Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albert Einstein
#1
Sissejuhatuseks siis artikkel Wikist mis räägib sellest isikust - Albert Einstein

Otsisin nii ja naa ning ei leidnud siit teemat mis oleks käsitlenud onu Alberti elu ja tegevust. Tema nime mainimine ja tsiteerimine oli loomulikult mahukas ja peale mitut-mitut lehte otsingu tulemusi loobusin.

Öeldakse, et amet ei tee meest seega Alberti töökoht patendiametis madala kontoriroti (no offence fellow office rats) kohal ei välista iseenesest midagi. Küll aga andis selline ametikoht võimaluse tutvuda allikatega ning kirjutada nii mõnigi avastus oma nimele milles on teda korduvalt - seotult põhiliselt relatiivsus teooriaga - ka süüdistatud. Pole ju saladus see, et oma Nobeli preemia sai ta mitte "oma" ülikuulsa relatiivsus teooria eest vaid mingi pisema töö eest mis käsitles valguse käitumist teatud tingimustes.

Loomulikult võiks pikalt kirjutada mida onu Albert tegi, kus käis ja mida mõtles ning rääkis, kuid kuna nii spetsiks ma ennast tema alal ei tunne siis jäägu see minust paremini informeeritud isikute kirjatööks.

Siin lihtsalt tooks inimeste ette vastuolude puntra alguse mis seletab, et Albert oli keskmise tasemega teadlasehakatis kes lihtsalt õigel ajal sai paari teadlase tööle (relatiivsus teooria) "käpa peale" ning tabades selle asja "müügiväärtust" alustas sellega siis ENDA , kui suure teadlase müügikampaaniat.

Ma usun, et mitmele inimesele võib mitte meeldida raamatu toon ja teatud viited teatud asjaoludele, ning aspektidele, kuid elu on näidanud, et väike vürts annab supile maitset juurde ja toob esile TÕELISE maitse.

Pikema jututa siis link: Püha Einstein - Müüdi tootmine ja müümine

Et supp oleks vürtsisem siis lisan ühe artikli mis räägib vastuoludest Einsteini relatiivsus teooriaga ja selle teooria lapse - Musta Auguga. See lugu siis siit !.


PS. Ütlen siis ka ära oma seisukoha - arvan, et selles raamatus toodud faktid ja süüdistuse/viited vastavad laias laastus tegelikkusele. Olenemata Alberti päritolust on pea sarnaste asjadega (plagiarismiga) hakkama saanud teisedki enne teda ja ka hiljem. Samas ma EI välista, et Albert võis selle teooriaga ISE hakkama saada - ikka juhtub.



PS. Seoses ajaga on mõni link surnud. Loodan, et värskendused kuluvad ära.

Püha Einstein - Müüdi tootmine ja müümine: Illuminati News: The Manufacture and Sale of Saint Einstein autoriks Christopher Jon Bjerknes.

Ka teine link polnud raske leida: Bringing The Black Hole Fallacy Into Focus autoriks Stephen J. Crothers.

Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: excubitoris Öeldakse, et amet ei tee meest seega Alberti töökoht patendiametis madala kontoriroti (no offence fellow office rats) kohal ei välista iseenesest midagi. Küll aga andis selline ametikoht võimaluse tutvuda allikatega ning kirjutada nii mõnigi avastus oma nimele milles on teda korduvalt - seotult põhiliselt relatiivsus teooriaga - ka süüdistatud. Pole ju saladus see, et oma Nobeli preemia sai ta mitee "oma" ülikuulsa relatiivsus teooria eest vaid mingi pisema töö eest mis käsitles valguse käitumsit teatud tingimustes.
Siin mõne asjaga vaidleks - kahtlemata puutub inimene patendiametis kokku huvitavate (suures osas muidugi ebahuvitavate) andmetega, aga vaevalt küll sellistega, millest lähtudes oli võimalik realatiivsusteooriat leiutada. Muideks on suhteliselt vähe teada ja AE teaduspärandi suhtes ka marginaalne fakt, et tal olid ka mõned patendid (või üks?) - no selle koha pealt võiks siis seda teemat arutada. Fotoefekti, mille eest AE oma Nobeli sai, ei peaks ka mina AE tippsaavutuseks, aga pole see ainus näide kõrge komitee konservatiivsusest (või targast ettevaatlikkusest, kuidas soovite.)
Tsitaat: Siin lihtsalt tooks inimeste ette vastuolude puntra alguse mis seletab, et Albert oli keskmise tasemega teadlasehakatis kes lihtsalt õigel ajal sai paari teadlase tööle (relatiivsus teooria) "käpa peale" ning tabades selle asja "müügiväärtust" alustas sellega siis ENDA , kui suure teadlase müügikampaaniat.
Kõvad sõnad - peaaegu arvaks, et nende autor on "alla keskmise taseme kirjutajahakatis". Aga sisulisemalt: ideed, millest lähtudes AE erirealtiivsusteooria formuleeris, tõepoolest "hõljusid õhus" ja olid mingil kujul juba varema formuleeritud kah - kui mitte AE, siis oleks ERT ilmselt õige pea ka kellegi teise poolt loodud. Ja oleks AE ainult sellega piirdunud - no siis võiks ju ka kahtlustada (süüdimatuse presumptsiooni järgi kuulub selline kahtlustus tõestamisele), et sai kuidagi juhuslikult heale ideele jaole. Aga AE füüsika-alaste teenete nimekiri on lai ja muljetavaldav (samast exi Wiki-viitest võite vaadata). Ja ehk tuleks siinkohal ka täpsustada, mida "nii mõnegi avastuse oma nimele kirjutamine" ja "paari teadlase tööle käpa peale saamine" tähendada võiks. Teaduse tugevus selles seisnebki, et ta ei kujuta mitte ühte suurt hunnikut omavahel sidumata ideid (ükskõik kui huvitavaid siis), vaid üks asi (teooria, seadus jms) kasvab loogiliselt välja teisest. Kahtlus tekkib hoopis siis, kui keegi tuleb välja selliste ideedega, millel kõige muuga mingit pistmist pole. Muidugi tuleb ette ka tehtud töö kordamisi, aga siin tuleb eristada kolme järgmist situatsiooni:
1. Iga teadustöö sissejuhatavas osas toobki autor vastavalt viidates ära eelkäijate töödes sisalduva info ja jätkab siis omapoolse originaalse täiendusega sellele.
2. Autor võib "heauskselt" kirjutada oma nimele tulemusi, mis kellegi teise poolt juba saadud, aga millest ta pole lihtsalt teadlik. Põhjused võivad olla erinevad - nt kaks eri ajakirjades pea samal ajal ilmunud artiklit. Teadusloos öeldakse selle kohta - samaaegselt ja sõltumatult.
3. Ja paraku on ka näiteid tõelisest plagiaadist, kus autor täiesti teadlikult kirjutab oma nime alla (peale) teiste tulemustele.
Tsitaat:Ma usun, et mitmele inimesele võib mitte meeldida raamatu toon ja teatud viited teatud asjaoludele (hyes) ning aspektidele, kuid elu on näidanud, et väike vürts annab supile maitset juurde ja toob esile TÕELISE maitse. Pikema jututa siis link: Püha Einstein - Müüdi tootmine ja müümine
Jah, autori "juudimure" paistab välja küll. Ja nagu ikka, on asjal kaks otsa: seonduvad asjaolud võivad seletada mõnda jutuks oleva persooni (AE) tegemistest, samas võib see ka kirjutise autorile olla kinnisideeks, mille alla rohkem või vähemteada fakte (valikuliselt) paigutada (ja kui ei paigutu, siis ehk ka paenutada).

Tsitaat:Et supp oleks vürtsisem siis lisan ühe artikli mis räägib vastuoludest Einsteini relatiivsus teooriaga ja selle teooria lapse - Musta Auguga. See lugu siis siit !.
Siin vajan küll mõne targema inimese abi. Jutt on suht pikk (ja huvitav). Põgusal ülelibisemisel mingeid küsimusi tekkis, aga jäägu need praegu sinnapaika.

Oma arvamise-uskumise asjadest, mille kohta mul puudub piisav teadmine, jätan ütlemata - miks peaks see teid huvitavam.

Ja lõpeks - ei midagi isiklikku viidatud autorite (ja ammuksi mitte exi suhtes - tänud viidete eest) - kui juba kellelegi solki kaela kallata, siis ikka Einsteinile. Alberti tuntus tagab edu ka sellisele tegvusele.
Vasta
#3
Einstein Debunked: The Theory Of Anti-Relativity « Just Wondering – Alternative News and Opinions
The Work of Eric P. Dollard » The Theory of Anti-Relativity

Lugu mis räägib Einsteini relatiivsusteooria vastukäivustest - hinnabg Teslalt ja mitmelt teiselt teaduse suurkujult nii tema ajast kui tänapäevast. Esimene link on kokkuvõtlikum ja annab "rusikaga" ehk paar peamist iva - teine aga tervikartikkel.
Vasta
#4
Väike meeldetuletus: TESLA vs EINSTEIN
Vasta
#5
Tuleta meile meelde - Kes oli Tesla ja kes oli Einstein. Ehk siis kas nende spetsiifiline valdkond oli sama?
Vasta
#6
Tsitaat:Tuleta meile meelde - Kes oli Tesla ja kes oli Einstein. Ehk siis kas nende spetsiifiline valdkond oli sama?

Minu arvates on eetrimaailmas võimalik piiramatu vaba energia kasutus mida Tesla nii tõestas kui ka oskas kasutada kasvõi elektriauto demonstreerimisega peale mida kristlased teda süüdistasid seotuses saatanaga, mees võttis oma energiageneraatori autolt maha ja andis lihtsalt haamrit.
Eistein lõi aga teooria milles eetrimaailma ei eksisteeri ja vaba energiat ei ole võimalik kasutada, tänapäevani on kaanoniks kõikides ülikoolides Einsteini teooria ja kosmosesse üritatakse ronida primitiivse naftasaaduste põletamisega.
Ja kõike seda ilusat pakuvad juutide juhitud kristlikud akadeemilised kloostrikoolid(akadeemilised ülikoolid mille kohustusikuks osaks on usuõpetus) kes kaanonitest ei tohi väljuda rahasaamise tõttu mis tuleb projektipõhiselt juudipankuritelt,

Edit: affiks nimetamine eemaldatud.
Vasta
#7
(15-06-2014, 22:42 )Profaan Kirjutas: Tuleta meile meelde - Kes oli Tesla ja kes oli Einstein. Ehk siis kas nende spetsiifiline valdkond oli sama?

Peamise ütles VS talle omase elegantsusega juba ära.

Lisaks, et see sinu poolt taga aetud "spetsiifilisus" ongi probleemiks.
Tesla oli laia haardega teadlane kes teadis ja oskas seda panna nii sõnadesse kui tegudesse.
Einstein oli nagu troll kes ilusate sõnade taha peitis oma tühisust ja ühekülgsust.
Vasta
#8
(15-06-2014, 22:42 )Profaan Kirjutas: Tuleta meile meelde - Kes oli Tesla ja kes oli Einstein. Ehk siis kas nende spetsiifiline valdkond oli sama?

Teema esipostituses on Einsteini kohta viki artikkel.
Tesla kohta on foorumis eraldi teema.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...22Tesla%22

Uustulijad võiksid vaevaks võtta otsingut kasutada, kui midagi arusaamatu on.
See käib nii, et pannakse näiteks sõna "Tesla" jutumärkidesse ja siis loetakse teemasid.
Tesla kohta tuleb välja 7 leheküljele ulatuvaid teemasid.

Üks oluline asi, mis Teslasse puutub, on Tesla teooriad elektrostaatikast. Tesla spiraal on elektrostaatiline generaator, mis tekitab võnkeid eetris – Tesla kutsus neid võnkeid helilaineteks, kuid mitte selles tähenduses, nagu me seda tänapäeval mõistame. Oluline erinevus Einsteini ja Hertzi teooriatest on see, et Tesla tahtis elektromagnetlained panna liikuma läbi gaasilise keskkonna – seega läbi õhu, mitte läbi tahke materjali. Need pikisuunalised survelained sarnanevad helilainetega, kuid liiguvad eetris (valguse ja heli kandjas) valguskiirusel.
Vasta
#9
Aga ära vala siis oma emotsioone välja.
Mis teha kui amet kohustab, kui ta oleks tahtnud aru saada teadmistest mida kristlikus kloostriülikoolis aadli teenritele ei õpetata oleks ta kasvõi selle
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=tesla
artikli googlega inglise keelde pannud ja hoolega lugenud. Aga ära vala siis oma emotsioone välja.
http://vitanar.narod.ru/Prorok/prorok.htm
КИЛИ, ТЕСЛА, ЭЙНШТЕЙН И ЧЕРНЫЕ ДЫРЫ
http://www.za-nauku.ru/index.php?option=...&Itemid=36
Ressursi taga peale Tesla tutvustuse võitlus vene uusaadliga aadlile sobimatute teadmiste säilitamise nimel.
Hea on muidugi kõigile spämmivastastele lajatada arvamuseõigusega.
2.8. Suhtumine teistesse kasutajatesse.
Kõigil kasutajatel on õigus oma arvamusele ning teise kasutaja põhjendamatu kritiseerimine, isiklik solvang, ähvardamine või tahtlik provotseerimine on keelatud taunitav.
Aga peale selle õiguse on veel ka kohustus mitte läbustada.
3.2.Tühised postitused
Ärge tehke neid - pole vaja. Postitus peaks sisaldama rohkemat kui lihtsalt lauset "Ma ka" või "Olen vahva". Väldi mitmete ühesuguste postituste tegemist. Juhul kui tahad oma teemat muuta, siis tublid inimesed leiutasid selleks MUUDA nupu - kasuta seda. Ära spämmi teemasid ja postitusi kirjadega "See on feik" sest kedagi ei huvita sinu arvamus, kui sa seda arvamust ei PÕHJENDA!
Teistelt põhjenduste nõudmine ja lihtsalt küsimuste esitamine on ju samasugune läbu nagu iga postituse taha karjatus, tõesta et sa pole kaamel.
Vasta
#10
(16-06-2014, 14:26 )Angervaks Kirjutas: Tesla oli ka juut.

Teema ju Einsteinist. Aga kuna Tesla pakub rohkem huvi, siis Tesla eluloo tutvustus:
http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...-tesla-elu

Tesla lahkus Pittsburgist 1889. aasta suvel, et mõtteid koguda, ja suundus Prantsusmaale. Ta kohtus seal füüsikutega, kes tegelesid elektromagnetlainetega ja tutvus lähemalt Heinrich Hertzi uurimustööga. Tagasi tulles hakkas Tesla Hertzi katsetusi läbi viima ja lõpuks muutis Tesla elektromagnetlained nii võimsaks, et avastas uue nähtuse – kiirgava energia.

Tänapäeva koolipoiss ehk võiks Teslast teada kasõi seda, et juba praegu on kasutusel Tesla leiutatud energia tsirkulatsioonisüsteemid, millega saab mobiiltelefone ja sülearvuteid laadida. Järgmiseks ehitatakse võimsamad laadijad, ja ei peagi telefoni taskust välja võtma...


Vasta
#11
Süüdistada mind masspostituses, jama aga eks kellegi jaoks olegi jama kui ei saa teemat keerata endale sobivasse suunda sest talle lihtsalt ei vastata küsimuste peale millele vastuseid ladudes viikski teema trollile sobivasse läbusse.
Nii nagu praegugi teema asemel arutame kes on pätt.
Eelmise kuu suurimad postitajad.
excubitoris (172) , Temimoor (105) , Eithea (69) , kage (58) , positiivne (57) , Minaelan (48) , Müstik (43) , Veli Joonatan (42) , Profaan (33) , Chaos (31)
Aga mis sel kõigel Einsteini teemaga pistmist see et Einstein varastas teooria teistelt on niigi teada.
http://alex-serdyuk.livejournal.com/9282152.html
Пуанкаре, Лоренц написали специальную теорию относительности. Давид Гильберт написал общую теорию относительности. СТО+ОТО - и есть теория относительности.
Lorentz, Poincaré kirjutasid erirelatiivsusteooria, David Hilbert üldrelatiivsusteooria.

Vasta
#12
(16-06-2014, 11:08 )Müstik Kirjutas: Üks oluline asi, mis Teslasse puutub, on Tesla teooriad elektrostaatikast. Tesla spiraal on elektrostaatiline generaator, mis tekitab võnkeid eetris – Tesla kutsus neid võnkeid helilaineteks, kuid mitte selles tähenduses, nagu me seda tänapäeval mõistame. Oluline erinevus Einsteini ja Hertzi teooriatest on see, et Tesla tahtis elektromagnetlained panna liikuma läbi gaasilise keskkonna – seega läbi õhu, mitte läbi tahke materjali. Need pikisuunalised survelained sarnanevad helilainetega, kuid liiguvad eetris (valguse ja heli kandjas) valguskiirusel.

Kunagi tõesti arvati, et elektromagnetlained levivad eetris. Modelereeriti see meelevaldne substants gaasi(või mõne muu keskkonna) kui heli kandja järgi. Tänapäevased teooriad elektromagnetismist aga eetrit lainete levimiseks ei vaja. On täiesti arusaadav, et millalgi võis Tesla eetrit enesestmõistevaks pidada (enamus tollaseid teadlasi tegi seda).

Einstein oli ikkagi teoreetiline füüsik ja Tesla pigem elektriinsener ja leiutaja. Kumbki neist ei olnud teisest parem või õigem - nad tegelesid enamuse ajast erinevate alade ja asjadega. Üks leiutas viise elektromagnetismi rakendamiseks, teine sirgeldas pliiatsiga paberile teooriaid, mis (muuhulgas) elektromagnetismi olemust selgitaksid.

Einsteini relatiivsusteooriad on leidnud korduvat ja ilmeksimatut kinnitust. Kui keegi suudab tõestada, et nii ei ole, siis tema jaoks on Nobeli preemia igatahes soolas. Siiamaani näib, et neid anti-relatiivsusteooriad propageerivad inimesed, kes ilmselgelt algsest teooriast isegi rundimentaalselt aru ei saa. Soovitan uurida, et kuidas näiteks tänapäeval GPS-süsteemi on sisse viidud parandused arvestamaks üldrelatiivsusega kaasnevate ajanihetega. Sarnaseid näiteid ja kinnitusi selle teooria õigsusest leiab meie tehnoloogilisest igapäevast teisigi...
Vasta
#13
(16-06-2014, 17:43 )Nielander Kirjutas: Einsteini relatiivsusteooriad on leidnud korduvat ja ilmeksimatut kinnitust.

Loomulikult on. Ja sellele lisaks veel, et üldrelatiivsusteooria kehtib veelgi äärmuslikumates oludes kui seni eales vaadeldud.

Üldrelatiivsusteooria kehtib ka väga tugeva raskusjõu juures:

http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...jou-juures


Vasta
#14
Kas ikka kehtib "realtiivsus" või on see mõningate teadlaste soovunelm, et rahastus ei lõppeks?
Teema sai alguse sellest, et Einstein omastas teiste teadlaste tööd.
Ka oma Nobeli preemia sai ta mitte relatiivsuse eest vaid oli midagi valguse ja värvide mängust.
Kui tollal (1921) oli relatiivsus nii "vastuoluline" siis oleks võinud selle eest anda Nobeli ju hiljem?
Või oli siiski asi selles, et plagiaadist ehk vargusest teati ja selle eest talle midagi ei antud.

Tesla oli tõesti rohkem "kätega" teadlane, kuid ka teoreetikat tegi ta piisavalt.
See on teada fakt, et peale tema surma kadusid tema paberid tema korterist.
Arvata võib, et nende sisu pärast. Nende hulgas oli kõik tema teoreetilised tööd.
Nende sisust ja suunast kirjutas ta ka oma kirjasõpradele, kuid kahjuks ei jaganud palju detaile.
Oli teada, et tegeles ja sõnade järgi sai ka sisuliselt valmis - just enne surma - töö mida
moodsas keeles võiks kutsuda "ühinenud väljade teooria" ehk "unified field theory".
Ja vihjetest kirjades oli selge, et ei jäta Einsteini "asjast" suurt midagi järele.

Ja äkki kulla Angervaks seletad mis valemiga Tesla juut oli?
Tema isa oli Õigeusu preester ja seda oli ka tema ema poolne vanaema!
Kui viimasel ajal on paljud maailma asjad "segamini" siis tollal juut ikka Õigeusu preestriks ei saanud.
Vasta
#15
(16-06-2014, 19:48 )excubitoris Kirjutas: Ka oma Nobeli preemia sai ta mitte relatiivsuse eest vaid oli midagi valguse ja värvide mängust.

Kas ka tead mis see valguse ja värvide mäng oli? Ilmselt mitte.
Proovin siis seletada:
1. 1887. aastal märkas saksa füüsik Heinrich Hertz, et kui valgustada metallplaati ultraviolettkiirgusega, võib sealt sädemeid lüüa.
2. 1900. aastal lahendas Max Planck ülesande musta keha kiirguse kohta, mis näitas, et iga aatom saab neelata või kiirata ainult diskreetse energiaga kvandi E = hf Planck arvas, et kvargi kontsept on lihtsalt matemaatiline trikk, et teooria ühilduks katsega.
3. 1905. aasta märtsis avaldas Albert Einstein artikli, mis andis fotoefektile seletuse. Ta ütles, et valgus on osakeste voog, mille energiad on vastavalt Plancki seadusele seotud nende sagedustega. Kui see kiir suunata metallile, siis footonid põrkuvad aatomitega ja kui footoni sagedus on piisav, et lüüa pinnalt välja elektron, tekib fotoefekt. Valgusosake kannab energiat, mis on võrdeline vastava laine sagedusega. 1921. aastal sai Einstein oma töö eest füüsikas Nobeli preemia.

---------------------
Loodan, et oskad siit sügavuti välja tuua teadustööde varastamise.
Ja loomulikult ka jagada seda meiega.

PS: Tesla spiraali ei ole olemas. Kui kasutatakse sõna spiraal siis on tegemist teemat mitte valdava tõlkijaga. Spiraali asemel tuleb vastavalt olukorrale kasutada kas sõna pool või sõna mähis.
Ehk siis kontekst on selline: Koeral on taga järjekord. See ei pruugi olla alati koera puhul ka vale kuid mõte on hoopis midagi muud.

Vasta
#16
Tore Profaan - nüüd siis teame, et ka sina osakd asju maha kirjutada.
Esimene postitus - seal on link nimega "Püha Einstein" - seal on
kirjas mida ja kellelt ta varastas ja muust selle asja ümber.
Loed äkki ka seda.
Vasta
#17
Tere tulemast, Profaan, para-veebi parateaduse osakonda kus harimatus analüüsib teadust ja usklikud fantaseerivad oma tõe üle internetist leitud kuulujuttude ja valede põhjal.

Kuna esimeses postituses olevad katkised lingid on paljude jaoks väärtuslikud enda harimisel tõe kohta, siis tooks vähemalt ühe uuesti ära: Christopher Jon Bjerknes: The Manufacture and Sale of Saint Einstein

Musta augu lingi puhul saan aidata ainult otsingulingiga kuna excubitoris ei ole originaalpealkirja maininud, aga kuna teadus on arenev ja mustad augud on siiani veel ka teadlastele müstika, siis pole midagi imestada kui vastuolusid hüpoteesidest ja teooriatest leitakse. Samas leian, et neid leide ei ole ilus kasutada propagandistlikel eesmärkidel rõhutamaks kellegi oletatavat valelikkust.

PS!
(17-06-2014, 10:20 )excubitoris Kirjutas: Loomulikult sinu hariduse kohta pole mingit kahtlust - teada kõike ja usud kõike - tubli Kage.
Ma ei väsi kordamast, et mina ei usu vaid sina usud (viimasest tuleneb ka valearusaam minust). Postituse täpsustuseks pean lisama, et see ei käi tegelikult raamatu kohta vaid on üldistus allikakriitilisuse puudumisele ja analüüsi asemel inimeste mahategemisele keskendumisele mida eelkõige sina siin harrastad.
Vasta
#18
Loomulikult sinu hariduse kohta pole mingit kahtlust - teada kõike ja usud kõike - tubli Kage.
Aga tänan meenutamast - algne postitus oli aastast 2008 ja lingid on jõudnud vahepeal katkeda.
Teen parandused ja täiendan - tuleviku varale ka muul viisil.
Vasta
#19
Just, tahtsin öelda, et teema ju aastast 2008.
Ja mis mustadesse aukudesse puutub, siis 2005 aastal kirjutati (kolm aastat enne 2008) teadusportaalil järgmist:


Mustad augud on üheks tuntuimaks Albert Einsteini relatiivsusteooria ennustuseks, teooria kohaselt kukub piisavalt suure massiga täht kokku omaenese raskuse all.

Chaplin aga kinnitab, et Einstein ise ei uskunud mustade aukude olemasolusse.

Probleemi aluseks on teine 20. sajandi revolutsiooniline teooria, mida Einstein formuleerida aitas — kvantmehhaanika.

„Relatiivsusteooria ennustab, et sündmuste horisondil ei juhtu midagi,” selgitab Chaplin, kvantfüüsikud väitsid aga juba 1975. aastal, et sündmuste horisondil toimub siiski veidraid asju.

Chaplin leiab, et täht ei moodusta kokku kukkudes musta auku, vaid selle sees asuv aegruum täidetakse hoopis tumeda energia poolt ning muutumise tõttu ilmneb mõningaid huvitavaid gravitatsioonilisi efekte.

Väliselt käitub tumeda energiaga tähe „pind” suuresti musta augu sarnaselt ning tekitab tugevat gravitatsioonilist tõmmet.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/musti-...d=10111431

Teadus muidugi areneb, seega ehk kage selgitab kuhu teadus vahepeal nende mustade aukudega jõudnud on. Kui ei ole ühtset seisukohta teaduses, siis alati jääb ka hüpoteesideks ruumi.
Vasta
#20
Teemale jätkuks.
Mis juhtus Einsteini elus veel peale relatiivsusteooria loomise? Ta õppis kuus aastat viiulimängu. Ta töötas patendiametnikuna. Ta jäi n-ö jalgu kvantfüüsiale. Teda ei kaasatud USA tuumapommi programmi, sest FBI juht Edgar Hoover kahtles tema lojaalsuses. Ja palju muud. Siin on Einsteini peatükk Harri Kingo raamatust "24 tarka. Suurmehed, kes muutsid meie mõtlemist".

http://elutark.delfi.ee/raamatud/albert-...d=71346669


Vasta
#21
https://www.youtube.com/watch?time_conti...41zQRe0l2g
Kuulsa valemi "E = mc2" pani kirja esmakordselt aastal 1873 ja tõestas energia sõltuvuse massist "E = kmc2", vene füüsik Nikolai Aleksejevitš Umov. 30 aastat hiljem omistati see avastus Einsteinile.
UMOV, NIKOLAI ALEKSEJEVITŠ (1846–1915), vene füüsik. Sündinud 23. jaanuaril (4. veebruaril) 1846 Simbirskis (nüüdne Uljanovsk) sõjaväe arsti perekonnas. Ta õppis Moskva gümnaasiumis, 1863 astus Moskva Riikliku Ülikooli füüsika ja matemaatika teaduskonna matemaatikaosakonda. Lõpetamisel (1867) jäi ülikooli, et valmistuda professuuriks. Aastatel 1871–1893 õpetas ta Odessa Novorossiiski ülikoolis (oli alates 1875. aastast professor). Nende aastate jooksul viis teadlane läbi oma olulisemad teoreetilised uuringud. 1871 kaitses ta magistritööd, termomehaaniliste nähtuste teooriat tahketes elastsetes kehades, 1874 - doktoritöö, energia liikumise võrrandid kehades. Umov õppis teoreetilist füüsikat iseseisvalt G. Lame'i, R. Klebschi ja R. Clausiuse töödest, kuna sel ajal polnud Venemaa ülikoolides sellist kursust. Eneseharidus määras suuresti Umovi otsuste ja ideede originaalsuse. Nii tutvustas ta esimest korda selliseid fundamentaalseid mõisteid nagu energia liikumise kiirus ja suund, energia tihedus teatavas keskkonnas, energiavoo ruumiline lokaliseerimine. Umov ise ei üldistanud neid mõisteid teistele energialiikidele, välja arvatud energia elastsetes kehades. Aastal 1884 tutvustas J. Pointing elektromagnetilise voolu mõistet, et kirjeldada energia levikut vektorina, mida nüüd nimetatakse "Umov-Pointingu vektoriks". 1888–1891 uuris ta eksperimentaalselt ainete difusiooni vesilahustes, valguse polariseerumist hägusas keskkonnas ja avastas mattpinnale langevate valguskiirte kromaatilise depolarisatsiooni mõju. 1893. aastal naasis Umov Moskvasse ja hakkas ülikoolis lugema teoreetilise füüsika kursust. Pärast A.G. Stoletovi surma 1896. aastal juhtis ta füüsika osakonda. Koos P.N.Lebedeviga osales ta aktiivselt ülikooli füüsika instituudi töö korraldamisel. 1900-ndatel aastatel viis ta läbi paljude keeruliste Gaussi valemite põhjaliku analüüsi Maa magnetismi teoorias, mis võimaldas kindlaks teha muutuseid Maa magnetväljas. Umov oli aktiivne rahvavalgustuse korraldaja, 17 aastat valiti ta Moskva Loodusuurijate Seltsi presidendiks. 1911. aastal lahkus Umov koos juhtivate professorite rühmaga Moskva ülikoolist haridusministri L.A. Kasso reaktiivse tegevuse tõttu. Umov suri Moskvas 15. jaanuaril (28), 1915. aastal.
PS. 0,5 =< k =< 1 , koefitsient k - hüpoteetiline valgustkandev eeter. Selles ka kogu point, miks tehti andetule müüriladujale ülesandeks hakata kahh vüüsigugs.
Siin me näeme, kuidas anglosaksi kavalus maailmas toimub, et hävitada vene hinge...
Vasta
#22
(07-07-2019, 19:48 )Viimne Roomlane Kirjutas: Umov õppis teoreetilist füüsikat iseseisvalt G. Lame'i, R. Klebschi ja R. Clausiuse töödest, kuna sel ajal polnud Venemaa ülikoolides sellist kursust.

Siin me näeme, kuidas anglosaksi kavalus maailmas toimub, et hävitada vene hinge...
Umov õppis anglosaksi teadlaste käest teoreetilist füüsikat? Sellega hävines vene hing?
Vasta
#23
See vasaku ja parema ajupoolkera keel ei luba paljudel mitte midagi uut omandada. Hullule järelaitamistundide andmine hakkab ka ära tüütama, sest kõrvaltvaatajale tundub see hullu kulul nalja tegemisena, mis pole ka eriti kena ajaviitmine.

Aga lühidalt sama palju kui Einstein oli sakslane oli Umov venelane! Ja meil siin maal kus mõeldakse peaga mitte ajupoolkeradega on Umov juba kõigile keskooli füüsikatunnist tuttav.
Vasta
#24
Mälu värskenduseks - kokkuvõttev lugu Einsteini "möödalaskmistest" - ilusti öeldes.
Inimene kelle arvates peaksid nii Eesti kui eestlased (ja mitte ainult) olema "ajaloo prügikastis".
https://www.realhistorychan.com/einstein-monster.html
Vasta
#25
Tesla on tegelane, mille leiutasid parasiidid, et kehastada tehnoloogiat, mille nad meilt varastasid. Lõppkokkuvõttes on Tesla meie, rahva, esindus, kes korporatsioonide vastu asjatult võitleb. Sellepärast oli Tesla ebaõnnestunud ja suri vaese ja üksi. Parasiidid ei valmistaks kunagi midagi juhuslikult.
Thomas Edison oli sama võlts nagu Tesla. Kumbagi polnud olemas.
https://www.facebook.com/www.TheBlue.onl...5690668868
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat