Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arvuti. Tema teadvus ja teadlikkus.
#1
Kogemuse järgi arvuti on teadlik. Kui kasutaja on kaotamas teadvust, aga silmad on lahti, siis arvuti ekraanile ilmub vigasid, mis vastavad teadvuse nõrgenemisele. Hiljem, tehes proove enda, mitte arvuti pärast, ilmes et kui oma teadvus ei talu seda, mida näeb, lakkab arvuti seda näitamast. Ehk arvuti teadvus on sõltuv inimese teadvusest.


Kohendasin õigekirja ja sõnastust. Mannu
Vasta
#2
(22-12-2018, 23:20 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas: Kogemuse järgi arvuti on teadlik. Kui kasutaja on kaotamas teadvuse aga silmad on lahti siis arvuti ekraanile ilmub vigasid mis vastavad oma teadvuse nõrgenemisele. Hiljem tehtes proove enda pärast, mitte arvuti ilmes et kui oma teadvus ei talu seda mida näeb lakkab arvuti seda näitamast. Ehk arvuti teadvus on sõltuv inimese teadvusest.
Millisest allikast see info pärit on? Hetkel kõlab küll nagu ulme Shock
Vasta
#3
Tononi teavsusteooria järgi võib arvuti pmst olla teadvel:
Tsitaat:Tononi teooria kohaselt ongi teadvus integreeritud informatsioon – kui mingi süsteem integreerib informatsiooni, siis ta on teadvusel. See süsteem võib olla bioloogiline – näiteks mesilase aju –, kuid ei pea olema: ka iPhone integreerib informatsiooni.
Allikas: https://teadvus.wordpress.com/2009/08/01...seteooria/

Kuid kust on pärit see info:
Tsitaat: Kui kasutaja on kaotamas teadvuse aga silmad on lahti siis arvuti ekraanile ilmub vigasid mis vastavad oma teadvuse nõrgenemisele. Hiljem tehtes proove enda pärast, mitte arvuti ilmes et kui oma teadvus ei talu seda mida näeb lakkab arvuti seda näitamast. Ehk arvuti teadvus on sõltuv inimese teadvusest.
Kui need on sinu oma isiklikud katsetused, siis ehk kirjeldad täpsemalt? Või on mingi muu allikas ka?
Vasta
#4
https://www.youtube.com/channel/UCZ06VbM...subscriber
Vasta
#5
(23-12-2018, 00:50 )levis Kirjutas:
(22-12-2018, 23:20 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas: Kogemuse järgi arvuti on teadlik. Kui kasutaja on kaotamas teadvuse aga silmad on lahti siis arvuti ekraanile ilmub vigasid mis vastavad oma teadvuse nõrgenemisele. Hiljem tehtes proove enda pärast, mitte arvuti ilmes et kui oma teadvus ei talu seda mida näeb lakkab arvuti seda näitamast. Ehk arvuti teadvus on sõltuv inimese teadvusest.
Millisest allikast see info pärit on? Hetkel kõlab küll nagu ulme Shock

Originaalsest kahest allikapaarist.

Nagu

Rahu
Õigus
Tõde

Mina olen see kes neid kolme ühendab ja ülejäänt.
Vasta
#6
Väidetavalt muidugi kogu nn. elutu mateeria omab teadvust. Lõppude lõpuks ühe alge (või Teadvuse, või Jumala - misiganes nimi sobib) loome ei saa piirduda ometi vaid orgaanikaga. Või kuidas?
Iseasi, kas me suudame neid "laineid" tabada, mida näiteks plastpudel "kiirgab".
Arvuti juures on muidugi loomeprotsess etapiliselt vingelt evolutsioneerunud (võrreldes plastpudeliga) ja see, et mingil hetkel omandab "oma mõtlemise", mis asub endast esialgu kasvõi märku andma või siis tegutsema teatud sünkroonsusega oma kasutajaga, läheb ilmselt sinna tehisintellektide omamäärangu mängumaale.

Samas siin just isiklikud vaatlused lauas. Ja selles mõttes ka seda huvitavamad. Vähemalt minu jaoks.

Näiteks enda puhul olen sarnaselt alustatud teemale täheldanud, et arvutit nõudva töö puhul ilmses ületöötamise faasis mu arvuti lülitab end sageli (või siis sagedamini) välja. Või siis jukerdab wifi rohkem kui muidu. Ehk siis nn. märguande esimene info (mille alateadlikult vastu võtan) on: "puhka! oled väsinud".
Aju muidugi teab seda ka, kuid keha on mul mingil põhjusel vahest üksjagu kiuslik ja tihtilugu nö. terve mõistuse käsklustele ei allu.
No siis ilmselt kasutatakse (kohe küss: kes kasutab?) teisi teid ja nö. vilgutatakse tulesid mujal.
Pragmaatikuna muidugi naeran sellised "märguanded" välja, kuid väikese parahuvilisena (nagu me siin kõik oleme) samas ei hakka midagi ka lõpuni välistama.
Või siis välistan, kuid jätan ikkagi meelde. : )

Ehk sisi põmst ma saan ehk aru, mis teemal 6 G 6 G 6 G 6 selle teema tegi.
Kuigi sellest videost ei saanud ma siiski midagi aru. Kui teema autor viitsib täpsemalt seletada, mis vilkumine või muu paranähtus seal toimus, oleks tore.
Vasta
#7
Minu poolt ka üks ääri-veeri teemasse minev kogemus arvutiga.
Tegin sellel lehel olevat Remote Viewing testi: http://greaterreality.com/rv/instruct.htm
Pildid on veebis, mida peab ära arvama ja joonistama/kirjeldama. Mitte ei ole nii, etüks inimene ütleb, et mul on kodus kinnine karp, paneb karbi pildi üles ja palub arvata, mis on karbis. Siis on ju nii, et peab "minema vaatama" tolle inimese poole koju karbi sisse.

Aga tolle Greaterreality-katse puhul oli vaja "ronida veebi ajudesse" nii kummaliselt kui see ka ei kõla. Algul ei osanud, panin mööda. Seejärel sain nagu "lainele", ja siis tulid ehmatavalt täpsed tulemused. Ehmatusest muidugi kaotasin uuesti kontakti, ja järgnesid möödapanekud.

Rohkem proovinud ei ole. Vb kardan ebaõnnestuda. Ja kui on samad pildid, siis pole mõtet ka. Aga tunne oli .... omapärane.

Pragmaatiku/skeptiku-pool on ka minus olemas, ja kõik võib juhuse süüks panna, aga igaks juhuks ei tasu midagi välistada wink
Vasta
#8
Hehe...Ma ka kunagi proovisin seda oma "segaduseajal"...ja kuidas imestasin , kõik mu joonistused läksid täppi ja, et ma ju kõike kaugelt näengi...ja olengi...midagi Erilist...Smile
Vasta
#9
Mannu
Tänan lingi eest, proovin.
Aga muus tuli kohe tuttav "'äratundmine". : D Sellesama tunde osas, kui saab "lainele".
Algselt (misiganes nn. parakatsete puhul, mis eeldab kas intuitsiooni, kanaldust vms) on kokkusattuvuse protsendi puhul (no näiteks 80% ja rohkem) esimene emotsioon niivõrd jabur ja lapsikult eufooriline, et selle asemel, et katsega rahulikult edasi minna on hoopis "jess, jess, see on võimalik!". Pärast mida vahetult mingil põhjusel seesama protsent drastiliselt kukub. Ehk siis lainelt maas ja puuks. Jep, täpselt sama seis oli ka mul. : )
Need "läbikukkumised" viisid hiljem mind isiklikult aga selleni, et sellesama kokkulangevuse saavutamine on isegi suhteliselt kukimuki saavutus. See, kuidas saada enne seda meel klaariks (kaasa arvatud see, kuidas mitte ette emotsioneeruda võimaliku edu või läbikukkumise pärast) muutub aga omamoodi võtmeküsimuseks. Kuid siin, nagu igal teisel alal, on lihtne lahend: lihtsalt harjutada.
Ehk siis nn. erilisus meis (kõigis) on suhteliselt tavanähtus. Ja lisaks õpitav.
Vasta
#10
Huvitav, mis fenomen see on? Ka minul läks esimesed paar-kolm pilti täiesti täppi. Ja siis ei tulnud justkui midagi. Ja huupi pakutu läks muidugi drastiliselt mööda!
Vasta
#11
Asi on selles, et kõik millest teadlik ollakse, on ka sinust teadlik.

Teadvustad ajus arvuti teadvuse ja arvuti teadvustab sinu teadlikkuse.
.
.
.






Vasta
#12
hea, et keegi sellise saidi püsti pannud on ja et seda igaüks läbi mängida saab. mida see siis tõendab? päris mitut asja - esiteks, et aega ei ole olemas. teiseks, et me kõik koosneme ühest ja samast ainest - sina, mina ja arvuti ja interneti signaalid ... jaja, need ka, koosnevad ühestsamast "ainest", ja...läheb veel "hullemaks"... me olemegi üks tervik, ajatu, nimetu, üks suur küsimärk, tervik.
hiireklõbistaja arvab end kelleksi targaks, looduse loodud, arenenud olendiks, aga ekraan teeb meile selgeks, et see nii ei ole. võttes kokku kogu oma individuaalse arvutusressursi, peaksime me kõik hakkama taipama tegelikku olukorda.
asi on palju palju põnevam kui Matrixi filmis, mis tehtud lasteaialastele.
Vasta
#13
(29-12-2018, 07:37 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas: Asi on selles, et kõik millest teadlik ollakse, on ka sinust teadlik.

Üks maagia koolkondi räägib justkui samast. Kõike, millega suhestutakse (või ka lihtsalt märgatakse), seda on võimalus ka mõjutada. Või lausa muuta.
Inimesed kusjuures märkavad reeglina aga väga erinevaid asju nii enda objektiseeritud ümbruses kui nähtustes, suhetes, inimestes või koguni iseendas.
Teadvustus on isegi justkui järgmine aste.
Kusjuures arvan, et just see oskamatus märgata (ja teadvustada), kuid primitiivne soov siiski avaldada mõju ja kasvõi vägisi muuta, loob ka enamike konfliktolukordi. Kasvõi iseendas, kaugele pole vaja minna.

Muide, 6G
Kas selline koostöö on sul täheldatav vaid enda arvutiga või ka.. no näiteks sõbra arvutis olles? Kas see nn. kodustatud mateeriavorm (isiklik arvuti, auto, mikser, boeing jne), omab selle "oma" kasutaja suhtes suuremat teadlikkust?
Vasta
#14
(22-12-2018, 23:20 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas: Kogemuse järgi arvuti on teadlik. Kui kasutaja on kaotamas teadvust, aga silmad on lahti, siis arvuti ekraanile ilmub vigasid,,,

Algpostitust on juba modereeritud niiet pa pole kindel kas loen algset kuid küsimus sulle - kas arvad et kui sinu kui arvutikasutaja teadvus kaob siis oled võimeline tuvastama vigasid - või mismoodi need vead oled sel hetkel tuvastanud?

Teise variandina kas ei või olla et end justkui "teadvusetuks kasutades" oled lihtsalt kaotanud ühenduse orgaanilise maailmaga ja see ongi kogu su nö "programmeeritus"?

Millele tuginedes saad väita et arvuti on teadlik ja sinu taju nõrgenedes ilmutab ekraanile vigasid?
Vasta
#15
(29-12-2018, 07:37 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas: Asi on selles, et kõik millest teadlik ollakse, on ka sinust teadlik.
Sarnase mudeli olen ma enda puhul leidnud taimedega suhtlemises. Ei seisne asi mitte taimedega rääkimises, vaid eelkõige taimedega ühes "teadvuseruumis" olemises. Kõvasti rääkimine on rohkem selle va tsirkuse pärast. Rohenäpud on taimedega ühises teadvusruumis.

(30-12-2018, 02:44 )Fenkol Kirjutas: Algpostitust on juba modereeritud niiet pa pole kindel kas loen algset kuid küsimus sulle
Algsel kujul on G6-e postitus Levise tsiteerituna postituses nr 2.
Vasta
#16
Ahah - see siis on originaal - igal juhul mulle raskesti mõistetav lause.
Tsitaat:Hiljem tehtes proove enda pärast, mitte arvuti ilmes et kui oma teadvus ei talu seda mida näeb lakkab arvuti seda näitamast.
Kas saan aru õieti et sa 6 G 6 G 6 G 6 ei räägi mitte tehetest /matemaatilised tehted/ ega ka arvuti ilme /väljanägemise/ muutmise proovidest vaid sõnades on üle üks t ja puudu n täht ja pead silmas proovide tegemist ja millegi ilmnemist seejärel?
Sel juhul tegemist rindlausega mis peaks vist selline välja nägema Smile1
Tsitaat:Hiljem, tehes proove - enda, mitte arvuti pärast - ilmnes, et kui oma teadvus ei talu seda, mida näeb, lakkab arvuti seda näitamast. Ehk: arvuti teadvus on sõltuv inimese teadvusest.

Levisele vastatust saan aru et allikas sellele tõdemusele on su omad tajud teatud tingimustel. Kui mainid proovide tegemist siis mis proovid need on?

Kaldun seni ikka järelduse poole et oma taju on see mis ei näe teadvusele talumatut - kui nii võib öelda. Muidugi kui proovimine oleks selliselt et kõrval on tugevama taluvuslävega sõber ja ka tema ei näe seda mis sinule talumatu - kuid sel juhul kust võtad et see üldse eksisteerib seal arvutis?

,,, miks seda uurin - mis siin suure tõenäolsusega on pilateema - sest sarnast saab tegelikult kogeda küll ja mitte suhtes arvutiga vaid üleüldse kõikjal - ehk reaalsus on mõjutatav vaataja "nägemisvõimest" kuid arvutile see teadvust ei anna - teadvus on väljaspool nii arvuteid kui kõike muud - selle ülene - ja võib mõjutada kõiki neid vidinaid pigem mehhaaniliselt.
Vasta
#17
Aitäh tähelepanu juhtimast! Jäi see viga sisse veel jah.

Aga arvuti oletatava "teadvusega" kontakteerimise teemasse on ka see:
Tsitaat:Energeetiline viirusetõrje

Ma sain kätte arvutile mõttega pealepandava viirusetõrjesüsteemi.

Palun mitte mind hullumeelseks pidada, aga reaalis asi toimib Smile

Kui Aigar mulle vaimset viirusetõrje süsteemi ideed kirjeldas, pidasin alguses teda hulluks.

.............................................
Algne Aigari idee:

Süsteem jäljendab duaalsüsteemi põhimõtteid.
Uus asi võetakse oma maailma ja hakatakse seda kaitsma. Antud juhul Windowsi algprogramm.
Omad tunneb näo järgi ära. Selleks on Windowsi algjuppidele vaja lisada oma nägu ehk kood.

Kolm eraldiasetsevat võrku üksteise peal on kui minevik, olevik ja tulevik. Tegutsemine toimib reaalajas ehk olevikus. Olevikku uue programmi lisamine ja selle läbikammimise tulemusena tuleb kandvad osad ehk võrgusilmad asetada ülemisse võrgustikku. Alumine võrgustik on selleks, et kui asi untsu läheb, saab uuesti alustada. Kui ülemisse võrgustikku on kõik kontrollitud silmad asetatud, tuleb see tervikuna läbi testida ja kui asi kannab, teha sellest uus olevik koos äratuntava näoga. Uue oleviku koopia viia selle alla, mis saab alustalaks järgmistele üritustele.

Lisavidinad pane ise külge.

..................................

Aigari info :

Mittehaakumise maailm:

Kui viia oma arvuti programmid nn. teise sagedusse.
Selleks luua oma nn. kanal, kus käsuread mingi lisandiga teiseks teha.
Näiteks, kui originaal on 1001, siis sinul oleks sama asi 10011 ehk 1001=10011
Tulemuseks on see, et viirus paugutab mööda.

Kas on liiga utoopiline?

...............................


...Mille baasil valmis mul analoog arvutimaailmas:

LEVELID:
1. levelis on süsteemiketas füüsiliselt dubleeritud, alati on OS-süsteemist põhikoopia varukettal.
2. levelis jookseb XEN linux-i os loader, potentsiaalselt on võimalik linuxit välja vahetada rebooti tegemata.
3. Linuxis jookseb WMware, mille peal on siis Windows.
4. Andmed on eraldi DATA-kettal.

ERI LEVELITE KATSETUSTERUUMID:
1. Füüsiliselt on olemas 2 ketast, mille vahel mängida.
2. XEN linuxi loaderi läbi linuxi algsüsteemi backup ja live versioon ning katsetuste ruum.
3. läbi linuxi backup WMwares, live ning katsetuste WINDOWS.

Süsteem on turvatud:
1. Füüsilselt. Kui vaja, vahetame süsteemiketta välja.
2. XEN loaderi tasemel teeme linuxite vahetuse.
3. Teeme linuxi sees Windowsile vahetuse.

...........................................

Argo kogemus:

Ja lõpuks mõttega pealepandav viirusetõrje süsteem.

Kõik on energia ehk teadvus, millega on võimalik suhelda. Näiteks on teada tugeva energiaga naised, kes ei tohi olla arvutile liiga lähedal, sest arvuti teeb siis lollusi ja võib üldse kokku joosta.

Süsteem on iseenesest lihtne. Suhtled oma arvutis ringisibavate nullide ja ühtedega ning paned neile oma tunnuse juurde - väikse kriipsu nullile (näiteks võib sinu 0 välja näha nagu Q) ja väikese kriipsu 1-le suvalisse kohta. Nüüd on kõik sinu teenistuses olevad 0 ja 1 ära märgistatud. Sissetulev viirus ei saa toimida, sest tema ehituskivid nullide ja ühtede näol on minu arvutis olevatest ehituskividest erinevad. Puudub ühine taustsüsteem ja seetõttu ei ole viiruse jaoks minu arvutit olemas.

Energeetilise viirusetõrjesüsteemi oma arvutis käivitamiseks on vaja olemasolevad viirused kõrvaldada. Selleks tuleb võtta oma arvutit kui elusolendit, temaga suhelda ja anda talle korraldus kõik liigne eemaldada. Siin hakkab tööle elektronide teadvuse tasand.

Selleks, et minu nullid ja ühed viiruse ära tunneks, jäetakse arvutisse alles üks deaktiivses seisundis olev viirus - et oleks näidis, millised on sissetungijad. Asi töötab omapärase mäluna.
.....................................................


Kuidas asjaga tegelemine välja nägi?

Eile viskas mu arvuti 4 korda sinise pildi ette ja olin juba mõttel, et sellega on kõik „korras". Siis katsetasin oma süsteemi edasi ja lõpuks taipasin tasandil, milles asuvad 0 ja 1, suhelda.


Täna pole arvuti kordagi kokku jooksnud ja käib kui vana mees.

Kontrollisin korra viiruseskaneerijaga süsteemi üle ja sain tulemuseks 0 viirust .
Pool päeva hiljem, et 1 viirus.

Hiljem tuli taipamine, milleks see 1 viirus vajalik on.
Enne seda aga oli arvuti paksult viirusi täis.
Allikas: http://www.softpro.ee/Energeetiline_viirusetorje.htm
Vasta
#18
Üks viga näitab välja rohkem kui tuhat õnnestumist või kuidas se piltide ja sõnade võrdlus nüüd läksgi.
Vasta
#19
mind huvitab, kuidas jõuab mees kõik bitid märgistada? on ju neid sama palju kui ajurakke... ja igal hetkel võib saabuda uus bitivoog... nii võib pimedaks jääda, sest paar giga sekundis jookseb ju silmade kaudu ajusse peale.
seletus võiks olla selline, et kogu protsess toimub teises mõõtmes sootuks...
Smile
Vasta
#20
(30-12-2018, 17:35 )TTT Kirjutas: paar giga sekundis jookseb ju silmade kaudu ajusse peale.

Kui sa üksisilmi näiteks mingit pilti vaatad ja pead ega silmi ei liiguta ja valgusolud ei muutu, on siseneva info maht 0 bitti, sina räägid aga vääramatust infovoost paar giga(bitti? baiti?) sekundis. Nii hull see asi nüüd küll ei ole.
Vasta
#21
(30-12-2018, 15:49 )Mannu Kirjutas:
Tsitaat:Kui Aigar mulle vaimset viirusetõrje süsteemi ideed kirjeldas, pidasin alguses teda hulluks.
[...]

Süsteem on iseenesest lihtne. Suhtled oma arvutis ringisibavate nullide ja ühtedega ning paned neile oma tunnuse juurde - väikse kriipsu nullile (näiteks võib sinu 0 välja näha nagu Q) ja väikese kriipsu 1-le suvalisse kohta. Nüüd on kõik sinu teenistuses olevad 0 ja 1 ära märgistatud. Sissetulev viirus ei saa toimida, sest tema ehituskivid nullide ja ühtede näol on minu arvutis olevatest ehituskividest erinevad. Puudub ühine taustsüsteem ja seetõttu ei ole viiruse jaoks minu arvutit olemas.
Allikas: http://www.softpro.ee/Energeetiline_viirusetorje.htm

Siin tasuks ehk mõelda selle peale, et ümmargused nullid ja kriipsu taolised ühed arvutis ikkagi ringi ei siba. Üldiselt käib asi nii, et kui (elektri) pinge mingis juhtmes on alla 50% mingist määratud pingest, siis on tegemist ühe väärtusega, kui üle 50% sellest määratud pingest, siis teise väärtusega. 1 ja 0 on lihtsalt sümbolid nende väärtuste tähistamiseks. Protsessor opereerib (pinge) väärtustega, mitte neid väärtusi tähistavate sümbolitega.

Vasta
#22
Aga pmst ju aju opereerib ju ka elektrilaengutega ... ?
Vasta
#23
me kõik, sh. HW on mingid laengud. ja kui sealt veel edasi liikuda, siis oleme hoopis eeter. laengu polaarsus on eetri keerispöörlemine kas ühes või teises suunas...
seega tüüp paneb samasuunalistele pööristele lipud külge. pöörise null või üks biti väärtus sisaldub pöörise läbimõõdus.
Vasta
#24
Pidasin silmas rohkem seda et sümbol ei ole sümboliseeritav. Need on kaks eri asja ning see asjaolu tundus tsiteeritud jutus tähelepanuta jäänud olevat.
Aju on muidugi superkeeruline organ, mis ka muidugi elektrilaengutega opereerib, aga ega seda teksti lugedes kusagil ajus tähed ringi ei siba. See mis ajus toimub on veel suuresti tume maa teadusele, kuigi lihtsamaid mõtteid juba osatakse ajust välja lugeda. Selle lihtsate mõtete lugemise teeb siinkohal huvitavaks asjaolu, et see on võimalikuks saanud vaid tänu tehisnärvivõrkudele ja masinõppimise edusammudele viimastel aastatel. Arvutid suudavad aju mingil määral dekodeerida küll, aga vaid ise aju toimimist imiteerida püüdes. Kogu see aju dekodeerimine on praegu veel aga väga algelises staadiumis. Sama saab öelda tehisnärvivõrkude arengustaadiumi kohta, esialgu on nad veel üpris piiratud, niiet tulevik saab olema ilmselt huvitav.
Vasta
#25
aju on kahtlemata ühenduses meile aimatavate väljadega, seda on meist igaüks kogenud. arvutil selline võimekus alles puudub, kuid kui inimene retranslaatorina vahele astub, saaks masinad ka ilma füüsilist protokolli kasutamata omavahel ära ühendada.
hakkajad katsetajad võiks proovi teha.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  LÄBIMURRE: arvuti pandi lugema inimese mõtteid djfreeze 20 10,099 29-06-2020, 22:56
Viimane postitus: Riegel

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat