Küsitlus: Kas sinu arvates teadvus säilib peale surma?
Jah
75.00%
54 75.00%
Ei
25.00%
18 25.00%
Kokku 72 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadvuse säilimine peale surma
#51
Energia jäävuse seadus kehtib ka inimese suremise korral. Energia liigub ühest kehast teise ja/või muutub ühest olekust teise. Soojus e. kineetiline energia kaob näiteks õhku. Aga selline asi nagu teadvus mädaneb koos sinuga. Mis see teadvus muu on kui aju rakkude koos millegi välja raalimine. Ma ütlen et ei ole vaja endale mingeid illusioone ja lootusi luua et peale surma on elu edasi. See on juba loogilise mõtlemise küsimus. Kas sina mäletad mida sa tegid enne kui sündisid? Smile Täpselt sama on ka peale surma. See juturaamatute lugemine ja internetis mingite vaimu hullude jaburuste lugemine ei tee surma olematuks. Saage üle juba, mul on häbi et Eesti riigis on nii palju selliseid inimesi kes on arad ja kardavad sellist assja nagu mitte eksisteerimine. Ja selle peale loovad igasuguseid ulmelisi astraal ja mingeid muid ettekujutusi omale. Samast surma kartusest loodi ka paradiisid ja asjad. Et ei kardetaks surma kuna lakkad eksisteerimast.
Vasta
#52
(12-10-2012, 16:12 )star scream Kirjutas: Energia jäävuse seadus kehtib ka inimese suremise korral. Energia liigub ühest kehast teise ja/või muutub ühest olekust teise. Soojus e. kineetiline energia kaob näiteks õhku. Aga selline asi nagu teadvus mädaneb koos sinuga. Mis see teadvus muu on kui aju rakkude koos millegi välja raalimine. Ma ütlen et ei ole vaja endale mingeid illusioone ja lootusi luua et peale surma on elu edasi. See on juba loogilise mõtlemise küsimus. Kas sina mäletad mida sa tegid enne kui sündisid? Smile Täpselt sama on ka peale surma. See juturaamatute lugemine ja internetis mingite vaimu hullude jaburuste lugemine ei tee surma olematuks. Saage üle juba, mul on häbi et Eesti riigis on nii palju selliseid inimesi kes on arad ja kardavad sellist assja nagu mitte eksisteerimine. Ja selle peale loovad igasuguseid ulmelisi astraal ja mingeid muid ettekujutusi omale. Samast surma kartusest loodi ka paradiisid ja asjad. Et ei kardetaks surma kuna lakkad eksisteerimast.

Jah, ma mäletan, mida tegin enne oma praegust elu. See selleks.
Surm pole loomulikult olematu, ta on ÜLEMINEK. Mõnikord valus, vahel mitte nii väga, juhtub ka, et lähed teisele poole lausa valutult.
Mis on häbi? Kas ja miks ning mida me peame häbenema? Kellele see on kasulik?
Nõuka ajal tehti mulle ajupesu, et kui inimene sureb, siis ta lakkab olemast, teda pole enam kusagil olemas, ei mõttes, vaimus ega materiaalsuses. Nagu sa väidad- lõppeb eksisteerimine.
Olin sunnitud sellega arvestama, kuigi peas oli tuhandeid küsimusi ja kahtlusi. Aga nii tundus vähemalt lihtne, ei karmat ei vastutust.
Siis ... läbides mitmeid elu- ja arengutsükleid, sain teada, et see mitte nii pole.
Loomulikult oleks väga kerge lihtsalt surra ja olematusse laskuda. Palju raskem on endale tunnistada, et elu on sinu üks paljudest õppetundidest, milliseid tuleb veel palju ja palju... sa pead need kõik edukalt läbima, muidu edasi ei liigu. See on täis raskusi, ülesandeid, nuttu ja naeru, armastust ja vihkamist, rõõmu ja pettumust - kõike.

Hoolimata sellest, mida sa arvad praegu, tuleb sul kõik see läbi teha ja veelgi enam... ning see pole kaugeltki argus, pigem vastupidi.
Edu sulle!
Vasta
#53
(12-10-2012, 16:12 )star scream Kirjutas: .....
Kas sina mäletad mida sa tegid enne kui sündisid? Smile Täpselt sama on ka peale surma. See juturaamatute lugemine ja internetis mingite vaimu hullude jaburuste lugemine ei tee surma olematuks. .....
Mina (vist) ei mäleta, kuid paljud siiski mäletavad oma eelmise elu
sündmuseid. Millest (millisest andmeallikast) see küll tulla võiks?
Loomulikult ei tee see olematuks ka vahepealset surma...

Teema siis ühtlasi reinkarnatsioonist.
Ühest taassünni juhtumist kirjutab pikalt ja
põhjalikult niisugune raamat (juturaamat?):
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/shanti_devi/903030
http://www.apollo.ee/shanti-devi.html
Tegemist on kõige paremini dokumenteeritud uuestisünnijuhtumiga, mida väga soovitan lugeda ja siis seejärel oma arvamusi kujundada.
Väga lühidalt inglise keeles:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shanti_Devi


Vasta
#54
(12-10-2012, 15:42 )tapsix Kirjutas: Skeptikutele midagi, aga see ilmselt ei tõesta ka midagi, või tõestab....?
Mida üldse tõestab mingi suvalise isiku suvaline jutt? Ja kas suvalise inimese jutu uskujaid ei nimetata lihtsameelseteks?
(12-10-2012, 16:31 )Minaelan Kirjutas: Palju raskem on endale tunnistada, et elu on sinu üks paljudest õppetundidest, milliseid tuleb veel palju ja palju... sa pead need kõik edukalt läbima, muidu edasi ei liigu.
Ole nii kena ja seleta lahti mida sa "sina" (või siis "mina") all mõtled? Kas sa oled seisukohal, et inimese keha ei ole "mina" osa ja ei mõjuta mitte kuidagi elu?
Vasta
#55
(12-10-2012, 17:35 )kage Kirjutas:
(12-10-2012, 16:31 )Minaelan Kirjutas: Palju raskem on endale tunnistada, et elu on sinu üks paljudest õppetundidest, milliseid tuleb veel palju ja palju... sa pead need kõik edukalt läbima, muidu edasi ei liigu.
Ole nii kena ja seleta lahti mida sa "sina" (või siis "mina") all mõtled? Kas sa oled seisukohal, et inimese keha ei ole "mina" osa ja ei mõjuta mitte kuidagi elu?

Ma tean küll vastust, mis on minu meelest praegu õige, aga sind see ju ei huvita.
Kui aga tahad tõesti teadmisi juurde, siis uuri seda teemat http://www.para-web.org/showthread.php?tid=599&page=4
Vasta
#56
Lisaksin ühe pildikese, kus on kujutatud 7 peenkeha kihti, koos igas kihis olevate alamkihtidega - lisatud on ka kuigipalju eestikeelseid kommentaare ja lahtiseletusi:

   

Sellist joonist omades saab mistahes nö "paranähtuse" lahterdada mingi kastikese sisse, st mõista kuhu ta kuulub - ühtlasi on selge ülevaade, millistes kihtides on hing ja vaim.

Teadvuse säilimine peale surma on sellise joonise abil "lihtne kastide eraldamine": kui alumine "kast" füüsilise ja eeterliku keha näol lakkab olemast peale surma, siis ei puuduta see kõrgemal olevaid "kaste", ehk hinge ja vaimu, mis on tegeliku teadvuse kandjad (füüsilisel kehal pole teadvust: löö vaid "puuga pähe" ja ongi teadvusetu keha siruli maas).

Vasta
#57
Et siis neurokirurgi kogemused on lihtsalt suvalise inimese suvaline jutt.
(11-10-2012, 19:39 )Müstik Kirjutas: Ta ütles, et kui tema ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas tema AJUST VABA TEADVUS universumi teise, suuremasse dimensiooni.

Kage, millised on sinu surmalähedased kogemused olnud?
Tahaksin neid võrrelda selle neurokirurgi kogemustega.


Vasta
#58
Aga mina ei usu seda sekundikski, et keegi midagi enne oma sündi mäletas.
Vasta
#59
(12-10-2012, 17:51 )Müstik Kirjutas: Et siis neurokirurgi kogemused on lihtsalt suvalise inimese suvaline jutt.

Kui ma õigesti aru saan, siis selle lausega tahad sa rõhutada autoriteeti - et kui juba neurokirurg...

Mis sa sellest arvaksid, kui keegi hakkaks nüüd siia kuulsate teadlaste nimesid kantima, kes arvavad, et teadvus on ajurakkude koostöös tekkinud nähtus ja seega teadvus ei ela üle aju surma? Kahtlemata neid leiduks hulgi.
Vasta
#60
(12-10-2012, 17:49 )Minaelan Kirjutas: Ma tean küll vastust, mis on minu meelest praegu õige, aga sind see ju ei huvita.
Küsisin sellepärast, et minu mõistes on "mina" siin ilmas tervik ja seega ei saa "mina" ka mingeid õppetunde jätkata kuna seda teeb siis juba keegi teine (näiteks tulnukas teisel planeedil mingist kolmandast soost viiest olemasolevast). Ja soovist selgemaks saada millised minad sinu peas ringi liiguvad. Mitte et ma sinu selgitust tõe pähe võtaks, aga see lihtsustaks sinu postituste lugemist.
(12-10-2012, 17:51 )Müstik Kirjutas: Et siis neurokirurgi kogemused on lihtsalt suvalise inimese suvaline jutt.
Osade jaoks on iga kõlava tiitliga inimese jutt usaldusväärne jutt ja millegipärast vaadatakse siis viltu nende otsa kes kohe ei usu. Ja kas sa tunned seda neurokirurgi isiklikult pikemat aega ja tead kui usaldusväärne ta on ning oled temaga rääkinud nende kogemuste teemal?
Vasta
#61
(12-10-2012, 18:06 )star scream Kirjutas: Aga mina ei usu seda sekundikski, et keegi midagi enne oma sündi mäletas.

Smile1 Sa ei peagi uskuma...veel .
22-aastaselt ma ei uskunud üldse midagi, kõige vähem veel midagi para-asjadest.

(12-10-2012, 18:10 )kage Kirjutas:
(12-10-2012, 17:49 )Minaelan Kirjutas: Ma tean küll vastust, mis on minu meelest praegu õige, aga sind see ju ei huvita.
Küsisin sellepärast, et minu mõistes on "mina" siin ilmas tervik ja seega ei saa "mina" ka mingeid õppetunde jätkata kuna seda teeb siis juba keegi teine (näiteks tulnukas teisel planeedil mingist kolmandast soost viiest olemasolevast). Ja soovist selgemaks saada millised minad sinu peas ringi liiguvad. Mitte et ma sinu selgitust tõe pähe võtaks, aga see lihtsustaks sinu postituste lugemist.

Ma ei tahagi sulle midagi kergelt mõistetavaks teha. Kes on minu tasemel, mõistab mind alati, kes mitte, see otsigu vastuseid...igalt poolt ja julgesti Smile.
Muuseas, sellel nö "mina, hinge, taassünni" teemal olen nii palju postitusi teinud, et kui see sind tõsiselt huvitaks, oleksid need juba ammu läbi lugenud ja ei peaks selliseid ... küsimusi jälle ja jälle esitama.
Vasta
#62
... ja jaa MÜSTIKUL on tuline õigus
Vasta
#63
(12-10-2012, 18:10 )kage Kirjutas: Osade jaoks on iga kõlava tiitliga inimese jutt usaldusväärne jutt ja millegipärast vaadatakse siis viltu nende otsa kes kohe ei usu. Ja kas sa tunned seda neurokirurgi isiklikult pikemat aega ja tead kui usaldusväärne ta on ning oled temaga rääkinud nende kogemuste teemal?

Ja kas sina tunned seda neurokirurgi isiklikult pikemalt aega? Alles eile keegi tõi ka video siia ära, kus ta ise oma surmalähedasest kogemusest pajatab. See jutt ja need videod ringlevad juba neli aastat siin foorumis.
Neid inimesi on olnud väga, väga palju, kelledel on olnud samasugused surmalähedased kogemused. Selle neurokirurgi jutt klapib ka mitme minu lähedase inimese surmaläheduses kogetuga.
Nii, et ma ei rõhuks sinu asemel sellele, et ainult üks suvaline inimene on sama juttu rääkinud.
Kui sul endal seni veel surmalähedasi kogemusi (near death experience) ei ole olnud (mõtlesin küll, et on), siis ei maksa umbropsu targutada.
Lõppude lõpuks on ju olemas isegi Rahvusvaheline Surmalähedaste Kogemuste Uuringute Assotsiatsioon.

Vasta
#64
(12-10-2012, 17:51 )lahendused Kirjutas: Teadvuse säilimine peale surma on sellise joonise abil "lihtne kastide eraldamine": kui alumine "kast" füüsilise ja eeterliku keha näol lakkab olemast peale surma, siis ei puuduta see kõrgemal olevaid "kaste", ehk hinge ja vaimu, mis on tegeliku teadvuse kandjad (füüsilisel kehal pole teadvust: löö vaid "puuga pähe" ja ongi teadvusetu keha siruli maas).

Inimese mõtlemist, teadvust saab mõjutada ka teatud "ravimitega". Kui teadvus sõltuks ainult vaimust-hingest, siis ei tohiks ükski füüsiline tegu manipuleerida teadvust. Sellegipoolest saab keemia abil mõistuse segi keerata. AI loomine pole samuti võimalik selle teooria järgi..

"Teadvus on mentaalne (vaimne) representatsioon väliskeskkonnast ja organismi siseseisundist, kus taju, mõtlemise ja tahte vormis toimub vastuvõetava informatsiooni töötlemine – kategoriseerimine, arutlemine, kogemuse üldistamine, tegevuse eesmärgipärane kavandamine ja tähelepanu tahteline suunamine.
Samuti nimetatakse teadvuseks seisundit, kus ollakse võimeline seda omadust aktiivselt rakendama (teadvus vs teadvusetus). Lisaks ärkvelolekuteadvusele on olemas ka teisi teadvuse vorme: uni, hüpnoos, meditatsioon, sensoorne deprivatsioon ja mitmesuguste ainete tarbimisest tingitud seisundid."

Vasta
#65
(12-10-2012, 18:11 )Minaelan Kirjutas: Muuseas, sellel nö "mina, ..." teemal olen nii palju postitusi teinud
Ei ole näinud ja ma olen ühe korra veel küsinud seda ilma vastust saamata. Samas elan ka seekord üle kuna üldine teadmine on niikuinii olemas ja võin ka sõna "mina" tähendust vastavalt kontekstile erinevalt tõlgendada.

Kui mõelda selle peale mis ajendas küsimust küsima, siis on see pigem see, et inimestel omandavad teatud sõnad mingi endaspetsiifilse ja laiema tähenduse samas jätkatakse nende kasutamist teistega suheldes sama loomulikult nagu teised saaksid ka nendest sõnadest samamoodi aru, st on omandanud maagiliselt nende sõnade sama mõiste mida rääkija silmas peab. Selline üldine tähelepanek.
(12-10-2012, 18:35 )Müstik Kirjutas: Ja kas sina tunned seda neurokirurgi isiklikult pikemalt aega?
Ja sellepärast ongi ta mulle suvaline isik, et ma teda ei tunne.
Tsitaat:Nii, et ma ei rõhuks sinu asemel sellele, et ainult üks suvaline inimene on sama juttu rääkinud.
Ära valeta palun.
Tsitaat:Kui sul endal seni veel surmalähedasi kogemusi (near death experience) ei ole olnud (mõtlesin küll, et on), siis ei maksa umbropsu targutada.
Targutad praegu sina, mitte mina. Mina ütlesin ainult, et suvalise isiku jutt ei tõesta veel midagi. Kui minna veel üldisemaks, siis suvalise isiku võib välja jätta ja öelda, et jutt ei tõesta midagi. Ja tõestus ei ole see kui teine nii usaldusväärset juttu ajab või tal nii usaldusväärne nimi ja tiitel on, et sa teda uskuma jääd vaid see mida saad ka ise võimaluse korral üle kontrollida.

Üldiselt võiks ikka osata vahet teha tõestusel ja kellegi subjektiivsel kogemusel. Samuti võiksid näha, et ma pole selle kogemuse kohta mitte midagi öelnud vaid võtsin sõna jutu teel millegi tõestamise kohta seega mingi kogemuste võrdlemine on lihtsalt kohatu ja demagoogiasse kalduv.
Vasta
#66

Inimese psüühikat ja teadvust mõjutavad "ravimid" toimivad kahte pidi: nö "hullurohud" blokeerivad peenematelt tasanditelt ülekanduva info, ning hull "rahuneb maha" - teistpidise tulemuse annavad hallutsinatoorsed seened ja nende sünteetilised analoogid meelemürkide näol: nad soodustavad peenematelt tasanditelt ülekanduva info edastust.
Samas saab ka inimene ise oma mõtlemise ja tahte abil panna enda füüsilise keha tootma samu hormonaalse toimega aineid.

Igatahes on "ravimid" võimetud, kui inimese seest "tõsta ajutiselt välja" mõned peenkeha kihid (tulnukaröövi, astraalrännaku, või shamaani rännaku abil): kui ikka hinge (astraalkeha ja mentaalkeha) pole füüsilise keha sees, siis võid kasvõi 101 kordse ravimite üledoosi anda, füüsiline keha ei oma ikkagi teadvust.


Mis aga puudutab tehisintellekti, siis nö "hingepõhisena" on teda võimalik luua: sensorid asendavad astraalkeha emotsioone, ning protsessor asendab mentaalkeha mõtlemist - nende kahe ühenduse abil saab edukalt panna tehisintellekti lahendama etteantud keerukusega probleeme.

Kuid tehisintellekti ei saa teha nö "vaimu põhisena", st panna teda välja mõtlema olemuslikult uusi asju: kõige uue loomine eeldab "valguse", ehk inspiratsiooni saamist peenematelt tasanditelt.

Ühesõnaga on teosoofia peenkehade põhine maailmakäsitlus sama "lollikindel", nagu seda on kompleksarvud: nii nagu ei leidu tehet, mis viiks kompleksarvudest välja - nii ei leidu ka küsimusi maailmakõiksuse olemuse kohta, mida ei saaks teosoofia peenkihtide teooria raames käsitleda.


Vasta
#67
Kage, üldse ei saa aru mis sa muudkui torised? Küll minaelan kallal, küll minu kallal.

Siin doktor Eben Alexander ise kõneleb:
http://www.youtube.com/watch?v=GW2-Ny5GxBo

Aga kui sul iga asja kohta muudkui tõestust vaja on, siis vii end sinna surmalähedusse seisundisse ja saadki oma tõestuse. Ja lohuta end sellega, et kui see viimne tund tuleb, siis saadki ju oma tõestuse kätte.
Raamatute viisi on kirjeldatud surmalähedaste inimeste kogemusi, seda sa ometi ju tead?
Igatahes on see neurokirurg inimene, kes on ise sellises olekus viibinud.
Eestikeelset lugemist:
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?35961

Raamat sisaldab kaks sensatsioonilist teost. Esimene käsitleb küsimust inimese hingest ja tema asukohast enne sündi. Teine raamat uurib kliinilises surmas viibinute surmajärgseid kogemusi.
Nüüdseks on ilmunud eesti keeles ka terve rida huvitavaid Stanislav Grofi teoseid:
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/4/67...islav_grof

Paar aastat tagasi ilmus temalt „Viimne teekond. Teadvus ja surma müsteerium.“ Tln. 2010.

Vasta
#68
(12-10-2012, 20:47 )Müstik Kirjutas: Kage, üldse ei saa aru mis sa muudkui torised?
Ei torise, vaid küsin. Mina ei ole süüdi, et mõned küsimustele vastata ei oska ja selle asemel imelikke vihjeid ja ümbernurga rääkimist tuleb. Ja samuti ei saa aru mis sind hammustas, et sa minu küsimuse peale "kuidas jutt midagi tõestab" mingeid surmalähedasi kogemusi taga ajama hakkasid. Unusta see artikkel ära ja võta küsimust teemaväliselt.
Tsitaat:Aga kui sul iga asja kohta muudkui tõestust vaja on
Täiesti arusaamatu lause. Mul ei ole vaja mingeid tõestusi, aga see ei takista mind küsimast kas neid tõestusi on. Ja samuti ei ole ma siin teemas mitte ühtegi tõestust küsinud. Rääkimata iga asja kohta tõestuse küsimisest.
Vasta
#69

Kuidas skeptikutele teha selgeks "surmajärgset kogemust":
1) Kui loetleda üles 1001+ surmajärgse kogemuse juhtumit üle maailma, siis pole see mingi tõestus: tegu ju tavaliste inimestega, kes ei tea meditsiinist ja surmast midagi!
2) Kui arst kirjeldab enda surmajärgset kogemust, siis pole teda mõtet kuulata, kuna tema aju on ju surma järgselt "kahjustada saanud" hapnikupuuduse tagajärjel, ning sealt ei tule enam normaalset juttu.
3) Kui skeptik peaks ise kogema surmajärgset kogemust, siis on see vaid tema "personaalne illusioon", ning sellest ei saa teha järeldusi surmajärgse kogemuse olemasolu tõepärasuse kohta.

Ühesõnaga ei saagi ... mott (mida oligi tarvis tõestada).

Vasta
#70
(12-10-2012, 22:09 )lahendused Kirjutas: Kuidas skeptikutele teha selgeks "surmajärgset kogemust":
1) Kui loetleda üles 1001+ surmajärgse kogemuse juhtumit üle maailma, siis pole see mingi tõestus
2) Kui skeptik peaks ise kogema surmajärgset kogemust, siis on see vaid tema "personaalne illusioon", ning sellest ei saa teha järeldusi surmajärgse kogemuse olemasolu tõepärasuse kohta.

Ühesõnaga ei saagi ... mott (mida oligi tarvis tõestada).
Kohendatult paistab õigem. Samas on natuke arusaamatu kuidas teadusepool on võimaline nii ruttu peale mõnda parakogemust peast kaduma, et isegi tõestuse mõiste ära unustatakse. Mulle tundub, et siin on vist mingi seos usuga.
Vasta
#71
(12-10-2012, 22:08 )kage Kirjutas: Mul ei ole vaja mingeid tõestusi, aga see ei takista mind küsimast kas neid tõestusi on. Ja samuti ei ole ma siin teemas mitte ühtegi tõestust küsinud. Rääkimata iga asja kohta tõestuse küsimisest.
Aga tõestusest rääkisid ometi:
(12-10-2012, 20:02 )kage Kirjutas: Mina ütlesin ainult, et suvalise isiku jutt ei tõesta veel midagi. Kui minna veel üldisemaks, siis suvalise isiku võib välja jätta ja öelda, et jutt ei tõesta midagi. Ja tõestus ei ole see kui teine nii usaldusväärset juttu ajab või tal nii usaldusväärne nimi ja tiitel on, et sa teda uskuma jääd vaid see mida saad ka ise võimaluse korral üle kontrollida.

Üldiselt võiks ikka osata vahet teha tõestusel ja kellegi subjektiivsel kogemusel.

Neli korda lausa sõna ei tõesta. Ei tõesta jah, aga mina ei rääkinudki midagi eespool tõestamisest, ma rääkisin kogemustest.




Vasta
#72
(12-10-2012, 17:35 )kage Kirjutas: Mida üldse tõestab mingi suvalise isiku suvaline jutt?
(12-10-2012, 17:51 )Müstik Kirjutas: Et siis neurokirurgi kogemused on lihtsalt suvalise inimese suvaline jutt.
(11-10-2012, 19:39 )Müstik Kirjutas: Ta ütles, et kui tema ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas tema AJUST VABA TEADVUS universumi teise, suuremasse dimensiooni.

Kage, millised on sinu surmalähedased kogemused olnud?
Tahaksin neid võrrelda selle neurokirurgi kogemustega.
Kolm korda mainisid kogemusi samas kui minu küsimus on hoopis teisel teemal. Mis me nüüd selle teadmisega peale hakkame?

Vasta
#73
(12-10-2012, 23:16 )kage Kirjutas:
(12-10-2012, 17:35 )kage Kirjutas: Mida üldse tõestab mingi suvalise isiku suvaline jutt?
(12-10-2012, 17:51 )Müstik Kirjutas: Et siis neurokirurgi kogemused on lihtsalt suvalise inimese suvaline jutt.
(11-10-2012, 19:39 )Müstik Kirjutas: Ta ütles, et kui tema ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas tema AJUST VABA TEADVUS universumi teise, suuremasse dimensiooni.

Kage, millised on sinu surmalähedased kogemused olnud?
Tahaksin neid võrrelda selle neurokirurgi kogemustega.
Kolm korda mainisid kogemusi samas kui minu küsimus on hoopis teisel teemal. Mis me nüüd selle teadmisega peale hakkame?

Ei taha küll nokkida, kuid vaatan, et te olete jälle "teineteist leidnud". Minge parem teemaga edasi.
Vasta
#74
(12-10-2012, 09:10 )Thorondor Kirjutas: Ma sain aru nii, et see näide ei olnud füüsilisuse kohta vaid andmekandmise kohta. Seega pole põhjust pahandamiseks ega ebaviisakusteks ammugi mitte.

Ja mina ütlesin, et tegu ebapädeva võrdlusega (nagu need paraku Lahendused ja tema primitiivse teosoofia puhul valdavalt kipuvad ikka olema), ja põhjendasin väga selgelt ja lühidalt miks on ebapädev - sest riistvara ei kannata vaimuga võrlust. Ja kui sina jahud andmekandmisest, siis praktika näitab, et ilma füüsilise(või mistahes energeetilise) kandjata ei toimu mingitki andmekandmist. Aga teadagi, ei jõua paramüstikule mitte midagi ikka kohale, kuna neil puudub vist jätkuvalt igasugunegi loogiline järelduste tegemise võime? Ja kus täpsemalt minu tekst ebaviisakust peaks sisaldama ei saanud kahjuks aru?


(12-10-2012, 20:37 )lahendused Kirjutas: Ühesõnaga on teosoofia peenkehade põhine maailmakäsitlus sama "lollikindel", nagu seda on kompleksarvud: nii nagu ei leidu tehet, mis viiks kompleksarvudest välja - nii ei leidu ka küsimusi maailmakõiksuse olemuse kohta, mida ei saaks teosoofia peenkihtide teooria raames käsitleda.

See sinu lollikindel käsitlus (mida sul loomulikult kuskiltki otsast pole) on ammu juba tükkideks raiutud ja seisab mul turjal trofeena omastatuna. St. kompleksarvud on saanud x ja y telje koos oma - ja + väärtustega, ning teatud kindla sektorite tähendusega.

Vasta
#75
Isiklik arvamus:
Kinnisidee, et kuskil artiklis või raamatus väidetu on tõene ja vastupidisele vihjavad tulemused isiklikust eksperimendist on illusioon .. see ei ole enam skeptitsism. Kust saab siis üldse järeldada, et illusioon ei ole ka artiklis või raamatus väidetu?

Ei saa uurida iseennast objektiivselt - pead eksperimente sooritades ikkagi ennast ka arvesse võtma. Kuid täpselt samamoodi on subjektiivne ka mingilt empiiriliselt mõõteseadmelt mõõdise lugemine .. kust teame, et mõnda neist näitudest ei kujutanud me endale ette? Seega suurt vahet ei ole, kuniks eksperimendid on enam-vähem korratavad (kehast väljumise kogemusi leiab üsna suurtes kogustes). Tõsi küll, enamus neist ei ole eesti keeles.

Pigem võiks võtta eelduseks, et ei koolis õpitu ega isiklikud kogemused ole täielikud ning eksperimente sooritada. Tõsi, nii võib kuluda aastaid enne kui eksperimendid hakkavad mõistlikke tulemusi andma. Kuid tulemused saavad see-eest olema maailmavaadet avardavad ja kas on kedagi, kes ei ole siia foorumisse just nimelt sellel eesmärgil tulnud? Võtkem julgus kokku ja katsetagem!
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,673 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,632 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,862 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,598 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,286 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Hing peale Universumi lõppu Neiu 24 13,389 12-04-2013, 11:37
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat