilmalike asjatoimetustega hõivamine (jaṅghapesaniyaṃ karoti)

</tsitaat>

Nagu näha, ravimise eest pigem hoiatatakse.
Põhimõtteks näib olevat, et igaüks ravigu ennast ise.
Vasta
Selle "point" on arvatavasti oskus ajukäsklust ennem mõtet ära tunda ja siis seda summutada. Kui see juba mõttesse on ilmunud on ta ka realiseerunud. No siin toodud näites siis lillede kinkimine...iseenesest pole selles midagi halba...Aga see kaldub nagu joogi või sidhhi praktikate alla...Smile
Vasta
Nagu näha, ravimise eest pigem hoiatatakse.
Põhimõtteks näib olevat, et igaüks ravigu ennast ise.

Munklus iseendast on juba enda kinkimine budistlikule koolkonna vaimude seltskonnale. Seal ongi tähtis oma keha täielik kinkimine ja elu jooksul vaimude toitmine igapäevaselt elulaadi ja rituaalide kaudu. Aga ma räägin praegu Euroopast ja läänemaailmast, siin on teised reeglid kui taimetoitlaste maailmas. Nii halal kui kosserliha on rituaalpapetud loomade vere kinkimine Jahve seltskonnale. Ära unusta seda miks Kain tappis Abeli, sest Kaini taimohvrit vilja Jahve põlgas ära aga ohvritalle vere võttis häämeelega vastu. Vihas tappiski jumala poolt ärapõlatu viljakasvataja karjakasvataja jumala meelisjärgija. Ja see vastasseis kehtib siiani, ikka ja jälle tapab Orioni jahimees taevast Sõnni (taimetoitlast). Niisama kingivad ravitsejad oma klientide kehad vaimule. Sama muide toimub ka Idas kus enamik on tavainimesed mitte mungad kes tavaliselt elavad tavainimeste kulul. Kingi ennast guru vaimule ja saad õnnistuse.
Vasta
(11-08-2019, 21:28 )VironShaman Kirjutas: Munklus iseendast on juba enda kinkimine budistlikule koolkonna vaimude seltskonnale.

Kui on valida ainult see, kelle söögiks olla, siis valgustumise rajal sammuvad budistid ei vali kõige halvemini minu meelst.

Kelle söögiks sina, VironShaman, soovitad inimestel olla?

Oletame, et inimene elab ilmalikku elu ja hakkab siis askeediks.
Oma kahte elu võrreldes võib ta teha järelduse, et need nähtamatud,
kes teda askeedina kaitsevad ja temast siis ilmselt toituvad,
on mitte ainult tema vaid kogu inimsoo suhtes kuidagi "paremad",
kui need, keda ta enne ilmalikus elus toitis.

Ka Carlitose DJ räägib munkadest ja nunnadest ainult positiivses võtmes, mis on tähelepanuväärne.
Vasta
VironShaman arvab oma kogemusest, et ole ise, ära ole järgija. Ka Carlitose sõjamehe tee oli kogu grupi puhastamine teistest kollidest ja asendamine Naguali kolliga ja kutsuti seda ajaloo ja mineviku kustutamiseks.
VS tegeles Carlitosega 10 aastat.
Vasta
(12-08-2019, 09:23 )VironShaman Kirjutas: VS tegeles Carlitosega 10 aastat

Kui saad, siis räägi sellest miskit, eelkõige milles see "tegelemine" väljendus ja miks see lõppema pidi. Carlitose DJ keskne soovitus on "lõpeta iseenesega rääkimine". Ja see on ju budismis, hinduismis, taoismis täpselt sama nõue koguaeg? Või pole?
Vasta
Pistan vahele, et minu meelest on Don Carlose raamatutes ja budismis üllatavalt palju ühist.
Nt budismi kiindumatuse printsiip, ja Don Juan ütles: mitte miski pole millestki tähtsam. Pesuehtne kiindumatuse printsiip.

Naguali kolliga (muude kollide) asendamine ning väljendused ja suhtumine Naguali kui "minu heategijasse" on pesueht gurujooga.
Hetkel kiiruga ei karga rohkem pähe; ühenduslüli osade kokkulangevuste puhul võib peituda šamanismis; mõlemil on suur ühisosa sellega.
Vasta
"Naguali kui "minu heategijasse" on pesueht gurujooga."
Tunduks küll jah. Ja see "kollitamine" mulle eriti ei meeldi. Sest sellest tekkib inimestele illusioon ja sealt Hirm (paratamatult, kuna illusioon on kaduv). Mitte ühtegi "kolli" pole olemas kes suudaks Reaalsust endale allutada.
Aga kiindumatus moodustub täiesti iseenesest Valgustumise käigus. Mitte midagi omada enam ei saa...Smile
Vasta
Panen siia tsitaadi ka Eestis tegutseva hinduistliku sekti guru intervjuust.

<tsitaat>
Mis on valgustumine ja kuidas see käesoleva aruteluga seostub?

Marshall Govindan: „Valgustumise“ mõiste pärineb loomulikult Läänest ning kuni viimaste kümnenditeni ei kasutanud seda ükski advaita koolkond, budism välja arvatud, kus seda kasutati Buddha poolt saavutatud eksistentsiaalse vabaduse, nirvaana, kirjeldamiseks. Mulle ei meenu, et oleksin kunagi kohanud seda mõistet traditsioonilises advaita kirjavaras (vedaanta, Shankara, Marashi). Jääb mulje, et see väljend on moes tänu uuema aja neo-advaitistidena määratletud Lääne õpetajatele. Ma ei ole näinud selle kasutust ei klassikalise jooga pärimuses ega hindu tantrates.
</tsitaat>

Ehk siis päris valgustumine on Buda seisund. Kõik muu on suuresti ülekantud tähenduses ja väga laialivalguv. Keegi saavutab mingi seisundi, mis võimaldab näiteks inimesi ravida või võimaldavad mingid olendid talle seisundi, et ta raviks ja toitu korjaks olenditele. Kas öelda selle kohta "valgustunud"? Või oleks mõni täpsem sõna? Seisundid on ju väga muutuvad ja kõrvaltvaatajale üliraskelt määratletavad.

Lääne traditsiooni "oma" valgustumise sõna kasutatakse minu arust väljendis "valgustatud monarh". Siin võiks IBB meid aidata väikese ülevaatega selle väljendi päritolust ja tähendustest.









Vasta
hmm...sõna "seisund" ei ole õige. Vähemalt eesti keeles mitte. Valgustumine ei tähenda mingi oleku saavutamist. Ükskõik mis tekkib ka lõppeb, niiet selline nähtus Valgustumine kindlasti pole.
Mina arvaksin, et Ärkamine oleks kõige lähedasem väljend. No kui mõni eestlane pole kuulnudki budismist siis kuidas saaks ta aru, et ta pärisolemus on Buda? Ikka lihtsa näite kaudu. Vaata kui täna magasid ja nägid und, arvasid, et see on kõik päris...siis ärkasid ja mõistsid...Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 13
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,050 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 10,154 21-12-2011, 13:44
Viimane postitus: Kroko

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat