•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abort
Sündimata laps on MINATU. Ei oma taim MINA, kuid omab ENDA tunnetust. Loom ka ei oma mina ,kuid omab eraldunu tunnetust. Kas pole tähelepanuväärne , et ainus kes jagab minasid ja teadvusi, on see ,kes on kaotanud teadvuse. Täiskasvanud inimene. Tema nimetab jumalaid, kujustab , iseloomustab jne. Sama lapsega. Ja kannab isegi inimlikud ( enda ) väärtused loomadele ja muule. Otsib ennast taga, sildistades jne. Jumal POLE loonud meid oma näo järgi. Me loome neid põrgulisi ENDI näo järgi. Ja nii otsustab just süvauinunu nii jumalate kui veel sündimata laste üle.
Vasta
Q11, Sellest vast kuskil piibliteemas.

Räägi, Q11, mis moodi sinu meelest inimese hing lootesse siseneb? Millal ja kuidas?
Mul oli seal eespool selline peegelduse kujund ehk siis paremaks arusaamiseks: klaas, kuhu justkui tilguks vesi.
Ehk siis algselt on Hinge kontseptsioon ja siis, koos füüsise arenguga toimub järkjärguline hinge areng.
KUI aga "maja" saab igas mõttes valmis, siis hing annab märku ja algab sünnitusprotsess.

Aga see kontsept, nagu aru sain, lahtrihärrasetele nagu ei sobinud.
Sain vaid kaela juudi päritolu ja sinna see jäi.
Vasta
Sündimata laps on egota. Mina on koguaeg paigal, ka siis kui sügavas unes oled.
See kes seal "vaatab" oledki sa Ise. Jumal ...loob koguaeg Iseennast, sest Ta on siin, Tal ei ole aega ega mälu...Smile
Naut Sa vist ei lugenud mu üle-üle viimast kommi läbi...Ma ju kirjutasin et reinkarnatsiooniks peab toimuma inkarnatsioon. Seda viimast ei toimu kunagi. Sealt tulenevalt Hinge ehk eraldiseisvat "asja" pole...Smile
Vasta
Jumal on nagu ,,õnn ja armastus,,. Igaüks räägib oma silmaklappidest. Jumal on ka saatan. Ja mina teadvused on nagu karmoška. Kõik filosoofia algab sealt ,kus hakatakse eraldama ja köidete kaupa tõestama mida-keda jumal nagu EI OLE või OLLA ei tohiks. Kui porgandi MINA on eraldunud ,,püsivast,,, minast , siis on ta vaid üks teadvuse nurk. Ja pealegi kaob mina EGO teadvus vaid samuti ,,illusoorselt,,. Ainult ajateljel ja eraldatud ruumis on ta siuke....tuli-oli-läks. Tundub ,et meil on palju jumalaid. Minu jumal on mulle käepärasem ja katsutavam. Pole seal ,,nähtamatu,, ja püüdmatu kõiksus. Mo oma mahub pihku -kärbsesse. Me oleme alati üks. Isegi mu ego jaoks. Iga rakk koosneb ELUST. Kas DNA peaks elutuks tunnistama? Nii palju siis elu võtmisest ja vastutusest taganemisest.
Vasta
"Iga rakk koosneb ELUST"
Oleneb mida Sa ELU all mõtled. Mulle tundub, et Sa alustad arutlust "mina, keha, olen teadvusel". Kui nii, siis jõuad sealt edasi...ka loomad on teadvusel, linnud, kalad, putukad....kuni selleni, et ka rakud.
Viga tuleneb sellest, et Sa arvad nagu teadvus tuleneks mateeriast. Vist nimetati seda panpsühhismiks. Nagu maailm ise oleks elus ja teadvusel.
Aga...Smile...Teadvus on teadlik Iseenesest. Ta on "ennem" maailma kui nii võiks väljenduda ja Iseolelev...Smile
Vasta
Mul oli seal eespool: mitte keha ei oma hinge vaid vastupidi: hing haldab keha.
Vasta
(25-04-2019, 17:04 )Naut Kirjutas: klaas, kuhu justkui tilguks vesi.
Ehk siis algselt on Hinge kontseptsioon ja siis, koos füüsise arenguga toimub järkjärguline hinge areng.
KUI aga "maja" saab igas mõttes valmis, siis hing annab märku ja algab sünnitusprotsess.

Aga see kontsept, nagu aru sain, lahtrihärrasetele nagu ei sobinud.


Ürita täpsemalt seda nägemust kirja panna ... ehk milliseid omadusi "iga veetilk" hingele juurde annab? ... kas veetilgad langevad kogu aeg "ühtlaselt" (viljastumisest sündimiseni) .... mis oli "enne veetilku" (ehk millest moodustus anum, millesse veetilgad kogunevad)? ... jne, jne (rohkem struktuuri, rohkem omadusi - st sinu praegune nägemus oli nii "toores", et ma suutnud seda mingi toimiva mudeli alla liigitada ).

Nii jõuad lõpuks hinge mudelini, mille omadusi saaks ka analüüsida, võrreldada, jne.
Vasta
Veetilk oli kujund. Tegelikult on tegu peegeldusega Hinge olemusest.
Seal ei istu keegi 9 kuud nö. pilve serval, et midagi "tilgutada".
Sa ei saanud sellest osast aru?

Vasta
Q11. See mida sina usud nimetatakse ka subjektiivseks idealismiks... a la et kui silmad sulen siis kogu ümbritsev maailm kaobki samuti ära, ja ennem oma silmade avamist mõtlen kogu välise maailma oma tahte järgi ka taas olevaks. Kogu su hookus-bookus vaimlemine sisult taandub sellele näitele Laugh Teadvus ja füüsis käivad väga tõenäoliselt siiski alati terviklikult koos... ja tõesti isegi aatomil või misiganes nanoosakesel on selle teooria kohaselt mingi teadvus. Seega teadvus ja füüsis toimivad pigem teineteist tasakaalustades, mitte ei kasvata kumbki teist endast välja.

Naut. Mis tähtsust sel on kuna see kelleiganes soovitud misiganes Hing kehasse siseneb. Viljastatud munarakus on elulised protsessid terviklikult alanud. Niisamuti ka mulda sattunud taime seemnes algavad arengulised eluprotsessid. Kui alanud areng vägivaldselt peatatakse, on tegu mõrvaga... vahet pole mis kasvustaadiumis seda tehti! Aga alati võib ju demakoogitseda ja mõelda näiteks nii, et ah 6-e aastasel lapsel pole inimese mõistuski välja arenenud ja väiksel kuusepuukesel pole veel korralikke tugevaid okkaidki tekkinud, järelikult pole see õige valmis Hing veel sees... võib eluküünla kustutada küll, ei-ei mõrva ei ole... ega tulegi kui me ühiselt lollikarjaga solidaarselt nii otsustame Laugh
Vasta
(25-04-2019, 17:40 )Q11 Kirjutas: "Iga rakk koosneb ELUST"
Oleneb mida Sa ELU all mõtled. Mulle tundub, et Sa alustad arutlust "mina, keha, olen teadvusel". Kui nii, siis jõuad sealt edasi...ka loomad on teadvusel, linnud, kalad, putukad....kuni selleni, et ka rakud.
Viga tuleneb sellest, et Sa arvad nagu teadvus tuleneks mateeriast. Vist nimetati seda panpsühhismiks. Nagu maailm ise oleks elus ja teadvusel.
Aga...Smile...Teadvus on teadlik Iseenesest. Ta on "ennem" maailma kui nii võiks väljenduda ja Iseolelev...Smile

Näe jälle mul viga. Mateeria omab samuti teadvustunud olekut ( püsivust). Ühesõnaga sinu jaoks on šamanismi olemus viga. See nimelt ütleb ,et kõik on hingestatud. Ka mägi ,jõgi ja tuul. Saan aru ,et sinu jaoks on stiihia lihtsalt tapeet illusioonide toas. Kosmilised stiihiad itsitavad sellise avalduse peale. ELU on mistahes teadvustumise olek. Soov sansaarast kaduda on teinud sellest reaalsusest deemoni. Ma igaks juhuks ei hakka lisama ,et iga planeet on enesest teadlik. Ja siit nägin ka sinu vea ära. Sinu hing on ennEM ( polaarne ) kui maailm. Seega siit väljas pole isegi maailmu ega ilmu kui selliseid.
Vasta
Mõtlesin – et peaks siia veel ühe briljandi meisterdama!
Lahendused – kui ma sind astraali viisin, nägid sa toas kahte kogumit. Need olidki täiesti tavalised hinged. Nende masi kaaluks loetakse keskmiselt 20g massi ühikut.
Munarak ja seemnerak, kokku ei anna iialgi välja niisugust massi ühiku kaalu. Arvan et see on kusagil 0,00 millegagi massi ühikut. Võib olla keegi teab seda suurust?
Hing ei mahu; - lihtsalt füüsiliselt ei mahu viljastunud munarakku. Mis võlu väega siinsed „eksperdid“ hinge munarakku topivad? Võib olla selgitakseite -sellele lollpeale!
Kõik kes suudavad astraalis liikuda, teavad suurepäraselt, et neid ühendad materiaalse kehaka, astraal niit. Mida rohkem harjutatakse, seda pikemaks on võimalik seda niiti venitada. Mõnedel on see niit - üli lühike. Seinast seinani. Kui see niit katkeb – sureb materiaalne keha. Mitte hing.
Viljastumise hetkel ühendab hing end astraal niidi abil, viljastunud munarakuga. Nüüd ta siis voolabki tasakesi, astraalniidi kaudu kasvavasse lootesse. Kuni sünnitus hetkeni. Mingil hetkel, võtab lapse hing sünnituse juhtimise emalt üle – miks?
On emasid, kellel rasedus kulges täiesti normaalselt. Kuid laps sünnib surnuna. Miks lapse hing rebis katki astraal niidi ja lahkus sellest kehast? Selleks peab tal olema mingi – väga mõjuv põhjus!
On olemas naisi – kes ka kõige parema tahtmise juures ei saa lapsi – miks?
On olemas paare - kellel samuti ei õnnestu last teha. Vahetades partnerit, lapse saamine õnnestub - mõlemal – miks?
Nendele kes ei saa lapsi, on välja mõeldud kunstlik viljastamine. Tihti aga juhtub nii et viljastatud munarakk, visatakse ikkagi emakast välja. Nüri sünnitus – miks? Edasi kasutatakse surrokaat ema. miks?
Kas te teate ka, kui suur on katseklaasis viljastatud – õnnestunud viljastumise %. Minu andmetel väike. Miks?
Minu andmetel kooserdab, sündinud lapse hing, esimesel eluaastal siin materiaalses maailmas kaunis korralikult astraalis ringi. Nii kaugele kui lubab tema astraal niit. Kui nüüd astraal niit katkeb, või katkestatakse, ei saa hing viga, vaid see lihatükk – mida me mimetame materiaalseks
kehaks. Hing saab ainult oma vitsad – kuhu sa ronisid, sul ei olnud see lubatud! Miks?
Kas te olete kunagi kohtunud soovimatu lapsega? Kirjeldage, missugune on selle inimese iseloom, tema käitumine ja tema nägemus elule!
Ennem olgu abort, kui soovimatu laps.
Spetsiaalselt lahendusele!
Ära hakka mulle siin oma budistlikust raamatutarkusest kärbseid pähe ajama! Kõik see ei vasta tõele!
Vasta
(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 1) Need olidki täiesti tavalised hinged. Nende masi kaaluks loetakse keskmiselt 20g massi ühikut.
Munarak ja seemnerak, kokku ei anna iialgi välja niisugust massi ühiku kaalu. Arvan et see on kusagil 0,00 millegagi massi ühikut. Võib olla keegi teab seda suurust?
Hing ei mahu; - lihtsalt füüsiliselt ei mahu viljastunud munarakku. Mis võlu väega siinsed „eksperdid“ hinge munarakku topivad?

Mass & kaal on vaid füüsilise kihi objektidel – hingel, kui eeterliku-tunde-mentaali-põhjusliku kihi objektil pole massi & kaalu.

Suremise järgne 10-20g „kaalu kaotus“ tuleneb lihaspingete vabanemisele järgnevast keha ruumala suurenemisest (vanarahva tarkus: kui kasutad kirstu magamiseks, võta enda pikkusest 20cm pikem kirst: nii mahud ka peale surma kirstu ära) ... 1liiter õhku kaalub 1.2 grammi, ehk 10 liitrit õhku kaalub 12 grammi ... füüsika 1. kursusel on täpis-mõõtmiste praktikum, kus massi mõõtmisel arvestatakse ka mõõdetava keha ruumalast tulenevat kaalu-parandit (1.2 kg/m3 kohta).

Ühesõnaga see „hinge kaal“ 10-20 grammi on jamps – hinge kaal on 0 grammi.


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 2) Viljastumise hetkel ühendab hing end astraal niidi abil, viljastunud munarakuga. Nüüd ta siis voolabki tasakesi, astraalniidi kaudu kasvavasse lootesse. Kuni sünnitus hetkeni.

Lapse tervikolemus-vaim on põhjus (lapse viljastumise järgseks arenguks lootena) ... lapse hing-olem on tagajärg ... füüsiline keha on tagajärgede tagajärg.

Aga siin sa ju ütled otse välja, et viljastumise hetkel ühendatakse hing ja füüsiline keha ... viljastumise hetkel munaraku + seemneraku kogukaal ei suurene (0,00x grammist ei saa äkki 20 grammi), ehk vastuolu sinu enda väitega punktis nr1.

(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 3) Mingil hetkel, võtab lapse hing sünnituse juhtimise emalt üle – miks?

Sündimise programmi-jupp lapse keha eluvõime tagamiseks... nagu tibu lööb ühel hetkel nokaga munakoore katki.


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 4) On emasid, kellel rasedus kulges täiesti normaalselt. Kuid laps sünnib surnuna. Miks lapse hing rebis katki astraal niidi ja lahkus sellest kehast? Selleks peab tal olema mingi – väga mõjuv põhjus!

Siin saab olla palju erinevaid põhjuseid: ema kurnatus; lapse tervikolemusest-vaimust tulenevad moonutused; vanemate maailmapildi muutus (ei saa enam neid õppetunde, mille järele tulid), jne.


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 5) On olemas naisi – kes ka kõige parema tahtmise juures ei saa lapsi – miks?
Siin on jällegi palju põhjuseid: naise nõrk energeetika (pole energiat viljastumiseks); naise vigased organid (a'la 1 neeruga); aborditamisest tingitud viljatus; hormonaalsetest vahenditest tingitud emaka seina-endomeetriumi sobimatud parameetrid; jne.


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 6) On olemas paare - kellel samuti ei õnnestu last teha. Vahetades partnerit, lapse saamine õnnestub - mõlemal – miks?

Nende oskuste-elukogemuste kogum polnud atraktiivne ühegi vaimu-hinge jaoks (a'la rahaliselt täielikult kindlustatud pered, kus põhimõtteliselt midagi sisulist arengut toimuda ei saa: nö "heaolu-raha-uni").


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 7) Nendele kes ei saa lapsi, on välja mõeldud kunstlik viljastamine. Tihti aga juhtub nii et viljastatud munarakk, visatakse ikkagi emakast välja. Nüri sünnitus – miks?

Emal pole piisavalt elujõudu, et anda lapsele „tagasi-sõidu-pilet-nulli“ (ehk nö „suremise energiat“, mis meil kõigil tagataskus olemas on).


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 8) Edasi kasutatakse surrokaat ema. miks?

Kui endal pole piisavalt ressurssi, siis üritatakse seda teistelt nö „sisse osta“ ... ehk arengumaadest pärit surrogaat-emal on reeglina piisavalt elujõudu, et kunstviljastatud lapsele anda „tagasi-sõidu-pilet-nulli“.


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 9)Kas te teate ka, kui suur on katseklaasis viljastatud – õnnestunud viljastumise %. Minu andmetel väike. Miks?

Kui lapse tervikolemus ei taha loomuliku seksi teel kehastuda nende vanemate juurde, siis ei taha ta ka tehislikult tulla ... vahel ehk mõni "madal taim" on nõus taolisse arengu-vabasse kehastusse tulema.

(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 10) Kui nüüd astraal niit katkeb, või katkestatakse, ei saa hing viga, vaid see lihatükk – mida me mimetame materiaalseks kehaks. Hing saab ainult oma vitsad – kuhu sa ronisid, sul ei olnud see lubatud! Miks?

Põhjuslikus vaates on tõene vaid lause esimene pool „kui niit katkeb“: see on tõesti lapse hinge enda oskamatus.
Põhjuslikus vaates on sisutühi-väär lause teine pool „kui niit katkestatakse“: kui keegi teine sekkub, siis pole see lapse hinge põhjustatu.
Kui kuskile saab „ronida“, siis järelikult omad õigust sinna ronida ... kui pole lubatud teatud kohtadesse „ronida“, siis sinna ka ei saa ronida.


(30-04-2019, 10:59 )kalldunn Kirjutas: 11) Kas te olete kunagi kohtunud soovimatu lapsega? Kirjeldage, missugune on selle inimese iseloom, tema käitumine ja tema nägemus elule!
Ennem olgu abort, kui soovimatu laps.

Ma olen paljusid selliseid „soovimatuid lapsi“ näinud nii oma ülikooli-kaaslaste, kui kunagiste äri-partnerite näol ... nad tulid siia kindlate elukogemuste järele, ning ka said need elukogemused: ehk oma sügavas sisemuses olid nad õnnelikud (iseloom tuleneb tervikolemusest-vaimust, mitte aga "soovimatuks lapseks" olemisest; käitumine & nägemus elule tulenevad isloomust; ehk "soovmatuks lapseks olemine" ei muuda tervikolemust-vaimu aluspõhimõtteid) ... ehk minu elukogemus ütleb: ennem olgu soovimatu laps, kui abort.
Vasta
Kõik sinu poolt pakutud vastused on vastuvõetamatud.
Kas siis tõesti, taevas asuvatel pilvedel ei loe kaalu?
Tule taevas appi!
Kahhh füüsik!
Sinu puhul jääb üle ainult palvetada.
Armas jumal! Kui sa sellele munarakule elu andsid -
mis põrgu päralt sa siis talle mõistust ei andnud?
Aamen.
Vasta
(01-05-2019, 06:32 )kalldunn Kirjutas: Kas siis tõesti, taevas asuvatel pilvedel ei loe kaalu?
Tule taevas appi!

Taevas asuvad pilved on füüsiline kiht, neil on mass/kaal ... samuti saavad pilved nö "kinni jääda" (vihma-pilv jääb kinni suurema mäe ette) ... kui sinu jaoks on taevas asuvad pilved nö "astraalse tasandi objekt", siis muutub üsna küsitavaks kogu sinu astraali-kogemuste-jutt.

Kuid astraalis ei takista füüsilise kihi objektidest läbi-minemist miski, st saab seintest-lagedest-seifidest läbi lennata, kui "ei millestki" (astraali maine analoogia: oled nagu röntgen-kiirgus, mis läbistab mistahes ainet).

----

Kuna siin on "abordi teema", siis vasta oma eelnevale 11-le küsimusele ise (teiste nägemuste "vastuvõetamatuks" tembeldamine pole endapoolne sisuline selgitus/vastus) ... nii saaks sinu poolt mingisugusegi võrdleva vastuse abordiga haakuvatele alam-teemadele.

-----

Ning minu keha loonud munarakule ei andnud elu mingi "jumal": ma kehastusin enda tervikolemuse väe & energeetika pealt.
Vasta
Vastaksin -kuid kas sina – inimkond – on nende vastuste vastuvõtmiseks valmis?

Mulle siin, iga päev lauldakse; Inimkond ei ole nendeks teadmisteks veel valmis!
Inimkond on nii rumaaal – ja nii edasi!

Olen kutsunud teid – kõikki, hakkame ometi tegelema hinge tasandi praktilise teadusliku uurimisega. Vastused on eitavad. Kuhu ka pöördunud olen.

Aborti ei saa vaadelda, kui ühte nähtist suurest tervikust.

Aga astraalis on ka takistusi ja neid peab teadma. Muid võid sa astraali jäädagi.

Oi – aga mulle tundub et sa väidad et sul ei olegi hinge. Kes see sind siis koos hoiab?
Kas ma võin ta siis endale, kolektsiooni täienduseks tuua?
Vasta
Oh, ma ise juba lõin tiba käega siin teemas.
Kõik justkui vastu seina. Sest ikka tundus, et "kõik, mis kivis, see sinna ka jääb". Ei mingit nihet ei vasakule ega paremale.

(01-05-2019, 09:12 )kalldunn Kirjutas: Mulle siin, iga päev lauldakse; Inimkond ei ole nendeks teadmisteks veel valmis!

Paraku ei ole. Veel NII valmis jah. Tundub kurb aga nii see on.
Kuid samas... pole palju nö. oodata jäänud. : )
/siiski optimistlikult/.

Vasta
Aga siiski veel üks katse.
Kalldunniga siiski nõustudes ja proovides veidi enam seletada (oma arusaamist või taju selles teemas).

Ehk siis taas: justkui arvatakse, et HING (misiganes nimega kabalistlikult või kristlikult või idealistlikult) on justkui JUHUSLIK NÄHTUS.
Tõesti või?
Et justkui inimese HING on selline nata nagu idioodike või juhuullike, et ups viljastusin (näiteks kellegi purjus jorsi ja juhmi tibi mälukaseisus juhuvahekorrast), ups, tehti abort, ups, tekkis loomulik "juhukatkestus" või ups, lihtsalt tõmmati vahepeal jeehat ehk tekkis iseeneslik abort.
Kas kuidagi nagu MINGITEGI seoste nägemine selles kõiges kohe mitte kuidagi, oo lugupeetavad inimhinge "asjatundjad"?

Hing EI OLE juhuslik nähtus või substants. HING on osa Ülimast ehk Algallikast (või jumalast või Hetkest - kellele kuidas meeldib) ning siis SAAB PÕHJUSLIKULT ARU, mis toimub, miks toimub ja kuidas. Hing seega jah, tõepoolest valib, kelle üsas ta kehastub, ta TEAB, milliste vanemate juurde (kas surrogaat või sinnasamasse isata perekonda, rikkasse või vaesesse persse, kuhu kultuuri või ühiskonda ta füüsiliselt transformeerib, et oma antud kehastuseks VALITUD ÜLESANDEID oma ARENGU hüvanguks täitma asuda.
Kas see kontsept tundub (siin foorumis) nagu aktsepteeritav?
Et inimhing ON oma sellesama üliteadvuse osana oma algvormis siiski täiesti ja lõpuni TEADVUSTUNUD, seega ta TEEB ka täiesti TEADLIKU VALIKU sündimiseks.
See nagu on arusaadav?
Kui jah, siis edasi-->
Ja ta teeb valiku ka MITTESÜNDIMISEKS.
Või ainult ühtepidi on nagu ok ja teistpidi teie meelest ei tule üldse kõne allagi?
KUS on siin aga selle teie eitusekontsepti lihtne loogikagi, kui ühtepidi saab ja võib ning teistpidi (ehk sama pulga teise otsaga võrreldes) ei saa kohe mitte?
KUI see nii POLEKS, et HING ON KÕIKIDES OMA VALIKUTES TEADLIK, tekiks kahtlus siiski kogu loomeprotsessi ehk Allika ÜLITEADVUSTUSE "TERVEMÕISTUSLIKKUSES" ometi. Mh?.
Et hops läks nata paremale või vasakule, tekkis kogemata ahv või loode või väärareng või koguni kristlane? Ikka totaalselt juhuslikult ja kogematta? Tõesti?

Kuid olen tähele pannud, et siin foorumis vist enamus selles muus osas siiski justkui ei arva, et Maailm, Universum üldse on tekkinud mingist juhuslikust kemüüse või sodihunniku kokkuplahvatusest, mille tagajärjel siis ka justkui JUHULIKULT tekivad keerukad ja väga peenelt ülesehitatud elusorganismid, kooslused ja protsessid üldse. Mh?





(25-04-2019, 19:07 )pimedus Kirjutas: Naut. Mis tähtsust sel on kuna see kelleiganes soovitud misiganes Hing kehasse siseneb. Viljastatud munarakus on elulised protsessid terviklikult alanud. Niisamuti ka mulda sattunud taime seemnes algavad arengulised eluprotsessid.

Kulla Pimedes, sina oled ju ometi meil siin see, kellel enamik teemakäsitlusi lausa detailide kaupa ENDA JAOKS äralahterdatud ja süstematiseeritud on. Kusjuures vägagi täpselt sul seal kas vasakult paremale, ülalt alla või 43-st jõupesast 7-ndasse või kuidas iganes.
Ja nüüd sa korraga küsid, miks sellisel asjal nagu INIMESE TERVIKMOODUSTUMISE DAATUMIL pole tähtsust???
Sellel on minu meelest lausa kolosaalne tähtsus.
Vaata või erinevate rahvaste ja kultuuride ajaloolisi arusaamu selles osas.
Või see on sinu meelest kõik ikka nagu lollide pärisarsukate "ebausk" ja alles Pimeduse ja Lahenduse (üdini kristlikud teooriad) on selles osas valgustuslikud ja ainutõesed?
Soovid seletust siiski daatumi tähtuse osas või taipad siiski ise? Jah, KOGU ANTUD TEEMA kontekstis.

Tsitaat:Kui alanud areng vägivaldselt peatatakse, on tegu mõrvaga...
KES ON MÕRVAR siis antud juhul? Näiteks raseduse iseenesliku katkemise juhtudel? Loodus? Ära sa kosta. Ja inimene on nagu looduseülene ja eraldi seisev üksus loomulikult? Või kuidas?

Tsitaat:vahet pole mis kasvustaadiumis seda tehti! Aga alati võib ju demakoogitseda ja mõelda näiteks nii, et ah 6-e aastasel lapsel pole inimese mõistuski välja arenenud

6-aastased lapsed tavaliselt siiski SÜNNIVAD enne ära, kui nad 6-aastaseks saavad. Nad on juba SÜNDINUD. Nende ema on nad ÄRA SÜNNITANUD. Või sa tead mõnda 6-aastast "LOODET", kes ikka veel kuskil emaüsas istub?
Teisisõnu: palun natuke... khmm.. haritumaid näiteid siiski siin teemas edaspidi tuua. Jah, oli siin enne ka üks purjus joodiku näide, kes võrdsustati lootega, nüüd siis 6-aastane loode. Katsuks kuidagi siiski realistlikumalt ja selgemõistuslikumalt oma apellatsioonides manööverdada. KUI keegi siiski manööverdada soovib.

Tsitaat:ja väiksel kuusepuukesel pole veel korralikke tugevaid okkaidki tekkinud, järelikult pole see õige valmis Hing veel sees... võib eluküünla kustutada küll, ei-ei mõrva ei ole... ega tulegi kui me ühiselt lollikarjaga solidaarselt nii otsustame :D

Kordan ennast taas, kuid no ei näi siiski nagu kohale jõudvat:
Ühise lollikarjana on (näiteks sellesama Euroopa või kõigis kristlike religioonide kontekstis) seesinane küss onotsustatud olnud juba a 2000 aastat, Pimedus.
Nagu ei jõua ikka kohale?
Jälle korrates: kristluse järgi on naine patune igal kolmel juhul, kas ta teeb aborti või sünnitab vallalisena lapse. Märk küljes ja pääsu pole, sest patriarh Jahwe on nii käskinud ja seadnud.
Kas sa oled Jahwe suuvoodriks saanud, Pimedus? Teisi süüdistad selles aga endas samu tendentse ja ilmselget ajupesu nagu ei märka?

Kusjuures sünnitades ka abielus olles, on sama Jahwekese süsteemi järgi ikka naistele "karistus" peale pandud ehk määratud on sünnitamine valudes nagu needsamad Jahwe reeglid aegade algusest ikka ette näevad. On siis laps oodatud või mitte, planeeritud või mitte - ikka see nn. karistus latakana "peale pandud".
Või mis te selles osas kostate, lugupeetavad Jahveklubilised?
/Kuigi tutkit: naised juba teavad, et sünnitada saab ka loomulikul teel täiesti valuvabalt ja isegi naerdes - niiet lakkugu see Jahwe panni ehk millega veel PIIBEL siiski puusse on pannud? /

Siiski rääkides siin nüüd sellesama lollikarja solidaarsetest "otsustest".
Või tundub see kontsept nagu siinsele meesperele nagu igas mõttes siiski endiselt korrektne ja bro?
Mille eest te siis seisata? KUST on teie veendumused pärit, et meie Hing on ikka nagu mingi juhuslik "idioot" ja oma otsustes justkui täiesti suvaline ja ajuvaba?

(25-04-2019, 19:07 )pimedus Kirjutas: _ ja väiksel kuusepuukesel pole veel korralikke tugevaid okkaidki tekkinud, järelikult pole see õige valmis Hing veel sees... võib eluküünla kustutada küll, ei-ei mõrva ei ole...

Ok, lähme edasi.
Selle teie "taimse vaimsuse" juurde.
Loodusteaduses sa muidugi nüüd väga tugev nagu siiski pole, Pimedus.
Taimede puhul toimub tuhandeid nö. iseeneslikke aborte, sest ikka vaid väga väikesest osast saab sündida TÄISVÄÄRTUSLIK taim ja veel vähematest näiteks puu.
Mitu seemet moodustub, mitu (misiganes moel) viljastub ja mitu puud siis reaalselt siiski metsa sul kasvab? Jep, ülejäänud (pange nüüd, lumehelbekesed silmad-kõrvad kinni): MÕRVATAKSE. Jah, ka need, mis on viljastunud, isegi need, millest idu on ehk kasvama koguni läinud (üü! jumalik elu ju sees, issuke!) ja millest ikkagi paraku taime või puud ei tule.
Miks ei tule? Räägin edasi, või teeme 5-nda klassi loodusõpiku lahti?
Sai pilt selgemaks selle "taimekese püha kasvu puhul"?
Armsad foorumlased-lillekesed-helbekesed, meie maailmas jah, toimivad siiski suht julmad ellujäämise mehhanismid seal va teie lillekeste-liblikate ja isegi ka kassipoegade maailmas. Suures plaanis.
On see üllatus? Vajab keegi nüüd suhkruvett?

Ok, meie hing sisaldab mitmetesetmete miljardite aastate tagusest kujunemisest ilmselt ka taimede teadvust. See HINDUISTLIK idee on tore nehh, Lahendused selle ilusasti oma süsteemi adopteerinud ja olen päri.
Ja nüüd siis võetud võrdluseks inimese hing versus taim. Inimese triljoneid aastaid evolutsiooni füüsises ja teadvuses (!!!) aga no paneme siin ikka meie teemakses see sinna "mugavalt" kuskile taimeteadvusesse tagasi... nojah.

Ok, mängime siis pealegi siis inimarengu regressimängu. Jõuame sellega ehk inimestest taimetoitluse massimõrtsukate - veganiteni või koguni jäledate mõrvar-omnivoorideni koguni jne? Okkakesed-taimekesed teil seal ikka aina "pühas oleluses" aina kasvavad jee ja kõik ikka nii "paiakesed" selles osas? ( Hea küll, ei puuduta ehk seda teemat siin.)
Mängime, et hinge sisenemise ajal mateeriasse pole mingit tähtsust. Mis elus, see elus. Teeme nii. Korraks.
Ja nüüd kujutame ette, mis juhtuks, KUI selliseid koleõudsaid (aborte, mõrvu, olelusvõitlust, toitumisahelat jne) ehk looduse LOOMULIKKE selektsioone ei toimuks. Ei taimedes, ei loomariigis, lindudel, kaladel, putukatest rääkimata. Olekski kõik nagu jehhoovatunnistajate Vahitorni klantspildil kohe, et lõvike tallekesega koos ja IGA eluke ja okkake ja olend /mikroobist sinivaalani) paljuneks nonstop oma liigi ulatuses ja ilma igasuguse selektsioonita.
Mh?
Jooksis juhe kokku? Ehk nagu ei mätsi välja, mis?
Aa, et toopärast siis LOODUS justkui ISE valib parimad ja jätkusuutlikumad välja ja seega nagu ikka ok, et ülejäänud LOOMULIKULT ja TERVIKU HUVIDES aborteeritakse-mõrvatakse kas liigisiseselt või siis teiste liikide poolt?

Nii. Ja mis siis inimestel teisti on? Ise tõite taimedega võrdluse sisse. Ja palun väga: ka inimliigis seega toimub seesama nö. loomulik valik.

Naistel üksi siiski karm sünnitada? Mehed ei viitsi oma järglaste ees meie ühiskonnas enam VALDAVALT vastutada? Jooksevad põõsasse? Jätavad kõik naise kaela ja hiljem näitavad neile koguni oma (Jahwe)sõrmekesega, et vaatkus patused`? Ok. Saamegi selle kõige tulemina LOOMULIKU KORREKTSIOONI sellesama liigi piires ehk abordid.
Mis siin mustris siis nüüd valesti või erinevat on?

Naine nagu peaks soovima misiganes "juhuslikku" viljastust ikka? Naisel on nagu ok selleks ühiskonna koguproduktsiooni nn. sünnitusmasinaks olla, hingetuks agregaadiks, kes vaid "käsku" täidab, mis muud. Meeste rõõmuks ja isamaa hüvanguks. Mh?
Aa mehed? Nagu justkui ikka ei soovi iga kord mitte. EI juhuslikku last, EI juhuslikku naist. Juhuämmadest rääkimata.
Või see ikka on mingi minu isiklik "uulu" ja tegelikult on meie ühiskonnas kõik vastupidi ja imeilus?
Hm.

Hea küll, jõudsin taas ühiskonna "stampideni" aga no ei jõua nagu ka see osa kuidagi osade "valgustatuteni" siin.

Jah, inimene loob ennast KÕIGES ja KOGU AEG. Tal on see õigus ja tal on see anne ja tal ON SEE VÕIME.
Eostuse POTENSIAAL ei alga aga kaugeltki mitte planeeritud või planeerimata viljastusest ehk mehenaise seksist. Suures plaanis ikka juba partneri valikust ja veel sajast(tuhandest) eel- ja kaastegurist. Suures ja laiemas plaanis aga veel kaugemalt.
KUI te aga väidate, et see kõik on otsast lõpuni ikka nii juhuslik nii juhuslik, kohemata ja "ups, juhtus", siis olgu pealegi. Oleme seal oma taimsetasandi peenrakestel õndsas usus edasi, et ehk meid ikka Jahweke hoopis karjatab ja hoolitseb ja me ise oleme tema käes vaid juhmid "lükata-tõmmata" juurikateadvused, mis muud.

Eriarvamused on lubatud ja jäägu see siis nii.






Vasta
Ma nii pikalt ei viitsi nagu sina Naut. Küsimus ongi selles INIMESE TERVIKMOODUSTUMISE DAATUMIS. Kogu minu süsteem põhineb üheselt sellel väitel et see tervik moodustub energeetiliselt juba eostumise hetkel ja sealt edasi toimub juba loomulik areng, mis kestab mupärast kasvõi surmani! Igasugused muud hingede sisenemise määratlused on nagunii alati kohvipaksult fantaseerimised. Ja mingi muu hilisem inimese kehaline tervikmoodustumise daatum on pigem kokkuleppeline. Aga miks peaks eostumise hetkel moodustunud inimese potentsiaal vähemväärtuslik elu olema kui kehaliselt väljakujunenud inimese elu? Elavad ja arenevad on mõlemad!
Vasta
Pimedus. Nn. kohvipaks on see ju ka sinu teoorias. Sina väidad, et kõik, mis viljastunud peab ikka nö. nui neljaks kasvama, vohama ja suureks saama, kõik on samas juhuslik ja seega inimesel ka justkui mingit voli ENNAST määrata siin eksitentsis justkui pole.
Mina väidan, et meie planeedil need asjad nii siiski ei käi. Ühegi liigiga. Kõige väiksemast kõige nö. ülemuslikuni pole miski siin siiski juhuslik, kõik on seotud ja kõik on ka teadvuslik. Näeme, tajume või mõistame me seda või mitte ja ka misiganes kohvipaksu pealt tehtud soovidele või oletustele või sügavalt juurdunud Jahwekese käsukestele vaatamata.

Hing määrab end ja määratleb. Hing EI OLE LOLL. Ta on osa tervikloomest ja loojast, seega ta on TEADLIK.
Teadlik, nii oma sünnist kui surmast, nii oma sündimisest kui mittesündimisest.
Ja see on minu arvamus.

See, et see erineb kellegi teise arvamusest, las siis olla see minu "kohvipaks". Pole probleemi.

Kuigi aeg oleks ehk mingitest kristlikest hirmutamise-allutamise klišeedest ja jahvestampidest ehk ka pisut väljapoole vaatama hakata.


Kusjuures, miks just kristlus on nii pika ja kõvera näpuga alati naiste enesemäärangutele nendesamade laste sünnituse osas näidanud?
Sest seesama kristlus on alati tahtnud KONTROLLIDA, ALLUTADA JA OMADA VÕIMU. Jah, ka selle üle kes ja kus sünnib, sureb või elab.
Et kõik käiks ikka nende "reeglite järgi" vaid läbi sellesama kristliku jummeli konveierilindi.

Sünd - ikka ristimine kohe ruttu otsa. Surm - ikka viimne võidmine ruttu sauh sauh peale. Ilma pappideta pole A-d ega pole O-d. Eriti veel lihtinimesel. Ise mõelda ja veel vähem ise otsustada pole lubatud ja pole ette nähtud. Ja kõik ikka ilusasti ka oma kirikuraamatute "raamatupidamisse" ja lahtrikestesse alati kirja.
Kes nii ei tee - sellele näidatakse näpuga või virutatakse jalaga. Kes rohkem tõrgub, saadetakse inkvisitsioon peale või siis vähemalt kujundatakse sihipäraselt ühiskonna ÜHENE ja halastuseta hukkamõist. Olgu siis ilma seadusliku meheta sünnitanud naise või selle naise abieluvälise lapse suhtes. Reegel ütleb ja nii on. Erandeid EI TEHTUD ja nagu aru saada, ei tehta siiani.
a 2000 aastat ajupesu pole ka üleöö kaduma.

Ja nüüd siis korraga mõni naine nagu OTSUSTAB ISE? Et nagu EI ALLU Jahwekese ja kiriku-isside normidele ja käskudele?
Kuid ainult need viimased ja "tõelised" Jahvevahendajad ju saavad määrata kellegi surma ja sündi siin Maamunal!
Ja NÜÜD korraga teeb seda keegi NAINE ja täiesti omapäi? Et otsustada OMA saatuse ja OMA keha eest. Jah, ka OMA lapse eest, keda ta tahaks ehk healmeelel enda kõrval KOOS LAPSE ISAGA näha. Mh?
Oo, või koguni on enesemäärangu õigus inimese HINGEL? Ja seda koguni kõigi kirikumääruste ja papijutluste väliselt?
Jumalat (hingi, loomist, loodut) ju vahendavad NEMAD, mitte inimene! Kuis nii kõlbab?
No, ei, Jahveklubis pole nii kombeks.
KÕIK peab olema ikka Jahweonu kontrolli all. KÕIK.

Ja vot mina sellega nagu nõus siiski pole.
Hing on vaba ja hing on ülemuslik. Nii nagu iga inimene.

--
*Hilisem parandus. Vabandust. Eelkõige Kalldunn, kes peale mind kirjutas).
Vasta
Tegelikult on nii, et hing kinnistub materiaalsesse kehasse alles KOLMANDA eluaasta lõpuks. Nii et kui laps pole kahe esimese eluaasta jooksul otsasid andnud – saab temast eluloom. Arstiteadus ongi teinud siin suure vea. Kõik räbalapuntrad putitatakse üles. Ei lasta hingel teha oma loomulikku valikut. Pärast eluaeg jookstakse arstide ja kõikvõimalike nägijate poole – aidake- ja meie oma humaansusest püüame - ja teeme sellele hingele karuteene.
Alles kümnendaks eluaastaks on see materiaalne keha valmis. Edasi toimub organite tugevdamine ja kasvatamine.
Vasta
Issand halasta! Kui sügav võib olla pimedus! Karta on et põhjatu.
Vasta
(01-05-2019, 11:18 )Naut Kirjutas: Ja ta teeb valiku ka MITTESÜNDIMISEKS.
Või ainult ühtepidi on nagu ok ja teistpidi teie meelest ei tule üldse kõne allagi?

Kehastutakse selleks, et areneda ... kui kehastuda ei taha, siis Igavikus arengut ei toimu.
Kui on juba otsustatud kehastuda (areneda), siis poole pealt on veidi imelik nö "ümber mõelda" (algul tahad areneda, hiljem ei taha areneda) - siit tulenebki a-sümmeetria (soov areneda-sündida on ok, kuid soov stagneeruda-peetuda pole mõistlik)


(01-05-2019, 11:18 )Naut Kirjutas: ....Kui alanud areng vägivaldselt peatatakse, on tegu mõrvaga...
KES ON MÕRVAR siis antud juhul? Näiteks raseduse iseenesliku katkemise juhtudel? Loodus? Ära sa kosta.

Raseduse iseeneslik peetumine pole väigivaldne, vaid loomulik protsess .... mõrvar on vägivaldse surma korral, loomuliku surma korral pole mõrvarit ... ehk loogika lonkab sul!


(01-05-2019, 11:18 )Naut Kirjutas: Taimede puhul toimub tuhandeid nö. iseeneslikke aborte, sest ikka vaid väga väikesest osast saab sündida TÄISVÄÄRTUSLIK taim ja veel vähematest näiteks puu.

Siin sa eirad erinevate arengu-tasandite (taim, loom, inimene) põhimõttelisi kvaliteedi erinevusi.

Taime jaoks on täiesti ok, kui ta vee puudusel ära kuivab, võib valguse puudusel kängu jääb (taimed ju ei paiguta oma seemneid teadlikult soodsatesse kohtadesse: kuhu tuul kannab, seal juured maase lüüakse) ... see kehtib ka "inimkehas taimede" kohta (arengumaade põhja-kiht): neid eriti ei häiri, kui nad mingis näljahäda piirkonnas toidu & vee puudusel lihtsalt "ära kustuvad".

Inimene peaks aga olema "põhjuslik", st saama aru oma tegude tagajärgedest ... seega inimese arengutaseme jaoks pole see ok, kui tema järglased lihtsalt "ära surevad" toidu puuduse kätte (siin ma räägin nö "inimkehas inimestest", mitte aga inimkehasse kehastunud loomadest ja taimedest).


(01-05-2019, 11:18 )Naut Kirjutas: Jõuame sellega ehk inimestest taimetoitluse massimõrtsukate - veganiteni või koguni jäledate mõrvar-omnivoorideni koguni jne?

Järjekordselt sa eirad arengujadade õigusi: ehk kõrgem võib madalamast toituda.

Loom võib taime süüa - kuid taim ei või looma süüa.
Inimene võib looma süüa - kuid loom ei või inimest süüa.

------

Taolist tsitaatide jada võiks ju jätkata ... ühisosa on järgnev: sa vaidled vaidlemise pärast, kuid olemusliku sisu ei suuda hoomata.

Ma juba lootsin, et oled vahepeal valmis saanud nö "endapoolse hinge mudeli" (ühelt poolt hädaldad "Lahendustele ju Naudi mudel ei sobi" - kuid hiljem saad isegi puudustest aru "Naudi veetilga-mudel oli vaid sümbol-metafoor" -st pane ilma sümbiliteta otsese-arusaadava tekstina oma mudel kirja).
Vasta
"Kehastutakse selleks, et areneda .."
Mulle jääb ikka arusaamatuks, KES kehastub?
ja teine küsimus oleks, miks ja kuhu see KES tahab koguaeg areneda?...Smile
Vasta
(01-05-2019, 18:41 )Punahabe Kirjutas: Issand halasta! Kui sügav võib olla pimedus! Karta on et põhjatu.

Jap. See kristlik VAIMUpimedus on olnud tõesti suht lõputu ja ajupesu põhjatu.
Aga ehk aitab sellest.
"Halastatud" on aga ma vaatan, siin nagu kogu inimkonnale ja eriti naistele seal teie religioonis aga täiega. Pole miskit öelda.



Lahendused.
1. Mulle EI sobinud see sinu prokrustese säng, kuhu sa kõike, mis sulle TUNDUB justkui sinu kabalistlikusse mudelisse kasvõi ääripidi sobituvat (sinu enda mõistes ja su enda jaoks), sinna sa selle ka suht vägivaldselt ka täiega sobitad.
Juudid ja kabalad sul aina. Polnud sul õigus? Jah, polnud.
2. Ei, ma ei hädaldanud.
3. Jah, mu teooriad ja mudelid on minu enda jaoks valmis ja just nende põhjal ma siin ka sõna võtan.
Mis sul oleks vaja? Videot?
4. Ja sa ju ei loe vaid raiud aina oma.
Uuesti metafooridest, tilkadest ja sümbolitest, millest sul on justkui keeruline aru saada:
(22-04-2019, 00:30 )Naut Kirjutas: * Ma küsiks siiski veel. Ma ei saa justkui lõpuni aru, kuidas hing siis ikka saab inimese lootesse. See pole siiski loogiline. Vat ei saa aru ja kõik. Seleta ära. Näita!
- /näitab nüüd mulle pilti, kuidas tilk tilga haaval vesi tilgub klaasi/
* Kammoon. Mis, kas hing siis nö. tilgub nö. jupiti inimesesse ehk sinna lootesse?
- Ei. Kujuta ette, et oled seal. Sa tead kus. Oled seal käinud.
* Ok. Istun seal ja mis edasi?
- Vaatad hingena alla. Fokuseerid oma tähelepanu.
* Nii. Edasi?
- Saadad oma energia alla. Osade kaupa.
* Et kogu aeg aina istun ja vaatan?
- Seal ei ole aega /naerab/. See ongi vaid hetk. Kui vaatad.
* See energia tuleb nagu joana?
- Ei. Nagu peegeldusena sinu Minast. Kui see saab tervikuks, siis sünnid inimesena.
* Nii. Ja mis juhtub siis, kui sellel ajal tehakse abort?
- Siis Mina ei hävine. Peegeldus lihtsalt ei kesta edasi. Kuid sinu Mina sellest ei muutu.
* Aga edaspidi? Need, kes siiski on teinud ab-i. Nagu hästi ei mõju siiski, mis?
- /naerab/ Hästi ei mõju, kui inimene mõtleb endale välja rumalusi.

Ning ma vabandan, kuid ma ei mõtle mudelites, lahtrites ja exelitabelites. See pole mulle omane.
KUI Sina, lahendused, teistmoodi ehk ilma mudelite ja tabeliteta aga kuidagi ei suuda mingil teemal arutleda, siis kahjuks ma ei saa sind ka sinna oma arusaamise reele nö. aidata. Kuigi kahtlen natuke, et see sind huvitab, sest sul on ju oma tabelid seal juba ammu sahtlikeses valmis ja sealt kõrvalekaldeid sa ju ei aktsepteeri.
Mis on ok.
Las siis olla.
Sul oma tabelid ja mul oma (kuigi tabelivaba) arusaam mingist tervikust või teemast.



Vasta
Kulla Naut, Kristus tõigi valguse maailma. Tänu kristlastele ei pea sinagi orjaelu elama.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat