Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aegajalt nagu kuuleks midagi.
#1
Tere.

Ma ei ole kunagi väga palju rõhku annud asjaolule , et vahel just enne magama jäämist kostub peas imelikke helisid või muusikat. Nüüd para-webi lugedes mõtlesin, et kirjutan siia oma kogemuse ja vaatan, mismoodi lugejad seda siis kommenteerivad. Ehk saan isegi targemaks.

Asi seisneb siis selles, et harvadel juhtudel magama jäämisel just ennem uinumist olen kuulnud nii muusikat kui ka inimesi rääkimas. Kui need nüüd jaotada, siis muusika (pigem siis lühikeste lõikude) kuulmist esineb tihedamini kui kellegi rääkimist. Kirjutan siis ka selgitused koos näitega.

Muusika: Täiesti lambil hetkel (ikka enne uinumist) kuulen korraks mingit muusikat, kas siis instrumentaali või mingit meloodiat. Erandlikult on kõik need mulle täiesti tundmatud ja alati väga head "lood" nagu. Hommikuti enam ei mäelta mida täpselt kuulsin.

Näide: Panin magama jäädes krvaklapidest muusika käima. Mingihetk ärkasin kuidagi poolunne, silmi lahti ei teinud ja ei liigutanud ennast aga mäletan, mõtlesin, et käimas olev laul oli väga hea ja otsin hommikul selle loo playlistist üles. Hommikul lugu otsides aga seda ma enam ei leidnud kuna sellist lugu mul playlistis ei olnud lihtsalt.

Keegi nagu räägiks: Väga harvadel juhtudel olen kuulnud ka nagu keegi räägiks midagi. Samamoodi on olnud need üksikud lühikesed laused. Vahel kellegi tuttava häälega aga enamus kordadest on võõrad inimesed nagu. Jutt on täiesti suvaline.

Näide: Olin jällegi just uinumas ja mind valdas selline imelik tunne, kus tundsin enda keha tervenisti aga ei liigutanud seda sest miski nagu takistas. Pähe tekkis kuidagi rõhuv tunne ja kuulsin nagu sadade inimeste juttu läbisegi. Vahel oli ühe inimese jutt rohkem fookuses ja vahel teise. See tunne mis mind toll hetkel valdas hakkas üle jõu käima ja muutus nii häirivaks, et tahtsin sellest välja ja õnneks õnnestus see üsnagi kergelt. Tagasi normaalsusesse tulek meenutab nagu kraanikausilt korgi eest tõmbamine kus tuleb vähe tugevamini tõmmata aga kui tuleb siis tuleb popsti ära.

Infoks veel, et see kuulmine erineb natuke reaalsest kuulmisest. Kuuled midagi aga samas saad aru, et see ei käi läbi kõrvade.


Igatahes, ma tahaks teada, kas keegi veel on midagi sarnast kogenud ja mis sellest saanud on.

Edu
Vasta
#2
Ma panin kunagi midagi enda kogemustest kirja.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid178056

Ahjaa, ma käin praegu hobi korras filosoofia seminaridel ülikoolis ja seda andev õppejõud mainis ka midagi muusika kuulmise kohta. Ülimalt haruldane see pole siis ilmselt.
Vasta
#3
(02-05-2014, 00:12 )pafo Kirjutas: Keegi nagu räägiks: Väga harvadel juhtudel olen kuulnud ka nagu keegi räägiks midagi. Samamoodi on olnud need üksikud lühikesed laused. Vahel kellegi tuttava häälega aga enamus kordadest on võõrad inimesed nagu. Jutt on täiesti suvaline.

No ma ka aeg-ajalt kuulen enne magamajäämist, et keegi nagu räägiks (mingid suvalised lausekatked) või hüüaks mu nime jne. Tavaliselt on see pärast väga väsitavat päeva ja ilmselt selle mõjudest.
Vanasti oli see üsna häiriv, nt võpatad kellegi hüüatuse peale end poolunest uuesti üles. Aga nüüd olen hakanud ma mõttes vastu rääkima a la küsin, et millest jutt, või kui keegi mu nime hüüab siis ütlen tere ja üritan kuulata mis seepeale öeldakse. Nii on võimalik kohe päris mitu lauset juttu arendada. Räägin oma alateadvusega juttu Laugh
Vasta
#4
Me ju võime kuulata muusikat unes. Samuti kellegagi vestelda. Usun et see on üldmõistetav.
Sama võib toimuda ka poolunes. Me ei ole enam ärkvel, aga ka ei maga.
Muidugi "Telegramist" võime lugeda ka veel ühest võimalusest - need katsed. Antud juhul usun siiski et mingeid katseid ei toimu.
Sinuga. Kuigi välistatud ei ole miski.
Vasta
#5
Ma vist päris aidata ei oska, aga mõtlesin et panen siis ka siia kirja oma praegu uurimisel oleva ,,müstika''.
Ehk siis olen kuulnud umbes jaanuarist -veebruarist saadik aeg ajalt suvalistes kohtades konna krooksumist..autos, toas, õues..
Otsustasin nüüd leida seoseid krooksumise ja sündmuste vahel..võibolla on mingi märk või ettekuulutus.
Muusikat ja juttu peaksin ka ise raske päeva pingeteks aga no konna krooksumine tundub kuidagi sürr Smile
Vasta
#6
Haruldane see helide ja jutustamise asi ei ole tõesti. Kunagi kui sõjaväe komissariaadis käisin, rääkisin sellest ka sealsele psühholoogile ja ta ütles, et see on tavaline. Üks sõbranna ütles, et tal esineb seda juba pea iga õhtu ja häirib väga magama jäämist.

Ma hakkasin mõtlema, et kui seda esineks piisavalt tihti, kas siis oleks võimalik õppida seda kontrollima?

Ma ei tea täpselt nüüd, kas see esineb mul väsitava päeva lõpus või mitte. Küll aga tean ma, et kõige tugevamalt oli see mul maal olles ja siin on kõik päevad väsitavad, et võibolla siis tõesti.

Mõtlesin ka natuke selle üle, mis hetkedel kuulen magama jäämisel rohkem ja mis hetkedel vähem ja tuli meelde, et kui olen õhtusel ajal joonud kohvi või energia jooki, siis esines seda tõenäolisemalt. Kofeiin hoiab keha reaalselt uinumast ja võib juhtuda, et jäädki sinna teatud tasandisse kinni niiöelda. peaks huvipärast proovima teinekord.

Veli Joonatan: mis on see "Telegram" ja need testid? Kas saaksid mulle saata tutvustava lingi?
Vasta
#7
Vaata siis seda linki - www.telegram.ee
Seal oli üks artikkel sellest kui inimene pöördus politseisse - hääled peas. (see ei toimunud Eestis).
Vastus oli politsei ülema poolt selline - sinuga tehakse katseid. Aga ega kuhugi kaevata ka ei ole. Keegi ei usu sind.
Vasta
#8
(02-05-2014, 00:12 )pafo Kirjutas: Igatahes, ma tahaks teada, kas keegi veel on midagi sarnast kogenud ja mis sellest saanud on.
Olen kogenud. Poolunes sattutakse erinevatesse kihtidesse, olenevalt sellest milline/kes ise ollakse. Võib saada ka Tarka infot.
Vasta
#9
Loomulikult võime sattuda erinevatesse kihtidesse. Ja satumegi. See kuhu me satume oleneb meie üldisest vaimse arengu tasemest ja hetkemeeleolust.
Soovitan läbi lugeda Paide Anna kirjutatud raamatu. Anna Bõstrova - "Minu külalised". Võimalik saada raamatukogust.
Kuula ka veebis - https://arhiiv.err.ee/vaata/hallo-kosmos...opular-all
Sealt saab ka mõned vastused.
Vasta
#10
Viskasin Telegramile ka pilgu peale. Esialgsel kiirel vaatlusel seda artiklit ei leidnud aga netileht ise tundub huvitav. Hallo kosmose programmi kuulan teinekord, need on isegi päris huvitavad.

Aga nende katsete kohapealt: Mul ei ole piisavalt tõendeid, et väita, seda ei ole aga samas mul ei ole ka piisavalt tõendeid, et väita, see on.

PS Jonnipunn: Suvaline konnade krooksumine on tõesti sürr Laugh mind ajaks ennast selline asi vast naerma Laugh
Vasta
#11
Aga kasuta interneti otsingut - "hääled peas". Ja leia ise vastus.
Nii lihtne see ongi!
Vasta
#12
Jah, eks ma mingiaeg uurin kui isu tuleb, mul see nii hull ei ole veel. Kirjutasin siia just sellel põhjusel, et siin liigub inimesi, kes on ka ise selliste asjadega kokku puutunud ja julgevad seda ka välja öelda kartmata, et neist hakatakse imelikult mõtlema.
Vasta
#13
Jah, eks ma mingiaeg uurin kui isu tuleb, mul see nii hull ei ole veel. Kirjutasin siia just sellel põhjusel, et siin liigub inimesi, kes on ka ise selliste asjadega kokku puutunud ja julgevad seda ka välja öelda kartmata, et neist hakatakse imelikult mõtlema.
Vasta
#14
Ma tean ka kahte inimest, kellel enne magamajäämist esineb selliste segaste jutukatkete kuulmist. Mõnel on piltide näitamine, nagu slaidiprogramm. Keegi neist ei ole (seni? minu teada) püüdnud asja kuidagi edasi arendada.

Üks oletus.
Ilmselt aju "lõdvestab ennast" pärast väsitavat tööpäeva. Sellest suvalised hääled-pildid. Lõdvestamise käigus võivad mõnda "kitsamasse" kohta pinged "kinni jääda", siis tekibki ilmselt see tunne:
Tsitaat:Pähe tekkis kuidagi rõhuv tunne ja kuulsin nagu sadade inimeste juttu läbisegi. Vahel oli ühe inimese jutt rohkem fookuses ja vahel teise. See tunne mis mind toll hetkel valdas hakkas üle jõu käima ja muutus nii häirivaks, et tahtsin sellest välja ja õnneks õnnestus see üsnagi kergelt. Tagasi normaalsusesse tulek meenutab nagu kraanikausilt korgi eest tõmbamine kus tuleb vähe tugevamini tõmmata aga kui tuleb siis tuleb popsti ära.

"Hääled peas" on iseendast väga huvitav teema. Sellel teemal soovitan lugeda raamatut Oliver Sacks "Hallutsinatsioonid".
Tsitaat:/.../ Selle kohta, miks inimesed hääli peas kuulevad, leidub erinevaid selgitusi ning erinevates olukordades võivadki põhjused erineda. Näiteks on üsna tõenäoline, et psühhoosi puhul esinevad vaenulikud ja kiusavad hääled on tingitud hoopis muust kui juhtum, mille puhul me kuuleme, kuidas tühjas majas keegi lausub su nime, ning see omakorda on pärit hoopis teisest allikast kui hääled, mis ilmutavad end meile ohtlikes või meeleheitlikes olukordades.
/.../
Mõned teadlased on oletanud, et kuulmishallutsinatsioone põhjustab inimese suutmatus sisemiselt genereeritud kõnet enda omana ära tunda (või ehk on see tingitud kuulmispiirkondade ristuvast aktiveerumisest, nii et see, mida enamik meist kogeb mõtetena, saab järsku "hääle").
Tsitaadi teine lõik kirjeldab ilmselt nähtust, mida kohta Castaneda Don Juani suu läbi nimetab unenäo saadiku hääleks. See hääl andis nõidadele nõu pidevalt, aga nad ei pööranud sellele erilist tähelepanu. Sest see hääl rääkis seda, mida inimene isegi juba teadis, aga millele ei olnud ta veel tähelepanu pööranud. See hääl võis rääkida tõtt ja võis ka valetada. See rääkis sageli just seda, mida inimesele kuulata meeldis. CC raamatus "Unenägemise kunst" on sellest juttu.

Selle "häälega" on mul ka endal pidevalt tegemist. Allub juhtimisele, annab hästi "vormida" mistahes olukordade läbimängimiseks. Minu puhul on asi vahest mitme osatäitjaga "filmi" vormis, tavalisem on aga "kuuldemäng". Igatahes üksinda olles igav juba ei hakka Laugh "Targa jutu" kuulmiseks küsimuste-vastuste vormis on vaja "midagi teha" ehk siis häälestuda. Kuigi isiklikult enda puhul võtan ka seda "tarka juttu" suurte reservatsioonidega, sest issand seda ise teab, kust seegi pärit. Heal juhul kollektiivne alateadvus minu enda alateadvusele lisaks. Või siis mõni "olend" (võõrprogramm?). Räägib ikkagi minu enda maailmavaate termineid kasutades. Ja ka mitte "läbi kõrvade" nii et peaksin pead pöörama ja vaatama, kes räägib, vaid nii nagu ufonaudidki räägivad - otse ajusse Smile. Kuid siiski on sellel suund, kas vasakult, paremalt, ülevalt Laugh

Julgen pakkuda, et sellesama hääle põhjal sünnivad enamik kanaldusi, Ann Tenno raamat "Üle unepiiri", Neale Donald Walsch'i "Jutuajamised Jumalaga" ja kindlasti palju teisi veel.

Kas seda uinumise-eelset häält annab selliseks treenida - ei tea - aga igaljuhul proovige.

- Ei anna - aga taodelge selles olukorras Lucid Dreami sattumist, siis räägite edasi.

[Pilt: icon_mrgreen.gif] Iseenda üle [Pilt: icon_mrgreen.gif]

Ja teemavälisena:
Tsitaat:Tagasi normaalsusesse tulek meenutab nagu kraanikausilt korgi eest tõmbamine kus tuleb vähe tugevamini tõmmata aga kui tuleb siis tuleb popsti ära.
Samamoodi peaks olema teatud sättumuse ja oskuse korral olema võimalik "hinge heita". Nagu pingutus halvast unest ärkamiseks. Ja pealae kaudu käib.



Vasta
#15
To pafo :
Ei no muidu ma ,,hääli'' ei kuule...või no kui kuulen siis see on reaalne allikas ja otsene ja selge nõu mille peale unes üles ärgata, midagi segast ei ole.
Aga kui segaseks kisub, siis hakkan kohe huilgama Laugh
Konnade krooksumine on jah suht segane varem kogetule Laugh Ja kuna see minu jaoks erineb sellest suva mulast mis mõnedel õhtuti peas on, siis minu jaoks huvitavam.
PS. psühhoosi all ei kannata. konnad muidu meeldivad.
Vasta
#16
(06-05-2014, 15:04 )jonnipunn Kirjutas: PS. psühhoosi all ei kannata. konnad muidu meeldivad.

Praetult või hautatult? Bleh
Vasta
#17
Hahahaaaa Laugh
... praetult ja hautatult pole veel proovinud aga pidid head olema

(No ikka oleks vaja ,,like'' nuppu siia..)
Vasta
#18
Ikka kuulen, lausa päise päeva ajal ja silmad pärani lahti. Vannitoas, kui pesumasin oma tuima häält teeb, hakkan mina kuulma muusikat, sellist meloodilist ja tundmatu viisiga. Esialgu arvasin, et muusika kostub, kuid ruume läbi tuiates ei leidnud ühtegi mängivat muusikariista. Nüüd poetan end vabatahtlikult vannituppa pesumasinaga tõtt kuulama wink
Vasta
#19
(06-05-2014, 19:39 )Sinis Kirjutas: Ikka kuulen, lausa päise päeva ajal ja silmad pärani lahti. Vannitoas, kui pesumasin oma tuima häält teeb, hakkan mina kuulma muusikat, sellist meloodilist ja tundmatu viisiga. Esialgu arvasin, et muusika kostub, kuid ruume läbi tuiates ei leidnud ühtegi mängivat muusikariista. Nüüd poetan end vabatahtlikult vannituppa pesumasinaga tõtt kuulama wink
Just just nii Sinis!
Täna hommikul oli ka mul esmakordselt selline elamus. Vara hommikul töötas õues mingi lärmakas mootor.
Olin poolunes ja hakkasin kuulma sellist muusikat nagu esitab "Gregorian". Arvasin esialgu et kuskil kõrvalkorteris mängib muusika.
Nagu õues lärm katkes katkes ka muusika. Ja vastupidi.
Päris huvitav?
Vasta
#20
Marina: See raamat võib huvitav olla tõesti. Ainuke probleem on see, et mul on juba järjekord raamatutele, mida on soovitatud lugeda Laugh pean ainult nendega alustame aga kuidagi ei õnnestu :/

Sinis: Silme-ette tekkis hea pilt kus mingi tegelane istub pesumasina kõrval vanni äärel ja pea õõtsub "muusika" taktis Laugh
Vasta
#21
jumal laseb Ipodi pealt mussi Laugh otse ajju...Laugh
Vasta
#22
Eks nad on katsetega siia maale ka jõudnud. Tehnoloogia oli juba aastakümneid tagasi olemas. Nüüd hakatakse seda ka äri tegevuses rakendama. Istus rongis - magad akna najal ja reklaame tuleb mühinal - sama ka näiteks poe akna ees - vaatad ja saad reklaami. Mõned viited ka kuigi seda teemat olen siin juba ka varem tutvustanud.

Beams of sound immerse you in music others can't hear - tech - 29 January 2014 - New Scientist
Talking Windows: Trains Deliver Ads Directly into Your Head | Urbanist
Hear Voices? It May Be an Ad | News - Advertising Age
Vasta
#23
(07-05-2014, 22:30 )derxx1 Kirjutas: jumal laseb Ipodi pealt mussi Laugh otse ajju...Laugh
Palun seleta täpsemalt! Kõik ei mõista ilmselt sinu sõnumit.

(08-05-2014, 05:41 )excubitoris Kirjutas: Eks nad on katsetega siia maale ka jõudnud. Tehnoloogia oli juba aastakümneid tagasi olemas. Nüüd hakatakse seda ka äri tegevuses rakendama. Istus rongis - magad akna najal ja reklaame tuleb mühinal - sama ka näiteks poe akna ees - vaatad ja saad reklaami. Mõned viited ka kuigi seda teemat olen siin juba ka varem tutvustanud.
Lääne ühiskond (nüüd juba ka ida) on üles ehitatud sellele et ajada äri ja rikastuda materiaalselt.
Demokraatia nime all pakutakse "õiglust". Ei ole nagu rahul sellega. Aga parem ikkagi kui Põhja Koreas ja Venemaal.
Ah jaa, lugege läbi "Indiaani tarkuste raamat" Minul just käsil.
Sealt saate aimu sellest et elu siin maamuna peal võib olla väga erinev sellest mida meile on lapsest peale sisse süstitud.
Vasta
#24
Täpselt nii see ongi, istun vanni äärel, kõlgutan jalgu ja õõtsutan pead Bleh

Aga need poolunes või -ärkvel pea kuuldamatu hääl, jutuvada on tuttav küll. Täna hommikul just üks selline leebe ja vaikse häälega kõneleja üllatas, püüdsin, mis ma püüdsin, ent sõnad haitusid meeltes. Ise pean seda alateadvuse monoloogiks siis arutu minaga ja seda on hää kuulatada, annab mõnusa enesetunde ja taolist ulma tahaks kauem nautida.

Teist sorti olid hääled, mis tundmatutena unest ärkvele ehmatasid. Seejuures teadsin, et minu alateadvuse omad need pole ja hääle omanik on kas meeste- või naisterahvas. Sõnum kippus olema mõnesõnaline, ebaloomulikult sisenduslik või ühesõnaliselt hõikav-käskiv, kuid enamasti selge ja arusaadav; samuti tajusin hääle liikumise suunda, see lähenes alati pigem selja tagant. Neid hääli hakkasin kuulma para-unenägudega katsetades, kui selle tegevuse lõpetasin, kadusid ka hääled (ärgates teadsin vaistlikult, millisele (para)tegelasele see kuulus). Võta nüüd kinni, keda ja mida oma katse-unenägudes kuulsin ja nägin. Ise sehkendasin külalised kostile wink
Vasta
#25
Sinis!
See ei ole alateadvuse monoloog!
On olemas tõesti sellised hinged sealpoolsuses kes soovivad sinuga ühendust võtta.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Koguaeg juhtub midagi... paarakas 26 14,927 21-04-2017, 02:55
Viimane postitus: jonnipunn
  Midagi toimub tallis alexa 16 7,204 25-08-2013, 19:52
Viimane postitus: alexa
  Oli see midagi maavälist? Myrakaru 1 1,886 21-12-2011, 12:34
Viimane postitus: Mannu
  Nagu särisev krussis traat... ladybird 3 2,539 16-08-2011, 23:59
Viimane postitus: Aurora Blue
  Tunne,nagu mul oleks vanem vend,aga tegelikult ei ole Krissahh 6 3,947 15-11-2008, 19:51
Viimane postitus: Estkitty
  Mida see tähendab? - tunne nagu midagi oleks väga valesti Cthepy 24 9,631 30-05-2008, 09:32
Viimane postitus: Cthepy
  Kas see oli uni või midagi muud? MustJokker 8 3,983 04-03-2008, 23:13
Viimane postitus: helen009
  Kõik juhtub nii nagu sisetunne ütleb Metafor 2 2,828 15-05-2006, 16:02
Viimane postitus: Selma

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat