Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chasing ParanormalEST - mida arvate?
#26
Kirvega kure püüdmine.
Vasta
#27
Positiivne, kas Sa pole kunagi luurel käinud? 99% ongi kirvega kure püüdmine ja loodetakse leida sellest ühest protsendist mingit tulemust.
Lihtne on tajuda paranormaalset kui olla sensitiiv, empaat, kurat või rehepapp. Midagi linti saada on aga keeruline Smile
Mina võtan oma mütsi meelekindluse ja püsivuse ees maha.

Tublid poisid, las nokitsevad. Vähemalt ei kimu nurga taga bemmi kõrval suitsu ja võtavad midagi elus ette.
Vasta
#28
Vaatasin ka eile seda Pealtnägijat. Iseenesest, tublid poisid, kes seda teevad. Kuid kas eetris on vaja niipalju ropendada? wink Vahepeal tekkis täielik dejavu GhostHuntersitest ja Ghost Adventuritest --- eeldan, et olete neid palju vaadanud. Kui vaadata seda klippi mis pealtnägijas oli, siis võiksite natuke rahulikumalt asju võtta koha peal. Mitte kasutada tulesid, anda aega, et mingeid tõendeid saaks kusagile lindile tekkida. Sest kui te rapsite ringi ja niisama sõnu loobite, siis teil ei saagi lindile midagi tulla. Kas teil infrapunakaamerad ka on või need on tavalised kaamerad? Kui teil finantse tulevikus on, võiksite mõelda ka full-spectrum kaamera peale mõelda.
Para-webil on ka elektromagnetvälja mõõtja (vist) ka kusagil olemas. Kui kunagi seltskonda tahate, võite mind ka kutsuda, ehk saan abistada ka tõendite ülevaatamisel.

Olge tublid ja jätkake samas vaimus.
Vasta
#29
Eila Pealtnägijas esitletud Saaremaa ametikooli poiste kummitusjahist mõned lisandused:

1. Vaimudega kontakti saavutamine eeldab ka vastavat meeleseisundit mitte ainult laiatarbe tehnika kasutamist ja primitiivset küsitlemist.
2. Kui olekski nii lihtne iga kaameraga ja diktofoniga teispoolsuse nähtuseid kinni püüda, siis peaks juba suurem osa rahvastikust olema kummitusnähtuseid kogenud.
3. Kui saavutatakse ka mingi kontakt, siis selle tõlgendamiseks peaksid ka vastavad eelteadmised olema. Igasugused netivideod, telefilmid ja kummitusalane meelelahutuslektüür pädevaid eelteadmisi ei anna!
4. Üleüldse, peaks "kumituskütiks" saamiseks olema eelkaldumus/väljavalitus. Igaühele barjääri ei avatagi!
5. Tundub, et tegemist lihtsakoelise meelelahutusega ja midagi tõsisemat nende otsingutest välja ei arenegi, paljud sellest kambast varsti tüdinevad ja leiavad mõne muu harrastuse.
6. Ja mida nende teadmiste ja kokku kogutud andmetega peale hakata, kas nad koguvad teavet vaid endale kui kollektsiooni või koguvad näiteks kirjandusmuuseumi rahvaluule fondile vastavat pärimust?
Vasta
#30
(10-01-2013, 14:33 )Wilholmensis Kirjutas: Eila Pealtnägijas esitletud Saaremaa ametikooli poiste kummitusjahist mõned lisandused:

1. Vaimudega kontakti saavutamine eeldab ka vastavat meeleseisundit mitte ainult laiatarbe tehnika kasutamist ja primitiivset küsitlemist.
2. Kui olekski nii lihtne iga kaameraga ja diktofoniga teispoolsuse nähtuseid kinni püüda, siis peaks juba suurem osa rahvastikust olema kummitusnähtuseid kogenud.
3. Kui saavutatakse ka mingi kontakt, siis selle tõlgendamiseks peaksid ka vastavad eelteadmised olema. Igasugused netivideod, telefilmid ja kummitusalane meelelahutuslektüür pädevaid eelteadmisi ei anna!
4. Üleüldse, peaks "kumituskütiks" saamiseks olema eelkaldumus/väljavalitus. Igaühele barjääri ei avatagi!
5. Tundub, et tegemist lihtsakoelise meelelahutusega ja midagi tõsisemat nende otsingutest välja ei arenegi, paljud sellest kambast varsti tüdinevad ja leiavad mõne muu harrastuse.
6. Ja mida nende teadmiste ja kokku kogutud andmetega peale hakata, kas nad koguvad teavet vaid endale kui kollektsiooni või koguvad näiteks kirjandusmuuseumi rahvaluule fondile vastavat pärimust?

1. Oleme teadlikud. Pealtnägijas näidati ainult väikest osakest meie uurimisest.
2. Keegi ei ole väitnud, et see lihtne on.
3. Kuidas sa tead, kui põhjalikud meie teadmised on? Oled sa vaadanud meie Youtube osi?
4. Arvame, et mõne korra on uks teisepoolsusesse meile juba avatud, miks mitte uuesti?
5. Puhas laim. Tavaline eestlaslik kadeduseuss??
6. Kogume andmeid, et tõestust leida hingede olemasolu kinnitamiseks. Kas igale asjale siin maailmas on vaja otsida mingit lõplikut eesmärki? Me oleme oma tegemistega alles alguses ka, hoiame materjali lihtsalt erinevate osade tegemiseks.

Tõsi on, et mingil määral lähme välja peale tõestuste ka vaadatavuse efekti peale, aga asitõendeid see tõsiasi ei muuda.

Loodan, et rahuned maha ja annad meile võimaluse ennast näidata kui asjalike uurijatena.


K.
Vasta
#31
CPC seda "eestlaslikku kadeduse ussi" ei ole vaja toita. Mõned inimesed ongi sellised - olenemata rahvuslikust või rassilisest kuuluvusest.

From GalaxyS with Tapatalk

Vasta
#32
(10-01-2013, 15:22 )CPC Kirjutas:
(10-01-2013, 14:33 )Wilholmensis Kirjutas: Eila Pealtnägijas esitletud Saaremaa ametikooli poiste kummitusjahist mõned lisandused:

1. Vaimudega kontakti saavutamine eeldab ka vastavat meeleseisundit mitte ainult laiatarbe tehnika kasutamist ja primitiivset küsitlemist.
2. Kui olekski nii lihtne iga kaameraga ja diktofoniga teispoolsuse nähtuseid kinni püüda, siis peaks juba suurem osa rahvastikust olema kummitusnähtuseid kogenud.
3. Kui saavutatakse ka mingi kontakt, siis selle tõlgendamiseks peaksid ka vastavad eelteadmised olema. Igasugused netivideod, telefilmid ja kummitusalane meelelahutuslektüür pädevaid eelteadmisi ei anna!
4. Üleüldse, peaks "kumituskütiks" saamiseks olema eelkaldumus/väljavalitus. Igaühele barjääri ei avatagi!
5. Tundub, et tegemist lihtsakoelise meelelahutusega ja midagi tõsisemat nende otsingutest välja ei arenegi, paljud sellest kambast varsti tüdinevad ja leiavad mõne muu harrastuse.
6. Ja mida nende teadmiste ja kokku kogutud andmetega peale hakata, kas nad koguvad teavet vaid endale kui kollektsiooni või koguvad näiteks kirjandusmuuseumi rahvaluule fondile vastavat pärimust?

1. Oleme teadlikud. Pealtnägijas näidati ainult väikest osakest meie uurimisest.
2. Keegi ei ole väitnud, et see lihtne on.
3. Kuidas sa tead, kui põhjalikud meie teadmised on? Oled sa vaadanud meie Youtube osi?
4. Arvame, et mõne korra on uks teisepoolsusesse meile juba avatud, miks mitte uuesti?
5. Puhas laim. Tavaline eestlaslik kadeduseuss??
6. Kogume andmeid, et tõestust leida hingede olemasolu kinnitamiseks. Kas igale asjale siin maailmas on vaja otsida mingit lõplikut eesmärki? Me oleme oma tegemistega alles alguses ka, hoiame materjali lihtsalt erinevate osade tegemiseks.

Tõsi on, et mingil määral lähme välja peale tõestuste ka vaadatavuse efekti peale, aga asitõendeid see tõsiasi ei muuda.

Loodan, et rahuned maha ja annad meile võimaluse ennast näidata kui asjalike uurijatena.


K.

Teadmiste hankimiseks: millist kirjandust loete? Kas kasutate ka võõrkeelset materjali? Internetis saab igasugust paska, pädevad teadmised on ikka raamatutes. Kas loete ka teoloogilist lektüüri, ajaloolisi kommentaare?
Hinge olemasolu tõestuseks ei piisa vaid kummituslugudest vaid vaja läheb ka filosoofilist- ja teoloogilist arutelu. Ka gnostika tuleb kasuks.
Samas, empiiriline osa: millised on teadmised füüsikast ja loodusteadustest? Milline on üleüldse meelestatus looduse ja inimhinge olemuse kohta?
Arvestades teie noorust ja õpilasaega, ei saa eelteadmisi VEEL piisavalt olla.
Vasta
#33
Just just - netis on vaid pask ja raamatutes vaid teadmiste helkivad pärlid.
Midagi nii geniaalset pole ma ammu siin lugenud...

From GalaxyS with Tapatalk

Vasta
#34
Tublid! Parem "kirvega kurge taga ajada" kui ainult arvuti taga targutada...
"Hurra-aktiviste" on ikka vaja. Kõige paremas tähenduses.

Ise olin ka kunagi selline Ph34r2

Mis nende videosalvestistega siis juhtus? Keegi andis mälukaartidele magnetit?
Vasta
#35
(10-01-2013, 14:33 )Wilholmensis Kirjutas: 3. Kui saavutatakse ka mingi kontakt, siis selle tõlgendamiseks peaksid ka vastavad eelteadmised olema. Igasugused netivideod, telefilmid ja kummitusalane meelelahutuslektüür pädevaid eelteadmisi ei anna!

Pole veel saadet vaadanud, kuid tahaksin vastu vaielda Wilholmensise väitele.
Eelteadmised - JAH. Nimelt teadmised keskkonnafüüsikast ja - keemiast. Inimese anatoomiast ja psühholoogiast. Tehnikast ja fotograafiast.

Samas, mida rohkem on sul nn vaimsete teadmiste pagasit, seda suurem on võimalus valesti tõlgendada. Parem olla tabula rasa, hinnata iga kogemust just ainulaadsena, toppimata seda mingisse kultuurilisse (rahvaluule) konteksti, siis on võimalus midagi uut avastada. Geniaalne näide selle kohta oli siin foorumis just hiljutine "incubuse" teema. Vabandust, aga mis krdi "incubus"??? Inimene selgelt ei tea millest räägib, on kuskilt kuulnud mingit kultuurilisest (religioossest) ja ajalisest kontekstist väljarebitud sõna. Ja nii tekitatakse uus müüt. Sama hästi võiks rääkida, et, tere, näigin eile Mardukit või Osirist... Ja tõeline pask hakkab siis peale, kui need jõud, mida sa uurid, hakkavad läbi su enda teadmiste ja uskumuste sinuga manipuleerima...
Vasta
#36
Tahaks siiski ka teada, mis on nende poiste praegune teooria hinge olemasolust või kummituste eksisteerimistest.
Vasta
#37
Kuna saade on nüüd arhiivi jõudnud, siis vaatasin selle läbi. Jättis täitsa hea mulje (mingit erilist ropendamist ma seal küll ei täheldanud?). Mõned mõtted tekkisid ka. Esiteks, olles ise Patareis mitmeid kordi käinud, võin öelda, et minu meelest ongi kõige intrigeerivam koht nn poomisruum. Aga seal tasub olla ka eriti ettevaatlik ja kellelgi üksinda seal passida ei soovitaks üldse. Btw, see tüüp kes seal teil linti rääkis oli minu meelest venelane.
Teiseks, sellest lindistuse kustumisest niipalju, et sellised asjad võivadki Patareis juhtuda, pluss see, et akud ja patareid saavad kiiresti tühjaks ja inimesed väsivad ära.
Kolmandaks, mingi suure kambaga ringi liikuda pole mõtekas, nii suurendab võimalus, et materjal, mida linti saadakse pole paranormaalne (keegi köhatab, keegi niheleb, keegi heidab seinale varju). Kahest inimesest piisab küll - üks teeb evp, teine filmib ja on kuss.
Neljandaks, väikese videokaameraga mööda koridore ja ruume ringi vehelda pole mõtet. Selliselt maerjalilt ei saa midagi usaldusväärset. Seisad kaameraga ühte kohta ja üritad seda võimalikult paigal hoida.
Vasta
#38
Tublid poisid olete, Chasing Paranormal! Mulle väga meeldib, mis te teete.

Kas te teadsite, et see giid, kes teid Patarei vanglasse lasi suri üheksa päeva pärast saate lindistust?
Vasta
#39
(10-01-2013, 21:42 )Aztecca Kirjutas: Tublid poisid olete, Chasing Paranormal! Mulle väga meeldib, mis te teete.

Kas te teadsite, et see giid, kes teid Patarei vanglasse lasi suri üheksa päeva pärast saate lindistust?
Täname.

Oleme kurva sündmusega kursis. Tegemist oli väga toreda giidiga, me oleme kõik üsnagi shokeeritud, et asjalood nii läksid.


K.
Vasta
#40
Iga kord kui ma selliseid saateid vaatan, tekib mul see idee: milleks on vaja seda kõike pimedas teha, valgus peale ja detaile. Olen jõudnud arvamusele, et selle pimedusega üritatakse uskuma hirmutada. Mis päevavalgust ei kannata pole õige värk.
Vasta
#41
(10-01-2013, 22:30 )kalev20 Kirjutas: Iga kord kui ma selliseid saateid vaatan, tekib mul see idee: milleks on vaja seda kõike pimedas teha, valgus peale ja detaile. Olen jõudnud arvamusele, et selle pimedusega üritatakse uskuma hirmutada. Mis päevavalgust ei kannata pole õige värk.

Ma mõtlen täpselt seda sama! Teispoolsuses puudub meie maailma aeg.
See öö dimensioon tuleneb eelarvamustest ja alateadvusest, lisab müstikad jne. Aga kummituste otsingutel on just need segavad tegurid.
Vasta
#42
CPC-lased on alles teekonna alguses. See vabandab paljut ja põhjendab kõike. Või vastupidiSmile
Mida nad saavad teha, et muutuda tõsiselt võetavaks, on jätkata tegevust. Wilholmensis võttis kokku väga ammendavalt CPC head ja vead.

Üks küsimus ka. Kas sellisel moel vaimude "ärritamine ja väljakutsumine" on eales tulemusi toonud? Kas on sarnasele käitumisele vastatud?
Vasta
#43
(11-01-2013, 09:39 )positiivne Kirjutas: CPC-lased on alles teekonna alguses. See vabandab paljut ja põhjendab kõike. Või vastupidiSmile
Mida nad saavad teha, et muutuda tõsiselt võetavaks, on jätkata tegevust. Wilholmensis võttis kokku väga ammendavalt CPC head ja vead.

Üks küsimus ka. Kas sellisel moel vaimude "ärritamine ja väljakutsumine" on eales tulemusi toonud? Kas on sarnasele käitumisele vastatud?

Küsimusele: see eeldabki teadmisi ja meelestatust vastaval teemal.
Põnevuste otsimine pole veel teadmiste otsing!
Vasta
#44
(11-01-2013, 09:39 )positiivne Kirjutas: CPC-lased on alles teekonna alguses. See vabandab paljut ja põhjendab kõike. Või vastupidiSmile
Mida nad saavad teha, et muutuda tõsiselt võetavaks, on jätkata tegevust. Wilholmensis võttis kokku väga ammendavalt CPC head ja vead.

Üks küsimus ka. Kas sellisel moel vaimude "ärritamine ja väljakutsumine" on eales tulemusi toonud? Kas on sarnasele käitumisele vastatud?

Teadaolevalt on olnud edukaid tulemusi kui sa teatud provotseerivaid sõnu või väljendeid õiges kohas ja õigel ajal kasutad. Seda metoodikat kasutatakse nn "vaimude ärritamiseks", lootuses, et see ärritab neid nii palju, et nad kas end filmilindile või diktofonile manifesteeriksid.
Vasta
#45
Hm. Tundub armetu seesinane "ärritamine". Nn vaimud tulevad kui neid kutsutakse aga argpüksiks nimetamine ei ole hm vaimude noh sultlustasand. Kalale pole silda vaja. Kas saan õigesti aru?
Vasta
#46
Küsimus on pigem, et mis juhtub kui vange ärritada.
Vasta
#47
Ma loodan, et minu vahelesegamine nüüd kedagi ei häiri, aga ma olen ksf Wilholmensis-ega nii mõneski aspektist ühel meelel ning teeks nii mõndagi teisiti. Aga siin ongi point- mina ei tee, teie teete! Ja kui te arvate teadvat, millega riskite, siis pole selles ju midagi halba. Edu!
Vasta
#48
Mis täpsemalt võib juhtuda, kui vaime sedasi "ärritada"? Midagi analoogset, nagu juhtus tolle giidiga? Endal on ka tulevikus plaan millegi sarnasega tegeleda (praegu veel hästi ei julge/ei oska), mis on need 'riskid', millega tuleb arvestada?
Vasta
#49
vaatasin ka seda pealtnägija osa ja ütlen ka et iseenesest tublid poisid,on tahtmist.Aga mis ma teile ütlen...selline:kas sa tõesti kardad mind?Näita et sa oled tõeline mees,näita end-stiilis jutt....ma küsiks vastu et kas te ise olete piisavalt karastunud selleks et kui keegi kunagi nö otsutsabki olla mees ja end näidata.Oletame et saategi sellise viisiga välja mõne mitte eriti toreda vaimu,kes end näitama ka kitsi pole...Kas olete ise siis piisavalt mehed et ei jookse ära,ei löökartma?Ma kahtlen selles.Mina isiklikult ei kasutaks sellist ründavat viisi vaimudega suhtlemiseks,sest vaimu välja kutsumise esimene reegel et neid ei tasuks ärritada.Sellest soovitakski teil alustada:lugege läbi ja tehke endale selgeks vaimude väljakutsumise põhitõed,reglid ja see mida kindlasti mitte teha! Ja teiseks soovitaks teil omale selgeks teha ka nö vanglamentaliteet.Selle kohta on ka nettuses materjale küll.ja kindlasti soe soovitus,lugege ka siin teemas eelnevaid poste,neid ei öelda niisama ega kadedusest.Mõned inimesed siin lihtsalt püüavad teid aidata ja suunata.Ja omadest kogemustest,milelst ma rääkima ei kipu ma teile tungivalt soovitan:!!ärge iialgi kasutage vaimudega suhtlemisel RÜNDAVAT suhtlemisviisi,eriti kui te olete veel algajad!!Miks?Ma ka küsisin kunagi nii,ja sain selle ruttu teada...Aga kokkuvõttes:Soovin teile jõudu ja pealehakkamist.Muidu norm üritus,aga üritage mõnest asjast hoiduda....
Vasta
#50
(10-01-2013, 19:49 )zen faran Kirjutas:
(10-01-2013, 14:33 )Wilholmensis Kirjutas: 3. Kui saavutatakse ka mingi kontakt, siis selle tõlgendamiseks peaksid ka vastavad eelteadmised olema. Igasugused netivideod, telefilmid ja kummitusalane meelelahutuslektüür pädevaid eelteadmisi ei anna!

Pole veel saadet vaadanud, kuid tahaksin vastu vaielda Wilholmensise väitele.
Eelteadmised - JAH. Nimelt teadmised keskkonnafüüsikast ja - keemiast. Inimese anatoomiast ja psühholoogiast. Tehnikast ja fotograafiast.

Samas, mida rohkem on sul nn vaimsete teadmiste pagasit, seda suurem on võimalus valesti tõlgendada. Parem olla tabula rasa, hinnata iga kogemust just ainulaadsena, toppimata seda mingisse kultuurilisse (rahvaluule) konteksti, siis on võimalus midagi uut avastada. Geniaalne näide selle kohta oli siin foorumis just hiljutine "incubuse" teema. Vabandust, aga mis krdi "incubus"??? Inimene selgelt ei tea millest räägib, on kuskilt kuulnud mingit kultuurilisest (religioossest) ja ajalisest kontekstist väljarebitud sõna. Ja nii tekitatakse uus müüt. Sama hästi võiks rääkida, et, tere, näigin eile Mardukit või Osirist... Ja tõeline pask hakkab siis peale, kui need jõud, mida sa uurid, hakkavad läbi su enda teadmiste ja uskumuste sinuga manipuleerima...
Samas, mida väiksemad on su teadmised seda vähem on sul ruumi analüüsida ja väheste teadmisega on eksimiste võimalused suuremad.

(28-01-2013, 04:18 )hallhunt Kirjutas: vaatasin ka seda pealtnägija osa ja ütlen ka et iseenesest tublid poisid,on tahtmist.Aga mis ma teile ütlen...selline:kas sa tõesti kardad mind?Näita et sa oled tõeline mees,näita end-stiilis jutt....ma küsiks vastu et kas te ise olete piisavalt karastunud selleks et kui keegi kunagi nö otsutsabki olla mees ja end näidata.Oletame et saategi sellise viisiga välja mõne mitte eriti toreda vaimu,kes end näitama ka kitsi pole...Kas olete ise siis piisavalt mehed et ei jookse ära,ei löökartma?Ma kahtlen selles.Mina isiklikult ei kasutaks sellist ründavat viisi vaimudega suhtlemiseks,sest vaimu välja kutsumise esimene reegel et neid ei tasuks ärritada.Sellest soovitakski teil alustada:lugege läbi ja tehke endale selgeks vaimude väljakutsumise põhitõed,reglid ja see mida kindlasti mitte teha! Ja teiseks soovitaks teil omale selgeks teha ka nö vanglamentaliteet.Selle kohta on ka nettuses materjale küll.ja kindlasti soe soovitus,lugege ka siin teemas eelnevaid poste,neid ei öelda niisama ega kadedusest.Mõned inimesed siin lihtsalt püüavad teid aidata ja suunata.Ja omadest kogemustest,milelst ma rääkima ei kipu ma teile tungivalt soovitan:!!ärge iialgi kasutage vaimudega suhtlemisel RÜNDAVAT suhtlemisviisi,eriti kui te olete veel algajad!!Miks?Ma ka küsisin kunagi nii,ja sain selle ruttu teada...Aga kokkuvõttes:Soovin teile jõudu ja pealehakkamist.Muidu norm üritus,aga üritage mõnest asjast hoiduda....
"Näita end kui mees oled..." Kuna nad elavad teises dimensioonis, siis ainuüksi meie sõnadest jääb nende väljakutsumiseks väheseks, tarvis on ka teist- universaalset keelt - maagiat-rituaale! Pealegi, võib vaimukütt olla julge kui tahes aga kui teine dimensioon end avab, pole sellest julgusest kasu kuna hirmutunne on sel puhul ülev, täpsemalt: see hirmutunne ei pea vallanduma mitte vaid kartusest vaid see ongi üks vaimude ilmumise tunnus - seletamatu hirm, kardad või ei aga see on.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Nähtused, mida võib segamini ajada kummitamisega Cassiopeia 51 55,033 05-01-2018, 11:53
Viimane postitus: isemaag
  Mida arvate Huff Paranomalist Sekhmet 2 3,737 27-06-2017, 00:40
Viimane postitus: Veiko
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,264 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,227 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger
  Mida tohib küsida ja mida mitte ? OuijaFan 28 15,158 13-09-2011, 08:28
Viimane postitus: akvamariin
  paranormaalseid kohti, mida koos külastada Tartus? GZBoy 9 13,552 27-10-2010, 23:56
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat