•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas jumal(ad) on olemas või ei ole?
#76
(28-09-2014, 20:57 )excubitoris Kirjutas: * excubitoris - teab ka mis on tema sees - peamiselt vesi - asja teeb segaseks tavaliselt see mis vesi pole Bleh
Ma ei räägi materiaalsest kehast. Mis on kaduv. Vaid igavesest hingest.
Said aru - excu?
Vasta
#77
Veli Joonatan - mina sain aru küll aga tundub, et sina minu vastusest mitte wink
Vasta
#78
Vesi on üks salapärasemaid aineid siin universumis. Ka mateeria on hingestatud.
Vasta
#79
Jumalaid on kohe hirmus palju. Täpselt nii palju kui neid kokku on klopsitud. http://in5d.com/psychic-surgery-your-eye...elieve-it/ Indikaator on vookuspookuste rohkus. Verd nutvad kujud ja Allahhi kirjadega melonid on kindlasti head garantiid. Ja hindud tormavad miljonite kaupa imetlema sabaga poissi. Lainehari kobrutab kahtlaselt ning haiseb veel hullemini. Siit ma tulen ja lükkan mere kahte lehte.
Vasta
#80
(01-10-2014, 16:48 )Veli Joonatan Kirjutas: Vesi on üks salapärasemaid aineid siin universumis. Ka mateeria on hingestatud.

Pead silmas vee füüsikalisi omadusi? See pole isegi unikaalne. Sarnaste omadustega aineid on maailmas küll ja küll. Selle tagant mingit müstikat otsida pole mõtet. Meil siin on vesi elu aluseks peaasjalikult seetõttu, et see on Maal levinuim universaalne lahusti, mis samas ka Maal valitsevate termiliste tingimustega enam-vähem klapib. Siinkohal meenutan juhtumit ~650 miljonit aastat tagasi, mil Maa täielikult või peaaegu täielikult jäätus. Ilmselt atmosfäärilis-klimaatiliste anomaaliate tagajärjel. Tähendab, et mitte vaid teoorias vaid ka praktikas võib esineda olukordi, kus vesi pole Maa jaoks sugugi parim lahusti. Mine tea, mis tingimused valitsevad mujal kosmoses. Veest räägitakse seoses elu otsimisega mujalt eelkõige seepärast, et kuna vesi on ühes kohas elu lahutamatuks kaaslaseks, on see meile olemasoleva info põhjal hetkel parim kandidaat elu toetajaks ka mujal. Liiatigi oleme me lihtsalt kõige osavamad tuvastamaks just meile endile sarnast - veele tuginevat (ja süsinikul põhinevat) elu.
(13-06-2016, 12:36 )stepsel Kirjutas: Jumalaid on kohe hirmus palju. Täpselt nii palju kui neid kokku on klopsitud. http://in5d.com/psychic-surgery-your-eye...elieve-it/ Indikaator on vookuspookuste rohkus. Verd nutvad kujud ja Allahhi kirjadega melonid on kindlasti head garantiid. Ja hindud tormavad miljonite kaupa imetlema sabaga poissi. Lainehari kobrutab kahtlaselt ning haiseb veel hullemini. Siit ma tulen ja lükkan mere kahte lehte.

Ohjah, mõnikord minnakse suusõnalistest garantiidest tõesti kaugemale, sest mitte kõik ei suuda uskuda ilma nägemata. Siis tulevadki mängu kõiksugu silmamoondajad.

Püüdsin guugeldada aga lihtsama otsinguga ei leidnud, et keegi oleks kunagi teinud kõige lihtsamad testid nende "hiilerite" töötulemuse kohta. Nimelt tuleks pärast "operatsiooni" võtta eemaldatud koetükid ning teha neile nii DNA test kui ka histoloogiline uuring - et kas tegu on sama isiku kudedega ja kas tegu on üldse väidetava organi kudedega.

Ma isiklikult paneks oma vara panti selle peale, et vähemalt esimesele küsimusele on vastus EI.
Vasta
#81
Kagu-Aasia hiilerid teevad mustkunsti tõesti. Kui ma aega leian, panen allika ka.
Nad ise ei eita seda viimasel ajal ka mitte. Lihtsalt ütlevad, et sellisel viisil on inimese usk ravisse suurem ja paranemine tõenäolisem. Kana jm loomade veri ja elundid. Pmst sama asjana toimib ka nt Kaika Laine tänulike paranejate kiidusõnade kaustik tolle ravitseja ooteruumis. Aitab käivitada haige iseparanemisvõimeid.

Skeptikute viga on minu meelest see, et paljastades sellise ravimise juures mustkunsti, kuuluavad nad kogu ravi pettuseks. Kuid see mustkunst on üks osa psühholoogilisest mõjutamisest, ilma milleta ravi "ei käivitunud". Iseparanemisvõime sisselülitamises on asi. Samuti saab sisselülitada suremist, surmanupp inimese ajus.


Vasta
#82
Leidsin ka ise ühe Austraalia petise paljastamise video. "Patsiendil" õnnestus veidi "verd" kõrvale panna ja sellele tehti DNA-test. Polnud tema veri, polnud inimesegi veri. Sea veri oli vist kui õigesti mäletan.

Eks ta ongi kogu aeg olnud sama, mis kõigi teistegi "pararavidega" - apelleeritakse patsiendi usule. Kui korralikult usud, siis tunnedki end pärast seanssi veidi aega natuke paremini. Platseeboefekti üks aspekt - ajutine leevendus ja paranemistunne. Inimesele nimelt hirmsasti meeldib kui teda katsutakse, muditakse, vahetult füüsiliselt tegeletakse. See on meil juba eellaste aegadest saadik veres. See parandab enesetunnet, vabastad endorfiine, dopamiine jmt. Kui nädal-kaks hiljem tagasi soolapuhuja juurde lähed, leitakse mõni hea vabandus, miks tervis jälle halvenenud on (usu nõrgenemine, upsakus, kadeda ämma kuri silm või misiganes) ja loomulikult tuleb kõike uuesti korrata. Tasu eest muidugi.

Mis puutub skeptikute "veasse", siis lähened sa minu arust asjale valest otsast. Meie eesmärk iseenesest pole kindlasti kogu ravi pettuseks kuulutada, ehkki tuleb tunnistada, et tänaseks on selge, et ülimalt tõenäoliselt ON kogu see ravi pettus. Tehtud on kuhjaga teste ning mitte kunagi pole ühegi hiileri puhul leitud tõendeid tema autentsuse kohta. Kui neile otse öelda, et nüüd teeme operatsiooni ja pärast seda võtame eemaldatud koetükid ja vere meditsiinilisteks uuringuteks, siis keeldutakse. Või, nagu keegi olla lausa öelnud, et asi ongi nii, et sellise operatsiooni käigus muundubki inimkude mingiks muuks suvaliseks koeks - kas seaks või kanaks sest bla-bla-bla. Einojah. No tulgu siis kasvõi üks imehiiler lagedale, kes teeb ära operatsiooni, mille tulemusel eemaldatud kude osutub geneetiliselt patsiendi omaks ning histoloogiliselt samuti väidetavalt eemaldatud koetüübiks ning asi on selge. Ei saa ju siinkohal apelleerida sellele tavapärasele "vabandusele", et "taolisi asju raha eest ja massidele jne ei näidata". Kuidas siis ei näidata? Terve tööstus ju selle ümber käimas!

mis nüüd taas aga iseparanemisvõimesse puutub, siis teatud piirides on see kõigil niikuinii olemas. See on üks platseeboefekti aspekt. Aga iseparanemine sellistest tõsistest füsioloogilistest haigustest, mida hiilerid "ravivad" on sedavõrd madal ja hiilerite juures käinute osakaal nende seas samuti tilluke, et minu arust pole võimalikki midagi lähemalt uurida. Selleks peaks ikkagi laiapõhjalise uuringu korraldama aga sinna ei tuleks ju ühtki subjekti (hiilerit) kohale.
Vasta
#83
(14-06-2016, 09:56 )Marina Kirjutas: Kuid see mustkunst on üks osa psühholoogilisest mõjutamisest, ilma milleta ravi "ei käivitunud". Iseparanemisvõime sisselülitamises on asi. Samuti saab sisselülitada suremist, surmanupp inimese ajus.

Just. Haigused eemaldatakse peenmateriaalsest kehast. Et asi toimiks, siis kasutatakse ka igasuguseid trikke.

Vasta
#84
Et siis ilma pettuseta ei toimi? Vaat see on küll üks "peenmateriaalne" vabandus, tuleb mainida. Mulle igatahes küll sobiks kui pigem oleks asi misiganes ta on aga ilma mingite pettusteta. Saades teada, et minuga trikitatakse, kaob igasugune usaldus nagunii ja selge see, eksole...
Vasta
#85
(14-06-2016, 11:33 )seenetoorik Kirjutas: Et siis ilma pettuseta ei toimi? Vaat see on küll üks "peenmateriaalne" vabandus, tuleb mainida. Mulle igatahes küll sobiks kui pigem oleks asi misiganes ta on aga ilma mingite pettusteta. Saades teada, et minuga trikitatakse, kaob igasugune usaldus nagunii ja selge see, eksole...

Trikk ongi selles, et aju ja keha tuleb ära trikitada, muidu need trikid ei toimi.
Vasta
#86
Ma arvan siiski, et trikitamine seal üksnes ongi.

Need "vabandused" ja "selgitused" muutuvad paravallas täpselt vastavalt skeptikute uutele avastustele. Kui alul oli ainsaks argumendiks, et kõik on tõene ja skeptikud keskenduvad meelega vaid tuntud petistele, siis nüüd on näha edasiarengut: petmine ongi osa peenest protsessist, seda ongi vaja, muidu "peenmateriaalne" woodoo ei toimi. Einoh...midaiganes... Laugh
Vasta
#87
Hea paralleel oleks arvutimaailmaga. Tehakse näiteks operatsioonisüsteem ning suur osa inimesi kasutab seda süsteemi nii nagu selle loojad ette nägid. Ehk siis teevad seal oma tavalisi toiminguid.
Aga ikka on mingi seltskond teadlikumaid, kes hakkavad seda süsteemi oma äranägemise järgi modifitseerima ja igasuguseid nõrku kohti otsima, et seda miskil viisil ära kasutada. Ühesõnaga - trikitavad.
Tavalise arvutikasutaja jaoks on sellised asjad müstika, sest nad ise ei oska, ei ole teadlikud. Samas on nad ka kergesti manipuleeritavad, sest kui puudub teadlikkus, siis ei oska ka eristada, mis on kahjulik või jama ning mis mitte.

Inimesega on sama lugu, on erinevaid nii-öelda tagauksi või lihtsalt muid nippe ja trikke, millest paljud ei ole teadlikud. Näiteks Kaldunni hüpnoosi juhend või mis iganes muu, millest ei ole paljud teadlikud.
Vasta
#88
Analoogia on muidugi huvitav ja originaalne aga näilised paralleelid ei tööta siiski alati ja igas kontekstis. See, et arvutimaailmas on häkkereid, kes süsteemi sisse murravad ja seda omaks kasuks ära kasutavad, ei tähenda üldsegi, et ka näiteks Universumi mastaabis peaks sama analoogia toimima -et mingid vennad lihtsalt "häkivad" end "süsteemi" ja see väljendub meie silmis näiteks "ülivõimetena" vmt. Võrdlusmomendi olemasolu ei tähenda tingimata võrdlusmomendi paikapidavust. Huvitava ulmefilmistsenaariumi saaks sellest aga küll.

PS! Oi, aga selliseid on ju tehtudki. Näiteks Jet Li'le kuulsust toonid The One, mis teenimatult kuidagi tagaplaanile on jäänud.
Vasta
#89
Minu naine on jumal - alati kui olen oma salakallima juures, teab ta seda enne, kui ma üldse koju tagasi jõudnud olengi. Just nüüd praeb ta kartuleid ja jumalikud lõhnad tulevad.
Kokku kaks tõendit mul.


ps. vaevalt sain selle kirja pandud, kui naine hüüdis: "ei räägi seal saladusi välja!"
mis tehtud see tehtud, aga kolmas tõend olemas.
Smile
Vasta
#90
intervjuu Merkeliga Gotthardi tunneli avamisel 01.06.2016, vaadake alates 13 minutist, 13.06 on huvitav. Kas inimene või jummel? Bleh
http://www.tagesschau.de/multimedia/send...14323.html

Tunneli avamise tseremoonia
Vasta
#91
(14-06-2016, 11:33 )seenetoorik Kirjutas: Et siis ilma pettuseta ei toimi? Vaat see on küll üks "peenmateriaalne" vabandus, tuleb mainida. Mulle igatahes küll sobiks kui pigem oleks asi misiganes ta on aga ilma mingite pettusteta. Saades teada, et minuga trikitatakse, kaob igasugune usaldus nagunii ja selge see, eksole...
Minu allikaks oli see raamat:
"Teel järgmisse dimensiooni", Clemens Kuby - esiteks imelise paranemise lugu ja teiseks eluloolised killud kohtumistest eri maade šamaanide ja teadjatega, nende inimlike külgede näitamine. Põhiline praktiline soovitus - mõtte jõud on tohutu.

Seal autor väidab, et see Filipiinide hiiler, keda tema külastas, küsib oma patsientidelt, et "kas trikkidega koos või ilma". Enamik kohalikke soovib ikka tsirkust ka.

Vasta
#92
Tjah, eks inimesed käivad mustkunstnikke kah vaatamas, teades et trikki tehakse.
Vasta
#93
Tere foorumikülastajad!

Mul on kombeks aegajalt taskufilosofeerida ja tabasin ennast mõttelt, et:

mitmed inimesed usuvad, et jumal käis/käib/tuleb inimeste hulka. Ütleme, et mingil põhjusel see ongi nii. Siis kui ta tõesti mingi ime läbi peaks tahtma midagi inimkonnale ütelda- siis kuidas saaks Jumal tervele inimkonnale tõestada, et ta on maa peal? Ma ei mõtle vaimse laine saatmist (inimesed arvaks, et nad on hulluks läinudLaugh) vaid nii nagu mõndades ramatutes kirjas- taevast tulevankriga või kõnnib vee peal?
Kõik copperfieldid võiks ju tsirkust teha. Aga mis oleks selline tegu, et terve inimkond isegi ei kahtleks? Tänan ette!
Vasta
#94
Ja samas kas peabki tõestama seda, mida kõik niigi teavad.

Huvitav on see, et praktiliselt kõik iidsed tsivilisatsioonid on uskunud mingisse kõrgemasse olendisse - kõiksuse loojasse. Hoolimata sellest, et neil tsivilisatsioonidel puudus omavaheline side. Paistab nagu see teadmine loojast oleks inimeste DNA'sse sisse kirjutatud.
Vasta
#95
Kui asendad mõiste "jumal" mõistega "ühisteadvus" on vastused olemas Smile
(29-11-2018, 03:22 )Mina Olen Kirjutas: nagu mõndades ramatutes kirjas- taevast tulevankriga või kõnnib vee peal?
,,,
mis oleks selline tegu, et terve inimkond isegi ei kahtleks?
Kollektiivse teadvuse avardumine - valgustumine - sageduse tõus ei toimu küll üleöö et seda saaks teoks nimetada kuid piltlikult võib olla kui taevane tulevanker või võime ületada gravitatsiooni piirid - kriitiline mass tõmbab kaasa ka need kes ise ei suuda
Inimkond ei kahtle selles mis toimub ta oma pea sees - paraku - praegune inimkond rohkem pea sees elab - kaudselt aga saab see pea samuti teadvuse avardudes suurem.
Kahtlemise mure kaob õige vastusega painanud küsimusele kuid see mis inimest painab on hingerahu puudumine - suutmatus tasakaalus olla.
Vasta
#96
Palun väga, mine õue loodusesse ja... vaata oma silmadega ise kuidas "tulevanker" taevas paistab ja näiteks meil siin Eestimaal õhtul Läänes vee peal "kõnnib".

Esmane Looja saabub siis kui tullakse kõige elementaarsema looduse juurde tagasi. Igasugune looduse tagune või transtsendentse sümbolkujutluse juurdekeevitamine on juba teisene teema. Et paremini ja sügavamalt mõista esmast loodusenergiat, peame kasutama ka teist mentaalvaimu. Samas paradoks selles, et ei saa ühte pidada oluliselt tähtsamaks teisest. Kuigi tunnetatavalt on esimene kui lõputus ja teine kui üks.
Vasta
#97
Loodusnähtusi on inimesed üle maakera tunda saanud kui vägevamaid, reaalselt näinud ja kartnud või tahtnud näha neis jumalat. Sidet kollektiivse teadvusega inimene tajub ja ilmselt õppis seda enda jaoks mõtestama siis kui ka oma mõtteid väljendama kirjas. Sellest saati on ta neid kahte oma võimete piires kokku miksinud.

Enesetähtsus pole kindlasti uuem kui väljendusvõime ja neid keevitajaid-süsteemimeistreid olnud sellest ajast ja tuleb ikka juurde "palju ja ei ühtagi" nagu ütles Kääbik
Vasta
#98
Väikese algustähega jumal vist ei saa käia maapeal ja suure algustähega Jumal on vist rohkem nagu piiblipõhine, ning minu teada ta maapeal ei käinud. Jeesus käis, aga tema oli vist pigem Jumala poeg või lihtsalt prohvet.

(29-11-2018, 03:22 )Mina Olen Kirjutas: ............... Aga mis oleks selline tegu, et terve inimkond isegi ei kahtleks?

Tegu ei ole vaja, sest Jumal on nii võimas, et tema vägi on ka sinu sees ja seeläbi sa otseselt tajud teda. Ehk siis sa tajud/tunned/tead koheselt, et kes ta on.
Vasta
#99
(29-11-2018, 03:22 )Mina Olen Kirjutas: ............... Aga mis oleks selline tegu, et terve inimkond isegi ei kahtleks?

Jumal tegi inimesed, Smith & Wesson tegi nad võrdseks.
Kui sul oleks päriselt võimalus, paluda Jumalalt tegu, milles inimkond ei kahtleks, siis saab see tegu olla ilmselt ainult inimkonna hukk. Nii et ole oma soovidega ettevaatlik Smile
Vasta
See on hea küsimus. Ma jäin ka korra mõtlema, et milline tegu see võiks inimesele või inimkonnale olla. Aga...viga peitub küsimuses endas, milles eeldatakse, et inimese põhiloomus on kuidagi teistsugune Jumalast. Sisse tuleb duaalsus ehk kahesus. Jumala põhitõestus ei saa kunagi olla mingi maine tegu või nägemus. Kuna Kõrgem Mina Ja Jumal on sünonüümid, siis sellest saab järeldada, et Jumal tunneb ainult Iseennast. Kui kaob nö meele ignorantsus, siis Maya (illusioon) vajub. Inimese „Silmad“ lähevad lahti ja Ta näeb Jumala tõestust selles, et Ta Näeb...Smile
Inimkonna hukk see muidugi poleks aga Ühiskond muutuks totaalselt. Kaoks ära vajadus igasuguse meelelahutuse järgi (sport, kino, teatrikunst, kirjandus, tehnoloogia areng muudaks oma suunda). Sest Otsing on leidnud lõpu. Pole enam kusagile minna ega midagi teha. Kõik voolab iseenesest. See ei tähenda, et inimesed koobastesse elama läheks aga palju lihtsamaks muutuks maine elu küll.
---------------------
Nagu prillide kadumise näide. Inimene otsib neid igaltpoolt (kappidest, riiulitelt, voodialt, õuest) See ring järjest suureneb.
Nüüd küsib Jumalalt „Ma olen kaotanud ära oma prillid, mul ei ole neid“
Jumal ohates vastab „Sa ei ole neid ära kaotanud“
Inimene kangekaelselt „Olen küll, Sina oled Jumal kuidas Sa siis ei tea kuhu ma olen nad pannud?“.
Jumal juba pahuralt:„EI...Sa ei ole neid ära kaotanud“
Niikaua kuni inimene järsku saab aru, et prillid on tal koguaeg ees olnud ja see küsimus Jumalale „Ma olen kaotanud“ oli täiesti jabur. Ja mis sellisel juhul üle jääb, kui taipamine saabus?
Lihtsalt naerma puhkeda...Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Voodoo - kas tegelt ka? hardo1990 34 12,780 24-03-2022, 10:05
Viimane postitus: Kunglas
  Kas halvaga võib teha head? Lynx Titan 49 7,584 19-10-2021, 04:27
Viimane postitus: lumm
  Kuidas Jumal tekkis? MaRtIn 289 95,239 23-05-2020, 23:10
Viimane postitus: xcad
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,413 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  Mõistmatu Jumal Balzzar 269 81,369 03-05-2019, 18:54
Viimane postitus: Naut
  Kas Jeesus oli reaalselt olemas ? Metamorphosis 158 72,620 31-03-2018, 00:38
Viimane postitus: seenetoorik
  Kes või mis on siiriuslased? katakaroliina 19 11,071 15-02-2018, 15:52
Viimane postitus: Müstik
  Nostrodamuse Anglomois kuningas kas V.Putin,D.Trump või keegi kolmas? Punahabe 9 5,280 27-01-2018, 13:01
Viimane postitus: Punahabe
  Kas juudid on rahvus? Raul 43 17,683 07-09-2017, 07:45
Viimane postitus: NelliN2
  Kas päkapikud on vajalikud lastele? Ken 13 6,464 24-12-2013, 14:37
Viimane postitus: Heakuulaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat