•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seda ja teist poliitikateemadel
(21-09-2018, 18:10 )Minaelan Kirjutas:
(21-09-2018, 18:03 )Chaos Kirjutas: Millist vägivalda siis Eesti vabariik siis sinu kallal tarvitanud on?
Minaelan?
Selge ja konkreetne vastus!


Eesti Vabariik on mu sõpru prükkariteks viinud ja paljud enesetappudel viinud.
Täpsusta palun, kuidas see toimus. Riik konfiskeeris kõik nende varad ja ametnikud viskasid nad tänavale?

Hiljem võeti vastu seadus mis keelas neid konkreetseid inimesi tööle võtmast?

Nagu te ennist eitheaga arutasite siis riigisektorisse nad nagu kaa minna ei oleks tohtinud, oleks olnud hoobilt parasiidid.

(21-09-2018, 18:15 )Chaos Kirjutas:
(21-09-2018, 18:10 )Minaelan Kirjutas:
(21-09-2018, 18:03 )Chaos Kirjutas: Millist vägivalda siis Eesti vabariik siis sinu kallal tarvitanud on?
Minaelan?
Selge ja konkreetne vastus!


Eesti Vabariik on mu sõpru prükkariteks viinud ja paljud enesetappudel viinud.
Täpsusta palun, kuidas see toimus. Riik konfiskeeris kõik nende varad ja ametnikud viskasid nad tänavale?

Hiljem võeti vastu seadus mis keelas neid konkreetseid inimesi tööle võtmast?

Nagu te ennist eitheaga arutasite siis riigisektorisse nad nagu kaa minna ei oleks tohtinud, oleks olnud hoobilt parasiidid.

Kas sa oled riigi ametnik, et oskad vastata?
(21-09-2018, 18:16 )Minaelan Kirjutas:
(21-09-2018, 18:15 )Chaos Kirjutas:
(21-09-2018, 18:10 )Minaelan Kirjutas:
(21-09-2018, 18:03 )Chaos Kirjutas: Millist vägivalda siis Eesti vabariik siis sinu kallal tarvitanud on?
Minaelan?
Selge ja konkreetne vastus!


Eesti Vabariik on mu sõpru prükkariteks viinud ja paljud enesetappudel viinud.
Täpsusta palun, kuidas see toimus. Riik konfiskeeris kõik nende varad ja ametnikud viskasid nad tänavale?

Hiljem võeti vastu seadus mis keelas neid konkreetseid inimesi tööle võtmast?

Nagu te ennist eitheaga arutasite siis riigisektorisse nad nagu kaa minna ei oleks tohtinud, oleks olnud hoobilt parasiidid.

Kas sa oled riigi ametnik, et oskad vastata?
Ei ole. Selline väide, et meie riik on sinu või sinu sõprade kallal kasutanud vägivalda, mis on sundinud neid enesetappudele ja kodututeks, vajab küll selgitust.

(21-09-2018, 18:21 )Chaos Kirjutas: Ei ole. Selline väide, et meie riik on sinu või sinu sõprade kallal kasutanud vägivalda, mis on sundinud neid enesetappudele ja kodututeks, vajab küll selgitust.

Iga suitsiid mõjutab uuringute järgi keskmiselt 60 lähikondlast. Seega kannatas eelmisel aastal suitsiidide tõttu 12 000 inimest - ja nii igal aastal.

TALLINN, 6. september — Sputnik. Eestis on suitsiide rohkem kui maailmas keskmiselt, kuigi võrreldes 90ndatega on suitsiidide arv oluliselt kahanenud.

"Eesti kaotas suitsiidide läbi eelmisel aastal 183 elu," ütles noorte vaimse tervise teemalise ennetustööga tegeleva MTÜ Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa, vahendab Pealinn. "Iga suitsiidid mõjutab uuringute järgi keskmiselt 60 lähikondlast, seega kannatas eelmisel aastal suitsiidide tõttu 12 000 inimest."



Read more: https://sputnik-news.ee/healthcare/20170...e-elu.html


Ka mitu minu endist klassikaaslast on seda teed läinud, sest nad ei kannata selle maailma julmust välja.

Mina kannatan. Mind aitavad mu kaitseinglid ja teejuhid. wink. Kes teid aitavad, chaos ja kage?
Küsimus jäi õhku, mis moodi riik oma repressiivaparaadiga su tuttavatest kodutud tegi ja nad enesetappudele sundis?

Ma ei küsinud sputniku artiklit või sinu kaitseinglite kohta mitte midagi!
(21-09-2018, 18:36 )Chaos Kirjutas: Küsimus jäi õhku, mis moodi riik oma repressiivaparaadiga su tuttavatest kodutud tegi ja nad enesetappudele sundis?

Ma ei küsinud sputniku artiklit või sinu kaitseinglite kohta mitte midagi!

Mis oleks sinu lahendus, et minu kaaskodanikud enesetappe ei teeks?
(23-09-2018, 13:54 )Chaos Kirjutas:
(23-09-2018, 04:42 )Tyto Alba Kirjutas: Mitte küüditamine aga koju tagasi saatmine.
Need kes on elanud Euroopas pikalt omavad vajalikke dokumente.
Tagasi saadetud on siia tulnud peamiselt viimase 10-20a. jooksul.
Vaatasin järgi 2016 ja 2017 aastal määrati ainüksi saksamaalt välja saatmisele üle 400 000 inimese.
Välja oli saadetud või siis ise lahkuda jõundud küll alles 50000. Aga saa aru selliste asjade kindlaks tegemine ja pärast - otsuse täide viimine võtab aega.

Värskemaid numbreid kiire otsinguga ei tulnud.

Millega saab enim inimesi mõjutada? Süütundega, häbitundega. Sinna järgneb hirmutunne, kaastunne, empaatia, suurushullustus jne.

Peavoolu meedia (fake) väljaanne, mõjutamaks inimesi...

"Saksamaal avaldati meelt migrantide väljasaatmise vastu.Kölni, Dortmundi ja Gelsenkircheni tänavatele kogunes eile 12 000 inimest, et nõuda valitsuselt väljasaatmise lõpetamist riikidesse nagu Iraak ja Afganistan, mida loetakse nüüd ohututeks sihtriikideks.

Väljasaatmiste vastu võitlevate inimeste sõnul on mõlemad riigid liiga ohtlikud, et sinna naasta ning seetõttu tuleks migrantidele Saksamaal peavarju pakkuda.

Meeleavaldusest võttis osa ka Kölni konservatiivne linnapea Henriette Reker, kes langes kunagi immigratsioonivastase äärmuslase noarünnaku ohvriks.

Lisaks avaldati üritusel meelt rassismi ja ksenofoobia vastu, mis tõukub kuu alguses Saksamaa idaosas Chemnitzis aset leidnud paremäärmuslaste meeleavaldustest.

Saksa valitsuse otsus lugeda mõned konfliktipiirkonnad nagu Afganistan ohututeks sihtriikideks on toonud kaasa ulatuslikku pahameelt.

Hiljuti sooritas Kabuli tagasi saadetud afgaan enesetapu, vaid päev pärast seda kui siseminister Horst Seehofer kiitles 69 migrandi riigist väljasaatmisega tema 69. sünnipäeva ajal."

https://maailm.postimees.ee/6406968/saks...mise-vastu


1) Väljaastujad on enamasti needsamad illegaalsed sissetungijad, nende sugulased või vastasparteide provokaatorid.
2) Miks peaksid heaoluriigid olema kohustatud vastu võtma nende riikide kodanikke, kus vägivald või vaesus lokkab? Sest vägivallaga ja vaesusega riike on kordi rohkem kui heaoluriike. Nad tulevad ja vägistavad heaoluriigid ära ja edaspidi on kogu Maa vägivallariik.
Kelle huvides on luua kaost ja vägivalda? Chaos ja Kage?
Sa natuke vale puuall ei haugu siin igas teemas või? Ainüksi eelmine aasata oli Eesti sisseränne umbes 20000 inimest. Kogu selle rände kriisi algusest saati on siia tulnud circa 150 moslemit ja mitte vabatahtlikult. Iga aasta lisandub meile tuhandetes inimesi kes on meie suhtes vaenulikid. Täiesti avalikult umbes 70% neist deklareerib et meie maa, kultuur, usk ja väärtused neile ei kõlba.
Kui keegi sind siia vägistama tuleb, siis tuleb ta idast mitte läänest!
Just - haugume vale puu all edasi - see müstiline "vene oht".
Pole see oht kuskilt kandist müstiline, ikka päris reaalne on. Eriti kui viimase aja toimetamisi vaadata. Gruusia, Krimm, Ida-Ukraina...
(24-09-2018, 03:13 )Tyto Alba Kirjutas: Just - haugume vale puu all edasi - see müstiline "vene oht".

Müstiline "vene oht" LaughLaughLaugh Mõni pole pruuni inimest oma silmaga isegi näinud aga müstiline on talle venelane? LaughLaughLaugh

(23-09-2018, 17:33 )Minaelan Kirjutas: Millega saab enim inimesi mõjutada? Süütundega, häbitundega. Sinna järgneb hirmutunne, kaastunne, empaatia, suurushullustus jne.

Ikka ja jälle teised süüdi ja enda silmas palki ei näe - nii see "kole" NWO tulebki, sest teisi süüdistada ja ise mitte midagi teha on nii mõnus. Kõik need tunded tekitab inimene endas ju ise ning lisaks levitakse neid halbu tundeid ka ise ja vabatahtlikult edasi. Näiteks üks NWO agent proovis siin just häbitunnet levitada, aga ei õnnestunud.
(25-09-2018, 12:58 )Chaos Kirjutas: Ma pidasin silmas ühiskondliku arvamuse kallutamist, kui see on tehtud, siis saab nii jätkata. Inimene korjab juba täna osa pensionist ise, iga nutikam lisab lihtsalt raha juurde ja kogub ise. Vähem nutikaid ei saa ka pärast lihtsalt tänavale surnuks külmuma jätta.

Ma kirjeldasin ka mudelit mis aitab 10-15a. Sellest august välja ronida. See pole lihtsalt lastetus maks vaid räige lastetus maks, kätte jäetaks lastetutele elatus miinimum.Rahvuslikud kampaaniad kus halvustatakse vähesigivaid ning ülistatakse palujulapselisi, Kõikvõimalikud sotsiaalsed soodustused paljulapselistele, lastetute (v.a. meditsiinilised juhtumid) räme diskrimineeerimine jne. 

Muidugi see on ulme aga mudelipõhiselt toimiv. Kaks miljonit eestlase eesmärk saaks varsti täidetud.
Kulla Chaos, luba küsida, mitu last Sinul on ? Mitu lapselast ?

Sa arvad inimesed idioodid olevat või? Et nad ei mäleta, kuidas need kampaaniad tavaliselt lõppevad? Aga lõpuks jääb see suurpere oma lastekarjaga ikka ainult isenenese hoolda, ja need soodustused, millest räägitakse, nu need soodustused need kaovad ka ajapikku ära .

Või Sa tahad ütelda, et see pole nii? Sick kaovad vaikselt seadused . Needsamad tegelased, kes vanasti teise võimu juures olles seadusi vastu võtsid, nüüd lihtsalt tühistavad neid .

Aga jah, saaks aga riik oma käe mitte enam küünarnukini, vaid kaenlaauguni võõrasse taskusse ajada ? Jätame vaesed vaeseid edasi tootma , ilm igasugu lootuseta sellest kunagi välja tulla . Aga riigikassa täitmiseks muidugi briljantne idee ?

Tahate, ma annan veel ühe idee : paneks äkki pensionärid ka kunstlikuviljastuse kliinikutesse ? Neil on ainsana seni veel kindel sissetulek .
Ma väga loodan, et Chaos kuskil nõunikuna ei tööta. Aga kui töötab, siis on selge, miks me riigis kaos on .

Fakt on see, et sel kombel jätkates kaob pension nii ehk naa ära. Lihtsalt maksjate puudumise tõttu. Puhas matemaatika. Ja kui lastetud kolme lapse kasvatamiseks kuluva summa igakuiselt kõrvale panevad, on neil muretuks vanaduseks piisav summa olemas. Kui mitte, imevad päkka. Lastetusmaks on muidugi samuti võimalus...tingimusel, et see pole sümboolne, vaid stimuleerib tõepoolest lapsi sünnitana. Kusjuures tuleks naksta kolmanda lapse sünnini. Laste arvu võrra korrigeerituna.
(25-09-2018, 13:39 )Ill be back Kirjutas: Fakt on see, et sel kombel jätkates kaob pension nii ehk naa ära. Lihtsalt maksjate puudumise tõttu. Puhas matemaatika. Ja kui lastetud kolme lapse kasvatamiseks kuluva summa igakuiselt kõrvale panevad, on neil muretuks vanaduseks piisav summa olemas. Kui mitte, imevad päkka. Lastetusmaks on muidugi samuti võimalus...tingimusel, et see pole sümboolne, vaid stimuleerib tõepoolest lapsi sünnitana. Kusjuures tuleks naksta kolmanda lapse sünnini. Laste arvu võrra korrigeerituna.
Ja siia ka sama küsimus : mitu last ja mitu lapselast ?
Miks mul tekib paralleel NSV Liiduga?

Ja veel : olge rahulikud ,paljudel inimestel jääb niigi peale maksude ja finantskohustuste maksmist ainult elatusmiinimum alles . Laps ei ole taim, et ainult õhust ja veest elab . Kas teil mingeid konstruktiivseid lahendusi ka on ? Või kavatsetegi ainult ukse peal silte vahetama jääda ?
Kolm last, mis siis? Ja jääb mulle sügavalt arusaamatuks, miks peavad minu kolm last teenima pensioni seltskonnale "Jei miina lapsi taha..."
(25-09-2018, 14:04 )Ill be back Kirjutas: Kolm last, mis siis?

Mitu lapselast ? Ühtegi ? Ja teie tulete ütlema inimestele, kuidas nemad elama peavad ??
Mitu last Te olete ellu saatnud ? Nii et nad on võtnud naise või läinud mehele ? Ellu saatnud nii, et nad on pidanud panga abi kasutama?

Looduses muide ka loomad kehvadel aegadel ei too rohkem poegi, kui suudavad üles kasvatada .

Me oleme alati väikerahvas olnud . Ja mitte sellepärast, et me oleks vaimult väike olnud, vaid vastupidi : me oleme aru saanud, mis tähendab pere, mis tähendab lapse ülese kasvatamine .

Kui teil pensioni maksjaid pole, kes see Teie arust siis neid lapsetpetusi maksab ? Pushkin või ?
Ma julgen oletada, et Teil oli matemaatika koolis 2 .
Kui sa loed mu posti, siis seal on kõik kirjas, sul endal ei ole vaja midagi juurde mõelda või oletada... et mis sinu arust hakkab juhtuma. See on kirjas seal. Ja mina oma ühe lapsega läheksin arvatavasti sinna lastetute kategooria alla!

Nliidul oli ka demograafiline katastroof, polnud inimesi sellele maale, polnud raha et midagi muuta ja kolmandaks, äraspidine süsteem kus kõik ajasid taga mõnda punast paberit ja kus lõppeks elasid kõige parimini sibi ja torumees, sest neid oli vaja. Tehased ei seisnud niisama pooljõude või üldse kokku panemata vaid lihtsalt polnud insenere ja mehaanikuid kuskilt võtta. Töölisi veel sai tuua, aga neid keda vaja ei olnud.
(25-09-2018, 14:09 )olematu Kirjutas:
(25-09-2018, 14:04 )Ill be back Kirjutas: Kolm last, mis siis?

Mitu lapselast ? Ühtegi ? Ja teie tulete ütlema inimestele, kuidas nemad elama peavad ??
Mitu last Te olete ellu saatnud ? Nii et nad on võtnud naise või läinud mehele ? Ellu saatnud nii, et nad on pidanud panga abi kasutama?

Looduses muide ka loomad kehvadel aegadel ei too rohkem poegi, kui suudavad üles kasvatada .

Me oleme alati väikerahvas olnud . Ja mitte sellepärast, et me oleks vaimult väike olnud, vaid vastupidi : me oleme aru saanud, mis tähendab pere, mis tähendab lapse ülese kasvatamine .

Kui teil pensioni maksjaid pole, kes see Teie arust siis neid lapsetpetusi maksab ? Pushkin või ?
Ma julgen oletada, et Teil oli matemaatika koolis 2 .
Tegelikult tahaks aru saada millised on Teie ettepanekud, praegu Teie seisukohad arusaamatud.

Järsku on pisut kõlvatu oodata, et kahekümnendate esimeses otsas peavad inimesed juba kolme last omana? Kui laste-lastest rääkida. Kui Olematul lugemisega raskusi on(aga selline kahtlus mind vaevab) siis võib ajada näpud õieli, maha arvata pöidla ja kõige väiksema näpu ja saadagi minu laste arvu. Aga palju olematul endal järeltulijaid on? Et siin nii uljalt sõna võtab. Kuraasi järgi arvaks vähemalt kuut olevat...
Veel- minul on pensionimaksjad täiesti olemas, kolm tükki, kõrgharidusega, Eestis raha teenimas ja üpris prisket sotsmaksu maksmas. Mille arvelt võiksin ka mina kobedat pensioni saada. Märksa kobedamat kui praegune vanaduspension seda keskmiselt on. Kui ma ükskord pinsiealiseks saan.
(25-09-2018, 14:16 )igihali Kirjutas:
(25-09-2018, 14:09 )olematu Kirjutas:
(25-09-2018, 14:04 )Ill be back Kirjutas: Kolm last, mis siis?

Mitu lapselast ? Ühtegi ? Ja teie tulete ütlema inimestele, kuidas nemad elama peavad ??
Mitu last Te olete ellu saatnud ? Nii et nad on võtnud naise või läinud mehele ? Ellu saatnud nii, et nad on pidanud panga abi kasutama?

Looduses muide ka loomad kehvadel aegadel ei too rohkem poegi, kui suudavad üles kasvatada .

Me oleme alati väikerahvas olnud . Ja mitte sellepärast, et me oleks vaimult väike olnud, vaid vastupidi : me oleme aru saanud, mis tähendab pere, mis tähendab lapse ülese kasvatamine .

Kui teil pensioni maksjaid pole, kes see Teie arust siis neid lapsetpetusi maksab ? Pushkin või ?
Ma julgen oletada, et Teil oli matemaatika koolis 2 .
Tegelikult tahaks aru saada millised on Teie ettepanekud, praegu Teie seisukohad arusaamatud.

Mis siin arusaamatut on ? Kui ei jõuta tulevikus pensione maksta, siis kes need lasterahad maksab, kui suurpere ema laspi jääb kasvatama ?

Maksukoormust tuleb alandada inimestel. Niigi neil, kes töötavad, on koormus suur . Pensione ei tõsteta ju seepärast, et pole raha. Kus need rahad siis imeväel nüüd uuteks toetusteks välja ilmuvad ? ahjah, noorte taskust . Ja siis maksame nendesamade noorte taskust veel juurde lastetoetusi ja pensione ka .

Väheke loogilist mõtlemist paluks . Pisut analüüsi .

Ja teate, mul on niigi 8 lapselast. Lubage neil siiski ise otsutada, millal nad oma lapsed ilmale toovad .

Vene ajal saadi aru, et sellest lastetusmaksust kasu pole, aga kuida teil siin nagu see ajudeni jõudnud pole .
(25-09-2018, 14:20 )Ill be back Kirjutas: Järsku on pisut kõlvatu oodata, et kahekümnendate esimeses otsas peavad inimesed juba kolme last omana? Kui laste-lastest rääkida. Kui Olematul lugemisega raskusi on(aga selline kahtlus mind vaevab) siis võib ajada näpud õieli, maha arvata pöidla ja kõige väiksema näpu ja saadagi minu laste arvu. Aga palju olematul endal järeltulijaid on? Et siin nii uljalt sõna võtab. Kuraasi järgi arvaks vähemalt kuut olevat...
Veel- minul on pensionimaksjad täiesti olemas, kolm tükki, kõrgharidusega, Eestis raha teenimas ja üpris prisket sotsmaksu maksmas. Mille arvelt võiksin ka mina kobedat pensioni saada. Märksa kobedamat kui praegune vanaduspension seda keskmiselt on. Kui ma ükskord pinsiealiseks saan.
Vaesed lapsed, kelle esivanem neid äriprojektina kasutab . Mina Sulle, Sina mulle . Aga kus Te teate, mis selleks ajaks saab, kui ise pensionieas olete ? Kas siis üldse Te lastel enda sissetulekut on ?
Nii et võtan jah sõna, ja ajan jah sõrmi õieli .
Ja ka minu võiks oma lapsed ja väimehed maksavad rasvaseid summasid siia riiki . Ei joo poe taga Bocki , kui te nüüd seda mõtlesite .
Kuulge, koomik, ise kuulutate laia lõuaga, et laske ise otsustada, millal lapsed ilma tuuakse ja minult nõuate, et olgu olla. Djadja Petja, tõ... ja need teised sõnad. Mina ei sunni kedagi sünnitama, minu postulaat on lihtsalt selles, et neil, kes pole ühiskonna kestmisse panustanud, ei peaks ka olema ootust, et ühiskond nende kestmist toetab. Lihtne. Või vähemalt ei peaks sel määral toetama kui neid, kes selleks on tunduvalt rohkem panustanud.
Olematu. Kui sinu lastel ja lastelastel on KOHUSTUS maksta makse, solidaarsusest vanemale põlvkonnale, siis peaks vanemal põlvkonnal olema eelnenud samasugune KOHUSTUS nagu maksude maksmine. Toetada seda demograafiliselt. Jääks see raha mis praegu igalt poolt mojalt kokku kraabitakse pensioniteks (sest sots maksust juba ammu ei jätku) hoopis noortele, et nad saaks neid lapsi kasvatada.
(25-09-2018, 14:41 )Ill be back Kirjutas: Kuulge, koomik, ise kuulutate laia lõuaga, et laske ise otsustada, millal lapsed ilma tuuakse ja minult nõuate, et olgu olla. Djadja Petja, tõ... ja need teised sõnad. Mina ei sunni kedagi sünnitama, minu postulaat on lihtsalt selles, et neil, kes pole ühiskonna kestmisse panustanud, ei peaks ka olema ootust, et ühiskond nende kestmist toetab. Lihtne. Või vähemalt ei peaks sel määral toetama kui neid, kes selleks on tunduvalt rohkem panustanud.

Ei, Teie tahate , et nad sünnitaks ka siis, kui ei ole võimalik hetkel . Seepärast ma küsisin, palju siis endal lapsi on . Ärgem pöörake mu sõnu pea peale. Järgmisena soovitate ehk mul ka rohud sisse võtta.

Ei tahaks küll pidu rikkuda, aga ma olen oma elus ennegi neid mitme kõrghariduesega töötuid näinud, kes lõppkokkuvõttes on oma elu kokku pakkinud , ja Maarjamaa tolmu jalgelt pühkinud. Kinnisvara igaks juhuks veel siia jätnud . Aga elavad üle lahe ja isegi oma raha enam siin ei kuluta .

Äkki siiski paneks välispankadele maksud peale ja looks riigis mingigi stabiilsuse ? Metsa võtate maha, aga mis rahvas sellest kasu saab ? Norras makstakse igale sündivale kodanikule maavarade pealt .

Veelkord, eriti juhmidele- ei pea sünnitama, kui ei taha. Võib elada oma lõbuks ja ise korjata vanaduseks. Või kui karakter on nõrk ja ise ei mõista säästa,, siis maksta lastetusmaksu igakuiselt kolme lapse ülalpidamise suuruses summas. Näiteks. Lihtsalt ei ole siis vanuse kukkudes asja pensioniametisse. Vaid tuleb omaenda säästudest elama hakata. Seda ikka teate, kui suure osa riigieelarvest pensionid moodustavad? Kas peab trükitähtedega kirjutama?
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  seda ja teist meilt ja mujalt Tulnukinimene 312 63,276 12-10-2018, 09:49
Viimane postitus: Temimoor
  Surm ja elu... Mis pärast seda on? AiriinOlen 20 8,046 05-12-2010, 01:31
Viimane postitus: unclekomm
  Unenägu ja pärast seda tavaline 17 4,627 07-05-2009, 13:51
Viimane postitus: Eva

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat