Teema hinnang:
  • 4Hääli - 2.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orbid II
#51
(28-10-2012, 01:12 )nokitseja Kirjutas: Mõtlesid seda shampusekorgi taolist seal tala küljes? Tegelikult on ta ka vägagi elektripirni moodi (on sellised
väikese sokliga ja koonusekujulised, päris levinud kusjuures), juhtmerägastik on seal ka, ole hea ja käi koha
peal ära. Kui saad öelda, et seal midagi peale tavalise puitpinna pole, siis saab seda ka tõsiselt võtta.
Praegu on aga vaadata ainult väga kehvasti tehtud pilt. Kaamera on käes liikunud nii palju, et isegi kapiriiuli
postid on raskelt äratuntavad. Lisaks on pilti moditud ja tõenäoliselt on kasutatud hilisemat programset
teravustamist (tõenäoliselt, aga ehk ei viitsitudki, kuigi EXIF on välja moditud).
Usu, peegeldused teevad fantastilisi trikke ja panevad nii mõnegi asja uskumatult särama. Käi seal ära,
siis on Sul õigus edasi jonnida. Seni pole mõtet ennast ja teisi plärtspiltidega vaevata.

Ma mõtlen seda helendavat täppi sektsioonkapi kohal, paremalt teise laetala "peal" ja siis samal pildil veel seda pisikest, mis jääb teise toa puidust ukse "peale". Mõtlesid sa sama? Mulle see esimene soklit ei meenuta igatahes. Aga sul on loomulikult õigus jääda eriarvamusele, selleks see arutelu siin ju ongi. Kohale ma vaevalt et lähen, pole mõtet korteriomanikke üles ärritada - kui seal midagi pole, siis võivad nad mõelda oma hirmuga sinna mingi tondi külge. Ma juhtusin sellele pildile kinnisvaraportaalis täiesti juhuslikult, mingit otsest sidet mul üürileandjaga või praeguste elanikega pole. Aga nähes neid minu jaoks ikka suht imelikke moodustisi fotol ja teades, et tegemist pole väga uue majaga ja et on katusekorter, siis tekkis mul kahtlus.
P.S. ma ei peaks küll seda jonnimiseks, et parafoorumis arutletakse asjade üle, mis võivad osutuda paranormaalseks. Isegi kui neid on võimalik lõppkokkuvõttes arutelu käigus ja foto vaatlusel debunkida.

Edit: typo'd
Vasta
#52
Jooh, aga uksepealset ma alguses ei leidnudki. Otsisin valget. Ja täppi Smile
Uksepealne rohkem sedamoodi, et kas pind pisut erinev ja/või satub sinna ka mõni peegeldus.
Seal ju kusagil ka pirakas peegel, kuigi asukohast ei saa aru ja aknastvaade näitab päikeseilma
(pole välistatud väike punnitud auk uksetahvlis, aga mis uksega tegu, sellest mina pildi järgi aru ei saa).
Kui ust hoolega vaatad, siis mõned servad kalduvad punetama.
Laetalaga oli raskem, kuid mõningase varjutamise järel tundus seal olevat siiski päris füüsiline jublakas.
Nagu juba märkisin, on foto nii vilets, et võib vaid mõistatada mis see on. Fotoka liikumine on teda pisut
välja venitanud, see on näha. Seepärast väidangi, et pole orb.
Vasta
#53
Kordaks veelkord üle: "Hingelisi ja teispoolseid tõlgendusi orbide puhul võiks analüüsi alla võtta ainult siis kui kõik juhuslike peegelduste ja difraktsioonide põhjused on keskkonnast elimineeritud."

(28-10-2012, 06:50 )zen faran Kirjutas: Ma mõtlen seda helendavat täppi sektsioonkapi kohal, paremalt teise laetala "peal" ja siis samal pildil veel seda pisikest, mis jääb teise toa puidust ukse "peale".
Esimene võib olla põhjustatud valgust peegeldavast metallpostist ja ukse puhul võib olla tegu lingi paremast otsast peegelduva valguse "ghost image"-ga.
Vasta
#54
Päris huvitav videolõik http://www.youtube.com/watch?v=QIszdtG_5HY. Nähtuse liikumine on korrapärane ja isegi ruumilisust on tajuda.
Vasta
#55
Ma arvan, et video tegija on veel täiesti elus ja olemas kuna viimane video on 31.12.2012 üles laetud seega on võimalus järele küsida autorilt endalt kas lisati effekt videole juurde või ongi tegu nähtusega. St milleks ilma järgi küsimata levitada seda videot kui huvitava nähtusega videot.
Vasta
#56
(13-01-2013, 19:37 )kuukaart Kirjutas: Päris huvitav videolõik http://www.youtube.com/watch?v=QIszdtG_5HY. Nähtuse liikumine on korrapärane ja isegi ruumilisust on tajuda.

On jah huvitav, polnud midagi seesugust varem juhtunud vaatama!
Tänud! Smile

Vasta
#57
Pigem tundub tegu olema videole lisatud efektiga. Eriti kui videot kiirendusega jälgida.
Ei pea vist kordama, et iga sätendav tolmukübe ja videoefekt pole veel orb.
Isiklikult oleksin laiemas plaanis üldse skeptiline orbide olemasolu suhtes. Ligi 100% aastate jooksul nähtud materjalist on tugevalt küsitava väärtusega.
Vasta
#58
Leidsin korraliku vastuse "orbidele" .
Vasta
#59
Lisaks ühe selgitava video ka siia (tekst ing. k.)

Vasta
#60
http://www.upload.ee/files/3357197/Orbid.jpg.html

Orbid ?
Vasta
#61
Ok, piltidel on lendlevad tapid aga kui mingi asi lendab mooda tuba ringi ja on peaaegu tuntav kui puutub ? Muidu v6iks ju arvata, et viga on silmanagemises ... oranzi varvi pall.
Vasta
#62
Juttu on orbide pildistamisest, filmimisest kuid kas keegi on näinud orbe reaalselt, lendamas?
Mina näen neid vahel, täna kogemata vilksamisi ja just õhtul , mitte kunagi päevavalguses.Kas mul on puru silmas Smile
Tundub,et nende kiirus on meeltult suur.Kas kellegil on mingit kogemust?
Vasta
#63
Mina näen. Nad liiguvad tõesti ülisuurel kiirusel. Näiteks nende seente pildistamise ajal ma nägin, liikus vasakult paremale, kaldega alt poolt üles. Rõõm oli suur kui avastasin, et jäi ka pildile.
https://loodustuba.files.wordpress.com/2...14-001.jpg
Vasta
#64
(24-07-2015, 05:32 )Tulnukinimene Kirjutas: Mina näen. Nad liiguvad tõesti ülisuurel kiirusel. Näiteks nende seente pildistamise ajal ma nägin, liikus vasakult paremale, kaldega alt poolt üles. Rõõm oli suur kui avastasin, et jäi ka pildile.
https://loodustuba.files.wordpress.com/2...14-001.jpg
Super huvitav foto, suurepärane!
Ei tea, tekkis selline tunne, et orbid on kogu ainelise liikumatu elusa looduse liikumise ja omavahlise suhtlemise üks viis s.h. ka lahkunute ja inimese kehavälise olemise viis.
Vasta
#65
Heia. Kuidas teile selline hiigelsuur orbi moodi asi tundub? Või on lihtsalt mingi tolmukübeme suurendamine? :p


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#66
(04-01-2016, 11:30 )chapy Kirjutas: Heia. Kuidas teile selline hiigelsuur orbi moodi asi tundub? Või on lihtsalt mingi tolmukübeme suurendamine? :p
Mitu avalamelli su kaameral on? Tundub, et kuus.
Vasta
#67
Ma ei ole fotonduses nii kodus.. mida sa oma lausega öelda tahtsid? Smile
Vasta
#68
(24-06-2010, 22:02 )lalaa Kirjutas: Et tekkis siis selline küsimus 'Kas tõesti võib olla pildil orb?'
Pilt tehtud siis jaanipäeva pidaes.
http://www.upload.ee/image/653192/22-24.06.10_557.jpg


See on järg teemale Orbid I - Thorondor

[Muudetud: 18-7-10 Thorondor]

See põle orb vaid valgusepeegeldus.
Vasta
#69
Selge Smile Tänud.
Vasta
#70
Ka palja silmaga nähtavad vigurid võivad olla täiesti seletatavad:
https://www.youtube.com/watch?v=Y6e_m9iq-4Q

Kurb, et nii palju mõttetut desinformatsiooni ka siin foorumis liigub. Tea mis kanaleid peaks kasutama et PÄRIS asjadega tegeleda?
Need keda siin teemas esitletud "paranormaalsed" materjalid erutavad peaksid google pildiotsingusse "bokeh" kirjutama Smile
Vasta
#71
Olen ka palja silmaga kaks korda elus orbi näinud ja need silma molluskid nood küll ei olnud. Fotodel võib jah tolm ja peegeldav valgus sarnaseid moodustisi tekitada. Kui ise näinud olen, siis ehmatab see ikka nii ära, et süda lööb tükk aega poole kiiremini. Et sel hetkel küll ei kahtlusta, et kas nüüd ikka oli ja mis nüüd ikka oli. Üks kord nägin õhtul pimedas toas. Tuli kardina vahelt tuppa, tegi toas tiiru ja lasi samat kaudu jalga ka. Kuna tuba oli pime, siis oli teda selgelt helendava kerana näha. See ei saanud olla ka selline asi, et keegi lasi aknast lambiga valgust, sest ta ei liikunud mööda seina vaid hõljus õhus. Teist korda nägin kuskil 15 aastat hiljem samas toas. Seekord ei olnud pime. Laualamp põles ja vaatasin telekat. Kera lendas küljepealt mööda ja haihtus õhku. Mõlemal korral ei julgend tükk aega ennast liigutadagi veel vähem lähiajal sellest kellelegi rääkida.
Vasta
#72
Vaba teemast leidsin sarnase loo täna
(17-02-2017, 10:46 )Triinu83 Kirjutas: Panin just pildid ka arvutisse ja uurisin lähemalt, aga ei jäänud seda kera peale. Ilmselgelt jäin nupule vajutamisega hiljaks, sest jäin seda kera vaatama ja mõtlema, et misasi see on. Peab hakkama rohkem pildistama, äkki jääb ka peale ükskord.
Tegelikult ei ole väga normaalne, sest ehk on seesama kurb ja negatiivsete emotsioonidega olevus, kes mind kollitab pidevalt oma negatiivsete emotsioonidega. Üks selgeltnägija nii eelmisel aastal mulle rääkis, et selline asi käib peal ,mis on seotud number 73-ga. Uurisin oma suguvõsa, et kas on kellelgi seos selle numbriga, keda enam elavate kirjas pole, aga ei leidnud. Nüüd mul sai kõrini ja tahan nüüd teada, et mis toimub. Võtsin ka ühendust selle mehega, kes seda vaimolendit tunnetas ja ka teda hakkas huvitama, et mis see on ja tahtis lõpuni uurida.
Ehk oskab keegi foorumlastest nõu anda.

Vasta
#73
Müstik sull on õigus.Vlad oled sa näinud termititest puretud maja,see pudeneb tolmuks.Mina kutsun orbe pägarikeks,nad teevad kõik et meie eluenergia endasse imeda, et meid ootaks Lunastaja Jumal ehk maakeeli Surm. Muide Surm kannab ELU AU.
Vasta
#74
Olen neid nn Orbe aastakümneid pildistanud. Algul pidasin seda filmi praagiks ja viskasin ära- Hiljem hakkasin neid uurima. Nägin nende liikumist . Eriti hästi sai filmilindile jäädvustada ja just välku kasutades. See aktiviseeris nad ja jäid pildile.Loodus on piiramatute nähtustega.
Vasta
#75
(19-10-2017, 19:01 )HUGOTH Kirjutas: Olen neid nn Orbe aastakümneid pildistanud. Algul pidasin seda filmi praagiks ja viskasin ära- Hiljem hakkasin neid uurima. Nägin nende liikumist . Eriti hästi sai filmilindile jäädvustada ja just välku kasutades. See aktiviseeris nad ja jäid pildile.Loodus on piiramatute nähtustega.
Just välklambi kasutamisel need tolmu- ja veeosakesed "orbidena" paremini peale jäävadki.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Orbid? marx07 5 3,826 30-06-2013, 14:51
Viimane postitus: vasamasa
  Skyparkis paljudel piltidel orbid ja imelik kujutis pildil? nessu02 24 14,632 12-12-2012, 09:56
Viimane postitus: Mannu
  Orbid? Imm0rtal 7 5,221 08-07-2011, 17:53
Viimane postitus: insenör Tünn
  Piusa koopas leitud orbid mnfj007 55 26,058 14-04-2009, 16:52
Viimane postitus: JoJo
  Kaiu raba orbid VäikeUfo 15 7,415 27-01-2009, 08:45
Viimane postitus: zepac
  Orbid Sangaste lossis? ma7u 7 4,389 26-07-2007, 08:40
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat