Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palve
#26
Et siinse foorumi kasutajale Stellale ja tema arvutile sai siitkaudu osaks elektromagnetiline terrorism, siis Stella palus minul kui tema heal sõbral kirjutada siia Palve teemasse viimane sõnum temalt.

Stellalt:

Suurimad ja südamlikud tänud kõigile Stella sõpradele, huvitavate lugude ja mõtete kirjutajatele ning kaasamõtlejatele!
Tänu siinsetele headele sõpradele sai väga palju mõistetavamaks ja selgemaks.

On suur tõenäosus, et oleme sattunud suurte maailmaajastute vahetumisse hetke.
Igor Mangki oma aastalõpu horoskoobis kirjutas põhimõtteliselt samast asjast.

Elu on täis Elu. Eluga on võimalik suhelda.
Kõik taandub inimese ja inimkonna suhtele ja suhestumisele Jumalaga.
Palvetage. Õpetage seda ka endi lastele.

Lorna Byrne ütleb, et palvetades pole Sa kunagi üksi. Sinu kaitseingel (on meist igalühel kogu aeg juures) ja kõik teised lähedal olevad inglid palvetavad Sinuga kaasa. Kinnitades Sinu palvet.
Soovitan lugeda ja kuulata Lorna Byrne´i. Tema kätte on koondunud rohkem kui poole sajandi jooksul suuremahuliselt huvitavat ja Elu selgitavat taevalikku ilmutust. Siiani on ta pidanud vaikima. Nüüd viimastel aastatel on ta saaniud õiguse ja ülesande jagada seda maailmaga.

Üks võimalustest palvetamiseks:
Matteuse Evangeelium 6:
Jeesuse Mäejutlus (piibel.net)
Teie palvetage siis nõnda:

Meie Isa, kes sa oled taevas!
Pühitsetud olgu sinu nimi!
Sinu riik tulgu,
sinu tahtmine sündigu
nagu taevas, nõnda ka maa peal!
Meie igapäevast leiba anna meile tänapäev!
Ja anna meile andeks meie võlad,
nagu meiegi andeks anname oma võlglastele!
Ja ära saada meid kiusatusse,
vaid päästa meid ära kurjast!
[Sest sinu päralt on riik ja vägi ja au igavesti. Aamen.]

Veel väike valik inimeste koostatud palveid:

MARIE UNDER (1883-1980)
Taevane Isa, kuule mu palvet,
tänu ja kiitust mu hing Sulle toob.
Elu ja tervist, abi ja kaitset,
rõõmu ja rahu Su vägev käsi loob.

Ole mu juures kodus ja kaugel,
päeval ja öösel mind kaitsku Su tiib.
Olen kord väsind, öövarjud kaugel –
Saada üks ingel,
Kes mind Su koju viib.

Õnnista, Isa, kodumaa mulda,
tärkavat orast ja tolmlevaid päid.
Õnnista lõikust, terade kulda,
anna mu rahvale aastaid palju häid.


EMA TEREZA (1910-1997)
Juhi mind surmast ellu,
valedest tõesse.
Juhi mind meeleheitest lootusesse,
hirmust usaldusse.
Juhi mind vihkamisest armastusse,
sõjast rahusse.
Las rahu täidab meie südant, meie maailma,
meie universumit ... rahu, rahu, rahu.


TOM WHITECLOUND, Mohawki indiaanlane
Meie isa, kelle häält kuuleme tuules
ja kelle hingamine annab elu kogu maailmale,
vaata hääsoovlikult inimeste pääle
ning hajuta ülbus ja vihkamine,
mis lahutavad meid meie vendadest.

Me oleme Sinu paljud lapsed, tillukesed ja väetid.
Me vajame Sinu väge ja tarkust. Luba meid käia ilus ja luba meie silmadel näha punast ja purpurset päikeseloojangut. Tee nii, et meie käed austaksid asju, mida Sina oled teinud; et meie kõrvad oleksid ärksad kuulma Sinu häält. Tee meid targaks, nii et me tunneksime õpetusi, mida Sa varjad igas lehes ja kaljus.
Me ei taha olla kõrgemad oma vendadest. Me tahame võidelda oma suurima vaenlasega – iseenesega. Tee meid küpseks, et me võiksime tulla Sinu juurde puhaste kätega ja selgete silmadega, ning kui elu kustub päikeseloojangul, et siis me vaim võiks häbi tundmata tulla Sinu juurde.

Vasta
#27
(28-12-2011, 15:23 )Snuff Kirjutas: Et siinse foorumi kasutajale Stellale ja tema arvutile sai siitkaudu osaks elektromagnetiline terrorism, siis Stella palus minul kui tema heal sõbral kirjutada siia Palve teemasse viimane sõnum temalt.

Lasku arvuti korda teha ja kirjutagu ise neid sõnumeid nii palju kui süda soovib...
Vasta
#28
Keldi palve: TÄNUPALVE
Tänu Sulle, oo Jumal, et ma olen võinud täna ärgata
koos elu enda ärkamisega mu ümber;
tulgu see auks ka Sinule, Sa kõigi andide Jumal,
ja tulgu see auks ka minu enda hingele.

Oo suur Jumal, toeta Sina minu hinge
omaenda halastuse abiga;
sel ajal kui ma riietan oma keha villaga,
kata Sina mu hing tiiva varjuga.

Aita mind vältida iga pattu
ja unustada iga patuallikas;
nii nagu udu hajub künkaharjult,
haihtugu ka iga paha hägu minu hingest,
oo Jumal.


Keldi palve: KAITSE
Elava Jumala kaitse olgu Sinuga,
armastava Kristuse kaitse olgu sinuga,
Püha Vaimu kaitse olgu sinuga
igal sinu elupäeva ööl
sind aitamas ja hoidmas,
sinu elu igal päeval ja ööl.

Keldi palve: EMA ÕNNISTUS
Kuhu iganes sa paned oma pealae,
kuhu iganes sa vajutad oma otsaesise,
sealt tulgu sulle õnnistatud vägi.
sealt tulgu sinu sisse jõud,
seal olgu sulle õnnistatud vägi.

Sul olgu kestmist maha heites,
sul olgu kestmist üles tõustes,
sul olgu kestmist öösel kui ka päeval.
Ja ülihelde olgu taevas sinu vastu, armas laps.
Sul olgu kestmist öösel kui ka päeval,
ja ülihelde olgu taevas sulle, armas laps.

Jumala pale olgu pööratud su poole,
leebe Kristuse pale,
Püha Vaimu pale
sind päästku igal tunnil
nii ohtudes kui vaevas,
sind päästku igal tunnil
nii ohtudes kui vaevas.
Vasta
#29
Mis usukuulutus siin lahti läks? Tuletan meelde, et misjonitöö pole meil foorumis lubatud. Annan avaliku hoiatuse Snuffile.
Vasta
#30
(28-12-2011, 15:56 )PiziIngliito Kirjutas: Mis usukuulutus siin lahti läks? Tuletan meelde, et misjonitöö pole meil foorumis lubatud. Annan avaliku hoiatuse Snuffile.

Teema pealkirjaks on ju PALVE! Postitus on vägagi teemasse ja mina ei saa küll aru, kust otsast see post misjonitöö on?
Vasta
#31
Võiks ehk mainida vaid, et tegemist pole keldi palvetega, vaid pööratud keltidele omistatud kristlike palvetega.
Vasta
#32
Jõhvikas, kullakene, võiks ikka niipalju läbi hammustada, et see siin on küll puhas Jumalakuulutus. Ehk kordan ennast, see on tõesti "Palve" teema, aga palvetamine ei peaks kõlama ainult Jumala nime suhu võttes.
Vasta
#33
Noh, võtame siis nii, et me ei ole kristlik usukuulutamise foorum. Jah, sellist reeglit meil tõepoolest ei ole, sellegipoolest ei pea ma õigeks, et siin keegi niimodi Jumalasõna kuulutama tuleb. Selleks on teised foorumid. Sa loe natuke kasutaja Snuffi postitus, ka Gaia teemas, ja saad aru mida ma mõtlen. Ma ei kritiseeri kellegi postitusi ilma põhjuseta wink
Vasta
#34
(28-12-2011, 15:23 )Snuff Kirjutas: Et siinse foorumi kasutajale Stellale ja tema arvutile sai siitkaudu osaks elektromagnetiline terrorism, siis Stella palus minul kui tema heal sõbral kirjutada siia Palve teemasse viimane sõnum temalt.

Kordan sama mida omal ajal Stellale - tegu on pigem oskamatu kasutamise ja puuduliku arusaamisega arvutite
"kaanealusest" kui mingit liiki terrorismiga. Tema poolne seletus lubab oletada ka mitut liiki tehnilist viga arvuti
raudvaras mis on probleemide aluseks. Aga jäägu see Stella südametunnistusele. Pakkusin talle omapoolset
abi ja täiesti tasuta (mida mitu selle foorumi liiget on saanud), kuid sellest ta keeldus.

Mis puudutab seda ülejäänud teksti siis leian, et teatud moel on seda võimalik võtta ka religioosse propagandana
ja seega toetan Pizi märkust, kuid isiklikult mind see ei häiri - olen selleks liga paksu nahaga.
Snuff - lihtsalt õpi oma/Stella tekste natuke neutraalsemalt vormistama - see pole tegelikult keeruline.

PS. Väike ääremärkus Pizile:
(28-12-2011, 16:42 )PiziIngliito Kirjutas: Ehk kordan ennast, see on tõesti "Palve" teema, aga palvetamine ei peaks kõlama ainult Jumala nime suhu võttes.


Asi nii, et siin planeedil Maa on "Palve" AINULT Jumala poole. Küsimus võib tulla, et kuidas keegi seda Jumalat kutsub.
Kas Allah, Jehoova, Queltzcoatl või veel midagi sarnast jäägu tema südametunnistusele.
Sõna "palve" on aga laia haardelisem ja eeldab millegi (teene, asja jne) küsimist teiselt isikult. Klassikaline näide on
talupoegade palve(kiri) Tsaarile (mitmed näited ajaloos), kodaniku palve kohtule jne jne.
wink
Vasta
#35
(28-12-2011, 17:24 )PiziIngliito Kirjutas: Noh, võtame siis nii, et me ei ole kristlik usukuulutamise foorum. Jah, sellist reeglit meil tõepoolest ei ole, sellegipoolest ei pea ma õigeks, et siin keegi niimodi Jumalasõna kuulutama tuleb. Selleks on teised foorumid. Sa loe natuke kasutaja Snuffi postitus, ka Gaia teemas, ja saad aru mida ma mõtlen. Ma ei kritiseeri kellegi postitusi ilma põhjuseta wink

Jõudsin koju ja kuna aega nüüd vabalt, siis lugesin Snuffi poste esimesest reast ka kaugemale... Vabandan Pizi ees! Oli õige märkus küll.

P.S. See elektromagneetiline terrorism on muidugi päris huvitav asi... Jah, jumala eest, ära lase oma arvutit korda teha ja aja kõik hädad teiste kaela!
Vasta
#36
(28-12-2011, 15:23 )Snuff Kirjutas: ...siis Stella palus minul kui tema heal sõbral kirjutada siia Palve teemasse viimane sõnum temalt.

Stellalt:

MARIE UNDER (1883-1980)
Taevane Isa, kuule mu palvet,
tänu ja kiitust mu hing Sulle toob.
Elu ja tervist, abi ja kaitset,
rõõmu ja rahu Su vägev käsi loob.

Ole mu juures kodus ja kaugel,
päeval ja öösel mind kaitsku Su tiib.
Olen kord väsind, öövarjud kaugel –
Saada üks ingel,
Kes mind Su koju viib.

Õnnista, Isa, kodumaa mulda,
tärkavat orast ja tolmlevaid päid.
Õnnista lõikust, terade kulda,
anna mu rahvale aastaid palju häid.

EMA TEREZA (1910-1997)
Juhi mind surmast ellu,
valedest tõesse.
Juhi mind meeleheitest lootusesse,
hirmust usaldusse.
Juhi mind vihkamisest armastusse,
sõjast rahusse.
Las rahu täidab meie südant, meie maailma,
meie universumit ... rahu, rahu, rahu.

Suur tänu Stellale ja tema vahendajale foorumis osalemise eest!
Tegelikult on kahju, et nii tore inimene on vajalikuks pidanud siinsest foorumist eralduda...
Eriti olen Stellale tänulik Gregg Bradeni raamatu "Fraktaalne aeg. 2012 aasta saladused ja uue maailmaajastu algus" (Pilgrim 2010) tutvustamise eest. Sain just hiljuti selle raamatukogust ja lootsin selle raamatu üle temaga edaspidi mõtteid vahetada...
Tänud ka Marie Underi ilusa luuletuse ja ema Theresa mõtteterade tutvustamise eest!
Vaatasin, et nobeli rahupreemia laureaati ema Theresat ei olegi foorumis varem tutvustatud:
http://et.wikipedia.org/wiki/Ema_Teresa

Ema Teresa sai Nobeli rahupreemia oma töö ja võitluse eest, millega ta oli leevendanud abi vajavate laste viletsust ja hädasid. Auhinnaraha palus ta annetada vaesesse Kolkatasse. Kui Ema Teresale ulatati auhind, siis küsiti, et mida me saame teha parema heaolu nimel maailmas. Ema Teresa vastas: "Minge koju ja armastage oma peret."

Talle anti ka John F. Kennedy inimsuse preemia, Jawaharlal Nehru rahvusvahelise üksteisemõistmise preemia ja Albert Schweitzeri preemia.

Igal juhul täitku ka sinu südant Stella edaspidi rahu ja usk homsesse paremasse maailma!Smile Ja kui võimalik, siis ära loobu foorumisse ka edaspidi heade positiivsete sõnumite edastamisest. See foorum siin vajab Sind!Smile

Vasta
#37
Tõstsin Gaiaga seotud postitused õigesse teemasse, sest selle jaoks meil tõepoolest on ju eraldi teema.
Seda Palve juttu annaks ehk teises toonis esitleda, või kas ikka saab? Sellega ma küll ei nõustu, et ainult nö Jumala poole saab palvetada. Mõni palvetab ju hoopis inglite poole, mõni Maa poole, minu pärast ka kasvõi Saatana poole (pole just kõikseparemad näited tegelikult) - kas siis näiteks sellepärast, et peetakse ingleid Jumala käsilasteks või Maad mingil moel Jumala väljenduseks? Tahestahtmata igaljuhul tekib mul tunne, et see palvuse asi on seotud kristlikult süvendatud duaalse maailmaga.
Vasta
#38
Just Pizi - seda nad on - seega lähevad Palved alati "ühte taskusse" Smile
Vasta
#39
Ühte taskusse küll - Kõiksuse=Jumala.
Samas mitte alati kristlikku taskusse. Eks palvetatud muistsel ajal ju mitmete erinevate jumalate poole.
Ja eks palvetata ju muudeski uskumustes, kes kelle poole.
Budistid palvetavad näiteks omaenda sügavaima olemuse poole. Tiibeti budistid loevad pidevalt ja kõikjal mantrat ehk palvet „Om mani padme hum“.

http://sites.google.com/site/katrinioppe...d/5-budism
Vasta
#40
Tänud Müstik, selleni ma ilmselt tahtsingi jõuda, et natuke üheülbalised näited olid siin lihtsalt wink
Vasta
#41
Kui lähtuda kontseptsioonis "ÜKS" (ONE) ehk nagu tsiteeris ka näiteks Jeesus, et MEIE kõik
see ongi Jumal ehk igaühes meist on Jumala alge. Seega ka palvetades enda (ego) poole ikkagi
palvetame Jumala poole. Kui viitame ühele osale tervikust viitame alati tervikule. Meil siin
planeedil EI ole palju jumalaid vaid oli, on ja jääb üks Jumal. See paljusus on illusioon mis saab
toitu ühest küljest meie ignorantsusest teisest küljest teatud omakasupüüdlike isikute tegevusest.
Mis on aga nende isikute motiiviks ja eriti just liikumapanevaks jõuks on teema juba omaette.
Vasta
#42
Ei ole ühtegi jumalat selle sõna traditsioonilises tähenduses. On väga palju jumalaid selle sõna ajaloolis-traditsioonilises tähenduses.
Vasta
#43
(30-12-2011, 07:29 )excubitoris Kirjutas: Meil siin planeedil EI ole palju jumalaid vaid oli, on ja jääb üks Jumal. See paljusus on illusioon mis saab toitu ühest küljest meie ignorantsusest teisest küljest teatud omakasupüüdlike isikute tegevusest.

Ma nüüd küll ei pretendeeri mingisugusele tõele aga jõudusid, mis meist on üle on siin planeedil vist ikka rohkem kui üks ja neid kõiki on peetud/peetakse kuskil jumalateks ning palvetatakse.

Palve ise aga on hingeseisund mitte "kiri" või "loetelu asjadest, mida ma soovin" ja see kuhu ta jõuab ning kuidas ta toimib sõltub meie endi sisemisest taoltusest või veendumusest, mida me usume... Siinjuures palvetab ka skeptik ning saadab oma taotlust kuhugi "skeptikute jumala" poole eneselegi aruandmata Laugh Ehk lühidalt palved on meie soovid, mida me ei pruugi isegi enesele tunnistada...

Vasta
#44
Mingi palve, soovi või taotluse sooritamiseks pole tingimata tarvis mingit lapsikut Jumala(te) või inglite uskumist. Tegelikult, pole vaja üldse palves mingi üleloomuliku Jumala poole pöörduda, vaid välja arvatud siis, kui need Jumal(lad) inimese enda naiivses peas ei eksisteeri. Palvega koondab inimene oma tähelepanu energia misiganes soovitud suunas. Mida Väekam inimene, seda kiirem ja tõenäolisem on taotluse täitumine. Tõenäoliselt, kui midagi soovitakse, siis peab millestki ka loobuma. Et midagi saada, tuleb see esmalt sisemiselt palves ja allles seejärel väljateenida. Alati võib ka lihtsalt olemasolevat tänada.
Vasta
#45
..Ja anna andeks meile meie võlad, nagu meiegi anname andeks oma võlglastele..
Vasta
#46
(28-12-2011, 15:56 )PiziIngliito Kirjutas: Mis usukuulutus siin lahti läks? Tuletan meelde, et misjonitöö pole meil foorumis lubatud. Annan avaliku hoiatuse Snuffile.

Mul tekkis küsimus mõistete osas.

Mis on usk?
http://et.wikipedia.org/wiki/Usk
Usk tähendab selle uskumist, mis läheb kaugemale empiirilise maailma tõenditest.

Suurem osa para-webis kirjutatust räägib nähtustest ja protsessidest, mida me igapäevaelus palja silmaga tavaliselt ei näe. Enamus juttudest jäävad kaugemale masside kogemuslikkusest ehk empiirilisusest. Minu arusaamist mööda on valdav enamus para-webi artiklitest usukuulutus.

Rhonda Byrne raamatus "Vägi" kirjutab-------

Mida sa usud?
Mida sa oma südames mõtled, seda pead tõeks. Uskumused on vaid korratud mõtted, millega käivad kaasas tugevad tunded, näiteks "ma külmetun kergesti", "mul on raske kaalust alla võtta", "ma olen sellele allergiline", "kohv hoiab mind ärkvel". Kõik need on uskumused, mitte faktid. Uskumus on see, kui oled teinud otsuse, kohtuotsus on jõus, oled ukse kinni naelutanud ja võtme minema visanud ning läbirääkimistele pole kohta. Aga mida iganes sa usud ja millest tunned, et see on tõde, saabki sinu jaoks tõeks, olenemata sellest, kas su uskumused sind aitavad või kahjustavad. Mis tahes uskumusi sa annad, need saad külgetõmbeseaduse järgi tagasi.
Platseeboefekt meditsiinis on tõend usu jõust.





Vasta
#47
Maa ka sihukesi kannatab.
Suht loogiline, et selliste arvutid lõpetavad töö.

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5801
03-05-2011 09:24
Postitus: #1Tahhüonenergia abi Sinule ja Su tervisele

Riias aprillis 2011 toimunud Krayoni konverentsil olid müügil ka tahhüonenergia tooted.
Tahhüonenergia on valguse kiirusest kiiremini liikuv energia.
See on intelligentne energia.
Eestis kasutavad seda EMF (Elektromagnetväljade Tasakaalustamise tehnika) tervendajad seanssidel. Kasutavad ka tavainimesed.

Eestikeelne ineternetilehekülg
http://tahhyon.ee/

Aadressilt ´Krayon vastab´
http://www.sisemiserahutempel.eu/Krayon-vastab

Küsimus: Kallis Krayon, mida sa arvad tahhüoni energiast? Kas tahhüonatsiooniprotsess mängib rolli tuleviku teaduses, meditsiinis ja meditatsioonis?

Vastus: Jah, kõigis nimetatud, ja ka paljudes muudes rollides. Tahhüoni energiat ei saa panna sahtlisse ja eristada teistest paljumõõtmelistest energiatest, kuigi ta on eriline. Võite teda nimetada „salapäraseks”, loovaks Kõiksuse energiaks. Ta on alati olemas ja võib olla fokuseeritud (esemetesse), on tajutav nagu sõber, kes aitab, kui seda vajate.
Kui tunnetate kristalli või vääriskivi energiat, siis kõigil neil on reeglina võimas spetsiifiline energia, mis on kasulik kindlas tähenduses. Tahhüon - see on ainus energia kogu selles „energiasupis”, mis häälestub teile ja loob tasakaalu. Tahhüoni ainus funksioon – on teha teie elu paremaks ja aidata teistel energiatel täita oma ülesandeid. Niisiis, see on väga rahulik energia, ta ise „häälestub” teie energiale ja „teab”, kuidas teile abiks olla, sõltumata toimuvast. Need, kes avastasid mooduse, kuidas tahhüoni paigutada klaasi ja teistesse materjalidesse, annavad teile võimaluse kanda teda mugavalt endaga kaasas. Aja jooksul leiab tahhüon kasutamist teaduses ja meditsiinis; sedamööda, kuidas te olete nõus tunnistama, et tahhüoni ülesanne seisneb „lava ettevalmistamises”, mõistate tema kasulikkust kõikjal.
Teadke: kõik te viibite kvantseisundis. Teie reaalsus pole suuteline seda nägema, sest tajute end individuaalselt. Kuigi olete kõik omavahel seotud. See võimaldab tahhüoni sarnastel energiatel eksisteerida ja „teada”, kes olete.
--------------------------------------------------------------------------------
Olen ise kasutanud. See toimib. Tuntavalt ja positiivselt. Peab katsetama ja leidma endale sobiva kasutamisloogika.


Ja minu arvamus:
Nende intelligentsete tahhüoni teadlaste poolt pakutakse selliseid tooteid

"Tarkade kivi" -suurus 80 x 80 mm, patareiga, hind 577,07 EUR
Tooteinfo: alkeemilised sümbolid on olulised väekandjad alkeemikute poolt tehtavate protseduuride ja ainete juures. Tarkade kivi on mõtisklemiseks oma keha tarkuse üle, mis toetab ja austab sinu kehale elu andvat sisemist väge. Soovitav on iga päev mediteerida 20 minutit, asetades oma käed selle kuubiku lähedale. See on inspireeriv valgustusliku taustaga kunstiteos, mida tuleb lihtsalt vaadata ja samal ajal lõdvestuda.

ja sellist

"Kuldne CD"- väike cd, hind 27,87 EUR
Tooteinfo: CD on üks peamisi informatsiooni sümboleid. See CD ei sisalda digitaalset infot, küll aga sisaldab tahhüonide välja. Kasuta seda CD-d jookide ja toidu maitse muutmiseks. Mängi sellega samamoodi nagu sa mängid infoga oma igapäevases elus. Mida rohkem sa avastad selle CD kasutusvõimalusi, seda rohkem saad sellest teada ja naudid seda.
Tegemist on tühja CD- ga

See viimane ikka ilgelt vinge tahhüonide pesa. kusjuures ei hakka selle tootega igav, saad ise avastada tühja cd kasutusvõimalusi.

Meenub lõik raamatust "Burationo"- Buratino oli saanud veits kuldmünte ja kohtus kass Bazilio ja rebasega. Bazilio pakkus investeerimisplaani Buratinole - lähme matame kuldmündid prügimäele õhtul, keerame magama ja hommikuks on meil rahapuu. Matsid siis kuldmündid maha, Buratino keeras magama kuid Bazilio va paskaak kaevas öösel mündid välja. Hommikul Buratino nentis nukralt et pole rahapuud ega münte.

Jääme siis ootama teadlastelt uusi saavutusi kvantfüüsikast. Ehk saavad ka keravälgu pudelisse limonaadi sisse.

Vellkomm to Estonia.
Vasta
#48
Kuule rumal, sa oled ikka päris rumal, kui arvad, et eestlased selles vallas mingid tegijad. Me suhteliselt tagasihoidlikud kõiksugu idiootsuste tarbimises, mujal maailmas on olukord kordades hullem. Näituseks pole meil ette näidata ühtegi sekti-enesetapu-orgiat. Või on?
(02-01-2012, 04:23 )Snuff Kirjutas: Mul tekkis küsimus mõistete osas.

Mis on usk?
http://et.wikipedia.org/wiki/Usk
Usk tähendab selle uskumist, mis läheb kaugemale empiirilise maailma tõenditest.

Suurem osa para-webis kirjutatust räägib nähtustest ja protsessidest, mida me igapäevaelus palja silmaga tavaliselt ei näe. Enamus juttudest jäävad kaugemale masside kogemuslikkusest ehk empiirilisusest. Minu arusaamist mööda on valdav enamus para-webi artiklitest usukuulutus.

Rhonda Byrne raamatus "Vägi" kirjutab-------

Mida sa usud?
Mida sa oma südames mõtled, seda pead tõeks. Uskumused on vaid korratud mõtted, millega käivad kaasas tugevad tunded, näiteks "ma külmetun kergesti", "mul on raske kaalust alla võtta", "ma olen sellele allergiline", "kohv hoiab mind ärkvel". Kõik need on uskumused, mitte faktid. Uskumus on see, kui oled teinud otsuse, kohtuotsus on jõus, oled ukse kinni naelutanud ja võtme minema visanud ning läbirääkimistele pole kohta. Aga mida iganes sa usud ja millest tunned, et see on tõde, saabki sinu jaoks tõeks, olenemata sellest, kas su uskumused sind aitavad või kahjustavad. Mis tahes uskumusi sa annad, need saad külgetõmbeseaduse järgi tagasi.
Platseeboefekt meditsiinis on tõend usu jõust.
No siin ongi suur segadus nagu puder ja kapsad. Olgugi, et meie keel on väga rikas mõistete poolest ja meie eelkäijad on suutnud keelt luues eristada ühte teisest, mis näiteks inglise keeles on ilmvõimatu, on meie aja usukuulutajatel kange tahmine globaliseerumise käigus ka keelt globaliseerida.

Usk - usund - religioon - religioosne usk
Kõik on täiesti erinevad mõisted, mida tavaliselt vägivaldselt üheks peetakse.
Vasta
#49
(02-01-2012, 04:23 )Snuff Kirjutas: Suurem osa para-webis kirjutatust räägib nähtustest ja protsessidest, mida me igapäevaelus palja silmaga tavaliselt ei näe. Enamus juttudest jäävad kaugemale masside kogemuslikkusest ehk empiirilisusest. Minu arusaamist mööda on valdav enamus para-webi artiklitest usukuulutus.
Kas info või kogemuste jagamine tähendab sinu arvates usu kuulutamist? Kas tõesti ei oska enam muudmoodi asjadele vaadata kui läbi usuprisma?
Vasta
#50
(02-01-2012, 10:58 )Celtic Kirjutas: Kuule rumal, sa oled ikka päris rumal, kui arvad, et eestlased selles vallas mingid tegijad. Me suhteliselt tagasihoidlikud kõiksugu idiootsuste tarbimises, mujal maailmas on olukord kordades hullem. Näituseks pole meil ette näidata ühtegi sekti-enesetapu-orgiat. Või on?
Eestlaste rõhutamist rumala postituses küll ei olnud. Ta lihtsalt tõi välja, et eestlaste hulgas on ka olemas idiootsuste tarbijaid. Paraku on. Paljude jaoks paneb piirangu raha, uudishimu pärast nii mõnigi katsetaks mõnda neist idiootsustest. Enesetapu-orgiad ja "püha energiaga" (või mis ta nüüd kuramus oligi wink ) CDd on erinevad nähtused. Minu meelest, tunne on sihuke.

Hea poindi tõi rumal välja.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat