Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utopistlik fantaasia.
#1
Jälgides kõikki neid, poliitilisi kaklusi – tekkis mul - tahes tahtmata küsimus.
Missugune peaks olema see – ideaalne maailmakord? Kus valitseks rahu ja üksteise mõistmine. (Piibli järgi, tuhande aastane rahuriik).
Või on niisugune fantaasia, täielik utoopia.
Paluksin Teie arvamusi ja ettepanekuid. Fantaseerige palun.
Vasta
#2
Rujaline ilm ongi see kui lõppevad kõik kaklused. Rujada tasub läbi mana. Mis eile utoopia, see homme....
Vasta
#3
(08-10-2016, 08:52 )kalldunn Kirjutas: Missugune peaks olema see – ideaalne maailmakord? Kus valitseks rahu ja üksteise mõistmine.
Ehk oli selline maailmakord kunagi iidsel ajal? Enne looduskatastroofe?
Meie aja järgi on juba 500 aastat arendatud vaid utoopilist maailmapilti. Nii sotsialismi kui kapitalismi.
http://opleht.ee/35731-viissada-aastat-u...2%ADpilti/

Samas katsed rajada utoopial põhinevaid ühiskondi on senini lõppenud katastroofiliselt ja vaevalt see tulevikuski teistmoodi on.




Vasta
#4
Nii kaua kuni ,,biomass,, kütab manada alumise kolme tshakraga-ei muutu mitte midagi. S.o. ellujäämine-võitlemine-sigimine-õgimine ning suguvõsa seen.
Vasta
#5
(08-10-2016, 10:52 )stepsel Kirjutas: Nii kaua kuni ,,biomass,, kütab manada alumise kolme tshakraga-ei muutu mitte midagi. S.o. ellujäämine-võitlemine-sigimine-õgimine ning suguvõsa seen.
Oletame, et sul on õigus. Küsiksin hoopis nii, aga kuidas kõike seda muuta, nii et see ei oleks domineeriv?


Vasta
#6
(08-10-2016, 11:22 )kalldunn Kirjutas:
(08-10-2016, 10:52 )stepsel Kirjutas: Nii kaua kuni ,,biomass,, kütab manada alumise kolme tshakraga-ei muutu mitte midagi. S.o. ellujäämine-võitlemine-sigimine-õgimine ning suguvõsa seen.
Oletame, et sul on õigus. Küsiksin hoopis nii, aga kuidas kõike seda muuta, nii et see ei oleks domineeriv?

100% mõtete lugemise oskus IGAL üksikul biomassi elemendil.
Irooniliselt utreeritult.
Vasta
#7
100% mõtete lugemise oskus IGAL üksikul biomassi elemendil.
Irooniliselt utreeritult.

Oletame, et nii see on. Aga kuidas teha inimkonnale selgeks. Kuidas see mõtete lugemine, praktiliselt käib?
Vasta
#8
Ütlemine ;;Muuda end ja maailm muutub;; -tekitab praktiliselt igas ühes sarnase reaktsiooni. ,,Idiootne banaalsus,,. Ainsamat mõttepeatust omamata -lendab see unustusse. Tegelikult sisaldab see tõlgendamisvõimalusi -oi kui paljudes suundades. Stiimulite puudumine aga seab piirid. Võti aga just ses ,,tobedas,, lauses istubki. Jutlustades misjonärina tänaval ei vii just kaugele. End endas muutes hakkab kõik liikuma tasapisi. Iga sellest puudutatu ,,nakatub,, ning temast lähtuv -hakkab liikuma ka ,,tasapisi,,. Para-web kah ju natuke maailmaparandaja rollis. Seega mõjutab ka siin iga sõna reaalsust. Kas sõna paneb hea ja kurja kõikuma või muudab kurja suts paremaks ning toob hea ,,maa peale ,, tagasi. Kas kaklus saab siit toidet või leiab lepitust. Kas paat lüüa kõikuma või ...... Maailma parandaja misjonär raiskaks potensiaali ning säde kustuks masside laines. Tilkhaaval koondudes võib aga kunagi laineks ise saada.

Vajutasin postita ning läksin venemaa teemasse. Avan Kaldunni posti ja........ ei ma tõesti enam ei imesta.
Jah aga kui arvestada ,et ma tahtsin just tuua venemaa teema illustreerimiseks, kuid kustutasin viimasel hetkel pool juttu ära......

Sageduste sünkroonsus Smile
Kuidas ikkagi jääda alati neutraalseks? Venemaa teemas on ikkagi igalühel ,,mõjutatus ja kallutatus,,. Üksteisest üle karjudes ei saa loota ,et lõpuks lärm oleks ühe sagedusega ning harmoniseeruks. Loksutades kasvab kaklus ja kõrvad lendavad lõpuks peast. Kui postiivne suudaks aga administreerida ikka kohe päris erapooletult? Nt. teemat tuleb lugema eestis aastaid elanud hindu Turrduzz-tema suudaks hinnata võibolla täiesti neutraalselt ja uurida mõlema poole miinuseid ja plusse. Kui nüüd Positiivne suudaks end umbes samale platvormile nihutada analüüsijana , siis............... Leidub keegi , kes lendab kümne jalaga selga -;; sa ei jaga ju isegi teemat , mida sa risustad......;;. Positiivne -oled omale paraja piruka kaela võtnud.
Vasta
#9
Arvan samuti, et enda muutmises on see võti. Pinguta palju tahad, aga teisi ei muuda. Parem kasutada seda energiat enda muutmiseks.

(09-09-2016, 12:19 )Anonymous Kirjutas:
(09-09-2016, 12:05 )murjam Kirjutas:
(09-09-2016, 11:07 )Nofretete Kirjutas: Inimestel ei ole enam aukartust elu ees. Eetika mandub, vaimsus mandub. Kuidas maailma paremaks muuta?

Lõpetada hala ja nõretavad-moraliseerivad kirjeldused hädaorust ning hakata looma - ela ilus elu Smile

Arvan, et see on parim vastus küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta.
Kui lõpetada hala ja elama hakata, on sellel otsene mõju lähedastele. Kui lähedased saavad aru, et elus on võimalik ka elada ja kõik ei ole pahasti, on sellel mõju nende lähedaste lähedastele. Ja nii see levib ja maailm saab päästetud.
Vasta
#10
(08-10-2016, 18:10 )Anonymous Kirjutas: Arvan samuti, et enda muutmises on see võti. Pinguta palju tahad, aga teisi ei muuda. Parem kasutada seda energiat enda muutmiseks.

(09-09-2016, 12:19 )Anonymous Kirjutas:
(09-09-2016, 12:05 )murjam Kirjutas:
(09-09-2016, 11:07 )Nofretete Kirjutas: Inimestel ei ole enam aukartust elu ees. Eetika mandub, vaimsus mandub. Kuidas maailma paremaks muuta?

Lõpetada hala ja nõretavad-moraliseerivad kirjeldused hädaorust ning hakata looma - ela ilus elu Smile

Arvan, et see on parim vastus küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta.
Kui lõpetada hala ja elama hakata, on sellel otsene mõju lähedastele. Kui lähedased saavad aru, et elus on võimalik ka elada ja kõik ei ole pahasti, on sellel mõju nende lähedaste lähedastele. Ja nii see levib ja maailm saab päästetud.

See on vaid oma jõu andmine teisele, keda pead tugevamaks. Mitte paremaks.
Vasta
#11
Elan pool aastat maal, kus ei ole netti, ajalehti, on vaikus ja rahu ja Peipsi kohin. Lihtsalt puudub infole ligipääs. Olen sellel perioodil nii õnnelik, et mõnikord nutan.
Sügis-talvel tulen "linna", siin net, ajalehed, igavuse peletamiseks telekas (tasuta programmid). Isegi rahata programmides domineerib kurjus, hirm ... Olen nõrk ja lasen nendel ennast õnnetundest välja lüüa, loen ja vaatan ja kardan ja vihkan ja olen 6 kuud hirmul ja õnnetu. Ma ei tea, mis on õige, mis vale. Kuulad üht ja nendid - jaa, õige! Kuulad vastast ja hõiskad taas - õige!
See on nagu narkootikum ja mina nagu narkar. Ma tean, kuidas peaks, aga teen ikka nii nagu harjunud.
Minu võitlus on raske.
Ma tean, mis on õige, aga ma ei suuda valet seljatada.
Aga ma ei loobu.
Ja mõnikord ma mõtlen, et tulgu kaos, et oleks kergem valida, kui seisad silm-silma vastu iseenda ja Kõiksusega.
Ma ei loobu, sest tean, et minulgi on võti.
Vasta
#12
(08-10-2016, 18:31 )Manaja Kirjutas: Elan pool aastat maal, kus ei ole netti, ajalehti, on vaikus ja rahu ja Peipsi kohin. Lihtsalt puudub infole ligipääs. Olen sellel perioodil nii õnnelik, et mõnikord nutan.
Sügis-talvel tulen "linna", siin net, ajalehed, igavuse peletamiseks telekas (tasuta programmid). Isegi rahata programmides domineerib kurjus, hirm ... Olen nõrk ja lasen nendel ennast õnnetundest välja lüüa, loen ja vaatan ja kardan ja vihkan ja olen 6 kuud hirmul ja õnnetu. Ma ei tea, mis on õige, mis vale. Kuulad üht ja nendid - jaa, õige! Kuulad vastast ja hõiskad taas - õige!
See on nagu narkootikum ja mina nagu narkar. Ma tean, kuidas peaks, aga teen ikka nii nagu harjunud.
Minu võitlus on raske.
Ma tean, mis on õige, aga ma ei suuda valet seljatada.
Aga ma ei loobu.
Ja mõnikord ma mõtlen, et tulgu kaos, et oleks kergem valida, kui seisad silm-silma vastu iseenda ja Kõiksusega.
Ma ei loobu, sest tean, et minulgi on võti.

Sa ei tohigi loobuda. Sest peavoolumeedia sh ka para-foorumi "eliit" püüab meid ja meie mõtteid, ideid, nägemusi ja unistusi näidata kui mingeid hullumaja kandidaate.
Vasta
#13
[/quote]
[/quote]

See on vaid oma jõu andmine teisele, keda pead tugevamaks. Mitte paremaks.

[/quote]

Miks andma peaks?
Kas selleks peaks end asetama olukorda-minul on jõudu rohkem kui temal? Järelikult me pole võrdsed ja puudustkannatav võib seda ihaldada? Hindan meid erinevaks ühesõnaga. Ebavõrdseks või isegi end paremaks.

Peaks tunnistama tema tugevamaks? Järelikult olen ise nõrgem.
Pean seega end kaitsma kui nõrgem ? No tema on siis jah võimsam.
Ehk ründaks nüüd teda seljatagant ja teeks tuupi minule omaste relvadega? Laseks varvast ja tunnistaks kartes tema üleolekut?

Miks peaks üldse venemaa teemas kedagi asetama nõrgem -tugevam platvormile?

Sama siin? Su väide on kui kiik. Pealegi kui ei ole kindel oma kindluses , siis mitte midagi ei pea tegema. Nii jääb mõjutustest
puutumatta.

Vasta
#14
(08-10-2016, 18:42 )stepsel Kirjutas: Miks peaks üldse venemaa teemas kedagi asetama nõrgem -tugevam platvormile?

Just. Lange õigele tasemele.
Vasta
#15
Ka ennast muutes, peab olema ikkagi stiimul. On ju teada et – ükskõik millega ka tegeldakse, nähakse selles tegevuses – enesele kasu saamist. Mitte midagi ei tehta niisama. Eesmärk on alati – saada kasu. Kuidas lahendada kasu saamise probleem?
Vasta
#16
Stiimulid on sama nähtamatud kui meie kummardatavad jumalusedki. Jumalusi teenime pimesi -rühkides tippu. Samas tahaks nagu ka kõikvõimsaks shamaaniks saada. Kui nüüd püüaks saada shamaaniks nii ,et jumalused oma püramiidide tippu konutama jätaks. Nii kaua kui neid kummardada -nad uitama ja rändlema ei lasegi. Kui jumalus on enda väestatud, siis on väge ka ise ta surmata. Surm on ikkagi valus seejuures. Miks mulle tundub ,et me sinuga näeksime sarnaseid elutunnuseid somathi seisundi munkades. Usuks tema ,,trikke,,.
Vasta
#17
(08-10-2016, 18:47 )kalldunn Kirjutas: Ka ennast muutes, peab olema ikkagi stiimul. On ju teada et – ükskõik millega ka tegeldakse, nähakse selles tegevuses – enesele kasu saamist. Mitte midagi ei tehta niisama. Eesmärk on alati – saada kasu. Kuidas lahendada kasu saamise probleem?

Aga kas see üldse on probleem?
Iga tegevus põhjustab tagajärje, mida võib nimetada ka kasuks või kahjuks.
Ja enda muutmine ongi eelkõige iseendale kasulik või kahjulik. Sõltuvalt tegevusest.
Ilma kasuta või kahjuta kaoks ära tagajärg. Siis ei ole ka põhjust. Ei ole põhjust enda muutmiseks.
Vasta
#18
(08-10-2016, 18:47 )kalldunn Kirjutas: Ka ennast muutes, peab olema ikkagi stiimul. On ju teada et – ükskõik millega ka tegeldakse, nähakse selles tegevuses – enesele kasu saamist. Mitte midagi ei tehta niisama. Eesmärk on alati – saada kasu. Kuidas lahendada kasu saamise probleem?

Kasu saamine ei ole probleemiks kui sellega ei tehta liiga teistele.
Ühe isiku kasu ei pea alati olema teis(t)e isiku(te) kahju.
Vasta
#19
Alguses siblisid ringi ainuraksed, kes olid eranditult kõik egoistlikud õgardid. Nad valitsesid planeedil Maa miljardeid aastaid ning igaüks neist arvas, et ta on maailma naba.

Siis tuli aeg kui toimus esimene vaimne ärkamine ning ainuraksete teadvusesse jõudis kontseptsioon koostööst. Esimesed hulkraksed olid suured vaimsed õpetajad, nad valgustasid järgnevatele teed ja näitasid, et koostöö tagab edu.

Palju-palju aega hiljem tuli kätte aeg kui üks kummaline liik hulkrakseid leidis efektiivse mooduse omavahel suhtlemiseks ning sündimas oli esimene planetaarne organism. See on organism, kus iga indiviid töötab ühtse eesmärgi nimel, täites oma rolli sarnaselt kui seda teevad ajurakud. Alateadvuses võivad toimuda ka erinevad üksteise suhtes konkureerivad protsessid, kes üritavad just oma ideed pinnale kergitada. Sarnane konkurents toimib ka inimgruppide vahel, kes üritavad näidata, et globaalsetes mõõtmetes omab just nende idee suurimat kaalu.

Meie siin elamegi sellel põneval ajastul kui uus ja ennenägematu organism on avamas oma silmi. Aga varuda tuleb veidi kannatust, sest planetaarse eluvormi sünd ja esimesed kohmakad sammud võtavad siiski rohkem aega kui üks või kaks inimpõlvkonda.

Leidub ka neid, kes ütlevad, et midagi sarnast on juba toimunud, aga kõik see on mingil salapärasel põhjusel Maa pealt pühitud, jättes järele vaid kummalised iidsed kiviehitised.
[Pilt: 2wfo6dv.jpg]

Vasta
#20
(08-10-2016, 18:47 )kalldunn Kirjutas: Ka ennast muutes, peab olema ikkagi stiimul. On ju teada et – ükskõik millega ka tegeldakse, nähakse selles tegevuses – enesele kasu saamist. Mitte midagi ei tehta niisama. Eesmärk on alati – saada kasu. Kuidas lahendada kasu saamise probleem?
Stiimul/kasu saamine on täitsa olemas.
Inimesel on mitu saatuse varianti ja need lülituvad sisse vastavalt inimese auravärvile.
Näiteks partneri puhul, neid võib vahetada oi kui palju, kuid saadakse ikka põhimõtteliselt samasugune. Kui inimene muutub, tuleb mängu hoopis teistsugune inimtüüp.
"Vanemate patud nuheldakse seitse põlve"- peetakse needuseks või karmaks. Lapsed kordavad vanemate mõtlemist, käitumist, keegi ei tule selle peale, et murda varem see "needus", hakata teistmoodi mõtlema ja käituma (just selle toob kaasa enda muutmine).
Sama kehtib ka riigi ja kogu inimkonna kohta.

Vasta
#21
(08-10-2016, 20:10 )levis Kirjutas: Leidub ka neid, kes ütlevad, et midagi sarnast on juba toimunud, aga kõik see on mingil salapärasel põhjusel Maa pealt pühitud, jättes järele vaid kummalised iidsed kiviehitised.
[Pilt: 2wfo6dv.jpg]
On küll võimalik, et oleme kauge ühiskonna järeltulijad. Samas see ei välista evolutsiooni. On arvatud, et evolutsiooni käigus saabus keegi siia ning tegi meie geenides muudatusi. Peale kiviehitiste on alles veel kaljujoonised, Nasca joonised, Lihavõttesaare hiidkujud, raudteerööpad Maltal ja palju muudki. Tänapäeval aga väidetakse, et meie geenides tehakse taas muudatusi.



Vasta
#22
Aga küsimus ongi ju selles: Kidas leide niisugune stiimul – et inimene tahaks ise end muuta? Kui niisugust stiimulit ei leita – on mõttetu kellelegi midagi seletada, või temalt midagi nõuda. Ta teeb ikka nii nagu tema seda kõige paremaks peab. Nokk kinni – saba lahti, aga jalad on tsementeeritult pigis kinni!
Vasta
#23
(09-10-2016, 10:34 )kalldunn Kirjutas: Aga küsimus ongi ju selles: Kidas leide niisugune stiimul – et inimene tahaks ise end muuta? Kui niisugust stiimulit ei leita – on mõttetu kellelegi midagi seletada, või temalt midagi nõuda. Ta teeb ikka nii nagu tema seda kõige paremaks peab. Nokk kinni – saba lahti, aga jalad on tsementeeritult pigis kinni!
Tavaliselt inimene muudab end ise siis kui muud väljapääsu enam ei ole, pole lihtsalt muud valikut kui ei taha surra. On erandeid aga neid on vähe.

Vasta
#24
(09-10-2016, 10:34 )kalldunn Kirjutas: Aga küsimus ongi ju selles: Kidas leide niisugune stiimul – et inimene tahaks ise end muuta? Kui niisugust stiimulit ei leita – on mõttetu kellelegi midagi seletada, või temalt midagi nõuda. Ta teeb ikka nii nagu tema seda kõige paremaks peab. Nokk kinni – saba lahti, aga jalad on tsementeeritult pigis kinni!
Niikaua kui inimene oma teadvust ei muuda või seda ära ei muudeta, jääb kõik samaks.
Seda on ka viimased 500 aastat näidanud, nagu eespool lugeda võib.

Vasta
#25
(08-10-2016, 20:10 )levis Kirjutas: ainuraksete teadvusesse jõudis kontseptsioon koostööst.

ma loodan, et sa tegid nalja
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat