Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie vaimsus
#1
Tsitaat:Ei ole olemas universaalset usku või vaimset õpetust, mis sobiks kõigile. Igal inimesel on oma kodu ja oma juured mis teda toidavad kõige vajalikuga. Kui need juured välja juurida või mis veel hullem - läbi raiuda, kaob inimese olemus, temast saab üksik hüüdja hääl kõrbes. Kahjuks on aga viimasel ajal sääraseid oma kodu salgavaid ja juurteta inimesi liiga palju.

Pöördugem tagasi, istugem maha ja mõelgem, mis on meie eesmärk siin ilmas. Kas lihtsalt olla ja surra, või peidab meie üürike tegevus oma kodukohas endas mõnda sügavamat eesmärki. Milline on see pärand, mille me loome oma laste ja lastelaste tarbeks? Milline on see kultuur, mille endast maha jätame, kas räägime seal hiiepuudest ja rabalaugastest või võõrastest jumalatest ja kaugetest kommetest.

Loe edasi Bioneer.ee
Vasta
#2
Tänapäeva väärtushinnangud on tõepoolest perekeskselt suunatud minakesksele, aga kui inimene soovib oma perega suhelda, kuid need on hoopis teda hüljanud? Üsnagi mitte erilised näited on siis näiteks joodikutest või narkomaanidest vanematega lastest. Kas piisab sellisel juhul lihtsalt oma kultuurikeskkonnast, traditsioonidest, mis meile omane?
Vasta
#3
Üldiselt piisab, kuigi siin on kõik omavahel seotud. Psühholoogilisest aspektist lähtuvalt on hüljatutel kaks võimalikku tulevikustsenaariumi - nad kas jätkavad sama mustrit ja hülgavad tulevikus oma pere või nad vastupidi hoiavad kümne küünega kinni ja tahavad "pakkuda seda, mida neil ei olnud lapsena."

Ühel või teisel moel on siiski kogu asja olemus seotud koduga ja sellega, millised väärtushinnangud on inimest juba lapsena ümbritsenud, millest ta on saanud õppida.
Vasta
#4
Ehh...postitus kadus enne kui olin ta valmis saanud...
No, proovin uuesti.

Kõik oleneb inimesest endast ning kodusest kasvatusest. Ajalugu näitab et raskete aegade eest Eestist põgenema pidanud inimesed väärtustavad oma rahvast ja traditisioone väga ( Eesti Maja loomised, Esto päevad jne ). Praegu toimub juba globaliseerumine, paljudest blogidest võib leida, et inimene reklaamib ennast maailmakodanikuna. See on uus põlvkond. Tuleb veel üks põlvkond, kes võibolla veel väärtustavad oma rahvuse eripärasid kuid arvan, et kõik oleneb veel kord vanematest ning kes " troonil " istub ning kas nemad väärtustavad seda...Sest mis mõjutab teadmatuses inimest ? Kool. Meedia. Kui ei ole teavitust, et vaadake kallid kaaskodanikud nii meie esivanemad tantsisid kaerajaani siis varsti ei teagi sellest keegi midagi. Jääb loota, et siiski nii ei lähe kuna isegi globaliseeruvas ühiskonnas annab rahvuslik eripära maailmale värvi.




Vasta
#5
njah need kes rasketel aegadel lahkusid, neid oli kasvatatud teistmoodi. Nad austasid enda päritolu ja olid selle üle uhked, sel ajal oli eesti rahvas ühtsem kui praegu ning sellist kasvatust toetasid omavahel nii kodu kui kool/ühiskond; ning oli olemas meie maarahvas, rahvusluse ja elujõu alusallikas, see oli ju olemas ka veel sotsialismiajal(meenutagem maavanaisasid ja maavanaemasid, kelle juures ikka suvel käisite), aga hääbumas just praegu. Seda valusam oli sellele põlvkonnale oma kodumaa maha jätta ja seda enam püüti traditsioone elus hoida. Kuid võõras ühiskonnas elades on kohanemine sellega paratamatu. Ka mul on vanu ja ka noori sugulasi välismaal ning juba esimene põlvkond sealsündinuid on ju internatsionaalne, pole vahet kas mindud on 64 või 10 aastat tagasi.
Praegu siin on väärtushinnangud nii paigast ära kui üldse olla annab ning just ühiskond ja meedia propageerivad valdavalt läänelikku tarbijakultuuri, aga see on tühi lurr kust elujõudu ei tule... Inimestel ei ole sidet loodusega, üksteisega, oma esivanematega. Nii et praegu tõesti oleneb ainult kodust, vanematest kuidas nad oma järeltulijad kasvatavad, kas suudavad nad tekitada armastuse ja austuse selle maa vastu või mitte, koolis õpetaja ei pruugi enam midagi ära teha, seal on olukord ikka kohati juba algklassides täitsa hull... Isegi lasteaias juba tahavad lapsed endale moblat saadaSmile No vast majanduslangus tekitab ehk isegi täitsa vajaliku kainenemise Laugh
Vasta
#6
Nii üldiselt, muu jutu kõrvale - suht huvitav on jälgida, kuidas teema kõrvale, mis räägib ühest, tekib arutelu, mis räägib hoopis teisest.
Vasta
#7
Kui sa usku pead silmas siis sellega on ju sama lugu.
Vasta
#8
Kurb ja mõtlemapanev lugu, mis sobib siia teemasse suurepäraselt. Järjest süveneva rahakummardamise ja urbaniseerumisega oleme katkestanud oma suhted elava maa ja sealt kaudu katkeb ka meie vaimsus.

Tsitaat:Hando Runnel: "Ei mullast sul olegi enam suurt lugu" (1976)

Ei mullast sul olegi enam suurt lugu,
kui kõndima õpid parkettide pääl,
sääl ununeb loodus ja loomise lugu
ja kõrvadest kustub sul põldude hääl.

Võib-olla sul sügavas kripeldas sugu,
kui õhtuni mõttesse mõlgutad pää,
kui küsid, kas kividel kängub su sugu,
kui pooleni ööni sa unne ei jää.

Üks mõte toob teisele mõttele ainet
ja mõeldes sa veelgi värdjamaks jääd,
kõrv eristab eetrist vaid lõputut lainet,
kui külmast kapist tood jahedat jääd.

Laul Ruja esituses ja samas sõnastuses: http://www.youtube.com/watch?v=QS9J06UtF...re=related
Vasta
#9
(03-12-2008, 01:46 )Celtic Kirjutas: Kahjuks on aga viimasel ajal sääraseid oma kodu salgavaid ja juurteta inimesi liiga palju.

Ja kurb on, et varsti saab neid olema veel rohkem.


(03-12-2008, 10:46 )Aerling Kirjutas: Praegu toimub juba globaliseerumine, paljudest blogidest võib leida, et inimene reklaamib ennast maailmakodanikuna. See on uus põlvkond. Tuleb veel üks põlvkond, kes võibolla veel väärtustavad oma rahvuse eripärasid kuid arvan, et kõik oleneb veel kord vanematest ning kes " troonil " istub ning kas nemad väärtustavad seda...Sest mis mõjutab teadmatuses inimest ? Kool. Meedia. Kui ei ole teavitust, et vaadake kallid kaaskodanikud nii meie esivanemad tantsisid kaerajaani siis varsti ei teagi sellest keegi midagi. Jääb loota, et siiski nii ei lähe kuna isegi globaliseeruvas ühiskonnas annab rahvuslik eripära maailmale värvi.

Et siis varsti oleme ainult need, kes globaliseeruvale maailmale ainult natuke värvi juurde annavad?

Kunstnik Enn Põldroos ja teised on rääkinud, et vaimsusest on tänapäeval asi kaugel. Näiteks poliitika eraldumine tegelikust elust. Vaimsuse puudumine. Praegust eliiti vaadates on see ikka vaimsusest küllaltki kaugel. Vahel tekib küsimus, kas nad on üldse koolis käinud...

Vasta
#10
Lugesin artiklit uuesti. Veel räägib kunstnik Põldroos:
"Ma olen mingite teiste ideaalidega üles kasvanud – ütleme, et vana hea Euroopa humanitaarse traditsiooni vaimus."

See paneb mõtlema, et Euroopa humanitaarne traditsioon hakkab meist tänapäeval üha kaugemale jääma.

Urmas Espenberg on kirjutanud, et nii "putinism kui radikaalislam ootavad oma šanssi, et kõik tähtsamad põhiväärtused hüljanud ja lõplikult mandunud Euroopa üle võtta. Sest väärtused ja pidepunktid kaotanud inimesed ei taha ja ei suuda millegi ega kellegi eest või vastu võidelda. Suured „teened“ Euroopa vaimse allakäigu ees on ka kaasaegsel sotsiaaldemokraatial.

Tegelikkuses on kõik ideaalse või sotsialistliku ühiskonna ehitamise mudelid äpardunud. Ja see käib ühteviisi nii nõukogude mudeli kui ka lääne ehk skandinaavia heaolumudeli kohta.

Sotsiaaldemokraatide loodud uued Puujumalad nagu naisradikaalid, homod ja immigrandid on ellu äratatud ja koletisteks muutunud, ning ähvardavad nüüd nahka panna kogu ühiskonna koos selle aastatuhandeid kehtinud väärtuste süsteemiga."

Jutt siis Euroopa vaimsest allakäigust, aga kui juba allakäik on niivõrd suur, siis mis vaimsusest me veel üldse rääkida saame? Aga ega tegelikult suurt ei räägitagi. Vaimsusest rääkimist juba välditakse. Teemades lobisetakse tühjast-tähjast.
Ka siin vaimsuse teemas ei ole ammu arvamusi avaldatud. Kas on viga selles, et enam ei teata mis on vaimsus või siis püütakse tark olla ilma vaimsuseta?



Vasta
#11
Ma arvan, et Celtic pidas silmas, seda teemat tehes, siiski eestlaste vaimsust.

"...Meil pole tarvis võõramaiseid õpetusi ega idamaiseid tarkuseteri, sest sama kaaluga vaimseid õpetusi saame ka ise leida omaenda kodukohast, omaenda esivanemate pärandist. Lihtsalt öeldes - kui me oleks pidanud hinges kandma taoismi, oleks me sündinud Hiinasse, oleks me pidanud südames paluma Jehoova poole, poleks me Lähis-Ida kõrbetest kaugemale pidanud rändama..."

Ilmselt tuleks siin teemas arutleda ühiskonna vaimulaadi arengu – moraali, kommete, kunstide ja teadmiste arengu üle.

Millised uskumused me oma lastele kaasa anname?!, tsitaat mujalt: "Lapsena ei saanud me enda uskumusi valida, vaid leppisime selle informatsiooniga, mida meie vanemad, kasvatajad ja sõbrad meile edastasid. Kui oleme millegagi nõus, siis ka usume seda." (selgitamaks mida ma uskumise all mõtlen) Mida me praegu ise usume- teeme oma järelduse selle kohta, kuidas asjad toimivad – loome uskumuse millegi suhtes.

Pole kindel kas ma ise sõna võtan, olen neid asju alates Tuulepesast rääkinud.


Vasta
#12
(22-02-2017, 18:39 )Tulnukinimene Kirjutas: Ma arvan, et Celtic pidas silmas, seda teemat tehes, siiski eestlaste vaimsust.
Seda arvan minagi. Ja seepärast tõingi teemasse kahe eestlase arvamused vaimsusest. Mõlemad on mures, et vaimsus on kadumas.
Ja seda näeb viimasel ajal aina rohkem, et Euroopa humanitaarne traditsioon jääb eestlastest üha kaugemale. Küsimus on, kas humanitaarse traditsiooni kadumine aitab rahvusena paremini säilida või on see meile hukatuseks?
Vasta
#13
Kui eestlastel oleks selgroogu, suudaksid nad/me sissetulijatele selgeks teha meie maa uskumused, veendumused, tavad ja kombed.
Vasta
#14
Väga õige. Aga kui me ei suuda isegi kaasfoorumlastele selgeks teha kui tähtsad on meie uskumused, veendumused, tavad ja kombed, siis kuidas me seda veel teistele rahvusgruppidele selgeks teeme?
Ka ei ole paljudele eestlastele enam meie kombed, uskumused ja tavad südamelähedased. Isegi eestlus ei ole enam südameasjaks. Nad on juba saanud või saamas multikulti osaks.
Et kuidas me siis teistele siia elama saabuvatele rahvastele ja rahvusgruppidele veel oma veendumusi selgeks teeme? Euroopa vanad rahvad on elanud meiega vähemalt ühises kultuuriruumis.
Vasta
#15
Ma kirjutasingi: "Kui eestlastel oleks selgroogu..." ja teises teemas "Ma tegutsen, ootan ehk seda, et sama meelt olijad ka tegutseda tahaks."
Juba see, et ma siin vaevun osalema, minu Looduskool, olulisematest asjadest ma ei räägi.
Vasta
#16
Lugesin. Ka teisest teemast. Tore, et vastasid ja foorumis osaled.
Küsimus ehk mõttetöö aga kõikidele.
Kuidas me teistele siia elama saabuvatele rahvastele ja rahvusgruppidele oma veendumusi, tavasid ja kombeid selgeks teeme? Kas keegi on veel märganud, et vaimsust on nagu väheseks jäänud? Eriti peale seda kui need õudused nii Euroopas kui mujal maailmas aset leidma hakkasid...
Vasta
#17

Oletame, et ümberringi Euroopas märatsevad pagulased ja meil neid napib, et korralikku bardakki korraldada. Ja siis keegi kuskil veel võlub meie ühise aura tooni võrra ilusamaks, siis kas saaks lootma jääda, et see jääb märkamata? Kas meil lubataks omarada kulgeda? Aga kui see ikkagi kedagi häirima hakkab? Tuleb näiteks üks tore mõte raketikilp kuhugi piiri äärde paigutada, et olukord parandada? Meie pealikud oleks nagunii kõigega nõus ja viskaks kohe kulpi. Või laialdasem mürgitamine? Eks neid variante ole veelgi.
Noh sellised mõtted lihtsalt.
Vasta
#18
(22-02-2017, 21:50 )Ken Kirjutas: Oletame, et ümberringi Euroopas märatsevad pagulased ja meil neid napib, et korralikku bardakki korraldada. Ja siis keegi kuskil veel võlub meie ühise aura tooni võrra ilusamaks, siis kas saaks lootma jääda, et see jääb märkamata? Kas meil lubataks omarada kulgeda?
Kohe kindlasti ei lubata oma rada edasi kõndida. Ei lubatud siis, kui vankud sisse tulid, ei lubata ka siis, kui siin uued pagulased pikemaks ajaks kanda kinnitavad ja võimu saavutavad. Jäävad ehk vähesed eestlusest hoolivad rahvusgrupid. Teised sulanduvad sellesse, mis uued poliitilised tuuled kaasa toovad.
Osad eestlased on juba valmis sulanduma. Ja see on kõige kurvem. Siin ei aita mu arust aurad ja muu. Ehkki aurade korrigeerimine tuleks muidugi kasuks. Ja vaimsusest on ehk kasu nii palju, et vaimsed inimesed ei torma uisapäisa sinna, kus nad alla võivad jääda. Rohkem ehk aitab meelerahu säilitamine ja kavalus ning ettevaatlikkus.
Meid mürgitatakse tegelikult juba ammu ja järjekindlalt. Ka see võib olla vaimsuse languse põhjuseks. Ajud lihtsalt ei noki enam nii palju.
See minu arvamus.

Huvitav, et juba aastast 2008 on siin teemas juttu globaliseerimisest. Murest selle pärast. Ja murest selle pärast, et kui juured välja juurida või mis veel hullem - läbi raiuda, kaob inimese olemus.

Vasta
#19
(22-02-2017, 22:29 )Nofretete Kirjutas: Ja murest selle pärast, et kui juured välja juurida või mis veel hullem - läbi raiuda, kaob inimese olemus.
Mis on inimese, mitte rassi või rahvuse egregori, olemus? Inimesi on ju maailm täis. Ja inimesel on piiramatud võimalused.
Vasta
#20
(22-02-2017, 22:29 )Nofretete Kirjutas: Huvitav, et juba aastast 2008 on siin teemas juttu globaliseerimisest. Murest selle pärast. Ja murest selle pärast, et kui juured välja juurida või mis veel hullem - läbi raiuda, kaob inimese olemus.

Seda võib nüüd võtta nii küll, et "vaat kui ettenägelikud" aga saab ka nii, et "10 aastat juba aga ikka on kõik samamoodi" wink

Vasta
#21
Võib ka nii võtta, et vaimsus ja teadmised maailmast on alla käinud. Alles üks päev küsis ühes teemas keegi kes need globalistid veel on. Lausa ime, et ei küsitud mis see globaalsus veel on?

Inimesi on tõepoolest maailm täis, aga on selge, et juurteta inimestel ei ole sama olemus.
Või nagu eespool tsiteeritud Runneli luuletuses:

Ei mullast sul olegi enam suurt lugu

Võib-olla sul sügavas kripeldas sugu,
kui õhtuni mõttesse mõlgutad pää,
kui küsid, kas kividel kängub su sugu,
kui pooleni ööni sa unne ei jää.



Vasta
#22
Aga peamine, et sellele küsimusele vastata sa ei oska. Morbiidne paatos ei kanna vaimsust, ei anna vastust, on juurteta.
Kes või mis on see, kes ei luba sul kõndida oma rada? Tekstidest näib, et see on suur mure, mis vaimu maadligi vajutanud ja teovõimetuks teinud. Pealegi räägib iga teine tekst eelmisele vastu, see on segadus peas. Järelikult delfi uudised siiski ei hari. Kokkuvõttes need kõik viitavad hirmule ning väliste süüdlaste, käskijate keelajate eeldus mõjutatavusele. Need tõesti ei lase käia oma rada.
Ken kirjutas: "Oletame, et ümberringi Euroopas märatsevad pagulased ja meil neid napib, et korralikku bardakki korraldada. Ja siis keegi kuskil veel võlub meie ühise aura tooni võrra ilusamaks, siis kas saaks lootma jääda, et see jääb märkamata? "
Me ise loome oma juured ja võlume aura ilusamaks, oleme seda ennegi teinud ning kindlasti ei jää see märkamata. Sotsiaalteadlased tunnistavad, et just meie laulev revolutsioon sai murdepunktiks kogu Euroopa arengus. See areng jätkub ja meie teeme oma. Hirmunud järelveetavatega, keda täna on ehk rohkem kui siis, läheb ehk ka aega rohkem, ent enamik, olumine osa, kes tegutseb, on siiski arukad ja elujõulised eesti inimesed. Seda oli rõõm tõdeda, eriti peale siinse jaburuse kogemist, ka tänases Suud puhtaks saates, kus inimesed otse väljendasid oma mõtteid, mis pole pealiskaudne kollane meedia.
Vasta
#23
(23-02-2017, 01:36 )murjam Kirjutas: Aga peamine, et sellele küsimusele vastata sa ei oska.

Jah ei oska. Sellepärast küsingi:
Et kuidas me teistele siia elama saabuvatele rahvastele ja rahvusgruppidele oma veendumusi selgeks teeme? Kas kaikaga?
Minu küsimusele sa igatahes vastata ei osanud.

Ja meelde tuli. See olid sina, kes küsis:
"mis loomad need globalistid veel on? Järjekordne propatoru leiutis, mida vox-populi aplalt järada haarab."

Siit teemast aga saad ometi eespoolt lugeda, et juba aastal 2008 räägiti foorumis globaliseerimisest. Juba avapostituses kirjutatakse:
Milline on see pärand, mille me loome oma laste ja lastelaste tarbeks? Milline on see kultuur, mille endast maha jätame, kas räägime seal hiiepuudest ja rabalaugastest või võõrastest jumalatest ja kaugetest kommetest?

Ilmselt sinule on kama, mille sa lastelastele järgi jätad? Hakkad lastelastele jutustama laulvast revolutsioonist? Aga kust sa tead, et see neid huvitab. Või sellest rääkimine on selleks ajaks veel lubatud? Võib-olla küsivad nemad hoopis: kuhu hiiepuud on jäänud? Ja koolis õpetatakse neile selleks ajaks juba koraani?

Muudetud: eemaldatud ebasobiv tekst.
Vasta
#24
(23-02-2017, 11:11 )Nofretete Kirjutas: Milline on see pärand, mille me loome oma laste ja lastelaste tarbeks? Milline on see kultuur, mille endast maha jätame, kas räägime seal hiiepuudest ja rabalaugastest või võõrastest jumalatest ja kaugetest kommetest?

Ilmselt sinule on kama, mille sa lastelastele järgi jätad? Hakkad lastelastele jutustama laulvast revolutsioonist? Aga kust sa tead, et see neid huvitab. Või sellest rääkimine on selleks ajaks veel lubatud? Võib-olla küsivad nemad hoopis: kuhu hiiepuud on jäänud? Ja koolis õpetatakse neile selleks ajaks juba koraani?
Juba praegu ei tea lapsed omausust koolis mitte midagi. Minu laps oli ainus klassis kes oskas sellest rääkida.
Murjami pärast ära muretse, tema jätab lastele ja lastelastele, täpselt seda mida vaja. Ühtlasi täna Murjamit puude teemas lisatud selgituse eest!
Just kirjutasin mujal, ehk sobib ka siia:

24.02 – Ussi äratamise päev.
Ühtlasi ka Eesti vabariigi aastapäev.

Sel päeval tulevat ussil hing sisse. Ehk on siin seos võõrapäraselt “kundaliniga”. Uue eneregia kogumise tsükli algusega. Unenäos oli taolise mustriga tass, oli laadimise pool ja välja kiirgamise pool. Nagu inimene kogub endasse head ja kui “on üle ääre” ärkab “kundalini” e. isiklik Vägi.

Vast ei olegi EW aastapäeva “sattumine” 24.02 juhuslik. Olgem siis sel tähtsal päeval rõõmsad ja soovigem Riigile (Rahvale) kõike HEAd! (loits, mantra, erilise vibratsiooniga sõna)

Pildi panin siia:

https://loodustuba.wordpress.com/
Vasta
#25
(23-02-2017, 11:24 )Tulnukinimene Kirjutas: Juba praegu ei tea lapsed omausust koolis mitte midagi. Minu laps oli ainus klassis kes oskas sellest rääkida.
Tubli siis! Aga eks maakoolides teavad ikka. Ka omausust. Tean õpetajaid, kes lapsi hiide jalutamagi viinud.
Aastapäevad tulevad ja lähevad, aga vaimsus foorumis käib alla.
Pani imestama, et enam ei mõisteta isegi Runneli luulet.


Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Jumal, meie endi looming Anonymous 94 45,066 03-03-2019, 20:11
Viimane postitus: Mina Olen
  Revolver - vaimsus ja filosoofia positiivne 8 4,562 27-06-2017, 09:36
Viimane postitus: positiivne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat