•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Castanedalik elufilosoofia praktikas
Kes ma olen: vaimolend.

Ning taoline vaimolend olen ma olnud igavikuliselt: miljardeid kehastusi, miljoneid planeete, tuhandeid universumeid, mitmeid elulaineid .... kõige selle kõrval on see "üks päev" ikka väga väike ühik: st võiks nagu veidi suuremas plaanis üritada. Smile
Vasta
Andestus
Vasta
(20-11-2017, 21:44 )phillip Kirjutas: Andestus

üks tervendavamaid ja ka raskemaid ja olulisemaid

aga sõna:
rõõm
Vasta
Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!


Kui me midagi selgeks saame (tehtud saame), siis maailmakõiksus on meile selle eest ette näinud nö "tasu" (see avaldub heaolu tundes: "jee!, hakkama sain!!!").

Maine analoogia: algul teed kuu aega tööd (saad asja selgeks), ning kuu lõpus on "palgapäev" (saad tasu tehtud töö eest).

Kui midagi kehvasti läheb, siis tuleb seda tunnistada, ning üritada viga parandada (nö küsid "uue võimaluse").

Kui aga kehvasti läinud asju ei üritatagi parandada, vaid "andestatakse", siis on 2 probleemi:
1) Selgeks saamiseks kulutatud energia läks raisu (nö kuu aega on tulutult töötamist).
2) Preemiaks ettenähtud energia jääb välja võtmata (nö palka ei maksta kuu lõpus välja).


Seega andestada ei tohi! - ehk mis kehvasti, see uuesti!
Vasta
(21-11-2017, 02:41 )lahendused Kirjutas: Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!
Seega andestada ei tohi! - ehk mis kehvasti, see uuesti!

Absoluutselt sinuga n6us. Andestamine on parasiit-orjandusliku s6steeni 6ks v6tmetest ehk perpetuum mobile sest energia ei l6he mitte raisku. Edaspidi samuti ei tohi kedrata emotsioone < viha jne... see oleks tegelase eest tema pahateo läbitöötamine.
Vasta
Minu maailmas on andestamine väga väärtuslik ja hinnaline oskus.
Aga samas pole nö õiget ega valet, kuda toimida.
Igaüks on tulnud ise oma kogemusi hankima ja teeb seda täpselt nõnna nagu õigeks peab Smile
Vasta
Need kes andestamist millekski halvaks peavad, et teagi millega andestamise puhul on tegu. Nad ise pole tõenäoliselt kunagi kellelegi midagi suutnud andestada ja siis püüavad nüüd oma päästmiseks välja töödata skeeme mis oleks nagu õigemad andestamisest.
Vasta
(21-11-2017, 00:33 )säga Kirjutas:
(20-11-2017, 21:44 )phillip Kirjutas: Andestus

üks tervendavamaid ja ka raskemaid ja olulisemaid

aga sõna:
rõõm

See on minu jaoks keeruline sõna. Kusagil alateadvuses on kinni mõttemall nagu ei tohiks liiga palju rõõmu tunda. Totter kas pole?

Vasta
Vaikne rõõm wink
Tead pole totter.
Elu millegi pärast tahab kontrollida, kas see rõõm on savijalgel...
Vasta
(21-11-2017, 17:32 )Chaos Kirjutas: Tahtsin kirjutada kaastunne aga jäin siis mõtlema...

Mõnikord on mul mõnest ullikesest kahju, kes ei saa aru, et nende "Shamaani mängimine" on kinnisideede jutlustamine. Kui ma aga loen nende hinnanguid ühiskonnale, riigile ja unistusi, mida nad võimu juurde pääsenuna inimestega teeks, siis kaob see kaastunne kohe ära ja asendub nentimisegs .....

Päris hea selgitus, miks andestamine on mõistlikum kaastunne, kui kaastunne wink

Andestamine vist ongi parim, mida püüda - paljud ei saa nentimisegagi toime, sest vaja on vastandada ja võrrelda, aga nentimine juba väga hea algus.
Tsitaat:kes andestamist millekski halvaks peavad
on tavalised saamahimulised intrigandid Laugh

Ise parasjagu ehk mõnikord nendn, aga sõna on...
...mängin seda mängu hetkel teistpidi, panen hunniku päevi (nö viimane aeg) kokku ja vaatan, mis sõna tuleb, kokkuvõtteks Smile
Vasta
(21-11-2017, 12:12 )phillip Kirjutas: Kusagil alateadvuses on kinni mõttemall nagu ei tohiks liiga palju rõõmu tunda. Totter kas pole?
Selline keelumärk alateadvuses on kahjuks väga paljudel - see nö süsteemi hoob allutamiseks, et etturid ennast ise ohjes hoiaks. Hea, kui seda märkad, siis saab keelust ka vabaks.

Aga homeeriliseks pole mõistagi ka tervislik muutuda Laugh , nagu iga liialdusega.

Vaikne rõõm vist ongi tänulikkus, milleni andestamise kaudu saab jõuda - viimane ei tähenda kaugeltki, et oma kogemustest ei õpitaks, pigem vastupidi - andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.
Vasta
Ma jäingi mõtisklema, et mida see Säga mõtles vaikse rõõmu all. Ei tihanud küsida ka kohe Tänulikust olen ma harjutanud. Alguses oli veidi võõras aga tegin vist liiga mehaaniliselt ei olnud tunnet taga. Sellega tuligi meelde, et vaja taas harjutama hakata. Kuidagi soiku on jäänud.
Vasta

.
....
Vasta
Jah mõttemustritesse kadumine on tuttav. Sellele lisaks on mul selline hüplik meel mis võtab idee ja kihutab sellega teab kuhu - ehitab terve eluea jagu sündmusi valmis mõttes Smile
Veidikenegi on tasakaalu toonud sellesse mindfullness meditatsioon(iga päev 10 min kekendub kehal 1 punkti) Saab vahest mõttel sabast kinni enne kui tuurid ülesse võtab.
Vasta
hüplik meel
Vasta
sõna "ühtsus"
vaat ei oska sellel sõnal üldse mediteerida

vihjeid? kirjeldusi? terakesi Smile?
Vasta
Üks tee ühtsuseni lõppeb kui hall on lahus
lahus kõigest olevast
see lahend on ühenäoline

Teine tee ühtsuseni lõppeb kui hall on lahus
lahus kõigest olevast
see lahend on omanäoline


Vasta
Mis on vaimsus? Kas vaimsus peaks inimkonnal arenema või taandarenema? 19sajandil poleks keegi uskunud ~100a pärast on kordades hullem nõijaht kui inkvisitsiooni aegadel kus iga pealekaebust arvestatkase ja ka kõige absurdsemaid süüdistusi esitatakse. Aeg läks edasi tulid Pol Pot ja punased khmerid kas seda sai prognoosida? Jälle ebareaalne. Kas eestis keegi 1990-ndal oleks uskunud, et tuleb vihakõne seadus moslemite vägisi maaletoomine ja euroopat haarab hullus kus pede olla on in aga normaalset loetakse ebanormaalseks? Tähendab inimkonnal käivad hullusehood ikka tsükliliselt ja ka kaugemas tulevikus ei ole midagi head loota. Kui riigid käituvad oma huvide vastu....ebareaalne aga see on argipäev. Kas EU on vaimne??? Sama võiks küsida kas mandavoška on moslem või kristlane, kas tal on kõrged ideaalid? Vaimsusest ei saa seal rääkida kus valitseb debiilokraatia s.o. tallalakkujate ja debiilide võim, või eksin?
Vaimsus saab olla tänapäeval üksikute pärusmaa, mass tahetakse teha "rääkivaks tööriistaks" nagu vanas roomas nimetati. Ju see ongi demokraatia. Kui võtta vaimsust skaalal 0 - 100 siis mandavoška on 0, koer või kass kusagil 5-10vahel kus aga paiknevad ratas - rõivas ja ossinovski? Palju neile võiks vaimsust pakkuda? Peamine, palju teie kaasfoorumlased pakute!!
Kui eeldada, et 100 on kättesaamatu inimesele juba oma olemuselt siis näiteks Einar Laigna võiks kusagil üle 80 saada, muidugi see on minu isiklik arvamus.
https://mvlehti.net/2018/03/13/hiipuuko-...-toisiaan/
Kui see on info on tõene siis varsti oleme NSVL-us kusagil 30-ndatel.....küll ka troikad meelusekontrolliks tulevad ja hiljem ka hukkamised. Mitte virtuaalsed aga reaalsed.....muidugi kui paju selles universumis "reaalsust" üldse on.
Vasta
(19-11-2017, 19:18 )lahendused Kirjutas: Ning taoline vaimolend olen ma olnud igavikuliselt: miljardeid kehastusi, miljoneid planeete, tuhandeid universumeid, mitmeid elulaineid .... kõige selle kõrval on see "üks päev" ikka väga väike ühik: st võiks nagu veidi suuremas plaanis üritada. Smile
Maal oleks hea ikka inimese elu enda, teiste ja maailma jaoks elada, sest suurem plaan ei saa detailidest aru ja võib kasuliku panuse asemel kahju teha.
(21-11-2017, 02:41 )lahendused Kirjutas: Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!
Absoluutseid reegleid kehtestada ei tohi, sest siis pole vabadust ja võimalust teha seda mis inimesele paremini sobib.
(22-11-2017, 09:28 )murjam Kirjutas: andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.
Ma ütleks, et andestus on tunne mis lükkab negatiivse tunde/emotsiooni kõrvale ja aitab põhjuste peale mõelda ja kui seda tunnet juba algselt ei ole (vaja), siis saab kohe põhjuste peale mõtlema hakata ja mõista. Kui tunded ei sega, siis saab kohe arusaamisega tegeleda.
Vasta
(29-10-2018, 17:15 )Fenkol Kirjutas: Hinnangute ja kohtumõistmise asemel tuleb hakata tegelema oma võimega kriise lahendada, toetada ja mõista - muuta (võimatuid) olukordi mis inimesest teevad hunniku komplekse või sõltlase.

Muarust see juhis peaks olema igal inimesel peegli peal iga hommik, kui astuvad välja toast.
Vasta
sõna "kari"

Isiklikult ei pidanud karja kuulumist varasemalt tähtsaks, aga mida aeg edasi, seda rohkem tunnen puudust oma karjast... Üksildane olen suht-koht ja see isegi ei sega, aga aegajalt tahaks oma inimesi ümber, seda päris oma karja. See on mul siin olemas, maamuna peal ma mõtlen, aga see nii laiali pillutud.

aitäh ... wink et mul on kari ja et nad on puudutanud mu hinge sedavõrd, et nende olemasolu eest olen tänulik nagu miljoni muu pisisasja eest.


issuke see nurk kuhu mu ajuvabadus visati muutub nii kiiresti Smile
Vasta
Kari koju!


Läbu ei tooda!
Vasta
sa oled naljakas, kas tead seda Smile
aga mitte midagi isiklikku Smile
lihtsalt sa oled armsalt naljaks minu jaoks hetkel ja tegelt ma mõistan, et kord on tähtis wink
Vasta
.

Infomüra on see põhiline asi, mida üritan siit eemal hoida.

See teema siin võis kirjutajaile kirjutamise ajal päris tore olla, aga aastaid hiljem lugemiseks suht ajaraisk. Lõpus on häid postitusi, häid pisikesi teemaarendusi, aga upub tühja mula sisse. Kusjuures lehekülgede kaupa on moded siit juba kustutanud.

Müra sisse pakitud infot on maailmas niigi palju. Niipalju kui suudan ja viitsin koristan siit foorumist müra kindlatesse kohtadesse või kustutan.

Reaalajas suhtlemise jaoks on FB ja siin on ka jututuba.

Vasta
(01-11-2018, 08:28 )Fenkol Kirjutas:
(30-10-2018, 20:29 )säga Kirjutas: korrastamine kui sisemise ebakindluse kompenseerimine

autoritaarsus kui primitiivne asendus teadmise puudumisele
krt seda teab, miks autoritaarsus välja lööb
mul lööb, sest tahan elu kontrollida ja siis arvan, et nii kontrollin, aga ilmselgelt on see illukas



Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat