•  Eelmine
 • 1
 • ...
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36(current)
 • 37
 • Järgmine 
Teema hinnang:
 • 2Hääli - 4 keskmine
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
2012: Nibiru põhjustatud hiigelkatasroof?
Tõenäolisellt võib selle teema 22.12.12 hommikul lukku panna ja minna jõulukalkunit turule ostma ja oodata kuni keegi uue teema uue kuupäevaga teeb, et siis jälle 36 lehekülge prognoosida võimalikku kokkupõrget koos selle juurekuuluva muu huvitava meelelahutusega.
Vasta
Maa pöörlemise peatamiseks peab Maa ja Nibiru kollisioonil gravitatsiooni potentsiaalne energia ületama Maa kineetilise rotatsioonienergia. Seega on Maal tõelise jama tekitamiseks (Maa koore nihkumisest tingitud maavärinad, tsunamid, üleujutused, vulkaanipursked) võimalik välja arvutada Maa ja Nibiru vaheline minimaalne kaugus. Ainus määramatus alljärgnevas arvutuskäigus on Nibiru mass. Kuigi erinevates allikates antakse sellele erinevaid oletuslikke väärtusi, on vist kõige tõelähedasema tulemuse saamiseks mõistlik kasutada 1984.a. IRASi mõõtmistulemust, milleks on ca 8 Maa massi.

Kahe gravitatsiooni omava keha vastasmõju gravitatsiooni potentsiaalne energia:
U = G M m / r
G on universaalne gravitatsioonikonstant 6,67 x 10-11 J m / kg2,
M on Maa mass 5.983 x 1024 kg ,
m on seega Nibiru hinnanguline mass ehk 8 Maa massi
ja r on kehade tsentrite vaheline kaugus meetrites.

Maa rotatsiooni peatamiseks peab U olema suurem-võrdne kui Maa kineetiline rotatsioonienergia:
E = (1/2) I w2
kus inertsmoment I on:
I = (2/5) M R2
w on Maa pöörlemikiirus 7.29 x 10-5 rad/s,
R on Maa raadius ekvaatoril 6.37 x 106 m.

Seega Maa pöörlemise peatamiseks vajalik energia on E = (1/5) M R2 w2 = 2.58 x 1029 J ning Nibiru minimaalne kaugus meie planeedist sellisel juhul oleks ligikaudu 74 miljonit kilomeetrit. Parasjagu Marsi ja Jupiteri vahel olevas asteroidide vöös, kust kõik see asi ka alguse sai.

Kas saadud tulemus annab meile õiguse väita, et Maal aegade jooksul asetleidnud katastroofid on põhjustatud Nibiru liikumisest läbi Päikesesüsteemi planeetide tasandi? Vastuse sellele küsimusele annab Maa ajalugu ja Nibiru tiirlemisperioodi teadmine. Mesopotaamia kosmoloogia ekspert Burak Eldem toob oma raamatus The Hidden History selleks 3661 aastat. Nüüd oleks veel vaja konkreetset pidepunkti, millest alustada. Selleks võiks sobida 1649.a. Santorini purse, 1633.a. maiade 15-nda kuninga Titu Yupanqui Pachacuti II kolmandal valisemisaastal toimunu ja ka Jeesuse viide Jasheri raamatus kirjeldatule. Aasta 5310BC ja ka selle läheduses ei ole ma suutnud avastada midagi huvitavat, aga nii 8971 kui ka 12,632 on mõlemad huvipakkuvad. Esimene oli tõenäoliselt Hüperborea ja teine Atlantise häving.
Vasta
(26-11-2012, 01:09 )krudener Kirjutas: Maa pöörlemise peatamiseks peab Maa ja Nibiru kollisioonil gravitatsiooni potentsiaalne energia ületama Maa kineetilise rotatsioonienergia.
Kas sa väidad. et pöörlevat ratast on võimalik peatada, kui võtta ratta teljest kinni ja hakata teda mööda pöörlemistasapinda nihutama?
Teise keha poolt lähtuv gravitatsioonijõud on esimese keha (olgu see lihtsuse mõttes ideaalne kera) kogu ulatuses tasakaalus. Kui vaadata teise keha poolt, siis esimese keha ekvaatoril asuvaid, ütleme vasakpoolseid punkte tõmmatakse teise keha poole sama suure jõuga, kui parempoolseid. Seega pöörlemisele väline gravitatsioonijõud pidurdavat mõju ei tohiks avaldada.
Kas sa oskad viidet tuua, millisel moel toimub sinu poolt kirjeldatud pidurdamise mehhanism?
Vasta
(26-11-2012, 10:37 )haneracryth Kirjutas:
(26-11-2012, 01:09 )krudener Kirjutas: Maa pöörlemise peatamiseks peab Maa ja Nibiru kollisioonil gravitatsiooni potentsiaalne energia ületama Maa kineetilise rotatsioonienergia.
Kas sa väidad. et pöörlevat ratast on võimalik peatada, kui võtta ratta teljest kinni ja hakata teda mööda pöörlemistasapinda nihutama?
Teise keha poolt lähtuv gravitatsioonijõud on esimese keha (olgu see lihtsuse mõttes ideaalne kera) kogu ulatuses tasakaalus. Kui vaadata teise keha poolt, siis esimese keha ekvaatoril asuvaid, ütleme vasakpoolseid punkte tõmmatakse teise keha poole sama suure jõuga, kui parempoolseid. Seega pöörlemisele väline gravitatsioonijõud pidurdavat mõju ei tohiks avaldada.
Kas sa oskad viidet tuua, millisel moel toimub sinu poolt kirjeldatud pidurdamise mehhanism?

Teeme lihtsa katse: torkame kuullaagri pliiatsi otsa ja tõmbame ta pöörlema. Mõõdame aega peatumiseni. Nüüd sama katse, kuid paigutame pöörleva kuullaagri lähedale püsimagneti.

Pöörlemisfüüsikast on lihtsalt ja arusaadavalt kirjutanud Jaak Jaaniste:
http://www.obs.ee/~jaak/loengud/esimene_.../tryk6.pdf
Vasta
(26-11-2012, 12:31 )krudener Kirjutas: Teeme lihtsa katse: torkame kuullaagri pliiatsi otsa ja tõmbame ta pöörlema. Mõõdame aega peatumiseni. Nüüd sama katse, kuid paigutame pöörleva kuullaagri lähedale püsimagneti.

Pöörlemisfüüsikast on lihtsalt ja arusaadavalt kirjutanud Jaak Jaaniste:
http://www.obs.ee/~jaak/loengud/esimene_.../tryk6.pdf

Kuullaagri puhul peatub laager kiiremini magneti läheduses peamiselt seetõttu, et kuulide veeretakistus suureneb laagrile mõjuva jõu tõttu.

Maakera puhul ei saa analoogiat kuullaagriga tuua, sest maa pöörlemisele ei ole olulisi takistusjõude/momente. Miks ma ütlen "olulisi", sest tegelikult kuu aeglustab väga vähesel määral maa pöörlemist, seda nimelt tõusude ja mõõnade tõttu. Et kehtiks energia jäävuse seadus, siis maa pöörlemiskiiruse vähenemisel kuu kiirus suureneb ja kuu kaugeneb maast.

Mingi kaugema objekti/planeedi seost maa pöörlemiskiirusega mina küll ei näe. Kui see kosmiline objekt jääks mingil põhjusel võrdlemisi lähedale maa ümber pikemaks ajaks tiirlema, siis võib see siiski nõrka mõju maa pöörlemiskiirusele avaldada.

Vasta
Ainus määramatus alljärgnevas arvutuskäigus on Nibiru mass. Kuigi erinevates allikates antakse sellele erinevaid oletuslikke väärtusi, on vist kõige tõelähedasema tulemuse saamiseks mõistlik kasutada 1984.a. IRASi mõõtmistulemust, milleks on ca 8 Maa massi.
......
ning Nibiru minimaalne kaugus meie planeedist sellisel juhul oleks ligikaudu 74 miljonit kilomeetrit. Parasjagu Marsi ja Jupiteri vahel olevas asteroidide vöös, kust kõik see asi ka alguse sai....et kui see hüpoteetiline ca 8 Maa massi on hoopis mingi muu number, siis ka see kogu hüpotees siin enam ei toimi...
Vasta
(23-11-2012, 18:44 )Müstik Kirjutas: Tean ikka.
Sitchini järgijad on välja arvutanud, et viimati möödus Nibiru Maast aastal 1649 eKr.
Kas see tõele vastab - seda ei tea. Igatahes toimus siis Maal hulk loodusõnnetusi, sh kuulus Santorini vulkaanipurse.

Sellisel juhul oleks pidanud ta meil külas käinud olema hoopis eelmisel sajandil. Ehk siis veidi enam kui 60 aastat tagasi.
Tuhnisin oma mälus veidi ja meenus üks saade, kus Niburust oli pikalt juttu ja seal oli kõigi arvutuste kohaselt teemaks 2030 paiku, kui ta taas ringiga siia jõuab.
Nii, et sõber Nibiru on veel päris kaugel ja meil tuleb teda veel mõned kümned aastad oodata Smile

Vasta
Yap tulnukas helistab obamale , et läheb natukese aega
Vasta
Mul tekkis küsimus: Mis ja kus se Nibiru siis on? Miks pole mingeid pilte ega tõestus materjali, kui ta olemas on? Kui on aeg, millal peaks saabuma, siis ei tule ja kõik ikka räägivad, et maiad ja ei tea, kes veel teatsid selle olemasolu juba ammu... Aga tõestust ma poile veel näinud. Äkki on see kummitusplaneet, mida näha pole, nagu nähtamatu Laugh
Vasta
Nibiru on samasugune nagu keskine Eesti elanik. Olevat olemas aga keegi pole teda kunagi näinud
Vasta
Тайны мира.Апокалипсис сегодня (16.02.2012) - YouTube
Tyche (hypothetical planet) - Wikipedia

Detsember 2012 tuli ja läks. Ette määratud kuupäeval maailma lõppu ei saabunud. Isegi midagi eriti suurt ei juhtunud - selline tavaline kuu oli. Väga paljud hingasid kergendatult ja elasid edasi. Osa inimesi aga hakkasid kahetsema samme mis sai ette võetud "suure paugu" ootuses - purustatud suhted ja laiali loobitud "varandused" olid vaid välised näitajad - mis toimus neil hinges "suure pettumuse" jääb vaid arvata teistele. Oli kuulda, et nii mõnigi lausa tappis end - nii enne - suures ootuses ja ka pärast - suurest pettumusest. Minu teada para-peres midagi eriti kardinaalset ei juhtunud.

Aga asjast. Et õppida sellest mis oli on vajalik mingi hetk kainemalt - pärastpoole tarkusega - asjad üle vaadata. Uurida kus läksid asjad nihu ja miks tekkis selline paanika. Kuigi enamus alus fakte tundusid olevat adekvaatsed ja seda isegi taganjärgi vaadates siis neist tehtud järeldused tundusid minevat mingil põhjusel täiega võssa. Oli juba enne hetke X selge, et teatud ringkonnad ja isikud tekitasid lihtsalt paanikat. Miks nii jäägu nende südame tunnistusele. Selles postituses üritan kergelt kokku võtta peamised punktid mis oleks nagu näidanud "suurt pauku" kuskil nii enne jõule 2012 aastal.

Planeet X, Nibiru ja nii edasi. Kuid, äkki hoopis planeet Tyche?

Nibiru loo lasid lahti maailma vanad sumerlased. Mis oli selle loo aluseks jääb vist veel kauaks täielikult saladuseks. Olen päris kindel, et mingi reaalne alus asjale oli, kuid arvan, et aegade jooksul läks nii mõnigi oluline killuke "tõlkes kaduma" ehk siis tuli vahele ka telefoni mängu efekt. Selleks ajaks kui Sitchin supi sisse sattus oli tegu juba paraja looga millele ka kindlasti Sitchin oma panuse pani. Siis aga tulid punti kõik need tarkpead kes arvasid teadvat mida Sitchin ütelda tahtis, mida tema arvas, mida temal keelati öelda jne jne. Vaht kasvas progressiivselt edasi.
Siis ühel hetkel astusid mängu kaks teadlast USAst - Matese ja Whtimire. Nemad tõid võrrandisse teaduse - see, et mingi "kari" sellest aru ei saanud mida öeldi ja asja sisuliselt pea peale pööras on juba eraldi teema. Kaks asja kokku andsid aga paanika osakonnale tööd rohkem kui ainult mõneks aastaks.

Mayad, hopid ja muud punanahad.

See, et mayad EI ennustanud maailma lõppu oli päris alguses selge kainemalt mõtlevale osale inimkonnast. Muudatus ei tähenda lõppu. Kuid õli valas aga tulle teiste punanahkade ennustasid mis siiski märkisid ära ka võimaluse "suureks pauguks". Vahest öeldakse, et "kõik need punanahad (hiinlased või kes iganes)" on ju nii ühtemoodi aga unustatakse, et see päris nii ikka ei ole - kaasa arvatud legendid ja pärimused. Kuigi tundub olevat teatud sarnaseid jooni ja allika samasust muinasjuttu Punamütsikesest on tegelikult raske segi ajada jutuga näiteks Uinuvast Kaunitarist aga just seda tehti.
Millest tuleb aga lugude sarnane taust on pigem teise teema jutt või siis lõkkeõhtu jutt aga see teatud aluse mõistmiseks. Lühidalt on siin sama probleem nagu sumerite puhul - aja jooksul jutt muutus põlvkond kasutas sõnu mis neile olid tundmatud ja paremaks arusaamiseks asendasid sõnad teistega - pika aja jooksul muutis see aga asja sisu.

Kas me õppisime midagi?

Mõned kindlasti õppisid midagi. Tegid järeldusi ja said targemaks. Aga "paanika osakonna" helgemad pead sogavad vett edasi. Ei ürita selle väikese kirjutisega kõikidele i-dele punkte peale panna või arvata, et see oleks lõplik tõde aga pakun vaatamiseks ühe filmi sarjast "Maailma saladuse Anna Chapmaniga" mis lasti esmakordselt eetrisse 16.02.2012 ja kindlasti heidab valgust nii mõnelegi faktile mis hiljem hägustus või võimendus või üldse ununes. See on see esimene link. Teine aga on selgituseks mis "loom" see Tyche on ja millega seda süüakse. Kuigi pealkirjas on öeldud, et tegu on hüpoteetilise planeediga siis tundub, et selle avastamine võib olla vaid aja küsimus. Ei maksaks unustada, et arvestades toodud numbreid (nii filmis kui Wikis) on selle lõplik leidmine hullem kui nõela leidmine heinakuhjast või Pluuto ja Neptuuni omaaegne avastamine.
Kui palju on see hetkel hüpoteetiline Tyche seotud Nibiruga ja kas üldse on seda näitab aeg. Loeme, vaatame ja proovime aru saada mis toimus. Usun, et aeg on küps - mõnede jaoks vähemalt, et seda küsimust nüüd arutada natuke kainemalt kui seda oli 2012 aasta.

Jõudu.
Vasta
(25-03-2013, 22:01 )excubitoris Kirjutas: Detsember 2012 tuli ja läks. Ette määratud kuupäeval maailma lõppu ei saabunud. Isegi midagi eriti suurt ei juhtunud - selline tavaline kuu oli. Väga paljud hingasid kergendatult ja elasid edasi. Osa inimesi aga hakkasid kahetsema samme mis sai ette võetud "suure paugu" ootuses - purustatud suhted ja laiali loobitud "varandused" olid vaid välised näitajad - mis toimus neil hinges "suure pettumuse" jääb vaid arvata teistele. Oli kuulda, et nii mõnigi lausa tappis end - nii enne - suures ootuses ja ka pärast - suurest pettumusest. Minu teada para-peres midagi eriti kardinaalset ei juhtunud.
Kui see tõsi on siis niipalju sellest, et "levitatakse ju ainult huvitavat infot".
Tsitaat:Oli juba enne hetke X selge, et teatud ringkonnad ja isikud tekitasid lihtsalt paanikat.
Kui sa midagi sügavamal olevat silmas ei pea, siis mulle tulevad ainult pararingkonnad meelde.

Vasta
Isegi "kurja juur" ehk "suur meedia" avaldab lugusi juba pikema aja vältel Nibirust ehk üheksandast planeedist.
Kui nii edasi läheb siis on meil võimalus seda varsti lausa binokliga näha wink
http://www.foxnews.com/science/2018/09/0...ptune.html

Vasta
Astronoomia juures on üks suur positiivne erisus. Seda võib iga üks teha.. Sa ei pea uskuma teadlasi, nasa või foxnewsi. Pane ainult teleskoop oma aeda püsti, ühenda kaamera sinna külge ja lase arvutil seda analüüsida. Sellisel meetodil on leitud 600000 meteoriiti ja asteroidi. Kui sa arvad, et keegi ei ole vaatand sinna väidetava nibiru tuleku suunda, siis sa eksid rängalt, aga võid alati ise üle kontrollida.
Vasta
On oluline vahe kas sinu teleskoop on 50cm pikk või kümmekond meetrit...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_la...telescopes
Vasta
(06-09-2018, 20:46 )Tyto Alba Kirjutas: Isegi "kurja juur" ehk "suur meedia" avaldab lugusi juba pikema aja vältel Nibirust ehk üheksandast planeedist.
Kui nii edasi läheb siis on meil võimalus seda varsti lausa binokliga näha wink
http://www.foxnews.com/science/2018/09/0...ptune.html
Need lood on siiski sellest, et teadlased ei suuda leida põhjustajat häiretele Päikesesüsteemi äärealade taevakehade liikumises. Automaatselt järeldatakse, et peab olema mingi suuremat sorti taevakeha nagu näiteks planeet mis seda häiritust põhjustab. Ülejäänud, sealhulgas eriti Shitchini interpretatsioon sumeri iidsetest tekstidest, millede põhjal leiutas ta nähtuse nimega Nibiru, on spekulatsioon mida külvab new age rahvas ja mida kollane ajakirjandus võimendab. Planeet mis põhjustab vaid meist kõige kaugemale jäävate planeetide liikumises häireid, peaks korraga Maa juurde lendama? Need nibiru ootajad kes saavad oma info "kontaktidest tulnukatega" on nimetanud nüüdseks juba mitu tähtaega katastroofiks aga millegipärast pole ükski nende nimetatud kuupäev ja "teistelt kõrgtsivilisatsioonidelt" saadud info tõeseks osutunud. Imelik, et isegi teised kõrgtsivilisatsioonid panevad ämbrisse ja eksitavad seeläbi oma Maa väljavalitutega tervet Maa tsivilisatsiooni! Midagi nagu ei klapi....
Vasta
maakera telg on viimase 1000 aasta jooksul 2 korda muutunud. tuuletõmbus või mis?
Nibiru on väljamõeldis, mis täidab auku.
Vasta
(09-09-2018, 09:49 )Tinar Kirjutas: Midagi nagu ei klapi....

See on õige - ei klapi aga ükski müüt ei püsi puhtast "õhust".
Sitchini luges välja mis ta luges - oluline. et ta seda uskus aga eksimine on inimlik.
Liikvel on uuemad tõlked samadest tekstidest ja kuigi põhikulg on sama siis mõte on tiba teine.

Uudis on pigem selles, et midagi sealt "tuleb".
Kas ta tuleb "mürtsuga" või lihtsalt saame teada mis see on seda näitab aeg.
Ka hetkel pole oluline nimi - olgu siis Nibiru või Phaeton või leitakse midagi uut.
Vasta
Nagu sa ütlesid Sitchin luges välja mis ta luges ja hiljem pole selle nibirul sumeritega ju mingit pistmist olnud!

Esmalt hakkas katastroofist pajatama ju keegi Nancy kellele olevat Zeta Reticula tähesüsteemi ufud implantaadi pähe istutanud, et läbi tema maailma hoiatada hirmsast katastroofist. Pidi see kõik toimuma 2005. Ei juhtunud midagi.

Pikalt unustuses olnud planeet kaevati välja teistkordselt seoses Maiade kalendriga. Sest mõni ei saanud aru, et kalender nagu meiegi kalender mis hakkab igal aastal otsast peale-hakkab see ka Maiadel. Ei ole iga aasta maailma lõppu!

Jne...
Vasta
Kui me nii ehk naa paari aasta pärast suures katastroofis hävime ja nad on siia tulnud meid hoiatama. Siis kõige efektiivsem hoitamise viis on muidugi Nancy pähe sond puurida ja Maiadele selline kalender teha.
Tõeliselt nutikad need tulnukad
Vasta
Täpsustaks, et sumeri keel on surnud keel.
Sisuliselt peale savitahvlite ja varemete pole midagi alles.
Erinevalt näiteks maiade keelest.

Sitchini tõlge ja panus oli jäädmurdev ja ainulaadne.
Keele sisule sai ta pihta ja seda on ka kritiseerijad tunnistanud.
Kirjutatu tõlgendamine on keerulisem - mõned ei saa isegi emakeelest aru.

Lisaks sellele on paljud asjad mida sumerida kirjutasid siiani elu aluseks.
Tekib teatud paradoks - sama allika erinevaid aspekte peetakse tõeseks erinevalt.
Kui kirjutatu läheb kokku oma arusaamistega siis OK - kui ei siis kuller võlla!!!
Vasta
(09-09-2018, 16:20 )Tyto Alba Kirjutas: Sisuliselt peale savitahvlite ja varemete pole midagi alles.
Ära unusta sumeri artefakte ja rullpitsateid.

http://www.antiquesatoz.com/golf/golfsumeriaseal.htm
Vasta
(09-09-2018, 09:54 )TTT Kirjutas: maakera telg on viimase 1000 aasta jooksul 2 korda muutunud.
Mida tähendab "telg on [---] muutunud"? Juba Konfutsius ütles, et kui mõistetest ühtemoodi aru ei saada, siis riik hukkub.
Vasta
Ilmselt mõeldakse telje kaldenurga muutust...
Vasta
(09-09-2018, 16:20 )Tyto Alba Kirjutas: Täpsustaks, et sumeri keel on surnud keel.
Sisuliselt peale savitahvlite ja varemete pole midagi alles.
Erinevalt näiteks maiade keelest.

Sitchini tõlge ja panus oli jäädmurdev ja ainulaadne.
Keele sisule sai ta pihta ja seda on ka kritiseerijad tunnistanud.
Kirjutatu tõlgendamine on keerulisem - mõned ei saa isegi emakeelest aru.

Lisaks sellele on paljud asjad mida sumerida kirjutasid siiani elu aluseks.
Tekib teatud paradoks - sama allika erinevaid aspekte peetakse tõeseks erinevalt.
Kui kirjutatu läheb kokku oma arusaamistega siis OK - kui ei siis kuller võlla!!!

Teie siin võiksite aru saada, et mõistel on üks tähendus. Shitsin ei teinud või saanud või tahtnud aru saada mõistete erinevusest nagu "kuu", "täht" ja "taevakeha" jne.. Ongi kogu lugu. Senikaua kui eri sorti mõistetest aru ei saada ja nimetatakse kõike üldnimetusega "planeet" selgust ei ole.

Kõik need mõisted on sumerid välja mõtelnud selleks, et selgelt ja üheselt defineerida (oma arusaamist mööda) maailma erineivad tahke ja erinevaid kokkuleppeid.

Emakeeles on sul täpselt samad reeglid. Katsu neist aru saada!
Vasta
  
 •  Eelmine
 • 1
 • ...
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36(current)
 • 37
 • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Nibiru, planeet Maa "restart" ja 4D kehad volli 127 86,280 21-04-2024, 09:56
Viimane postitus: Lokster

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat