Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suitsetamine ja sellest loobumine
#51
Ei ole kindel, et just sõltuvuse suurendamiseks soolasid lisatakse. Näiteks kaaliumnitraati lisatakse, et tubakas paremini põleks (üks musta püssirohu koostisosa, naatriumnitraati lisatakse lihatoodetele roosa värvi andmiseks).
Lõik parkimise õpetusest, halba haisu tekitava rasva eemaldamine:

Wõetakse näit. 50 kilo tubaka lehti ja niisutakse järgmise sulatise sees: 42 liitert wett, ¾ kilo wiinakiwi ja ¾ kilo salpeetert (kui seda ei ole, siis wõib ka 1½ kg. soola wõtta) ja pannakse lehed selle sulatisega tõrde wajutise alla jaheda koha peale 3 päewaks. Ei ole aga wiinakiwi saada, wõib ka tema asemel tamme koore keedis olla, 2 kg. 5 liitri wee kohta. Tubak tuleb 12–18 tundi sellega leotada, mitte kauem, sest muidu kaotab ta wäga palju nikotiini ära. Peale selle jäetakse tubak 4–5 tunniks wee sisse ligunema, uhutakse üle ja pannakse tahenema. Sellega kaotawad tubaka lehed halwa lõhna, sest soola sulatis kisub enesesse raswa ollused, mis wastiku haisu põhjused olidki. Weega uhtumine on tarwilik sulatise jätiste kõrwaldamiseks. Kuiwatame lehed ära, siis saame hea piibutubaka. Tahame weel paremat tubakat saada, peame põhjalikuma ümbertöötamise ette wõtma.

Isiklik soovitus - tubakasõltlased võtku võimaluse korral jalad kõhu alt välja ja kasvatagu ise omale vajalik tubakas (noord tõusmed maltsaga sarnased!). Oma kogemuste järgi ütlen, et kasvab mis mühiseb. Parkimisega läksin alt (läks hallitama) ja edasine töötlus proovimata.
Parkimise õpetuse leiad piraadilahest ( torrent ).
Vasta
#52
Kõigile kes suitsetamisest või alkoholist või millestki muust kavatsevad loobuda - HOIATAN! Olge ettevaatlikud, sest väga kergelt võib näiteks suhkrusõltuvust tekkida. Muide üks väga tähtis sõltuvust tekitav komponent sigarettides pidigi justnimelt rafineeritud suhkur olema. Nagu on kirjutatud näiteks:

Siin ja siin ja veel igalpool mujal...

Loobusin ise umbes-täpselt 15 kuud tagasi suitsetamisest, alkoholist ...
ja kohe pärast seda hakkasin ma nii meeletult magusat sööma. Samamoodi ema kes alles hiljuti suitsetamisdest loobus. Aga mul läks iga päev või äärmisel juhul üle päeva ikka üks tahvel šokolaadi. Ja mõtlen ikka seda kõige suuremat Kalevi tahvlit mis üldse poodides müügil on. Praegu on juba lood natukene paremad, aga põhimõtteliselt sõltuvusest ma tegelikult lahti ju ei saanud. Lihtsalt läksin teisele üle ja nüüd üritan sellest lahti saada. Hrmm
Kui siin ei ole inimesi kes teavad, mis tunne on olla suhkrusõltlane või siis nagu minu puhul ilmselt šokohoolik või midagi taolist (kuna muud pahna endale üldiselt sisse ei aja), siis teadke, et kuradima keeruline on sellest lahti saada. See on täpselt nagu mul suitsetajana oli peale mõnusat einet eriti suur suitsu isu. Nüüd aga ei saaks nagu üldse rahu, kui ei ole midagi magusat peale süüa. Midagi jääks nagu puudu. Täpselt nagu suitsetamisegagi. Pidi rafineeritud suhkur ju sama tugevat sõltuvust tekitama, kui heroiin, nagu on näidanud rottide peal läbi viidud testid.
Praegusel hetkel näengi vaeva ja püüan oma arvatavast suhkrusõltuvusest lahti saada. Ütleks, et minu jaoks on see isegi raskem, kui oli suitsust või millest iganes muust loobumine. Võib-olla kuna šokolaad on niiiiii maitsev ja ei tundu üldse nii kahjulik - mis ta ilmselt ei olegi - siis ei näe põhjust sellega tegeleda kuna pole veel mingeid terviseprobleeme vms. Aga asi on ju ikkagi põhimõttes. Õnneks olen ajaga suutnud üle minna tervislikumatele maiustustele.
Siinkohal pean nõustuma nende inimestega, kes arvavad, et suhkrupakkidel ja suure suhkrusisaldusega toiduainetel peaks olema samamoodi hoiatava sildid nagu suitsupakkidelgi. Vot nii.
Samas ma hakkasin nüüd mõtlema, et ma söön peale šokolaadi või isegi selle asemel päris tihti mett. Ja väga väga väga palju mett, külmutatud marju, moos, õunu, mandariine, pirne jne jne. Need ei tohiks ju samamoodi mõjuda nagu rafineeritud suhkur? Alati on ilmselt võimalus, et sa pole suhkrusõltlane, pole šokohoolik vaid lihtsalt maiasmokk Bleh See sellesk...
Igatahes kui nüüd rääkida suitsetamisest ja sellest loobumisest, siis minu puhul aitaski loomulikult magus, millele ma tegelikult lihtsalt üle läksin ja ei soovita seda kui alternatiivi. Aga äärmiselt heaks alternatiiviks olid minu jaoks näiteks sihvkad. Käsi tegi ikka seda sama harjumuspärast liigutust ja noh... pettis nagu ära vahepeal. Jah, sihvkad on tõesti hea alternatiiv. Aga ausalt öeldes - nagu kõik tegelikult juba ka teavad - on ainukene asi mis tõesti aitab - tahtejõud - ja ei midagi muud... nii lihtne see ongi. Mõni asi võib lihtsalt natukene kergendada - nagu sihvkad - aga lõpuks on ikkagi kõik su enda peas nagu siin on juba ilmselt korduvalt mainitud.
Olin ise varem mitmeid kordi maha jätnud ja uuesti alustanud, aga see miski mis pani mind lõplikult loobuma oli üks lihtne küsimus iseendale: "Kas ma tõesti olen vaimselt nii nõrk inimene, et mingil nõmedal tossaval pulgal on minu üle võimu" ja see mõte, et tubakatootjad on suutnud mind sedasi orjastad. Ma ei saanud sellega lihtsalt leppida ja toetada sellist korporatsiooni. See on lihtsalt täielikult mu põhimõtete vastu.
Kõkkuvõtlikult aitasid kõige paremini sihvkad, mõtted juba sellest, et ma toetan korporatsiooni, mis põhimõtteliselt (inimese vaba valik siiski) tapab ja orjastab miljoneid inimesi, et see sama korporatsioon on suutnud ka mind niiviisi orjastada ja lõpuks see tõestamine iseendale, et ma oled võimeline seda tegema... see on nagu, et sa ei saa tunnistada endale, et sa ei suuda seda. Võimatu! Inimene on liiga uhke selle jaoks. Ego ei lase lihtsalt. Ilmselt tuleb enda jaoks leida piisavalt mõjuv põhjus miks loobuda.
Ma usun, et selles on kõige rohkem kasu. Vähemalt minule oli ja loodan, et sellest pikast lohisevast jutust oli ka kellelegi teisele natukenegi kasu.
Igatahes edu kõigile, kes püüavad ikka vähem ja vähem millestki sõltuda ehk põhimõtteliselt olla vabad või vähemalt vabamad kui varem. Edu Teile! wink
Vasta
#53
Shponglebob::Smile, mulle tundub, et nii suitsetamine, joomine kui liigsöömine (k.a. magusa) tuleb stressist. Kui õppida maandama stressi, siis saab lahti ka neist sõltuvustest. Muidu jah, üks lihtsalt vahetab teise välja.

Ja lisaks veel, et kunagi olid kõik need kahjulikud ained - nüüdsed nn. "meelemürgid" - kasutusel vaid rituaalides ja harva ja võimalik, et vaid kindla preesterkonna poolt nägemuste nägemiseks, esivanematega ja jumalatega ühenduse võtmiseks jne. Aga siis tuli valge mees, agressiivne vallutaja ja pidevalt oma positsiooni pärast hirmul ning tegi neist enesele igapäevased "rahustid".
Pühaduseteotus maksab kätte.
Vasta
#54
(14-01-2012, 13:55 )zen faran Kirjutas: Ja lisaks veel, et kunagi olid kõik need kahjulikud ained - nüüdsed nn. "meelemürgid" - kasutusel vaid rituaalides ja harva ja võimalik, et vaid kindla preesterkonna poolt nägemuste nägemiseks, esivanematega ja jumalatega ühenduse võtmiseks jne. Aga siis tuli valge mees, agressiivne vallutaja ja pidevalt oma positsiooni pärast hirmul ning tegi neist enesele igapäevased "rahustid".
Pühaduseteotus maksab kätte.

Lõigu esimene osa läheb sul "zen faran" juba päris ilusti siis aga langed nii ette aimatavalt kliki poolt seatud
süütunde lõksu. Pole see valge mees midagi nii hull -vaata peeglisse ja mõtle hoolikalt ja uuri ajalugu.
Vasta
#55
(14-01-2012, 16:10 )excubitoris Kirjutas:
(14-01-2012, 13:55 )zen faran Kirjutas: Ja lisaks veel, et kunagi olid kõik need kahjulikud ained - nüüdsed nn. "meelemürgid" - kasutusel vaid rituaalides ja harva ja võimalik, et vaid kindla preesterkonna poolt nägemuste nägemiseks, esivanematega ja jumalatega ühenduse võtmiseks jne. Aga siis tuli valge mees, agressiivne vallutaja ja pidevalt oma positsiooni pärast hirmul ning tegi neist enesele igapäevased "rahustid".
Pühaduseteotus maksab kätte.

Lõigu esimene osa läheb sul "zen faran" juba päris ilusti siis aga langed nii ette aimatavalt kliki poolt seatud
süütunde lõksu. Pole see valge mees midagi nii hull -vaata peeglisse ja mõtle hoolikalt ja uuri ajalugu.

Ei mingit süütunnet, lihtsalt see mida ma tänapäeva ühiskonnas näen ja ajaloolised faktid (indiaanlastest enamus tapetud, järgi vaid valge mehe eeskujul ennast surnuksjoov kübe reservaatides). Aga üldiselt ma ei tahaks siin selle suitsetamise teema all eriti "valge mehe" üle arutleda. Minu meelest ei ole ta ei halvem ega parem, kui mõne teise nahavärviga mees. Või naine. Aga kindlasti mitte ka plekitu.
Vasta
#56
Küll mitte suitsust loobumisest, aga otsapidi peaks teemasse sobima.
Võite ümber tõsta kui on sobivam teema.

Saare maakonna koolinoorte seas kogub populaarsust mokatubakas ja välgumihkligaas


Vasta
#57
No on ikka teemad PW-s. Raiskasin pool tundi, et mis tarka ka soovitatakse. Kõik on kõrvade vahel kinni, siis mõtlemises. Celtics tegi kõik puus ja punaseks. Pakuks omalt poolt minu lemmiku kalmuse välja. Leidsin mitmest rahvameditsiini raamatust soovituse: närige natukene kuivatatud kalmusejuurt hommikuti. Juba väheses koguses ajab kalmus kroonilise suitsetaja iiveldama. Kahjuks on kalmus ravimiks tunnistatud ja meie apteekides müüdav Kubja tolm ei ole kõige parem variant. "Loodus pluss" putkadest võite saada õiget vene kalmust, ainult tuleb klienditeenindajaga head suhted luua(letialune kaup). Head katsetamist kõigile.

Päikest.
Vasta
#58
Ma olen ise ka suitsetaja,ja suurim viga sõltuvusest lahti saamisel on arvamine et see on paha ja tuleb hävitada.
Mitte midagi ei saa hävitada niimoodi,et luues illusiooni iseendas kuidas peaks olema.
See on nagu iseendale vastu võitlemine ja illusiooni loomine,et mis ja kuidas ma pean olema.Tuleks endale tunnistada kes oled ja arvestama oma ''kiiksudega''.Mõistmine oma vigadest ja mitte ühiskonna arvamustest lähtudes toob ka selguse.
Igasugune vastuvõitlemine loob kitsukese olukorra,mis on vaimu pimestav.
Iseenda sees aga tuleb kasvatada arusaamist kas mul on seda vaja või mitte,ja miski selline toimub liigse söömise liigse kofeiini või ka amfetamiini tarvitamise puhul
Vasta
#59
Pikaldlane enesetapp suitsetamise teel on suht ohutu "kiiks".
Inimesel ongi antud mõistus arusaamiseks mis on talle kahjulik
ja tahtejõud sellistest asjadest loobumiseks.
Kui eelistad olla tahtejõuetu lammas ja edasi popsutada siis
anna minna loomulikult - ei ina ega teised sind sundida ei saa.
Ürita aga sellega mitte meie hingamise kaugusele sattuda.
Teistel on veel töötav mõistus ja toimiv tahtejõud.
Vasta
#60
Jah,inimestele on antud mõistus,aga sellist mõistust kasutada pole otstarbekas kuna terve meie elu seda käsib.Mõistus ei sõltu sellest kuidas keegi ja miski arvab.
Mingisugust''kiiksu'' ei eksisteeri see on iseenda arvamus kuidas miski võiks või peaks olema. Terve mõistus mida meile koolides ei õpetata oskab iseenesest vältida liialdusi.
Vasta
#61
Käisin nõustamis kabinetis ja proovin keemiat.
Samas, ega tablatatist ilma tahtejõuta abi ei pidanud olema, aga....lootus sureb ikka viimasena. Usun, et seekord... .

Igatahes....

Varenikliin

American Medical Association avaldatud ning ravimifirma Pfizer rahastatud uurimistööd näitavad, et Pfizeri uus suitsetamisvastane ravim varenikliin on vähemalt lühiajaliselt oluliselt efektiivsem kui praegu müügil olevad ravimid ja muuhulgas ületab selle mõju GlaxoSmithKline'i Zybani (bupropioon) toimet, teatab CBC. Samal ajal hoiatasid uurimusi läbi viinud teadlased, et varenikliin pole tugevale toimele vaatamata mingisugune imeravim, sest enamik seda ravimikatsetuste käigus tarvitanud inimestest ei suutnud siiski suitsetamist maha jätta. Uurijad märkisid, et praegu ei ole olemas tabletti, mida sisse võttes saaks suitsetamist 100%-lise tõenäosusega maha jätta ja on väga kahtlane, kas sellist tabletti kunagi tulebki. 12 nädalat pärast varenikliini tarvitamist suutis suitsupakist eemale hoida 44% katsealustest. Zybanit tarvitanute seas oli selliseid inimesi 30% ning platseebopreparaati manustanute hulgas 18%. Aasta möödudes olid need näitajad vastavalt 22%, 16% ning 8%. Varenikliin stimuleerib nikotiiniretseptoreid ja vabastab seeläbi ajju dopamiini, vähendades sel viisil soovi uut sigaretti süüdata ning alandades võõrutusnähte. Samal ajal ei ole eralduvad dopamiinikogused sedavõrd suured, et inimesel tekiks sõltuvus varenikliinist enesest.
Vasta
#62
Kui inimesed on tahtejõu abil ennast surnuks näljutanud, siis on võimalik ka suitsetamisest loobuda.
Vasta
#63
Tere paradele

Raporteerin oma tablati närimisest. Tabla hakkas tervisele kaikaid kodaratesse viskama. Nimelt peale manustamist hakkas magu vaevama, eriti tühjema kõhuga ja seega jätsin kuuri pooleli. Nimelt jätsin tabletid koos suitsuga. Kokku manustasin kuu aega ja kolmenädala koguse. Järgin ranget reeglit, et mitte üht kõssi enam. Nagu alkohoolikutel, et kui pitsi võtad, siis kohe pudelis kah.
Enne aastat ei hõiska, aga vaikselt kiidan end peale igat suitsuvaba päeva.

Ei suitsule!
Vasta
#64
Tubli!

PS. tablette ei tohi kunagi tühja kõhu peale võtta. Olgu nad siis mistahes tabletid.
Vasta
#65
http://www.nikostopp.com pakub suitsetamisest loobumiseks nõelravi.
Millised on sellise ravi ohud ja tegelik kasutegur? Kui tõsiselt võib seda võtta?
Eriti tore kui keegi räägiks isiklikest kogemustest kuna huvitavad just hilisemad tagajärjed.
Vasta
#66
Lasin perearstil endale välja kribada tabletid CHAMPIX.(1 mg tablett) 28 tabletti karbis ja hind oli 48 euot. Esimene kuu on tubakavabalt möödas ja kätt pole tubaka poole veel sirutanud. Tablette ei tarbi enam. Sellest portsus jäi kaks tabletti järgi. Õpetuse järgi oleks üks karp veel tulnud manustada.

Paistab, kaua vastu pean. Erilist isu ei ole. Mõni kord tekib isu, aga see on kergemini üle elatav.

Jõudu neile, kes üritavad pahest vabaneda.

NB! olen enne proovinud e-sigaretti, plaastreid , nätse, isegi neid paljukiidetud nõelu.

Hetkel tundub, et see tablett minu puhul toimib.

Smile
Vasta
#67
(08-09-2012, 14:18 )stalo Kirjutas: NB! olen enne proovinud e-sigaretti, plaastreid , nätse, isegi neid paljukiidetud nõelu.

Ehk räägid nõeltest lähemalt? Hetkel kaalun kas minna või mitte.
Vasta
#68
Celtic, ära nüüd räägi nii kategooriliselt asjust, mida sa ei tea: osasid ravimeid tulebki enne sööki võtta.. hehee. Lihtsalt nii vahemärkuseks.
Vasta
#69
Nõelu pandi kolm tükki kõrvalesta. Mingi aja jooksul need tulevad ise ära. Kui tuleb suitsuisu, siis mudid neid nõelu. Kellel aitab, kellel mitte. Mind ei aidanud. Suitsuisu läks suuremaks. Panemas käisin neid raadiomajas. Kuna esimene kord ei aidanud, siis pandi teine kord tasuta. Kasutegur jäi saabumata.

Samas oma tutvusringis tean inimesi, keda nõelte panemine on aidanud.
Vasta
#70
Seda ametit peetut 25 aastat. Mahajätmise ametit peetut kusagil 8,2356373845765 aastat. Mida ma olen siis sella aja jooksul enese jaoks aru saanud.
Suitsetamine on kahjulik (on jah)
Sellest on raske loobuda (on jah)
Suitsetada on mõnus (on jah)
Sõltuvusest, mis on kahjulik, ei ole olla mõnus (ei ole jah)
Kui hakkad lõpetama, siis on suits Su ainus mure.
On siis muresid vaja?

Vasta
#71
Olles pikaajaline suitsetaja olen ma teinud järelduse ,et vägisi ennast sundida ei ole mõtet. Sellest tulevadgi igasugu muud sõltuvused. Kes sööb šokolaadi ,kes mingit muud jama. Kui see tunne tuleb siis tuleb ja kui ei siis ei. Ennast vägistada ei ole mõtet. Igasugu tabletid ja nõelad ja muu jama on mõtetu. Tahtejõud on see mis "vabastab" suitsetamisest. Ja see kes ei ole kunagi suitsu teinud ei tohiks üldse sellel teemal sõna võtta. Rääkitakse asjadest millest aru ei saada ja siis mulisetakse võltskoormast a´la Celtic.
Ja suitsetamisest loobumine peaks toimuma päeva pealt ,mitte järkjärgult. See on enesepetmine. Kuigi räägitakse ,et päevapealt loobumine on tervisele palju suurem koormus kui edasi suitsetamine.
Vasta
#72
Ma arvan just vastupidi, et need, kes suitsu tirivad, on küll viimased, kes sel teemal sõna võtta võiks. Nii palju, kui mina suitsetajaid tean, ei ole neist keegi sõltlane. Vastupidi - nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi.

See oli muidugi iroonia, ent nende endi sõnad.
Vasta
#73
(12-09-2012, 15:24 )Celtic Kirjutas: Ma arvan just vastupidi, et need, kes suitsu tirivad, on küll viimased, kes sel teemal sõna võtta võiks. Nii palju, kui mina suitsetajaid tean, ei ole neist keegi sõltlane. Vastupidi - nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi.

See oli muidugi iroonia, ent nende endi sõnad.

Oma kogemustest tean vaid ainult ühte inimest kes on tõesti suutnud suitsetamise maha jätta. Oli pikaajaline suitsetaja ning nüüd ei ole enam aastaid tõmmanud.
Aga teistel suitsetajatel on küll kummaline suhtumine, et igakell võin maha jätta. Niipaljud kui neist on üritanud, niipaljud on ka läbi kukkunud.
Vasta
#74
(12-09-2012, 15:24 )Celtic Kirjutas: Ma arvan just vastupidi, et need, kes suitsu tirivad, on küll viimased, kes sel teemal sõna võtta võiks. Nii palju, kui mina suitsetajaid tean, ei ole neist keegi sõltlane. Vastupidi - nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi.

See oli muidugi iroonia, ent nende endi sõnad.

Quittisin päevapealt, ei ühtki mahvi, asi on tahtmises
Vasta
#75
1) Tuleks aru saada, et füüsilise maailma poole pealt on suitsetamine sõltuvushaigus, nagu narkomaania - ning ka suitsetamise ravimise meetodid on nagu narkomaania ravis (järjest nõrgemate dooside andmine).

2) Vaimse maailma poole pealt vaadatuna näeb suitsetamine välja nii, et mingi nikotiinilembeline vaimolend on seestunud inimese sisse, ning "kogeb" nikotiini mõjusid läbi inimese füüsilise keha - ning seetõttu sunnib/ahvatleb vaimolend inimest üha uusi ja uusi plärusid süütama.

3) Kui üritada suitsetamist "ravida" füüsilise maailma meetodite abil, siis tuleks panna paariks kuuks nikotiini sisaldavad plaastrid naha külge, ning nii saada lahti suitsetamise harjumusest kui sellisest (nikotiin imendub läbi naha plaastri kaudu) - järgnevatel kuudel vähendatakse aeglaselt nikotiini sisaldust plaastris ja nii vabanetakse täielikult nikotiini vajadusest ja ühtlasi ka suitsetamisest.

4) Vaimse maailma ravimeetodid seisneks biovälja korrektsioonis, st keegi tugeva ja puhta bioväljaga inimene (nagu Lille Lindmäe) kannab üle oma biovälja ja paneb nii suitsetaja bioväljas olevad "augud kinni" (enda tugeva ja terve biovälja abil), mille tagajärjel ei saa nikotiinisõltlasest vaimolend enam "kinnituda" inimese nõrga ja aukliku biovälja külge (nõrga ja aukliku biovälja asemel on tugev ja aukudeta bioväli, kuhu vaimolend ei saa enam kinnituda).
Sellise lähenemise kohta on üks pildike Lille Lindmäe raamatust "Iidsete teadmistega õnnistatud", kus näidatakse narkari ravi biovälja parandamise meetodil - inimese biovälja muutusi biovälja ülekande ajal on pildistatud Kirljani fotograafia abil, ehk nii on muudetud inimese eeterväli "nähtavaks" ka neile, kes ei valda iseseisvalt eeterkeha põhist selgeltnägemist:
http://www.upload.ee/image/2670655/narkari_biovali.JPG

5) Suitsetamise olemus peenemate kehakihtide abil:
Kui suitsetada, siis kattuvad kopsudes olevad rakud tõrva ja tökati kihiga - nii on häiritud rakkude vahelises ruumis olev eeterkeha, ning muutub elujõu ehk prana voolamine eeterkehas - muutus eeterkehas kandub üle astraalkehasse, ning inimene hakkab nautima suitsetamise mõjusid - muutus astraalkehas kandub üle mentaalkehasse, ning inimene hakkab teadlikult otsima suitsetamise võimalusi - muutus mentaalkehas kandub üle buddhi kehasse, ning inimene hakkab ka järgmistes kehastustes harrastama enesehävitusliku elustiili.
Kui inimene saab buddhi keha, ehk oma sisemise inteligentsuse abil aru suitsetamise kahjulikusest, siis kandub see üle mentaalkehale - nii üritab inimene teadlikult vältida suitsetamist, ning muutus kandub üle astraalkehale - nii ei tunne inimene enam rõõmu suitsetamisest, ning muutus kandub üle eeterkehale - nii suureneb eeterkehas elujõu ehk prana vool, ning muutus kandub üle füüsilisele kehale - füüsilises kehas eemaldatatakse kopsudest aegamööda tõrva ja tökati jäänused, ning inimene saab suitsetamisest terveks ka füüsilisel tasandil.

Nagu näha, siis saab suitsetamisest loobuda väga erinevate meetodite abil - kõige nende aluseks/eelduseks on aga igaühe enda TAHE - kõik muud on vaid abivahendid.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Horoskoobindus, sinu arvamused sellest.. Tutanhamon 114 83,509 23-12-2019, 12:55
Viimane postitus: Lokster

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat